Bond der Kroosirilüs Gezinnen PLANTAARDAPPELEN SPORT BERICHT Letterkundiga Kronijk BuFCfeFstand Van Landelijk Verbond »TAI> YPER Pnovineiepaad ZAAILAND LEIENIEERSCNEN eene goede Hofstede 6 eene "Vette Weide De dood moet oogenblikkeli:k geweest zijn. Het gemeentebesjuur werd per telefoon verwittigd, en den nieuwen Commissaris (sicGbegaf zich onmiddellijk per auto ter plaats, vergezeld van den Heer Dokter. Nadien ging de politie het ongeval be- statigen en heeft onmiddellijk het noodige gedaan om het lijk naar het doodenhuis te doen overbrengen. Altijd gev«chten in danszalen. Zondag avond rond iov', uur ontstond er een groot gevecht in de danszaal Au Bien Venu gehouden door Busschaert. Genaamde Vandecasteele Joseph, ge kend voor eenen eersten vechter en wo nende aan de Potijze te Vper, bekwam zoodanig slagen van ten minste i5 tot eo personen, dat deze al zijn kleederen afgetrokken waren. De politie kwam intusschentijd ter plaatsen vond dezen persoon bijna naakt, hij had geen hemd meer aan en wierd in Adams kleeding naar het politiebureel overgebracht. Politierechtbank. Maandag werd de genaamde Vandecasteele Joseph, 181/» jaar oud, eerste dronkaard en vechter, voor drie jaren naar Hoogstraeten gezon den, uit hoofde van landlooperij. Eene groote zuivering aan de Potijze. Vreeselijke ontploffing. Zaterdag morgen, om 9 ure, had R. Swinnen, oud 18 jaar en wonende op den tuinwijk der Kalfvaart, het huis verlaten op zoek naar obussen. Op het gehucht de Biijke, bij de hofstede Vanderhaeghe, grondgebied Sint- Jan, vond hij meer dan zijne gading. Bij hem lagen vier obussen. Op een zeker oogenblik klonk een geweldige knal en de toegeloopen geburen vonden hier en daar stukken lichaam over den grond ver spreid. Het lichaam was letterlijk verhak keld. De droefheid der ouders is hart verscheurend. Wanhopige daad. De vrouw H., wonende te Brugge, was voor eenige da gen op bezoek bij familie te Yper. Zater dag morgen in een oogenblik van zins verbijstering, is zij van boven op de vestingen in het water gesprongen en verdronken. Eenige maanden geleden had de ongelukkige vrouw haren man verloren en was sindsdien ontroostbaar in haar verdriet VLAMERT1NGHE. Rond 5 ure des morgens heeft er dicht de herberg Gou den Brander eene botsing plaats gehad tusschen de autobus van Alois Verwaerde en de auto van den landbouwer J ules Van- dromme, beiden van Poperinghe In den autobus bestuurd door Daniel Despeghel, hadden een dertigtal werklieden plaats genomen en deze had juist aan den 1 Brandhoek stilgehouden om nog an dere reizigers op te laden. Nauwelijks was deze een 5o tal meters in gang toen de aan rijding met voormelden auto plaats greep Tengevolge der botsing liep de autobus I over de kasseigracht en kwam in eene weide terecht, de andere auto liep enkele meters verder op de baan. Bij wonder bekwam geene der inzittenden eenig letsel, doch beide voertuigen waren beschadigd Het was de eerste dag dat deze autobus aan gang was. WOESTEN. Zondag werd hier op de gemeente eene huideplechtigheid ingericht door de overheid en ingezetenen ter eere van twee oudgedienden van Leopold Ide genaamden Henri Druant en Henri Suf- Ifys, die de eerste de Gouden Palm der Kroonorde ontving en de tweede de herin neringsmedalie 1870-71, WERV1CK. Werkongeval. In de werkhuizen van M. Gaston Geysen werd een houtdraaier met de linkerhand in het machien gevat. Hij liep verscheidene kwet suren op en werd den ringvinger gebroken. MEENEN. Op het einde der ver- ledene