Ie koop per Occasie mark troisfusils B S. A. Bank A. J. VONCK,de Lijkrede SPORT Sterfgevallen. A 3 ;Beursinlichtingen MARKTPRIJZEN Agentschap van de kas dar Eigenaars, oblig. 4 a[i. Voormezeeie. Watou. Westvleteren. 1 Zonnebeke. In,het bijblad geven wij een verslag van de begraving van E. H. Meersseman, pas tor van St. Jacobs. Hier volgt de Woesten Wulverghem. uitgesproken door Z. E. H. Deken Kannunik De Brouwer jSt jH* 2? 2* JË* 2* Koersen gewonnen in het jaar 1911 op velos van Devos, Constr. Zonnebeke. AANBESTEDINGEN QEMEENTE DRANOUTER Oekalsijde buurtweg van groot gemeenschap Dranoater-Hooghof Op maandag 25 Maart 1912 aanbeste ding om 15 uren in het Qemeentesekre- tariaat. De aanbiedingsbrieven moeten twee dagen te voren verzonden zijn. Borgsom 200 fr. Bestek en lastenboek liggen ter inzage in het Gemeente Sekretariaat te Dranouter. ADJUDICATION COMMUNE DE DRANOUTRE Chemin vicinal pavé de grande communication. Dranoutre-Hooghof Le lundi 25 mars 1912 adjudication a 15 heures au Secretariat Communal. Les soumissions doivent être remises l'avant veille. Cautionnement 200 fr. Cahier des charges et devis sont a consul ter au Secrétariat Communal a Dranoutre. Beurs van Brussel Koers van 7 Maart 1912 STAATS FUNDS EN Inlichtingen gegeven door den Telefoon n° 141. VERMAKELIJKHEDEN VEEMARKTEN. BURGERSTANDEN. hem gesticht is onzeggelijk ook beklagen velen zijn afscheid als zien zij in zijne benoeming als pastor te Proven eene welverdiende belooning. Wij moeten er nog bijvoegen dat sedert lange jaren E. H. Lowa- gie terzelfdertijde als onderpastor ook nog almoese- nierwas van het krankzinnigengesticht voor mannen. Met ware kennis van zaken en met edelmoedigen priestaijver wijdde hij zich toe aan het welzijn naar ziel en lichaam dezer krankzinnigen. De plechtige installatie van E. H. Lowagie als pastor van Proven zal plaats hebben oo Dinsdag 12 Maart te 11 u. Wij hebben vernomen dat de Provenaars, die er een handje van hebben op een allerprachtigst feest bereiden voor hunnen nieuwen en welgekomen her der in te halen. Ter gelegenheid der installatie vertrekt een bijzon dere tram. uit Poperinghe ten 10 u. Zondag 10 Maart, Groote Voordracht ten 3 u. voor de vrouwspersonen en ten 6 u. voor de mans personen, in 't lokaal van 't klooster, gegeven door den gevierden spreker, M. Karei Bayaert van Brugge,over de schoolkwestie en over de aanstaande kiezingen. Vrijen ingang voor iedereen, uitgenomen de kinders. Ondoelmatige en schadelijke mededinging tegen de Spaar-Lijfrent en Verzekeringskas van den Staat. Nauwelijks was de pensioenwet van 10 Mei 1900 in werking of er ontstonden zoogezegde pseudomu- tualiteiten, die, hoewel zij den naam van onderlinge bijstanden wilden nemen, in de wezenlijkheid dien titel niet verdienen om dezen eerenaam waardig te zijn, moet de maatschappij aan alle deelnemers dezelfde plichten opleggen, dezelfde voordeelen verschaffen en slechts het geluk en het welzijn der leden behertigen, Het is overbekend en bewezen, dat de wet van 10 Mei 1900, en de, volgens den geest dezer wet, tal rijke ingerichte maatschappijen van ziekentroost, pensioengilden enz. getoetst naar den pauze ijken wereldbrief Rerum Novarum ingesteld onder den waarborg van den Staat, geen ander doel gehad hebben en nog steeds beoogen, dan de gapende wonden van den behoeftige te balsemen, zijne oude dagen tegen kommer, angst en ellende te vrijwaren. Hadden de