Priesterlijke Benoemingen. Te koop per Occasie Raadselprijskamp Raadselprijskamp Het Ypersche Volk Raadsel 9 Moeders Keuken Hopmarkt Officieële Berichten 3 3 3 3 3 3 HPORT 0 0» MARKTPRIJZEN St. Juliaan. Langemarck. HET VROOLIJK HOEKJE Voormezeele. Meessen. Westoutre. Ik zal het raden Oostvleteren. EERSi E REEKS Een jongen zei Ik heb anderhalf maal meo zusters dan broeders. Zijne zuster zei ik heb evenveel broeders als zusters. Hoeveel broeders en zusters waren er in dat huisgezin De oplossingen mogen alle weke per postkaart aan den drukker gezonden worden ofwel alle maande de vier op lossingen. Westvleteren. Woesten Passchendaele. Poelcapelle. Watou. Koersen gewonnen in het jaar 1911 op velos van Devos, Constr. Zonnebeke. VERMAKELIJKHEDEN BURGERSTANDEN. ken die nadien plaats hadden, kan men afleiden dal de lessen goede vruchten afgeworpen hebben. Dank aan ons katholiek, gouvernement dat de voordrach ten hier inrichtte. Leden van de geitenbonden 't is heden zondag dat de jaarvergadering in de school plaats he eft, schoone prijsloting met een prijs voor ieder aanwe zig aangesloten lid. Op Vrijdag 23 Februari was er vergadering van den gemeenteraad met 5 stemmen tegen 1 wierd er besloten aan de hoogere overheid de toelating te vragen tot het houden eener gedeeltelijke kiezing, om te voorzien in de openstaande plaats, tengevol ge van het afsterven van M de burgemeester Dochy. De sukkelaars die hopen dat gevolge dezer stem ming verdeeldheid ontstaan zal, zullen deerlijk in hunne oanoozele verwachtingen bedrogen worden Zondag laatst robbeling op het Wieltje. Oorzaken Waarschijnlijk eene nietigheid en dc drank. Daden Eenige tolsen, breken van eenige zielloozt voorwerpen. Gevolgen Later te Yper bekend te maken. Bravo Boerenbond Pas eenige weken zond de boerenbond van St-Juliaan eene vraag naar den gemeenteraad van Langemarck om eene velobaan te verzoeken van de Barriere naar de plaats. Dank aan de krachtige medewerking van hunne gemeen teraadsleden M. Debeir en Planckeel, werd hunne vraag seffens door den gemeenteraad aanvaard en men is al bezig de velobaan te maken. Binnen ee nige weken zal het een plezier zin van Langemarck plaats te rijden. Hopen wij dat de boerenbond zal voortdoen aanvragen voor alle noodige werken op te maken. Prijsloting.-Het was er aangenaam, zondag 11. in St. Pauwelsgilde het was er immer prijsloting van wat Het ware gemakkelijker om antwoor den indien men vroeg... wat er te verloten was. Im ten en passen, aan 't uitbreken der kalsijde, aan 't delven en graven, aan 't plaatsen van riggeis enz.. nandboom en pins, schup en spade, 't was al in de veer en 't was me een halen en brengen, en diagen en slepen, een hotsen en botsen zonder eind Wel wat ten karwei 1 En dat er veel nieuws gierig' i' te kt,k n staan, en dat er een wandelingske gedaan i, largs .hu tramtje, onnoodig te zeggen 1 üe g ge menschen komen zien hoe het werk voor uitgaat, en zóó verwacht men het rijden van den tram dat men zich verheugt bij de stoornissen en soms moeilijkheden die voorafkomen. Maar voer de Poelcapelsche jeugd is er volop feest 1... 