Raadsel II 'l Verbeke-Devrieze Eerste Reeks Bank L I. VONCK, Er zijn 10.000 kilos boeten te koop In alle tentoonstellingen bekomt de TUBULAR de Eerste Prijzen. Raadselprijskamp 1 let Ypersche Volk Moeders Keuken Beursinlich tingen N ieuwstr., Thielt Agentschap van de kas der Eigenaars, oblig. 4 o|o, Hopmarkt Vlamertinghe. Voormezeele. Wulverghem. die van zin zijt eenen afroomerte plagecren, wend u tot ons huis, vooraleer uwen keus te doen. Hiei»zult gij den eenvoudigsten en den duurzaamsten aller merken vindende "TUBULAR Is immers gekend als het Ideaal der ontroomers, lichte werking, gemak van onderhoud, scherpe afrooming, zich zelf oliën, dit zijn de hoedanigheden welke hem bo ven alle andere stelsels verheffen. Centraal voor West-Vlaanderen en Oost-Vlaanderen bij Men vraagt ernstige agenten- Onmogelijke Concurrentie VASTE PRIJZEN Passchendaele. Poef capelle. van Ik zal het raden s-Proven. Watou. Westvleteren. het KALFSGEBRAAD. 1/2 kgr. van nierstuk. Kalfsvleesch wordt gebraden als rund- vleesch. Echter dient opgemerkt dat kalfs vleesch goed moet gebraden zijn, terwijl rundvleesch daarentegen bloedig moet blijven. De duur voor het braden van kalfs vleesch wordt gerekend op omtrent 40 min. per kgr. AANBESTEDINGEN GEMEENTE DRANOUTER Oekalsijde buurtwegvan groot gemeenschap Dran outer- H ooghof Op maandag 25 Maart 1912 aanbeste ding dm 15 uren in het Gemeentesekre- tariaat. De aanbiedingsbrieven moeten twee dagen te voren verzonden zijn. Borgsom 200 fr. Bestek en lastenboek liggen ter inzage in het Gemeente Sekretariaat te Dranouter. Beurs van Brussel Koers van 14 Maart 1912 STAATSFONDSEN LANDBOUWMACHIENEN In zelfde magazijn, zijn ook alle andere landbouwmachienen ver krijgbaar Amerikaansche maai-, pik- en bindmachienen, moteurs en dorschmachienen, zaai- en braakmachienen van af 30 frank.; vettestrooiers, trieurs, breekploe- gen, haverpletters, strooisnijders. koekbrekers, roomkerns, wanmo lens, raapmolens, waschmachie- nen, wringers, zolderwagens, bas- kuuls, maten, gewichten, enz. enz. VERMAKELIJKHEDEN Inlichtingen gegeven door den de Haernestraat n° 8 YPER. Telefoon n° 141. HET VROOLIJK HOEKJE BURGERSTANDEN (graaf Murray), onder het kleed en den masker var beul, heeft Douglas tot op het schavot gevolgd; hï rekent op Tobij en op de hulp der Schotland u door Tobij verzameld. Maar het hoofd van Douglas heeft op het schavot gerold. Door wiens toedoen (Alzoo 't voorspel). Na 15 jaren knaging zal de twijfel opgelost wor den in de vier bedrijven van dit drama. De Stuarls zijn thans hersteld en Karei II is Koning van Enge land. Patrick Murray, die zijne broeders niet kent, zoekt den kleinen Alick Douglas, die over 15 jaren aan zijne zorgen ontrukt werd, door.Hulet, op be vel van Cromwell. William Douglas, oudste zoon van Joris, aangesteld als stadhouder van Schotland zoekt de beulen zijns vaders. Het voorspel speelt in 1649 te Londen in een gasthof. - De vier bedrijven spelen 16 jaren later na de dood van Cromwellle bedrijf op een buiten goed bij Londen; 2e bedrijf ten Hove van Ko ning Karei II3e en 4e bedrijven In den toren van Londen, zijnde een gevang. het Arrondissement. Al de andere noemen