Koningsfeest te Gent YPER flRBOHÜISSEjnEHT 48e Jaar Nummer 2469 Wekelijksche Oplage 8000 nummers Zaterdag 21 Juni 1913 CALLEWAERT-DE MEULENAERE HurfedijlK Utalenckr Binnenland OVER WERKMANSPENSIOENEN De Schoolwet Buitenland YPER POPERINGHE I Telefoon N° 52 Al wat opstel, aankondigingen, inschrij vingen, enz. betreft, moet vrachtvrij aan den Uitgever gezonden worden BOTERSTRftflT, 3 6, YPER VOOR 'T HEELÊ JAAR Prijs per Nummer5 centiemen. 29 Jaar geleden Verraders van 't Vaderland De Kamer IIe Wederlandsch Congres voor het Huishoudkundig onderwijs Het Jubelfeest van Wilhelm II Aardbeving in de Balkans Onlusten in Marokko De moord op den Groot-Vizier van Turkije ZONDAGRUST m Handschriften worden niet teruggezonden. Naamlooze schriften worden niet in acht genomen. Briefwisselaars worden verzocht telkens hun volledig adres op te geven. Ieder boek waarvan twee afdruksels zijn ingezonden, wordt besproken. DRUKKER UITGEVER AANKONDIGINGEN Gewone 0.15 de regel. In't blad 0.30 de regel. Rechterlijke 1 fr. de regel. Groote en langdurige volgens overeenkomst. Bekendmakingen buiten West- en Oostvlaanderen worden ontvangen bij AGENCE HAVAS, te Brussel INSCHRIJVING bulten België vracht er bl/. Zondag 22 Juni. 6« Zondag na Sinxen. Feestdag van de Qobnorte'van den H. Joannes Baptista. Feest met octaaf. Evangelie1 van den Zondag In dien tiid ze'de Jezus tot ziiHe leerlingen Wacht u voor de valsche profeten, die tot u komen in schaapsklederen, maar inwendig roofzuchtige wolven zijn. Aan hunne vruchten zult gij ze kennen. Pluktjmen wefdruiven van doornen of van distels vijgen? Zoo draagt iedere goede boom goede vruchten een slechte boom echter draagt slechte vruchten. Een goede boom kan geen slechte vruch ten dragen en een slechte boom geen goede vruchten dra gen. Iedere boom. die geen goede vrucht voortbrengt, zal omgehouwen en in het vuur geworpen worden. Aan hunne vruchten zult gij ze dus kennen. Niet ieder, die* totlMij'zegt Heer, Heer, zal binnen gaan in het rijk der hemelen, maar wie den wil müns Vaders volbrengt, die in de hemelenjs, hij zal binnengaan in het rijk der hemelen. Maandag 23 Tweede'dag in dn octaaf. Gedurige Aanb'ddingte Yper Klooster van het B Bert) en te Poperlnghe (Barnes de la S" Union). Dinsdag 24. - Derde dag in de octaaf Gedurende Aanbidding te Poperinghe (Sint Jen.) Woensdag 25. H. Gulielmus. abt. Donderdag 26. HH Joannus en Paulus, Vrijdag 27. Zesde dag in de octaaf. Zaterdag 28. H. Leo II, paus. Verleden maandag, 16 Juni. was het 29 jaar geleden dat, in het Staatsblad, de be noeming verscheen der ka'holieke ministers die opvolgden aan het liberaal ministerie Frère-Bara-Van Htmbeeck-Rolin, dat den 10 Juni 1884 door de kiezers als weggevaagd werd. 29 jaar Wat lang tijdstip 't En is nog nooit geweten I M. Beernaert beloofde, namens de katho lieken bij hun aankomen «We zullen het land met gematigheid en zorgvuldigheid, in eenen geest van vooruitgang, besturen. Ze hielden hun woord. Zoo kwam het dat de kiezers gedurig hun vertrouwen behielden en zelf versterkten in het katholiek bestuur. De kieswetten veranderden, breidden uit van 112 duizend kiezers welke de liberalen toelieten kwamen er 1 millioen 300 duizend. Da evenredige vertegenwoordiging werd in gevoerd. Daarvoor veranderde den uitslag nietde katholieken bleven aan, omdat de kiezers, oude gelijk nieuwe, wel zagen dat er maar eene regeering meer mogelijk was, deze der katholieken, als men de opper macht, de dwingelandij der socialisten wi de ontgaan. Een zuiver liberaal bestuur, steu nend op eigen krachten, is immers voorgoed en volledig onmogelijk geworden. Sedert 1884 heeft de liberale partij niets anders gedaan dan achteruit gebold. Zonder het socialisme kan zij niets meer. En hoe nau wer zij zich bij het socialisme door het kartel