A- Verbeke-Devrieze Men vreagt (DaalsdiappelijKt Belangen Landbouwers, ONZE LIEVE VROUW van LOURDES Sank A. J. VOHGK,a'"°8 R. LAURENS-CALLENS Zuiver vlaamsche wolle -Genadige prijzen- N ieuwstr., Thielt Raadselprijskamp Het Ifpersche Volk Tweede Reeks Raadsel 6 Hopmarkt Officieële Berichten In alle tentoonstellingen bekomt de TUBULAR de Eerste Prijzen. Beursinlich tingen Beurs van Brussel Agentschap van de kas der Eigenaars, oblig. 4 o|o. Woesten Zillebeke. HET VROOLIJK HOEKJE bekwamen molenmaker of timmerman bij M. Constant Lecluyse-Catteau, Koeistraat WERVICK. GOEDE LOON. Voor onze Trammannen ONZE TRAMS Aan den correspondent van Het Nieuwsblad van Yper. HUIS VAN VERTROUWEN Magazijn van Matrassen en Wolle in 't Groot en in 't Klein BOESINGHE. Men vraagt er eene leerjongen of halve gast om te leeren gareelen maken. die van zin zijt eenen afroomerte plageeren, wend u tot ons huis, vooraleer uwen keus te doen. Hier zult gij ;den eenvoudigsten en den duurzaamsten aller merken vindende T U B U L A R is immers gekend als het Ideaal der ontroomers, lichte werking, gemak van 'onderhoud, scherpe afrooming, zich zelf oliën, dit zijn de hoedanigheden welke hem bo ven alle andere stelsels verheffen. Centraal voor West-Vlaanderen en Oost-Vlaanderen bij LA ND BOUW MA CHIENEN TWEEDE APRIL MEI JUNI Ik! Ik Ik! Welk dier vliegt niet al is het hoog in de lucht Sterfgeval VERMAKELIJKHEDEN Men vraagt ernstige agenten Onmogelijke Concurrentie VASTE PRIJZEN BEDEVAART UIT VLAANDRENLAND Twaalfde Pelgrimstocht van den 4*- tot den 12n September 1912. BURGERSTANDEN. In zelfde magazijn, zijn ook alle andere landbouwmachienen ver krijgbaar Amerikaansche maai-, pik- en bindmachienen, moteurs en dorschmachienen, zaai- en braakmachienen van af 30 frank. vettestrooiers, trieurs, breekploe- gen, haverpletters, strooisnijders. koekbrekers, roomkerns, wanmo lens, raapmolens, waschmachie- nen, wringers, zolderwagens, bas- kuuls, maten, gewichten, enz. enz. VEEMARKTEN. Koers van 12 MEI 1912 STAATSFONDSEN 86 30 86 30 86 35 93 97 97 50 96 50 94 73 80 50 102 87 75 85 90 84 84 81 25 78 75 100 50 133 70 25 76 625 68 375 69 25 70 125 86 30 86 30 86 35 94 97 20 94 94 73 50 68 50 80 109 75 101 50 87 65 75 107 50 85 50 83 75 84 95 85 75 81 374 92 125 78 75 70 100 50 132 70 25 76 75 39 50 68 25 68 50 70 25 Inlichtingen gegeven door den Telefoon n<> 141. beter 'k heb het vergeten van klaar lachen Veranderinge behaagt altijd. Dat weten alle wijzf lieden. Of het aanstond bij sommige, die al te vee 't fransch naapen, 't zij in tale, 't zij in manieren, 'i zij somtijds in modefoezelarij, is onbekend. Toch zeker is het dat M D. K- ('t is nu de vader) zijne hekelwoorden niet dunne zaaide voor al wie ver geten,dat wij eigen taal, eigen zeden, eigen leef wijze, eigen schoon hebben. Deugd deden die woor den bij alle weldenkende lieden, die verstonden hoe waar het is geen rijker kroon dan eigen schoon En als ten slotte de