Hurhdijhe ItakiuUr Nieuwjaarsgiften voor een Pens JCij is Verrezen Binnenland TnuiiiitmiEiEii Buitenland 5 48eJJaar ••^Nummer 2456 Wekelijksche Oplage 8000 nummers Zaterdag 22 Maart 1913 CALLEWAERT-DE MEULENAERE Oorlog in de Balkans YPER De Koning van Griekenland vermoord K Telefoon N° 52 Al wat opstel, aankondigingen, inschrij vingen, enz. betreft, moet vrachtvrij aan den Uitgever gezonden worden BeTERSTRanT, 36, YPER VOOR T HEELE JAAR Prijs per Nummer centiemen. De politieke strijd De Algemeene Werkstaking Liberalen en Vrijmetselaars Eene geruchtmakende zaak FRANKRIJK De Basiliek van Montmartre Ontslag van het Ministerie Briand 5.00 10 00 25 00 1 00 6.00 3.75 10.00 1.00 1.00 0 50 20.00 0 25 5.00 5.00 fr. 92.50 Te Scutari Logenstraffing De overgave van Andrinopel Ü3 Albaneesche kwestie Zitting van den Gemeenteraad op Zaterdag 15 Maart. Erkende ChristeneVereenigingen -L m Handschriften worden niet teruggezonden. Naamlooze schriften worden niet in acht genomen. Briefwisselaars worden verzocht telkens hun volledig adres op te geven. Ieder boek waarvan twee afdruksels zijn ingezonden, wordt besproken. DRUKKER UITGEVER AANKONDIGINGEN Gewone 0.15 de regel. In't blad 0.30 de regel. Rechterlijke 1 fr. de regel. Groote en langdurige volgens overeenkomst. Bekendmakingen bulten West- en Oostvlaanderen worden ontvangen bi] AGENCS HAVAS, te Brussel INSCHRIJVING bulten België vracht er bij. Zondag 23 Maart. PASCHEN, het feest der feesten, de dap dien de Heer heeft, gemaakt waarop de discipelen christi zich geheel ann eene onverdeelde geestelijke vrevgde overgeven waarop zij de overwinning vieren van den Goddelijken Zaligmaker op den dood en de zonde. Heden is het. ons Paschend i. onze bevrijding uit de klauwen van den duivel. Millioenen christenen verheugen zich en vieren in zangen en gebeden het verlossingswerk. Vereenigd met het gebed der H kerk, smelten alle herten samen in een zelfde gevoelen van aanbiddingdank en blijdschap. Evangelie van Paschen. ln dien ti;d kochten Maria-Magdaiena en Maria van Jacobus en Salome spe cerijen, om Jeius te gaan balsemen. Rn zeer vroeg op den eersten dag der week komen zij aan het graf toen de zon juist was opgegaan En zjj zeiden onder elkander Wie zal ons den steen wegwentelen van de deur van het graf Rn opziende ontwaren zij, dat de steen is weggewenteld. Want hij was zeer groot. En in het graf gaande, zagen zij ter rechter zijde een jongeling zitten, omkleed met een wit gewaad. En ze werden zeer ontsteld. Doch hij zegt tot haar Weest niet ontsteld Gij zoekt Jezus den Nazarener, den gekruisigde Hij is verrezen, Hij is niet hier. Ziet de plaats waar ze Hem gelegd hadden. Maar gaat heen. zegt aan z;ne leerlingen en aan Petrus: Hij gaat n vóór naar Galil, a, daar zult gij Hem zien, gelijk Hij u gezegd heeft Maandag 24 Tweede Paaschdag. Gedurige Aanbidding te Ypsr (Iersche da rr en Dinsdag 25. T"erde Paaschdag Gedurige Aanbidding te Yper (Rousbrugge Damen). Woensdag 26. HH. Clelus en Marcellinus, martelaars. Donderdag 27. R Joannes Damascenus' kerkleeraar. "Vrijdag 28. H. Joannes a Capistrano, belijder. Zaterdag 29 H. Roberlus, abt. Gedurige Aanbidding te Gheluwe. klagen vergeet en geheel haar moederhert op lost in den duizendmaal herhaalden triomf kreet van het Alleluia! Christus is verrezen en dal feit zijner ver rijzenis is 'de steun en de grondsteen van ons geloof.