Priesterlijke Benoemingen Ziekengilden ülmasak „HET VOLK" OPLOSSINGEN van de derde reeks Over te Tb koop *en kuree^e van ^persc'ie Raadselprijskamp Vierde Reeks Raadsel 1 Hopmarkt Openbare venditie Officieële Berichten Westvleteren. Westoutre. Woesten C H. S A C R E Wisselaoent Antoine Dansaertstraat, 32-34, Brussel - HUIS GESTICHT IN 8 7 5 - Voordeelige en goede verpande plaat singen aan den onveranderbaren intrest van 4 1/2, 5 en 6 in fondsen verschij nende op de officieële beurstafel. Wekelijks financieel blad, zending op vraag. 7 goede oplossingen 6 goede oplossingen 5 goede oplossingen 4 goede oplossingen. 3 goede oplossingen 2 goede oplossingen 1 goede oplossing Wat hooren bijna alle men- schen het liefst zingen. AANBESTEDINGEN. UITSLAG van de goede Oplossingen. Heeft degeheele reeks goed opgelost 11 goede oplossingen 10 goede oplossingen 9 goede oplossingen Frankrij k J» hlirfid voor ^en 15 Oktober aanstaan- IS nUiCli de in een fraai dorp van het département de Somme te midden der vruchtbare vlakte van Santerre eene Mo delhoeve, gebruikt door den eigenaar laureaat van den Eereprijs der Landbouwers van Frankrijk in 1912. Bevattende 92 Hectaren allervrucht baarste land wel geschikt voor vlas, sui kerbeeten, suikerijen, tarwe, haver, luzern, klaver enz.... 92 Hectaren allerbeste weide, beplant met fruitboomen in volle opbrengst. Noodig kapitaal90.0000 totlOO.OOOfr. Schrijven Eigenaar:Mr Emile Foret président du Comité Agricole de Montdi- dier, a Framerville, par HARBONNI- ÈRES, Somme France. Te koopen of te pachten om aanstonds in genot te treden de brouwerij (Het Paradijs) met boerderij ook zeer gedienstig voor alle nijverheid, gelegen te CORTEMARCK (wijk Elle). Men zal mogen beschikken over de hoeveelheid land volgens beliefte. Voor de voorwaarden, zich te begeven bij C1. VOLCKAERT-DEKAUW, Cortemarck. KANTOOR VAN DEN NOTARIS SYOEN TE LOO Op Donderdag 5 November 1912 om 1 ure stipt van 143 koopen zuivere popeliere boomen te LOO, wassende langs den steenweg van LOO naar RENINOHE. Oewone voorwaarden. VERMAKELIJKHEDEN KA4KTPSEL ZON DAG RUST Dienstdoende Apo theker te Yper Zondag 13 October. J. DECHIEVRE, Statiestraat, n° 15. rtomon Herkerg In den Doornen NBHlSn (censhuis) te ZILLEBEKE bij Yper, groot 5 gemeten. Om in te gaan volgens^ overeenkomst. BURGERSTANDEN. voor het jaar 1913. Einde dezer maand verschijnt de alma nak Het Volk voor het jaar O. H. 1913. Deze almanak die onder allen uitmunt door lezingen, mededeelingen, wetensweer- digheden, illustraties, kampstrijden enz. enz. zal gelijk voorgaande jaren de mees ten bijval genieten. De almanak Het Volk voor het jaar O. H. 1913 zal te Yper verkrijgbaar zijn TER DRUKKERIJ van Het Ypersche Volk Boterstraat 62 te Yper. Bij den verkooper van het dagblad Het Volk. Bij de verkoopers van Het Nieuws van den dag. r L' te pachte ZONNEBEKE steens L&il Mulo weg, met hof en land volgen begeerte, palende aan de herberg De Katotten Deze uitslagen zijn zeer btvredigend. Zij zullen de hoptelers aanzetten om in 't kweeken, plukken en drogen de gevondene verbeteringen in 't werk te stellen tot eer van de hoppe der streek en tot hun eigen baat. Zondag laatst voor de eerste maal ging de pro cessie van den H. Rozenkrans uit. 