aansluit, hoe meer zij haar zelve in den zak steekt. Op het programma der vernietigde Libe rale Partij stoDd immer en altijd de grootste militaire dwang waarvan een puntje was alleman soldaat. Op het programma der springlevende Katholieke Partij stond immer en altijd nooit iets meer dan de noodige krvgs lasten. Verstaat goed Nooit iets meer om weerstand te bieden aan alle overdreven militarisme. Toch... altijd het noodige om altijd, als trouwe vaderlanders,den vaderlandscaen plicht te vervullen. Door den drang der omstandigheden en wederlandsche verwikkelingen heelt het Ka tholiek Gouvernement nmt M deBroqupville aan 't hoofd in wien alle echte vaderlan ders betrouwen hebben uit nood en plicht de nieuwe legerwet met alle man soldaat moeten invoeren. Gezien de tijdsomstandigheden is dit nu eene noodige krijgslast geworden Daar het noodig is zegden de katholieken, uit vaderlandsliefde het zij zoo De socialisten, die geen vaderland willen hebben, stemden natuurlijk tegen. Van de liberalen stemden slechts 15 ja De andere wemerden - om dwaze politieke u jedens. Zij stelden politiek en partybelang boven .viderlanMiefde. Doch nu gaat de liberale lafheid alle ge dacht te boven. Wij hebben in voorgaande nummers uiteen gedaan hoe dat koken kost t is te zeggen hoe de nieuwe legerwet veel geld zal kosten. Te dien einde heeft M. Levie, minister van geldwezen, wetsvoorstellen voor nieuwe lasten neergelegd. De katholieken zeggen Wij zullen die onderzoeken en alles wat rededjk is en noodig zullen wij stemmen. M. Levie ant woordt daarop dat is uw recht van te onderzoeken en ik zal mij inschikkelijk toonen. Welnu de nieuwe lasten zijn zoodanig voorgesteld dat kleine burger en werkman er geen schade zullen door te lijden hebben nochtans kunnen er nog verbeteringen en wijzi ingen aan de wetsvoorstellen gebracht worden en het gouvernement zal die aan- veerden De liberalen weigeren allen de lasten te stemmen allen ja, zelfs deze die om zoo te zeggen zich er toe verbonden hebben met de legerwet te aan veerden. Dat doen zij uit politiek om het gouverne ment in nesten te helpen, hunne leus is Verga het vaderland als de klerikaal maar geveld wordt. Zulke handelwijze bestempelen wij met den schandnaam van Verraad aan 't Vader land. Nu dat ze doen wat zij besloten hebben in hunne lafheid. Hun blijft d° oneer. Het gouvernement en de Katholieke Party zullen eens te meer toonen dat zij noch rooden noch blauwen vandoen hebben om het laDd te besturen. Op Donderdag, ii dezer, heeft de heer Gilles de Pelichy in de Kamer eene vraag gesteld aan den heer Minister van Buiten- landsche zaken, nopens de pensioenen der belgische werklieden, die in Frankrijk ar beidzaam zijn. Wij denken dat het nuttig zal zijn dit uittreksel uit het Kamerverslag over te druk ken, daar menig werkman van ons arrondis sement er belang bij heeft de ware toedracht der zaak te kennen. Wij geven hieronder een deel der rede voering van den heer Gilles de Pelichy, be trekkelijk die zaak en het antwoord van den heer Davignon, minister van Buitenlandsche Zaken. M. GILLES DE PELICHY. Een woord nu over onze tijdelijke uitwijkelingen, die ieder jaar, naar Frankrijk trekken, om hoogere loonen te verdienen. Het is noodig dat wij naar maatregels uitzien om hen toe te laten gemakkelijk de stortingen voor hun pensioen te doen. Weinigen onder hen zullen nog naar Frankrijk uitwijken op een leeftijd dat zij zouden genot kunnen trekken uit de fransche wet van 5 Oogst 1910 op de pen sioenen omdat het werk dat zij daar te verrichten hebben te veel krachtinspanning vereischt en enkel door jeugdige mannen kan gedaan worden. Hoe zullen onze oude werk lieden dan in 't bezit komen der sommen waarop zij recht hebben Dient er niet eene wederkeerige overeenkomst tusschen de twee landen te sluiten, om