Uterhelijhe UtaUnder Binnenland Buitenland TPEH HRRQNfllSSEIÏÏERT 48e Jaar Nummer 2466 Wekelijksehe Oplage 8000 nummers Zaterdag 31 Mei 1913 CALLEWAERT-DE MEULENAERE YPER EEN PRINSELIJK HUWELIJK WERVICK Brand in de Tentoonstelling van Gent Telefoon N° 52 Al wat opstel, aankondigingen, inschrij vingen, enz. betreft, moet vrachtvrij aan den Uitgever gezonden worden BCTERSTRBflT, 3 6, YPER Prijs per Nummer 5 centiemen. De legerwet gestemd De Schoolwet De Italianen in Tripoli Belastingen in Frankryk Italië en de Balkanstaten Schrikkelijke ramp De haven van Salonika GcmOCntoraad. Openbare zitting op Zaterdag 3i Mei 1913, te 5 u. 's avonds. De kieskommissie Op St-Pieters. Maandag geschiedde er eene groote indrukwekkende plechtigheid in Sint Pieterskerk. De Congregatie voor Jonge Dochters van Sint Pieters, gevestigd ih de Maria-school vierde de vijftigste ver jaring van hare stichting fl§63-f 913. ledereen weet hoe die Congregatie met te groeien in jaren ook groeit in ledental en in de stichting van het goede ten voordeele der leden, dit dank vooral aan de ijvervolle toe wijding van de prefekte Mejufvrouw Maria Baus. Een jubilé. Wij hoorden zeggen dat de Congregatie voor jonge dochters van S. Jacobs een plechtig feest bereid voor te naaste jaar. De prefekte der Congregatie, Mejufvrouw M. Bossaert zal alsdan haar jubilé vieren van 75 jaar congreganiste en 50 jaar prefekte. ZONDAGRUST BEGRAVING van den heer Vandermersch-Bigo, schepene f Ter Gedachtenis Kunstkring. Het is hij vergissing dat wy verleden week drukten dat M. Se nator Struye het eerevoorzitterschap heeft aanveerd van den Kunstkring voor winter- tooneelavonden. Zondag namiddag rond 3 ure 40 brak brand uit in de Tentoonstelling. Een burger kwam in den brandweerpost der Tentoonstelling verklaren dat hij brand bemerkt had achter hetPaleis van Indie.» Hét vuur was aan het Indisch Paleis dichtbij de Brug der Viaducs gelegen ontstaan. Het was met bliksemsnelheid overgeloo- pen op het aanpalend Duitsch drank- en Zaterdag laatst, om vijf ure 's namiddags, heeft te Berlijn, in de kapel van het keizer lijk kasteel, de plechtige inwijding plaats gehad van het huwelijk van prinses Victoria- Louise, dochter van Keizer Wilhelm van Duitschland met priuB Ernest-August van Cumberland. Handschriften worden niet teruggezonden Naamlooze schriften worden niet in acht genomen. Briefwisselaars worden verzocht telkens hun volledig adres op te geven. Ieder boek waarvan twee afdruksels zijn ingezonden, wordt besproken. DRUKKER UITGEVER AANKONDIGINGEN Gewone 0.15 de regel. In 't blad 0.30 de regel. Rechterlijke 1 fr. de regel. Groote en langdurige volgens overeenkomst. Bekendmakingen bulten West- en Oostvlaanderen worden ontvangen bi) AGENCS HAVAS, te Brussel/ INSCHRIJVING VOOR 'T HEELE JAAR bulten België vracht er bij. 1 - - zijn. Op de banketten, werd n door die vor sten gulhartige heildronken ingesteld die getuigenis afleverden 7an het rechtzinnig verlangen dat die vorsten koesteren de hui dige betrekkingen inniger te zien toenemen en zoo den vrede te bevorderen. Het Duitsche volk heeft te dier gelegen heid klaarblijkend getoond hoe het steeds verknocht is aaa zijn keizer en aan het roemrijke huis der Hohenzollern, die Duitschland zoo groot hebben gemaakt en het aan de spit3 4er mogendheden hebben geplaatst. MAAND J NI toegewijd aan het H Hert Zondag 1 Juni. 3e Zondas: na Sinxen. Mis van dezen Zondag. E. Theobaldvs, te'ijder E. Laura, martelares. Evangelie van den Zondag In dien tijd kwamen de tollenaars en de zondaren bij Jezus om Hem te hooren. En de Farizeën en de schriftgeleerden mor den en zeiden: Hij ontvangt zondaren en eet met hen. Maar hij sprak tot hen deze gelijkenis Wat mensch on der u heeft honderd schapen, en verliest er één