tegenovergestelde sociëteiten, welke kenspreuk zij ook genomen hebben, het inzicht politiek te maken, het zoo volksgezind katholiek landsbestuur te dwarsboomen met onmogelijke uitslagen te beloven Het kan zijnMaar het bijzonderste inzicht is misschien nog, ruime aan- deelen of dividenden aan de actiehebbers te ver schaffen, waarvan het meerendeel in de groote wereld, het Staat- of provintiebestuur of zelfs in de groote nijverheid onbekend zijn. Qnder de mannen van deze bestuurraden treft men geen naam aan van volksvertegenwoordiger, van senateur, om het even van welk kleur, van graaf, baron of edelman of van eenig vermogend heerschap. Dit laat veron» derstellen dat hunne komiteiten samengesteld zijn uit personen die het winstbejag in 't oog hebben, op groote aandeelen of dividenden reken. Hoe kunnen die bestuurhoofden zulke begoochelingen maken Er zijn slechts twee wegenofwel de gelden der leden aan groote intresten plaatsen, in gevaar lijke, schijnbaar of tijdelijk winstgevende onderne mingen wagen ofwel in hunne standregels verkla ringen inlasschen, die de belangen der deelnemers, der inleggers niet waarborgen Wie kan er ooit rechtmatig vinden, dat alle voor- gaandelijk betaalde gelden verbeurd zijn, zo als de inleggingen tijdelijk zijne betaling staakt. Mocht het getal dezer achterblijvers, en dat wordt betracht en gezocht, zeer groot worden, dan zou binnen 100 jaar, indien de maatschappij niet ontbonden wordt, de gedane beloften kunnen gehouden worden, terwijl de personen van af het 6, 7, 8, 9, 10 jaar van hunne ingenottreding geringe en belachelijke in komsten zullen genieten ondanks de zoo schitterende beloften. In spaar-Iijfrent- en verzekeringskas houden de Verworven rechten nooit op. Geene omstandigheid |ran den rentgenieter, den verzekerde in iets bena- deehgen. De verkregen rechfen zijn bestendig en komen op hunnen tijd in de kas van den deelnemer, die gevoegelijk verstaat dat zij i genot niet meer aangroeien kan als de deelneming eindigt. De schoone uitslagen van de lijfrentgilden, de hooge waarde der pensioenen komen voort van de milde toelagen die de besturen aan de leden uit deden. Nooit mag de Spaarkas gevaarlijke onder nemingen bewerkstelligen. Derhalve de Staat blijft altijd waarborg. Er is nooit niets te vreezen. Stellen wij volle vertrouwen in de Spaar-Lijfrent- en ver zekeringskas van den Staat. Stellen wij ons in geen gevaar van, anders handelende, de schouwders te moeten ophalen en bij noodlottigen uitval te moe ten zeggen Men kan geen kei vlaan. (Vervolgt) parochie. De geestelijke en godvruchtige werken en vergaderingen verliezen in hem een wijzen en ïjve- rigen leidsman. Zijn ijver voor het huis des Heerer. was groot en iedereen heeft nog de komst in het geheugen van Mgr Waffelaert, bisschop van Brug ge voor de wijding van de vernieuwde kerk. E. H Cardoen die m vroeger jaren nog gestaan had als leeraar an het bisschoppelijke college te Brugge, heeft ijue warme genegenaeid van de jonkheid altijd Oewaard. Aan hem heel in het bijzondere hebben wij de stichting te danken van de Katholie ke Jonge Wacht. De feestlijkheden ervan zullen in lange jaren niet vergeten zijn. Vaartwel E. H. Cardoen op het waalsche Hout- hem waar er toch ook veel Vlamingen wonen. Mgr de bisschop heeft als nieuwe pastor benoemd E. H. Delmcilleure. De Wulverghemnaars zeggen hem van herte welkom en bereiden hem op Don derdag 14 Maart eene plechtige