't Was veel volk mede in den tocht rond het kerkhofwat bewijst dat ons volk bereid bereid is om goedwillig mede te doen in alle godsdienstige betoogingen. D' tocht rond het kerkhof brengt in 't geheu gen dat er vroeger rond dien weg prachtige, wijde lindehoomen stonden. Men zei: 't was de schoon heid der plaatseen de lieflijkheid rond de Verk. 't Is gemakkelijk te gelooven. Ware het ook niet even gemakkelijk te herplanten wat uitgeroeid wierd Onze kerke is de schoonste van 't westerlmd men bestu deert haar ter hoogeschoo! vin Leuven a's de liefste uitdrukking van den westvlaamschen zeegothieken kunstbouw Wourom zouden wij niet medehelpen om dezen p»re! nog meer op te tooien, nu te meer dat de E H. pastor al doet wal hii vermag om 't binnenste te versieren en te bewaren?.., De plak is nu ge laan 't is valop thans aan 't aardapp :luitdoen. Die zijn uiterst wel gelukt. Men spreekt in het stil, als dat er te naaste jare zouden leergangen gegeven worden van groensel kweek, en dat men zal landbouwers en werklieden aanzetten om meer te werken voor groensels 't Ware ni'erst wel. 't Zijn vele gewassen bij ons se tier niet g"teeld en die nogtans de beste uitslagen opleveren, als bij voorbeeld witloof, pampoenen, enz. enz. Die dit proefden verlangen om nog daarbij de voortver koop geeft goede winsten- Later daar nog meer over. Het uurwerk onzer kerk is geen zottemuise. Neen, wij laten die naam en weerdigheid voor die ze willen nemen en dragen. Algelijk de tramuur verschilt dikwijls nog al veel of is de tram misschien op zijne uur niet in menige gevallen om andere redens, die geen pinte weerd zijn - 't Ware 't on derzoeken weerd, Aardig blauwgoed.-Onlangs had vrouw C een geitenbokje aan eenen beenhouwer van Boe- schepe verkocht. Een jongen van het huis wierd met de levering gelast, doch nauwelijks over de fransche grens wierd jongen en beestje door de tolbeambten gevat en opgesloten. De ouders wier den geroepen om eene overeenkomst te sluiten ten einde den jongen op vrije voeten te stellen. Maar vrouw C. en is juist van gisteren niet en deze wilde van geen overeenkomen hooren en zegde aan de commizenQij moogt het bokje hebben, en den jongen op den hoop toe, 'k heb er nog acht zulke knapen, en houdt gij hem, gij zult hem moeten kweekenjammer dat onze andere bok aan den bond behoort, anders 'k zou hem u ook zenden met een onzer jongens. De tolbeambten hebben den jongen nog wat op gehouden, maar na eenige uren hebben zij hem 1 osgelaten en naar moeder terug gezonden en het bokje meê weêr gegeven als geschenk. z< lfs de reizigers die met tram en auto voorbijreden konden niet nalaten uit te ro.pen Woesten is geen Roesten meer van voorheen 's Avonds om 5 1/4 was de soldatenbond De Ware Vaderlanders vergaderd bij René Verstraete. van waar zij geleid door hunnen alomgëachten Vrorzittcr P Hoorelbeke en met Vaandel, naar het Gemeentehuis trokken, waar die oudstrijders, wien ïog akoos heizelfde soldatenbloed door de aderen vloeit en met dienzelfden moed van 1870-1871 be zield het eereteeken ontvingen als belooning van hun gedrag en hunne verkleefdheid. De Heer Birgpmerster Fl. Vannesle ontving deze minnen met groote p'echtigheid, zij schenen ten toppunt van geluk, hij herinnerde hun met gloed volle woorden de jongere jaren, deed hun verstaan dat zij in het gevaar gestaan hadden hun land ie moeten verdedigen en op het oorlogsveld te