van, en laat niet de negen en negentig in de steppe achter, om het verlorene na te gaan tot hij het wedervindt En vindt hij het. dan legt hij het met vreugde op zijne schouderen, en te huis gekomen roept hij vrienden en buren bijeen, en zegt hun Verheugt u met mij, want ik heb mijn schaap gevonden dat verloren was. Ik zeg u Aldus zal er vreug de zijn ln den hemel over een bekeerden zondaar, meer dan over negen en negentig rechtvaardigen, die geene bekeering noodig hebben. Of welke vrouw, die tien drachmen bezit, en ééne drachme verliest, steekt niet ééne lamp aan. en veegt, het huis, en zoekt met zorg totdat zij ze vindt En heeft zij ze gevondendan roept ze vrien dinnen en buurvrouwen rijeen en zegtVerheugt u met mij, want ik heb de drachme gevonden, die ik verloren had. Zoo, zeg Ik u, onstaat er vreugde bij de engelen Gods over één bekeerden zondaar. Gedurige Aanbidding op De Clytte (Renin- phelst). Maandag 2 EH Marcellinus. Petrus en Erasmus, martelaars. Dinsdag 3 H. Clotildis. Woensdag 4 E. Franciscus Caracciolo, belijder. Gedurige Aanbidding te Yper (fit Niklaas) Donderdag 5. E. Bonifacius, bisschop en martelaar. Vrijdag 6. E. Nobertus. bisschop Gedurige Aanbidding te Rousbrugge (Kloos ter). Zaterdag 7. EE. Valentius en Candidus, bischoppen. De SENAAT heeft de bespreking begonnen Man )d© nieuwe legerwet welke de Kamér ovér eeltige weken in eerste lezing géstémd had. De KAMER heeft de legerwet in tweede' lezing gestemd met 103 stemmen tegen 62 en 4 onthoudingen. Heel de rechterzijde (88) heeft ja gestemd buiten M. Henderickx, van Ant werpen en M. Van Brussel, die neen stem-, den, en VI. F. Goethals, die zich onthield. Van .de liberalen hebben 15 'ja gestemd, t. w. de ernstigste onder de leden der linkerzijde terwijl de 25 radikalen èn progressisten —t bevelhebbers zonder troepen neen sttraden en dat ,M. Asou, Buyl en Kolf zich ont hielden. De socialisten, met M. Diaens en (Ecnteyne stemden allen tegen. De libe ralen die met de katholieken stemden han delden zoo, volgens zeggen van M. Masson, niet uit toegevendheid voor het gouvernement, maar uit vaderlandschen plicht. Er waren 10 katholieken afwezig, 1 liberaal eW 6 Socialisten. 't Is hetgeen het gouvernement altijd zegde: In /le kwestie van de legerwet komt geene partijpolitiek te pas; er is enkel spraak vati landsverdediging, vanjraderlandschen plicht en zulks staat hoven politiek. 't Is jammer dat op de 44 liberalen en progressisten er slechts 15 dien plicht be-, grepen hebben. M. Colfs, die wel gekend is als een echte vaderlander, maar ook als overtuigde anti militarist, zegde Ik heb altijd gewrocht tot .Vermindering der krijgslasten. Het is acht tien "jaar dat ik daarvoor strijd maar nu leven wij in zulke omstandigheden dat een' piet een valsch bericht, een slecht opge stelde 'depêche bijvoorbeeld een oorlog kan verwekken. Wij! zouden al twijfel ik piet aan de waarborgen Onzer onzijdigheid en onafhankelijkheid door de groote mogend heden veizekerd toch van de brokken deelen. Daarom moet ons land voor alle ge beurlijkheden gereed zijn. Baarom stem Ik de wet. M. Frans Van: Cauiwolaert, in zijin merk-, weerdig verslag over het 'budjet van kunsten en wetenschappen, doet de noodzakelijkheid teener herziening van de bestaande school-, wet uitschijnen. s i, Een leerling van de officieele scholen kost laan den Staat fr. 70.98 terwijl een leerling ^an eene vrije school maar fr. 20.68 kost. Den 31 December 1910 telden de gemeente scholen vna het land 511.012 leerlingen, de aangenomen scholen 236.000 leerlingen en de aanneembare scholen 182.251. leerlingen. De idiensten, zegt M. Vani 'Cauwelaert, door elk van deze verschillende groepen; scholen bewezen, zijn van gelijke weerde, en loch is er blijkbaar een (overgroot verschil