ware onmogelijk. De eerste tram naar Poperinghe rond 4 u. was veel te vroeg voor een groot deel der uitgeroodigden die er ?an hielden wat langer te blijven. kinders van Servaes Hoorelbeke. Oostvleteren. aan voordeel i- gen prijs bij de - Aan de muren van het gemeentehuis en op de eerste kolom van het kerkhof hangt een franschen brief geplaktEen franschen brief in een door- vlaamsch dorp, er zijn geene vlaamsche grieven meer, zeggen ze dan Op dien franschen brief staat dat de eigenares van de herberg de Kortekeer voor de rechters te Yper gedaagd is. Immers zij aanveerddc het aanbod niet welke de Staat gedaan heeft om haar eigendom te koopen. De Staat wilt de Kortekeer afwerpen, 't huis staat trouwens leelijk in den weg en belemmert het zicht op de groote staatsbaan der automobiles daar het te veel vooruitspringt, 't Is een goede verandering te weeg want 't verwondert iedereen dat er nooit geen onge lukken gebeurt zijn op die plaatse. Geen een chauf feur en kan zien wat hem op den weg staat en daar bij, als 't zomers krioelt van autos en vélos, moeten veel voetgangers al daar overstappen en veel voer- mans aldaar doorrijden, 't zij naar Oost of Westvle- ren. 't Inkomen van ons lief dorp zal er ook veel bij verfraaien want een nieuw gebouw zal meer achte- -7 :rdag 2 dezer, reed Aimé Derycke per velo naar Yper feeste. Aan den grooten travers gekomen geraakte hij met zijn wiel tnsschen de sporen en de kasseisteenen, met het ongelukkig gevolg dat zijn rijwiel omkantelde. De man bleef liggen Jules Desmyter en Marcel Vandenbulcke die daar juist kwamen aangereden, namen hem op en droegen hem in de herberg Den Grooten Tra vers. Welhaast zag men dat Derycke zijn been gebroken wasde heer dokter Verbeke kwam spoe dig bij, diende den verongelukte de noodige zorgen toe en liet hem vervolgens naar huis overbrengen. Christen Vlaamsch Verbond.— Heden zon dag om 5 uren heeft de groote feestvergadering plaats van Half-Vasten. Op den spelwijzer vinden u ij onder andere het bekroond drama van Pal mer Putman Vergeten en Vergeven alsook een schoon kluchtspel Dieven irtHuis». heden, allen op uwen post Op Passiezondag, insgelijks om 5 uren, wordt het zelfde feest gegeven voor de vrouwen. Voor deze zijn de prijzen, 1 fr., 0,50 fr.. 0,25 fr.uiterst ge ring dus, opdat iedereen er zoude kunnen deel aan nemen. Wij herinneren aan elkendcen, dat is, leden. ;ereleden, nieuwsgierigen oude en jonge, dat van- laag, na de vespers in het lokaal der scholen de groote algemeene vergadering zal plaats hebben van dm onderlingen bijstand. Niemand weze te kort. 't zal voor eikendeen belangrijk zijn. Men zou soms denken dat men naar de stad moet gaan om schoone dingen te zien, welnu verleden Donderdag hebben wij ondervonden dat men in een klein dorpje, lijk Wulverghem schoone, ja zelfs wonderschoone feesten kan bijwonen. De Parochie- vierde de inhaling van haren nieuwen Pastoor, M. Pieter Delameilleure, gewezen onderpastoor van S. Pieters te Yper, en in één woord, de gansche parc- chie vierde die inhaling prachtig. In den stoet reden een dertigtal ruiters voorop, gevolgd door veertig lieflijk versierde wielpeerden (de mannen verdienen