moeten strijden. Zoi gevo lig was de aanspraak van den H er Burgemeester, toen hij die oud strijders, na mens de gansche bevolking geluk wenschte om de eer hun door Z. M. den Koning Albert toegestaan, dat bij hunne gemoedstemming eenen traan zich vervoegde. Vereerd met de herinneringsmedalie, met dat klein juweeltje dat zijne hoogachtingsweerde in zijnen bronzen glans verbergt, wierd er een glas beste bourgogne geledigd, gevolgd van een Leve de Koning Lpve de Koninklijke Familie 't Geen hier bijzonderlijk dient aangestipt te j worden en tot eer van de gedecoreerden. Na afloop der plechtigheid en zich nog ten gemeentehuize bevindende, hebben zij onmiddelijk elk hun deel bijgedragen op voorstel van d'heer D. Devey tot het betalen eener mis welke op Zondag 20 Oktober j ter kerk van Woesten moet gedaan worden tot lafe nis der zielen van hen die met hun in oorlosge vaar gestaan hebben 1870-1871. N. B Al de oud-soldaten van Woesten worden stipt verzocht in de mis tegenwoordig te zijn, geene andere uitnoodiging zal gezonden worden. 1. Kruiske, kruiske, goed begin Wat heeft het kruis toch al wonders in. 2. God voor bake Recht voor stake. Vlaamsch voor sprake 3 Lafontaine in zijne fabels 4. Mijn Vlaandren spreekt een eigen taal God gaf elk land de zijne. En laat ze rijk zijn laat ze kaal Ze is Viaamsch en ze is de mijne. 5. Y P E R PAPA E P L A RAAD 6. Een automobiel maakt gerucht, stinkt, en gaat [vooruit Het socialisme maakt gerucht, stinkt, en gaat [achteruit. 7. Het opeten. 8. Dat de koe de koe de melk geeft en het kindje ze drinkt. Ceenaeme Martha Boesinghe 3 5 6 8 9 10 11 Desodt Franz Yper 1 2 3 9 10 11 12 Vande lanoitte Roger Yper 2 3 6 8 9 10 11 Vandycke Antoinetta Boes. 3 5 6 8 9 10 11 Raekelboom Maria Yp"r 3 5 6 9 10 12 Vandermeersch Maria St Julaan 3 6 8 9 10 11 Dev' s Alfons Bixschote 5 6 8 10 12 Becuwe Maria Langemarck 5 6 7 8 Butheel Omer Elverdinghe 13 4 5 Camerlynck Martha Reninghelst 5 6 8 10 Somen Marina Zuydschote 5 6 10 12 Debulcke Maria Zuydschote 13 5 Mecrsseman Jeremie Yper 12 3 Morael Maria St Jan 12 3 Vanhouvrr Theophiel Westoutre 1 3 10 Muyssen Michiel Langemarck Pype Rachel Wervick Truant G Langemarck 5 10 5 6 6 8 Cbeneau Albert Yper Demoen A. Eessen Duthoy Robert Langemarck Hoet G. Langemarck Lievens Abel W Nieuwkerke Roose Gerard Wervick Van Eecke Anna Watou Van Raes Gerard Yper Pype Alphonse Wervick 1 12 8 6 5 6 3 7 9 i BISDOM BRUGGE. Zijn onderpastoor benoemd te St Denys de E. H Gallant bestuurder van het weezenhuis van Ste- Kruis-bij-Brugge te Meenen in St Vaast, de E. H. Van Merris doctor in wijsbegeerte en licenciaat in godsgeleerdheid van de hoogeschool van Leuven de E. H. Billiouw, onderpastoor te St Vaast, Mee nen is bestuurder bestuurder benoemd van het wee zenhuis van Ste-Kruis-bij-Brugge. 9. 10. 11. Ka - Neel. Spijsverteringen. Niets doen. OCTOBER - NOVEMBER - DECEMBER 12 Y P E R PUT VOLK WAL E N D O 25 Oct - Om 9 ure in het nieuw voedermagazijn te Ste-Kruis, steenweg van Maeleheraanbesteding voor het leveren van hooi en strooi, voor de voe dermagazijnen van Brugge en Yper SLEE ach! ach! SLEE Woensdag laatst had de buitengewone plechtig heid plaatsder overhandiging der herinneringsmeda- lien aan de oud soldaten 1870-1871 en eene voor eene daad van moed en zelfsopoffering aan de vol gende personen 1. Bervoet