TE Raadselprijskamp Het Ypersche Volk «Tramway et Chemin de Fer Electriques de BANK A. JT. VONCK Moeders Keuken Bericht Hofbouwmaatschappij van het Arrondissement Yper Hopmarkt Rechtbank van Yper, Gekapte SPARREN en LARIXEN Komen. Langemarck. Oostvleteren. Poelcapelle. Watou. Westoutre. HET VROOLIJK HOEKJE j Ik zal het raden! nen groeit £edurig EERSTE REEKS Raadsel 6 I Wytschaete. De oplossingen mogen alle weke per postkaart aan den drukker gezonden worden ofwel alle maande de vier op lossingen, NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ Rome Civita Castellana Viterbe 8, De Haernestraat, Yper, 8, UIT TER HAND Schoon en goed gebouwd j woonhuis, dienstig voor alle bedrijf, met 110 aren 35 c.a. erve, wel gelegen te WOESTEN, DORPPLAATS, I Zich te wenden ten bureele van dit blad Bericht aan de hofbouwliefhebbers.— De 3e les over groententeelt doorM. Van- winsen Hofbouwkundige te Yper, gevolgd door algemeene vergadering der hofbouw maatschappij, die moest plaats hebben op Zondag 18 dezer, is een week vervroegd dus is gesteldop Zondag 11 Februari om 3 uren 's middags, in de bovenzaal van het lokaal (getemde Leeuwen) ouden bo termarkt te Yper. Vrije ingang. Uitdee- ling der beste nieuwe aardappelsoorten om te planten. j In Engeland beperkt de handel zich tot j hetgeen juist noodig is voor de brouwerij. De prijzen blijven toch daaromtrent on veranderd, ter oorzake van den kleinen voorraad, die nog beschikbaar is. Uit Neurenberg meldt men dat de markt op het einde derverledene week 10 mark gezonken was, voor alle soorten van hop, zoowel de prima als de middelbare. Thans schijnt er wat meer vraag. In België stellen de boeren maar weinig belang meer in hop van 1911: deze no teert vóór Aalst 220 tot 225 fr., voor Pope- ringhe 217tot222 1/2 fr.Voor toekomende groeite 1912 gaan de zaken kalm: 110tot 117 fr., volgens verkoopsvoorwaarden. Mail Vrdüfit GOEDE NAAISTER om op stuk IIISII V I day L te werken. Goed toon. Burgerlijke Godshuizen van Yper. Op MAANDAG, 26 FEBRUARI 1912 om 2 ure zeer stipt namiddag, OPENBARE VERKOOPING VAN 111 koopen in 't bosch genaamd Den Vuilemeersch te Zillebeke gelegen op 700 meters af stand ten Noord-Oosten der herberg «77? klein Züiebekebijgenaame De Voddr,,. VERMAKELIJKHEDEN BURGERSTANDEN. urn ii" - zacht Abel, slaap zacht, onder de schaduw van den toren'van uw geboortedorp. Slaap zacht, Ood ze- gene U, en Ood beware U Qode Lof. Katholieke Jonge Wacht.De eerste maan- delijksche vergadering van de K. J. W. heeft plaats gehad op Dinsdag 11. te 8 u. 's avonds in de Patro nagezaal der Jongelingen. M. Advokaat Joseph Vandermeersch was aan het woord. Hij legde de plichten der K. J. Wachters voor oogen vnl. de goede pers ondersteunen, den godsdienst bestudee- ren om te kunnen antwoorden aan de vijandelijke bespottingen de sociale kwestiën aanleeren. Spre ker liet weten dat om tot dit doel te geraken er alle eerste Dinsdag van ieder maand vergadering zou zijn, daarbij nog vier algemeene en verplichtende feestvergaderingen in 'tjair, Onnoodig te zeggen dat de welsprekende en volksgezinde voordrachtge ver luidruchtig toegejuicht werd. M. Verschoore, voorzitter, gaf daarna lezing van het reglement der K. J. W. dat met eenparigheid van stemmen