Bond der UfoosiriHe Gezinnen Bouwpremiën Buitenland. Rechterlijke Kroniek Ypersche Kroniek. Gemeenteraad-Zitting DIKS M UID E HOOGER ONDERWIJS. MIDDENJLRY. Kerk van 0. L. V.=Middelares te Yper. Zond agrumt Rerum-Novarumfeesten Burgerlijke Oorlogslachtoffers Capucijnenkerk. Oostacker Donderdag aanst. gaan er 900 bedevaarders met onzen specialen trein naar Oostacker. Kloosterfeest. De Conferentie van Mijnheer HENNEKINNE in de Handel* en Nijverheïdskaraer. Benoeming. Een Kath VI. Nationalistisch Schepene bondgenoot der Liberale Franskiljonsche Vrijdenkers Men schrijft ons Een zeer beteekenisvol feit heeft zich onlangs voorgedaan in den gemeenteraad van de liberale burcht Diksmuide waar er tot de zoo gewichtige benoeming van een onderwijzeres in de gemeenteschool moest overgegaan worden. De vijf katho lieke gekozenen brachten hunDe stem op een juffer uit de stad zelf, bekend om hare talrijke bekwaamheidstitels Vlaamschge- zinde gevoelens en katholieke overtuiging, terwijl de eenige Katholieke Vlaamsche Nationalist, door de welwillendheid der katholieken tot schepen gekozen, met de vijf Franskiljonsche liberale Vrijdenkers blok vormde om eene andere vreemde juffer te benoemen, waarop de liberalen sedert lang al hun hoop gesteld hadden. Deze kiezing heeft de grootste veront waardiging verwekt bij al de katholieken der s'reek en niet het minst bij de vooruit strevende Vlamingen die allen tot het ge wichtig besluit gekomen zijn dat van dit oogenblik af de Vlaamsche Nationa listen geen ernstige waarborgen meer kunnen schenken in zake schoolkwestie en zelf eene groote bedreiging uitmaken voor de godsdienstige belangen waarmede de schoolkwestie zoo innig verband houdt. Dit gevaar is ver van denkbeeldig want benevens deze daad van solidariteit met de vijanden van onzen godsdienst welke kort te voren nog de toelage aan de vrije scho len van Diksmuide hadden verworpen, hebbende Katholieke Vlaamsche Nationa listen uit West-Vlaanderen zich tot doel gesteld de eenige partij die echte waarbor gen voor den godsdienst aanbiedt, name lijk de katholieke partij, heelemaal te ont wrichten en te overweldigen. Hiervoor zijn zij bij de communisten op school gegaan en werd door hen de methode van noyauteering overgeno men zooals de communisten in alle mo gelijke socialistische syndicaten en kringen trachten kerven te vormen om van daaruit hunne werking door te zetten en zich ten slotte meester te maken van de leiding en het bestuur, dringen de Vlaamsche Natio nalisten, met loensche plannen in 't hoofd, alle katholieke maatschappijen, bonden, kringen en vereenigingen binnen, waar zij aan de hand van allerlei verrassingen, het meesterschap zoeken te bemachtigen. De goedsmoedige katholieke Vlaamsche bevolking werd verschalkt door de ge meende of niet gemeende godsdienstigheid van het privaat leven sommiger nationa listische voormannen en liet zich tot heden beet nemen door den sirenenzang van allerhande mooie leuzen en beginselver klaringen waarin de nationalisten zich dikwerf katholieker willen doen voorko men dan de Paus en de Bisschoppen zelf. Nu beseft zij echter duidelijk dat er geen verband meer bestaat tusschen de private godsdienstigheid der nationalisten en hun ne gedragslijn in het openbaar politiek leven, waar hun standpunt, zooals in Diksmuide genoegzaam is gebleken, enkel en allen afhangt van hun goede of kwade luim en niet gegrondvest op de katholieke waarheid en saamhoorigheid. Diksmuide is een eerste, doch leerzame les. De Standaard 1. WONINGFONDS. Goed nieuws voor de leden bouwers en aankoopers van woningen Wij ver men dat het Woningsfonds opgericht in den schoot van den bond der Kroostrijke Gezinnen, in werking getreden