LANDBOUWBELANGEN VAN HIER EN ELDEBS A. Verbeke-Devrieze (Daatschappdijkc Iklangen Landbouwers, TOMBOLA vanHet Ypersche Volk" 'mi A. I. VONCK, De tabaktentoonstelling te Brussel ^JïfdenmT. Raadselprijskamp yp"e££j In alle tentoonstellingen bekomt de TUBULAR de Eerste Prijzen. MARKTPRIJZEN N ieuwstr., Thielt Hopmarkt Rechtbank van Yper. Beursinlich tingen Agentschap van de kas der Eigenaars, oblig. 4 o|o. j. dechievre, statiestraat, n° 15. Westvleteren. Wytschaete. UIT DEN VREEMDE. j Rooverstreek per Automobile. Voor onze Ypersche Trammannen. De 12 antwoorden van de 1e Reeks 1. Ieder huis heeft zijn kruis. 2. Eerst zet de schipper de geit over en keert terug om de mand kooien. Bij zijne tweede terugreis neemt hij de geit weer mede. Bij zijne derde heenreis zet hij den wolf over. Eindelijk gaat hij voor goed de geit halen. 3. Een peerd (of een trekdier) 4. Handschoen. 5. De geneesheer, omdat men voor hem de tong uitsteekt. 6. I 1—1. 7. Op uw knie, Vader. 8. M co D T R E 9. Vijf broeders en zes zusters. 10. De eerste krijgt 3 volle 1 halve 3 ledige De tweede 2 3 2 De derde 2 3 2 T~ T ~7==21 11. De twee vaders en de twee zonen wa ren grootvader, vader en zoon. 12. Schijnheiligen. Men vraagt ernstige agenten Onmogelijke Concurrentie VASTE PRIJZEN die van zin zijt eenen afroomerte plageeren, wend u tot ons huis, vooraleer uwen keus te doen. Hier zult gij den eenvoudigsten en den duurzaamsten aller merken vinden; de TUBULAR is immers gekend als het Ideaal» der ontroomers, lichte werking, gemak van jonderhoud, scherpe afrooining, zich zelf oliën, dit zijn de hoedanigheden welke hem bo ven alle andere stelsels verheffen. Centraal voor West-Vlaanderen en Oost-Vlaanderen bij LA ND BOUW MA CH1ENEN In zelfde magazijn, zijn ook alle andere landbouwmachienen ver krijgbaar Amerikaansche maai-, pik- en bindmachienen, moteurs en dorschmachienen, zaai- en braakmachienen van af 30 frank. vettestrooiers, trieurs, breekploe- gen, haverpletters, strooisnijders. koekbrekers, roomkerns, wanmo lens, raapmolens, waschmachie- nen, wringers, zolderwagens, bas- kuuls, maten, gewichten, enz. enz. VEEMARKTEN. UIT DEN LANDE. AANBESTEDINGEN. Beurs van Brussel Koers van 28 Maart 1912 STAATSFONDSEN VERMAKELIJKHEDEN BURGERSTANDEN. Inlichtingen gegeven door den de Haernestraat n°8 ZONDAGRUST - Dienstdoende Apo- YPER. theker te Yper Zondag 31 Maart Telefoon n° 141. maken, mits zekere stortingen, geëvenredigd naar de hedendaagsche bijdragen. 2° dit pensioen te verleenen aan werklieden of gewezene werklieden die geene 500 fr. inkomen hebben, ambtsgewin en arbeidsloon inbegrepen. Alzoo zouden de kleine neringdoeners en land- gebruikers niet meer uitgesloten zijn. Het gebeurt zeer dikwijls dat deze zich door zwoegen en slaven van den grooten nood behoed hebben. Begraving van M KESTEMAN Op Zaterdag 23 Maart had in deze Gemeente de plechtige begrafenis plaats van d'heer Eusebius Kesteman, voo'zitter van den Kerkeraad, gewezen lid van den gemeenteraad en van het beheer der godshuizen, eerelid van de ziekengilde vereerd met het eermetaal van le klas en het herinneringsteeken der regeering van Leopold 11. Eene overgroote menigte woonde den lijkdienst bij, alzoo willende getuigenis geven van de verdiende ach ling en den innigen eerbied, welke de dierbare afgestorvene en zijne familie hierverworven hebben. Eene hertroeren- de lijkrede wierd over het graf uitgesproken door M. Brutsaert, burgemeester en provintiaalraadslid. Brand.