aanveerd wierd. Nog een twintigtal nieuwe leden werden inge schreven. De voorzitter kondigde aan dat E. H. Delbove, het proostschap aanveerd had van de K J. W. Als commissarissen werden gekozen M. Louis Duvosquel en Jules Braem. ledereen verneemt het met genoegen als er hier of daar verbeteringen gedaan worden. Alzoo liet de voetweg van de Barnere naar de Madone zooveel te wenschen en 't gebeurde niet zelden in 't jaar dat men dten weg, om zeggens door 't slijk moest afleg gen, Nu zal 't er welhaast beter gaan; want alles is er in voorbereidtng om eenen voetweg in zinders aan te leggen die eene breedte zal hebben van zestig cm en die ook zal dienen als velobaan. Boulevard. - De kalsijde van de Markt naar de Huidevetterij is in een kleine boulevard veranderd, bezet met liefelijke boompjes. Dit verfraait zeer het uitzicht der dorpplaats. Zondag gaf de tooneelgilde Hoop in de Toe komst nog eene feestelijke zitting. De rollen werd nogmaals flink gespeeld. Volk was er wederom niet te kort. Verleden week gaven we een gedacht over het bloeiend drama, nu een woord over de overige nummers van 't programma. Burgmeester Orijp hield eene kluchtige alleenspraak, prettig droeg heer Firmin Peeters dit stuk voor. Het schoonste num mertje van den geheelen avond was de tweespraak met zangzoo fopt men Frederic en de twee ver tolkers de garde heer J. Dejonckljeere en heer F. Decorte de pensejager waren in hun schik en op hun gemak op h:t tooneel. Zij mieken door hunne gebaren en hunne volmaakte natuurlijkheid een op recht juweeltje van dit nummer. Beide hadden 'nog- tans een redelijk lange rolle in 't drama waar heer Decorte bewees dat het den eersten keer niet en was dat hij op het tooneel stond en den hard voch- tigen vader vertolkte, maar in dit spel hier was hij met zijn vriend Dejonckheere overheerlijk. Daar- ineê zou de tooneelgilde in prijskampen mogen meê doen. Het kluchtspel Oudemans grillen volgde daar op. Schoon stukske en goed weergegeven, heer Billiau was een oprecht oude man en hij hield heel goed zijne rol tot het laatste toe, daaruit stof in dien jongen acteur. Tone die door heer Luyssaert vertolkt werd, speelde wonder natuurlijk, die rol ging hem goed, deze van den speelzieken en verne derden zoon in 't drama was moeilijk en lang hij gaf ze heel wel weêr, misschien wat te eentonig maar 't was verre de moeilijkste. Hier was hij thuis, men gevoelde hem op zijn gemak. Luppeken door heer R. Boudewyn vertolkt was onbetaalbaar 1 Die herbergiersknécht was een oprechte vos, en als hij als detectieve herschapen terugkeerde waren er veel die hem moeilijk herkenden. De herbergier zelve, heer Jules Beele, speelde hier zoo danig natuurlijk, dat, ai vroos het buiten dat het kraakte men peisde dat het zomer was, want hij zweette en blaasde al op 't tooneel komen dat vele menschen meê hun zweet gingen afvagen te wege. De champetter was hier ook in zijn leven wat een verschil bij zijne rol in 't drama. Kortom 't blijspel was om de moeilijk sten te voldoen. De komische scène die tot slot diende was flauw! heel flauw Noch letterkundig, noch muziekaalen zonder de minste aktie Over 't algemeen was 't een bijzonder feest en de twee dagen veel volk dat uiterst voldaan vertrok. Een