tussehen de Voiordeelen -welke ton de gemeente en de vrije scholen toegekend worden. Deze schreeuwende ongelijkheid, welke door de openbare machten gemaakt wordt tussehen de volksscholen, werd niet hersteld door het bijgevoegd krediet van vier miljoen, bestemd cm verhooging van jaarwedden te verlcenen aan de belgische wereldlijke en gediplomeerde onderwijzers der scholen, die onder het toe-, zicht van den Staat staan. Volgens de op gaaf door den minister vanj wetenschappen: en kunsten zelf gedaajn, wordt jhet aandeel vfen 'de verschillende groepen scholetn, in deze verhoogingen, in de volgende verhou-, ding vastgesteld gemeentescholen 3 millioen 200 duizend frank aangenomen scholen 350 duizend frank aanneembare scholen, 450 duizend frank. Welnu, is het niet meer idan tijd dat er eene nieuwe schoolwet tot stand kome De Italianen hebben verledene week eene erge neerlaag geleden te Derna in Tripoli, tegen een oproerigen stam Arabe'n. Na'ar de inlichtingen gegevein door gekwetsten te Na-, pels aangekomen, zouden de ïtaliaansche troe pen een duizendtal dooden op Tiet slagveld hebben achtergelaten. Acht duizend Bedouinen, aangevoerd door Turksche hoofdmannen, zouden in den om trek van Tobrouck en Derna gelegerd zijn; zij zouden schietvoorraad en versterkingen in groote hoeveelheid ontvangen hebben. Uit dat ialles mag men besluiten dat dei toestand der Italianen in [Tripoli er alles behalve roos-, kleurig uitziet, en dat zijl er nog verre van af zijn teenemaal over 't overwonnen landl in vrede te 'regeeren. De nieuwe legerwet in -Frankrijk, alsook de vermeerdering der bewapeningen, zullen .schromelijk veel jgeld vergen. Daartoe die nen nieuwe geldmiddelen gevonden te wor den. De grond- en rechtstreeksche belastingen kujnnein iniet meer verzwaard worden. Da levensduurte laat 'niet toe de yoe<lingswarei\ nog meer te belasten; Men zal de meer waar den moeten treffen. Van de 200 millioen nieuwe ontvangsten, welke het ministerie noodig heeft, vraagt het '170 jmillioen van vermeerderde taksen en jdaarop steunt het om 195.900.000 (meerdere 'ontvangsten In de begroioting te voorzien. Die taksen op alkböl, alsembitter en re gis tree-ring worden verhoogd. De belasting op 't inkomen' van roerende goederen wordt van 4 op '5 en van 8 op iO t. h. gebracht. Een Engelsch dagblad laat een artikel ver schijnen, blijkbaar door de Engelsche regee- rifng ingegeven, over de bestemming der Egeïsohe eilanden, waarop Griekenland tot nu toe aanspraak miek. Italië had verscheidene dier eilanden bezet, gedurende den Tripolitaanschen oorlog. On danks de bepalingen van het vredesverdrag waarbij Italië die eilanden aan jde Turkein) proest terugschenken, is de Italiaa'iischei bei zetting op die betwiste gronden gebleven. Daarmede niet tevreden, maakt Italië ook nog aanspraak op eene heele groep eilandjes, uit- sluitelijk door Grieken bewoond, en die slechts onder den dwang aan. Turkije waren onderworpen. Het Engelsch dagblad verklaart dat Enge land nooit zal toelaten dat men op zulke schandige wijze de Grieken van den prijs hunner zegepralen zal beroovein. Des te meer nog, dat Ids bezetting dier eilanden door Italië bene onophoudende stoornis in den Euro- peeschen vrede zou wezen, gezien de grieksche bevolking dier streken zich openlijk steeds zou verzetten tegen den overweldiger. Do stoomer',, Navada varende onder Ame- rikaansche vlag, toehoorende aan de maat schappij Hadji Daöud is,' bij het verlaten van Smyrna op drie torpedos geloopen. Hst schip zonk onmiddellijk in de diepte. Van de 200 passagiers konden er enkel 80 gered worden. Het Grieksch gouvernement heeft besloten v:an Salonika ieene vrije haven te maken, open voor den wederlandschen handel, naar de plannen van den oostenrijks chen ingenieur K'ummer. Grootsche werken zullen er uit gevoerd worden. Een nieuwe haven zal aan de monding der Varda worden aangelegd. DagöRDE: i. Waterdïenst Aanbesteding der veranderingswerken aan Dickebuscb- vijver. 