installatie. De ijver voor de geestelijke en maatschappelijke •verken zal aan den nieuwen herder niet ontbreken. Binst de iange jaren welke hij te Yper doorbracht als onderpaster op de volkrijke parochie van Sint Pieters heeft hij zich met hert en ziel aan de wer ken toegewijd. Inzonderheid was de nieuwe pastor ijverig om spaar- en pensioen werken, die de grond slag uitmaken van alle maatschappelijke herwor, ding. Ds Wulverghemsche Jonkheid zal ook op E. H. Delmeilleure mogen rekenen. Hij die insge lijks lange jaren in een Collegie doorbracht, en wel te Moeskroen zal de steun zijn van de jeugdige en bloeiende Katholieke Jonge Wacht. Moord- - De genaamde Frederic Bataille, die doorgaat als nogal welstellend te zijn en zich daar zelfs op beroemt, woont verafgelegen van de andere woningen, op het Polygonenveld, bij den hippo droom der ruiterijschool van Yper, Maandag was zijne vrouw naar Frankrijk getrokken om daar familieleden te gaan bezoeken. Een man die dinsdag namiddag langs daar gewandeld kwam was verwonderd de vensterblinden der woning van Bataille gesloten te zien. Door eene spleet van de deur zag hij dat binnen eene kleine lamp brandde. Hij klopte op de deur doch kreeg geen antwoord en ongerust geworden opende hij de deur. In het eerste vertrek dat hij binnentrad lag alles in de grootste wanorde en denkende dat er diefstal gepleegd was dierf de man niet verder binnendringen, maar ging hij Jules Rumhaert ver wittigen. Deze nam twee vrienden mede en met hen vier gingen zij in het tweede vertrek. Daar zagen zij Bataille dood op den vloer liggen, midden in eenen bloedplas. Al de meubelen waren opengebroken en alle de voorwerpen lagen dooreengeworpen. Diefstal moet de drijfveer der misdaad zijn. Het slachtoffer was ju den hals getroffen door een geweerschot dat langs bujten gefost is door gen venster uitgevende op eene weide. De vrouw van den ongelukkige, die dinsdag namiddag uit Frankrijk terugkeerde, werd met de grootste omzichtigheid verwittigd door haren schoonbroeder die in het dorp woont. Men heeft vermoedens op een kerel die in de streek woont. Een tweede bezoek van het Parket had woensdag plaats. Een eerste aanhouding is niet vastgebleven men had geen bewijzen genoeg. Vermoedens wegen nu op een ander kerel. De stormwind van Dinsdag laatst heeft hier pok nog al gewoed te lande en te bossche. Op de plaats was e en ongeluk zelfs bijna te betreuren gen der hooge populieren staande rechtover het huis van den heersekretaris begaf woensdag morgen onder de slagen van een rukwind. Hij ging terecht komen juist te midden het dak toen een moedige werkman den waggelenden boom beklom en de kroon ten deele afkapte. Zoo heeft de populier in zijnen val maar enkel de kornis kunnen streelen en beschadi gen. Men staat verschrikt bij de gedachte wat ge beurd zou zijn, hadde dit voorval moeten 's nachts gebeuren. Vandaag en acht dagen, zijnde 17 dezer, na de Vespers, groote algenjeene vergadering voor onze maatschappij van onderlingen bijstand. Het weze gezeid eikendeen is dringend verzocht daar tegen woordig te zijn." Eikendeen, dat beteekent de eereleden, de leden, en allen jong en oud, wien de zaak aangaat of die er eenigzins in belangd zijn. De Vereenigde Veekweekers Wettig erkende beroepsvereeniging. Op 3 Maart, Zondag laatst had plaats de verga dering van onze veekweekers. Werden -jherkozen de 4 uittredende bestuurleden Edward Noppe, voor