is. De families, aangesloten bij den bond als werkende leden, kunnen van het Wo ningfonds eene te gemoetkoming ontvan gen gaande tot 5000 fr. en dit om zich een huis te bouwen, te koopen, ofwel om het huis door hen bewoond te vergrooten. Deze som wordt hen gegeven in leening en is terugbetaalbaar bij jaarlijksche doodin gen voor een bedrag van 6 Boven deze afkortingen moet er een intrest be taald worden van 2 /u per jaar, die niet in afrekening komt op de ontleende som. Nochtans alle gemak van terug betaling zal gegeven worden aan de personen die in moeilijke omstandigheden verkeeren. De leden van den bond kunnen slechts genieten van het woningsfonds na een vol jaar lidmaatschap. Om deze toelagen te bekomen is het voldoende eene aanvraag in te dienen bij den plaatselijken bond, of wel de leden kunnen zich rechtstreeks wen den tot M. Kerckhof, bestendig secretaris van het Provinciaal Verbond der Kroost rijke Gezinnen te Ingelmunster. 2. VERMINDERING OP HET SPOOR. De beheerraad van de Nationale .Maat schappij van Belgische Spoorwegen heeft in zijne zitting van 27 April 1928, goedge keurd om in werking te treden op 15 Mei 1928, volgende nieuwe tekst van artikel 21bis der bepalingen voor het vervoer van reizigers en reisgoed 1. Eene vermindering van 50 t.h. op de gewone prijzen der biljetten wordt, op overlegging van een bijzondere erkennings- kaart, toegestaan aan de leden van gezin nen met ten minste vier kinderen beneden 21 jaar 2. Gehuwde kinderen en kinderen van 21 jaar en meer worden niet inbegrepen in de samenstelling van een groot gezin en hebben dus geen recht op vermindering; 3 De vermindering bedraagt 75 t. h. voor kinderen van 4 tot 10 jaar oud. Dezelfde regeling geldt op het spoor van den Nord-Beige, Chimay, Mechelen-Ter- neuzen en Gent-Terneuzen. De Regeering heelt er toe besloten de premie terug in te voeren, in 1922 ingesteld ter bevordering van het op bouwen van goedkoope woningen door bijzondere personen, op een ter rein, dat hun toebehoort. Eerlang zal een Koninklijk besluit worden uitgevaardigd tot regeling van de voorwaarden, waaronder bedoelde premie zal worden verleend. Ondertusschen mogen de belang hebbenden hun aanvraag indienen onder de volgende voorwaarden 1. De aanvraag moet worden inge diend door middel van een aangetee- kenden brief, fr. 2.10 gefrankeerd en toegi stuurd aan het Departement van Nijverheid, Arbeid en Maatschappe- lij e Voorzorg, Dienst voor Goed koope Woningen. 2. De premie wordt voor geen ver andering van huizen verleend. 3. De personen, die aanspraak ma ken op de premie voor een huis, dat zij s nds 16 Maart 1926 hebben laten bouwen, moeten vóór 1 Juli 1928 een aanvraag hebben ingediend. 4. Deze, die reeds hun aanvraag mochten gedaan hebben en die een nummer hebben ontvangen, moeten er geen tweede meer indienen. 5. Vermits al de aanvragen aandach tig zullen worden onderzocht naar gelang ze zijn ingeschreven, is geen aanbeveling noodig. 6. De personen, die naar het Mini sterie van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg schrijven betreffende een premie waarom zij hebben gevraagd, worden er dringend toe verzocht in al hun brieven aan het nummer te herinneren, waaronder hun aanvraag in het Ministerie is in geschreven. In hun belang, dienen zij eveneens leesbaar te onderteekenen en nauwkeurig hun woonplaats, straat en nummer op te geven. 