-In den nacht van 25 Maart heefteen brand de woning en de stallingen in asch gelegd toebehoorende en gebruikt door Omer Leupe-De- bruyne. De bewoner gewekt door zijne schoonmoe der, heeft moedvolle pogingen aangewend om het vuur te kunnen -dampen doch vruchteloos. Weinige meubelen zijn gered. Er is verzekering voor eene som van 1800 fr. Onze oudsoldatenbond gaat goed vooruit. Ons reglement is opgezonden; de leden komen talrijk toede voorloopige vergaderingen zijn wel bijge woond. Nu, Zondag 31 Maart gaan wij verbroede ren naar onze medeleden van Crombeke. Ziehier voor wie het aangaat de schikkingen. Ten 4 u. namiddag vergadering in de herberg "Den Draai bij Seraphin De Meulenaere te Crombeke. Al de leden van Westvleteren en Crombeke zijn dringend verzocht tegenwoordig te wezen want groote zaken zijn op handen. Onder andere: schik kingen voor de feesten van Poperinghe en Lange- marck; bespreking van 't plechtig instellen van onzen bond. Daar zal ook de betaling plaats hebben voor den 1 trimester van 1912. Niemand mag het vergetm. Allen dus tot Zondag. Daarop Hand en solda- tengroet. Namens den bond van Westvleteren. H. Huyghe. Maandag is er op den wijk Den Eecke ter herberge Den Timmerman iets wonders te zien. Twee werklieden der gemeente, een smid en tim merman, hebben na lang werken en zoeken er in gelukt eene nieuwe machien uit te vinden, 't Is een baskuul van geheel nieuw model en dienst. Staat gij er op van voren, gij hebt uw gewicht geheel juist, afgerekend'kleederen, schoenen, enz. Staat gij al van achter, de baskuul wijst op eene kopere plaat uwen geheel juisten ouderdom, 't Mi nisterie van schoone kunsten heeft dit nieuwe tuig reeds aangekocht voor 570 frs. Dijnsdag wordt het naar Brussel verzonden. Wie het dus wille zien en beproeven, ga Maandag zien naar gezegde her berg. Eere aan Westvleteren, dat zulke rappe werk, lieden en vernuftige uitvinders telt Diefte en poging tot moord.-De weduwe Lignel woont alleen eenige stappen van de plaats. Zij slaapt beneden. In de nacht van Woensdag tot Donderdag, rond 2 u. hoorde zij een aardig gerucht. Een venster brak en iemand klom binnen. Op het zelf- deoogenblik sprong een manskerel binnen gevolgd door een jongen van 13 tot 14 jaar. De man neep haar de keel toe bijna tot verstikken. De bandieten wierpen een matras op de vrouw en doorsnuisterden heel het huis. Zij vonden 60 fr. 's Morgens kwam vrouw Lignel tot haar zeiven, zij ging aan een ge-1 buurvrouw de misdaad vertellen. De gendarmen van Waasten en het parket van Yper kwamen spoe dig ter plaats. Zn, gelijk alle andere menschen hebben recht op familieleven. Denkt niet dat zij rijkelijk betaald worden de trammannen van den groep Dixmude-in 't geheel niet en over 't algemeen zijn het hongerloonen. - En hier, meenen wij, dienen de beheerders (afge- veerdigden der .vereenigde gemeenten) een oog in 'tzei! t j houden om verbeteringen te doen uitvoe ren. Du niemand opwerpe dat de uitbatingsmaat- schapp j geen geld genoeg wint. Of ware het nog zoo, f moesten de gemeenten er nog geld in toe steken, dat is geen reden om bedienden niet eerlijk en treffelijk te betalen. Wat meer is, geld moeten in steken is eigentlijk geen groot verlies, vermits het be steed wordt voor een openbaren dienst eerst en voor al ten voordeele van de ingezetenen der