waarlijk beboft te worden, omdat zij zoowel hun best gedaan hebben) Achter hen kwamen de verschillige gilden Jonge Wacht, Bolders- en Handbooggilde, ziekengilde en om uii deel te sluiten had men het muziek dat zijn lustig- ste deuntjes speelde. Aan het hoofd van het tweede deel van den st et gingen de congreganisten met hun vaandel. Dan kwam de bevallige en welingerichte stoet der school- kinders, die verschillige groepen voorstelden den H. Machutus en de Pelgrims, Sint Jan den Dooper, O. L Vr. v. Lourdes, de H. Agnes. de H. Appolonia enz. enz. Waarlijk de inrichters en inrichtsters verdienen een woordje lof om den onvermoeibaren ijver die Zondag verleden is M. Karei Beyaert van Brugge hier te Voormezeele twee voordrachten komen ge- zij aan den dag gelegd hebben. De heeren burg ven eene aan de vrouwen en jjeene aan de mans,meester, voorzitter der kerkfabriek, en onderwijzer tot voorbereiding van de Kamerkiezingen. Daar hadden hunne schoonste woorden uitgekozen om was volk buiten verwachting indien de vrouwen den nieuwen Pastor welkom te heeten. talrijk waren opgekomen, de manspersonen waren Met aandoening kwamen vier schoolkinders elk nOg meer in 't getal, en dat, niettegenstaande de een schoon gedichtje opzeggen, terwijl zij den nieu- kattenfeesten van Yper. Hulde aan die mannen die wen herder zijnen staf, de sleutels, eet ruiker en kunnen een sacrificie doen tot verdediging van een zinnebeeldig bloemkorfje aanboden, de goede zake Die opgepropte zaal gaf moed j Dat was nog met al nog drij aanspraken wier- aan den redenaar, die met de meeste geesdrift den gedaan in name der Jonge Wacht der en de roerendste welsprekendheid, één uur en Boldersgilde en der ziekengilde half lang, zijne toehoorders door zijn tooverend j Langs den weg heeft Mr de Pastoor met veel vol- woord verrukte. Hoe jammer dat wij hier die over- doening bestatigd dat al de huizen en straten, ge- mhgêbouwd wordenden langs" de"baan~vo0rtge- fchoone voordrachten bij gebrek aan plaats in 't wedijverd hadden om ter schoonst en het was aan- lange met mogen weergeven doenlijk om zien met hoeveel iinnige genegenheid, In de eerste voordracht heeft de redenaar bijzon- de inwoners van Wulverghem hunnen welgemeenden der gesproken over het katholiek onderwijs, over welkomgroet zonden naar hunnen nieuwen herder, het werk der christene moeders, en over hunne me-Het dorp was eene onafgebrokene achtervolging trokken naar een welopgevat plan van onzen ge- kenden aannemer, Heer Jules Fol'et. Donderdag avond zijn de troepen alhier voorbij getrokken met klaroen en trommel. Het derde Linie was goed vertegenwoordigd. Het schijnt dat ze van St Niklaas kwamen, niettegenstaande de lange mar- che zagen de jongens er frisch uit en... blijde. O ja blijde van wederom thuis te zijn bij vader en moe der, broeders en zusters, vrienden en kennissen, 't Moet zijn dat het hun nochtans deernis deed de kazeern te verlaten waar ze 17 1/2 maanden goeden dienst gedaan hebben want de doodbrieven waren voorengekomen om hunne overgroote droefheid te melden. Oordeelt liever Wat zullen alle oogen van geluk blinken wat zullen wij menige glasjes drinken langs de wegen