7. De premie mag enkel worden be taalbaar gesteld nadat al de formali teiten, die daaromtrent worden ver- eischt, zullen vervuld zijn en nadat de premiegerechtigen er van hebben la ten blijken dat hun woning ten volle is opgebou d. 8. Aan de personen die, voor het bouwen van hun huis, geld moeten leenen, wordt er aanbevolen zich bij voorkeur te wenden tot de krediet maatschappijen, aangenomen door de Algemeene Spaar- en Lijfrentkas, daar de premie mag worden gewei gerd aan deze, die hun toevlucht mochten hebben genom n tot de tus- schenkomst van een ander organisme, waar van het gekend is dat het onder nadeelige voorwaarden geld leent. P. JI Schelde en Nederland. Talrijker dan men het zou kunnen gelooven zijn zij in Belgie die denken dat de Schelde vrij op onzen grond tot de Noordzee vloeit, en dus niet begrijpen hoe de voor spoed van ons land, doorhet hoofdzakelijk gewicht van den goeden toestand der Scheldewaters grootelijks van het Hol- landsch gebied afhangt. Eenige kilome ters Noord van Antwerpen vloeit de Schetde op Nederlandsche grond. Na de scheiding van i83o werd door den wil der Mogendheden de zuidkust der Schelde tot Nederland toegestaan, maar in ver goeding van onzen afstand zekere verbin tenissen wierden tot het Nederlandsch gebied voorgeschreven waaronder de ver plichting van de bevaarbaarheid der Schel de op hoogte van de moderne vordering in stand te houden. Deze verbintenissen zijn door Neder land niet uitgevoerd geweest en den toe stand van de Schelde hebben zij niet alleenlijk verbeterd, maar door het uit voeren van hydrographische werken, na- mentlijk het afsnijden van de Oost- Schelde en de Brakman, hebben zij de watervlakte bekrompen en alzoo het ver slijken van onze nationale Antwerpsche have bevoordeeld. Hoe langer dezen toe stand blijft duren hoe erger hij komt en moest dit onveranderd blijven bestaan, de in- en uitvoer van onzen handel en nijverheid zou grootelijks bedreigd wor den. Verleden jaar om onder andere deze geschillen te beslechten was eene weder- zijdsche overeenkomst tusschen de twee landen in Belgie en door de 2e Kamer in Nederland goedgekeurd, maar na een hevig Rotterdamsche veldtocht door de ie Hollandsche Kamer verworpen en se dert dien schijnt het dat men in Holland niet haastig is om de zaak op te lossen en intusschen werkt men ernstig tot het vol maken van de Juliana vaart ten opzichte het handelvervoer van Maas en Rhijn, Antwerpen af te keeren om het tot Rot terdam te sturen. Om ons economische stand te behouden en uit te breiden moet het Belgisch bestuur onze rechten doen gelden, en machtig door de populairen ondersteuning de kracht zal hebben om de toekomende fortuin van ons land te bevestigen. Verrekijker. Inschrijvingen voor den I Zittijd 1928 De afgevaardigde van de Regeering zal van 21 tot en met 3i Mei 1928, 27 en 28 dezer maand uitgezonderd, van q tot 12 u., in Bureel 12 van het Provinciaal Bestuur te Brugge, de candidaten inschrijven die, voor de door de Regeering aangestelde Middenjury. gedurende den eersten zittijd 1028, examen wenschen af te leggen tot het bekomen van een wettelijken acade- mischen graad. Na 3i Mei 1028 zijn de lijsten bepaald geeloten. Schriftelijke aanvragen om inschrijving, zelf van het verschuldigde recht vergezeld, worden afgewezen. Inlichtingen omtrent de voorwaarden, inschrijvingsrechten, enz. worden door den afgevaardigde verstrekt. Belangheb benden kunnen daaromtrent ook het Staatsblad van 27 April 1928 raadplegen. BERICHT De Rechtbank van eersten aanleg van Yper zetelend in handelszaken heeft bij vonnis van 9 Mei 1928 de faling verklaard van M. Albert Vanderstricht, voorheen aannemer te Zillebeke. Curator M. Jean Van der Ghote, ad- vokaat, G. de Stuersstraat, Yper. De genaamde Lussaert Germaine van Yper voor niet sluiten harer herberg op het bepaald uur wordt tot 100 fr. boet veroordeeld. Rose Henri en Bouckenooghe Mar griet voor slagen, bekomen elk 26 fr. boet of 8 dagen, voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Noliet Bertha en