uan hier en elders. Onze tlorsien naar Congo. Het Belgisch Schooischio. SPORT SCHRIJFM ACHIEN EN WHP LEL.» American Baby's powder Kristen Middenstand Yper Met Onderscheiding. Met groote vrucht. BEZOEK. Eervolle onderscheiding Ambtelijke Berichten. WestOllter. Een persoon die van zijn werk uit Frankrijk kwam werd hier op de plaats door de douaniers van West- nieuwkerke aangehouden en naar het tolbureel van Locre geleid. Poperinghe. Dier op hol. Een muilezel aan eene kar gespannen, ging alhier op hol toen een na een de wie len afsloegen. Het hollend dier rende nog voort toen het een klein straatjen insfoeg waar het kon bedwongen worden. Er zijn gelukkiglijk geen ongevallen te betreuren. Elverdinghe. Vergadering. De landbouwers van Elverdinghe en der aanpalende gemeenten worden v. iendelijk en dringend uitgenoodigJ tot eene gewestelijke boerenvergade- ring, die zal plaats hebben op Pal mer. -Zondag (1 April aanstaandete 15 30 uur, in de nieuwe tooneeizaal van 't Kasteel te Elverdinghe. Gheluwe. Erg werkongeval. De werkman Charles Masselis, 48 jaar, al werkzaam zijnde in de ge stichten Masureel heeft met zijn rechter been gevat geweest tusschen een electrische top en een kabel die een wagertje trok. Het slachtoffer werd naar eene k iniek overgebracht. De gekwetste zal eene lange, werkon bekwaamheid ondergaan. Gheluvelt. Nog altijd de moorddadige obussen. Eene Belgische Handelsbetooging te RY5EL. BOKSEN WIELRIJDEN G. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 18. YPER. - C. S. Y. PAASCH-TORNOOI Zondag 8 April Boterstraal, 6, YPER HET VERMAARD Wijlen Heer Achiel VASSEUR ZIELEMISSEN Woensdag avond had er in het lo kaal de uitreiking plaats van de diplo mas aan de bekroonden van den eersten leergang van boekhouden voor het iaar 1928. M. de Burgemeester Sobry en Schepen DecLrcq vereerden de plechtigheid door hunne gewaardeer de tegenwoordigheid- M. de Voorzitter G. Delahaye be dankte de vertegenwoordigers van de stad Yper. Hij deed het nut uitschijnen van de dubbele boekhouding voor de kleine Burgerij en had een bijzonder woord van dank voor den geachten lesgever M. Joseph Vandendriesrche cie zich noch moeite noch werk ontziet om de kleine Burgers van Yper, het nuttige aan te leeren. Na een woord van ge- lukwensch aan de bekroonden, sprak Meester Vandendrirssche eene ge moedelijke rede. Hij stelt zich gaarne ten dienste van den Christen Midden stand, omdat hij zelf overtuigd is van de deugddoende werking die lier wordt verricht. Dan geeft hij een bloempje, zooals hij dat zoo wel kan, aan de Dames en Heeren die den eer sten leergang hebben gevolgd, prach tig hebben gewerkt en een schitteren Je exaam hebben afgelegd. Er w.iren 5o punten te verdienen voor proefbalans, punten voor regularisatie i5 voor de slotbalans en 0 voor den bil an. i3 hebben het vereischte getal pun ten bekomen. Jufvrouwen Ciaerhoudt Maria Merlevede Maria-Jeanne Merlevede Paula Delanoote Claudine Wacke- nTr Ivonne. Heeren De Houck Joseph Bau- dry PaulHoste Léo. Jufvr. Cnockaert Berthe. Jufvrouwen Vermeulen Godelieve; Vermeulen Maria. Heeren Andries Maurice Ternier Camille. M. de Bu -gemeester Sobry over handigde de diploma's en sprak een woord van dank aan den Heer lesge ver, hij vQ-gde zijne gelukwenschen aan de Dames en Heeren die i5 we ken lang de lessen zoowel hebben gevolgd, en moedigde den Midden stand aan in zijn overpoosd streven voor het welvaren van den kleinen handelaar en industrieelen midden stander. Zoodoende zei hij werkt gij mede