week heeft de genaamde Lesage, die voor zaken in Meenen was, met zijn auto op den gesloten barreel van den ijzerweg gebotst. De barreel was gebroken en het voorste deel van den auto gansch ingestuikt. Lesage kwam er gelukkiglijk I met den schrik van af De gendarmerie heeft een onderzoek ingesteld 1SEGHEM. Maandag avond in eene herberg der Bruggestraat, ontstond eene I woordenwisseling. De bazin voor een ge- vecht in hare herberg vreezende, verzocht de verbruikers te vertrekken. Daarop sprongen zij op haar en in de schermutse ling ontving de vrouween messteek aan de linker zijde van het hoofd, waarna de kerels langs achter al over de spoorbaan de vlucht namen De politieagent Vanro- I bays, in de nabijheid op dienst, liep hen achterna, deed hen stil staan en schreef van verscheidene, die eèn eenzelvigheids- kaart bij zich hadden, den naam op. De anderen zullen daarbij vervolgd worden voor niet in regel te zijn wegens de wet op de verplichting van een eenzelvigheids- kaart op zak te hebben. Het onderzoek wordt voortgezet. WEVELGHEM. Zondag morgen zegde de boerenwerkman René Mabbe, af komstig van Moughem, en in dienst bij den landbouwer Ducaté, wijk Ooterghem. zijn werk op en verliet de hofstede. Hij bezocht in de buyrt verscheidene herber gen en kwam dronken in den namiddag terug. Met een scheermes gewapend, be dreigde hij vrouw Ducaté en hare twee dochters Op het naderen van den land bouwer nam hij de vlucht maar deze snel de hem achterna, greep hem bij den kraag, nam het scheermes af en leverde hem aan den veldwachter over. Hij werd opgesloten en Maandag namiddag naar Kortrijk overgebracht. MOESKROEN. Verkeersongeval. Zondag namiddag werden de genaam den E. Decorte en A. Buteyn die per moto j waren door den autobus aangereden. De twee motorijders werden ten gron- de geworpen met het ongelukkig gevolg dat de eerste zwaar gekwetst was aan het hoofd, het schedel blad gebroken en over geheel het lichaam gekneusd. De tweede was het linkerbeen en den rechterknoesel gebroken. Beide slachtoffers werden dade lijk opgenomen en bekwamen de eerste zorgen van een bijgeroepen genees eer. Na verpleging werden zij Daar het hospitaal overgebracht. OOSTCAMP. De werkman Achiel De Zutter, die aan den arbeid was op eene stelling, verloor het evenwicht en plofte met zooveel geweld ten gronde dat de dood oogenblikkelijk was. De ongelukkige was slechts 3i jaar oud, gehuwd en vader van twee kleine kindertjes. B1SSEGHEM. Maandag morgen, rond 1 1 4 uur, hoorde de veldbrigadier. op dienst zijnde in de Kortrijkstraat, in een huis gerucht en hulpgeroep. Hij na derde, ging het huis binnen, waarvan de deur een weinig open stond, en stelde vast dat de bewoner, V. B., eenige meu bels verbrijzeld had, alsook een gedeelte van het koffieservies. De dader had zich in zijn kamer opgesloten. Het parket van Kortrijk is hier afge stapt, nopens de zelfmoord, gepleegd door Petrus Walbrouck. De vrouw werd langdurig door den heer onderzoeksrech ter onderhoord, terwijl de geneesheeren tot de lijkschouwing overgingen. 