dB Binnenland Buitenland TPEUfllReiDISSERIEIT wm: 48c Jaar f Nummer 2494 Wekelijksche Oplage 8000 nummers Zaterdag 13 December 1913 CALLEWAERT-DE MBULENAERE Nieuwe Wegen YPER Een nieuw Ministerie in Frankrijk Telefoon N" 52 Al wat opstel, aankondigingen, inschrij vingen, enz. betreft, moet vrachtvrij aan den Uitgever gezonden worden BOTERSTRAHT, 36, YPER VOOR T HEELfi JAAR Prijs per Nummer ^3 centiemen. De Schoolwet in de Kamers Gendarmerie Het Vlaamsch in het leger Verbeteringen in het leger Nieuwe helm Voor de postboden De Aceijnsrechten De Telefoontarieven Bij de Rooden De werkstaking te Dublin Opstand in Mexico Tegen de armen Duitschland en Engeland De Spanjaards in Marokko Postzegels van den Paus Arrondissementsbond van K. J. W. De algemeene raadsvergadering had plaats Maandag 8 December te 4 1/2 u. in den katholieken kring, Eene nieuwe verdeeling van militiekantons van het arrondissement Yper is het gevo'g der nieuwe legerwet. Gemeenteraad. Heden zaterdag, Onze Inschrijvingen St-Maartenscongregatie. Zon dag laatst heeft de St-Maartenscongregatie het jaarlijksch feest der Onbevlekte Ontvan genis op plechtige wijze gevierd. Kath. Vlaamsche Hoogesehool- uitbreiding. De derde voordracht over Volksontwikkeling was, zooals men mocht voorzien en verwachten, een van de beste die wij te hooren kregen, niet zoozeer door de voordrachtwijze als voor haar zaadrijken en nuttigen inhoud. Katholieke Jonge Wacht. Het Sinte Barbarafeest van onze Burgerwacht. Schieting van 11 December. Gewone schieting. (23 Kartons.) Kiezerslijsten. Ie Canton. Senaat en Provincie 1.335 kiezers 614 met 1 st.. 442 met 2 st., 279 met 3 st. maakt 2335 st. Kamer .- 1522 ki°zers 780 met i st., 444 met 2 st., 298 met 3 st. maakt 2562 st. Gemeente 1235 kiezers737 met 1 st., 229 met 2 st., 100 met 3 st., 169 met 4 st. maakt 2171 st. Katholieke Wacht. zondag 14 Burgerlijke Godshuizen. - Uitslag ZONDAGRUST Leest en verspreidt «HET YPERSCHE VOLK» Stadsharmonie. Concert. Zon dag 28 December 1913, om 5 ure 's avonds, op de Halle (ingaDg Neermarkt). j Handschriften worden niet teruggezonden. Naamlooze schriften worden niet in acht genomen. Briefwisselaars worden verzocht telkens hun volledig adres op te geven. Ieder boek waarvan twee afdruksels zijn ingezonden, wordt besproken. UITGEVER AANKONDIGINGEN Gewone 0.15 de regel. In't blad 0.30 de regel. Rechterlijke l.fr, de regel. Groote en langdurige volgens overeenkomst Bekendmakingen buiten West- en Oostvlaanderen worcien ontvangen bij AGENCfi HAVAS, te Brussel INSCHRIJVING i fjUiten Bejgië vracht er bij De bespreking blijft aanslepen. Tot hier toe werden er een twaalftal artikelen goed gekeurd. De linkerzijden klappen en babbe len en als het er op aankomt te stemmen, zijn ze tegen alles, 't Zal alleszins in rekc- - ning gebracht worden bij de aanstaande ver- kiezinge.n Met Belgische Volk zal wel ge denken wie er voor en wie er tegen zijne belangen was. Hel schijnt dat de rechterzijde van Kerst- dogverlof wil afzien om met de Schoolwel gedaan te maken. Men zou slechts twee dagen met kerstdag en twee dagen met Nieuw jaar de zittingen opsehorsen. Overeenkomstig de aanwijzingen van hel Koninklijk Besluit van 7 October 1913, wor den de gendarmerie-brigaden te peerd. van Avclghcm. Thourout en Waereghem, in bri gaden te voet veranderd worden; de eerste werd reeds veranderd op 1 dezer, de twee andere zullen hel worden op den 23n Een minislericcle omzendbrief van 2 De cember laatst, roept de aandacht der mi litaire overheden op de in voege zijnde stelling der wet op het gebruik der talen in het leger, 't Was hoogst