zullen wij rollen en daar onzen roes nitgrollen 't Was beter dan dat, zij hebben hun deftig ge- dregen. Leute gemaakt, ja, maar zonder overdaad, zonder gemeene liedjes, zonder slechte herbergs- kens. Wij hoopen dat ze nu voort voorbeeldige jon gelingen zullen zijn gelijk zij vroeger waren, en lang de spreuk zullen onthouden Noord Oost, Zuid West, 't huis best. dewerking in de kiezinge. I van sparren, groenten, opschriften en versieringen. Hij heeft ons meesterlijk de rampzalige school-! Zij die kerk versierd en opgeschikt hebben ver wetvan 1879 beschreven, met hare godsdiensthaten- dienen onze gelukwenschen, alsook al degenen die de strekkingen, hare afschuwelijke dwingelandij en geholpen hebben om de kloosterzaal gereed te maken wraakroepende broodroovingen: goddelooze school- ProficiatWulverghemnaars, gij hebt eens te nteet wet die nog veel erger zoude wezen indien de «car-' bewezen dat Willen is kunnen tel weere aan 't hoofd van 't land kwam. Hij heeft 0m te eindigen wenschen wij E. H. Delameilleure daarnevens de schoone schoolwet gesteld, wet van [atlge en heilvolle jaren in zijne nieuwe parochie vrijheid en recht voor iedereen, door de katholieken met zijne brave en hertelijke inwoners, nu voorgesteld en die de christene moeders uit ai I pen die daar was hunne krachten moeten helpen doorgaan. i Dan heeft hij getoond 't geene 't werk der christe-Wytschaete. ne moeders moet verwezentlijken. De zorge voor de HO, zei Wimpie, dat is juist de goede tijd om eens flink ondeu gend te zijn. Nu kunnen zij me geen van beiden klappen geven. EEN QOEDE KENNIS. Notaris (tot zijnen oudsten klerk)De onbeschaamdheid van sommige menschen gaat al heel ver. Zoo even ontving ik eenen ongeteekenden brief, waarin men mij voor een ezel, mijne vrouw- voor een eend, en mijn zoon voor een aap uitschold, Klerk Verbazend, dat is iemand die goed met de familie moet bekend zijn. kleine kinderkens, de christelijke opvoeding 't huis en in de schole vooral door de veelvuldige commu nie de huishoudende, voor de dochters, de vorming der zonen tot Katholieke strijders, en vooral de liefde tot den arme en den werkman. Door hare liefde kan de vrouw bij den werkman bekomen 't geene niemand anders en zou kunnen bekomen. O christene vrouwen, gebruikt dan uw machtig talent voor 't goed, en bewerkt liefdevol de toenadering van arme tot rijke, van werkman tot patroon, van mensch tot God En tegen de naaste kiezing, die zal beslissen ove* 't lot het tijdelijk en eeuwige lot van uwe kinders bidt alle dagen ervoren 't huis te zamen met geheel Goed nieuws.-'tis zeker dat wij nen tijd van hier de bedorven kinderen zijn van den Minister van het Postwezen. Wij bekwamen eerst eene Postont- vangerie, waarvan iedereen het groot nut en het groot voordeel waardeert. Over 14 dagen liet de Minister ons weten dat wij eene derde brievenbestelling zouden hebben met den 13" Maart. Hewel, plaatsenaars, en gij vooral commerganten, wat zegt gij Is dat niet eene schoo ne verbetering De H brievenbestelling zal plaais hebben om 6 1/2 u., de 2e rond 10 ure en de 3e om 5 ure. Het is zonneklaar dat, ingevolge al die verbete ringen, de menschen van buiten de