2. Lager onderwijs: rekening 1912 De kommissie die de kwestie van het ge meente- en provinciestemrecht moet bestudee- ren is nu benoemd. Aan 't hoofd der lijst van commissieleden (vinden wiji M. COLAERT, burgemeester van Yper en volksvertegenwoor diger. Zie verder de (volledige lijst. J— Jn die commissie zijn eenthoeveel liberalen ei.ilist,' 11zoowel als katholieken. Zoo moet het zijn. Dat is nog eens eene kwestie waarin iedereen vrij mag zijn gedacht laten [hooren, eene kwestie die boven alle partij'- politiek staan moet. De katholieken, meer derheid in land en parlement, ^fjjn natuur lijk meerderheid in de commissie. Die nu pas benoemde commissie ware reeds lang in werking hadden de socialisten geen bedreigingen gedaan dn niet uitgekomen met hunne dwaze werkstaking. 'Dat was het mes op de keel zetten en geen gouvernement kap daarvoor buigen. Wij wenschen aan de kies-oommissie spoe dig ep voordeelig werk. 't Is ook de prefekte die alles in het werk gesteld heeft om de kerkelijke plechtigheid zoo luisterlijk mogelijk te maken. Te 10 ure was er plechtige hoogmis, opgedragen door Z. E. H. Kanunnik De Brouwer, Deken van Yper, bijgestaan door E. H. Delaere, pastor Ter parochie en bestuurder der Congregatie en nog vijf andere priesters. Onder de hoog mis was er een gelegenheidssermoen door Z. E. H. Vander Meersch, pastor-deken van O.L.V.te Brugge, oud-pastor van St-Pieters en gewezen bestuurder der Congregatie. Bijzondere plaatsen waren voorbehouden voor vijftien leden jubilarissen, die met de prefekte dichtst bij hetaltaar zaten. Daarna de raadsleden, de uitgenoodigden van andere stadscongregaties en de congrepanisten. De kerk was schier vol met deelnemenden. Na de mis werd door Mejufvrouw Baus de ver nieuwing der opdracht voorgelezen, waarna, bij bijzondere gunst van Z. H. Pius X, den pauzelijken zegen gegeven werd. Wij vernemen dat de gevierde prefekte den Maandag middag een noenmaal gaf en's an derendaags namiddag een groot traktaat aan al de leden. Dienstdoende apotheek. Zondag 1 Juni. J. DEHOUCK, Dixmudestraat, 16. Maandag om 10 1/2 ure 's morgens, had de begraving plaats van den heer Jules Vandermersch, de volksgezinde schepene van onzestad. 'T was 10 1/1 ure toen de stoet aan het sterf huis zich ia beweging stelde om langs de Sint Maartensplaals en de Ooievaartstraat, kerk waarts op te trekken. Hij was samengesteld zóó volgteerst en vooral de leerlingen der aange- nomene gemeenteschool onder de geleide van hunne meesters; de eerweerde broeders Maris- ten dan verder het gemeentelijk muziekkorps de tooneelkring Eendracht maakt macht waarvan de aflijvige, voorzitter was eene af- vcerdieing der harmonie van Wervick-Zuid (Frai krijk)de koorzangmaatschappij la Re naissance 1 eene afveerdiging der katholieke Jonge Wacht; het gemeentelijk brandweerkorps in dienstkleeding de leden van Gemeente- en kPikraad de geestelijkheid; het lijk de bloed verwanten de vrienden en kennissen. De rouw werd opgeleid door M. Jozef Van dermersch, zoon M. Pierre Guermonprez-Van- dermersch, schoonzoon M Jean Raptiste Van dermersch, meier van Quesnoy (Frankrijk), schoonbroeder en M. Picavet, insgelijks schoon broeder. Gedurende gansch den doorloop, bespeelde het muziekkorps, onder het bestuur van M. Gabelles, indrukwekkende doodmarschen. Binst den dienst in de kerk was de toeloop van volk overgroot. De twee offeranden duur den ieder meer dan eene half uur. B^meikt onder anderen c*e heeren Fraeijs de Veubeke, senatorColaert en Van Merris, volksvertegenwoordigers, en J. Verhaeghe, be stendige afgeveerdigde. De