't Getal der kijkers verdriedubbelt bij 't uitgaan der school, om maar te verminderen met noen cf avondklok. De werkzaamheden aan den tram zijn tot de kleinste dingetjes nagespeurd bij al dat gadeslaan voorzien en weê leggen we al 't nut dat hij ons meebrengt, en de voldoening ook, want rijen, rijen, is plezantDe handelaars en neringdoeners, zullen er groot profijt uit trekken, want de tram brengt ons in rechtstreeksche verbinding met Rous- selaere, de handelstad de renteniers en er zijn er een behoorlijk getal te Poelcapelle, de renteniers wachten op den tram om menig plezierreisje aan te gaan de moeders zullen ook al 'n centje sparen om zoo 't past,' bij familieleden en kennissen van de naburige gemeenten een bezoek te doenen allen kanie opgingen, hebben de wetgevers, een nvolledig aanhangsel aan deze wet gemaakt, die alle deelnemers in 't algemeen aanbelangt. Onder voorwaarde van verplichte afgestane storting wier- Jen de verleende toelagen merkelijk vermeerderd. Maar toen de ware volksvrienden den einduitslag ontwaarden, ontsnapte hunnen boezem een zucht en eene klucht. Waarom blijven de werklieden geboren sedert 1 J iiuari 1846 nog altoos vergeten? Zij smachtten sinds zoo lang naar redding, als een zieke naar een teuge zuivere lucht De redding scheen op- te dagen. De mutualisten herleefden.- Het ontwerp Moyersoen ontstond. Alle werklieden geboren voor 1 Januari 1871, zou een pensioen geschonken worden, mits eene jaarlijksche storting van 6 fr. Met een weinig vermindering van deze verplichte toelage kon dit ontwerp de moei lijksten bevredigen. Maar de moed der mutualisten zakte opnieuw. De heeren De Lalieux en O® komen met een nieuw ontwerp voor den dag. 't Is weerom dwang al wat er de klokke slaatdwang van groote storting, dwang van afhouding door den patroon, dwang van 6 fr. te storten tot recht van de buitengewone toelage, die daarbij verlaagd is tot 50 cent.dwang van afstanddwang voor de Provincie en de Ge meente, dwang van medehulp door de bazen. De heeren Volksvertegenwoordigers voo'stellen k nnen EEN LEUKERD. Generaal tot eender soldaten Zijt ge tevreden over het eten?» Soldaat Jawel, generaal. Generaal Krijgt soms de een niet een klein en de andere een groot stuk SoldaatNeen, generaal, we krijgen allemaal kleine stuk ken J VOORBARIG. Mejuffrouw, u heeft zulke zachte blanke handjes Heer dat u Jonge Dame plimentjes Heer dat u onmogelijk eene goede huisvrouw kan zijn Huud toch eens op met die afgezaagde com- de mans, ja, die gaan uit per tram, al ware 't maar bezield zijn met goede gevoelens; maarzij vergeten om bij Karei Warlop, in de Jager 'n pintje te rje spreuk van keizer Karei. De Belgen zijn trouwe gaan drinken; en vroeg zijn zij dan thuis ook: "We onderdanen, maar zij dulden geene slavernij. komen af met den tram zeggen ze. Doch «1 dat mikken en schikken komt nog maar van verre te pas. Wanneer loopt dien langgewensch- ten tram?Niemand zegt het, niemand weet het. Te naaste zomer zeker wel Ja, ja, hij is er welkom, en we zullen er goed gebruik van maken Op Zondag 25 Februari had alhier de algemeene vergadering plaats der katholieke ziekengilde. De Eerw. Heer greffier der gilde gaf verslag over de werkzaamheden der gilde voor het jaar 1911. Daar- mers er was daar eene zoo groote verscheidenheid u'i bleek dat binst het jaar 4 nieuwe leden aanveerd van prijzen dat er de oogen bij wemelden en dat men schier niet wist wat vorengekozen. Daar waren sierlijk uitgesteld alle slach van huisgerief en alaam zooals prachtige réveilles, kruisbeelden, kaders, ha messen, messen, vierhaken, greepen, rakels, houwen potten en kannen, bootalaam, quinquets en lan taarns, zoutladen, pijpen en sigaren, tabak en tabak beurzen, enz. enz... te lang om te melden, dewijl er boven de tweehonderd prijzen ten toon lagen. Eenige leden