plaats ook eer der zullen bediend worden dan vroeger. Ten is nog niet alBinnen korie maanden zal er Tram Ja,'t is reeds veertien dagen dat d zwar- het huisgezin, en werkt onverpoosd op echtgenoot te duivel drie vier keeren daags weg en weere door en zonen, opdat allen met als één man te stemmen de plaatse vliegt, met eenige wagons achter hem voor de katholieken, de bewaring en zegepraal ver-'Jt''wraafbureer*i'nëerichT worden ~Een7fge- geladen met zinders, rillen, en hout. 't Was kurieus zekeren van godsdienst recht en vaderland. j °aard Jdfvan 't Ministerie is naar Wy schaete ge- In de voordracht voor de mans heeft M. Beyaert komen 0m er de noodwendigheid van te bestatigen ons de liberale partij afgeschets, die nooit niets ge- - y0igens men ons zegt Op de tien telegrammen daan en heeft noch voor de landbouwers noch voor j dje t0j. jvieessen aankomen, zijn er acht voor Wyt- de werklieden, die nooit niets anders gehad en heb-1 scbae(e j-jier zijn de plaatsenaars nog eens de beste Van zoo gauw dat de telegraaf zal bestaan, Twee vaders togen met twee zonen eens ter jacht, Drie hazen werden toen door hen te huis gebracht Bij eerlijk deelen Kreeg elk een heelen Nu vraag ik: «hoe Ging dat wel toe om zien hoe dat de platsenaars gapend buiten ston den de eerste paar dagen, dat de vreemde tuiter voorbij stoof, met eene majesteit om de huizen in te rien, 't was nogal eigenaardig en vreemde in 't eerste maar nu komen de menschen dat gewend De werken gaan goed vooruit en met de meeste or de 't gaat de maandag wat steeg en niet zonder reden, en er dient hierover geen uitleg gegeven te worden. Maar nu de vraag gesteld wanneer zal de tram loopen? Hoe loopen... en hij loopt alle dage-Neen wanneer zal hij volk en waren vervoeren Ha, dat is eene andere questie.. Om kort te makengeheel waarschijnlijk, t zou nog kunnen één jaar en half duren. Intusschentijd vele Capellenaars leggen hun ne boontjes te weeke, om een postje aan den tram te bekomen, en alzoo te verzaken aan 't fransche of aan andere slavelijke ambachten en werken. Dat is geen slecht gedacht, aan dat postje te geraken en weert u maar. De tram is eene geheele schoone zaak, voor reizi gers, kooplieden, vervoer enz. maar als 't u belieft waarom de twee steden Rousselare en Yper met el kander niet verbonden 'k En weet het niet, maar men zal later best het gevolg ervan zien. Dood Wij komen het overlijden te vernemen, der vrouw van M. Emiel Noyez, tolbediende te Ris- quons-Tout (Moeskroen). Hel jonge paar is pas twee jaren gehuwd. Deze echtgenooten leefden in de beste overeenkomst en liefde, geacht en bemind van al dezen die hen ken den. De slag die dezen voorbeeldigen bediende komt treffen is wreed. Wij nemen deel in de droef heid welke de familie Noyez-Baudouin komt te on dergaan. Dat den heiligen wil van God geschiedde Dat hare ziel in vrede ruste Inhuldiging van E. H. LOWAGIE als Pastor Dinsdag was Proven volop in feeste. Al de Pro- venaars hadden hun best gedaan zoo voor bevlag- ging, voor dicht en jaarschriften, als voor pinting, voor stoet enz. enz. De Provenaars kenden immers van reputatie den braven pastor hun gezonden door den Bisschop een herte