Kerkelijke Ifeaknder mxen Binnenland BKLKHNOORLOG! Buitenland YPER XHRROHDISSEinEIII i P 48e Jaar Nummer 2463 Wekelijksche Oplage 8000 nummers Zaterdag lO^Mei 1913 CALLEWAERT-DE MEULENAERE POPERINGHE YPER WERV1CK A 1 - IMP! Telefoon N° 52 Al wat opstel, aankondigingen, inschrij vingen, enz. betreft, moet vrachtvrij aan den Uitgever gezonden worden BOTERSTRSAT, 3 6, YPER VOOR 'T HEELÉ JAAR Prijs per Nummer 5 centiemen. Iedereen kent het verhaal der nederdaling van den H. Geest over de apostelen, die wij vandaag in de H. Kerk vieren. Pas was de geest van sterkte over de vroeger zoo bekrompene, zoo weinig durvende apostelen nederge daald, of zij beginnen vrank en vrij, de leering van hunnen gekruisten Meester te verkondigen de wereld door. Geen werk ontzien zij, geen laster, geen lijden, de dood zelf niet. En wanneer allen met hun bloed de goddelijkheid van Christus'leer had den bevestigd, was de Kerk gesticht de bekende wereld door. Ondanks de verwoede aanvallen van alle slach van vervolgers is de Kerk blijven staan, terwijl rondom haar de vervolgers met hun werk vernietigd zijn geworden. Zoo zal het blijven tot op het einde der tijden. Wij ook, Christenen, hebben den H. Geest ontvangen, in ons doopsel, in ons vormsel. Hij woont in ons als wij in staat van gratie zijn. Denken wij daar genoeg aan Durven wij genoeg belijden overal dat wij christen zijn, dur ven wij overal, niet alleen in onzen familiekring belijden dat, wij ook gelooven in Christus, en zijn leering volgen. Dat zou nochtans zoo moeten zijn. Waarom is het dikwijls anders Is 't niet omdat wij onzen gods dienst niet genoeg kennen, niet ge noeg waardeeren Omdat wij te veel met ons vergankelijke goederen be kommerd zijn. Vragen wij dan vandaag, met de kerk, den geest van licht, den geest van sterkte, die van ons ook over tuigde katholieke durvers make. Het nieuwe strijdpeerd van de gekartelleerde Liberalen en Socialisten Financieelen Toestand Katholiek geldbestuur Schatkistbons goede winst opstrijken... Zoo handelt het ka- Holland. De forten Van VliSSingen tholiek Gouvernement. Een staalke van Liberaal bestuur In Marokko Zelfmoord van den moordenaar van Koning Joris Treinbotsing in Indië DE B0-CANTATE Hg Bezoek van Alphonso XIII te Parijs A IS l 1 êÈÈSêAÊÊÈÈÊtiÈ I M i ZONDAGRUST Wij geven vandaag een zicht op de allerprachtig ste hoofdkerk van den H. Stephanus te Weenen. Weenen is de hoofdstad van Oostenrijk. 't Is Oostenrijk dat alles in 't werk heeft gesteld om Koning Nicolas van Monte negro te dwingen Skutari te verlaten. Weenen is eene over- schoone stad met veel bur gerlijke en godsdienstige monumenten, met groote parken en hovingen die wij hopen eens te kunnen laten zien in onze artikels Rond de Wereld. We meenen zulke bijdrage allerbelang rijkst om het nut en de aan genaamheid welke zij ver schaffen aan onze lezers. De Bevrediging Koekoek I 3: m Handschriften worden niet teruggezonden. Naamlooze schriften worden niet in acht genomen. Briefwisselaars worden verzocht telkens hun volledig adres op te geven. Ieder boek waarvan twee afdruksels zijn ingezonden, wordt besproken. UITGEVER AANKONDIGINGEN Gewone 0.15 de regel. In 't blad 0.30 de regel. Rechterlijke 1 fr. de regel. Groote en langdurige volgens overeenkomst. Bekendmakingen buiten West- en Oostvlaanderen