der gilde hadden eraan gehouden zelve eenen prijs te geven, andere zouden het ook gedaan hebben hadden zij dit geweten die leden verdienen daarover lof en dank. Terwijl an dere in It zweet waren om te weten welk stqk er jiwn best zou passen, stonden andere een lekkere gigaar te roqken op den goeden duur en vooruit gang der gilde. Enfin, iedereen scheen uiterst tevre den over zijn lot en menig lid zegt reeds van nu af dat hij te naaste keer zekerlijk een van de eerste zal mogen gaan kiezen. Nu, dat hangt van hen af, hoe meer tegenwoordig jn de vergaderingen, hoe betere kans voor later dat gaat juiste en op mate, gelijk het iedereen met ware voldoening, heeft kun nen bestatigen. - Groeie en bloeie onze schoone mannengilde die al de standen der parochie en zich besluit en waar iedereen verwacht wordt. Jaskaart,—Verleden zondag heeft er in de jas- kaart een achtsten getoond geweest door de vrouw van Henri Lamoot, in de herberg Prins Albert Medespelers Constant Demey, Désiré Ghesquiere en Alouis Decock. Pater Bouche Zondag zal er een schoone brief van Eerw. Pater Bouche in 't Ypersche Volk verschijnen. Einde goed, alles goed. Eerlang zoo wordt het algemeen gezegd zal het Ministerie een ontwerp neêrleggen, dat onder vele opzichten strookt met het ontwerp Moyersoen. Twee zaken schijnen zich op te dringen kleine verplichte storting en bestendig pensioen aan 65 jaar, mits deze storting, aan alle personen die geene 500 fr. inkomen bezitten, arbeid inbegrepen, voor de ouderdommen sedert 1 Januari 1871, gebracht op 25 fr. Alzoo kan de pensioenwet bestendig zijn en geene leemten meer vertoonen. Het is tastbaar genoeg en de ondervinding heeft het bewezen hoe die leemten tot wederwaardigheden en moeilijkheden leiden. E. V. Zondag den 10 Maart komt M. De Jaegher eene openbare voordracht geven over den hoppekweek in het wethuis alhier ten 5 ure namiddag. Al de le- den van den hoppebond en ook al de landbouwers yan de omliggende gemeenten worden daartoe drin gend uitgenoodigd, De Hoppebond zal dan ook de prijzen van de hoptentoonstelling uitdeelen alsook verschillende boeken over landbouw en hoppekweek voor al de toehoorders. Het groot Succes heel het Arrondisse ment door en nog ver er buiten is de van Het getal van al onze raadselvrienden en raadselvriendin nen groeit gedurig aan. Het parket.Vrijdag achtcnoene, rond 2 ure, j| het parket van Yper, vergezeld yan eenen wets- geneesheer, alhier met den tram afgestapt, om een onderzoek te doen over een gevecht, dat in het kof fiehuis La Belle Vue gehouden door Mad. Wed. Huyghebaert, heeft plaats gehad. De 28 jarige Alfons Grossey, landwerkman, wo nende te Ploegsteert, bevond zich met een gezel in voornoemd koffiehuis, toen vijf gemaskerde jonge lingen binnenkwamen, die zich luidruchtig aanstel den. Een twist ontstond eensklaps kreeg Grossey van eenen der gemaskerden eenen messteek in den rug onder het rechter schouderblad. De gemaskerde namen van de verwarring gebruik om ongekend weg te vluchten. De gendarmen verwittigd stelden onmiddelijk een onderzoek in, doch hebben tot heden den dader niet ontdekt. werden, een lid gestorven, en twee leden door ver huizing hun ontslag gaven. Zoodat op 31 Decem ber 1911 de maatschappij bestond uit 74 leden waarvan 56 werkende leden en 18 eere-en bescher mende leden. Ziehier de uitslag der rekeningen. A) Gewone hulpkas ontvangsten voor het jaar 1911492,85 fr. uitgaven 1911360,74 fr. overschot: 132,11 fr. bezit