koekegoed, een ijver die nooit geen moeite ontziet om goed te doen. Een eerste klasse van stoet met ruiters en wagens ging den pastoor uithalen en kerkewaart leiden. Voor de ceremoinën in de heerlijk herstelde kerk en gedaan door Z. E. H. Kanonik Vervaecke deken van Poperinghe werd den nieuwe herder bijgestaan door zijne twee getuigen, te weten Z. E. H. Kanonik De Brouwer deken van Yper en E. H OUivier pastor van Vlamertinghe. Na de plechtigheden werd alle uitgenoodigden een feestmaal aangeboden in het schoollokaal der Zusters. Wij hebben onder de vreemden bemerktM. Colaert burgmeester van Yper en volksvertegen woordiger, M. Van Merris burgmeester van Pope ringhe en volksvertegenwoordiger, M. Fraeijs de Veubeke voorzitter van den katholieken Bond van ben voor de boeren dan verachting en uitscheldin gen, die maar één dingen en kennen a bas la calotte weg met den godsdienst maar die daar- voren door het belgisch volk in 't jaar 1884 ver pletterd zijn geweest en voor altijd weggebusteld. De Belgen en Vooral de Vlamingen, en willen van geen godsdiensthaters zij hebben altijd voor hun ne religie gestreden in 1302 tegen Philip de Schoo ne, in de jaren 1600 tegen de Geuzen, in 1800 tegen de sans-culotten, in 1830 tegen Jantje Kaas, in 1879 tegen de liberale schoolwet. Zij zullen voorts strij den, nu vooral dat zij te doen hebben niet meer al- leene met de liberalen maar ook met de socialisten, of liever met de socialisten bijzonderlijk, die nu dc meesters zijn in het vijandelijk kamp. En die socia listen wat vurige kerels en zijn dat toch niet Hoe en hebben ze, door hun opperhoofd Vandervelde, onlangs in volle Kamers, niet laffelijk beklad en be lasterd het eerbiedweerdigste korps dat er te vinden is op aarde het korps der missionarissen, der hel den van de samenleving Welk helsch en afschuwe lijk werk heeft Vandervelde daar niet verricht Wel ken afkeer en heeft hij in alle eerlijke herten niet verwekt van die socialisten bekwaam tot zulke lage daden Ah die socialisten zouden willen den gods dienst, ook uit den Kongo verbannen. Waren zij meester zij zouden de katholieke geloofszendelingen wel ringelen en beletten hun zalig ambt te vervullen Maar zij mogen gerust zijn meester en zullen zij noojt worden - meesters zullen zijn en blijven die katholieke mannen die den godsdienst niet en be vechten, die de eenige voorstanders zijn van recht en wijken, die de eenige verdedigers zijn van den landbouw, die de eenige ware vrienden en ophel- pers zijn van den werkman. Al wie verstand heeft in zijn hoofd, alwie zijn herte draagt op de echte plaats, zal stemmen en alleene stemmen en onveran derlijk stemmen voor de katholieken. Ondoelmatige mededinging tegen de Spaar- Lijfrent- en verzekeringskas van den Staat Bij plaatsgebrek verschuiven wij tot de naaste week het vervolg van het artikel van Zondag laatst. Van heden af wordt alle zondagen na al de «lissen Het Ypersche Volk aan de Kerk der Paters verkocht. Eikendeen van den patershoek is dus ver zocht alle zondagen zijnen cent mede te brengen. 