woordeken dank mag niet vergeten te worden gezegd aan Mejuffer Maria Smis, die in 't drama, door haar zachte muziek de gevoelens onderlijnde der acteurs en al de zang der verdere tooneelen meesterlijk begeleidde. aller belangrijkst en zeer nuitig hij deed in klare woorden uiteen op welke soort van gronden, voor welke vruchten, op welke tijdstip de manier en de hoeveelheid men die verschillige metstoffen moet gebruiken. Werden deze less n in het werk gesteld zij zouden de uitgaven voor het bemesten der landen merkel jk verminderen en den opbrengst verdub- b.Ien. De b jzonderste landbouwers der gemeente waren in de L-sse tegenwoordig en luisterden met de groot ste aandacht. Zondag aanstaande 11 Februar i zal eenen laatsten voordracht gegeven worden, 't Is te verhopen dat het getal aanhoorders nog merkelijk zal aangroeien en dat de boerenzoons zullen talrijk op komen om daar eenen schoonen oogst van kennissen op te doen voor het toekomende. Wil men goede landbouwer zijn, men moet noodzakelijk van den vooruitgang zijn; met den ouden slenter geraakt men nievers. Deze nuttige lessen zijn kosteloos en voor de landbouwers en ook voor de gemeente. Zij worden in alle dorpen gegeven ten laste van den Staat. Gij ziet hoe vurig onskatholiekGouvernemtde belangen van den landbouwer behertigt en zijnen vooruitgang ondersteunt. Wat deden de liberalen voor de boeren die ze uitscholden als ploegen die in Ood gelooven Wat wae de landbouw over 30 jaren en wat is hij nu? Maakt de vergelijking en gij zult overtuigd zijn' Dank dus aan ons katholiek Ministerie Maandag avond 5 Februari bedekte de ijzel in korte stonden den grond. In weinige minuten waren de straten en wegen in ware ijsbanen herschapen M. René Vandroemme-Duflos landbouwer bij het Rozendaal was naar de dorpplaats gekomen. Nabij de herberg van Leonard Coudron gleed hij zoo on gelukkig viel en bezeerde zich merkelijk. De heer Doktor Brutsaert bracht hem de eerste zorgen toe. Een rijtuig moest hem naar zijne woning brengen Hij is aan beterhand, en zal hoopt men weldra gansch hersield zijn. Op 2 Februari hielden de Sociale Instellin gen hunne gewone feest- en Verjaringsdag. 's Voormiddags om 9 u, werd eene plechtige mis gezongen, waarheen een groot getal eereleden en deelgenooten zich in stoet begaven opgeleid door trommel en vaandel. Om 10 ure namen deze leden waarbij zich een ze ker aantal vrouwen en dochters hadden gevoegd deel aan de algemeene vergaderidg in de gongregatiezaal. Te naaste weke het verslag dezer vergadering. c DE OEWICHTIOE REDEN. LuitenantWaarom mag de soldaat, ook in het groots/e ge- vaar zijn hoofd niet verliezen RecruutOmdat hij anders zijn sjako niet meer zou kunnen j opzetten. UIT DE INSTRUCTIE. Onderofficier Hoeveel is de helft van 1 [3 RecruutJuist kan ik het niet uitrekenen, maar 't zal wel een verduiveld kléin beetje zijn. Het groot Succes heel het Arrondisse ment door en nog ver er buiten is de Het getal van al onze raadselvrienden en raadselvriendin- aan. Te naaste week geven wij verslag over de wel gelukte voordracht welke M. De Queker gaf, zondag laatst. j Dit verslag kwam ons te laat toe om in dit nummer i te verschijnen. Hier liggen 31 stekskensdie 12 vierkanten maken. Neem 8 stekskens