Jan 2. Charlet Placide 3. Debeir Alois 4. De Houck Seraphin 5. De Kaesteker Clement 6. Devey Désiré 7. Donche Amand 8. Hoe# Amand 9. Suffys August 10. Top Lievin 11. De Wancker Jules. Waarlijk het dient gezegd te worden, het feest der plechtigheid was zuiver Vaderlandsch en stich tend. Zondag reeds had het College van Burgemeester en schepenen aan de ingezetenen bekend gemaakt dat de overhandiging ging plaats hebben ten ge meentehuize op Woensdag 8 dezer en tevens de in woners aanzocht ter dezer gelegenheid hunne hui zen te willen bevlaggen willende aldus eendrachtig lijk hunne genegenheid bewijzen voor het Belgisch Leger, zoo ook hunne gehechtheid aan den Koning, de Koninklijke Familie, het Vaderland en zijne Instellingen. Alle de inwoners, 't zij op eenige onbeduide uit zonderingen, hebben hunne Vaderlandsche liefde doen uitschijnen, als gevolg van hunne christelijke en katholieke opvoeding, 't was prachtig te Woesten, AALST, 5 Oct. Markt vaster. Men kwoteert Aalst (Stadsmerk), op levering Oct.-Nov. 95-97 1/2 fr. heden 75 balen ter markt, verkocht aan 85-100 fr. volgens hoedanigheid. LONDEN, 7 October. Markt vast. Men kwoteert: Engelsche hop, le kwaliteit 175-190 fr. 2e kwaliteit 144-160 fr Veel vraag naar alle slag van goede ke tel hop. BRUSSEL, 9 Oct. Markt prijshoudend. Men kwo teert Poperinghe (Stadslood) 95-97 1/2 fr. Aalst (Stadsmerk) 100-102 1/2 fr. NEURENBERG, (Beieren)J9 Oct Handel prijs houdend. De laatste noteering der markt is als volgt in fr Soorten Prima-Waar Middelbare Geringe Markthcp 131-137 122-128 112-119 Berghop 140-145 Spa Iter hop 156-169 137-150 Hallertau 156-162 137-145 Elzasserhnp 150-162 125-144 POPERINGHE, 11 Oct Deze week betaalde men Poperinghe (Stad) 95-100 fr. Poperinghe (dorp) 90- 95 fr. volgens kwaliteit. YPER VEE O P Y VOLK OLM L A K Verhaeghe Jérome, Lombaardstraat Yper. 1« PRIJS. Op welk gezag 2 bd. Beirraert Georges Yper 12345689 10 11 12 2e PRIJS Een kempiscbe kunstenaar 1 bd. Herman Qerm. Poper. 1345689 10 11 12 Mortier Raphaël Yper. 12345689 10 11 Warlop Margriet O. Vlet. 1 2 3 4 6 8 9 10 11 12 Flamand Margriet Yper 3 5 6 7 8 9 10 11 12 Toortelboom Noordschote 1 2 3 4 5 6 8 10 12 Hoe dit nu aangegaan en op welke gronden ge steund Vooruit en vooral ben ik tegen een fonds dat aan de maatschappij zelve behoort, eene soort doode hand is. Dat ware 't werkvolk doen zorgen voor toekomende tijden, 't gene eene onderlinge verze kering uitsluit. Een persoonlijk reservefonds, dat aan ieder lid persoonlijk toebehoort en waarvoor ze 3 o/o trekken, en waarin de gilde mag putteu in tijd van nood dat en dat alleen is doelmatig. Hoeveel nu gesteld voor persoonlijk waarborg fonds. Daarop kunt ge nu redeneeren zoolange gij wilt.-Laat er ons nen slag in slaan, en zeggen bv. 45 fr. ofwel ons volk deelen in categorien 25-35 45, volgens den ouderdom en volgens de waar- schijnelijkheid van ziekte 't bedrag komt er wei nig op aan 't geld blijft den eigendom van den verzekerde, en hij krijgt in de gilde interest daar voor juist als stond het op een spaarboekje. Wanneer nu zal de verzekerde zijn reservefonds stichten Hij mag het geven als hij inkomt, hij mag het storten bij kleine maandelijksche stortingen-of met hetgene overblijft van zijn jaargeld. Hij wordt nu ziek eer zijn fonds ten volle gestort is. Dat is