Vlaamsche Leeuw in kaor te zamen gezongen weerdreunde, 't deed goed aan 't herte van te zien hoe oudgedaagde lieden en ern stige burgers medegerukt uit volle longen het va- derlandsche lied medezongen, dat 't dreunde tot in de ooren van deze zelfs, die t huis gebleven waren, 's Avonds heeft het hier fel geregend. De regen kon nogtans de geestdrift van sommige niet blusschen, want tot laat in den nacht, (waar blijft dan het po- litiereglement?) weerklonk het op e?n gewest der gemeente van Schoentje lap en Tinneken van Heule Mijnheeren van Poperinghe met besten dank en tot allicht nietwaar? N. S. Bijna vergaten wij te spreken van onzen naasten gebuur van Crombeke M. C. O. die hier vele vrienden telt, (en zingt met eene stem klinken de als klokkenklank), heeft zich zelf overtroffen, in zijn lied Aan U alleen 1 Ook vele waren er van bewogen. Zondag laatst had alhier de kontngschieting plaats Onze favorischutters Vandevel Je J., Ampe M heb ben zich hardnekkig verdedigd tegen hunne tegen strevers. Deze laatstgenoemde heeft een stuk uit den steert van den koningvogel geschoten en Vandevel- de heeft hem menigmaal doen nikken, doch niets kon baten Na den verwoeden kamp tusschen de oude cn de jonge schutters voortgezet te hebben heeft de heer Leon Vanderheerenjden baas van 't nieuw gild hof den koningsvogel neergeveld Leon wierd uitbondig toegejuicht en koning voor 1912 uitgeroepen. Camiel Boudrij heeft gezorgd dat het kanon aan iedere herberg waar men binnen ging bulderde. Binnen werd er gedronken en gezongen op de gezondheid van den nieuwen voorzitter, on dervoorzitter en Koning. Met den avond is alles rustig afgeloopen en al de leden waren uiterst vol daan. Wij wenschen de leden van de handboogmaat schappij van Woesten veel geluk en den koning met een. De oude hebben moeten kennen. Een die het gezien heeft. Prijskamp in rundvee 1912 Op Kermis- donderdag 30 Mei. Ie Prijskamp. - Veerzen met Kalvertanden 1« prijs 10fr.-2ep. 8 fr.-3ep. 6 fr.—4e p. 5 fr, 5e p. 4 fr. 6e p. 3 fr.. IIe Prijskamp - Veerzen met twee tanden le prijs 10 fr.-2ep. 8fr.-3ep. 7fr.-4ep. 6fr.- 5e p. 5 fr. - 6e p. 4 fr. - 7e p. 3 fr. Ille Prijskamp - Veerzen met 4 of 6 tanden le prijs 10 fr.-2ep. 8 fr.-3e p. 7 fr. - 4e p. 6 fr. - 5e p. 5 fr. 6e p. 4 fr. 7e p. 3 fr. IVe Prijskamp Koeien le prijs 12 fr. 2e p. 10 fr.-3e p. 9 fr.-4« p. 8 fr- 5e p. 7 fr.-6e p 6 fr.-7e p. 5 fr.-8e prijs 5 fr.- 9e p. 5 fr. - 10e p. 4 fr. 11e p. 4 fr.-12e p. 4 fr.- 13e p. 3 fr —14e p. 3 fr. 15e p. 3 fr. Alsook 20 fr. aanmoedigingspremien van 2 fr. Ve Prijskamp - Stieren le prijs 5 fr. -2e p. 4 fr. - 3e p. 3 fr. - 4e p. 2 fr. REGLEMENT1. Er zal slechts een prijs toege kend worden aan de eigenaars van verscheidene die ren in een en dezelfde prijskamp mededingende. 2. De veerzen met 4 en 6 tanden moeten onlangs gekalfd of zichtbaar bekalfd zijn de dieren die niet zienlijk bekalfd zijn, moeten, om te kunnen prijs bekomen het jaar daarna op den prijskamp te rugkomen zichtbaaar bekalfd of gekalfd zijnde. 