1NGELMUNSTER. Doodelijk onge luk. Zondag avond, rond 6 ure, is te Ingelmunster, op het gehucht Het Leegtje een jammerlijk ongeluk gebeurd. In den namiddag had de genaamde Leon Vuylsteke, 3g jaar oud, werkman, zijn vierde kind ten doop gebracht en keerde daarna met peter en meter huiswaarts. Rond (i ure verliet hij zijne woning om naar zijn werk te gaan in een suikerij- branderij, waar hij den nacht doet. Op het oogenblik dat hij de groote baan over ging, werd hij gevat door ten voorbij snorkenden auto, gevoerd door S... van Desselghcm en tegen de straatsteenen ge slingerd, alwaar hij beweegloos bleef liggen. Een geneesheer, aanstonds ontbo den, kon slechts den dood vaststellen, veroorzaakt door eene schedelbreuk. Een onderzoek is door de politie geopend om de verantwoordelijkheid vast te stellen. De Burgemeester der Stad Yper heeft de eer aan zijne medeburgers kenbaar te maken dat er op Allerheiligen aanstaande eene Vaderlaadscheplechtigheidzal plaa s hebben ter nagedachtenis der Belgische sol aten en deze der Bondgenooten ge sneuveld op het Eereveld. Do„de dag ln November, <m 10.45 u. zal er op de Groote Markt een stoet ge vormd worden, waaraan de scholen en maatschappijen zullen deelnemen. We wijzer van den Stoet Gr. Markt (Noordkant Dixmudestraaf, Jansenius- straat, Vandenpeereboompiaats, Neer-, markt, Groote Markt iZuidkmt, Meenea- straat. Meenenpoort .Maarschalk French- laan, Zonnebekestw Op den door ocht zullen rouwkr nep nee gelegd w rden aan de Iersche- en Ypersche Gedenktee- kens, onder de Britsche Zegepoort en, op Stadskerkhof, op de gr- ven der Belgis cheen Fransche gesneuvelden, als ok op deze der s'achtoffers vvn de ramp van Wytschaete. De Burgemeester, M. SOBRY. N. S De Familiel den der gesneu velden worden verzocht op de Groote Mark rechtover het Stadhuis, te verga deren op ln November om 10.45 uur. De maatschappijen die bij vergetheid geen uitnoodiging zouden ont angen heb- b.n worden verzocht zich bij den stoet te willen aanslu ten. In het nummer \an 21 Octob r van De Ypersche Bode (2C bladzijde 5e ko lom) lezen we een merkwaardig letterkun dig brokje: Bij de Boeren Wij geven aan al onze lezers de raad dit meesterwerk eens te lezen, 't Is de moeite waard. De toekomst der Vlaamsche letterkunde is van nu af verzekerd, nen nieuwen nachtegaal is ons geboren en wij verheu gen ons dat de opstelraad van De Yper- sche Bode» dien raren vogel ontdekt heeft. "Wanneer zal dit blad ophouden onze verwondering te verwekken Het Ypersche Volk aanziet het als een plicht een prijs uit te schrijven voor de lezers die het stuk Bij de Boeren zuilen varstaan hebben. Een citroenappel en wat percijn ont in den mond en de ooren van den schrijver testoppen YPER van 11 tot 25 October 1928. Geboorten. Corncillie Gabrielle. Penne- straat. Notebaert Jeanne, Statiestr. Be- noot Marie-Antoinette, Rijsselstr. Mus Angèle, Boomgaardstr. Durnez Odette, G. de Stuersstr. Bouxcin Marie-José, Hond- straat. Duflou Roger, Bruggestw. Van Keer Antoon, Bruggestw. Sinaeve Maria, Kalfvaart. Hoedt Mireille, Oude Hout markt. Pil André, Lange Thouroutstr. Erard Frans, Bruggesteenweg. Ovedijdens. Molein Bertha, 31 j., echtg. v. Abw Vanbeselaere, Groote Markt. Louwyck Felicia, 71 j„ echtg. v. Andries Po- lydorc. Lange Thouroutstr. Bagein Caro- lus, 75 j., bediende, echt. v. Weyland Louise, Slachthinsstr. Bartier Isidore, 78 j., wed. v. Leonie Pattyn, Poperinghestr. Mare- chal Marie-Louise, 71 j., ongeh., Meenenstw. Vanoutryve Frans, 49 j., veekoopman, echtg. v. Wullaert Julia, Lange Thourout- straat (v. Rousselare). De Decker Felix, 28 j.. electriekwerker, Zillebekevoetweg (v. Ukkel). Casier Elodie, 40 j., winkelierster, wed. v. Hacke Oscar, Hoornwerk, (v. Brug ge). Gruwez Henri, 86 j„ wed. v.Verbrug- ghe Rosalie, Poperinghestw. Dumez Adèle, 75 j.. ong.. Meenenstw. Lievens Celine, 66 ong., Rijsselstr. Roose Cesarine, 57 j., echt. v. Lowagie Henri, Lange