weg, maar zóó, dat ge 6 gelijke vlerkant- jes overhoudt. Gelijkvormig de geslotenjverdragen tusschen de maatschappij en de Italiaansche Overheden (Staat, Provincie en gemeenten) geniet dt? lijn Roma-Civita-Castellana eene jaarlijksche Subventie van omtrent 65.000 fr. voor .een termijn van335 jaar en de lijn Civita-Castellana-Viterbe eene subventie van 200.000 fr. voor heel den duur der exploitatie. Deze subventies zijn verleend bij Koninklijke decreten. BEHEERRAAD MM. Henri Engels voorziller der Antwerpsche Tramways Hector De Baeker, beheerder van La finan- cière de Transports Franz Reinemund, beheerder der^ Antwerpsche Tramways Marcel de Jongh, bestuuder van de Mij Anglo- Romaine d'Electricité. MM. Ernest Todros, bestuurder beheerder van de Floriaienne Alexandre Uttini, Onderconsul van Italië, beheerder van de Veroneesche Tramways. Sylvain de Jongh, beheerder van de Miner va-Motors Felix Mottart, wisselagent. Uitbatingsbestuurder M. Moens, ingenieur, Bij beslissing van de-algemeene Vergadering op 7 November 1911, zijn in omloop gebracht 12.000 gepriviügieerde actiën van 100 fr. (5 o/o hefbaar—genot in de overwinsten 20 o/o) Het spoornet van de M'j bevat 3 sectiën: D Sectie Roma-Civita-Castellana (54 kilometers waarvan 8 in Rome zelf)-Die sectie is in uit- baring sedert 3 jaar en maakt nu reeds 500.000 fr. inkomsten. 2e Sectie Civita-Castellana-Viterbe (44 kilometers) Die sectie is in opmaking. Al de kunstwerken zijn voleindigd, men legt de rails. Volgens vaste vooruitzichten zal die sectie wel 450.000 opbrengen. Maakt dus voor heel de lijn 1 milioen fr. Met Juni 1912 zal het bestuur der tweede sectie, Civita-Gastellana Viterbe voor de uitbating ope nen. Mogelijk zal een deel der lijn van Civita-Cas.tellana tot aan Soriano voor dit dat umuitgebaat wor den. De lijn bedient de belangrijkste arrondissementen der provincie Roma en Viterbe. De nijverheid breidt zich aldaar dagelijks qit. Een grootsch programma voor de uitbreidingen van het trafic is ter studie en zal in dep loop van 1912 in 't werk gesteld worden. Voor verdere inlichtingen zich te wenden tot de Agentschap van de Kas der Eigenaars (Caisse despropietaires). Belangrijk bericht. - Dezen winter is het weder wisselvallig, vriezen, ijzelen, smooren enz. en de vallingen zijn hier nogal wel verdeeld. Om hier aan te ontsnappen, hebben de menschen (wel te verstaan 't mannevolk) een gemeen akkoord gemaakt, om hun haar te laten groeien. Nu, dat en doet niet veel ter zake, dat de menschen hunne borstels dragen lijk ze willen Maar nu, de barbiers dit ziende, heb ben eene overeenkomst onder elkander gesloten, waarbij zij van heden af, het haar zullen snijden aan 0,10 fr. (in plaats van 0,05 fr. voor personen van 12 jaren en daarboven de prijs van 0,05 fr. blijft ge lijk voor dezen van min dan 12 jaren. Aangaande van baarden en hutten af te doen, dit blijft gelijk aan 0,05 de hut, en voor de geheele har deen buitengewone stoppelachtige 0,10 fr. 