zitter, Cyriel Dochy, Desiré Adriaen en Aloïs Van- dromme. Over nuttige dingen werd er in gulhertig- heid gesproken. Op 31 December 1911. is er in kas het schoon sommetje van 525 fr. 24. Alle veekwee- kers, gezien het groot nut van dezen boud, zo.'den moeten er deel van maken, en slechts hunne per soonlijke belangen inzien. Namens het Bestuur. Het is met sp jt dat de Wulverghemnaars het vertrek zien van fiunnen herder, E. H. Cardoen, als pastor benoemd te Houthem. Niemand is er die niet bekend dat E. H. Cardoen veel goed stichtte op de Achtbare en beminde parochianen, Christene toehoorders, Met diepe aandoening is het, dat ik hier op dien oogenblik en vooraleer het koude lijk van den over leden Pastor ter aarde te gaan bestellen, het woord neme en den droevigen stoet die hem naar 'tkerk hof moet vergezellen nog een oogenblik stil houde en de eeuwige scheiding tusschen hem en ons lijk nog een korte stonde uitstelle om, door woord en herinnering, den beminden bloedverwant, den ieve- rigen herder, den goeden vriend, in ons midden lijk nog voor een oogenblik een schijn van leven te geven, Hoe wierd hij ons toch ontstolen den dag zelve voor zijn afsterven had hij hier nog in die zelfde kerke al zijn dienst'gedaanMen had hem opstrate gezien, uitgaande om zijne herderlijke plichten te twijfen-den vooravond van zijne dood, daar voor 'eze kerk van zijn herderlijk werk wederkeerende, ras hij nog met een vriend een oogenblik blijven tian om met voldoening de oprijzende schoone aaide van den toren zijner kerke te bezien... helaas oor den laatsten keer,.en op voorhand had hij !e vreugde uitgedrukt, dat hij er de voltooing .velhaast, zoo sprak hij, ging mogen begroeten Ook welk een opschudding en algemeen rouwbe- i lag wanneer men op 27 Februari, bij 't ontwaken 'er stad, vernam dat de E. H. Pastor Meersseman 'ood was Eikendeen was diepe door dat droevig nieuws ge- •roffen en eikendeen die het voort vertelde kon met laten van uit het diepe herte, met een eerste- j immerklacht den lof des overledene uit te spreken en uit te roepen hoe goed, hoe vriendelijk, hoe minzaam was hij toch Dat eene en zelfste gedacht dat in alle herten op kwam en door allen mond uitgesproken wierd, was lijk het aanduiden van de beeltenisse, of 't oorbeeld zou ik zeggen, der zedelijke gelaatstrekken waaron der eikendeen den afgestorvene best gekend en be mind had En nu op dezen oogenblik, - terwijl ik dataanhale voor die overgroote menigte van parochianen, vrien den en kennissen, tot dien rouwdienst van alle kan ten toegestroomd, waaronder de eene de medematen geweest zijn van den afgestorvene in de jonge jaren van het Collegeleven, andere met hem het Semi- rie zijn binnen getreden en tot priesterlijke weerdig- heid met hem verheven zijn geweest, anderen die onder zijn gezag en leiding gestaan hebben terwijl hij opvolgentlijk surveillant is geweest in 't bisschop pelijk College dezer stad, onderpastor op St. Ve- dastus te Meenen, pastor te Luigne en dan hier op, S Jacobs,-allen,'kzeg het met volstrekte zekerheid, terwijt ik die algemeene uitroeping, die zijne zoo schielijke dood besprak, aanhale voelen, met aan- doeninge troostvolle herinneringen in hun herte ontwaken aangaande hem dien wij beweenen. Ja de E. H. Meersseman was waarlijk minzaam beleefd, vriendelijk en gezellig. Hetgeen hij onder dat opzicht door natuurlijken inborst bezat, had hij nog door deugdzaamheid met Gods heilige gratie doen ontwikkelen en opgroeien Qemeente Mooslede, Vier koersen op Paschen, Koers voor alle liefhebbers. Handikap s le Sylvère Claeijs. 