worden ontvangen bij AGENCK HAVAS, te Brussel. INSCHRIJVING bulten België vracht er bi/. z Zondag 11 Mei. Sinxen. - Feest met Octaaf. Het feest van Sinxen. De plechtige verga dering der geloovigen herinnert ons vandaag levendig aan die der Apostelen en leerlingeD, welke plaatsvond in de Eetzaal van Jeruzalem, vijftig dagen na Paschen. De H. Maagd en de Aposteleu volhardden eenstemmig in het gebed om de zending van den H Geest af te wachten, die als Voorspreker, Trooster en Leidsman onzer zielen het werk, door Jezus-Christus gedurende zijn s'erfelijk leven begonnen, tot aan het einde der wereld moest voltrekken. Vereenigen ook wü ons naar het voorbeeld der Apostelen in het gebed, en vr, gen wü met vertrouwen de uit storting van den H. Geest met zijne gaven en genaden. Evangelie van den Zondag. In dien tijd zeide Jezus tot zijne leerlingen Wie mijne geboden heeft en ze onderhoudt, hij is het die Mij bemint, doch wie Mij bemint zal bemind worden door mijnen Vader, en Ik zal hem beminnen en Mij zeiven aan hem openbaren. Hem zegt Judas, niet de lscarloth Heer, hoe komt het dat Ge aan ons zeiven openbaren zult en niet aan de wereld Jezus antwoordde en zeide hem Indien iemand Mij bemint, zat hij mijn woord ondeihouden, en mijn Vader zal hem beminnen, en tot hein zullen We komen, en verblijf bij hem nemen. Wie mij met bemint, onderhoudt mijne geboden niet. En het woord, dat ge hoort, is niet het mijne, maar van den Vader, die Mij zond. Deze din gen heb Ik tot u gesproken, tijdens Mijn verblijf bij u. Maar de Helper, de Heilige Geest. Dien de Vader zenden zal in mijnen naam. Die zal u alles onderwijzen, en u herinneren alles wat Ik u zeide. Vrede laat Ik u, mijnen vrede geef Ik u. Uw hart worde niet ontsteld, noch bevreesd Ge hebt gehoord dat Ik u zeide lk ga heen en kom tot u. Indien ge Mij bemindet, zoudt ge u verheugen, omdat Ik tot den Vader ga want de Vader is grooter dan Ik. En thans heb Ik het u gezegd, vóór het geschied Is, opdat ge, wanneer het geschied is, gelooven moogt. Niet veel meer zal Ik met u spreken. Want de heerscher der wereld komt, en in Mij behoort hem niets. Maar opdat de wereld erkenne dat Ik den Vader bemin, en zóó doe gelijk de Vader Mij bevel ge geven heeft (Door deze laatste woorden, eenige uren voor zijne gevangenneming uitgesproken, geeft de goddelijke Zahgmaker te kennen dat Hij uit eigen verkiezing den dood aanvaardt om den wil zijns Vaders te volbrengen). Maandag 12. Tweede dag der Octaaf van Sinxen. HH. Nereus en Achilleus, martelaars. Gedurige Aanbidding te Beninghe. Dinsdag 13 Derde dag der Octaaf van Sinxen. H. Walburga, maagd. Woensdag 14. 11. Bonifaeius, martelaar. Donderdag 15. H. Joannes Baptiste de la Salie, belyder. Vrijdag 16. H. Joannes-Nepomucenus martelaar. Zaterdag 10 - H. Paschales Pay Ion, bel ij der, patroon der Eucharistische werken. Gedurige Aanbidding te Wervick (Hospitaal). Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn het quatertemperdagen, geboden vasten- en vleeschderfdagen. Wij hebben bet geschreven en schrijven het nog er zit een pijnlijke doorn in den voet van de kartellisten... en die wil er maar niet uit... omdat het kiezerskorps hem niet uittrekken wil, maar integendeel dieper en dieper inpriemt. Die doorn het 29-jarig landsbestuur in de handen der Katholieken... en meh ziet nog het einde er niet van. God weet hoe veel maal 29 jaar de kaloten nog boven blijven Iedereen weet dat Liberalen en Socialis ten er op uit zijn om alle middels te ge bruiken om de katholieken van 't bestuur te doen vallen, ja, alle middels, tot de onwettelijkste toe... getuige daarvan de 11. Algemeene Werkstaking om tot Grond wetsherziening en aan Z. A. S. Ie gerakein.. Ze zijn de liberalen en socialisten daannee van de brug in 't water gevallen en hebben het katholiek gouvernement nog versterkt... Te beter voor ons, te beter voor 't land. Maar de kartelbroeders hebben daaïl geen vrede mee... en ze hebben een andér middel uitgedacht om het Gouvernement,, zoo in België als in den vreemde op een slecht bladje te brengen. Nu hebben zij het gemunt op den Zij rneenen de regeering met de geldkwestie m nesten te brengen. Menheere Buyl, sche- pene van Elsene, volksvertegenwoordiger voor Oostende en gepensionneerden onderwijzer om reden van heesche keel, meen en wij heeft in do gazetten geschreven dat de Bel gische financies ten onderen gingen, dat er geen geld meer was... enz., enz., nog veel vijven en zessen, al allerdwasste praat, bewijs dat M. Buyl nog zou moeten op school gaan om te loeren cijferen. M. Franck, een liberale representant van Antwerpen, (Iet wel op van Antwerpen) had alle ruste verloren bij 't lezen van Menheere BuyTs ar tikel en 'heeft, deze week, M. Levie, minis ter van financiën, ondervraagd. 't Was eene goede gelegenheid voor het Gouvernement om de geloochende welbekende waarheid voor te staan, om kwatongen te binden en kwajongens op hunne plaats te zetten. Sedert 29 jaar dat de katholieken aan 't hoofd zijn, besturen zij het land in voor zichtigheid en voorspoed, zonder verhooging van lasten. Alle jaren, sedert 1884, na dat het te kort door de liberalen achtergelaten vereffend was, sluit de schaal der GEWONE ontvangsten en GEWONE uitgaven, met een overschot van verschillige millioenen... Dat steekt de kartellisten geweldig tegen, ze hadden liever gezien dat liet ging gelijk onder het laatste liberaal ministerie, dat er niet door gerocht het jaarlijksch te kort aan te vullen, zelf met verschrikkelijke nieuwe lasten. De katholieken zullen nu eene nieuwe pen sioenwet, de verzekering tegen ziekte en vroeg tijdige werkonbekwaamheid uitbreiden dat zal geld kosten de noodzakelijke nieuwe leger- wet zal -ook geld eisehen. Als de tijd zal gekomen zijn, zal het gouvernement voorzich tige en redelijke nieuwe lasten moeten leggen om dat geld Ie vinden. Van lui reeds wil len de kartellisten de mensehen bedriegen en zeggen indien er geld noodig is, 't is de schuld van het slecht financieel bestuur der katholieken. 't Zijn de liberalen die alzoo spreken Zij, -die ongelukkige financiers van vóór '84, zij, die in de groote steden, waar ziji meester zijn, Biet weten hoe de twee eindjes aaneengeknoopt België heeft, bij de gewone rekening, ook nog de buitengewone. Deze zijn veroorzaakt door alle slach van groote noodige en buiten gewone werken, als ijzerenwegen, vaarten, havens, enz., enz... werken die de voort- brengstmiddelen van 't land in weerde doen stijgen en de voortbrengst ook doen vermeer deren. Voor zulke werken doet het Gouver nement gewoonlijk leeningen. -Zoo doen alle landen, zoo doen zelfs