noodig, want de vlaamscbe. taal werd er echt stiefmoeder lijk behandeld. De minister van oorlog heeft besloten dal liet kuischen van de gemakken, in de ka zernen, voorlaan niet meer moet gedaan wor den door de soldaten zelve, maar wel door burgerlijke werklieden. Er zullen daarvoor - -contracten gesloten worden met de korps- oversten de kosten zullen betaald worden door de kazcrneerdienslen. Het zal onze sol- dalen genoegen doen te vernemen dat ze weer van cgn corveeke en wel van hel minst propere, af zijn. In, dc eerste dagen van Januari zal in het leger een nieuwe helm ingevoerd wor den. Ter uilzondering der grenadiers en gid sen, zulle alle wapens het nieuw hoofddek sel krijgen. lil .Mggwïslrifd.inet het verspreid gerucht zal de helm niét in metaal zijn. Hij! zal overtrokken worden lynl laken van verschil lende kleur, volgens de regimenten, dit om alle schil lering te vermijden die in oorlogs tijd altijd nadeelig is. De ruilerijhélm zal versierd zijn met een zwarten vederbos. M. Sogers, minister van posterijen, heeft een besluit genomen dat jaarlijks eene uit gave zal vergen van 90.000 fr. Te beginnen van 191-1 zal er eene terug gave geschieden van 1 centiem, voor elke bewerking, waarbij eene geldverhandeling te pas komt en die gedaan* wordt door bemid deling der postboden en voorloopige agenten, uitgenomen voor wat de stortingen betreft in de spaar- en lijfren(ka's en den verkoop der frankeerzegels. De vergoeding van 5 centiemen, nu per ontvangen handelseffekt toegestaan, is afge- schaft. De vergelding zal de twee honderd frank niet mogen overtreffen. Krach lens een koninklijk besluit heeft de minister van geldwezen toelating verleend om dé aceijnsrechten per post te betalen, bij' middel van kredietbrieven, van wissels of van 1 bons. Dezen moeten al de voorwaarden ver eenigen, vereischt door het postbestuur. De brouwers zijn gemachtigd hunne werkopga- ven aan den ontvanger van de omschrijving te, doen per post. Zij die de rechten komp- tant betalen, mogen hel bedrag in postman- daat bij de opgaven voegen. Al de beschik kingen door het koninklijk besluit voorzien zijn ook toepasselijk op de betaling der ac eijnsrechten, verschuldigd door de tabakfa- briekonten voor den inlandsehen droogen ta bak dien ze verwerken. De nieuwe telefoontarief zal in voege tre den I. Op l Januari voor de tusschenge- meenlelijkc verbindingen aan 50 en aan 75 - centiemen 2. Op 1 Mei voor de plaatselijke verbin dingen. ter uitzondering van Brussel even wel, waar, om material© redenen, het oud stelsel nog zekeren tijd in zwang zal. blijven. Men denkt van 1 mei af een bijzonder tarief ten bate van openbare gestichten en der drukpers in te richten. Het gaat slecht bij de socialisten. .Sedert dc laatste algemeene werkstaking is het ledental der roodè syndikaten fel aan 't ver minderen. Sedert dien tijd ook hebben de brus- sclsche socialisten reeds twee vak-stakingen uitgelokt en verloren. Te Gent zit het schuw. Daar bestaat de vrije socialistische partij van dezen die sedert jaren het slavenjuk van den rijken proletair Anseele niet meer willen dra gen. Die partij heeft een blad, genaamd DE WAARHEID Zoo wordt erin Baas Anseele beoordeeld De verwoesting, door Anseele in de werk liedenpartij aangericht, is onherstelbaar. Prin ciepen heeft hij nooit gevolgd, broederliefde heeft hij nooit gekend. Elk woord, elke daad van zijn leven was voorop berekend lot eer en voordeel voor zich zelve. 