doodeenvou lig Hij trekt van de gilde maar de gilde kan zijn fonds maken met hem dage lijks wat af te trekken, bv. hij is verzekerd voor 2 fr de gilde geeft hem zoogenomen 1,50 of 1,75 fr. en stelt 0,50 of 0,25 op zijn reservefonds, en alzoo ziek zijnde zelf maakt hij zijn fonds dat hem einde lijk gelijk stelt met de andere leden der gilde. N. B Wij zouden wiilen dat het fonds bepaald worde per frank verzekerd daggeld Iemand die verzekerd is voor 1 fr. zou zijn fonds 25 fr. zien bedragen die verzekerd is voor twee het dubbel, en zoo in evenredigheid. Maar wat gedaan zoo hij nu de plaats verlaat om elders ie werken en uil de gilde treedt. De gil ie keert hem zijn waarb irgfonds uit en geeft hem het geld mede en 't einden 't jaar heeft hij enkel nog recht op den overschot p orata der franken welke hij binst het jaar ges'o-t heeft. Kort ineengevatDe gilde heeft om aan hare ver plichtingen te voldoen 12 fr. per verzekerden frank daggeld en in tijd van nood ze kan putten in de reserve der leden zoodat ze nooit gevaar zal loo- pen te kort te bollen. Nu nog een enkel woord over eereleden en ver der reservefonds. Al houde ik niet aan eereleden die anders niet en geven dan eene aalmoes, 't zijn toch menschen die belang hebben in den welstand van 't werkvolk en die zelfs zekere verplichtingen hebben dien welstand te behertigen. De bijdragen van die leden aanveer- den wij geerne en we doen ze dienen pro rata der gestorte gelden tot ontlasting van de verplichtingen der gilde. Wil er zelfs iemand eene stichting doen en b. v. bij erfenis eene som geld of een onroerend goed laten nog zou de gilde zulks mogen aanveerden om hare inleggelden zooveel lager te kunnen stellen alhoewel het in zekeren zin beter zou zijn dat de gilde weinig zulke rijkdommen bezitte en geen liefdadigheidswerk worde. Welke zijn nu de voordeden van eene ziekengil- de op dien voet ingericht 1) Ze wordt wat ze zijn moet. Een ware onder linge bijstand waarin 't zieke lid ten volle recht heeft op hetgene hij trektbij zooverre dat het noch van verre, noch van bij aan eene aalmoes gelijkt - Alzoo verdwijnt het vooroordeel dat bij de be kwaamste werklieden soms bestaat de onderlingi bijstand is eene soort bedelaarsbende waar zij willen boven blijven Ze kunnen ongelijk heb ben dat te denken, maar ze denken 't algelijk. 2) Zij kan verzekeren alwie werkman is en goed doen dat ze in geval van ziekte de armoe zal uil zijn huis houden. Gelijk wat zijn dagloon is'twordi nun verzekert en de gelden die hii te betalen heef staan in juiste en rechtveerdige verhouding met het geen hij zal trekken. Ze kan den geringsten dag looner verzekeren nevens den bekwaamsten am bachtsman 3. Zulk eene gilde kost min aan het werk volk. Dit kan in eerste opzicht, wonder schijnen 't is toch alzoo Want a) De werkman betaalt juist wat er noodig is om voor zijn deel bij te dragen in de onkosten der maatschappij. Al het overige wordt hem weergegeven, b) Hij betaalt min dan elders, hierom: Waar an dere ziekengilden opgeëten worden door de schui mers in eene gelijk de onze zullen er weinig of geen schuimers meer zijn. Degenen die 't ontzien fe werken en te betalen blijven eruit en daarbij, met dat iedere cent die voor ziekengeld betaald wordt uit hun eigen zak komtze houden allen een zeker toezicht over malkander en de schuimers worden eer ontdekt en aangeklaagd, daar iedereen er belang bij heeft ze te verwijderen. 