nijveraars, commer- panlen, ja, kleine neringdoeners. Iemand gehikt in zijn zaken, hiji zou ze willen uit breiden, bijv. zijn winkel of magazijn ver meerderen hij leent geld. Omdat hijl dat geld schuldig is, doet hij slechte zaken Integendeel, zijne uitgebreide zaken zulleta vier, vijf, tienmaal meer opbrengen, hij zal zijn schuld kunnen afleggen en nog eene Dinsdag heeft de Tweede Kamer, met 54 stemmen tegen 35, het wetsontwerp betref fende de kustverdediging, het bouwen van een fort te Vlissingen inbegrepen, goedge keurd. Iedereen weet dat die zaak verleden jaar erg besproken werd en dat sommige landen die verdediging aanschouwden, als zijnde door Duitsehland aan Holland opge drongen. wat de stad Ant- Voor 't oogenblik wil het Gouvernement geen leening aangaan, daarom geeft liet gesteund op de Grondwet, goedgekeurd dooi de Kamers schatkistbons uit. Welnu, 't is daarover dat M. Buyl en M. Franck schreven of -ondervroegen'. Waarin beslaat dit uitgeven van schatkist bons De kamers stemmen regelmatig het uitvoe ren van groote werken deze moeten, zoo wij liet honger zegden, betaald worden met het geld dat van leeningen' komt. Nu is eene leening onmogelijk, liet ware dwaas en taa ldeel ig ér eene ;aan te gaan, omdat de te betalen intresten tegenwoordiglijk te hoog staan. I)e regeering wacht liever tot dat die intrest wat lager staat, en, in afwachting, geeft zij kasbons uit, hetgeen gelijk staat met eene voorloopige leening, uitkeerbaar in kor ten tijd. Zulke handelwijze van 't Gouvernement is eene schande, zegt M. Franpk, van Antwerpen. Och, dat is maar politieke praat en anders niet. M. Franck, meer dan geliik wie, moet inwendig overtuigd zijn dat het Gouvernement voorzichtig is te werk gegaan... voorzichti ger dan liberalen... Want, zegde Minister Levie M. Franck keurt mij af... en hij-, lid van den 'liberalen gemeenteraad van Antwerpen, geeft tiaar aan den schepen van financies zijne goedkeuring. Welnu, ziehier werpen jdoet O'pi 5 Mei 1911 gaf Antwerpen 20 milliocn kasbons uit... en moest zich wenden tot een Parijsche Lank dm die som te plaatsen. In 1912 gaf Antwerpen opnieuw 42 millioen kasbons Bit... en moest zich' nogmaals naar Parijs -wen-den om geld te vinden. Maar nu het geestigste. De tijd van betalen is daar en... (Antwerpen vindt geen geld.. Om die twee (eerste reeksen kasbons te betalen, moet Antwerpen weeral aan fransche bankhuizen eenige millioentjes leenen aan... ZES ten honderd. M. Franck wilde een put maken voor 't Gouvernement en hij is er zelf in gevallen. Nog fèens een bewijs dat de liberalen en socialisten un alles politiek mengen. Zij die vrijwillig (verzwijgen -dat liberale ministers, o.a. M. iGraux, schatkistbons uitgaven in 1878 voor 4.724.000 fr.; in 1879 voor 11.500,000 fr in 1881 voor 73.000.000 fr.in 1882 voor voor (144.000.000 fr. -en in 1883 v-oor 54.ooo,ooo fr... 