Thouroutstr. Huwelijken. Beernaert Theophiel, fa- briekw. en Bossaert Maria, z. b. te Yper. Verstraete Camille, leurder en Beke Adrien- ne, huishoudster v. Yper. - Van Thournout Alberic, vlaswerker te Meenen en Moniez Sarah, fabriekvverkster te Yper. Wij vernemen dat op Zondag 28 Octo ber er een algemeen congres gehouden wordt te Verviers, ter gelegenheid der Inhuldigi g van de Vlag van den Gewes- telijken Bond aldaar. Ziehier het Programma Te 10 u 20, onmiddellijk na de statu taire vergaderingen, Verslagen en be sprekingen 1. Verslag van het Hoofdcomiteit over het afgeloopen dienstjaar en over den toestand van den Bond in geheel het land. 2 Wensch tot verhooging van de toelage voor het Studiefonds. 3. Woningvraagstuk a) Inrichting van de nationale inschrij ving voor het Woningfonds b) Oprichting en werking van de Gcwes lelijke Woningc mmissiën c) Middelen om de Bouwmaatschappijen er toe te brengen goedkoope huizen te bouwen en de voorkeur te geven, voor de huur,aan de groote gezinnen; d) Wensch opdat de premiën bij hel voorschot van de credietmaatschap- pijen w rden gevoegd, wanneer he: groote gezinnen geldt e) Wensch tot het vaststellen van een crediet tegen geringen' interest voo: de koopers en bouwers, hoofden van Miiitiewet. Vonr te stellen De plaats van leerares van noter.- leer (meisjes lagere graad) en zang is open in Yper's Muziekschool. Aanvraag in te dienen bij M. A. Van Nieuwenhove, voorzitt-rvan den Bestuurraad der Muziekschool, R ;s- jselstr., 47, Yper, vóór io November. Wie ge n diploma van leerares bezit I zal een examen moeten ondergaan vóót den Heer Opziener van 's Rijks Muziekscholen. De voorw: arden van I dit examen zullen ter kennis der aan- vraagsters gebracht worden. Aantal uren les per jaar 82+82=164 jaar wedde 820+1640= 2460 fr. en terug betaling van het spoorabonnement. Yper, den 23 October 1928. De Burgemeester, H. SOBRY. wijzig.ngen. NOTA. Het zij herhaald dat iedei de taal mag gebruiken, welke hij verkiest, en de vertaling vragen telkens als hij hel verlangt. Allen gelieven blijk van goeden wil te geven opdat de bespre ingen hartelijk ge- \oer,.i worden en snel van stapel loopen. Te 12 u. 15, Ont angst op het S'ad- huis. Overhandiging van de vlag door der Burgemeester van Verviers Stoet. ROUWBERICHTEN t Te Brugge is in den Heer ont slapen Madame Ernestine-Lucie LAHOUSSE, weduwe van Mijnheel Emilc Nevajan. De lijkdienst her ft plaats gehad ir, Bru ge op Donderdag 25 October in de parochiale kerk van de Heilige Moeder Anna en de begraving in der lam liekel. er te Eh erdinghe. M nndag 29 October om 10 ure in de parochiale kerk van Zantvoorde (Ypi r) zal een solemneelen dienst plat-ts he bben. Heer Jezus, geef hare ziel de eeuwige rust. Wit hie'en am den Eerw. Heer Ern. Ni vejan, Pastor te Zantvoorde, de uitdrukking vr.n de gevoelens van chris ene deelneming. Den 24 October is schielijk overleden te Yper. Mevrouw Cesarine ROOSE, echtge- noote van Henri LOWAGIE. De begra fenis zal plaats hebben op Zaterdag 27 dezer, om 9 uur, in St Jacobskerk. Onze rechtzinnige deelneming. Uit Wervick deelt men ons het overlijden mede van Mevrouw Maria-Hendrika LIM- PENS weduwe van wijlen den heer Burge meester van Wervick Auguste-Joseph VER- HAEGHE. zachtjes in den Heer ontslapen te Gent den 22 October 1928.. De uitvaart had plaats te Gent in de pa rochiale kerk van Onze Lieve Vrouw Sint Pieters, den Vrijdag 26 October 1928, te 10J4 u. De teraardbestelling had plaats op zelfden dag te Wervick, te 3\4 