4) Het werkvolk leert aantijds den geneesheer raadplegen en niet wachten totdat het te laat is. De andere leden der gilde zelf zijn daar om het te herinneren, ze weten dat het hun min kost nen frank of twee aan den dokter te betalen en met vroegtij dige zorg veel ziekten te voorkomen of te beletten dat ze doorslaan, dan met te laat te zorgen som tijds maanden en maanden aan den onkost te liggen. Tegen dit stelsel zullen zonder twijfel veel opmer kingen gemaakt worden. We vernemen er nu twee. I. Het volk zal nooit willen zooveel betalen als noodig is om zulk eene gilde op te richten. Dat is valsch. Zet de zake klaar uiteen en 't werkvolk zal ze verstaan en geerne betalen, 'kweet het bij ondervinding.-'t Zullen er misschien eeni ge achterblijven maar dat zal siechts de krijgers- bende zijn die ten deele leven wilden op de kosten ter gilde de schuimers en 't is eene kleine mishan- de als die ons verlaten eene ernstige gilde heeft ze liever verloren dan gevonden II. De compabiliteit is moeilijk. Zij is niet moeilijker dan in gelijk welke verze kering-niet moeilijker dan in de lijfrente, 't is en kel eene gewoonte waar elkeen gemakkelijk zal klaar in zien mits een weinigske studie en oplet tendheid. En ware er nog een moeilijkheid aan vast, de voordeelen zijn groot genoeg om ons iets te ge troosten. C. Rilly en C° Op Zondag 13 October 1912 luisterlijke prijs kamp voor het gegeven bij GUSTAAF VICTOOR, in c den Vla ming Boesinghestraat 20 fr. prijzen. Ie Prijs is 6 fr. 2e pr. 5 fr.-3e pr. 4 fr. 4e pr. 3 fr. - 5e pr. 2 fr. Een premie van 2 fr. zal geschonken worden aan de Maatschappij die het meeste getal leden heeft, bestaande ten minste uit 10 leden, tegenwoordig op liet spel en ingeschreven voor 5 uren. Raadgevingen voor Jonggehuwden door E. P. Robertus, Minderbroeder-Capucien prijs 0.40 fr 148 bladzijden. Le livre d'or ou le Conseiüer des Jeunes Mariés, par le R. P. Robert, des FF. MM. Capucins—prijs 0.40 fr., 168 bladzijden. Péril Menagant- Les foyers vides, prijs 0.15 fr. 40 bladzijden. Men gelieve 5 centiemen bij te voegen voor post zegel Een kon. besluit verleent aan de provineie West- Vlaandeien eene toelage van 3539 fr. om haar te helpen zorgen voor het goed onderhouden der ver beterde buurtwegen. Yper -Geboorten: Flerackers Isidore K™isr. Landerwyn Mariette Patteelstr—Kerckhove René Wenninckstr-Wou?«n Camille Tegelstr-Vienne Gerard Dickeb. steenw. DerooJjDenise Dickeb. st. Huwelijk Gryffon Florent mekaniekw. en Sy- brands Helene brodeerster te Yper. STERFOEVallen Lebbe Irma 50 j, zb. ech. P >n- paert Arthur Elverdinghestr-Grignon Marie 41 j. zb. echtg. Covemaecker Pierre Poperinghest.-Ker- rinkx Gerard 75 j. kleerm, wr Roscamps Lucie ech. Vercouter Valerie Kauwekynstr- Parreyn Daniel goudsmid ong. Oude Houtmarktstr-Hof Virgenie 61 j kantw. echt. Ingels Charles Eigen Heerdstr.- Deblock Henri 52 j zb. ong Cartonstr- Dae! Louis 87 j. wr Allaer Sophie Rijselstr-Deweer Gustave 38 j. ong. Schotlandstr. Poperinghe. - Geboorten Germaine Metser, Cisselstraat. - André Quaghebeur - Daniel Cla- bau, Pottest.-Julia en Angela Verhaeghe. Tiengebo- denstr.