3. De mededingende dieren mogen geene eereme talen of andere bekendmakende teekens dragen. 4. De eigenaars der tentoonstellende dieren zijn allen verantwoordelijk voor de ongevallen die hun ne dieren kunnen veroorzaken. 5. Indien in een prijskamp de dieren niet ten vol len aan de vereischten voldoen zal dejjury het recht hebben prijzen in te houden. 6. De besturende kommissie van den prijskamp beslist onwederroepelijk over al de geschillen of oneenigheden die zich in den prijskamp zouden kunnen voordoen. 7. De dieren zullen toegelaten worden, na de in schrijving bij Am. Hoedt en uitreiking van een getalnummer in den prijskamp ten laatste ten 8 ure voormiddag. 8 De prijsuitreiking zal plaats hebben na den prijskamp, bij Placide D'Arras. Namens den Bestuurraad De Voorzitter, De Schrijver, Ed. Noppe. L. Huyghe f Onbekend gebleven dieven hebben ten nadeele van Louis Seryn landbouwer te Zillebeke, een paar honderd kilos haver, uit de schuur gestolen. Het gevolg ervan De correspondent laat het kennen in het veelbeduidend slot van zijne mede- ieeling c Provincie en gemeenten betalen met tegen zin, en de lasten betalers eischen beleid en spaarzaam heid ln cauda venenum 't venijn zit in densteert Hei Ypersche Volk zal de vrijheid nemen eenige vraagskes te stellen en eenige bemerkings- kens te maken op deze mededeel ing. 1) Zou de goedingelichte correspondent van 't Nieuwsblad ook kunnen te wete komen hoe groot de verliezen of de winsten zijn op de lijnen Yper- Veurne; Oostende-Dixmnde 2) Waf de vier aangeduide verlies ondergaande lijnen betrefter zijn er die sedert kort in uit bating zijn en met den duur hunne ontvangsten zullen zien vermeerderen bv. Dixmudc-Yper-Pope- ringhe. Er zijner waarvan een baanvak nl. Dixmude- Rousselaere pas een jaar in uitbating is en dus nog geen winst kan opgeven, en een baanvak nl. Dix- mude-Bixschote zelf niet in uitbating is, dus voor winst en verlies nog niet in aanmerking mag ko men. 3) Voor verschillige lijnen kan men jaarlijks en maandelijks de opbrengst zien vermeerderen. Men heeft maar de maandelijksche Tekentafels te verge lijken Het Ypersche Volk heeft die iedermaal medegedeeld. Juist verschijnt de vergelijkende re- kentafel voor Februari 1911 en 1912. Welnu daarin vinden wij o a. GEBREK AAN ZELFKENNIS. Kantonrechter tot beschuldigdeZeg eens, hoe kwaarat ge er toe, om bij uv aanhouding een valschen naam op te geven Beschuldigde Vergeef me, mijnheer, maar als ik woedend ben, ken ik me zelf niet. OP ZIJNE PLAATS OEZET. Vrijdenker (in den trein, tot een kloosterling dien hij reeds lang tot mikpunt zijner geheime spotternijen gekozen hady. - Pater, als ik uw geld eens had Kloosterling. En ik uw vestand, mijnheer Vrijdenker. Wat dan Kloosterling. - Dan hadden wij alle twee niets. Een goedingelichte correspondent van liet Nieuws blad laat weten dat de Provincie Westvlaanderen