aan den groei en bloei voor onze beminde Yperstad, Men meldt ons dat op 1 Oogst aan staande 800 gewapende Cadetten van het Harwipkshjre Territorial Brjtannique y te Duinkerke zuhen ontschepen om de Stad en de haven te bezoeken. Vandaar zullen zij hunne reis voortzetten om het Belgisch front, onder leiding van hunne officieren, te bezoeken. Den 8 Oogst zul len zij opnieuw te Duinkerke instappen om naar hun land terug te kceren Wij vernemen dat aan den Heer P. Vandenbraambussche, Policicpom missaris dezer stad, bij K. B. van 3-3-28, het Burgerlijk Kruis van ie Klas is toegekend. Het Ypersche Volk» biedt aan den heer P. Vandenbraambussche zijne beste en oprechte gelukwen schen. Bij K. B. van 21 Maart is aangeduid in hoedanigheid van plaatsvervangend beroepsrechter in zake huishuurwet bij de rechtbank van eersten aanleg te Yper, de heer F. Devos, onder zoeksrechter bij gemelde rechtbank Bij K. B. van 19 Maart wordt voor een nieuw termijn benoemd de heer M. Dehem als griffier der rechtbank van oorlogsschade van Yper. Yper. Erg ongeluk vermeden. Aan den overweg der Spoorbaan halver wege Yper-Vlamertinghe reed een auto om d'een of d'ander oorzaak de spoor baan op, in plaats van zijnen weg te vol gen. De trein uit Vlamertinghe was in aankomst en men kon voor een erg spoor wegdrama staan Dank aan de signalen gegeven door den baanwachter en de wak kerheid van den machinist kon het gevaar te tot stoppen gebracht zijn. Het was slechts na meer dan een uur eendrachtig werken van het ijzerenweg personneel en de inzittenden van den auto, dat de baan kon geruimd zijn, en de reizigers de rich tingen Yper-Hazebrouck en Yper Rousse- laere-Kortrijk hunne reis konden voort zetten. Een boter- en eierenkoopman had eene vrouw van alhier belast voor zijne rekening te koopen. Meer dan eens bad hij een tekort aan eieren en geld vastgesteld. Zaterdag laatst werd de vrouw op heeter- daad betrapt. Het gepleegde bedrog beliep reeds verschillige duizend frank. De on eerlijke koopvrouw zal met het gerecht af te rekenen hebben. Dees week reed een landbouwer de Pottestraat in met twee karren, bespan nen met twee paarden. Een ander land bouwer reed insgelijks met peerd en rijtuig dezelfde straat in doch al den verkeerden kant. De tremie van dit rijtuig kwetste een der paarden in de borst. Een klacht werd bij de policie ingediend. Dagorde 1. Voordracht over de zuivelindustrie en de voordeelen van samenwerkende stoommelkerijen, door M. Seghcrs, ingenieur der Btlg. Boerenbond van Le.ven. 2. Be spreking e.i inrichting eener geweste lijke stoommelkerij, door M. De- boodt, opziener vaq den Be'g. Boe renbond voor onze streek. Landbouwers, kleine en groote, het geldt uwe belangen. Weest allen op uw post. De genaamde Vanhoutte, 18 jaar, van Becelaere, die opgesloten ge weest was, door zijn slecht gedrag, in eene verbeteringschpol, was voor de tweede maal ontvlucht Zijne tegenwoordigheid was deze laatste dagen bekend gemaakt geweest in de omstreken van Gheluvelt. De politie zocht hem op. Woensdag namiddag vond men hem bij de Kronenbos- sche n al een koperen band van een obus willen afs'apn, was hij slachtof- fcr'gewecst van eene ontploffing. Erg gekwetst werd h j haastig n ar '"en hospitaal overgebiacht. BURGERSTAND VAN YPER, van 22 tot 28 Matrt 1928. G'-bcorten. Verstrae'e Josephine. Wen- ninckstraat, (van Merckcm) - Blanck.iert Maria, Neermaikt. Leupe Jacques, Mar Fochlaan. QverlijcWs. Rrxnirrt Jnlien, 0 j wed. De Ceuninck Julie. M Frenchlaan. Dema- rey Eudoxie, 