't Is de toestand in Vooruit zelf die meest van al stinkt. De leden zijn in groot getal de dwingelandij moéde: lagere dagloo- nen in Vooruit's fabrieken dan hij andere patronen, wraakroepende wegzendingen van oude leden, verkwisting van millioenen en millioenen voor feestpaleizen, enz... enz..., nullolóoze onkosten voor employés en bu- ree-lratten... al met het geld van de dompe laars die zich door Vooruit lieten bij den neus leiden, al ten nadeele der ware volks belangen. Dc troon van Czar Anseele veel grno- ter autocraat dan den C-zar aller Russen is aan het- wankelen. In Engeland heeft hel congres der syn dikaten de staking van Dublijn besproken. Met 2 millioen 280 duizend stemmen werd de vraag van Larkin, het opperhoofd der Iersehe werkstakers, om in Engeland de al gemeene werkstaking uit 1c roepen, verwor pen. Larkin heeft mogen spreken, doch het congres stemde dat de onderhandelingen tus- schen de Dublijnsehe werklieden en hunne werkgevers moeten voortgezet worden. Telegrammen toegekomen in hef kwartier der Constitutionnalistcn melden dal generaal Ag-ni- bar dc federale troepen te Cuba, na een gevecht van 24 uren verslagen heeft. De federale verliezen zouden van 200 cloo- dcri en gekwetsten zijn. Een telegram, later ontvangen, meldt dat hét gevecht hernomen is. Tengevolge van duizenden verzoekschriften van menschen uit alle standen, om weer in gasthuizen Zusters te hebben voor de arme zieken die het begeeren. was hij den mu- nicipalen raad van Parijs een voorstel inge diend om aan dat verzoek te voldoen. Ondanks de krachtige en onweerlegb ire pleidooien van verscheidene leden, werd het voorstel verworpen met 39 tegen 37 slem- men. De duilsehe Rijkskanselier heeft in den Reichstag verklaard dat de betrekkingen met Engeland ten beste zijn, na de moeilijkheden die in Afrika waren opgerezen. Duitschland' 'verzaakt aan niets, maar het erkent ook alle cngelschc rechten. De betrekkingen met de cngelschc re geering zijn veel verbeterd, zegde hij. Hopen wc dat deze verbetering van uit dc regee- ringskringen, zal doordringen tol het publiek, 't Verleden is 't verleden. Houden wij re kening met liet tegenwoordige Het laatste gevecht tegen de Rifains is zeer noodlottig geweest voor de Spanjaards, die 29 dooden hadden. Eene der afdeelingen is op den weg van Ceuta in eene hinderlaag gevallen en bijna gansch vernietigd. Bene vens dc 29 dooden waren er ook 10 gekwet sten en twee verdwenen mannen. Deze zaak heeft een pijnlijken indruk ge laten in de militaire middens van Tetouan. Voor de eerste maal sedert de postzegels heslaan, zullen er uitgegeven worden, waarop de wezenstrekken van Z. H. den Paus zul len weergegeven zijn. Er zijn reeds geldstuk ken geweest van den Paus, maar nog nooit postzegels met de beeltenis van den Paus. In den tijd der lijdelijke macht van den Paus, waren op de postzegels de' tiaar en de sleutels van St-Fieter afgebeeld. In Oostenrijk-Hongarië zullen nu de post zegels uitgegeven worden op welke dé beel tenis zal prijken van den IJ. Vader Pius X, eigenhandig Z. M, Keizer Frans-Jozef kro nende. Deze postzegels zullen Voorzeker vecL bijval hebben. Geen sterk gebolde boom maar zwakke riet, aan 't rillen op eiken wind, is, menseh, uw onstandvastig willen. Gij bouwt op uwe kracht, verwaand, een vast betrouwen en, stichtend op het zand, meent ge op de rots te bouwen. Hoe treurig vaart ge, o menseh, die immer nieuwe wegen trotsck ingaande, altijd komt uwe oude zwakheid tegen Socius. Een 30 tal afgeveerdigden waren er aan wezig, verschillige hadden zich dosn veron- scbuldigea. Aan 't bureelM. Alb. Biebuysk, provin- cieaalraadsheer, voorzitter M. Adv. Van- dermeersch, ondervoorzitter E. H. Dugar- dyD, proost M. J Sobry, schrijver M. A. De Coiinck, bu'pschrijvèr en