-Ivon. Rouseré,Gasthuisstr. - Adr. Gouden- hooft,Eekhoek-M. Ingelaere, Noordstr. - Bulckaert Jeanne, wijk G —Saint Germain Marie, wippenh. - Bulckaert Alida, Helhoek-Muyllaert Flora, Casselstr. Huwelijken Maurice Vanaste z. b. en Alida Hauspie, z. b.-Alfred Becquart, winkelier, en Ma deleine Benoit kantwerkster—Emiel Derycke land bouwer en Estella Vercruysse z. b.-Louis Pape- gaey metsergast eu Marie Scherpereel kantwerkster -Camille Vanexem en Flora Adriaen - Arthur Ta- b'in en Flora Adriaen. Overlijdens Sopbie Cornette 67 j. ongeh. Val- kestr -Catherine Boone 82 j. w. v. Fr. Top en Louis Derwey, z. b. Abele| - Henri Ahaerle, 66 i. echt. Plilommi PsUtevynck, Kouter-Leon tine Foutreyn, 50 j. echtgenoote Benjamin Decock, Eekhoek- Henri Gheeraert, 41 j. echt. Marie Vergeele, Kom- str-Alois Pappin 77 j. we M. Th. Dansy Noordstr. Gailliaerde Henri 51 j. Yperstr. Beloften René Dekervel landb. en Marie Clem- me landb.-Julien Vandevoorde smidsg. en Adeline Van Thurnhout kantw. - Julien Persoone lindb en Maria Maddelein wed. Ostyn landb. Achille Ma- vaut en Marie Vandepoele - Cyrille Verplancke en Irma Vandemoortele-Julien Delplace en Leonie Geeraert - Prudent Depaepe en Martha Parret - Hen ri Vanbeselaere en Marie Quaghebenr. Elverdinghe. - Geboorten Julia Vermeulen d. v. Camiel en Marie Barroo-Elisa Petyt d. v Camiel en Marie Verhack. Langemarck. - Geboorten Clara Ghesquière d. v. Henri en Marie Huyghebaert, Sterfqeval Emelie Debruyne, echtgenoote v. Désiré Ghesquière, oud 60 jaren. Oostvleteren.-Geboorten Peeters Daniel Jozeph z. v. Firmin en Blanckaert Elodie. - Bertha Suffys-Ballieu Zoé, dochter v. Isidoor en Decorte Maria. Poelcapelle. - Huwelijken Juliaan Vande voorde v. Poperinghe met Adelina Vanthourenhout v Poelcapelle. - Marcel Breyne met Alixia Monsy, b. v. Poelcapelle. Sterfqeval: Jufr. Flavia Degrave, 41 j. d. v. M. Karei D grave en v. Mevr. Catharina Morent. Reninghelst. - Geboorten Vangheluwe Ur- bain Clyite-Dequeker Auguste S B -Timperman Maurice Hoogte- Denuwelaere Margriet Hoogte- Temperman Blanche Clytte—Touquet Urbain Clyt- te - Verdonck Gerard Plaats -Deconick Madeleine Busseboom-Boudry Ivonne Clytte-Butaye Zulma Visscherijmolen. Huwelijken Jerome Page, landwerker en Cé- U sta Claerhout beide alhier. Sterfgevallen: Hennebeel Adrien oud 17 j. landwerk'r Ouderdom-Lagache Daniël 2 m. oud -Timperman Maurice 8 d.-Deramaut Mathilde 46 j. cchtg. v. Justien Leroy. Watou. - Geboorten Julia Samyn-Paul Le- plat huw. Julien Verbrugghe van Avelghem en Blanche Brijsbaart v. Watou. Wervick.-Geboorten Georges Roussel z. v. Isidore en Suzanne Tahon-Georges Lepercq z; v. Désiré en Leonie Denorme-Luciana Dumsz d. v. Maurice en Euphrasie Truwaut - Honora Desreu- maux d. v. Remi en Maria Van Acker - André Fla- ment z. v. Oscar en Flavia Coene-Sylvia Mylle d. v. Polydore en Clementina Biert-Bertha Ghes quière d. v. Camille en Augusta Kimpe-André Galloo z. v. Edmond en Eugenie Kerckhof. Huwelijken Henri Cosheur v. W.*en Martha Boute v. W. - Robert Berten en Maria Lecoutre b.v. W.-Leopold Debeuf van Gheluwe en Leonie Sey- naeve v. W. - Isidoor Dutoit van Moorseele en Sido- nia Spinnewyn v. W. Sterfoevallen Octavia Potteau oud 75 j. w. v. Pieter Vandenbroucke - Frederic Silomez oud 74 j echtg. v. Clemence Devos. Woesten. - Geboorte René Van Belle z. v Pieter en Emelie Melis.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1912 | | pagina 3