dezer kas op 31 December 1910: 2848,46 fr. bezit op 31 Dec. 1911 2980,57 fr. B) Bijzondere hulpkas ontvangsten voor het jaar 1911 47 fr. uitgaven 1911 74,75 fr. te koif 27,75 fr. bezit dezer kas op 31 Dec. 1910 1769,50 fr. bezit op 31 Dec. 1911 1741,75 fr. C) Kas: afdeeling lijfrentkasontvangsten 1911 357 fr. uitgaven 360,05 fr. te kort3,05 fr.op 31 Dec 1910 bleeft er een te kort van 2,05 fr. Totaal te kort in 1911 5,10 fr. D) Herverzekeringskas ontvangsten 1911 379 fr. uitgaven 410,20 fr. te kort31,20 fr. bleef een Je kort 1910 29 73 fr. totaal tekort f911, 60,93 fr, S,amenvatt(ngA. Gewone hulpkas, 2980,57 fr. B) bijzondere hulpkas, 1741,75 fr. C) Kas: ling lijfrentkas, een te kort van 5,10 fr.D). Her verzekeringskas een te kort van 60,93 fr.—Totaal bezit der gilde 4656,19 fr. Na de lezing van het verslag, nam M. de Pastor, het woord en deed nog eens uitschijnen, uit de hedendaagsche gebeurtenissen, hoe de socia listen, in plaatse van de vrienden, de ergste vijan den zijn van de werklieden. In Engeland 'komen zij op met eischcn onmogelijk om te aanveerden, om alzoo een millioental werkers te broodrooven en in de ellende te storten, daarin getrouw aan de afschu welijke leeringe van hunnen rooden Paus Bebel die uitriep in de Duitsche Kamer Wij, socialisten, wij en zijn niet om de werklieden te helpen, maar het plaatselijk syndikaat gesticht... Wie begeert er wij en willen niets anders dan de wonde die kleeft deel aan te nemen, geve zijnen naam op cn zoo aan de werkmansklas altijd dieper en breeder ma- spoedig mogelijk.-'t Is een eerste stap gedaan op ken 'tgeene wij willen, 'tis de revolutie. sociaal gebied voor verbetering der volksbelangen. voor alle liefhebbers, Pol Vermeersch, Zonnebeke tweede. Yper Brielen hoekje, Koes voor alle liefheb bers, Pol Vermeersch, Zonn., etrs'e e: wint 2 prem. - Zonnebeke, ter herberg het Koekenhaas en de Polygone, 5 rijders in de 6 eerst--, E. Dewitte, Zonnebeke, eerste, en wint de Premie. Zonnebeke, ter Herberg De Nieuwe We reld bij Sylvère Santy, E. DewitteZonnebeke •erste Achille Kesteloot, üheluvelt, tweede, en win nen al de Premiën. Maandag laatst in den vooravond was hier eene vergadering beleid van beetekweekers. Immers de vierige voorstaander der landbouwbelangen, E. H. Storme van Elverdinghe, moest er het woord voe ren. Talrijke, geheele vergadering van de beste en def- Afdee- tigste boeren der gemeente en ook van menige bur gers, den landbouwgenegen. Spreker handelde, ruim een uur en half, geestig, ernstig naar gelegenheid over het verkoopen der beeten, tegen beter betaalde pr. met kontrool van suikergehalte en tareen om dit te bekomen over het stichten van een plaatselijk syndikaat voor gezamentlijken koop van Jaden en Gestoofde radijzen met worst. Een portie radijzen 20 gr. vet of boter 2 'epe's bloem 1/4 liter melk peper zout en kruidnoot. Snijd het worteltje van de radijzen af en verwij der d vuile bladeren spoel de groenten zeer goed laat ze in kokend regenwater, met wat zout, malsch worden, giet ze in de stranrjn, koel ze af met koud wate-, laat ze uitdruipen en hak ze fijn. Maak van de boter, de bloem en de melk een dikke witte saus doe er de gehakte radijzen in met peper, zout en kruidnoot, en laat ze eenige minuten stoven/ Worsten - Prik de worsten met een naald ten In Portugal, toonen de kopstukken der socialis ten, nu aan 't hoofd van de republiek hoe het werk volk hun in den weg staat, en als het begint te roe ren of het