B. Vermeulen, schatbewaarder. Hf t proces-verbaal der vorige zitting en de wij ligingen aan de standregelen worden goedgekeurd. Dan wordt er verslag gemaakt over de werkzaamheid van het algemeen se- kretariaat enov9r deze der afdeelingen. M. A. De Coninck voorzitter der K. J. W. van Elverdinghe, spreekt over de noodwendig heid als leden te tellen welgevormde en diep overtuigd0 christeneJoDgelingen. Hij wtnscht nauw bRrek tusschen de K. J. W. en de K. Vereeniging, en dat de politieke hoofdman nen zouden uitgenoodigd worden en aanwe zig zijn op de gemeenten ter gelegenheid van jaarlijkiche vergaderingen of feesten. M. B. Vermeulen zegde een woord over het work der geslotene retraiten voor K. J. Wachters voor hetwelk M. De Coninck zich een ware propagandist heeft gemaakt. Het voorloopig bureel wordt met alge meenheid van stemman als bestendig uitge roepen, en de verplichtende algemeene ver gadering vastgesteld te Komen in den Zomer 1914. 1 /Canton FAverdinghe Bixschote, Boe- singhe, Brielen, Dickebusch, Elverdioghe, OoBtvleteren, VlamertiDghe, Voormezeele, Woesten, Zuydschote. 2/ Canton Meessen Dranoutre, Kemmel, Locrè, Meessen, Nieuwkerke, Ploegsteert, Waasten, Wulverghem, Wytschaete. 3/ Canton Passchendaele Passchecdaele, Zonnebeke. 41 Canton Rousbrugge-Haringhe Crom- beke, Proven, Rousbrugge-Haringhe, Watou, Westvleteren. 5/ Canton Wervick Neerwaasten,Comen, Gheluwe. Ilolleb ke, Wervick, Zaotvoorde. 6/ Canton Yper B celaere, Gheluvelt, Langemarck, Poelcapelle, Sint Jan, Yper, Zillebeke. 7/ Canton Poperinghe Poperirghe, Re- niDghelst, Westoutre, Locre. Da militieraad zetelt te Yper en is samen gesteld uit een rechter van den rechtbank van eersten aanleg als voorzitter,den vrede rechter van het canton, den controleur der belastingen. De heer Arrondissementscom missaris zetelt als verslaggever met raadge vende stem. i3 December, om S ure, zitting van den Ge meenteraad. Dagorde 1. Stadsbestuur verslag over het diensijaar 1912. 2. Stads- gelden begrooting voor 1914. 3. Wel dadigheidsbureel rekening 1912 en begroo ting iq 13. —4. ld plaatsing van kapitalen. 5. ïd. vergunningen op het kerkhof. Burgerlijke Godshuizen rekening 191?. 7. Ii. verkoop van grond te Zonnebeke. 8. ld. verkoop van grond te Brielen. 9. Id. (verkoop van grond, enz.10. Mu ziekschool: begröoting 1914 11. Huis houdschool: begrooting 1914. 12. Boe kerij begrooting 1914. i3. Eerediensf legaat aan de kerkfabriek van St-Maartens. 14 Middelbare schoolinrichten van een snelschriftleergang i5. Openbare feesten vieren van een honderdjarige. v Ontvangen voor, E P. SEYS Zesde Lijst Vorige lijsten fr. 938 50 Onbi kend 100.00 Om den missionnaris aan te moedigen inziju edel weik 20.00 D. R10 00 M. Cl, Yper5 00 Dr en Mme Dieryck 10 00 Een dienstmeid .1.00 Totaal: fr. 1084 S0 Ontvangen voor E. P. LEBBE Eerste Lijst Dr en Mme Dieryck 10.00 Dit feest ging dees jaar gepaard met het zestigjarig jubelfeest van den heer Désiré Valcke, die op 8 December 1853, zijn akte van opdracht als kind van Maria deed. 's Morgens om 7 ure werd het H. Misoffer in de luisterlijk versierde kapel opgedragen. De Eerw. Pater Callewaert sprak eenige gloedvolle en opbeurende woorden tot de Congreganisten, die dan allen ter HTafel naderden. Na de godsdienstige oefeningen greep er in de bevlngde zalen der Congregatie een broe derfeestje plaats, ter eere van den jubilaris ingericht. Bij zijne intrede wordt hij door oud en jong dapper toegejuicht. De deftige, brave man is tot tranens toe bewogen. De Zeer Eerw. Heer Deken De Brouwer wenscht hem geluk om zijne volharding. De heer Prefekt Antony biedt dan den jubilaris eene schoone herinnering aan, alsook een adres door al de Congreganisten geteekend. 