u. Eene plechtige lijkdienst zal gedaan wor den in de parochiale kerk van St Medardus te Wervick ter nagedachtenis van wijlen Mijnheer Auguste en Mevrouw VERHAE- GHE-LIMPENS op Zaterdag 3 November a. s. te 10p2 Vrienden en kennissen die geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als uitnoodiging te willen aanzien. Verslag der Zittingen dezer week, door plaatsgebrek, verschoven tot ons aan staande nummer. Mijn kroniek van verleden week, wat laat ingezonden, kon niet opgeno men zijn'k laat ze maar dees week verschijnen en voeg daar eenige re gels bij over de matchen van verleden Zondag. Dus voor venleden week. Vijf punten van de zes die te winnen waren, en hadden IIIe Speciaal niet moeten optreden met 10 mannen had den we ongetwijfeld alles mede Laat ons hopen dat al onze elftallen er voor zorgen dat we nog dikwijls die pro portie mogen boeken. Zooals gezeid speelde IIIe Speciaal te Meenen met 10 mannen Coene die in Meenen was, en had zijn kaart niet ontvangen. Het spel was van betere gehalte dan in de oefeningsmatchen en in het spel hadden de onzen doorgaans eene lichte meerderheid, maar voor de goal was het genoeg te zien dat een man ontbrak in de voor'ijn. In de laat ste Y* uur alswanneer de stand 1-0 was voor Meenen, en dat ge alles te winnen en niets te verliezen had, hebt ge eene zware fout van taktiek be gaan die u misschiep een puntje heeft gekostals ge met 10 mannen speelt en uw tegenstrever eerst doelt, moet ge onmiddelijk de voorliin aanvallen en trachten den achterstel in tehalen; er zijn daar natuurlijk uitzonderingen bij. maar in 't algemeen is dit een princiep die moet toegepast worden In Juniors en Scholieren bevestigen onze mannetjes hunne vorige uitsla gen, en zonder dat ze daarvoor te veel op hun kop moeten zetten geloof ik waarlijk dat beide elftallen op weg zijn naar de eindronde. In Juniors wa ren de onzen direkt op dreef, maar het eerste doel deed zich 15 a 20 minuten afwachten, zoo hardnekkig was de verdediging van Moeskroen. Daarna kwamen de goals regelmatig af om te eindigen met 8-0. In Scholieren ging het wat rapperpas was het spel inge zet of nummer 1 was geboren, en na 17 minuten had de keeper van Sweve- ghem 5 keeren moeten visschen, en zoo ging het voort tot 12-1 Beide ploegen hebben geheel goed gepresteerder zit wat beier samen spel bij de Scholieren, maar er dient gezegd dat de Juniors hunne twee eerste matchen gespeeld hebben zon der hunnen gewonen center voor, en een invaller in eene voorliin die regel matig samen geoefend heeft, brengt natuurlijk wat onzekerheid in het spel. Zondag toekomende frekt de 2e af- deeling naar Blankenberghe. Geheel gevaarlijke verplaatsing Verleden jaar kregen we 5-0, maar verd'endtn beter. Dees jaar schijnt Blankenber- ghe min op dreef, en wii staan heter, en kunnen bijzonderlijk beter als we maar willen. Dus vanaf den inzet ge speld met overtuiging en misschien gelukt ge erin een puntje mee te bren- gen. IIIe Speciaal speelt thuis tegen Sta de Kortrijk; als we afgaan op de uit slagen van Zondag laatst is Stade Kortrijk favorimaar Tulien en C° hebben ook hun woordje te zeggen, en 't zal wel beslissend zijn. Juniors hebben een match die wat lastiger is dan de voorgaandeimmers Moeskroen heeft gewonnen op Ise- ghem met 3-0; daar ze daar onze uit slagen kennen, zullen ze ook weten dat ze alles zullen moeten in werke stellen om Yper te vloeren - maar dat bestaat niet, ehjongens. Scholieren hebben het relatief ge makkelijk. 