Margriet van Ghe- luwe, alsook eene zekere Raymonde Mar- the bekomen de ie \oor braak van afslui ting 25 fr. of 8 dagen, de 2® en de 3e voor slagen elk 10 fr. of 2 dagen, voorwaarde lijk gedurende 1 jaar. - Helvinck Leon en Gesquiere Jerome voor niet aangeven van dieren worden tot ieder 21 fr. boet veroordeeld, voorwaarde lijk gedurende 1 jaar. Scheldeman Gaston van Woesten loopt 3o fr. boet op of 10 dagen, voorwaar delijk gedurende 5 jaar. Montaisy van Brussel die ten gevolge van niet nemen der voorgeschreven maat regelen oorzaak was dat een wielrijder in onzachte aanraking met zijnen auto kwam wordt voor de 3 verschillende feiten tot de volgende straffen veroordeeld 26 fr. of 8 dagen en dan 2 boeten van 10 fr. ieder. Bille Prosper van Meessen die wat driftig geweest was tegenover de Deur waarder loopt eene boet op van 3o fr., voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Modart Theofiel van Komen die met niet op tijds stilhouden van zijnen vracht auto, oorzaak was dat aan Dehem Maurits van Hollebeke, wiens paard van schrik op den vlucht was gegaan, ongeval was over gekomen wordt tot 3o fr. boet of 10 dagen en verder nog tot 10 fr. of 2 dagen ver oordeeld. Soenen Hector van Poelcappelle oorzaak van een moto-ongeval bekomt 26 fr. boet of 8 dagen, voorwaardelijk ge durende 5 jaren. Binst de zitting van de rechtbank be merkten de van dienst zijnde gendarmen Eeckhout en De Waelheyns, de genaamde Prosec die nog eene gevangzitting van 3 dagen, vóór dronkenschap, uitte boeten had. De gendarmen hadden hem aldaar vast en alzoo zal die gast zijne schuld tegenover het gerecht kunnen vereffenen. KERKELIJK NIEUWS Het plakkaat der Jaarlijksche Plechtigheden, 28-3i Mei, is versche nen en reeds over geheel Vlaanderen verspreid Het zal juist dag op dag een jaar geleden zijn dat men, in triomfantelijke feesten, het oorspron kelijk nieuw Beeld van Maria-Midde- lares in Haar Heiligdom inhuldigde. Nu wordt Maria's nieuw Hoogaltaar ingehuldigd, kunstwerk van M. Lelau, beeldhouwer te Kortrijk. Maria's ge naden zullen wederom beantwoorden aan het betrouwen harer kinderen. De inhuldiging zal geschieden op Maandag 2e Sinxendag, in de Hoogmis van 9 uur door Hoogeerw. P. Chry- sostomus, Provinciaal der PP. Capu- cienen van Belgie, met gelegenheids toespraak door Z. E. P. Venantius. 's Avonds Algemeene Bedevaart naar O. L. V.-Middelares, onder geleide van Z.E.H. Kan. Deken van Yper. Vertrek uit St Nicolaaskerk te 5 uur. Bij de aankomst, Plechtig Lof door Z.E.H. Deken, met groot Sermoen door Z.E.P. Paulus, Gardiaan der P.P. Capucienen van Herenthals. Op Zondag 3 Juni, komen de Antwer penaren in Bedevaart naar O.L.V.- Middelares te Yper. Al de vrome dienaren van Maria worden dien dag uitgenoodigd tot het Plechtig Lof van (uur, met Groot Sermoen door Z.E.P. /enantius. Best zouden de EE. HH. Geestelijken deze omstandigheid kie zen om met hun Congreganisten en Parochianen hun jaarlijksch bezoek aan het Heiligdom van Maria-Midde- lares te brengen. De apotheek van M. Snoeck, Groo te Markt, is alleen open op Zondag i3 Mei 1928 en op Donderdag 16 Mei 1928 (O. H. Hemelvaartdag) zal alleen open zijn de apotheek van Mr. Van Wa>l6- ghem, Statiestraat. Programma 's MORGENS Om 7 uur in St Pieterskerk, Mis met algemeene Communie voor de leden van het Christen Werkersverbond en al zijne afdeelingen. Om 10 uur in St Pieterskerk, Plechtige Hoogmis met sermoen door E. H. Veys, proost der Christene Werklieden te Pope- ringhe, met offrande. Na de hoogmis gezellig samenzijn in het Christen Volkshuis. 