werk staat, wordt het beteugeld met eene wreedheid en dwingelandij, tot nu toe ongehoord. verkoop van vruchten, 't Was duidelijk om zien hoe einde het barsten te voorkomen. Zet ze dan in den zijn boeiende woord op goeden grond viel en schie- oven en laat ze langs beide kanten bruin worden, ten zou met goede voortbrengsels. Immers nog den zelfden avond hebben twaalf landb uwers hunne beeten in 't algemeen syndikaat laten opnemen meer dan 20 die reeds verkocht hadden, hebben voor 't jaar IS beloofd bij te treden. Welhaast wordt Z. H. de Bisschop heeft benoem t Pastor te Wielsbeke E. H. Depratere, pastor te Kerckhovepastor te Kerckhove E. H. Ketele, on derpastor te Wervick; pastor te Houthem bij Yper E. H. Cardoen, pastor te Wulverghem pas'or te i Wulverghem E. H. Delameilleure gewezen onder- Onderlinge Bijstand Werken en zorgen »,-= pastor op S. Pirters te Yper; pastorie Pi een h'. Op 25", zondag laatst had plaats eene algemeene H Lowagie, onderpastor op S. Maartens te Yper. vergadering van de Franschmans, iedereen heeft Welk verschil met onze katholieke regeering, die welwillend geantwoord aan de uitnoodiging welke In de eerste dagen der week werd het nieuws ver- Spreid dat onze notaris te Alveringhem werd be noemd en op de panne moest resideeren. Het nieuws werd algauw geheel de gemeente rondgedregen en verwekte algemeen spijt. Heer en Mevrouw Simpelaere werden hier geacht et! bemind. Aangenaam van karakter en spraakzaam met iede reen hadden zij de achting aller inwoners weten te winnen en de Oostvleterenaars zijn het eens om hun weggaan te betreuren. Heer Joseph Simpelaere was daarbij secretaris der gemeente en als zulkdanig heeft hij het bestuur da' hem dankbaar dient te wezen, veel diensten bewezen Nu dat hij ons verlaat zal men gevoelen en zien wat een werk hij deed en hoe wel hij alles wist te schik ken tot groot nut van eikendeen. De vele vrienden van Heer en Mevrouw Simpelaere wenschen hun har telijk proficiat. Menschen die ernstig willen zijn en gezeten, moeten in het nieuws van den dag van Woensdag, 28 dezer, lezen wat de gemeenteraad van Laeken, en dat is eene groote voorstad van Brussel, besloten heeft in zijne zitting van Maandag avond over volks balen en de danszalen. Woensdag namiddag is het Parket van Yper te Passchendaele afgestapt, om een onderzoek te doen over schriftvervalsching en zekere ontvreemdingen gepleegt ten nadeele der Gemeente. Verscheidene personen worden ondervraagd in het gemeentehuis, het onderzoek zal voortgezet worden. Gedurende de gansche verledene week is men be zig geweest met het leggen der tramlijn door de dorpplaatst. Onze groote baan heeft wat rumoer ge hoord en gezien Beste Vriend Lezer, hebt ge ooit van bij een mierennest beschouwd en de werk zaamheden dier naarstige diertjes gadegeslagen hun graven en booren, hun werken en zwoegen van elk uur, en dit al met onvermoeibaren iever? Hewel een zelfde schouwspel hadden we deze week in 't groot 'k weet niet wie toch 't voorbeeld gaf ofwel de menschen ofwel de kleine miertjes 1 - Er kwam een heel bataillon arbeiders, en daar vielen ze aan 't me- over eenige dagen nog, die groote werkstaking bij de mijnwerkers, zoo spoedig in der minne verhielp! Werklieden, erkent altijd meer en meer dat de socialisten uwe ergste vijanden zijn en dat in de katholieke partij alleene, uwe ware vrienden te vin den zijn. Zondag 10 Maart, Groote. Voordracht ten 3 u. voor de vrouwspersonen en ten 6 u voor de mans