59 j Veurnestw- Ma'fait illy, 2j Hoornwerk Allostry Zoë, 4(5 j. echtg. Soenen Jules. Wenninrhstr. (van W Vleleren) Roelandts Mathilde, 91j., wed. Simpelaere Benoif, Lange TbouroutAr. TTof Maria, 79 j., we l. Lefevre Theophiel, St Janshaspitaalstraat Kerpnckx Jerome, 3 j., Graenespaat. Lclicur Sophie, ?0j., wed. Carroen Amand, Meencnsteenweg Stad WERVICK. Geboorten. Goemanne Bibiane, Mag- dalenattr., 91. Vermeulen Roger, Sek- tjeA, 98. Vervacke Albertine, Duiven- straat, 48. =- Dujardin Maria, sektie E, 63.Poirot Lucienne, Steenackerpl., 26. Deput Albert, sektie F., 158. Six Gilbert, Vlamingstr., 18 Overlijdens. Sanly Albert, 2 m., sektie G., 25. Verbeke Helene, 33 j.. echtg. van Leire, Koeistr., 7. Hervent Omer, 35 jNieuwstr., 61. Pype Ge rard, 1 j., sektie F. 3ot. Vancker (mannelijk, levenloos). Nieuwstr 65. Tyberghein Sidonie, 6i j., in het hospi taal. Lecompte Marie, 74 jechtg. van Catry, Leopoldstr., 5. Desmet Jeanne, 17 j sektie F, 107. Vandenbulcke Marie, 63 j., echtg. van Wallyn, Groene- straat, 28. Phlypo Eudoxie, 71 j., echtg. van Malfait, in het hospitaal. Verhaeghe Sidonie, 65 j., echtg. van Lecluse, sektie F., 41 Huwelijksaankondigingen. Braem Gerard, fabriekwerker en Masschelein Jeanne, fabriekwerkster, b. v. Wervick. Durnez Joseph, fabriekwerker en The^ ry Angele, fabiiekwerkster, b. v. Wervick. Ameye André, bleekersgast te Meenen en Lesage Marguerite, fabriekwerkster te Wervick. Stalen Valei e, wever en Pe- net Malvina, fabriekwerkster, b. v. Wer vick. Moniez Jules, lintwever te Ko men (Fr.) en Steeland Celina, fabriek werkster te Wervick. Demey Jerome, fabriekwerker te Komen en Delaere Adrienne, fabriekwerkster te Wervick. Malfait Leon, vlasbewerker en Massche lein Marie, fabriekwerkster, b. v. Wer vick. Decherf Marcel, papierhewerker en Kerckhot Celesta, fabriekvverkster, b. v. Wervick. Beuselynck Alfred, werk tuigkundige te Komen en Haeke Made leine, fabriekvverkster te Wervick. Fi- gaureux Michel, bakkersgast to Hoog- staede en Biesbrouck Celina. fabriek werkster te Wervick. Vanassche Theophile, zwingelaar te Moorslede en Vandaele Marie, huiswerkster te Wer vick. Malfait Robert, fabriekwerker te Gheluwe en Descamps Gabrielle, huis- werkster te Wervick. Durnez Emile, wever te Wervick en Deprez Marie, fa briekvverkster te Meenen. Syx Mau- rits, fabriekwerker te Wervick en Claevs Magdalena, fabriekvverkster te Gheluwe. Bracm Juliaao, wever te Wervick en Dejonghe Magdalena, fabriekvverkster te Gheluwe. Men verzekert dat de Koningin den Ko ning zal vergezellen in zijn aanstaande reis naar Congo. Het program voorziet een officieele ontvangst te Boma eene spoorreis van Matadi naar Leopoldstad eene luchtreis van Leopoldstad naar Port Francqui en vandaar per boot naar Char- lesville den 8 Juli inhuldiging van den spoorweg reis naar Elisabethstad be zoek aan een deel van Katanga en terug keer over Bukama en Boma. Het Belgisch Schoolschip L'Avenir uit Antwerpen vertrokken den 18 Septem ber 11. voor eene lange reis, is na veel we dervarigheden terug in Holland aange komen, met een belangrijke lading voor die bestemming. Een der Kadetten is tij dens de reis aan boord overleden en het lijk werd aan de golven toevertrouwd. Hij was 17 jaar oud en afkomstig van Elsene De Kapitein spreekt met veel lof over de Kadetten, die zjch moedig en heldhaftig gedragen hebben tijdens de gevaren die het Schip ontmoette op zijnen weg. Ter gelegenheid der Handelsfoor in den maand April te Rysel gehouden, zal er vóór den i5 dezer