's NAMIDDAGS Om 5 uur groot feest in het Christen Volkshuis, als redenaar treedt op E. H. Leroeye, pastoor te Moorseele. Dit feest wordt opgeluisterd door gezang, muziek en tooneel. Rerum-Novarumbloempjes zullen ver kocht worden op dien dag. van Maandag 14 Mei 1928 om 18 uur. DAGORDE: 1. Procesverbaal der zitting van 16 April 1928. 2. Wegenis. Aankoop van grond 3. Stedelijk kerkhof. Grondvergun ningen. 4. Stadseigendommcn. Verkoop van grond. 5. Openbare Onderstand. Verpach ting van landpoederen. 6. Openbare Onderstand. Openbare verkooping van een perceel bouwgrond (Yper). 7. Openbare Onderstand. Openbare verkooping van een stukje grond (St Jan). 8. Openbare Onderstand. Afstand van grond. 9. Kerkfabriek van St Maartens. Rekening voor het jaar 1927. 1 o. Dienst voor medisch schooltoezicht. Inrichting. 11Stadsmeisjesschool der Rijselstraat. Uitbreiding. Aankoop van grond. 12. Dienst van het lijkenvervoer. Aanbesteding. 13. Financiën. Aanvraag tot kre dietopening. Vernieuwing. 14. Onderhoud waterloopen. 15. Mededeelingen. HET NATIONAAL VERBOND DER onder de hooge bescherming der GRAVIN de MERODE zal haar galavertooning geven op Dinsdag 15 Mei in deza: 1 Oud Yper om8u.'savonds. Programma 1. Opening door symphonisch orkest (onder leiding van den heer Versailles.) 2. Aanspraak door den Voorzitter. 3. Voordracht met lichtbeelden over Kongo. Onderwerp Handel en nijverheid onzer kolonie. Spreker M. Debacker, oud-toeziener van Posten en Telegrafen in Kongo. 4. Tweezang a) Le Crucifix door J. Faure, b) Angelus de la mer door G. Gou- blier (door Melle A. Huyghe en M. Ger. Denys.) 5. Twee prachtige koloniale films Kasai en Geomines. Kaarten te bekomen bij al de leden der Commisie, alsook in 't lokaal De Loco motief Statiestraat 34, en in de zaal Oud Yper Dinsdag 15 Mei van 11 tot 13 ure en dezelfde avond van 't feest. Zondag te 9 ure plechtige zielemis van wege de Franciscaansche Derde- Orde voor het medelid Leonie Bouckaert. De Derde-Ordelingen van beide af deelingen zullen daarop willen aanwe zig zijn. Onmiddelijk na de H. Mis Gewone maandvergadering voor de Broeders Derde-Ordelingen. Uit Yper 's morgens te 6.49 ure en 's avonds hier terug te 7-23 ure. Men gelieve zijn reiskaart tegen inwisseling der kwijting LIEFST WOENSDAG van 10 ure vóórm. ai) af te halen bij M. H. Vanderghote, Boekhandel St Gerardus, 21, G. de Stuersstraat Woensdag laatetleden vierden de paters van Yper in de innigheid van hun klooster het zilveren kloosterju bilee van hun prior. *Menig Yperling was het dievelinge te wete gekomen en had inderhaast het zijne bijgebracht om ook den jubilaris te vieren. Daar men nu een relaas vroeg over iet feestje binnen de kloostermuren zie hier is het. Voor de gelegenheid waren de Z. E P. Provinciaal en al de priors uit de Vlaamsche Provincie naar Yper gekomen. Heel de mooie romaansche kloos terpand was herschapen in een groene gaanderij waar om ende om de veel kleurige vlaggen hingen. 's Morgens in 'c kloosterkoor,waar van de strenge soberheid met bloe men was opgediend, las de Z. E. Ju bilaris, in 't bijzijn en onder 't zingen van zijn kloosterlingen de heilige mis van dankzegging. Heel den dag door was het aller- zonnigst binnen de kloostermuren en het spreekt van zelf dat de anders sobere tafel nu wat meer en wat lekkers gaf. (Niemand, hoop ik, zal hierdoor verergerd worden). Lijk altijd werden brieven en heil- wenschen g lezen en gezongen cn zelfs van buiten 't klooster kwamen verzen toe. 