personen, in 't lokaal van 't klooster, gegeven door den gevierden spreker, M. Karet Bayaert van Brug ge, over de schoolkwestie en ever de aanstaande kiezingen. Vrijen ingang voor iedereen, uitgenomen de kinders. i liet bestuur gedaan had. Onze bedankingen aan de \3 30 oude leden en welkom aan de 28 opnieuw inge schrevene. Wij moeten aan de leden herinneren het art. 7 onzer keure. Artikel 7. Kunnen door den raad uit de gilde geroeid worden 1") Al die de gilde bedriegen, hinder doen of be proeven te doen 2") die een openbaar of wel gekend ongeregeld of ongodsdienstig gedrag hebben. Namens het Bestuur. Suikerbeeten zie onder Elverdinghe. Gedachten en wenschen over lijfrent of pensioen. ^Toen men twee jaar geleden, aan het bespreken en 't stemmen was van de pensioenwet Ier mijnwerkers waren het meerendeel der mutua listen of propagandisten van lijfrent sterk ontmoe digd. Twee punten vooral boezemde hun kommer en onrust in le Men zal, zoo wierd er gezegd, aan de mijn- erkers overdrevene voordeelen geven, die de staatstoelagen zullen opslorpen ten nadeele der werklieden van onze streken. Deze vrees is door de bepaalde stemming der wet geweken. Maar het gevoelen van velen blijft duren dat het niet noodig was 2, 3 of nog meer pensioenwetten te maken. Eene wet kan voldoen voor alle burgers en werk lieden. Elk regelt zijne stortingswijze, zijne aandee- len zijne ingenottreding volgens de inkomsten van het ambt, volgens net gevaar dat ermede verbonden is. Een ervaren mutualist wille zelfs het gedacht, dat er eene enkele pensioenkas zou kunnen ingericht worden, die de belangen bevredigt van bedienden en burgers, van priesters en leeken, van patronen en werklieden, met een woord de toekomst verzekert van iedereen. In alle geval, wanneer den ingeslagen weg, ge volgd voor de mijnwerkers, voortgaat, zou men weldra zooveel pensioenwetten moeten vormen als er soorten van arbeiders zijn. 2e Het tweede ellendig vooruitzicht, dat, de mijn werkers pensioenwet, voor de oogen der aanhangers van lijfrent en pensioen stelde, was de dwang. En iietgene het meest mishaagde, was de beraamde verplichting, deel te maken van eene bepaalde gilde. Dit gevaar is ten deele verzwonden, hoewel de toe passing dier wet niet gansch van dwang vrijwaard Wel is waar kan geen mijnwerker verbonden zijn, Brussel, 28 Feb.-Zooals op de Engelsche markt is de handel hier zeer kalm, alhoewel er wat be schikbare waar aangeboden wordt. Men kwoteert, Poperinghe (Stadslood) 197-200 fr. Aalst (stadsmerk) .00-205 fr. Óp levering April-Mei, is het 5 tot 10 frank meer. Voor nieuwe groeite blijft de prijs 112 1/2 tot 117 1/2 fr, Neurenberg (Beieren) 29 Feb. Handel thans iUstig zonder belangrijke verhandelingen. De laatste noteering der markt is als volgt in fr. Geringe 300-312 312-325 Soorten Prima-Waar Middelbare Markthop 343-350 325-337 Berghop -356-362 Spalterhop 381-387 362-375 Hallertau 375-381 343-362 Elzasserhop 350-362 325-337 Poperinghe (1 Maart) Handel kalm. Men be taalt Poperinghe (Stad) 195-197 fr. voor de beschik bare waar; voor nieuwe groeite biedt men 112-115 frank. Bij koninklijk besluit van 14 Februari zijn de volgende toelagen verleend. 