'Ten is nog niet al. Hoort eens, mijn brave menschen deze overeenkomst is gemaakt om eene werkstaking der barbiers te vermijden, want 't ware waarlijk droevig en schadelijk moesten er te Poelcapelle zul ke schandalen uithangen. Te dezen gevolge ware 't een opstand van al de duivels, politie, gendarmen, enz, 't zoude al moeten komen om de orde te hand haven. Neen, 'ten is nog niet al. Van een anderen kant dezen kleinen opslag is maar gedaan om een broks- ke brood te verdienen 't is al gediest zeggen de menschen en 'tis waar ook; en juist hierom, heb ben onze brave barbiers die toch zoo beleefd en weï hunne kalanten bedienen, gedacht gelijk elders, dit veranderingske in te brengen. Zekerlijk, niemand zal dit kwalijk nemen te meer omdat ze nu zitten in een klare kamer, met de ga- ze verlicht't gelijkt op een salon van haarkapperii te Brussel, v rsierd met zetels en electriek. Dus, mannen met borstels en hutten, niet te vergeten, zilte, steekt 0,10 fr. in den zak, want de barbiers te Capelle borgen niet voor scheerderij. -Zondag laatst heeft M. Pauwels, landbouwkun dige van Yper, zijne leseen voortgezet over het ge bruik van meststoffen zooals Kainiet suulfaten phos- phaten, Thomaslakkan, enz. Zijne voordracht was Bericht aan de suikerbeetkweekers van 't arron dissement van Yper. Sommige agenten van de Suikerij beweeren dat het Syndikaat van de Suikerbeetenkweekers begra ven is. Daar zijn landbouwers die onnoozel genoeg ge weest zijn van aan dien dommen praat geloof te ge ven en die reeds beeten verkocht hebben. Weet wel, dat de Hoofdmannen van het Syndi kaat geen kafmannen zijn en dat zij om wat prutte- redens niet zullen achteruitgaan. Wat meer is, moest het gebeuren dat het Syndi kaat in 't water valt, uwe Hoofdmannen, wij aarze len niet het te zeggen, zijn vrijmoedig, rondborstig en eerlijk genoeg om op tijd en stond te verwitti gen al dezen, die hen met hun verlrouwen vereerd hebben. Binnen de veertien dagen zal er eene vergadering plaats hebben en wij durven Ued. verzekeren dat iedereen zal voldoening bekomen. Namens het komiteit De Schrijver, De Voorzitter H. Oesmytter van Zillebeke. I Uterine van Wytschaete, Geitenbond van Wytschaete, bij name Het nieuw Melkkoetje Bij het opmaken van de Jaarlijksche rekening heb ben wij bestatigd en niet zonder spijt, dat onze Gei tenbond stillekens achteruitboert niet voor wat de kas aangaat, zij is nog wel voorzien dank aan de milde toelagen van Staat, provincie en gemeente, maar ter oorzake van het altoos verminderende ge tal ingeschrevenen of verzekerde geiten, Waaraan liegt dat Iedereen, zoo hij niet onnoo zel geboren is moet bekennen dat die dubbele in richting van het Ceitensyndikaat voor de verbete ring van het ras en van de Geitenverzekering alder- nuttigst en bovenmate voordeelig is. Sommige geitenboeren van Wytschaete willen zulks niet verstaan, en alzoo blijven zij koppig en weigeren hunne geiten te laten inschrijven. En wat gebeurt er dan onderwijls met die groote verstan den zij verliezen hunne geite en dan doen zij de ronde van de Parochie om wat geld te vergaren en om eene nieuwe geite te kunnen koopen. Hewel, medeburgers van Wytschaete, toont hun op zulke keeren vriendelijk de deurezij zullen dan krijgen 't geen zij verdienen. Daar zijn toch zeker geen gei tenkweekers die achteruitgaan omdat de jaarlijk sche bijdrage te groot is Zij beloopt enkel tot de som van 50 centiemen. Vijftig centiemen 's jaars betalen en bij sterfte of genoodzaakte afmaking 12 of 15 franken terug