Dan hier en elders. VAN LEDE SCHRIJFM ACHIEN EN uieesciimeei - oesterschelpen PRACHTIGE TOMBOLA HET YPERSCHE VOLK Gemeenteraad-Zitting ZITDAGEN SPORT Burgerstand van Het gesticht van het H. Hert. Karmel-Derde-Orde Congres. Onzen Zwemdok. De dakingswerken van St Maartenskerk. Woensdag 30 Rrei 1928 Handelaars "HET YPERSCHE VOLK BERICHTEN Wervick. De genaamde Cop- pens Franpois, van Meenen, werd door de politie aangehouden uit hoof de van landlooperij en ter beschik- dng gesteld van 't Staatsbestuur om gedurende twee jaren te Merxplas opgesloten te blijven. Vlamertinghe. Rond 11 uur 's avonds reed MDebusschere, van Roes selaere, hier met zijn auto Yperwaarts. Ge komen aan de plaats Grooten Traveer brak de as van den auto en een achterwiel bolde weg. De inzittenden kwamen er ge lukkig met den schrik af. PROVEN. G. DERYCKE, 18. Poperinghestraat, 18, YPER. - Tel. 250. Ruim VOO prijzen Ter waarde van V55.ÖOO fr. in het Arrondissement Thourout. - Sierfgeval. Leening der Verwoeste Gewesten 5 t. h. 1922. Rouwbericht. WIELRIJDEN Marktprijzen. Is. BOEN-HUYSSER uoeüenöe Piiosptiool (heptAtVolff) HORLOGEN JUWEELEN Boterstraat. 6, YPER Belangrijke rr.edeckeimgen zullen er gedaan worden. 75 zieken, eenige Eerweerde Zusters en de alom geachte overste zijn reeds in hun geliefd gesticht teruggekee:-.i na omtrent veertien jaren balling schap. Inderdaad den 21 November 1914 kwam een lange trein post vatten ach ter het gesticht en tusschen de bom men verhuisden die heldaftige zieken verpleegsters hunne omtrent 50U krankzinnigen, Kan men wel, zich zoo iets inbeel den, de vlucht tusschen het verrader lijk geschut van zoovele krankzinnige menschen, de Eerweerde Zusters vertrokken als vluchtelingen maar zorgden eerst en vooral voor diegenen aan hunne verkleefde zorgen toever trouwd. 'tWas voor iedereen wel hard het geliefde klooster te verlaten, dan voel de men best hoe lief het huis is al is het ook een gesticht van krankzinni gen. Goddankhet gesticht is bijna vol tooid en het Ypersche volk wenscht de Eerweerde ziekenverpleegsters her- telijk welkom in hun geliefd Ypersch gesticht. Met aanmoedigende goedkeuring van Z. E. F. Generaal der PP. Karme lieten houdt de Vlaamsche Ordeprovin cie haar eerste Congres voor Derde-Or de-Broeders in het Karmelietenkloos ter te Gent, Brugstraat 50, op 2" Sin- sendag 28 Mei 1928. Programma. Om 8 3/4 u. plechtige ontvangst der Broeders in de Kerk. Wijding van 't Vaandel der Derde-Orde afdeeling Gent. Om 9 u. Veni Creator" Zeer plechti ge Hoogmis met aanspraak door E. P. Clemens. Bestuurder der Derde-Orde tt Gent. Om 101/4 u. Eerste zitting. Openings rede door Z. E. P. Celes- tinus, provinciaal. Om 10 1/2 u. Drie voordrachten van 20 minuten ieder, met 10 minuten tusschenpoos voor aanmerkingen. 1) "De Geest der Derde Orde door E. P. Ber- thold uit Kortrijk. 