1.834,91 fr. aan de kerkfabriek van Dickebusch voor het herstelling van de vensters der kerk. 3.499,66 fr. aan de kerkfabriek van St-Juliaan (Langemarck) voor het vergt ooten der kerk. 9.305,57 fr. aan de kerkfabriek van S. Jacobs te Yper voor het bouwen van de torennaalde. M. Simpelaere notaris te Oost-vleteren is nota ris benoemd te De Panne. -M. A. Tyberghein, vrederechter te Yper is rid der benoemd van het Leopoldsorde. - Gemeente Mooslede, Vier koersen op Paschen, Koers voor alle liefhebbers. Handikap s 1" Sylvère Claeijs. —2e Paaschdag te Zonnebeke aap de herberg de Pauw le E. Dewitte. Vier in de vijf eerste. - Rumbeke, 3e Zond. v. April. 2 in de 4 eerste. -Zonnebeke, in de maand Mei ter herberg Het Truweel bij C. Masschelein, 2 rijders in de 5 eerste -ln de maand Juni, Herbergen de Katrol en de Klok Passchendaele, 3 rijders in de vijf eerste. -Zonnebeke ter herberg de Ster bij de We Herman, 2 rijders in de 4 eerste. Zonnebeke, den Lindhoek, 4 rijders in de 5 eer- st e. Jules Hof lack, eerste. - In de Maand Juli, Zonnebeke, Gehucht West hoek, ter Herbei gen de Wuppe en de Lance2 rij ers in de 4 eerste E Dewitte 2e en wint de le pr. -September. Zonnebeke op Kermis-Maandag 5 rijders in de 6 eerste Emile Dewitte, eerste, Pol Vermeersch, derdeJules Hoflock, vierde; Achil'e Hof lack, vijfde. Op kermis-woensdag, 3 rijders in de 6 eerste, Jules Stamper, Eerste. Tweede Zondag van September, ter herberg Sint Antonius, Eerste Jules Hof lack. - Passchendaele, 4e Zondag van September, Pol Vermeersch, Zonnebeke, tweede. Moorslede plaats, 2e Pol Vermeersch Zonne beke, 3e Jules Hoflack Zonnebeke. Yper Al deze koersen werden gewonnen op rijwiel van Devos Constr. Zonnebeke en al voor hunne eigen mkening. Nieuws Velos van at 85franken.-Banden van 2,50 zon der garantie. - Banden van 9 fr. en 10 fr. 1 jaar ge waarborgd. Drie rijwielen, gekend mark Iroisfusils B S. A. Herstal, fabr. National cn La Franpaise-Diamant, al met nieuwe banden, 1 jaar waarborg. Tarwe, per 100 kilos Rogge Haver Boonen f rwten Aardappelen Boter, per kilo Eieren de 25 Rortrijk Bitterpeën, per 100 k« Witte tarwe pr Heet. Roode tarwe Rogge Haver Aardapp. gele, 100 k" Boter, per kilo Eieren, per 25 Koolzaadolie, ko 100 Lijnolie Koolzaad koeken Lijnkoeken Dixmude, Tarw e, per hectoliter Rogge, Aardappelen Boter, per kilo Eieren, per 25 stuks Rousselaere Oude Tarwe, 100 k° Roode Rogge Haver Boonen Aardappels Boter, per kilo Eieren, per 25 Suikerijboonen, 1910 oogst 1911 Koolz.olie,p 100 kil. Lijnzaadolie, p. 100 k. 17 Febr. 24 Febr. 19 25a 20 25 19 - a 20 - 16 50, 17 50 16 - 17 - 20 -„ 21 - 19 - 20 21 25« 22 - 20 »21 50 7 - 7 50 7 - 7 50 3 60„ 4 - 3 70 .-3 90 2 60, 3 38 2 18, 3 43 19 Febr. 26 Febr. 24 50a 25 - 25 - 20 50» 21 - 20 a 20 50 19 50„ 20 - 19 - 19 50 19 - 19 50 19 - 19 50 22 5023 - 22 - 23 00 6 50,, 7 50 6 50 7 50 3 60, 3 80 3 60 3 90 3 3 25 2 10» 2 - 88 - 67 50 87 - 75 50 13 -„ - - 13 26 - 27 - 26 - 27 - 19 Febr. 26 Febr. 21 50 a 21 - a it 9 - 9 - 3 80 3 95 3 60 3 85 2 55 3 15 2 10» 20 Febr. 27 Febr. 19 50 a 20 - 19 75 a 20 75 18 50 19 - 19 - 19 50 16 - 17 - 17 - 18 - 19 - 20 - 20 - 21 - 21 - 22 - 22 23 - 7 50 8 - 7 50 8 - 3 70,, 3 90 3 60 3 90 312,, 3 38 2 - 2 20 24 - - - 23 50 23 75 18 25 18 50 18 25 18 50 67 - 67 50 88 - 75 50 Elverdinghe.-Heden Zondag3 Maart herberg- kermis en Maandag kandeel in La belle vue bij J. Vermeulen. Langemarck.-Op Zondag 3 Maart is het her- bergkermis en den Maandag kandeel bij Arth. Van Acker in de herberg Roobaardmolen en ook bij H. Deltombe in de herberg St-Arnoldus Passchendaele.-Herbergkermis bij Ram mi op Zondag 3 Maart prijskaarting en prijssmijting Jn den Laatsten Steuver Wervick. Groote kaarting ter herberg Villa Bertha wijk Vuylenbras te Wervick bewoond door Victor Schotte-Bruggeman op Zondag 3 Miart. M. V.