ontvangen. Is dat niet treffelijk Men hoort soms zeggen waar geen geloof is, 't en helpt geen preken Die spreuk vindt hare toe passing te Wytschaete voor wat den geitenbond be treft. Nu tot daarDaarom den moed niet verloren, wij zullen alle middels inspannen om onzen bond te doen vooruitgaan, Wij verhopen met onze jaarlijksche kermis eenen prijskamp uit te geven die naar den rook niet zal smaken en waarvan het bedrag tén minste 150 fran ken zal zijn. Gestoofde aardappelen met wortelen en Varkensvleesch.- 1 kgr. wortelen; 1 1/2 kgr. aardappelen; 1/2 varkensvleesch; 1 klontje boter; 2 ajuinen 1 laurierblad. Laat het v|eesch met de boter goed bruinen, voeg er dan de gesneden wortelen en ajuinen, peper en zout en het laurierblad bij, doe een weinig water of bouillon in de kastrol, stop zeer dicht en laat sto ven. Als de wortelen omtrent malsch zijn, leg er de aardappelen boven op en laat voort wel stoven. Schud nu en dan de kastrol eens, ten einde het aanbranden te voorkomen. De bereiding duurt 1 1/2 fot 2 uren. Zwitsersehe koek.-250 gr. bloem 103 gr. re- zijnen of krenten 25 gr. vet of botereen ei, een weinig gist, zout en 1/8 liter melk. Men bewerkt de bloem met de lauwe melk, de rozijnen, het gesmolten vet? het zout, het ei en de gist, die vooraf in een weinig lauw water of meel suiker gebroken is. Als het deeg zeer goed gekneed is, laat men hel gedurende een uur rijzen. Dan schept men er met een lepel, dien men iedere maal in koud water dom pelt, kleine oval deelen van en men fruit deze in braadvet. Dien warm op met suiker, of met gesmoL ter, of met een saus gemaakt met me[(c, meelsuiker en boter. N.-B. - De Zwitsersehe koeken kunnen ook in water gekookt worden. Woestijn Edmond, Komen, is verwezen tot 30 fr boet voor dronkenschap, 15 d. en 26 fr. boet voor smaad aan de gendarmen en 15 fr. voor slagen - Vermander Henri, Komen is vrijgespr.— Roose E., Armentiers, krijgt 8 d. en 26 fr. boet v. slagen en verw. Forrez Th., Vanseymortier Des. Armentiers, krijgen elk 100 fr, boet v. jachtm. en 100 fr. voor niet aflevering van hun wapen.- Knockaert August, Waasten, krijgt vw. 15 d. 26 f. b. v. slag. en verw.— Myelle Aug., Westoutre krijgt 26 fr, boet v. slagen en verw.-Rappé Jan, Ploegsteert, krijgt 15 d. en 15 fr. boet v. slagen en verw., 3 m. en 50 fr. boet v. 't vernielen v. afsluitingen, en 20 fr. v. 't vernielen v. huismeub. Dezutter Theophiel Waasten krijgt 8 d. en 26 fr. boet v. slagen en verw. aan Bonneel H, en NolfVeron. Bonneel krijgt 15 d. en 26 fr. boet en Nolf 50 fr. boet v. slagen en verw. aan De Zutter. Deze laatste krijgt daarenb. 15 fr. boet v. dronken schap-Tydgat Pol., Zonneb. krijgt 50 fr. boet v. slagen en verw. - Verstraete Flor., Wervick, krijgt 5 m. en 50 fr. boet v. een messteek te hebben toege bracht aan Hollebeke Ces. - Vandenbussche Jules, Zilleb., krijgt 200 fr. boet v. jachtm en 100 fr. boet om rijn wapen niet te hebben afgel.- Verstraete H. Wervick krijgt 16 fr. boet v. slagen en verw., 8 d. en 26 fr. boet v. bedreig, en 20 fr. v. scheldw. - Sambaer Aug. Rouss., krijgt 50 fr. boet v. slagen en verw. - 26 fr. boet v. 'tdragen v. verb. wap. - Denorme Jules, Zonneb. krijgt vw. 100 fr.boet v. te jagen zonder toe lating en 100 fr. boet om zijn wapen niet te hebben afgel.