vereenigde gemeenten. Dus, vrienden, vereenigiug is het ordewoord Zal men tegen werken Zal men de voorstaan ders der vereeniging benadeeligen Wie zou het doen Wat zou hij doen Hoe zou hij het doen?... De staatswerklieden werden niet benadeeligd in hu i vereenigingswerk omdat het katholiek gouver nement zijn sociale plichten verstaat tegenover zijn werkvolk Wel dan, onze trammannen mogen en zullen ook niet benadeeligd worden, zij zijn zoowel mensch als alle andere bedienden tot de hoogste toe. Moest er benadeeling gepoogd worden dan ging Het Yoersche Volk in btrtjp tat b>j de ge meentebesturen van dewelke de tram maatschappij afhangt. De gemeentebesturen zouden verplicht zijn een onderzoek te doen instellen door de afgevaar digde beheerders en deze op te zoeken die hun macht te buiten gaan met onrechtveerdiglijk de vereeniging der trammannen te verbieden en te straffen en te benadeeligen deze die de vereeninging tot stand willen brengen. Met een woord dus.en dat deze die het hooren moeten het hooren 1... Weg met de tyrans Weg met de dwinge landen die hun volk met bedreigingen uit de vereeniging willen houden 1 Weg ook met de ver klikkers 1 Weg met de tyrans I dat zij het indachtig zijn en oppassen 1 Het Ypersche Volk dat ter zijde springt van alwie in zijn recht is en zijn recht verdedigt, staat ook terzijde der trammannen en zal hen helpen ter verovering hun vereenigingsrecht; zal daarbij on bevreesd aan den schandpaal spijkeren deze die tegen het goede recht zouden durven ingaan. Vrienden Trammannen, het ordewoord is dan vereeniging! De vereeniging zal den dienst niet belemmeren, integendeel. De vereeniging wil enkel verbeteringen vragen en, indien het noodig is, ver beteringen eischen alswanneer er tegengewerkt wordt. Zouden er tegenwerkers gevonden worden te Oostende of te Dixmude? eh wel dat zij het weten: de vereeniging zullen ze niet dooden met de bedien den te verzetten of af te zetten. De vereeniging komt er en de bedienden worden in hun mensche- lijk recht geeerbiedigd. Er zijn er die 't moeten weten dat hun spel te lang reeds geduurd heeft, dat de maat eens over loopt. Er zijn er kleine dwingelanden in hun ne kleine wereld-die hunne christene sociale plich ten moeten indachtig zijn en niet mogen vergeten dat voor de bedienden beroep over blijft tot bij het hoogste gezag van 't land. Vrienden trammannengij zijt christen, gij zijt ordelievend; in alles herkent gij overheid en gezag, gij hebt enkel voor doel uwe rechten te doen gelden voor lotsverbetering..., welnu weest standvastig in uwe beweging, laat u niet afschrikken door de tegenwerking van eenigen,doch blijft ook vreedzaam, doet uw plicht... door de vereeniging zal eerstdaags de blijde zonne stralen over een verdienden beteren toestand. Volksvriend. I In de dagbladen stond het in 't lange en breed verteld hoe zes booswichten te Montgeron over Pa rijs een automobile sloolen en den chauffeur ervan onmenschelijk vermoorden met den automobille re den de moordenaars naar Chantilly waar zij de suc cursale van La société générale plunderden na drie b dienden heel koelbloedig doodgeschoten te hebben. Hun schelmstuk gepleegd vluch'eu de bandieten in de richting van Parijs. De automobiel werd weergevonden bij de statie van Asnières waar de zes dieven op hun gemak den trein genomen hebben. De Société Générale heeft 100.000 fr. beloofd aan dezen die door juiste