2) De Derde-Orde en Mariadoor Br. Jozef (E. Van den Steenen) van Gent. 3) Veralgemeening en uitbreiding der Derde Ordedoor Z. |E„ P. Do minicus prior te Yper. van 12 tot 2 1/2 maaltijd. Om 2 l/2u. Tweede zitting. Drie voor drachten. 1) De Derde-Orde in het Gezinslevendoor Br. Felix (M. F. Benoot uit Yper. 2) Derde-Orde en Mis siegeest door Z. E. P. Stephanus, prior te Kor trijk. 3) DerderOrde en H. Therezia" door Br. Je- room (M. Noterdame) uit Brugge. van 4 tot 5 u. Vrije tijd. Om 5 u. zeer plechtig Lof met proces sie in den Kloosterpaud. Sermoen door Z. E. P. Huber- tus, prior te Brugge over Onze Derde-Orde en het hui dig godsdienstig leven". Na 't sermoen Te Deum na het LofVlaggelied der Der de-Orde. N. B. De Zusters Derde-Ordelingen worden uitgenoodigd tot de Hoogmis en het Lof. Het wejluken van dit eer ste Congres wordt dringend aan de ge beden van alle Derde-Ordelingen aan bevolen. Het is plezierig om zien hoe snel de heropbouwingswerken vooruitgaan van de Zwemplaats. Onze Ypersche aannemers Henri Delhem en zoon zul- kn on etwijfeld de dankbaarheid der talrijke zwemmers verwerven indien het mogelijk ware nog een frisschen dopte doen op 't einde van dit zo merseizoen. Met het gunstig weder zien wij vooruitgang aan het leggen van hei grootsch schalieüak onzer Kathedraal. Honderden oorbi jgangers staren angstig naar omhoog op de stoutmoe dige schaliëndekkers die thans bezig zijn aan het dekken van de spitsige Kleine Kerktoren, onder de ieiding van onzen stadsgenoot Achiel Gallens- Fiers, meester-schaliedekker. Eindelijk mogen we nu hopen 041 eene nakende afwerking van het ge welf en verders van de vloeren. Binnen korte dagen zal onzen stads genoot Cyrille tavernier-Vanuxe i, meester-glasvv erker, de kerkvensters plaatsen, waarvan de tweekleurige tee- kenmgen een kunstig geheel zuilen vormen in afwachting dat menige prachtige brandvensters, zooals vóór den oorlog, onze Kathedraal komen versieren. Mocht er ook eene spoedige goed keuring atkomen voor den heropbouw der sacristie. van Maandag 14 Mei 1928 om 18 uur. Waren afwezig de Heeren Cappoen Leuridan, Soete en Missiaen. De 9 eerste punten enkel van admi- nistratieven aard gaven enkele be schouwingen ten beste maar geene vinnige besprekingendeze die daar nu zaten waren allen heel braaf. Een nieuwen dienst voor medisch schooltoezicht werd eenparig gestemd. Den openbaren onderstand behoudt haren prijs van 20 franken per v.nieter \oor den grond, noodig om de meisjes school in de Rijsselstraat een 2aen uit gang te bezorgen. Eene aanbesteding voor het lijken- vervoer zal uitgeschreven worden, De vernieuwing van de kredietopening bij de Bank van Kortrijk wordt aangeno men alsook het werk tot onderhoud van de waterloopen. Onder de mededeelingen vroegen onze notabelen verschillende verbete ringen welke in de maat van het moge lijke zullen toegestaan worden. Dan kwam het herstel van de oude botermarkt ter sprake. Te recht pro testeerde G. De lull aye tegen de be snoei ngen welke de staat ons wilde voorstellen in plaats van dat prachtig