—Titeca Robert Ploegsteert en Six Amand Ar mentiers krijgen elk 26 fr. boet v. slagen en verw., vw. v. Titeca—Degroote Richard Voormezeel krijgt vw. 100 r. boet v strikken te gebruiken Verfaillie René Boesinghe krijgt 30 fr. boet v. slagen en verw., 5 fr. boet v. scheldw. Te bevragen bureel van 't Ypersche Volk. ZEER DIENSTIG VOOR TIMMERWERK, TABAK- en HOPPEKWEEK, Door 't ambt van Mer C. D'HUVETTERE. Tijd van betaling mits goede borg. St.-Jan (Wieltje) Op Zondag den 11 Februari, herbergkermis en den Maandag kandeel bij Alois Dochy, herbergier (in 't Wieltje). Elverdinghe Op heden Zondag 11 Februari Algemeene prijs kamp op den Billard in den Hommelzakker bij Henri Masselus en Au Lion d'or bij de Wf Coghe-Ampe - 50fr. Prijzen (15-12-8-5), prijzen van serien 3fr en 2 fr. -5 fr voor het meeste getal (ten minsten 10 man) eener zelfde gemeente, voorzien van getuigschrift. Inschrijving bij W? OOQHE tot 2 112 u. om ten 3 u. te beginnen.-De inleg is bepaald op 60 cent. per man—De prijsdeeling bij HENRI MASSELUS Alwie naar onzen prijskamp komt mag ons ook verwachten. Namens de Commissie. Langemarck. Zondag 11 Februari om 2 ure j/2 namiddag schieting aan de liggende pers daarna bolling voor een prachtig zwijn bij Emile Hoet- Vaneecke, herberg de Qoude Leers. Op 11 Februari is er in St-Arnoldus bij Hen ri Deltombe, groote jaskaarling, achter dejas- kaarting groote konijnebolling en daarna een groote vollaart voor den opsluit. Wervick. Op Zondag 11 Februari 1912, herbergkermis in de Brasserie Cominoise bewoond door M. Ro bert Lecompte, duivestraat te Wervick. Zonnebeke. Herbergkermis bij Hemi Delhaye in de Reisduif, Zonnebeke (plaats)," op Zondag 11 Februari 1912, Maandag 12v, Kandeel. Yper. Geboorten Delhaye Oérard Zonnebekest.— Camerlynck Marie Oroote Markt - Debeuf Marie, Dickebuschst. - Tavenier Daniel Vandenpeere- boompl. Lauwers Alice Kalf vaart - Baelde Albert Klaverstr.-Pottel André Poperinghest - Rosa Peir- segaele Maloulaan - Gillebert Jeanne Rijselstr.- L"rminez Fernand Aardestr. HuWELljKEN Doolaeghe Victor, mijnw. te Ko men en Mourisse Marie kw. te Yper Frans Buc'net mijnw. te Lens en Mourisse Helena kw. te Yper— Wagemans Frans gendarme te Brussel en Notebaert Jeanne zb. te Yper. Sterfgevallen Willemyns Charles 35 j. leur der te Yper echtg. v. Vanhove Marie Paddepoelstr. Deprez Amélie 80 j. zb. we Deruytter David Rij ke Klarenstr. De Witte Désiré 59 j. dag. wed. v. Candeel Eveline Aardestr. Ghesquière Emiel 51 j. herbergier w' v. Van Wontcrghem Irma Kiekenm. -Santy Maurice 3 1/2 j Oude Houtm.— Deboutte André 8 m. Kaai (Oost) Vancoillie Léon 8 m. L. Thoroutstr.-Horrengt Frans 54 j. zb. echtg. van Carpentier Mélanie L. Thouroutstr. Vandenberghe Gilbert 7 m, Dixmuidestr. Beloften Eugène Delahaye en Elodia Leleu Hieronymus Dehaerne en Celina Sinave August Devos en Julia Doolaeghe. Poperinghe. Geboorten Delalleau Angèle wijk A— Van- houcke André Boomgaerdstr. Saezen Jéröme wijk B Wils Agnes wijk I Quaghebeur Martha wijk A HuwELijKJéröme Titse landw. en Madeleine Quaghebeur dienstmeid. Sterfgevallen Deuwel Maria 3 w. wijk L.