inlichting de aanhouding van de plichtigen mogelijk maakt Die zes onmenschen loopen nog op vrije voeten spijts al het zoeken van de politie. Nu denkt men dat ze de Belgische grens zijn overgekomen. Het Ypersche Volk moet zijne stem voegen bij deze van andere katholieke en volksgezinde bla den in 't voordeel van de trammannen van het Yper sche, of beter, officieel gesproken, van de tram mannen den groep Dixmude. Voor onze lezers die 'tniet weten worden de buurtspoorlijnen door de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen gelegd en van materiaal voor zien. De lijnen worden uitgebaat door nieuwe maat schappijen hetzij bv. naamloozehetzij intercommu nale- De intercommunale uitbatingsmaatschappij Dixmude groepeert de volgende lijnen Yper- Waasten-SteenwerckYper-VeurnePoperinghe- Veurne; Poperinghe-Dixmude Yper-Dixmude Rousselaere-DixmudeDixmude-Oostende. Andere soortgelijke maatschappijen bestaan er nog, bv. Het Noorden van Vlaanderen met hoofdzetel te Bruggede groep Kprtrijk de naam looze maatschappij der kustlijnen van De Panne en Veurne tot aan Brugge en Sluis. Wat nu het trammannen-leven betreft Overal bestatigt men denzelfden geestdrift tot vereeniging bij het onderhoorig personeel en de bijtredingen komen toegestroomd. Indien onze inlichtingen juist zijn-en wij meenen 't wel - in't Brugsche en 't Kortrijksche vinden de trammannen bij hunne overheid aanmoediging en goedkeuring voor het vereenigingsleven. Wij durven verhopen dat het ook zoo zijn zal in het Ypersche. Vereeniging Maar eerst en vooral dat is een ontegensprekelijk recht en niemand, hoe hoog geplaatst ook, mag zich tegen dit recht verzetten. Soms gebeurt het, ja, maar deze die zoo handelt, pleegt onrecht en dwang. Vereeniging? Maar het kan niet anders willen, de trammannen tot het verkrijgen hunner rechtveerdige eisschen ko men. Velen, schier allen, hebben een armoedig le ven, zij verkeeren in een toestand waarin verbetering komen moet. Blijven de trammannen onvereenigd, elk afzonderlijk, dan krijgen ze nooit hun recht. Veel menschen kunnen zich geen gedacht maken, van hetgeen de trammannen (o. a. groep Dixmude) doen moeten om aan een stuk brood te geraken. Er zijn stokers en machinisten die standvastig rijden moeten in seriën van negen dagen, dat wil zeggen negen dagen gedurig werken zonder oponthoud, van 't een naar 't ander rijdende en altijd van huis weg zijn. Is dat een familieleven Met een weinig zeer weinig goeden wil—zouden de overheden de treinen kunnen schikken dat sto kers, machinisten en ook garden zooveel mogelijk 'savonds 'thuis zijn. slag ontvangen van den nationalen prijskamp van I tabak, die te Brussel gehouden werd. Voor de afdeeling van den Wervickschen tabak waren als leden van den keurraad aanzocht de heeren Deleu, landbouwleeraar te Meessen Etienne Lebbe tabakhandelaar te Poperinghe en F. Vanden Wou- wer, staatslandbouwkundige te Yper. Aan eiken groep tentoonstellers werd een deelne mingsdiploma met eermetaal toegekend tabakbond van Komen tabakbond van Wytschaete vereeni ging an Kemmel, van Dranoutre, van Meessen en vin Wulverghem. Aan de beste loten zijn eervolle meldingen voor goeden geur of aroma, - en voor brandbaarheid toegekend. Eervolle meldingen voor aroma aan Lagache H. Mesplacie Kinders, Taillieu Amand, Lagache Jules i en Flament Jules te Komen;- Deconinck Jules en Leeuwerck Henri te Dranoutre Aernout