gewelf in eiken hout wil men het nu in gewapend beton. Liever geen Halle clan een verminkt, wij vragen slechts het strikt noodzakelijkste, welnu de Halle is een stuk erfenis en dat willen wij ongeschonden of niets al de raads leden heurden dit goed en onderhande lingen in die.n zin zullen door den Heer Ingenieur Coomans worden gevoerd. Na eene kleine bespreking tusschen M. D'Huvetter en Van Nieuwenhove verlieten de weinige toehoorders de zaal en de raadsleden sloten zich op in geheime zitting. Doodelijk ongeluk. Dinsdag mor gen, rond 6 1/2 ure, reed de genaamde Paula Beernaert, 15 jvan Yper per velo naar 'twerk te Toerkoenje,toen zij aange reden werd te Meenen, Yperstr. door den blauwen autobus. Het meisje werd ten gronde geworpen en bekwam eene groote wonde aan het hoofd boven het rechter oog, alsook nog verscheidene kneuzingen aan de beenen. Zij kloeg ook van inwen dige pijnen in de rug. Men heeft haar naar het gesticht St Georges in de Rijsselstraat overgebracht. Het slachtoffer is Dinsdag morgen aan de gevolgen harer wonden overleden. De Opziener der Eetwaren heeft Za terdag laatst een bezoek gebracht aan onzen botermarkt. Het onderzoek van de te koop gestelde boter heeft geene enkele vervalsching bestatigd. De opziener heeft daarover dan ook zijne voldoening doen kennen. Maandag Oogst noen- en avondmaal: Dinsdag 7 Oogst: ontbijt en avondmaal: Woensd. 8 Oogstontbijt noenmaal en avondmaal Donderd. <i Oogst ontbijt daarenboven 3 nachten slaping. Er zal daarvoor 112 fr. per persoon be taald worden. Antwoord vóór 26 Mei 1928 ten stad- huize (secretariaat). Yper, i5 Mei 1028. om 3 uren namiddag ten stadhuize Openbare aanbesteding van 115o loop meters boordsteenen in vier verscheidene deelen. Kohier van lasten ter inzage ten stad huize. De Burgemeester H. SOBRY. Zaterdag 26 Mei 1928, om 10 ure voor- midding, ten stadhuize, OPENBARE VERPACHTING voor een termijn van 3, 6 of 9 jaren, in te gaan den 1 Juni 1928, van den dam van de Dickebusch beek, gaande van de Capucienstraat (voor dezen Posthoornstraat) tot aan de Marshof- brugge, te zanten 1 H.22a. 50ca. groot. Het lastenkohier ligt ter inzage in het Gemeentesecretariaat. Yper,, den 11 Mei 1928. De Burgemeester, H. SOBRY. vraagt eene aankondiging in STAD YPER Met 11 Juni 1928 wordt eene avond school in de stadsjongensschool (Looye) ingericht voor volwassenen. De schooldagen en uren zijn Dinsdag, Woensdag en Vrijdag, telkens van 7 Vj ure tot 8 y, ure. Die deze avondschool begeeren te volgen moeten Zondag 20 Mei 1928 van 10 tot 12 ure of 's anderendaags van 7 Vi ure tot 8 >/t ure hunne namen opgeven aan M Tieberghein, Schoolhoofd, St Niklaas- straat De Burgemeester maakt bekend dat een groep van 25o Engelschen in onze stad zal verblijven van Maandag 6 tot Donder dag 9 Oogst 1928, en doet eenen oproep tot de inwoners die logeerkamers hebben deze personen te willen kost en slaping 1 ezorgin. Volgende eetmalen zullen moe ten