laatste gebeden rondom de doodkist gedaan zijnde door den Eerw. Heer Pastor Op het zelfde oogenblik gingen verscheidene brandmelders, ia de Nafienlaan geplaatst, aan het werken. De groote autopomp en de bespannen hulpirein snelde onmiddelijk naar het In disch Paleis Middelerwijl werd de kazern verwittigd en kort daarna was al het materieel ter plaats. spijshuis, het Ziilerthal en in 3 tot 4 minuten tijés, vormden beide instellingen nog enkel een uitgestrekten vuurpoel. De algeheele schade beloopt de 250 000 fr. Dank aan de goede inrichting der brand weerdienst kon eene verschrikkelijke ramp belet worden. Duizende vreemdelingen gaan naar Gent om de wereld foor te zien en te bewonderen. Mullie, bijgestaan van de geestelijkheid, vertrok men uit de kerk om de 07erbtijfseleD van den heer Vandermersch tot aan het kerkhof te vergezellen en hem aldaar een laatsten vaar wel toe te sturen. Gekomen bij het graf. sprak de heer Burge meester Verhaeghe eene lijkrede uit. Met eene ontroerende stem schetste hij de levensbaan van den diepbetreurde overledene af. en voegde erbij dat Wervick in hem verliest, eenen bekwa men beheerder die uit al zijne macht medege- holpen heeft om het welzijn en den bloei van onze stad te verwezentlijken, en eenen volks vriend die door zijne gedienstigheid en zijne edelmoedigheid van iedereen bemind en geëe-d was. Maandag laatst had onder eenen ont'aggolflken toeloop van volk de ter aardbostelüng plaats van den hotreu^den Heer Jules Vandermersch- Bigo. Schepen der stad Wervick. Ontelbare vrienden en kennissen, van nfld en riid toegestroomd honderd n en honderden Wervickanen, vertegenwoordigende alle gezind heden, alle rangen en standen alle de katholie ke Gilden en Maatschappijen der stad. waarvan M. Vandermersch overigens, 't zü voorzitter t z\\ eere 't zü beschermend- en steunc d lid was, leidton den betreurden afgstorvene naar zijné laatste rustplaats. Hü is niet meer, de uitgelezen man In hom verliest de boogachtbare familie Van dermersch-Bigo haar eervol en ontvergeetbaar opperhoofd 'de stad Wervick een der ver kleefdste harer bijzonderste zonen; de katho lieke partij eer der woerdigste. der invloedrijk ste en meestgezaghebbende voormannen, en den arme, den burgeren den werkman den mildsten steun, den standvastigsten verdediger en den reebtzinnigsten vriend Uitstekende gaven maakten van M Jules zooals hij algemeen genoemd werd de beste, de edelste mensch onder alle M Jules sras een vroom. e*n overtuicd een voorbeeldig cArisfen.Menschelfjk opzicht kende hfj niet. en als ware christen kweet hij onge kunsteld met nauwgezetheid en voorbeeldigen ijver al zijne godsdienstige plichten. M Jules was katholiek, en katholiek uit een stuk. Onbeschaamd en onvervaard, toonde pil in alle omstandigheden en ten aanzien van eenieder dat hy christen en katholiek was. eD, toen het de kathol partijen den godsdienst gold, vond men hem de eerste op de bus om die ten pryze van alles hardnekkig voor te staan en kloekmoe dig te verdedigen. Ook heeft de kath. partij, in de talrijke kath. zegepralen welke wij sedert zoovele jaren in onze stad en in het arrondisse ment tellen en vieren, veel,zeer veel te dansen M' Jules was meer dan gelijk wie, de ware volksvriendde lieveling van den burger en den werkman. Tussehen rij* en arm maakte bij geen onderscheid, en, wist bü met de eersten met by - zonderen takt te onderhandelen en met hen te verkeeren. met den arme. met den burger en den werkman vooral, ging hü met den grootsten eenvoud, met de innigste genegenheid en de herteüjkste vriendschap om. MaarM' Jules had bovenal eene edelmoedige, eene medelüdende ziel Moesten zü spreken al de armen, de noodlij denden die door hem mild en breed zün gehol pen geworden Moesten zü spreken