Cyriel en Verschelde Marcel te KemmelMahieu Désiré. i Delporte Jules en Boulet Henri, te Meessen - Ch. Baert, L. Cottart en Cyr. Trioen te Wulverghem J. Plateau en L. Leterme, Wytschaete. Eervolle meldingen voor brandbaarheid B. Del- I tour, Em. Bonte, Abel Henquart, Ducardin Jules, j Cl. Bonteen Ch. Masschelein te Komen H. Sieuw en L. Warlop te Dranoutre - B. Geerardyn en Le- meyre P. te KemmelSieuw L., H. Bossue en we Bossue-Sohier te Meessen-J. Delbecque, P. Vande- voorde, H. Lefebvre en Cyr. Ally te Wulverghem Mullie-Joye en H. Deneulin te Wytschaete. Volk geeft een raadselprijskamp van 12 vragen j ieder 3 maanden. De eerste prijskamp was verleden j week ten einde. Wij geven vandaag de 12 goede j antwoorden. Te naaste week geven wij de lijst der i deelnemers die goede antwoorden verzenden alsook j de namen van de gelukkige prijswinnaars. Met April opent Het Ypersche Volk den tweeden prijskamp Ongetwijfeld zal de bijval ervan nog grooter zijn dan deze van den eersten. Wij moeten nu eenige schikkingen laten kennen betreffende de deelneming ain den tweeden raad selprijskamp. i 1) De prijskamp is ingericht ten voordeele van deze die geabonneerd zijn of een nummer koopen. Tot bewijs moeten de deelnemers de uitgesnedene vraag met hun antwoord terug zenden 2). Het antwoord moet komen op naatn van een persoon en niet van een groep personen. 3). De deelnemers worden verzocht klaar te schrijven en niet te vergeten iedermaal hun adres goed op te geven. 4). Zooals te voren mag men alle weke of alle maande de antwoorden inzenden maar best onder gesloten omslag opdat niemand het antwoord zou kunnen lezen. Beste Raadselvrienden, tot de naaste week. Yper 16 Maart 23 Maart Tarwe, per 100 kilos 19 75a 20 50 20 - a 21 75 Rogge 17 25, 17 50 17 75 Haver 20 - 21 - 20 50 21 75 Boonen Erwten 21 25- 22 - 22 - 23 - Aardappelen 7 - 7 50 750 8 - Boter, per kilo 3 00, 3 80 3 20 3 50 Eieren de 25 2 - 2 15 2 - 2 10 tAortrijk 18 Maart 25 Maart Bitterpeën, per 100 kc 24 50a 25 25 Witte tarwe pr Heet. 20 -„ 20 50 20 - a 20 50 Roode tarwe 19 -„19 50 19 - 19 50 Rogge 18 5019 - 18 50 19 - Haver 22 5023 - 22 50 23 - Aardapp. gele 1O0 k" 8 - 8 50 8 - 8 50 Boter, per kilo 3 40,, 3 60 3 50 4 - Eieren, per 25 2 2 10 2 10 2 20 Koolzaadolie, ko 100 68 - 68 - Lijnolie 79 50,, - - 84 50 Koolzaa 'koeken 15 - - 15 - Lijnkoek n 25 26 - 27 - Dixmude, 18 Maart 25 Maart Tarwe, per hectoliter 20 - a 20 50 a Rogge, 19 - - - 22 - Aardappelen 8 - - - 8 - Bo er, per kilo 3 60. 3 75 3 30 3 50 t eren, per 25 stuks 2 10 2 05 2 10 Rousselaere 19 Maart 26 Maart Oude Tarwe, 100 ko 20 25 a 20 75 20 - a 21 - Roode 19 - „1950 19 - 19 50- Rogge 17 50 18 - 18 - „1850| Haver 20 - 21 - 19 50 20 50 Boonen 2) 50 22 50 22 23 - Aardappels 7 50 8 - 7 50 8-| Boter, per kilo 3 70 4 - 3 50,, 3 80 Eieren, per 25 2 10,, 2 20 2 10 2 20' Sin keri-boonen, 1910 75 50 76 - 25 75 26 - f oogst 1911 18 50 18 75 18 50 18 75 Kooiz.olie, p 100 kil. 67 50 - - 68 - 1 ijriz-aadolie p. 100 k. 81 - 84 50 - - Te naaste week nieuws over dag en uur, prijzen en schikkingen van de kosteloo/.e tombola onder de abonnenten van Het Ypersche Volk. Londen 25 Maart Markt-zeer kalm met zeer be perkte verhandelingen Prijzen niet veranderd. Brussel 27 Maart. Markt onbestendig voor be schikbare waar: Poperinghe (Stadslood) 185-195 fr. Aalst (Stadsmerk) 200-205 fr. Voor nieuwe grot ite is de handel iets vasterAalst