maand een Belgische Dag ingericht worden door de Belgische Handelskamer van het Noorderdeparte ment. Den 15 April zullen verscheidene muziek- en zangverenigingen naar Rysel gaan. Men rekent op de tegenwoordigheid van een Belgisch Minister. Na eenen optocht door de Stad zal er eene ontvangst plaats hebben in het Grand Theatre en een banket in de hall. der Handelsfoor. In onze stad is dit soort van sport maar weinig of niet gekend en nog min beoefend. Het ware genoeg dat wij in ons midden een bokser bezaten opdat die liefhebberij misschien zich zoude opbeuren en lief hebbers aankweeken in de streek en op deze manier tal van aanhangers inwin nen welke zich tot heden moesten tevre den stellen met de uitslagen -te lezen van den eenen of den anderen hunner favoris. Hetgene \elen meer dan waarschijnljj niet weten is dat wij nochtans een soort gelijken bokser bezitten te Yper welke bij zijne oudeis op de Zonnebekesteenvveg, of beter gezegd, op de Potijze vertoefd, Hij heet Gheskiere Gerard, pas 21 jaar en wegende 84 Kgr. Beeld u niet in dat het papvet is of opgeblazenheid 1 't Is 'nen stoere en felgebouwde kerel die nog al tegen 'n en duw kan en waarmede er nog wat op te rekenen zou vallen indien men soms ermede handgemeen zou worden, 't Ware allesins niet geraadzaam van met hem een kletspartijtje te doen want 'k vreeze hand voor eene facade die voorzeker eerder aan eene misvormde zwijneblaas zou gelijken dan aan een menschelijk wezeq. Sedert een jaar heeft hij 't boksen aan geleerd,ais liefhebber in een club waar van hij deel miek in Toerkoenje. Gedu rende dien tijd heeft hij 7 matchen be twist waarvan hij er 3 met de punten won, 2 door opgave en een door knock out. Hij verloor slechts één match die zijn eersten was en gedurende denwelken hij zijn neus gebroken werd. Tegenwoordig maakt hij deel van de prachtige club van Vancaullie, beroeps bokser, kampioen der half zwaar gewich ten der beide Vlaanderen,wiensentraineur hij is. Deze kan er maar niet van zwijgen over den vooruitgang van poulain die naar het schijnt op eene schooqe toekomst mag rekenen als zwaargewichtbokser. Wij lezen inderdaad in den «Dernière Heure» van Zondag 18. dezer, dat hij Mathys (86; Kgr.) zal ontmoeten voor de titel van kampioen van Vlaanderen der liefhebbers. Wij zullen onze boksliefhebbers op de hoogte houden zijner ontmoetingen en wenschen van heden af eene schoone loop- baaD in zijn nieuw beroep alhoewel hij tegenwoordig het werk in de fabriek niet verzuimt. Geluk dus, Gerard, klopt er maar op en zwicht u maar van nederla gen wij zullen de eerste zijn om uwe kampen na te volgen en durven verhopen dat gij menig zegepraal naar den Potij- zehoek mocht medebrengen en toekomend jaar als beroepsbokser overgaan. SlKI. Zondag laatst werd de eerste velokoers van het jaar betwist in onze stad. Voorbehouden aan de beginnelingen, deden 20 dezer zich inschrijven om er de 400 baarden te bevechten waarbij nog een groot aantal premien erbij gevoegd wier den door sportmannen geschonken. Som migen hadden zelfs saucissons.plastrons, vazen en saucisten als premie gegeven zoodat onze renners geen klagen hadden toen ze huiswaats keerden vermits ze hun kost verdienden. Rond 1 ure begon de inschrijving bij Arth. Devos, aan het kerkhof alwaar ook het vertrek om cure i5 gegeven wjerd. Gezien den korten afstand wierd er fel ge reden, te meer daar het de eerste maal Groote keus Tel. 250. Eenige verkooper van l( ADDFI het goed gekende merk ixrAi I C. L_ van