2e Paaschdag te Zonnebeke aan de herberg de Pauw Ie E. Dewitte. Vier in de vijf eerste. -Rumbeke, 3e Zond. v. April. 2 in de 4 eerste. -Zonnebeke, in de maand Mei ter herberg Het Truweel bij C. Masschelein, 2 rijders in de 5 eerste ln de maand Juni, Herbergen de Katrol en de Klok Passchendaele, 3 rijders in de vijf eerste. Zonnebeke ter herberg de Ster bij de We Herman, 2 rijders in de 4 eerste. Zonnebeke, den Lindhoek, 4 rijders in de 5 eer ste. Jules Hof lack, eerste. -In de Maand Juli, Zonnebeke, Gehucht West hoek, ter Herbergen de Wuppe en de Lance, 2 rij ders in de 4 eerste E. Dewitte2e en wint de le pr. -Septejnber. Zonnebeke op Kermis-Maandag 5 rijders in de 6 eerste Emile Dewitte, eerste, Pol in bovennatuurlijke volmaking, tot eigene heilig making en ook tol zaligheid der zielen die volgens Gods schikkingen hem eens moesten toevertrouwd worden tot zaligheid der zielen zeg ik, want in dien het voor alle kinderen van God, zoo er Chris- us.zelf in 't H. Evangelie ons van vermaant, die goedheid van herte, die minzaamheid het bijzon derste is waar de kinderen van God moeten naar streven om aan hunnen hemelschen vader te gelij ken en ha merkteéken moet zijn, waar echte leer lingen des Zaligmakers moeten a: n hakend worden, voorwaar is die goedheid van zoete en groote min zaamheid voor een priester ook de noodzakelijke voorwaarde, ja meer dan de noodzakelijke voor waarde, de bijzondere en onwederstaanbare kracht om het werk van God onder de menschen te ver richten. 't Was voorzeker die welgekende schoone hoeda nigheid van den jongen leviet Karei Meeisseman, Jie hem, wanneer hij nog maar diaken was, aan zij ne oversten aanwees om hem dit altijd moeilijk en toch zoo belangrijk ambt van bewaker in 't bis schoppelijk Collegie toe te vertrouwen. Daar deed nij, dopr zijne goedheid en vriendelijkheid zijn ge zag eerbiedigen en beminnen meer dan vreezen en duchten't was door zijne groote goedheid van herte en zijne minnelijkheid dat hij zijn gezag wist te doen dienen tot voordeel, opbeuring, aanmoedi ging en edele ontwikkeling van zijne beminde leer lingen. Veertien jaar lang vervulde hij blijdig en moedig dit ambt. Zijne leerlingen beminden hem en zijn hem dankbaar gebleven. In 't jaar 1890 wierd hij ouderpastor te St Vedastus te Meenen waar hij tot Juni 1894 verbleef. Hij was slechts sinds korte maanden van St Vedastus parochie vertrokken wan neer ik in November van 't zelfde jaar 1894 tot pastor Deken derzelfde parochie benoemd wierd, Het ligt mij nog zoo klaar en schoon in 't geheu gen hoe dat er op de parochie van St Vedastus en in gansch de stad van Meenen, nog van iedereen met liefde en eerbied en dankbaarheid, en ook met jammer van den vertrokken onderpastor M. Meersse man gesproken wierd Elk w ist nog aan te halen hoe ieverig hij daargewrocht had, hoe hij de jonge lingen bijzonderlijk had weten in 't goede te bewa ren of tot het goede weder te brengen. Van onderpastor te Meenen was hij paster gewor den te Luingne, waar hij bijna negen jaar stond, eikendeens genegenheid en achting verwervende; niet eenen vijand telde hij onder zijne parochianen. Den 28 Mei 1903 wierd hij pastor op deze paro chie van St Jacobs, 't was met ware vreugde dat zij ne benoeming hier vernomen wierd, om reden van de goede gedenkenis die hij in zoovele familiën de zer stad gelaten had van ten tijde dat hij bewaker was in 't Collegie. 