- Vast staat ons geloof gebouwd op den zwaren grafsteen door den engel om gekanteld. Geen donkere wolk van ongeloof, geen nevel van twijfelzucht kan langer drijven, waar het licht uit hef verheerlijkte graf gou den stralen uitschittert. Christus is verrezen, waarlijk verrezen, zoo als Hij het gezeid had, alleluia Zijne ver rijzenis had hij voorspeld en als een teeken gegeven van zijne godheid. Hij was gestor ven, van het Kruis afgedaan, in een steenen graf gelegd; een zware steen werd er voor gewenteld en gezegeld, en eene wacht er vóór gezet. Nu was die profeet voor altijd dood, begraven, weg. En toch, roept Monsabré zegevierend uit, nutlelooze voorzorgen van verblindheid, haal én lafheid. Doet uwen plicht, soldaten. Waakt duchtig te vergeefs waakt gij. De macht die u dat lijk omwringen zal, doolt niet rond het graf, maar woont er in... Christus is verrezen, en door zijn triomf over de dood, bekroont de Godmensch al de wonderdaden van zijn aardsche leven. INSCHRIJV1NGSLIJST VAN HET YPERSCHE VOlK TWAALFDE LIJST Overdracht fr. 1160.36 Wervick. Voor eene bekomjne eunst 5.00 H. Joseph, Patroon der II. Kerk, bewaar den II. Vader 6 50 fr. 1171 86 De morgen van den derden dag begint aan te lichten... Eensklaps wordt de grond geschokt door eene zware aardbeving. Een engel des Hoe ren zweeft uit den hemel, nadert de graf spelonk, wentelt den zwaren steen ter zijde en zet er zich op 'neder. Zijn gelaat is stralend als bliksemlicht, en zijn kleed als sneeuw, schitterend wit. De wachters hebben bij' het graf gewaakt, zij hebben de aardbeving gevoeld; zij zien den engel Gods, en door vrees bevangen, vallen zij neder, bleek als dooden. Nauwe lijks tot bezinning gekomen, vluchten zij ijlings en verkondigen in de stad wat er geschied is. Maar den Heer zeiven hebben zij niet aan schouwd, alleen den engel, die, als bode der verrijzenis, den steen afwentelde van het reeds ledige graf. In de stilte van den naeht is de zalige ziel des Heeren tot het lichaam weder gekeerd en bezielt opnieuw dit heilig om hulsel. Nu niet meer tot een leven van ver nedering en armoede, vermoeienis en pijnen, maar om te deelen in den luister der ver heerlijking, in de vreugde der zaligheid. Dit doorwonde lichaam is niet alleen hersteld in in volkomene gaafheid, maar ook begiftigd met bovenaardsche eigenschappen. Voortaan is het onkwetsbaar en heerlijk geworden; door gecne beletselen weerhouden, beweegt het zich naar keuze met de vlugheid der geesten, vertoont het zich naar welbehagen om iets van zijne heerlijkheid te laten schitteren, of onttrekt het zich aan de oogen der menschen. r*"1 Aldus glorieus geworden naar ziel en li chaam, verlaat onze Heer het gesloten graf... Verhaast uwe stappen, godvruchtige vrou wen, niet meer om Jezus te balsemen, zoo als gij het voorgenomen hebt, want Hij is verrezen, zooals Hij het gezeid had maar om getuige te wezen van de groote mare die de engelen u te verkonden hebben Deze is de dag, dien de Heer gemaakt heeft; laten wij ons verheugen en verblijden Loopt en vliegt elkander voor, apostelen van Christus, om het graf te zien dat de wieg van een nieuw onsterfelijk leven geworden is. Christus is verrezen i Die schitterende triomf van Christus over de dood, vervult de hei lige Kerk met vreugde, en geen lofzangen zingt ze zonder het zegevierende Alleluia... Het is alsof zij al het droevige van de vorige Daarover zegde, verleden Zondag, te Ant- Antwerpen. MINISTER SEGERS het volgende: Het katholiek leger heeft in de laatste dagen vele moeilijkheden doorleefd. Toen wij op 2 Juni den zegepraal behaalden, zegden de socialisten: Gij zult ons het algemeen stemrecht geven, of wij roepen de algemeene werkstaking uit En de regeering heeft daar op geantwoord Neen 1 Neen Driemaal Neen I De waardigheid van het staatsbestuur laat ons niet toe te redekavelen met personen en hun te antwoorden zoolang zij ons het mes op de keel zetten 1 Overigens, in