'Zij, die in hunne liberale gemeenteraden geen geld kunnen besturen... zij willen nu het {katholiek Gouvernement in schande bren gen iomdat het aan 4 en 4,5 ten honderd en [niet aan 6 ten honderd gelijk Antwer pen eene reeks sehatkistbons uitgeeft te Parijs, te Londen, te Rome, te Napels, te St-Pelersburg, ffö Weenen en nog elders. De schande valt op de beschuldigers zelf en -eens te meer is het gebleken dat de ka tholieke Rëgeering voorzichtig en wijs te werke gaat en het vertrouwen verdient van alle (ware Vaderlanders. De fransche kolom Mangin verliet in den nacht van 28 April het kamp van Aïn-Zerga, zich richtende naar Sidi-AIe-Boulahin, met het doel eene oproerige bende te verrassen en te verjagen Óm een uur van den nacht kwam de kolom aan een bosch van olijfboo- men, alwaar de vijand zich had versterkt. Na een gevecht dat duurde tot 8 ure 's avonds, wercl de vijand gedwongen af te trekken. De Franschen telden 18 dooden en 41 gekwetsten. Skinas, die over eenige weken den grijzen koning van Griekenland te Saloniki had ver moord, werd Dinsdag naar het kabinet van den onderzoeksrechter gebracht en moest eenigen tijd in de wachtzaal zijne beurt af wachten. Skinas gelukte erin de waakzaam heid zijner bewakers te verschalken en sprong -door het venster van 12 meters hoogte. Hij was op den slag dood. Uit Bombay werd Woensdag gemeld dat een reizigerstrein met een koopwarentrean in botsing is gekomen te Boregam, nabij 'Nag- pur. 28 liindous werden gedood twee Eu ropeanen en 14 Hindous erg gekwetst. Woorden van Muziek van Delfijn VANHAUTE. R. GHESQUIRE. I. INLEIDING (allen te zamen). Wie doet nu zoo zeer onze geestdrift ontbranden? Wie vult. onze herten met vurigen gloed De Ro is 't, de zanger van Vlaauderen's stranden, Gods priester zoo edel. zoo teer van gemoed Zal Vlaandren met trots niet zijn zanger gedenken Zat Vlaandren niet vieren /.iin edelen zoon Ons hulde den leeraar. ziin woorden en wenken En spreiden wij heden zijn deugden ten toon II PRIESTERWERK (meisjes) Spreekt gij die hebt zijn slem gehóórd. Meldt ons de zalving van ziin woord. Toont ons den priester, gids der zielen, die onverschrokken in den striid. niet dulden wou dat helsche nijd 't geloof van Vlaandren zou vernielen. (knapen) Hij wilde Vlaandrer.s zeden, den trots van zijn verleden, ziin oud geloof bewaren voor nieuwer tiidgevaren. Door zielendorst gedreven, als Christusbnde en waarheidstolk. wou hii zijn kraehten geven het beste, van zyn leven, voor Christus en zijn Vlaamschc Volk (te zamen) de vijf laatste verzen herbalen. III. BLOEMEN (meisjes) Zaagt gij hem niet wandlen gaan, in de schoone lentedagen Zijn behagen was de bloemen ga te slaan. (knapen) Verrukkelijk aan herten en zinnen de kruiden, de bloemen van Vlaauderen's gaard, hii las ze en ontvouwde hun wezen en aard Hij leerde in zijn scheps'len den Sciiepper beminnen, en'ons wierd 't geheim van Gods goedheid verklaard, (te zamen, naar geliefte) de vijf laatste verzen herhalen. IV. WOORDENZANTER (meisjes) Wie vond ooit in 't vlaamsch zoeter weelden? De taal onzer vaadren vol eenvoud en kracht (knapen) Wie heeft ooit zoo ijvrig te zamen gebracht een ruiker onsterflijk van woorden en beelden een setiat onuitputlijk 't voor 't komend geslacht. (te zamen) Wij mogen hem roemen Wij mogen hem noemen Den zanter der woorden, den minnaar der bloemen. Hoezee Hoezee V. DICHTER (meisjes) En zong hij niet een wonder lied Wie kent 't bedied van 'twonder lied (knapen) Hij zong de gerwe en 'tmenschelijk wee, Hij zong het lied der woeste zee. Hij zong des stervling's lijdenslot. Steeds bouwde hij zijn hoop op God, en nimmer zonk zijn ziel in schroom hij bleef in 't lijden sterk en vroom. (te zamen) Ja, immer was zijn stralend oog op God en 't