en Poperinghe notteren 115 tot 120 fr. Neurenberg (Beieren) 27 Maart. Na een tijdperk van afslag, is er wederom levendige vraag: prijzen en stemming der markt zijn als zeer vast te beteekenen. De laatste noteering der markt is als volgt in fr. Soorten Prima-Waar Markthop 306—319 Berghop 319-331 Spalterhop 344 356 Hallertau 350-369 Elzasserhop 319-331 Poperinghe 29 Maart Handel vast. teert (1911) Poperinghe (stad) 195 205 j groeite, 117 tot 120 fr. Veel|vr_ag. Middelbare 294-300 319—331 312-337 287-312 Geringe 281-293 2 0-262 Men kwo- Kortrijk, 11 Maart Prijs per kilo op voet. Dewilde Pierre, Langemarck, krijgt 26 f. b. voor s'agen en zijne vrouw, 10 f. b. voor smaad. met uitstel. Derudder, Emiel, Zillebeke, krijgt 8 d. en 26 f. b v. slagen en verwondingen aan Becarren, Edward, v. Zantvoorde. Deze krijgt 10 f. b. v. scheld- woorden, en beide 15 f. b. v. dronkenschap met uitstel. Clabau Remi Poperinghe, krijgt 8 d. en 26 f. b. v. bedr. en 10 f. v. scheldw. Dubaere Achiel Gheluwe, krijgt 5 m. gev. v. aanslag op de zeden. - Vandamme Jules Meenen, krijgt 15 d. en 26 f. b. v. slagen en verwondingen, 8 d. en 26 f. b. v. 't vernielen v. afsluitingen, en 26 f. b. v. dronken schap. Verscheure Gustaaf en Vangheluwe Gus- t raf v. Ouckene, zijn verv. v. bedr. De eerste kaijgt 2 m en 25 f. b., 15 d. en 26 f. b. Vangheluwe wordt vrijgesproken. Platteeuw René Ploegsteert, krijgt 30 f. b. v. slagen en verw. - Cornillie Jules Hooghlede, krijgt 30 f. b. v. slagen en verw. en 30 f. b. v. 't vernielen van afsl. Geldhof Jules Moor slede, krijgt 30 f. b. v. 't vernielen v. afsl. Van- denbussche Remi Gheluwe, krijgt 8 d. en 26 f. b. v. slagen en verw. Prosec Léon Diksmuide, en Go- kelaere Achiel Poperinghe, krijgen 8 d. en 26 f. b. v. slagen en verw. en 20 f. b. voor 't vernielen v. meub. Prosec krijgt 1 m. en 26 f. b, v. bedr. - Gokelaere Achiel Poperinghe krijgt 8 d. en 26 f. v. 't verniel, van afsl. Verbeke Emiel en Julien Yper, krijgen elk 30 f. b. v.slagen en verw.; de eerste, krijgt nog 30 f. b. 't vernielen van afsl. - Vermeersch Mathilde Yper, krijgt 10 f b. v. overtr. van het gemeenteregl op de markten. - Bouckaert Jules Becelaere, krijgt 100 f. b. v. jachtmisar. en 100 f voor niet aflev. v zijn wapen. - Dejonckheere Camiel en Delboo Henri Poperinghe, krijgen elk200 f. b. v. te jagen meteen lichtb. De eerste krijgt nog 100 f. b. v. niet afl. v. zijn wapen. - met uitstel. UIT MEENEN. - De katholieke Jonge Wacht J c Spijts alles van Meenen, zal op Zondag 21 sten April, haar nieuw vaandel inhuldigen. Ter dier gelegenheid zullen er in stad groote feestelijkheden gegeven worden, waarvan wij later j het volledig programma zullen mededeelen. 's Namiddags- om 3 ure, wordt eene machtige betooging gehouden, tot dewelke al de katholieke maatschappijen van 't omliggende en de Jonge Wachten uit heel West-Vlaandereu uitgenoodigd zijn. Na den stoet, groote volksvergadering in de Gildezaal der Kerkstraat, waar vermaarde sprekers het woord zullen voeren. De toetredingen moeten gezonden worden vóór 7sten April, naar den schrijver der Jonge Wacht, Mr Jules Deleu, 69, Rijsselstraat Meenen. Werken tot aanvulling van een gedeelte dei steenslagwegen van Meenen naar Yperen, van Ype- ren naar Rousbrugge, van Elsendamme naar Yperen en van Yperen naar Pont-Rouge, op het grondge bied der gemeenten Gheluwe, Wervick, Gheluvelt, Zillebeke, Yperen, Poperinghe, Proven, Elverdinghe, Brielen, Voormezeele, Wytschaete en Waasten. Bestek 53,881 fr. 90 c.Borgsom 5,000 frank. Aangeboden MM Gheyle Henri en De Jonghe Charles, Heyst. 