geen enkel beschaafd land zou men anders gehan deld hebben dan ten onzent. Wat het onderwijs betreft, het volk snakt reeds sinds lang naar eene nieuwe school wet. Wat ons bekend blijft, is dc wijze op 'dewelke over een vijftal dagen het hoofd van 't kabinet, MINISTER de BROQUEVILLE, een antwoord gaf in overeenstemming met de rechterzijde, ja, met al de leden van 't kabinet, een antwoord dat ons de toekomst hoopvol moet doen inzien. Het slaaf al overeinde in liet socialistische kot. Het schijnt dat de heethoofden onder de roodo leiders, die het volk ophitsen, we derom willen de ALGEMEENE WERKSTA KING doen losbreken op 'li April. De ver standigste politiekers verstaan, te laat wellicht dat eene A. W. slecht uitvallen zal en dat alzoo de socialistische partijl in macht en gezag zal verliezen en wel 25 jaar achteruitgaan. Nu, gelijk alle jaren, houden de Sossen, of beter de volksfoppers, t. w de haantjes-vooruit, Paasch-Congres te Brus sel. En 't is dat Congres dat beslissen zal over de A. W. Dus Maandag of Dinsdag zullen wij weten wat de roode "ótat-major in 't zin heeft. Zekerlijk zal België er door lijden; maar 't ongeluk ware nog grooter, moest men toegeven aan geweldmakers; zoo ware alle bestuur onmogelijk, 't ware oproer en revo lutie... 't ware republiek onder voorzitterschap van citoyen Vandervelde... de rijke million- nair die HONDERD fr. gestort heeft in de kas der A. W... of wie weet onder presidentschap van Monsieur Marquet, ge weel wel, de arehi-millionnair, Koning der tuischkolen van Oostende en elders, de baas der speelhuizen... de eigenaar van machtige hölels, de heer ende meester van het libe raal blad LE PETIT BLEU, waarin hij be loofd heeft, in geval van A. W., alle week HONDERD DUIZEND fr. te geven aan de socialisten... De kranige houding van Minister de Bro- queville en zijn gouvernement; de eendracht lusschen ministerie en Katholieke Partij-, hebben liberalen en framassons over 't hoofd gestagen. Hunne gazetten weten niet meer wat ze schrijven... Minister de Broqueville heeft zijn woord gebroken Minister de Broqueville heeft dubbel spel gespeeld I... De toestand is onhoudelijk en verder.., De hoofdminister moet zijn ontslag geven... Niet zoo zeere, Mijnheeren t... Zult gij mis schien de bevelen geven Wat de vrijmetselaars in 't zin hebben, is niet zoozeer M. de Broqueville als eabi- nctsoversle treffen dan als MINISTER VAN OORLOG Ja dc minister van Oorlog moet weg. En dat, waarom Omdat hij verboden heeft aan de officiers 'deel to maken der loge... M. de Broqueville heeft alzoo gehandeld als een ware vader lander, immers de vrijmetselarij is de Staal tegen den Staat, de vrijmetselaars zijn land verraders... (In Frankrijk bestaat ook dat ver bod.,.) Alle echte Belgen hebben M. de Broque ville over zijne beslissing geluk gewenscht... (WIJ DRUKKEN DAARBIJ DE IIOOP UIT DAT MINISTER RENKIN OOK ALGAUW AAN ZIJNE KONGO-FONCTION- N AR IS SEN VERBIEDEN ZAL DEEL TE MAKEN VAN DE LOGE.) De liberalen hebben nog eeene andere reden om den Minister van Oorlog te treffen.. Inderdaad. M. de Broqueville heelt een streng enkwest doen instellen over een militair schandaal... en waarschijnlijk zijn oenige logebroeders niet heel zuiver. Deze zal de Vrijmetselarij redden) valle ook den Minister, verga ook het land. De Vrijmetse- riji boven alles De enkwest-kommissie hoeft hare besluiteu opgemaakt. De uitslag van liet onderzoek toonde aan, dat ei van wege zekere personen, die de ver antwoordelijkheid dragen van zekere bestel lingen en ook van wege diegenen die gelast zijn de proefnemingen bij te wonen, zoowel voor de levering van zeker materiaal als van