gegeven orden Hij was ook beticht van aanslag op de goede zeden in tegenwoordigheid van minderjarigen. Men komt de benoeming te vernemen van den heer Georges Varfaillie, als burgemeester der gemeente Proven. Het Ypersche Volk biedt aan den heer Burgemeester veel geluk en wenscht hem lang bestuur, heil en welvaren. Christene Sociale Werken. Poperinghe. Volkshuis Eenigeverkooper van Appri i Groote keus het goed gekende merk iVMr r LL van occasiemachienen. Duplicateurs - AJle benoodigheden Linten, papier, carbone,stencils, inkt, enz. Verwisselingen. - Alle herstelling van gelijk welke machienen. Prijs van een boekje van 5 loten 5 fr. Omslag kosteloos tot deelname aan een BIJZONDERE TREKKING. Prijs voor één biljet 1 fr. PRIJSLIJST I. Een eiken hou'en Eetplaats. 2- Een Naaimachien. 3. Een gouden Zakuurwerk (Heer). 4. Een gouden Armuurwerk (Dam-). 5. Een Mansvelo. 6 Een Mansvelo. 7. Een Vrouwvelo. 8. Een Vrouwvelo. 9. Een Kindervelo. 10. Een Keukenstoof. 11. Een Jachtstoot. 12. Een Keukenstel Potten en Pannen. 13. Een Waschkeern. 14. Zes eiken Stoelen. 15. Een amerikaansche Schrijftafel. 16. Zes Keukenstoelen. 17. Een Zetel. 18. Een Zetel. 19 tot 23. Bon voor een paar luxe Mansbottinen. !J 24 tot 28. Bon voor een paar luxe Vrouwbottinen 29. Een Kapstok met Spiegel. 30 tot 33. Schouwgarnituur. 34. Een Koffieservice. 35. Een Kruisbeeld onder globe. 36. Een koperen Marmiet. 37. Een zilveren Zakhorloge. 38 tot 41. Zakuurwerk (Roskopff). 42. Een Regulateur. 43 tot 47. Wollen Sarge. 48 Een Kindervoituur. 49 tot 52 Regenscherm. 53- Een Tafelservice voor 12 personen. 54. Een dz. Tafelmessen. 55. Een dz. Vorken. 56. Een dz. Lepels. 57. Een H. Herte beeld. 58 en 59 Wa«chkuip 60 en 61. Waschmand. 62 en 63- Spiegel 64. Een nuff t 65 Een Ronde T -fel. 66 E-n K-ukentafel. 67 lot69. T f-lkleed. 70 en 11. Be i p i i. 72 tot 74 Bedtapijt. Verde-s Brieventesschen, Pijpenrekkens. Hardzakjes, Kaders, Bloemvazen enz Loten overal te verkrijgen. De trekking zal plaats hebben op 17n Sept. 1928 en de prijswinnende nummers zullen verschijnen in t De Volksmacht De Poperinghenaar en in al de bij zonderste bladen der provincie. ONZER POLITIEKE MANDATARISSEN YPER en 3e Zaterdag, van 9 1/2 tot tot 12 uur, in den Katholieke Kring Dr Brutsaert, Volksvertegenwoor diger. le, 3e en 5e Zaterdag, van 9 t. 10 1/2 uur, in Taverne Anglaise», Statiestr. Senator Bossuyt Gaston. 2e en 4e Zaterdag, hetzelfde uur en plaats, Senator Depontieu E. 2e Zaterdag, 's morgens, in Het Zweerd Senator M. Mullie. POPERINGHE Maandag en Vrijdag morgend, Dr Brutsaert, Volksv. in zijn huis. le en 3e Vrijdag, van 8 tot 10 uur, in 't Christen Werkers ver bond, Senator Depontieu E. WERVICK 2e Zaterdag, van 9 1/2 tot 12 uur, in Het KapitelDr Brut saert, Volksvertegenwoordiger. 