en de gemeenten van ons arrondissementer is in die kwestie geen spraak van arrondissement—M. Y. V.) die onder malkaar eene naamlooze maat schappij gesticht hebben om de tramlijnen Pope ringhe-VeurneDixmude-Yper-Poperinghe Dix- mude-OostendeYper-Veurne Yper-Steenwerck- Waasten Rousselaere-Dixmude-Bixschote uit te baten, geen reden hebben van boffen met den uit slag van het dienstjaar 1911 Ten bewijze—laat de correspondent weten-dat het verlies op de lijnen Poperinghe Veurne Dix mude-Yper-Poperinghe Yper-Steenwerck-Waasten Rousselaere-Dixmude-Bixschote te zamen beloopt op 53.163.48 fr. zoo verdeeld Poperinghe-Veurne verlies: 8.257,07 fr. Dixmude-Yper-Poperinghe 24.856,43 fr. Yper-Steenwerck-Waasten 4.934,63 fr. Rousselaere-Dixm.-Bixschote 15.114,75 fr. Te zamen 53 163,48 fr. Dit verlies-volgens den correspondent-word: onderstaan13.830.81 fr. door de Provincie en 39.332,67 fr. door de deelnemende gemeenten. 1911 1912 meer Dixm.-Tper-Poper. 6.789,65 f. 11.654,09 f. 4 864 44 f. Poperinghe-Veurne 12.069,18 f. 14.424,95 f. 2.355.77 f Oostende-Dixmude 6 985,45 f. 11.484,51 f. 4.499 06 f. Rousselaere-Dixmude 672,30 f. 4.366,45 f. 3.694,15 f 4) Veel gemeenten wisten heel wel dat sommige lijnen - die zij absoluut wilden-toch geene zeer w instgevende toekomst mochten te gemoet zien. Dit niet tegenstaande moesten de lijnen er komen Waarom Omdat die gemeenten zonder winsten zelf-er eene voordeelige zaak in zagen ten beste der ingezetenen, eene onderneming die financieel mag ondersteund worden zoowel als alle openbare ondernemingen en werken als waterleidingen, rio len, graviers, kalsijden, enz. enz,... voor dewelke uitgaven gedaan worden niet met tegenzin en zon der reklamatie van wege de lastenbetalers die beleid en spaarzaamheid eischen in alle financie-bestuur- zaken. De slot-zinsrede van den correspondent van 't Nieuwsblad is dan in hare algemeenheid onbe grijpelijk de opzettelijkheid ervan is echter gemak kelijker te bespeuren. Indien de correspondent op de hoogte wil zijn van ons gedacht over den financiekant van de tram- onderneming dat hij zich de moeite getrooste ken nis te nemen van ons artikelValsche Redeneering verschenen in Het Ypersche Volk van 7 April (bijvoegsel.) Wij weten daarin de juiste en ware ziens wijze uiteen gezet te hebben daar wij het goedkeu rend gedacht vernamen van gemeentebestuurders en van trambeheerders van soortgelijke uitbatings maatschappijen. Zon de correspondent van 't Nieuwsblad zijn advies willen geven over het volgende 5) De Buurtspoorlijnen zijn eene onderneming in het voordeel der ingezetenen zoowel als andere openbare werken en instellingen waarvoor geld mag verteerd woeden. Alhoewel er zekerlijk geen nutte loos geld, voor gelijk wat, moet uitgegeven worden toch mag er wel besteed worden voor hetgeen nut i verschaft aan de gemeente en aan de inwoners Tellen de trams bij den correspondent niet onder voordeelver|chaffende ondernemingen 