-J. Feneau hoofdleider van bruggen en te treden in eene gilde, strijdig aan zijn gevoelen, j wegen te Yper is ridder benoemd van het Leopolds- maar patronen en werklieden zijn verplicht aan orcje. eene bepaalde storting en medewerking. M. Vandenberghe is tot ridder van het orde der Mogelijks om de jammerkreten te stillen, die ten i kroon benoemd. r ii f teieft'iii^Mii^V'i Gheluvelt, gehucht het Kantijntje, 1). Koers v. beginnelingen Oscar Verbeke, eerste, Gheluvelt. 2). Koers voor alle liefhebbers Achille Kesteloot Eerste, Gheluvelt. -Zonnebeke, plaats, 4 rijders inde 7 eersle. —Zonnebeke, gehucht De Vierstraete, 2 rijders, in de 3 eerste.—Em. Dewitte, Eerste. In de Maand Augustus, Voormezeele, Koers Yper. Geboorten Cremer Rosa, Veurnestr.- Dupont Beahi Dlxmudestraat -Wylleman Paul Sa'montstr.-Nolf Genniii; Vla'oulaan - Mallet Prosper Pennestr. - Wullept Jeanne De Haerneslr. -Dick Marcel Biuggest.-Dehaerne Ivonna Heere janstr.-Inion Joseph Frezenbergstr. Dewachter Germaine, Maloulaan, Sterfgevallen Roffiaen Justin 61 j. houtbew wed v. Baekelandt Sophie en Devos Felicte boter» str. Vienne Marie 5 w. Rijselstr. - Vantroeyen Amélie, 78 j. Heere Janstr.- Van Olme Catherina 68 j we v. Ópsomer Bruno Rijselstr.- Pynoo He lenas m. Klaverstr. Herssens Marie 74 j.zb. wed. v. Feys Phillippe Poperinghest. Hoornaert Fran- Qoise 88 j zb. wed. v. Brulez Pieter Poperinghest. - Kieffer Marie, 68 j. zb. wed. v, Pot Modest, Mee- nenstr.— Domarle Julien 27 j. zb. ong. L. Thou- routstr. Meersseman Charles 58 j. Pastor St. Ja- ccbskerkhof-Duhameeuw Thê'-ésia 83 j. zb. wed. v. Wr iff Francois en Gryson Charles Beluikstr. Poperinghe.-Geboorten ;Blanckaert André, Casselstr.—Techel Nestor Valkenberg-Bortier Paul wijk C - Decorte Madeleine Tien geboden - Qua- ghebcur Arthur, wjkl-Mahieu Irma wijk G- Tally Clara wijk A. Sterfqevallen Gruwier Marguerite 5 j. wijk D-Gruwez Herminie 70 j. zb. St. Michielsstraat- Quaghebeur Arthur I d. wijk 1-Nauwynck Jerome 0 i. wijk G. Becelaére. - Geboorten Nuytten Michel - Nuyiten Gerard-Priem Bertha-Van bcselaere Go- Jelieve-Deboutte X-Deboutte. X. Sterfgevallen Franciscus Vandenabeele 73 j. Rosalie Reynaert 78 j.-Louise Ghesquiere 36 j. - Marcel Messiaen 4 m.-Elisa Herreman 9 m. Elverdinghe. - Geboorten Albert Fernagut Alixe Geldhof. St. Juliaan. - Geboorten Maria Titeca- Marguerite Didier. Sterfgeval Amand Dekeirel. Langemarck.-Geboorten Gerard Millevitle -Achiel Vanacker. Meessen. - Geboorten Simone Lippenois- Geneviève Sieuw. Sterfgeval Albert Menu, 1 j. Passchendaele. - Geboorten Decapmaker Irma-Soenen Magdalena-Lefever Cyriel. Sterfgevallen Vancoille Paula 1 m. Bos- saert Desiré 54 j. Viamertinghe. - Geboorten Vandoorne Marie-Rabau Helena-Debrycke Martha- Sweert- vaegher Jerome. HuWELijK Vanledé Leon aardw. eu Marescau Seraphina kw. STERFOEVALLEN Deplaecie Maurits 7 m.-De- sodt Gerard 2 m. Voormezeele. Geboorte Jozef Gryson. Watou.-Geboorten Leonce Werquin- Mar cel Vanhamme Celesta Deprez. Wervick.-Geboorte Adriana Devriendt dv. Florimond en Honorina Bossuyt. Sterfgevallen Marie Ghesquiere 25 jaar dv. Charles en Euphrasie Busschaert- Yvonna Venant, 8 d. dv. Victor len Marie Bruggeman - Alphonse Marysse 10 m. zv. Henri en Marie Wauters - Jules Oudoux echtg. v. Nathalie Delporte 69 j. Woesten - Sterfgeval René Vlaeminck40 j. - - - mé.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1912 | | pagina 3