2e en 4e Vrijdag, van 9 tot 11 uur, in 't Christen Werkersverbond, Duivestr. Senator Depontieu E. VLAMERTINGHE 3e Zaterdag, van 12 1/2 tot 1 1/2 u., in de Coöperatieve, Senator Bossuyt G. ZONNEBEKE 2e Zondag van 11 tot 12 1/2 uur, in 't Christen Werkersver bond, Senator Depontieu E. PASSOHENDAELE 2e Zondag van 3 1/2 tot 5 uur, in de Congregatiezaal, Senator Depontieu E. LANGEMARCK 3e Zondag, van 10 tot 12 uur, in de Congregatiezaal, Senator Depontieu E. POELCAPELLE 3« Zondag, van 1 1/2 tot 2 1/2 uur, in de Congregatiezaal, Senator Depontieu E. GHELUWE: 4e Zondag, van 9 tot 10 1/2 uur, in 't Christen Werkersverbond, Senator Depontieu E. BECELAERE 4e Zondag, van 11 tot 12 uur, bij Dejonghe (plaats), Senator Depontieu'E. GHELUVELT 4e Zondag, van 1 1/2 tot 2 1/2 uur, bij Dclaere (herberg,) Senator Depontieu E. Op 14 Mei, overleed alhier, na eene pijn lijke en slepende ziekte,den Eerw. Heer E. Vanhevel, onderpastoor ter stede. Hij had nog de 47 jaren niet bereikt. De verdien stelijke priester stond in Thourout in de hoogste achting, ten getuige de groote menigte parochianen die de begraving bij woonden. Trekking van 10 Mei. Reeks 124.927 nr 11 wint 250 000 fr. Reeks 185.162 nr 15 en reeks 185.162 nr 20 winnen elk 100 000 fr. De andere nummers der bovenge melde reeksen, evenals deze der hier na opgegeven reeksen, zijn uitkeer- baar met 300 fr. 32.3II 66.522 110.466 120.499 143.441 64.726 79.587 ii5.583 i3o.853 Abonneert u op Maandag 7 Mei, om 9 1/2 ure greep plaats te Loo, de ter aardebestelling van M.Aimé Santy,eenen ouden Yperling Het Ypersche Volk biedt aan Mijn heer Leon Santy, secretaris van het parket te Yper, zijne oprechte rouwbetuigigen (Ingekort door plaatsgebrek). In de Ronde van Belgie behaalde onze stadsgenoot Taillieu de i3e plaats in de alge- meene rangschikking na opvolgentlijk de £5e, i3e, 23e en 6® plaats veroverd te hebben. In Staden zag Gheskiere van nabij de overwinning maar door onkans was hij maar 3e. Te Kortrijk was hij Maandag de 4e. Coppens i9e in Parijs-Brussel op 97 deelnemers. D'Hondt André 5e te Hazebrouck (100 kim.) Verstraete 26'' te Sweveghem na op 100 meters der aankomstlijn gevallen te hebben. YPER, van 10 tot 17 Mei 1928. Geboorten. - Vermeersch Paul, Rijssel- steenw. Mimperman Jack, Espanade Beun Helena, Klaverstr. Demeyer Camille, Bruggestw. Bonte Willy, Schuttelaerestr. Roels Maria, St Jacobsnieuwweg Men- nens Roger, Lange Meerschstr. Gryson Diane, Zonnebekesteenweg. Sterfgevallen —Van Brabandt Celina, 64j wed v. Menu Jul ia an, Dickebuschstw. Devos Barara. 78 j., wed. v. Deprez Sera- phin, Groote Markt. - Delahoutre Maria, 40 j echtg. v. Malfait Leon, Meenenstw. Vanbecelaere Jan, 93 j wed. v. Baeyen, Sophie, Lange Thouroutstr. Defieuw Eu genie, 69j., ong., St Janshospitaalstr Huwelijken Noyelle Juliaan, hovenier te Yper en Cottem Madeleine, werkvrouw te Kortrijk. Cappoen Micbiel, aardewerker te Reninghelst en Petry Bertha, z. b. te Yper Stad WERVICK. Geboorten. -- Descamps Mariette, sect. E nr 142. Morisse Raymond, sect. F, nr 287. Lepoutre Frangoise, Molenstr. 