49.600 fr.; Charles Ca ette, Hcu'c 52,900 fr. 117 Vt-erzen, Ie kw. 56 Osser, 174 Konen, 35 Stieren Anderlecht. fr. 110 2e kw.. 0,00 3e kw.. 0,94 i 1.08 0,01 0,92; .1,07 0,00 0,88 1,06 0,00 0,87 26 Maart. Verkensmarkt. Te koop gesteld 2945 prijs per kilo op voet 1,02 a 1,16. Belg. Schuld leen. Ie reeks, 3 o/o 2e reeks, 3 3e reeks, 3 Belg. Congo-leen 1896-1898 4 o/o 1901 uitk. 4 1909 uitk. 4 1906 4 - 1904 3 - 1897 2 1/2 Congo Primes. Annuiteiten (trekk in Oct.) Gemeentecrediet n Buurtspoorweg in Juni in Dec, in April 4 1/2 4 3 2 1/2 4 1/2 3 3 3 STADS LU TEN Antwerpen 2 1/2 2 o/o Brussel 2 1/2 2 o/o Brussel-zeehaven 2 o/o Luik 2 1/2 (primes) 3o/o 2 o/o 2 o/o Oostende (uitb. 30 fr.) 2 o/o Schaerbeek (primes 2 o/o Gent 2 o/o 1887 1903 1902 1905 1897 1853 1860 1897 1905 1858 1898 1897 1896 middelh. koers van 28 Maart 85 85 85 96 82 25 104 85 20 109 50 82 25 82 86 80 125 93 12 78 50 70125 103 50 70 70 75 70 125 voorg. middelb koert 85 85 85 90 55 96 97 97 74 50 68 50 82 25 111 02 103 95 85 12 75 109 25 86 50 84 45 84 50 87 79 75 93 78 375 7025 104 50 133 70 76 39 50 70 25 71 70 Zonnebeke (Frezenberg) Zondag laatst in de i.erbergkermis van Kamiel Masschelein is er in het kaartespel «de jongman,, 2 tegen 2 ienpumei ge -peeld in een deel) Henri Devos loofde een prime van 50 pinten bier indien het dien avond nog ge beurde. Een meêspeelder. Yper - Geboorten:Dekye AugusteDoorgangslr - Vandevelde Clement Dickebuschst.-DeknudtCy- riile Patteelstr— Ceuninck Modeste AarJestr.-De- graeve Agnès Dickebuschst.-Caesemaecker Lucien- ne Doorgangstr. Vandamme Rachel Zonriebekest - De Bruyne Michel Rijsselst. - Demey Suzanna Rij- selstr. - Coppens Lucienne Grimminckstr.-Verkou. ter Oscar Neerstr.-Verminck Blanche Neerstraat- Wolters Roger Rijsselstraat. Sterfgevallen Vanderbeken Marie zb. ongel). IVperinghest.-Debosschere Henri 62 j. zb. echtg. Rawisque Josephine Lange Thouroutstr. - Vaneygen Roger 12 d. Dixmudestr. Slosse Julien 18 d. Lom- baardstr. Poperinghe- Geboorten Rosseel Urbain wijk B -Firey Julien wijk K Sterfgevallen Hallynck Joannes 79 j. bandge bruiker wijk C—Malbrancke Marie 18 d. wijk B - Vandelanotte Lievin 91 j. zb. wijk I. Boesinghe.-Sterfgevallen Frederik Buyck en Marcel Vandamme. Elverdinghe.-Sterfqevallen Georges In- devuyst, 19 d.-Leontine Meire, 8d. Gheluvelt-Geboorten Ivonne Cardoen- LeonLenoor-Marcel Dessein - Maurice Decroix- Daniel Knockaert. Sterfgevallen Frederik Verhellen - Bertha Dewachter. Huwelijk :Emiel Six w v. Elodie Duriez v. Hol- ltbeke en Leonie Vanlaere we v. Edm. Debeyter v. Gheluvelt. Langemarck-Geboorte Gaston Tyvaert j Belofte Oscar Beauprez en Flavie Depoorter, beiden v. Langemarck. 1 Sterfgeval Julien Lefevre oud 5 m. Watou.-Geboorte Joseph Decraemer Wervick.-Geboorten Joseph Debrabandere, I zv. Jules en Maria Modaert Elza Cappelier dv. ,.eo en Julia Vanacker— Elza Deprez dv. Jules en Sylvia Callens - Magdalena Verhaeghe dv. Remi en Evelina Rosé -Alix Claerbout dv. Henri en Eulalie Verbeke Agnès Lapiere dv. Camille en Leontina I Pille. I Sterfoevallen Adolphine Lewille, 58 jdv. Martin en Louise Houpe-Jeanne Decorte, 9 m.dv. Pieter en Sylvie Caytan.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1912 | | pagina 3