6) Volgens den correspondent van 't Nieuwsblad moet er... (in zake trams alleen met beleid en spaarzaamheid te werke gegaan worden anderzins zouden de lastenbetalers hunne tanden toogen Maar de gemeenten, die tramlijnen wilden, heb ben zij geen verliezen voorzien die kunnen vergoed worden zonder nieuwe lasten te leggen Of te wel is het anders waren de tramlijnen niet de begeerte, de eisch van de inwoners-lastenbetalers zelf 7) Wat verstaat de correspondent hier door be leid en spaarzaamheid 't Is toch met opzet geschreven Is het dit?... Vermits de voormelde lijnen verlie zen ondergaan moet men deze vermijden en de uitgaven verminderen. Hoe dat Zal men daarom machienen en rijtuigen min wel onderhouden?... wat min olie aan demachien? met min vet aan de wielen wat min verf en borstel op de rijtuigen geen gebroken ruiten insteken geen zrakende deur vermaken wat tnin petrole in de lampen Zal men kolen van minder kwaliteit ge bruiken Wat min brandstoffen geven Zal men de banen min we! onderhouden? riggels en hout blokken niet vernieuwen niet herleggen hervasten? Onmogelijk nietwaar dat zouden geene bespa ringen zijn wel integendeel... dat zou schade bren gen aan 't materieel en zoo nog meer onkosten ver oorzaken. Wat valt er dus aan te vangen Zal men besparingen doen op den rug der bedien den? Oeen loonen geven die overeenkomen met werk, tijdsomstandigheden, levens duurte Of geen loo nen verhoogen Of geld in de kas terugbrengen met de boeten Het ware ons aangenaam wilde de corespondent van 't Nieuwsblad wat meer inlichtingen verschaf fen. We kunnen 't niet gelooven dat het zoo zou gaan... 't ware iets belachelijk.gelijk of dat men >p eene verlies-ondergaande peerdetrammaatschap pij zou besparingen doen op het eten der peerden en die arme beesten doen trekken met ijdele magen en ongevulde buiken... 't ware veel meer dan be lachelijk 't ware droevig en hertverscheurend want de bedienden zijn toch menschen, menschen gelijk wij allen, gelijk ik en gij nietwaar heer correspon dent De groote zaak echter is deze... en de correspon dent zou weldoen eens de zienswijze van zijne in lichtingbezorgers er over mede te deelen.,. zelfs in en nummer van Het Ypersche Volk de groote zaak is dezede toestand der uitbatings maatschappij weze winstgevend ofte niet, de on- derhoorige bedienden hebben altijd recht op treffe lijk loon juist gelijk alle gemeentebeambten bij de welke ze mogen gerangschikt worden. Zij hebben recht hunne eigene belangen onder malkander te bespreken en gezamentlijk te verdedigen. Zij heb ben daarom vooruit en vooral het grondrecht zich te vereenigen. Of steunt dit grondrecht niet op de natuur zelf van den mensch op de christelijke wet op de belgische grondwet Wij verhopen dat de correspondent van Het Nieuwsblad van Yper op de hoogte is van de he- Dndaagsche sociale kwestie en ook van de christene oplossing ervan. Het ware ons niet onaangenaam met hem dit allergewichtigste