't Schijnt dat wij de eerste zijn van de jare, die de lente zullen hebben naar men zegt, zijn deze weke aan den Vijflindenhoek de koppel eerste zwa luwen te zien geweest. Onze soldatenbond heeft verbond gemaakt met de Oude Soldaten van Crombeke. Allicht krijgen ze hier, met een feestje erbij, de.ihhuldiging van het vaandel. zal er voor de plaatsenaars bij het ontvangen van een telegram geen half franksken meer te beta len vallen aan den drager. Wij nemen de gelegenheid waar, om nog eens onzen innigsten dank te zeggen aan dien welden- kenden en vooruitstrevenden ingezetene van onze gemeente die het zoo vernuftig gedacht opgevat heeft de Postontvangerie aan te vragen. 't Is waar lijk eene daad van oprechte menschlievendheid. Spijtig genoeg dat de naam van dien weldoener steeds onbekend blijft, want de Wytschaetenaars zijn hem eene openbare hulde van dankbaarheid verschuldigd en zij zouden het geern doen daar zij verdiend is. Onderhoud gedurende een termijn van 3 jaren. middelb. koers van 14 Maart Belg. Schuld leen. N reeks, 3 o/o 2e reeks, 3 3e reeks, 3 Belg. Congo-Ieen 1896-1898 4 o/o 1901 uitk. 1909 uitk. 1906 1904 1897 Congo Primes. Annuiteiten (trekk in Oct.) Gemeentecrediet Buurtspoorweg in Juni in Dec, in April 4 4 - 4 - 3 - 2 1/2 41/2 4 3 21/2 4 1/2 3 3 3 STADSLOTEN Antwerpen 2 1/2 1887 2 o/o 1903 Brussel 2 1/2 1902 2 o/o 1905 Brussel-zeehaven 2 o/o 1897 Luik 2 1/2 (primes) 1853 3 o/o 1860 2 o/o 1897 2 o/o 1905 Oostende (uitb. 30 fr.) 1858 2 o/o 1898 Schaerbeek (primes 2 o/o 1897 Gent 2 o/o 1896 87 00 87 87 00 97 97 50 74 80 82 87 15 109 104 25 88 25 80 50 80 104 175 71 25 75 50 71 70 875 71 75 vaorg. middelb. koert gen schijnen om te verkoopen hop van 1911 stond aan 190 tot 192 1/2 fr., en nieuw gewas 112 1/2 tot 115 frank. Elverdinghe. Heden Zondag herbergkermis en maandag kan dag in Den Hertog van Brabant bij Marcel Theirssen. Langemarck. Oroote Schieting aan de liggende pers bij Honore Dekeirel, op zondag 24" Maart. Inschrijving van 3 tot 3 1/2 u. zeer stipt. 87 87 87 20 70 50 97 00 98 75 97 50 74 60 68 50 82 12 111 102 75 87 75 109 00 89 121 375 104 50 88 25 80 50 96 80 71 375 105 132 75 71 12 76 25 39 50 71 50 70 875 71 75 JUIST DE GOEDE TIJD. Waarom zijt ge toch zoo ondeugend*. Wimpie. Nu uw mama zoo ziek is en uw papa een arm gebroken heeft^ moest ge juist no»' m Sedert eenigen tijd blijft de hophandel zeer kalm met neergedrukte prijzen, omdat er geen vraag is, noch voor het buitenland, noch voor de inlandsche brouwerij. Op de woensdagbeurs te Brussel kwoteerde men Aalst 192 tot 197 fr., en Poperinghe 187 tot 192 fr. Op de donderdagbeurs te Antwerpen noteert Aalst 202 1/2 fr. en Poperinghe (Stad) 190 tot 192 1/2 fr. Nieuw gewas noteert Aalst 117-120 fr.Poperin ghe, 115 tot 117 1/2 frank. Op de vrijdagm-rkt te Poperinghe was er ook «imrpifft vfp" - Yper. - Geboorten Vermeulen Alix, Rijselstr. -Odent Agnr s, Dickebuschst. - Slosse Julien Lom- baardstr.- Callandt Antoinette, Veemarkt - D< poor- lere Jacques, St. Jacobstr. - Debever Ivonna en Si- monna, Zonnebekest. - De Vooght Irène, Rijke Klrretistr. Sterfgevallen: Verhaeghe Philippine, 58jaar, zb. echtg, v. Werrebrouck Theophiel Lombaardstr. -Descamps Marie, 58 j kw echtg. Lapauw Alfons Poperinghest.