'k Hoore nog de bljjde uitdruk king van die gevoelens op den dag van zijne plech tige installatie 't was al vreugde,., buiten bij de vrienden die yan Luingne gekomen waren om hun gewezen pastor eere aan te doen dezen konden hunne jammernissen niet inhouden, Vele dan wierd er van hem hier verwacht, en die verwachting is niet teleur gesteld geweest, buiten voor de zoete hoop dat eikendeen koesterde van dien man die hier zoo streusch en gezond toekwam lange jaren hier aan 't hoofd van zijne lieve kudde te zien. Wat hij hier geweest is voor alle lie den, voor armen en rijken, groot en klein, voor de wereldlijken en voor ons priesters zijne confraters, moet niet gezeid worden. Helaas 't is 'alles nog zoo onlangs geleden en de rasse dooi heeft het nog zoo levendig in onze herten en ons geheugen doen herleven -rn 't kan ten anderen al in een wo rd begrepen worden- het woord neds uitge sproken en i'at honderden en honderden karen al deze dagen is gezeid en herzeid geweest hij is waarlijk toch zoo vriendelijk, zoo goed van herte, zoo minzaam en minnelijk geweest die goede en godvruchtige priester, die goede en bezorgde her der. Ja, dat zal in onze allen herten geschreven blijven en dat zal hem tot schoone kroone bij den Opper herder Jesus geholpen hebben Zijn doode lijk zullen wij nu ter gewijde aarde gaan bestellen, maar zijne onsterfelijke ziel let ft in haar onsterfelijke schoonheid. Heere Jesus, geef hem de eeuwige ruste en dat het licht dat geen ondergarg kent hem toe sthijne De Congregatie van Scheut komt weeral be proefd te zijn. Drie van hare paters zendelingen komen te overlijden t. w. E. P. Jules Sepulchre van Herstal, geboren op 19 Maart 1880, vertrokken op 24 September 1907 voor 'e Philippijnsche eilanden. E. P. Alphonse Puttemans van Bonheyden bij Mechelen, vertrokken op 16 December 1909 en gestorven te Moll-St. Marie, Mayumté, Kongo. Eindelijk E. P. Leo Pauwelijn van Langemarck, geboren op 3 Januari 1878, vertrokken op 13 September 1903 voor de Ortos-missie in China, gestorven te Pao- ton-son. Hij was overste van de Midden-zendelings- post van Olagan Bougerok. E. H. Demeyere, pastor te Eerneghem is overle den. Hij stond over jaren als pastor te Brielen bij Yper. Vermeersch, derde Jules Hoflock, vierde Achiile Hcflack, vijfde. - Op kermis-woensdag, 3 rijders in de 6 eerste, Jules Stamper, Eerste. Tweede Zondag van September, ter herberg Sint Antonius, Eerste Jules Hojlack. - Passchendaele, 4e Zondag van September, Pol Vermeersch, Zmmebcke, tweede. Moorslede plaats, 2e Pol Vermeersch Zonne beke, 3e Jules Hoflack Zonnebeke. Al deze koersen werden gewonnen cp rijwiel van Devos Constr. Zonnebeke en al voor hunne eigen kening. Nieuwe Velot vanaf 85 franken. Banden van 2,50 zon der garantie.-Banden van 9 fr. en 10 fr. 1 jaar gc- waaiborgd. - Herstal, fabr. National en La Eranfaise-Diamant, al met nieuwe banden, 1 jaar waarborg. Gheluvelt, gehucht het Kantijntje, 1). Koers v. beginnelingen Oscar Verbeke, eerste, Gheluvelt. 