hemelrijk gericht, blijmoedig wees hij ons daar hoog de heldre baan van 't eenwig licht. Alphonso XIII, koning van Spanje, heeft -tlees week een officieel bezoek gebracht aan den heer Po-incaré, Voorzitter der Fransche Republiek. De Parijsche bevolking heeft den jongen vorst op -een gulhartige wijze ontvan gen. Luistcrlijke feesten en wapenschouwin gen werden te zijner eer ingericht. Al de Fransche bladen zijn het eens om in dit bezoek een bewijs to zien van de goede verstandhouding die lussch-en -de beide lan den he-erscht De toestand, heeft een tijd lang, ter gelegenheid van het marokkaansch geschil, erg gespannen geweest. Nu is de gezichteinder wederom teenemaal opgeklaard. Zie de- prent op den binnenkant. «WW- - De Zwemplaats zal open zijn voor liet publiek van af Dinsdag 13 Me; Dienstdoende apotheek. Zondag Mei. A. WECKESSER, Dixmudestraat, 68. Het nieuws dat ons deze week, zoowel van het oorlogstooneel als van de vredesconfe- rencie te Londen, toekwam, is zeer bevre digend -en laat toe de beste verwachtingen te koesteren dat de vrede eindelijk zal geslo ten kunnen worden, en dat alzoo de erge verwikkelingen die men een oogenblik gevreesd heeft te zien losbersten in Europa, zullen kunnen voorkomen worden. Maandag namiddag, om 3 1/2' ure, was het te Londen algemeene vergadering voor de gezant-en der mogendheden. Bij den aanvang las Sir Edward Grey het telegram, waarbij de koning van Montenegro Scutari in -de handen der mogendheden over gaf. Men -onderzocht dan onmiddellijk de middelen om Scutari ter beschikking der Mo gendheden te- stellen. Er werd beslist clot de internationale vloot, die kruist in de wateren voor Antivari, troepen aan wal zou zetten cm Scutari te bezetten en de orde in de stad te handhaven. De vergadering onderzocht daarna de maat regelen -die -dienen genomen te worden om van Albanië -een -dnurzamen ,onafhankelijken staat te malcen. In gevolge dier beslissing zal de blokkade" der Montenegrijnsche kust oogenblikkelijk ge schorst worden. De internationale troepen zullen Scutari bezetten tot op het oogenblik dat de zakengang een gunstigen afloop heeft. Het Montengrijnsch ministerie heeft dees week zijn ontslag den koning aangeboden, die het aanveerd heeft. Seffens wierd! een! nieuw ministerie, gunstig gestemd voor de overgaaf van Scutari, samengesteld. Het Ilaliaansch Duitsch Oostenrijksch' Drie- verbond schijnt de belangrijkste rol gespeeld te hebben in de bevrediging der Balkans'. De Drievoudige Verstandhouding Rusland, Engeland, Frankrijk, zou de zienswijze van het Drieverbond bijgetreden zijn in 't belang van den vrede. Bijzonder de keizer van Rusland zou koning Nikolaas van Montenegro bewilligd hebben om aan Scutari te verzaken. Turkije, van zijnen kant, laat de regeling der kwestie van Albanië aan de mogend heden over. Aldus is de bevrediging groo- telijks vergemakkelijkt geworden. VI. EINDKOOR. Slechts God kan vergelding hem geven voor brandenden ijver die paal wist noch perk voor rusteloos pogen en priesterlijk werk. Zi.jn naamzal in Vlaandren onsterfelijk leven. Hij leefde voor Vlaandren voor Godsdienst en Kerk in Vlaandren leeft eeuwig De Bo en zijn werk. M. Maurice Dewulf van Poperingbe, lee raar in Wijsbegeerte aan de Hoogschool van Leuven, is benoemd tot lid der Koninklyke Akademie van