-Jacques Achiel 55 j., leurder, echtg. Werbrouck Hortense, Paddepoelstr. Credis Eme- rence, 74 j., winkel echtg. Brcelaere Henri, Var- denpeereboomp'.— Shagier Charles, 77 jaar, dagl. echtg. v. Muylle Rosalie Zonnebekest.-Colbert Ca rolina, 70 j., dienstm. ong. Meenenst. - Claeys Ar thur, 47 j. z.b. echtg. v. Artois Eugenie, L. Thou- routstr. Bartier Frans 75 j.. lw. wed. v. Depoorte- re Amélie. echtg v. Vandenberghe Florence Rous- selaerstr. Vandenbocgaerde S'éphanieSO j. zb ong. Gustaaf de Steurstr. Poperinghe - Geboorten Devos Brigitte wijk L— Malbrancke Marie wijk B- Dekervel Gabrielle wijk I- Petit Therese wijk D-Lebbe Ivonne gasf- huisstr-Zijde Maria wijk L— Allewaert Madeleine wijk A- Riem Ivonne, Pottestr - Couwet Bert! a Westoutrestr. - Beck Maria-Josepha Yperstr,_ Sterfgevallen DeBaene Edmond 57 j. Cassel straat-Batthea Joseph 8d. P ttestr.-Top Henri 46 jaar landw. Gasthuisstr. Becelaere - Geboorten DevHdf r Margaretha Schouteeten Margaretha - Verstraete Julia - Bouc- kaert Gerard - Bouckenooghe Leon - Soenen Ga- briëlle. Sterfgevallen Nuytten Michel oud 3 weken Deboutte Abel oud 10 d.-Deboutte X oud 10 d. Boesinghe.-Geboorte Vangheluwe Maria dv. Achiel en Valerie Dan heel. Elverdinghe.-Sterfgeval Julia Decap 14 m. Lan g emarek. Gfboorte Daniel Vsnenge- landt zv. Jules en Margriet Therssen. Sterfqevallen Leopold Masschelein oud 75 j. Virginie Verhoest 65 j. Charles Vandecasteele !74 j.-André Breijne 4 m -Achiel Vanacker —Julia Demeersseman 2 m. Oostvleteren. - Sterfgevallen»: acker 78 j.- Marcel Meeuw 3 m. I Passchendaele.-Geboorten Nuttens Ivon na—Samoy Maurice -Joye Alidor Sterfgevallen Vanpeteghem Ivonna oud 3 m. j -Verfaille Alfons, 6 m. i Poelcapelle.-Geboorte: Arthur Bosch, j Huwelijk Aloïs Descamps en Juliana Wilde- 1 meersch beiden alhier. Sterfgeval Irma Noyelle oud 6 maanden. Vlamertinghe.-Geboorten Logie Cyriel- leanne Haezebrouck- Vandemaele Maurice - De- bruyne Michel - Duflou Raphael. Sterfgeval -Aernout Emma, 45 j. Watou.-Geboorte Blanche Merlevede. Sterfoeval Albert Christiaan 4 m. Wervick - Geboorten Maria Denis dv. Omer en Helena Herreman-Michel Gryson zv. Victor en Flavia Petillon - Gerard Ghesquire zv. Ernest en Leontina Degryse-Jeanne Wancour dv Leo en He lena VanMeenen - Michel Blieck zv. Leo en Geno- v>va Procureur Gerard Deleu zv Theophane en Irma Samyn-Noella Bovyn dv. Remi en Leontina Vandenberghe Agnès en Elza Vanraes, twèeling- kinders van Cyrille en Celina Desmedt. HuwELijK Maurice Decombel van Ghistel en Rachel Vandewoestyne v. Werv. Sterfgevallen Petrus Delbaere 80 j. echtg. v. Francisca Hollebeke-Gerard Deneut 2 m zv. Julia Deneut Clementia Santy 68 j, (chtg v.Constantyn Cael-Germana Cardinael 7 j. dv. Julien en Victo- rina Vandenplassche- Martha Ruaert 4 j dv. Isido re en Leonie Ryckebosch - Bertha Lefebvre jd. 33 j. dv. Florimond en Marie Dewulf. Westvleteren. - Geboorten Debuysere George-Alleweireld Jeanne-Verhulst Goddelieve -Dewulf Marcel-Kino Julianus. Huwelijken Minne Achille met Riem Eugenie Vandewolle Henri met Gheldof Irma-Mahieu Isidoor met Kinoo Emma. Sterfgeval Vandewynckel Achille oud 57 j. 11 d. Karei Van-

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1912 | | pagina 3