die renter te betalen En zou men aan de werkmanspensioenen het akkoord niet kunnen toepassen dat reeds, ten profijte der spaarkas, tusschen de bel gissche en fransche spaarkassen bestaat Gezien de nieuwe wet op de sociale ver zekeringen, die wij eerstdaags zullen stem men,patroons en werklieden zal verplichten, hier gelijk in Frankrijk, elk zijn aandeel te betalen, zou men niet trachten te bekomen, dat die sommen, ingeschreven in een per- soonlitk renteboekje en gestort in het land waar men werkzaam is, zouden overgebracht worden aan de spaarkas van het land van waarde werkman afkomstig is? Die laatste spaarkas zou dan het geld overhandigen aan de verzekeringsmaatschappij, vrijelijk door den werkman aangeduid. Dit systeem dat eenvoudig is en teenemaal de rechten van den werkman eerbiedigt werd onlangs in een congres van mutualisten vooruitgezet. Wat meer is, dat ontwerp is ten volle goedgekeurd door de komiteiten ter bescherming der tijdelijke uitwijkelingen Ik leg het ter studie van den heer minister, opdat hij opnieuw bij het Fransch gouverne ment zou aandringen, eens dat het wetsont werp op de sociale verzekeringen hier in Belgie zal gestemd zijn. M. DAVIGNON, minister van buiten landsche zaken. De heer Gilles de Pelichy heeft gesproken over de tijdelijke uitwijke lingen naar Frankrijk. Ik mag hem antwoor den dat wij, sedert lang, al onze zorgen toe wijden aan de Belgen, die in Frankrijk gaan werken, en dat wij het als een plicht aanzien alle middelen ter hunner bescherming aan te wenden. Wat betreft de weikmanspensioenen, waar over de heer Gilles de Pelichy gewag heeft gemaakt, is men zoover niet gevorderd dan men het denkt. Ziehier waar wij gekomen zijn in die zaak: gelijk men weet worden de vreemde werk lieden in Frankrijk, door artikel 11 der fransche wet van 5 April igio.aan hetzelfde regiem onderworpen als de fransche werk lieden. Doch.de vreemde werklieden kunnen maar genieten van de stortingen der patroons en van de staatstoelagen, op voorwaarde dat er tusschen Frankrijk en het geboorteland dier werklieden, een verdrag bestaat dat aan de fransche werklieden in dit vreemde land gelijke voordeden toekent. Overeenkomstig de onderrichtingen door mijn departement gegeven,heeft het Belgisch gezantschap te Parijs voetstappen bij het fransch bestuur aangewend om zijne inzich ten te kennen nopens het sluiten van een wederkeerig akkoord. In December 1912 heeft de fransche mi nistervan Buitenlandsche zaken geantwoord dat, gezien een wetsontwerp is ingediend om eenige veranderingen aan te brengen aan artikel rr der wet van 5 April 1910, het noodig was alle beslissing nopens eene overeenkomst met België te verdagen, tot op het oo renblik dat men dit wetsontwerp in de Kamer zou bespreken. De wijziging, die men wil aanbrengen, heeft juist voor doel de onderhandelingen te vergemakkelijken, die men zou begeeren aan te gaan om tot eene overeenkomst met vreemde landen te geraken. Tot op dit oogenblik werd dit wetsontwerp niet besproken. Die kwestie is hoogst belangrijk voor ons. Ook zullen wij alles te werk stellen ona er eene voldoende oplossing aan te geven. We vernemen dat de rechterzijde der Kamer Vrijdag zou vergaderd hebben voor het onderzoek van de schoolwet. Mocht deze algauw nedergelegd worden ter stemming in Kamer en Senaat en in voege gebracht worden, zonder vaar of vrees voor de huilende benden liberalen en socia listen die van geen gelijkheid willen voor alle ouders in België. Maandag morgend begonnen in de feest zaal Ider Tentoonstelling te Gent de werk zaamheden van het tweede wederlandsch Congres voor het huishoudkundig onderwijs. De algemeen© vergadering werd: voorge zeten door Mevrouw d© Gravin 't Kint de Roodenbeke en den heer Stevens, algéméên Bestuurder aan het ministerie van Nijver