aldegene die door hem uit den nood, uit moeilüke omstan digheden gered zyn geworden Ho moesten zü spreken, zü zouden legeren vormen! Doch Mr Jules gaf, Mr Jules verleende hulp, en zün ÜDker hand wist niet wat de rechter had uitgedeeld Ook zal de zalige en liefdevolle gedachtenis van Mr Jules Vandermeersch. in de herten der dankbare Wervickanenaltüd blüven voortleven! De ouderen zulle'1 hem aan de ouderen leeren kennen, zü zullen züne talrijke deugden roemen. En het Wervicksch nageslacht, dat gedeelte vooral dat verdiensten kan schatten en deugden waardeeren, zal beter zün naam wyzen, in groo te letters geschreven, op de guldene eerelüst, tussehen de namen der uitgelezene mannen, die hem in deeeuw gheid zün voorgegaan, na, zoo als hü. gewrocht te hebben aan het heil van Wervick en aan de welvaart hunner geliefde medeburgers Om de menigvuldige verdiensten welke de af gestorvene vergaard heeft, schenk e de goede God de ziel van Mr Jules Vandermeersch de eeuwige rust DRANOUTRE Zondag laatst rond 9 ure 's avonds, klepte de alarmklok: een huis van de plaats brandde, het huis bewoond al de eene zijde, door weduwe Muylaert Zoon, en al de andere zijde, door Justine Dumortier. Daar het tuis in eene reke huizen stond, was er groot gevaar van voortzetting. Daarom telefooneerde men seffens achter de pompiers van Westoutre, die rap op weg waren. Aan 't blusschen van 't brandend huis was niet te denken. Alles kwam er op aan van de gebuur- huizen te beschutten. Meermalen ging het na kend of het vuur vatte deze aan. Van duizend gelukken dat er geen spierke wind woei. Moedige burgers op de palende huizen met ladders geklommen, goten emmers water en hielden zoo nen tijd vol. Daar schalt een hoorn 't zijn de pompiers van Westoutre van Westoutre die toegesneld komen. Alle gevaar van voortzetting is nu geweken, ln vijf minuten tijds zijn de pompiers aan 't werk, rap en doeltreffend. Na eene halve ure was de brand beperk en overwonnen. Theodor Lynde, een moedige blusscher die doofstom is, was op een afdak gekropen en viel er door met verstoken voet. 't Kon erger zijn. Het buis, en de meubels van de W* Muylaert, waren verzekerd, de meubels van Justine Du- mortier ongelukkiglijk niet. Al wat zij bezat is verslonden. Deze zoo achtbare oude Jufvrouw wordt in den wandel Zuster Justine genaamd, omdat zij een dertig jaar met talent en zelfop offering alleen de meisjcschool gedaan heeft vóórdat het klooster gesticht werd. Gansch de parochie neemt deel aan haar ongeluk. Seffens werd eene inschrijvingslijst geopend om haar meubels en kleederen te ver schaffen. Iedereen wil haar iets geven. Jammer is dat er te Dranoutre volstrekt niets bestaat van reddingsdienst. ELVERDIN 6HB Boerengilde. Al de leden zijn dringend ver zocht heden Zondag avond de vergadering bij te wonen. Zij zal te 7 12 ure zeer stipt beginnen en zeer belangrijk zijn daar Mr Meersseman, de be voegde spreker er het woord zal voeren. Het bestuur vergadert ten 7 ure. Brokkelingen De oud-soldeten vertrekken dezen middag ten 12 1/2 u. naar de vaandelfeeste van Meesen. Vele werklieden zijn reeds ver trokken naar 't Fransche, d'eene om te kunnen a) betalende school, b) kostelooze school. 3. Id. Bijgevoegde lijst der rechthebbenden op kosteloos onderwijs. 4. Weldadigheids bureel giften voor vergunning op het kerk- :iof. 5. Buurtspoorwegen crediet. 6. Kunstaffiche crediet. y.Verwarmings toestel voor St-Maartensklooster crediet. 8. Baggering van de kaai crediet. Onmogelijk is het den luister te beschrij ven, waarmede die roerende plechtigheid was vergezeld. De koniDg en de koningin van Engeland, de czaar van Rusland hebben eraan gehou den aan het huwelijksfeest tegenwoordig te

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1913 | | pagina 1