vraagstuk te bespreken met toepassing op den toestand van onze tram mannen. Tot wederzien. Volksvriend. ..7 van Het Ypersche Volk len willen om ter best de oplossingen vinden van de raad sels van Te zelfder tijd ver meerderd het getal medewerkers en pro pagandisten. Zoo wordt Het Yper sche Volk altijd meer uitverkocht en gelezen. Raadselprijskam- _pers en prijskamp- "sters ge telt onder de beste medewer kers. Doet voort naar Te Séville (Spanje) is in het klooster Convento del Valle gestorven Mevrouw Valentine Van den Hende kloosterzuster van het H. Hert, De afgestor vene is de zuster en, schoonzuster van M. Biebuyck voorzitter van den rechtbank te Yper en van Me vrouw Biebuyck. Wij bieden aan de achtbare fami lie onze christene rouwbetuigingen. Aalst 7 Mei - Markt onveranderd voor beschik- gare waar (1911) die 227 1/2 tot 230 fr. noteert. Voor aanstaande groeite merkelijke opslag 130 132 1/2 frank. Brussel 8 Mei-Markt vast Aalst beschikbare waar Mei-Juni 225 tot 235 frank aanstaande groei te 135 tot 137 1/2 frank Poperinghe beschikbare waar 216 tot 220 frank nieuwe groeite (1912) 127 1/2 tot 132 1/2 frank Over het algemeen is de toestand der hommelhoven zeer voldoende hier en daar ontwaart men eenige zeldzame hopvliegen. Poperinghe 10 Mei Markt vast. Poperinghe stadshop, nieuwe groeite (1912) noteert 140-145 fr. Weinig verkoopers, Boeschepe (met lood,) 140 fr. Door koninklijk besluit verschenen in den Mo- niteur van Donderdag 11. wordt de Burgermeda- lie van le klas verleend aan M. M. Spingler, be stuurder van het gevang te Yper. Passchendaele. Zondag 12 herbergkermis en maandag kandeel in La maison communale bij Edm. Debraban dere en in Den laatsten Stuiver bij Henri Su- peene. Zonnebeke. Op O. H. Hemelvaartdag herbergkermts in De Schaapdrever bij Emiel Pattyn (zes volle dagen verblijf in Lourdes, waar wij den eersten Vrijdag vieren en MARIA'S GEBOORTEFEEST. onder het Eerevoorzitterschap van Z, D. H Mgr Waffelaert, bisschop van Brugge en onder geestelij ke leiding van Eerw. Heer Pastor Bruloot te Kor- trijk. Men rijdt in reiswagens met W.C. en zijgangen van den Belgischen Staat Prijzen der plaatsen (heen en terug) uit Kortrijk Eerste kl. 148 f.Tweede kl, 100 f. Derde kl. 65 f. Voor inschrijving zich wenden tot Eerw. H, Pastoor Bruloot veldstr. 62, Kortrijk E H. Neuville, best. van 't gest. v. 't H. Hert Yper E. H. Delaere, Pastor op St Pieters Yper. Voor naderen uitleg, (zie plakbrieven in de kerken j Yper.- Geboorten Debouvere Julia Dickebu- schestw. - Caesemaecker Maria Neerstr.1^-Ver Eist Charles Eigeneerdstr. Decheiver Simonna Patteel- straat Gilon Ferdinand Dickeb. steenw. Maes Henri Bellewaerdestr. - Bardin Maurice Aalmoeze- nierstr.