— Delbeke Polidorê 59 j. bakker Yperstr. Laheye Martha 4 d. Garenstr. Savel Eugenie 77 j. zb. wijk D Dumont Elisa 11 m.jO. L V. Kruisstr. - Pauwels Petrus 78 j. zb. Boescheepstr. - Gykiere Henri 65 j. werkman Gasthuisstr. Belofte Gabriël Palen en Hortense Lesage. Becelaere. Geboorten Durnez Rachel—Samyn Martha Bouckenooghe Leonie - Lapere Zozima- Vansteen- kiste Germaine - Lorsom Leopold - Kinoo Maria- Dtbciif André-Balloy Martha-Balloy X Lemie- gre X. Sterfgevallen Aloys Reynaei t, wed. 63 jaar— Joannes Stragier ong. 64 j. Marie Driessens hvr. Jules Vercaemer, 41 j. Deze zijn al de stergevallen sedert Nieuwjaar. Van de jare hebben wij reeds 20 geboorten waar onder 14 meisjes. Boesinghe. Geboorten Decoene Albert zv. Theophiel en Eugenie Norreel.-Declerck Irma dv. Hilaire en Sylvie Carrein. HuWELljKEN Henri Tanghe met Pauline Van denbussche-Joseph Hof met Victorina Debruyne. Sterfgevallen Daniël Schackman oud 4 maan den - Louise Noliet wc van Désiré Vandenbussche. Dickebusch. Geboorten: Capoen Héli Timperman Michel -Vaneeckoute René. Sterfqevallen Lamerant Emma 47 j.- Minne Hector 11 m.-Durij Julia 20 m. Langemarck. Geboorten.- Esther Blomme dv. Alfons en Va lerie Martein - Eugenie Deroo dv. Arthur en Anto- nie Vanlerberghe Maria Callewaert dv. Desiré en Emerence Milleville. Sterfgeval Michael Ligneel zv. Arthur en Leontine Assez, oud 1 1/2 m. Oostvleteren Geboorten Mathilde Debuysere dv. Florent en Desmidt Florence - Meeuws Andreas zv. Camiel en Poissonnier Bertha Marcella Demolder dv. Pe trus en Ferijn Stephanie. Passchendaele. Geboorten Vancoillie Maria - Claeys Maria. Sterfgevallen Vanderhaeghe J ulma oud 2 j. Depoorter Karei. Poelcapelle. Huwelijk Gustaf Vandecasteele met Helena Fieuw. Sterfgeval Sophie Adriaens, wed. v. Karei Vandenbussche 66 j. Voormezeele. Huwelijk Richard Bartier van Wytschaete met Julia Degandt van hier. Stergfevallen Vrouw Henri Simoen, 68 jaar - Petrus Nuytten 79 jaar Alida Casier dv. Emiel, 4 maanden. i Watou Sterfgeval Albert Deheegher, 2 m. 21 d. Wervick. Geboorten Hector Debeuf zv. Henri en Em ma Derudder-Gerard Deneut zv. Julia-Gerard Tegcytere zv. Leo en Leonie Baelen Maria Ver erken dv. Leo en Maria Mausis-Norbert Ramault 7v Leo en Odile Merlevede. Sterfgevallen Valère Ghesquière 1 m. zv. Henri en Leonia Ramaut-Ivonne Vanacker 5 d. dv. Charles Evelina Penninck-Julia Vandewynckel "0 jaar We v. jan Venant - Amand Hoorelbeke S! jaar We v. Virgina Kasseel-Evelina Lecompte i m. dv. Gerard en Zulma Coudron-Urban ie Ber t n 68 j. dv. Henri en Maria Decraemer-Gustave <amyn 24 jaar zv. Isidore en Antoinette Delmotte- Charles Lapiere 80 j. wjvan Severine Vancoillie- [,-uis Nuitten 81 j. wr van Virginie Metsu-Emma Djsmarets41 j. we Auguste Bonduelle. Zantvoorde. Geboorten Titeca Mathilde—Volkaert Marcel Huwelijk Derkx Elie en Develter Hélène. Sterfgeval Debceuf Rosalie wed. v. Bre! L-.uis, 69 1/2 jaar. Zonnebeke. Geboorten Jeanne Keignaert dv. Maurice en \iix Leename Julia Bouten dv. Gaston en Urba- nie Carbon-Gaston Hosten zv. Emiel en Emma Clinckemaillie-Irena Vandenbussche dv. Jules en Sylvie Boucbkaert - Julia Vintevogel dv. Emiel en Romanie Delbeke. HuwELijK Henri Vermeulen met Maria Boutte. Sterfgevallen Edw. Pype wr v. Julie Van- meirhaeghe 78 j.-Louise Roffiaen 51 j.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1912 | | pagina 3