occasiemachienen. Duplicateurs - Alle benoodigheden Linten, papier, carbone, stencils, inkt, enz. Verwisselingen. - Alle herstelling van gelijk welke machienen. was dat ze eens hunne beenen konden doen,rekken en alzoo algauw zagen wien er dit jaar in 't oog gediend te houden worden. De lc ronde ziet een geheel peloton de stad doortrekken, Werquin alleen die ge vallen was komt voorbij met 200 meters achterstel De 2e ronde. Geheel de ronde is reeds gescheiden. Titeca, een jong ventje van St Jan is los doch doet moedig voort 't is zijn eerste koers. Florizoone van Yper schijnt niet in den haak en verliest veld. De 3" ronde. Nog 16 man aan de top. De gang is snel, ze bollen aan 32 in d'uur. Wydo is uit het peloton gevallen, van bijkomen is er geen spraak. De 4e ronde. Met 14 doortrekken ze de stad, de talrijke premien doen de snelheid nog vermeerderen. Verstraete van Yper stekt een fiesch wijn. De 5e ronc'e. De laatste ronde wordt in snel tempo aangevangen. Corintje volgt op 200 meters. Florizoone geeft op. Met i5 renners vangen ze de sprint aan. De klasseering is moeilijk en dit niet zoqde-r- reden, want wiel in wiel bollen ze.jje eindmeet over. De Yperlingén die 'zich. min of meer te zamen gehouden hadden worden ingesloten en konden hun niet plaa'sen voor de eindklasseering. Uitslag 1. Knockaert René, Gheluwe. 2. Meerseman R. Meenen, 3. Burck Ed. Meenen. 4. Houplin.es Jos. Gheluwe. 5. Verwichte G. Wervick. 6. Decappelle Leon, Roeselaere. 7. Gouwy Mich. Leysele, 8. Verstraete M. Yper, De premien wierden gewonnen door Knockaert 5, Burck 3, Pauwels 2, Meer seman 2, Welge, Verwichte, Gouwy, Ver straete elk een. Toen de sportliefhebbers vernamen dat Fonte te Roeselaere in 't geweld ging zit ten, wist iedereen dat hij het ging wel doen wij zijn dan ook niet bedrogen ge weest, hij behaalde immers de 3e plaats, na meer dan zijn deel kop gedaan te heb ben. Proficiat alsook Goppens die er de 9e toekwam, allen in den sprint. Wij zien dat wii staat mogen maken op u voor dit jaar. Wij durven verhopen dat gij het daar niet zult laten en ons wellicht 'nen- oppervogel zult thuis brengen. Boertje die voor den eersten koers in 't vuur zat bij de juniors deed er 'n en schoonen koers maar leed bandbreuk in de laatste 5oo meters en kon zich niet klass/eren. Uitslag Roeselaere O G oote prijs Van Hauwaert (80 Km.) voor Juniors. 1. Vanecnooghe; 2. Decroix; 3. Ghe- kiere; 4. Vereecke; 5. Demarez; 6. Naert; 7. Devuldere; 8. Gryson; 9. Coppens; 10. Dccaluwe; 11. Lefere; 12. Tytgat; i3. Cortequis. Ypersche Wielrijdersci.ub. We hebben den klop gekregen te Veurne, en dit tegen de verwachting van meerendeels van ons En noch tans, had ik verleden week den tijd gehad et nige reken neer te pennen, 'k was wel in 't gedacht onze jongens te waarschuwen tegen dat groot ge vaar dat heet, zelfbetrouwen. Welja! W'hadden YVaereghem geklopt, w'hadden gelijk gespeeld met Daring. Wat kon Veurne ons nog hinderen En daar hebt g' het met een weinig onkans in den eersten time, een of twee fauten van taktiek, en waar we met klank moesten vinnen, komen we raar huis met eene nederlaag. Voor iemand die den match gezien heeft, is het zonneklaar dat Veuine voor Yper ver moet onderdoen vol gens zen twee prestaties hier en te Veurne tegen ons elital, en verdient die ploeg de plaats niet die hij bekleed in het algemeen klassemer.t. Hoe an ders dan uitgelegd dat we zoo jam merlijk klop kregen 't Is wel gelijk ik kom te zeggen, w'hadden - eene prachtige reeks overwinningen ge boekt w'hadden die bekroond met eene victorie op Waereghem en eene zedelijke victorie op Blankenberghe en... 