2). Koers voor alle liefhebbers Achiile Kesteloot, Eerste, Gheluvelt. -Zonnebeke, plaats, 4 rijders in de 7 eerste, —Zonnebeke, gehucht De Vierstraete, 2 rijders, in de 3 eerste.Em. DewitteEerste. In de Maand Augustus, Voormezeeie, Koers voor alle liefhebbers, Pol Vermeersch, Zonnebeke, tweede. Yper, Brielen hoekje, Koers voor alle liefheb bers, Pol Vermeersch, Zonn., eerste en wint 2 prem. -Zonnebeke, ter herberg het Koekenhaas en de Polygone, 5 rijders in de 6 eerste, E. Dewitte, Zonnebeke, eerste, en wint de Premie. -Zonnebeke, ier Herberg De Nieuwe We reld bij Sylvère Santy, E. Dewitte, Zonnebeke eerste Achiile Kesteloot, Gheluvelt, tweede, en win nen al de Premiën. BS WERVICK.— Uitslag van de aanbesteding der kasseidingswerken uit te voeren in den weg No 4 leidende naar den nachtegaal. Maertens Hector, Iseghem 13,496.70 Bataille Louis, Poperinghe 14,290.00 D. Vriese-Ejubbe Coolscamp 14,505 00 Pillen Emile, Bumbeke 14,600.00 Labbens Alidor, Aerseele 14,80000 De Rudder Achiel, Wervick 15,449.00 Onderhoud gedurende een termijn van 3 jaren. Entretien pendant un terme de troi-t anne'es middelb. koers van voorg. middelb. I Maart koert Belg. Schuld leeri. le reeks, 3 o/o 87 10 87 2e reeks, 3 87 87 3e reeks, 3 87 10 87 Belg. Congo-leen 1896-18°8 4 o/o 97 40 1901 uitk. 4 - 98 50 1909 uitk. 4 99 50 98 75 1906 4 - 97 50 1904 3 - 75 50 1897 2 1/2 68 50 Congo Primes. 82 25 82 Anruitciten (trekk in Oct.) 4 1/2 111 111 75 4 102 85 3 f87 95 2 1/2 75 Gemeentecrediet 41/2 109 108 50 V in Juni 3 89 25 8625 Buurtspoorweg in Dec, 3 84 40 in April 3 84 50 84 30 STADS LOTEN Antwerpen 2 1/2 1887 88 125 88 50 2 o/o 1903 80 75 80 50 Brussel 2 1/2 1902 96 97 125 2 o/o 1905 80 80 Brussel-zeehaven 2 o/o 1897 71 25 71 375 Luik 2 1/2 (primes) 1853 104 625 103 875 3 o/o 1860 132 76 133 2 o/o 1897 71 25 71 125 2 o/o 1905 77 25 77 25 Oostende (uitb. 30 fr.) 1858 40 2 o/o 1898 Schaerbeek (primes 2 o/o 1897 70 875 70 90 825 71 Gent 2 o/o 1896 71 75 71 875 Elverdinghe. Heden zondag herbergkermis en Maandag kan deel in c den Steenen Molen bij Henri Benaudt. Op Zondag 17 Maarte, Herbergkermis en Kra- j kebolling in de Zon bij Leon Deroubaix en Maandag 18, kandeel, Yper 2 Maart 24 Febr, Tarwe, per 100 kilos 19 75a 20 25 19 - a 20 - Rogge 17 50» 18 50 16 - 17 - Haver 20 - 21 - 19 - 20 - Boonen Erwten 21 25- 22 - 20 - 21 50 Aardappelen 7 -„ 7 50 7 - 7 50 Boter, per kilo 3 60» 3 80 3 70 3 90 Eieren de 25 2-, 2 15 2 18, 3 43 Kortrijk 4 Maart 26 Febr. Bitterpeën, per 100 k« 24 50a 25 - 25 - - - Witte tarwe p' Heet. 20 - 20 50 20 - a 20 50 Roode tarwe 19 - 19 50 19 ,19 50 Rogge 19 - 19 50 19 - 19 50 Hrver 22 50» 23 - 22 - 23 00 Aardapp. gele, 100 k° 7 50» 8 - 6 50 7 50 Boter, per kilo 3 75» 3 95 3 60» 3 90 Eieren, per 25 2 10,, 2 20 2 10, 2 - Koolzaadolie, ko 100 67 50» 67 50 - - Lijnolie 76 - - - 75 50 Koolzaadkoeken 15 - - 13 - Lijnkoeken 26 50, 27 50 26 - 27 - Dixmude, 4 Maart 26 Febr. I'arwe, per hectoliter 19 75 a 21 - a IQgge, 21 75 V Aardappelen 8 - - - 9 Bo'.er, per kilo 3 65, 3 85 3 60, 3 85 E eren, per 25 stuks 2 05 - - 2 10 Rousselaere 5 Maart 27 Febr. Oude Tarwe, 100 ko 19 75 a 20 50 19 75 a 20 75 Roode 18 50 19 - 19 - 19 50 Rogge 17 50 18 - 17 - 18 - Haver 20 50 21 50 20 - 21 - Boonen 21 50 22 50 22 23 - Aardappels 7 50 8 - 7 50 8 - Boter, per kilo 3 70 4 - 3 60 3 90 Eieren, per 25 2 10 2 20 2 - 2 20 Suikerijboonen, 1910 24 - 24 50 23 50 23 75 oogst 1911 18 25 18 50 1825 1850 Koolz.olie,p 100 kil. 67 50 - - 67 50 Lijnzaadolie, p. 100 k. 75 - - - 75 50 Kortrijk, 26 Febr. - Prijs per kilo op voet. 113 Veèrzen, le kw. fr. 1,08 2e kw.. 0,00 3e kw., 0,91 47 Ossen, 1,07 0,00 0,90 186 Koeiën, 1,06 0,00 0,86 52 Stieren 1,05 0,000,85 Anderlecht.