heid en Arbeid'. De heer Poullet, minister van Kunsten en Wetenschappen, de heer Baron de Kerkhove d'Exaerde, gouverneur van Oost-Vlaanderen, de Heer Cambier, sehepien Van onderwijs të Gent, vereerden de vergadering met hunne tegenwoordigheid. Zeven en twintig vreemde landen waren officieel vertegenwoordigd aan het congres en meer dan 600 leden volgden met geestdrift en belangstelling de verschillige werkzaam heden. Na een toespraak door den heer Stevens en een dankwoord van den heer Minister be gonnen de zittingen der vier afdeehngen van het Congres. Men handelde ier over? I. Het huishoudkundig onderwijs in de lagere school. II. Het huishoudkundig onderwijs in het middelbaar onderwijs. III. Vorming van de onderwijzeres der huis houdkundige school. IV. Het huishoudkundig onderwijs op so ciaal gebied. Die zittingen duurden drie dagen": zij wer den gevolgd door al wat zich in België en in gar.sch Europa gelegen laat aan vakon derwijs en vrouwenbeweging en in de slot vergadering verheerlijkten de vertegenwoor digers der vreemde landen HET WERK OP DIT GEBIED in ons land gedaan en dat vooral te danken is aan het heerlijk initia tief en den onverpoosden ijver van den heer Rombaut en jufvr. Van Genuchten, beide opzieners van het huishoudkundig onderwijs. Dit congres zal zonder twijfel rijk zijn aan vruchten. Het inrichtingscomiteit had enkele uitstap jes voor de congresleden belegd. Op zondag namiddag werd op een stoomboot een tochtje op de Leie ondernomen, naar het kasteel van Oeydonck, waar de gravin van Rooden beke ter eere der leden een Garden-partijl gaf. Gent hield eraan de uitgelezen verga dering 's avonds ter stadhuize te ontvangen. Maandag werden de hovingen van M. Vuylstckc, den vermaarden orchideeën-kwee- ker, bezocht. Dinsdag namiddag, vriendelijke ontvangst in Het Oude Vlaanderendoor Mevrouw de Lanier, eere-voorzitster van het uitvoeringskomiteit. Woensdag, allernuttigst bezoek aan het pa leis der vrouwelijke bezigheden, en 's avonds vond men, in Het hedendaagsch dorpieen laatst, maar gulhartig onthaal bijl den heer Baron Max de Crombrugge de Lboringhe. Vele congresleden zullen nog eenigê dagen in het! schoon© België verblijven, om de voor naamste huishoudscholen te bezoeken. De dagbladen der gansche wereld hebben zich dees wèek ingelaten met het grootsehe feest, door het Duitsche volk tot stand ge bracht, om de 25e verjaring der troonbe klimming van zijn. keizer te vieren. Overal en inzonderheid in Duitschland heeft men eene welverdiende hulde gebracht aan Wilhelm II, die gedurende dit lang tijdver loop, zich heeft doen kennen als eene wijze vernuftige vorst, als een volbloed staatsman, als een vriend van den vrede, 't Is dank aan zijn wijs bestuur, dat Duitschland in de laatste jaren zulk een verbazende vlucht heeft genomen op alle gebied, en nu aan t de spits der volkeren staat. De buitenlandsche politiek van Duitschland heeft onder Wilhelm II den weg gevolgd, dei afgeteekend was in de tien eerstè jarén van het keizerrijk. De keizer is onwrikbaar houw gebleven aan het Drieverbond; doch dit belette hem niet voortdurend goede betrek kingen met Rusland te onderhouden. In En geland zelf, waar de Duitschërs niet steeds als vrienden aanzien worden, vereert men den keizer, iets dat machtig heeft bijgedragen tot de goede verstandhouding tusschen beide landen. Wilhelm II Heeft bok zeer veel gedaan om 'alle oorlogen te vermijden. In alle moei lijke en ingewikkelde staatstoestanden heeft hij steeds alles te werk gesteld1 om alle bloedvergieten t© voorkomen, en alles in der minne te regelen. Dit ging niet zonder moei lijkheden gepaard1, daar de partij der panger- manisten steeds erop uit was om oorlog te verwekken. Terecht mag keizer Wilhelm er fier op gaan dat hij, gedurende die 25 jaar, en' dit ondanks