't is toch zoo natuurlijk, w'heb- ben onzen tegenstrever van Zondag onderschat... Nu, achter zoo een bcc. de gaz komt gewoonlijk de reactie, en iets zegt me dat ze zal schrikkelijk zijn. Stade, Poperinghe en ze'fs Thourout zullen er de slachtefftrs van zijn. Ja, 'k voorzie dre achtereenvolgende zegepralen. De zweepslag van Zon dag zal deugd gedaan hebben Al o, jongens, Zondag zuilen we herbeginnen, niet waar, en zorgen dat die m Ach van Veurne onder al onze andere victorien verdwijne. Stade kloppen Ja, maar den match van Kortrijk niet vergeten, waar wc het geheel lastig tot een drawn kon- dt n brengen. Niet luisteren naar die gene die alom rond vertellen dat Stade enkel op eigen grond te vree zen is. Stade is sedert een paar weken in de zone dangereuse gerockt, en zal al doen wat hij kan om eruit te spertelen. Met de nederlaag van Zon dag, is onze toestandook weer ernstig geworden, en ge moet met die onge rustheid van ons allen, eens voor goed gedaan maken. Winnen we, dan is 't opgeschept, wezijn voor goed gered; maar verliezen we dan moeten-we geheel waarschijnlijk tot de laatste match wachten om ons lot te kennen. Zorgt dat we ons Paaschtornooi met gerust hert kunnen spelen, en zorgt ook dat er kan voortgang gedaan zijn aan onstribuun. Ge weet dat er daarvan spraak is voor toekomende seizoen. Wel, 'k heb uit goede bron vernomen dat de onderhandelingen onderbroken zijn er zal maar eene tribuun komen als we toekomer.de seizoen in IT spelen. Zondag dus, uwe beste schoenen aangetrokken,entooncn dat gij steeds dezen zijt die de besten in bedwang kunt houden. Dat schoon samenspel uitgehaald, waarop gij ons sedeit twee maanden vergast hebt. Allen samen, hand in hand. ten strijde ge trokken allen voor één, en die eéh is •uwe C. S. Y., waarvan de duurbare kleuren, wit-rood, Zondag avond aan ons lokaal moeten wapperen. OMEN.- A Om 2 ure Langham A. F. C. London-C. S. Y. B Om 4 ure R. C. S. Brugeois-F. C. Poperinghe Maandag 9 April Om 2 ure Verliezer A tegen verliezer B Om 4 ure Finaal tusschen winner A winner B Ingang per dag Aan de twee mat chen 4 fr. Aan een match 2,5o' l'r.y LidkaarUn niet geldig. Marktjjirijzeit YPER 24 Maart.Tarwe 178 Kool/.. 463 Klaverzaad 43vo. Berge 173, Boekweit ?31, Haver 192. Gerste 125; Erwten 408, Bloem 254, Maïs 197, Paardeboouen 211, Gruis 126; Zemelen 152, Lijnzaadrnerl 222, Lijnzaad- koeken 117, Aardappelen 50, Vocdergerste 172-171 fr. de 100 kilos, lioar 20 31, Eieren 0.72, Zuigverkens 120 tot 170 fr. het hoofd 6 00 fr de kilo. HORLOGEN JUWEELEN De schoonste keus. De genadigste prijzen. onmisbaar voor de kleine kinders en dooi de geneesheeren aanbevolen, is alleen ver krijgbaar 'i IN DE KINDERKORF Gezusters ROEDOLF Rijssclslraaf, 21, YPER. Roiiwhei'ielit De Verwanten en Vrienden van worden bij deze vriendelijk verzocht de Zielemis te willen bijwonen opgedragen te zijner intentie in de kerk der E. H. Paters Discalsen, Mondstraat, Yper, dtn Zondag 1 April 1928 om 9 u. 's morgéns. IN St PIETERSKERK. Zondag 1 April te 8 12 uur voor Coulombier Hélène. Zondag 8 April te 812 uur voer Vanhaeke Louis en huisvrouw Domarle Philomène. Maandag 9 April tc 9 uur voor de overledene familiën t an Sou- bry Cyriel en huisvrouw. IN STJACOBSKERK. Dinsdag 10 April,omgure, pkch- tig jaargetijde, gezongen tot ziell fenis van wijlen Heer Leo Vanderghote.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1928 | | pagina 3