schietvoorraad erg onvoorzichtig te werk is gegaan, om niet te zeggen, schandalig is ge handeld. Kanonnen in 1908 besteld, voor de verster kingen langs de Schelde, kanonnen in 1910 aanveerd en betaald^, zijn nog niet geleverd geworden, om de reden dat zij niet kunnen dienen voor de vestingen waartoe zij waren bestemd. Zelfs kunnen zij er niet eens ge plaatst worden. Deze kanonnen zouden meer dan vijf millioen kosten. De oorlogsvoorraad, bestemd voor een deel van het geschut, zou van dusdanige hoedanig heid zijn dat men, wat geleverd werd, niet kan gebruiken. Diensvolgens moeten nieuwe bestellingen gedaan worden, weer voor ver scheidene miljoenen I Aanbestedingen, waaraan vreemde handels huizen meededen, werden toegewezen aan belgische firmas, wier prijzen hooger stonden dan deze der vreemde. De belgische fabrie kanten kochten alsdan al wat noodig was aan de vreemde firmas. De kommissie bezit voor hét oogenblik geene genoegzame juiste inlichtingen om rechterlijk ke vervolgingen in te spannen. De liberale en de socialistische bladen po gen van deze kwestie eene politieke zaak te maken om tegen de regeering te kunnen uit vallen, doch dat zal niet lukken. Zoodra de kommissie haar onderzoek zal geë'ndigd hebben, zal M. de minister van oor log aan de Kamer en het land vollen uitleg geven. En zijn er wezentlijk plichtigen, die zullen hunne straf niet ontloopen. zullen achten aah Italië eti Oostenrijk in dien zin .opdracht te geven. eigens een telegram uit Napels, zou de hertog van Montpensier, pretendent naar den Alhaneeschen": troon, naar Albanië vertrekken. -yyyy De kardinaal aartsbisschop van Parijs had een pipces ingespannen legen de stad Parijs, om den eigendom op te eischen der beroemde jasiliek van 't Heilig Hart. Do. burgerlijke rechtbank heeft uitspraak ge daan en verklaard dal de kerk behoort aan hel aartsbisdom, bij gevolg, bij gebrek aan Gulluéelc vereeniging, aan de' stad Parijs.- De meerderheid van den franschen Senaat, onder leiding, van den combist Clemenceau, heeft, ter gelegenheid <eener bespreking over het toepassen der Evenredige Vertegenwoor- dgiing. misbruik ervan gemaakt om het mi nisterie Briand te doen vallen. Die ministerieele crisis, op dit oogenblik, is betreurens weer dig voor Frankrijk. INSCHRIJVING VAN HET YPERSCHE VOLK ten voor deel e der uitgestotene werklieden van Rousselaere. Werden nog ingezonden. E. H. Claeys, pastor, Westvleteren 5.00 Naamloos uit Yper 20.00 Drie werklieden van Yper na Pater Rutten's voordracht 1.50 Eene diamantbewerkster 1 00 fr. 27.50 Nieuwe inschrijving Elke week geef ik E. H. HinDekens, onderpastor,Zille- beke 2« gilt Voor de arme werklieden van Rous selaere, die verdienen dat eene omhaling voor hen zou gedaan worden bij alle medelijdende herten E. H. J. Soete, bestierder 2e gift Moed,werkbroeders,ikgeef watikkan Voor de genezing van mijn broeder Opbrengst eener omhaliug bij werk lieden Opdat de gilde het niet zou opgeven Een van 't syndikaat Een student Omdat Kozen zoo moe is Laat uw goede recht niet schieten, mannen Vele kleintjes maken een groot Naamloos E. H. Astaes, bestuurder Daar het bombradement dees week uiter mate hevig is geweest, zoodanig dat een deel der stad in laaie vlam staat, denkt men dat die Versterkte stad zal moeten overgeven. Wie weet welke verwikkelingen die val zal teweeg brengen, want naar de laatste bèrichten, zou Oostenrijk oorlogschepen gezonden hebben om de kusten van Albanië te beschermen. Men logenstraft te Athene de melding, in verscheidene Italiaansche bladen verschenen, dat Vallono zou bezet zijn en dat ook Berat door de Turksche troepen zou ingenomen zijn. Een telegram uit