de staatverwikkelingen die zich' hebben voorgedaan, den vrede heeft bewaard. Doch iets dat Wilhelm II altijd heeft geken merkt, en dat wij katholieken in de scha duw niet mogen laten, is zijh diepe en innige godsdienstzin'. Daarvan heeft hijl ge noegzame blijken gegeven, niet alleen in zijn privaat leven, dat steeds onberispelijk was in alle opzichten, doch ook in zake van landsbestuur. Niet een© gelegenheid hééft hij' laten voorbijgaan om officieel zijn geloof te belijden. Steeds heeft hij zich voorgedragen als een volksgeleider, die rechtzinnig over tuigd ïs, dat alleen de godsdienst en de zede lijkheid bekwaam 'zijn om een volk hooger op te voeren en het in welvaart te doen toenemen. Talrijk zijn de redevoeringen door hem uitgesproken en die tintelen van een alles verheffend geloof in God. Dit valt des te meer te bewonderen, omdat katho lieke vorsten zorgvuldig dien heiligen naam weglaten, zoogezegd om de onzijdigheid niet te kwetsen. Wij sluiten ons welgemeend aan bij de huldeblijken die het Duitsche volk zijn keizer heeft bewezen en wiji wenschen dat Wil helm II nog lange jaren het Duitsche schip op de wereldzee moch sturen. Z. M. komt dezen zondagmorgen rond 10 1/2 ure te Langerbrugge aan. Per auto rijdt hij naar de nieuwe brug alwaar bij aan boot zal gaan van den Belgischen postboot, om naar de Nieuwe Haven van Gent te stoomen. De bewoners van hel gehucht Langerbrugge en ook van Oostakker (op de overzijde der brug het belgisch Schoolscbip L'Avenir en het Deensch Oorlogsschip Olfert Fischer Dit oorlogsschip h*eft aan boord als dienstdoende luitenant Z. K. Hoogheid, prins Axel, neef van den koning van Denemarken. Van aan de nieuwe kaai is de koninklijke sfoet gevormd naar het Gouvernementshotel, alwaar na de ZICHT OP HET VERNIEUWD KANAAL VAN GENT NAAR TERNEUZEN langs het kanaal van Terneuzen bevlaggen en versieren hunne huizen. Ongeveer honderd Engelsehe Yachts komen van Terneuzen naar Gent ter gelegenheid van dil koninklijk bezoek en van de zeilweek. £De, postboot met den Koning aanboord is gemeerd te Gent aan de Nieuwe Kaai tusschen receptie een feestmaal opgediend is. Te 2 1J2 u. stoetsgewijze naar 't stadhuis waar de oflicieele verwelkoming plaats heeft, bezoek van het her stelde Brifort en van daar naar de Tentoonstel ling. Z. M.,die vergezeld is van Prins Leopold, hertog van Brabant en van prins Karel-Theo- dor, graaf van Vlaanderen, vertrekt ten 6 1/4 naar Brussel uit Gent-Sint Pietersstatie. Zaterdag voormiddag heeft men in Bul- garië, Rumenië en in Zuid-Hongarië ©en aard- bevingsschok gevoeld, die verscheidene se- konden duurde. In het distrikt Terniovo, Bulgarië, was de schok bijzonder hevig; verscheidene gebou wen stortten in en talrijke personen ver loren er het leven. Zondag voormiddag heeft men zoowat in geheel Bulgarië nieuwe schokken waargeno men. De schade is groot. Na de Spanjaards, die, gelijk wij liet ver leden week aankondigden, deerlijk door de opstandelingen geklopt werden, was het dees week de beurt aan de Franschen, die tal van soldaten verloren. Do fransche troepen, aangevoerd door den héldhaftigen kolonel Mangin, deden oefenin gen in de streek van Tadla. Daar ontmoetten zij de oproerige stam van Mohadoud-Saïd en waren genoodzaakt met hen slag te leveren. De voorwacht der Franschen, samen gesteld uit een schadron inlandsche ruiters, werd de eerste handgemeen, doch bij gebrék aan militaire opleiding, liet ziji zich in ©ene hinderlaag lokken. 