-Libberecht Ivonne Neerstr. j Huwelijken Loncke Jules mijnw. te Vlamert. en Bau Madeleine kantwerkster teYper-Gouwy Char les kuiper w' Clossin Marie en Vermeersch Marie zb. te Yper-Dehaene Maurice meubelm. en Flora Roffiaen zb. te Yper. I Sterfgevallen Vanderstraeten Philippe 5 m. Minnepl. Haezewyndt Jan 68 j. veeboodschapd ongeh. Nazarethstr. - Bosch Leonie 67 j. ongeh. Rijselstr. - Monstrul Ernerstine 47 j. breidst. ongeh. K. Meerschstr. Beloften René Laconte en Marie Hebben b. te Yper - Gustaaf Closset en Marie Demaerle b. te Yper—Jan Hongenae te Etterbeek en Emma Ba- ghein te Yper—Jules Demey en Helena Vanwyns- berghe b. te Yper—Jules Legay te Tourcoing en Maria Wolters te Yper-Joseph Bauwens en Alixia Ossieur b. te Yper Charles Greff te Luik en Ali- da Baert te Yper Eugène Ghyselen te Comen en Romanie Alleman te Yper-Arthur Lingier en Jeanne Kerrinkx b. te Westende— Désiré Kerrinkx en Marie Ossieur. Poperinghe. - Gebooren Vanhollebeke Aline C Vancayzeele Alice B-Denut Charles Gasthuis straat. Sterfgevallen: Clabau Emest 6 d. Pottestr.- Techel Jules 3 w. Crombekeslr.Ampen Theophiel 59 j. Yperstr. Vandevoorde Elisa 10 m. Rening- heltstr. Vandamme Roger 3 w. Hondstr. - Riem Ivonne 2 m. Pottestr.-Dury Guslave 3 j. w. I. Beloften Aimé Raekelboom en Lucie Lermyte René Rouseré en Alida Parrct Maurice Deceu- ninck en Hélene Verhaeghe. Becelaere.-Huwelijken Jules Pattyn en Eli- sa Phlypo Cyriel Dejonghe en Martha Duthoy Camiel Verstr2ete en Emma Nyssen Jules Ver- caigne en Emma Bouckaert-Jules Phlypo en Irma Decroix. Sterfgevallen Joseph Vandelannoote oud 13 1/2 Nathalie Taillieu we v. Ch.-L. Clayes, oud 78 j—Maurice Nuytten oud 13 d.-Irena Knoc- kaert oud 2 j. Boesinghe-Geboorten Lacante André. Huwelijken Moïse Notredame van Elv. nvt Romanie Verh-ck-Jerome Pouillie van L-.ngemark met Marie Dewi'de Elverdinghe - Huwelijk Henri Hauspie met Martha Petit b. v. Elverdinghe. Gheluwe. - Geboorten Marie Goemaere- Hermenie Krock-Nella Galloo. Sterfgeval: Jules Vanholt 32 j. Langémarck. - Geboorten Julia Rambour- Jerome Lechat—Anna Witdouck. Beloften Daniël Staessens en Marie Morent b. v. Langémarck - Alfred Tinant v. Trieu Courrière en Ida Lenoir v. Lahgem. Sterfoeval Nathalie Delaye oud 73 j. Passchendaele.-Geboorten Corneillie Ma ria-Verkest Germana. Poelcapelle.-Huwelijken Cyriel Decaeste- cker en Flavie Nuttens b. v. Poelc. - Camiel Col- paert v. W. Roozebeke en Flavie Vannoote v. Poelc. - Cyriel Fieuw en Idonia Masschelein b. v. Poelc. -Ch-L. Bourdeau en Emereta Vandekerckove b. v. v, Poelc.René Lagrange v. Gijs en Irma Delber- ghe v Poelc. Sterfgevallen: Louis Rosez oud 85 j.-Mathilde Derycker oud 61 j. Voormezeele. - Geboorten Pannecouque André—Vandelanoote Maria- Patou Maurice. Huwelijken Cyriel Beele met Sidonie Vanden- bussche-Remi Aernout met Maria Garreyn. Sterfoeval: Eduard Gryson oud 72 j. Watou. - Huwelijk Alfons Hereman v. Elver, en Adriana Merlevede v. Watou. Woesten. - Geboorten Andreas Deprey - Maria Devynck Albert Ampe Irma Merveille HuWELljKENAlfons Scheir v. Elv. en Lydie Bruneel v. Woesten - Aloys Moerman en Elisa Maer- ten v. Woesten. Sterfoeval Gaston Dewancker oud 17 j. Wervicq.