Sofia zegt dat hét garni zoen van Andrinopel aangeboden heeft zich, onder zekere voorwaarden over te geven, doch dat die voorwaarden door de Bulgaren ver worpen zijn. -Naar de Giornale d'Italia zou Italië zoowel als Oostenrijk een legerkorps voor een veldtocht gereed houden, ten einde het be staan van Albanië te verzekeren, op den dag dat de Europeesche mogendheden het noodig -S/W>y Al de raadsleden zijn aanwezig, uitgeno men de heeren Fiers, Iweins d'Eeckhoutte en Begerem, die zich lieten verontschuldi gen. Lezing wordt gegeven van het proces verbaalder vorige zitting. In geheim komi- teit, heeft de Raad de benoeming van den heer Brutsaert, tot geneesheer aan het Krankzinnigengesticht, met eene jaarwedde van 8000 frs. goedgekeurd, en Mejuffer Deconinck tot onderwijzeres benoemd aan de lagere kostelooze meisjesschool, met eene jaarwedde van 1000 fr. M. de Voorzitttr geeft lezing van een schrijven van den heer Minister, nopens de uit te voeren werken aan de Dickebuschvij- ver. Het ontwerp verwekt geen tegenspraak, de heer Minister wenscht alleenlijk dat wij een systeem zouden gebruiken om het water te zuivereD, en stelt dit tot voorwaarde voor eene geldelijke tusschenkomst, die het derde der totale onkosten zal bedragen. M. de Voorzitter leest verder den brief af die men aD antwoord aan den heer Minister zal opsturen. Steeds heeft de stad ernaar gestreefd om die moeilijke kwestie van het zuiveren der waters op te lossen. Doch. ge zien de talrijke systemen die bestaan en waaraan niet eene, om zoo te zeggen, een afdoend resultaat heeft voortgebracht, kan de stad zich niet blootstellen aan misreke ningen, en geen systeem aanwenden die Dinsdag namiddag werd S3 koning Joris I in de straten van Saloniki, tijdens eene wandeling, door een revol verschot op den slag gedood. De plichtige is een Griek, Schinas genaamd, die na zijne aanhouding verklaar de dat bij een socialist was. Die dood brengt bijna al de Europeesche hoven in rouw. Koning Joris was de oom van den koning van Engeland, van den czaar van Rusland, van den ko ning van Denemarken, van den koning van Noorwegen en van den prins van Cum berland. De nieuwe koning, prins Constant ijn, die op dit oogenblik het bevel voert over het leger in Epira, waar hij onlangs Janina veroverde, werd geboren te Athenen in 1868 In 1889 huwdej hjj prinses Sophia van Pruisen, zuster van Wilhelm II, keizer van Duitschland. Hij'heeft vijf kinderen. De nieuwe Koning zal eene zware taak te vervullen hebben na den Balkanoorlog. men binnen kort ongeschikt zou kunnen verklaren. Het hooger bestuur moet onze leidsman zijn en moet zelf ods het uitmun- tendste middel aanduiden. De toelage door den Staat ver eend is maar eene kleine som voor hem, wanneer aan een anderen kant soortgelijke werken uitermate kostelijk zijn voor eene stad als Yper. Bewaarscholen De ontvangsten der be talende bewaarscholen beloopen tot 5.995 fr. en de uitgaven tot 5.708.14 - Overscnot: 286 fr. 86. Voor de kostelooze bewaar scholen, bedragen de ontvangsten en uit gaven 8000 fr. Stadsharmonie de rekening van 1912 wordt goedgekeurd. De ontvangsten be droegen 5880.41 en de uitgaven 5766.99 Overschot 113 42 fr. PompiersDe rekening van 1912 sluit met een tekort van 252 ir. 39. De rekening voor de brigade aan 't Wiel tje sluit met een overschot van 58 fr.19. Weerstandskas der Pompiers De reke ning van 1912 sluit met een overschot van 374.13 fr. Goedgekeurd. NijverheidsschoolRekening 1912 Ont vangsten 10720 fr. Uitgaven 10 656,58 fr. Overschot63.42 fr. Goedgekeurd. MuziekschoolRekening 1912 Ontvang sten 8 300 fr. Uitgaven: 7.984 fr. 28.