21 hunner werden gedood. I11 tusschen was gansch de kolon toege sneld. De Marokkanen werden omsingeld en langs alle kanten bestookt. Ziji namen de vlucht, verscheidene do oden op het slag veld achterlatende. De kolon zette zijn tocht voort en nAm de verschansing van Ksiba in. Volgens de laatste berichten zouden de Spanjaards op 15 Juni ©en© schitterende ze gepraal hebben behaald 'en na een hardnekkig gevecht, de hoogten van Bensalem hebben ingenomen. De marokkanen zouden meer dan 300 gesneuvelden tellen. Uit alle die 'gevechten mag men besluiten dat Franschen en Spanjaards nog veel bus kruit zullen mogen verschieten, eer ziji totaal meester zullen zijn over de oproerige marok- kaansche stammen. Dat men niet vergete dat Frankrijk 50 jaar lang gestreden heeft tegen Ab-d el-Kader in Algerie, eer zijne heér- schappiji er stevig gevestigd Was. Deze week heeft men den moordenaar aangehouden. Het is de genaamde Topal Te- rofik. Hij werd vroeger reeds veroordeeld voor moord op een douanier. Biji zijne aan houding, loochende hiji stellig de hem ten laste gelegde feiten, doch eene wouw bé- weert in hem den moordenaar goed te er- kennen. Andere hooggeplaatste personen, onder an dere een neef van een genraal, werden ook in hechtenis genomen. kretariaat van den Keertijid; Een bekwaam heidsdiploma niet onderscheiding werd toe gekend aan M. Hector Bagein, leerling-schil der biji M. Emile Beirnaert. De jury was samengesteld als volgtMM. Julien Antony, voorzitter; Prosper Degroote, Henri Costeur, bazen; Coomans, bestuurder der Nijverheids school Matthys, bureeloverste aan het mi nisterie, bestuur van Ambachten en Neeringen. K. J. W. Sectie St-Niklaas, Een prachtig jongeüngsfeest vergaderde Maan dag laatst, in de St-Miehielszaal, de leden van de K. J. W. Sectie St-Niklaas; Een puik programma verblijdde al de aanwezigen. Do spelers der twee kluchten haalden eer van hun spel ook de zangers werden toegejuicht. Vooral den spreker oogst© veel bijval het was M. M. DF.HEM, voorzitter van het Chris ten Vlaamsch Verbond die voorgenomen had te spreken over het christen vlaamsch ze dige leven ©n over het vluchten der ge varen voor de katholieke jonkheid. Goed nieuws werd aangekondigd de sectie St-Niklaas zal alle maanden hare leden sa menroepen op gezellige bijeenkomsten. Oudbeidskundige onthulling. - De baggerboot aan Yper-Kaai heeft uit de vaart, samen met water en slijk een oud zweerd ge mergeld van 1.15 m. langen heel van den trant der zweerden uit de eerste helft der XVIie eeuw. Dit belangrijk kunststuk werd over handigd aan M. Liégeois, bewaarder van het Stadsmuseum, om het aldaar te plaatsen. Secretariaat van den Leertijd. Deze week zetelde voor de eérsté maal in onze stad het door het ministerie van Nijverheid en Arbeid erkende Ypersch Se- Dinsdag nacht zijn onbekende schel men in de moeshoven gedrongen van Henri Verbek©, groenselier, wonende Rijsêlpoort, én en van het oudemannengesticht „Nazareth". De schurken hebben al de aardbeziën, ste kelbeziën, de suikerboonen en andere groen ten uit den grond gerukt en vertrappeld. De ruiten der broeikas werden verbrijzeld en een jkot 'dal in den hjof V|a|n (het Oudmannen- gesticht staat, werd opengebroken. Bijna al het alaam werd er uit gestolen, doch later werd alles teruggevonden langs den open baren weg. Men kan niet begrijpen welke de drijfveer mag geweest zijn van dit vandalen- werk. Men heeft op niemand geene vérmoé- dens. Een streng onderzoek is ingesteld. De schade is groot. Dienstdoende apotheek. Zondag 22 Juni. A. WECKESSER, Dixmudestraat, 68. Benoeming. Wij vernemen uit goede broh dat de B. H. Van Tieghem, leeraar aan bet colle ge te Poperinghe, benoemd is tot almoezenier van het bedelaarswerkhuis en tot godsdienst leeraar in de middelbare school voor meisjes te Brugge, in vervanging van den E. H I-eba<?rt, die in het klooster der Paters Benedictijnen te Sint Andries treedt Deze benoeming zal eerst daags in het Staatsblad verschijnen. Kerkdiefstal. Over eenige weken.op den dagder verkooping der meubelen van bet kastee -'7~-

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1913 | | pagina 1