-Geboorten Ivona Knockaert dv. Camille en Alix Vandamme Gerardus De Jonghe zv. Camille en Euphrasia Duck-Michel Breyne zv. Louis en Zulma Delie- Maria Coudron dv. Hector en Blanche Bonneel. Sterfgevallen Alix Vantomme oud 22 j. dv. Charles en Aimée Dubois-Georgina Debrandere oud 6 j. dv. Maria Louisa - Margareta Lesaffre oud II m. dv. Leo en Maria Van Robaeys-Julien Du bois oud 9 m. zv. Jerome en Sidonia Ghesquire- Aüxe Ghellem oud 35 j, echt. Cyrille Gadyne— Le^nie Verschatse oud 55 j. echt. Aimè Becquart- Florimond Marescaux oud 78 j, Maria Debrouwer oud 11 j dv. Emile en Victorine Vanmeenen-Cyrille Valcke oud 19 j. zv. Gharles en Pharaïlde Desimpelaere. Yper Tarwe, per 100 kilos Rogge Haver Boonen t rwten Aardappelen Boter, per kilo Eieren de 25 28 April 4 Mei 21 -a 21 50 21 - a 22 - 18 -. 19 - 19 - 20 - 22 75. 23 75 22 75 23 75 21 25« 22 - 22 50 23 50 8 - 8 50 8 50 9 - 2 60» 3 - 3 - 3 30 2-, 2 10 2 05 2 15 29 April 6 Mei 24 50a 25 - 22 - 23 50 24 - - - 24 50 a 25 - 23 - 23 50 24 - 20 - 20 50 20 50 21 - 24 50» 25 - 25 - 11 -» 12 - 11 12 3 - 3 30 2 90 3 - 2 20» 2 20 2 20 2 30 71 50» 71 - - - 87 - 88 50 14 -» 14 - 24 50, 25 - 23 - 24 - 27 April 6 Mei 23 50 a - - 23 75 a 22 75 22 75 - - 9 12 - 2 80. 3 05 3 - 3 25 210» - - 2 10» - - 30 April 7 Mei 21 - a 22 - 23 - a 24 - 19 - 19 50 22 - 23 - 18 50 19 50 19 50 ,20 50 22 - 23 - 22 50 23 50 22 50 23 50 23 - 24 - 8 50 9 - 11 - 12 - 2 80 3 - 3 - 3 30 2 10» 2 15 2 10» 2 20 25 25 25 50 25 25 25 50 18 50» 19 - 19 - 19 50 89 - 71 - 86 50 88 50 Kortrijk Bitterpeën, per 100 ke Witte tarwe pr Heet. Roode tarwe Rogge Haver Aardapp. gele, 100 k° Boter, per kilo Eieren, per 25 Koolzaadolie, ko 100 Lijnolie Koolzaad koeken Lijnkoeken Dixmude, Tarwe, per hectoliter Rogge, Aardappelen Boter, per kilo Eieren, per 25 stuks Rousselaere Oude Tarwe, 100 ko Roode Rogge Haver Boonen Aardappels Boter, per kilo Eieren, per 25 1910 Suikerijboonen, 1911 oogst 1911 Koolz.olie.p 100 kil. Lijnzaadolie, p. 100 k. Kortrijk, 6 Mei -Prijs per kilo op voet. 105 Veerzen, le kw. fr. 1,12 2e kw.. 0,00 3e kw., 0,94 48 Ossen, 1,11 0,00 0,92 151 Koeiën, 1,10 0,00 0,91 63 Stieren .1,10 0,00 0,91 Anderlecht.- 7 Mei. Verkensmarkt. Te koop gesteld 2765 prijs per kilo op voet 1,04 a 1,20. e—BgBmaa^agBHBMMMMaaawn awn niiiniMiim Belg. Schuld leen. le reeks, 2e reeks, 3e reeks, Belg. Congo-leen 1896-1898 1901 uitk. 1909 uitk. 1906 1904 1897 Congo Primes. Annuiteiten (trekk. in Oct.) Gemeentecrediet n Buurtspoorweg in Juni in Dec, in April 3 o/o 3 - 3 - 4 o/o 4 - 4 - 4 - 3 - 2 1/2 4 1/2 4 3 2 1/2 4 1/2 3 3 3 STADSLOTEN Antwerpen 2 1/2 1887 2 o/o 1903 Brussel 2 1/2 1902 2 o/o 1905 Brussel-zeehaven 2 o/o 1897 Luik 2 1/2 (primes) 1853 3 o/o 1860 2 o/o 1897 2 o/o 1905 Oostende (uitb. 30 fr.) 1858 2 o/o 1898 Schaerbeek (primes 2 o/o 1897 Gent 2 o/o 1896 middelb. koers van 12 MEI voorg- middelb koers

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1912 | | pagina 5