— Overschot 345.72 fr. Goedgekeurd. Huishoudschool: Rekening 1912: Ont vang ten 5270 fr. Uitgaven; 5.119 84 fr. Overschot: 106 fr. 16.—Goedgekeurd. Eeredienst De rekening van 1912 der kerkfabriek van St Niklaas wordt goedge keurd, ontvangsten en uitgaven beliepen 6.764 fr. 38. De rekening van 1912 van St Maartens- kerkfabriek wordt goedgekeurd. De ont vangsten bedroegen 135 128 fr. 83. De uitgaven 131,921 fr. 42. Overschot 4.207 fr. 41. Stadseigendommen De Raad keurt den verkoop goed van een strook gronds gele gen op de Statielaan aan VIEugeen Duprez tegen den prijs van 81 fr. 55. Weldadigheidsbureel De Raad keurt de verpachting goed van een pachthoeve. WeldadigheidsbureelDe Raad keurt vier grondvergunningen op het kerkhof goed. Burgerlijke Godshuizen De Raad geeft een gunstig advies op drie vragen tot ver- kooping van grond. Burgerlijke Godshuizen De Raad keurt den verkoop van een huis gelegen te Ghe- luvelt goed. EeredienstDe Raad bemachtigt de kerkfabriek van St Niklaas om eene gifte van 3000 fr. gedaan door Mejuffer Titeca te aanveerden. Eeredienst De Raad bemachtigt St Maartenskerkfabriek om een proces aan te gaan, ten einde in 't bezit te komen der er fenis ran M. Meerseman. Landbouw Een toelage van 700 f. wordt toegekend aan het Veesyndikaat, om de kos ten te dekken van den prijskamp die zal plaats hebben den 24 Mei aanstaande. Landbouw Eene toelage van 500 fr wordt verleend aan den Geitenbond voor den prijskamp van 31 Mei aanstaande. Sport Hippique Die maatschappij vraagt eene toelage van 1500 fr. De stad is bereid eene toelage van 750 fr. te stemmen, bene vens de deelneming der Stadsharmonie. M. D'Huvettere vraagt of er geen middel zou ziju om de twee jaren 1500 fr. toe te kennen. In plaats van alle jaar een feeBt te geven, zou men er maar alle twee jaar een geven. Er zullen in dien zin onderhandelingen met het Komiteit worden aangeknoopt. a Cercle Equestre Die maatschappij vraagt eene toelage van 3000 fr. voor de feesten die hij zal inrichten op 29 en 30 Juni toekomende. De Raad schenkt 2C00 fr. be nevens de deelneming der Stadsharmonie. M. Bouquet vraagt dat men voor den l,n Mei de zwemkom zou kuischen, om alle onaangenaamheden te voorkomen. M. Biebuyck vraagt dat men het reglement op het bezoek der monumenten zou wijzi gen. De Raad keurt dit voorstel goed. Vau 15 Maart tot 15 October zullen de monu menten zichtbaar ziju des Zondags van 9 tot 12 ure en 's namiddags van 21/2 tot 5 ure. M. D'Huvettere vraagt dat mende Stads- reglementen zou herdrukken. Na eenige aanmerkingen van M. Sobry over het aanleggen van Dieuwe straten, wordt de zitting om 6 1/2 geheven. De Raad heeft eene kommissie benoemd om de kwestie van het aanleggen der nieuwe straten te onderzoeken. Die kommissie is samengesteld uit de heeren Vanden Boo- gaerde, D'Huvettere, Sobry, Biebuyck en Colaert. Groote Vergadering voor alle ambachts lieden en vooral voor die der bouwnijver heid, op Maandag, 2de Paaschdag, te 10 u. 's morgens, in de militiezaal (Stadhuis), Ingang vrij'. Spreker j RENÉ DEBRUY- NE, van Gent, i. 'u 's De Algemeene Zending te Yper ge lukt, met Gods gratie, buiten veler verwach ting, opperbest. De EE. Paters die prediken zien iederen avond, in het groot sermoen, de vier parochiekerken opgepropt van volk. Bij zonder treffend waren de ceremoniën van Witlen-Donderdag ter eere van het Aanbid delijk Sacrament, en van de krulsplanting op Góeden-Vrijdag. WOENSDAG AANSTAANDEKWART VOOR ACHT URE, IN DE VIER KERKEN, GROOT SERMOEN VOOR MANNEN AL LEEN. Heeren en werklieden, Bazen en on derdanen, worden allen uitgenoodigd tot die plechtigheid. -

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1913 | | pagina 1