— 5 Maart. Verkensmarkt. Te koop gesteld3300 prijs per kilo op voet 1,00 i 1,14. Yper.-Geboorten Santy Gaspar Zonnebe- kest. - Beddeleem Leon Hondstr. - Joye Prosper, Drie Zaalhof-Gabriel Alphonse, Schuttelaerestr. Vandevyver André, Kemmelst.— Noyelle Roger, Drij zottenstr.-Van Engelandt FiorimonJ, Rijssel- steenweg. HuwEUjK Versavel Camiel werkin. wed. v. Aquet Marie te Pollinchove en Aquet Flavie zb. t* Yper. Sterfgevallen: Clarysse Virginie 73 j. zb ong St Jans-Hospitaalstr.- Banier Anna 27 j. zb. ongeh. Dickebuschst.-Martelez Cathérine 81 j. zb. wed, v. Ghysel Pieter, Aardestr.— Bogaert Alfred 2 maand. Hoornwerk Lelong Julien 58 j. zb ong. L Thou- routstr. Tavenier Daniel 5 d., Vandenpeereb jom- jrlaats. Poperinghe-Geboorten Depoorter Irma H Blarckaert Agnes Veurncstr. - B ssaert Germaine D-Lanoote Mirie E. Batthen J->s"ph P, ttestr. Sterfgevallen Peel Omer7 nr. H - Ferla Ro bert 3 weken Casselstr. Boesinghe-Geboorten DecaesteckerJerome Vandamme Jerome Dickebusch.—Geboorten Timperman Ber tha—Capoen Ivonna. Sterfgevallen: Cuvelier Marie 2 ni.-Durijj Eiodie 8 j.- Beele Leonie 70 j. Elverdinghe-Geboorten André Deketelaere Georges en Maurits Indervuyst tweel. Gheluvelt Geboorten Bertha Dewachter Paula Depuydt-Joanna Nollet-Julius Cntudi Marcel Vanderbrigghe -Suzanna Dejonghe-Maria Balloy- Maria Knockaert. Huwelijken :P.ul Durnez en Pharatlde DeDa Victor Vanbelle en Louise Deboutte. Sterfgevallen Leo Maertens gew. bu meest, Langemarck.-Geboorten Julia Debergh Roger Bonte. Sterfgevallen Rosalie Blanckaert oud 71 j.— Mar ha Callewaert. Meessen. - Sterfgevallen Christina-Sophie Plancke-Marie-Thérèse Descamps. Oostvleteren.-Geboorte Andreas Baes Huwelijk August Vanhee met Lydie Meenws. Sterfgeval: Coleta Vanienberghe8l j. Passchendaele - Geboorten Decapmaker Ir ma - Vandenbulcke Andrea—Vanheule Alida. Sterfgevallen Debuf Andreas oud 4 m—Qe*- qure Petrus oui 1 m Reninghelst. - Geboorten Steverlyrck Nes- r - Top Maurice - Lemahieu Jeroom - Merlevede Marcel - Grossey Romain - Decaestecker Daniël. Sterfgevallen Daniel Lagache 9 m.— De- c estecker Daniel, 20 m - Verbiese Florentin, 65 ar—Carton Maria 20 m. t luWELtjKEN Camiel Beel lw. te Westoutre en Juliana Bruneel v. Reninghelst. - Henri Meurillon, en Emerenc- Carton, wed. Schouttden Henri, 'i i.len v. Reninghelst-Alo'is Minne lb. te Kemmel •n Gauquie Augusta wed. René Depuydt te Renin- helst. Vlamertinghe - Geboorten Sweertvaegher rome - Haelewijn Bertha - Vanlede Maria. Sterfgevallen Vienne Marie 18 j.-Desegher \nna7m. Voormezeeie - Sterfoeval Victor Doolaeghe chtg Renilde Beirnaert. Watou-Geboorten Joseph Bakeroot- André ite - Jules Deheegher. Wervick-Geboorten André Debacker z van j lien en Maitha Calry-NoëlJVandamme z. v. Jules e i Godelieva Bruggeman —Marcel Devolder zv. Cy- riile en Celine Verstraete - Antonia Wellecan d. van Remi en Juliana Cael. Sterfgeval Eugeen Demyttenaereoud37 j. echt v E'isiBreyne. Woesten.-Geboorten Cyriel Figoureux zv. Cyriel en Eudoxie Delboo- Luciaan Danneel zv. Yheophiel en Sidonie Suffys. Sterfgeval: Désiré Defevere jongman oud 38 j. Zonnebeke. - Geboorten Laura Gisquire- lulius Vintevogel Clemence Bulckaen - Gerardus Aeket-Maria Vansteelandt- Leo Schier - Gerardus Drlanghe - Anna Bryon. Sterfgevallen Maria Delva 84 j. w. v. Ch. Bc- ry - Pieter Cappelle 71 j.-Engel Goudesoune 71 j. Frederic Bataille 55 j.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1912 | | pagina 5