's Avonds vooral in de feestzaal ging het feest zijn hoogte in zang en tooneel, waarbij de fraters-studenten hun talent aan den dag legden. Zoo is het geschied binnen de in nige kloostermuren en ik hoop dat de lezer met mijn relaas voldaan is en dat hij met ons den Heere danken zal voor zooveel jaren kloosterleven aan den Z. E. Jubilaris geschonken met den wensch van nog vele jaren kloos terinnigheid. Het Ypersche Volk - wensch aan de jubilaris nog veel jaren apostelschap in onze stad en biedt hem zijne oprechte ge- lukwenschen aan. Zaterdag 5 Mei, gaf de heer Hennekin- ne, hoofdpreparator aan het gezondheids- en bacteriologisch Instituut der Gentscbe Hoogeschool, in het lokaal der Handel en Nijverheidskamer, eene voordracht over het waterstelsel van Yper. Een uitgelezen publiek van aanhoor ders, omtrent een honderdtal, had aan de uitnoodiging der Handelskamer beant woord. De heer Burgmeester Sobry, de heeren Schepenen D'huvettereen Declercq, verscheidene gemeenteraadsleden, genees- heeren, apothekers en al wie bewust is dat de waterkwestie eene voorname rol ver vult zoowel uit het oogpunt der openbare gezondheid als uit dit der nijverheid, had den hulde komen brengen aan den ge leerde die de Yperlingen over dit belang rijk vraagstuk kwam inlichten. De heer H. Vermeulen, Voorzitter der Handelskamer stelde in gepaste woorden, den heer Voordrachtgever voor. Hij handelde over het Zuiveren der put- en rivierwateren bij middel van niet overstroomde filters. De spreker nam opvolgentlijk in oogen- schouw de verscheidene filtreerstelsels, namentlijk bet afwisselend filtreeren, het filtreeren op overstroomd zand en het filtreeren op niet overstroomd zand. Deze laatste methode, gesteund op de ontdekkingen en proefnemingen van de fransche doctoren Miquel en Mochet, is degene gebezigd te Dickebusch het is opvallend zegt de spreker, dat deze fil treering als de beste moet beschouwd worden Zij levert water van eene uit muntende hoedanigheid zonder ziektever wekkende microben noch Colibacillen. De heer ingenieur Sadron is de ont werper der installatiedoor den heer ingenieur Vanderghote werden de werken en de constructies uitgevoerd. Spijtig dat de dagelijksche hoeveelheid water door de filter van Dickebuskh gele verd, ontoereikend is om de stad in gansch haar verbruik te spijzen en dat het zuiver water van Dickebusch moet op sommige dagen gemengd worden met het onzuiver water van Zillebeke-Vijver. Dit zal gelukkiglijk niet lang meer du ren een filtreerstelsel zal insgelijks ge plaatst worden aan Zillebeke-vijver en zoo doende zal de Stad Yper, de eerste in Belgie, een waterstelsel bezttten, dat over vloedig, zuiver en drinkbaar water zal leveren. Alzoo sprak de heer Hennekinne, met gloed en kennis lichtbeelden de filters van Dickebusch voorstellende, sloten zijne geleerde en bestudeerde voordracht. En alswanneer de heer Voorzitter der Handelskamer en na hem, de heer Burge meester Sobry, den voordrachtgever be dankten over zijne leerzame en nuttige voordracht, waren zij den tolk van alle aanhoorders Eere en dank aan het bestuur der Han delskamer dat alle gelegenheden waar neemt, om aan onze medeburgers voor te leggen of mede te deelen, al wat leerzaam is, al wat nuttig is, al wat medehelpen kan tot den bloei en welvaart van Yper. M. V. VERHELST, bijgevoegde opziener voor 't herbeleg bij den Rechtbank van oorlogsschade te Yper, wordt Staatscommissaris be noemd bij den Rechtbank van oor logsschade te Gent tot 3o Juni 1928. Botsing. Dinsdag morgen rond 8 uur kwam de genaamde Verleene Prosper, werkman bij de gasmaatschappij, per rij wiel de Boterstraat ingereden. Rechtover de Grand Bazar de la rue au Beurre was bij verplicht midden de straat door te rijden daar langs de eene zijde een auto zich bevond terwijl de kar van den vuil- Auto-ongeval. Woensdagavond heelt een autobus fabriekwerkers, al een anderen auto vermijdende, zich tegen den gevel geworpen van het huis van wijlen Dr Deroo, statieplaats. Een enkele reiziger werd gekwetst.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1928 | | pagina 2