's Avonds heerschte de gulhartigste broe derlijkheid onder al dat jeugdig volkje, dat op die dagen meer dan ooit zijn gehechtheid en verknochtheid aan die aloude instelling, die de Congregatie is, lucht gaf. De feestelijkheden werden gesloten door een plechtig lof, waaronder de Eerw. Pater Callewaert der Predikheeren een prachtig sermoen voordroeg, die, wij twijfelen er geenszins aan, een blijvenden indruk op die keurbende onzer katholieke jongens zal teweeg hebben gebracht. De Congregatie heeft eens te meer bewezen wat al goeds, wat al christelijks er in haar leden ligt besloten. Mocht zij steeds voort- bloeien, meer en meer deftige jongens van verderf bewaren en meer en meer katholieken van één stuk voortteelen. 't Is haar doel en de reden van haar bestaan. H. Wijding. E. H. G. Werbrouck, van Yper, oud-leerling van Sint Vincentius- College, seminarist in het Bisdom Doornik, student in Godsgeleerdheid aan de Hooge- school van Leuven, zal op Zaterdag 20» dezer, in de kerk van het Groot Seminarie te Brugge de Heilige Priesterwijding ont vangen. Wij bieden aan den gelukkigen ge- wijden, aan zijne moeder en familie onze hertelijkste gelukwenschen Met welk een helderheid heeft Adv. Dosfel de geheele vraag van onze volksontwikkeling uiteengezet. Het bleek dat hij niet wilde verbluffen met groote gebaren en ronkende zinsneden, zooals hij dat kan op meetingen en landdagen, waar er enkel geestdrift moet aangevuurd worden, en niet overtuiging ge maakt. Wat bij eerst wilde was aan te toonen wat men door ware volksontwikkeling ver staan moet op alle gebied zedelijk, kunstig, economisch, wetenschappelijk. Dat eerste deel scheen wat dor en moeilijk, maar be vattelijk was het toch heel goed. Wanneer hij dan echter die algemeene princiepen toepaste op de toestanden van ons volk, toen hij de vraag stelde is ons volk ontwikkeld, en zijn bedroevend antwoord bewees dan waren zijn bewijsvoeringen zoo grondig en logisch en klaar, dat we zelden of nooit den benarden toestand van ons volk zóó diep hadden bekeken,en de redelijkheid, de nood zakelijkheid en grootschheid van de vlaam sche beweging, die als doel heeft ons volk op alle gebied te verheffen en te ontwikkelen, zoo klaar hadden ingezien. Dosfel heeft de reeds overtuigden in hunne overtuiging verstaald, hij heeft ook onver schilligen bekeerd. Hoe jammer dat hij niet spreken mocht voor tal van mannen die door de Voorzienigheid zijn aangesteld om ons zoo verachterde volk naar hooger op te leiden en hun plicht soms verkeerd verstaan. Ter herinnering Zaterdag 13 dezer, te 8 1/2 ure 's avonds in de St Michielszaal. Alge meene vergadering waarop E. H. C. Gezelle spreekt over Dichter Guido Gezelle. Liede ren van G. Gezelle gezoDgen door M. K. Boslyn. _-«s/NyNyN/. brandweer had Zondag plaats. Te II u. ging het korps, voorafgegaan van Stadsmuziek, naar het huis van M. Commandant Baus het vaandel onthalen om van daar stoetsgewijze naar de Mis te gaan. Te 12 u. is er wapen schouwing gedaan doo- M. Burgemeester Golaert, de gemeentersad en de commissie der Harmonie. Te 1 1/2 u. was er banket in de Iweinszaal. Aan de eeretafel voorgezeten door M. Commandant Baus bemerkte men M. Bur gemeester Colaert. volksvertegenwoordiger en M. Schepen Fraeijs de Veubeke, senator en voorzitter der Stadsharmonie, MM. ge meenteraadsleden Struye, senator, Iweins dEeckhoutte, D'Huvettere, Biebuyck, pro vinciale raadsleden, Sobry, Bouquet,onder voorzitter der Harmonie, MM. J. Baus, N. Angloo, leden der Harmonie commissie, MM. luitenanten Vergracht, Seys en Gille- bert, de e6re-adjudant Ducorney, de eere- muziekbestuurder Wittebroodt, de bestuur der Van Egroo, adjudant Van Aerde, enz. enz. Do spijskaart, bozorgd door het huis Poot Casier, was aller fijnst en smakelijk. M. Cd' Baus stelde een heildronk voor aan de Koning en aan het stadsbestuur. M. Bur gemeester Colaert antwoordt met te drinken op de gezondheid van den commandant, de officieren en het korps. Vermeulen H. 25 20 25 25 15 120 BatayeA. 