27. Seys Noë, sect. A, 106. Vangoethem Jacques, Leiestr. i3. Emaer Aimé, Ten Brielenl. 82. Overlijdens. Desreumaux Henri, 57 j. in 't hospitaal. Vantomme Marie, echtg. Ber nard, 45 j. in 't hospitaal. Milleville Leonie wed. Lannoy, 81 j. Ten Brielenlaan, 1. Coudron Valentine, 45 j. in 't hospitaal. Beaumon Albert, sect. D, 124. Huwelijksaankondigingen. Speybrouck Gerard, fabriekwerk, en Vanacker Adrienne, z. b., b. v.'Wervick. - Gekiere Maurice, fa briekwerk. te Wervick. en Malfait Marie, fa- briekwerkst. te Becelaere. Tops Robert, soldaat te Wervick en Norel Germaine, fa- briekwerkst. te Wervick (Frankrijk). Nolf Robert, paardengel. te Wervick en Castelain Leonie, fabriekw. te Wervick (Frankrijk). DRANOUTRE, v. Januari tot I Mei 1928. Geboorten. Vanuxem René, z. v Nestor zn Duflou Marie-Louisa.— Notebaert Valeer, e. v. Gabriel en Robart Amanda.— Corneillie Daniel, z. v. Basiel en Vancaiseele Magda- lena. Debruyne René, z. v. Camiel en Be- cuwe Elodia Viielinck Georgette, d. v. Jeroom en Buisine Magdalena. Cappon Maria, d. v Leo en Duquin Magdalena. Sterfgevallen- Cappelle Romanie, echtg. v. Beele Cvriel, wed A. Doise. Dumoulin Juliana, wed. v. Sohier Karei. Leroy Isi- door, echtg. v. Beun Elisa. Donze Anna, d. v. Julius en Vandromme Louisa. Par- dieu Tbeophiel, echtg. v. Vandenbussche Octavia. Vandromme Louis, echtg. v. Ge loen Celina Geloen Celina, wed v. Van dromme Louis. Huwelijken. Roffiaen Georges, v. Pope ringhe met Thibaut Blanche v. Dranoutre Vandevelde Gaston v. Reninghelst met De- caesteker Germana v. Dranoutre. Vereist Louis v. Wulveighem met Butstraen Maria v Dranoutre. - Veys Victoor met Geloen Marie-Louisa L0CRE, van I Januari tot 30 April 1928. Geboorten. Gryson Yvonne, d v. August en Liefooghe Alice. Deweerdt An toinette, d. v. Emiel en Devinck Martha. Termote Hubert, z. v. Maurits en Lemaire Maria. Keersbilck Mariette, d. v. Camiel en Clarysse Elodie. Kinoo Marie-José, z. v. Marcel en Pauwels Zulma- Delporte Joël, z. v. Teroom en Delannoy Augusta. Heyman Michiel, z. v. Jozef en Gos Felicia. Huwelijken. Debruyne Marcel van Boe- schepe met Vandemaele Martha van Locre. Zyde Albert van Poperinghe met Lame- rant Jeanne van Locre. Lerov Marcel van Westouter met Ghesquiere Zoë van Locre. Desmaricaux Henri met Pardieu Magda lena, b. v. Locre. YPER 12 Mei Tarwe 194 Koolz. 544 Klaverzaad 2200, Rogge 186, Boekweit 226; Haver i98, Gerste 187, Erwten 009, Bloem 265, Maïs 187, Paardeboonen 212, Gruis 136; Zemelen 157, Lijnzaadmeel 206, Lijnzaad koeken 195. Aardappelen 53, Voedergerste 164-168 fr de 100 kilos, Boter 24 26, Ei 0.74 Zuigverkens 115 tot 180 ff. bet 6 50 fr de kilo. ïeren hoofd. en andere specialiteit van voeders voor Neerhofdieren KRUISSTRAAT. YPER Tel. 9 Mengeling voor jonge kiekens Beenmeel, Arachiedemeei, Beschuiten Granen, Voeders. Stalen en prijzen worden gezonden op aanvraag. j 0e schoonste keus. De genadigste prijzen.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1928 | | pagina 3