België, klas der Letteren in ver vanging van M. Auguste Beernaert, overleden. Veeprijskamp. Donderdag den 22 Mei, zyne H. Sacramentsdag, houdt den veebond van Poperinghe zijnen eersten prijskamp voor kweekvee van rood vlaamsch ras. Dank aan de welwillende tusschenkomst van het Ministerie van Landbouw en van de stad Poperingbe zullen er 700 fr. prijzen en 2) eeremetalen te winnen zijn. Het zal de moeite weerd zynvoorde landbou wers van het omliggende te komen zien Daar de puike beesten van Gasselsch ras De pryskamp zal gehouden worden op de Kleine Markt en ten 9 ure beginnen. Eereteekens Zondag bracht het Staats blad hier de gunstige mare dat vier verdienste lijke gasthuiszusters door het Staatsbestuur vereerd zyn met bet burgerskruis van eerste klas. Het zijn Eerw. Moeder Magdalena, overste vao Gasthuis Eerw. Moeder Cecilia, overste van het Oude-Mannenhuis en van het Weezen- huis voor jongensEerw. Zusters Margarita en Maria-Josepha, Gasthuiszusters Onze hertelijke gelukwenschen. Brand. Tijdens het onweder, zaterdag laatst, rond 2 ure, is de bliksem gevaller op het hofstedeken van Arthur Vandewynckel op den Vogelboek. Daar de oude moeder Vandewyuckel was gaan rusten na den middag en de deur ge schoofd had, moest de boer die uit zün hommel hof aangeloopen kwam, eerst eene venster inbeuken om eerst zgne moederte redden Alboe- wel de geburen seffeDS erby waren, viel er niet aan blusschen te denken geheel het huis, met strooien dak en leemen muren, stODd weldra in laaie vlam.Men kon met moeite twee koeibeesten redden uit de stal liDg, een kalf is toch verbrand, Al het overige, dat de landman bezat, werd de prooi der vlammen. Slechts het grootste van den inboedel Was verzekerd. Aanbesteding van telegraafpalen. Het bestuur van telegrafen zal gezamentlijk verkoo- pen op 14 Mei aanstaande, 143 oude telegraafpa. len, dienstig voor de hopteelt. Deze palen bevin den zich ter statie van Jabbeke (Brugge) 'Ito stukken van 9 meters 13 stukken van G meters 20 stukken van 0 m. 75 tot t m. 50. Do inschrij ving moet den prijs per stuk en den gezamentlüken nrüs opgeven zü behoort toe gezonden te worden aan den overste van den technischen dienst der telegrafen. 68. Beenhou wersstraat te Brugge, voorden 43 Meiofwel, zü mag onder dubbelen omslag overhandigd worden op dit bureel, den 14 Mei, ten 8 en half uren stipt. Liberalen, socialisten Liggen plat ten gronde neer, En ze razen, en ze tieren, Maar hun huilen helpt niet meer Acht en twintig jaren wachten, 't Is toch zoo verduivelsch lang Altijd maar die vuil kaloten, Met hun: «Koekoek! zelfden zang 1., 't Moet gaafl keeren zeiden z'allen. 't Kiezersstelsel moet er aan, Of de werkers zullen staken, Al moest 't land ten gronde gaan En 't pensioen dan, en die schoolwet, Door de meerd'rheid uitgedacht Neen, die mogen er niet komen 't Is verlossing t die men wacht. Délivrance Délivrance Ja, bazuint het vrijheidswoord Liberalen, Socialisten, Belgie door, van Zuid tot Noord!... Maar... de kiezing is gekomen, En de staking in het land, En de blauwtjes, en de roodjes, Beten in het mulle zand 1 De'livrance ligt te wachten I... Ze wachtte reeds, ze wacht nu nog... Het Belgisch Volk zal nooit niet buigen, Voor blauw geschreeuw,en rood bedrog

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1913 | | pagina 1