20 25 25 25 15 110 2e Canton. Senaat en Provincie 1898 December 1913, te 7 1/2 ure s'avonds, raad vergadering voor het nazien der jaarreke ning, en ten 8 ure 's avonds algemeene ver gadering der leden der K. Wacht in het IC. Volkshuis te Yper. Dagorde. Tombola. Verslag der vorige vergadering. Voor stelling ven nieuwe leden. Voordracht over de Schoolwet. Spel en zang. Zondag 21 December 1913, te 8 ure 's morgens, zielmis in St. Pieterskerk te Yper, voor F. V. Versavel zaliger. der aanbesteding op 5 December 1913, voor de levering van eetwaren in de gestichten door het bestuur beheerd en voor het over nemen van bakkerskolen en gruis voortko mende van de bakkerij. Eetwaren.—Vleesch O L. V. hospitaal, Giller A., 1.16 de kg. S. Elisabeth, id., 1 96 Knechtenweezenhuis, Vanraes C., 1 45; Oudemannenhuizen,Opsomer A.,1 33; Belle gasthuis, Vermeulen-Roose, 1.35 St Jans gasthuis. Giller G 1.39 Krankzin nigengesticht, Vermeulen-Roose,1.43; nood- tijdenden ten huize bijgestaan, id., 1.20 S. Antonius, Locre, DepuydtJ., 1.45; Ge sticht Godtscbalck, Wytschaete, Vanraes C., 1 30. Zwijnenvleesch Bulthez J., 1.44. Rijs MM. Vercruysse gebr., 27,50 de 100 kilog. Overneming Bakkerskolen, J. Blomme, 0.92 per hectol. Gruis A. Vasseur, 17 fr. de 100 k. Dienstdoende apotheek. Zondag 14 December, van 12 ure tot 10 ure 's avonds J. DEHOUCK, Dixmudestraat, 16. Boven ie midden M. Doumergue, voorzitterminister van buitenlandsche zaken van links naar rechts, te beginnen al boven MM. R. Renoidt. binnenlandsche zaken Malvyhandel Metin arbeid-, Raynaud,-landbouw; Lebrun,'coloniin-, David, openbare werken; Monis, zeewezen Bienvenu-Martin, rechtswezen; Caillaux, geldwezenNoullens, oorlog; Yivianiopenbaar onderwijs. De ministerieele kriais is in Frankrijk op gelost. M. Doumergue, een radiko demo cratisch senator, een politieker van tweeden rang, is er in gelukt een ministerie te vor men. waar men niet eene groote figuur aan treft. M. Caillaux, oud hoofdminister, is minister van geldwezen. 'tZal feitelijk hij zijo die heel den boel zal doan draaien om boter zijn plan in buitenlandsche en binnen landsche politiek te kunnen doorvoeren, heeft hij voor die twee posten strooien man nen uitgezacht, MM. Doumergue en Renoult. Ook wordt dit nieuw ministerie, over 't alge meen slecht onthaald in Frankrijk. De anti katholieke Journal des Débats zegt dat het eenvoudig een samenraapsel van politie kers is. De meeste bladen noemen dit een ministerie van lagen strijd tegen den Voor zitter der Republiek, M. Poincaré, en ze beweren, dat deze laatste met zulk ministe rie te aanveerdon, zijn eigen vonnis heeft geteekend. kiezers: 721 met 1st., 701 met 2 st., 473 met 3 st. maakt 3542 st. Kamer 2184 kiezers: 977 met 1st., 712 met 2 st., 493 met 3 st. maakt 4886 st. Gemeente 1750 kiezers 879 met 1 st., 432 met 2 st., met 3 st., 297 met 4 st. maakt 3357 st. PROGRAMMA 1. Allegro militaire X. X. X. 2. Ouverture n° 1 de Léonore Beethoven. 3. Mazurka (Flora) J. Wittebroodt. 4. Le Roi d'Ys, fantaisie Lalo. 5. Danses n"s 5et 6 Brahms. i

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1913 | | pagina 1