't schijnt dat de S. nog flauwer staat dan de S K 'k Zeg u toch, opgelet en het vel van den beer... En nu voor verleden Zondag Wij krijgen dus in Blankenberghe klop met 6-0. 't Is te veel en niette genstaande we met drie invallers moesten optreden, is het te veel 't En gebeurt me niet veel van de verslagen 't lezen in de Vie Sportive over de matchen van hoogere afdeelirlg Dinsdag heb ik ze omtrent al len gelezen en 't heeft me geslegen hoe, voor zooveel van die matchen, dezelfde opmerkingen voor den dag komt hebben gewonnen omdat zij meer wilden winnen 't Ts dus een ziekte geworden, en laat het ons maar bekennen, wij zijn ervan aangetast ik wille wel dat den instel van 't sei zoen daar eenigszins de oorzaak van is; vele verplaatsingen moeilijke matchen slechte sche'dsrechters geen geluk enz. enz., 't Is al waar, maar doorhouden moet het ordewoord zijn en blijven; en willen of niet 't zal verbeteren. En laat me hier ook een oproep doen aan de supporters, en hen zeggen dat een groot deel ervan hunne rol niet verstaan. Supporters zijn en is niet tegen den scheidsrechter schreeuwen van zoohaast hij eene beslissing neemt die u nadeelig schijnt voor uwe club supporter zijn is, zooals liet woord zelf het zegt, uwe spelers ondersteu nen. dus aanmoedigen en zooveel te meer opzweepen. dat ze meer tegen slag hebben, 'k Zal daarover niet lang uitbreiden. Donderdag spelen we op eigen veld tegen Thou^out en 't is te hopen dat samenwerking van spelers en supporters, de verwachten uitslag zullen bekomen. In IIP Speciaal, na eenen match waarin elke ploeg een óme met wind en zon in den rug, de overhand had, kwam het tot 4-4. Niettegen staande de scheidsrechter drie goals voor Yper afkeurde, en dat we zelf markeerden voor Kortrijk. moet die uitslag iedereen tevreden stellen We waren misschien wel lichtjes de meer dere, maar toch niet genoeg om een puntje meer te verdienen. We staan dus met 2 punten op drie ^gespeelde matchen, en óp 2 punteir van de leider. Het elftal dat Zondag optrdd is, in vier weken tijd, veel verbeterd, en mits aan te houden, kan het nog doen zooals derde van verleden jaar. Zooals voorzien hadden de Juniors het wat lastiger dan in de \socirgaande matchen. Moeskroen verdedigde zich fel in den eerste time en gelukte erin met een goaltje op een passief den tweeden time aan te vangen. We moe ten daar bijvoegen dat het slecht schieten van onze voormannen daar ook schuld in had. In den tweeden time hadden we meer gelul en brach ten het op 6-0. De Scholieren op verplaatsing naar Sweve- ghem brengen eene schoone zege mee naar huis. 't Is geheel goed. Volgens de laatste uitslagen van S. V. hadde de scoor grooter kunnen zijn; dit bewijst "dat'.jve daar nooit mogen op voort gaan. "k Zegge dat den uit slag goed isiets dat min goed is, 't is dat er weer te veel gekletst werd op het terrein. G'hebt twee matchen kalm kunnen spelen, ge moet zoo voort doenvalt er nog daarover te spreken, 'k zal de falende spelers met naam en toenaam hier laten kennen. Zondag spelen de Scholieren thuis tegen A.A. Moeskroen. Kapitale Watch die waar schijnlijk de winner van de reeks zal aan duiden. Dus ventjes van den beginne af goed doorgeven en al persoonlijk spel van kant gelaten. D.e supporters zullen in groot getal opkomen, en zullen u weten indermatig aan te moedigen... Donderdag toekomende ter gelegenheid van de vaderlandsche plechtigheid van Aller heiligen, vergaderen de leden van C. S. Y. in 't lokaal om 10y u. om van daar op de Groote Markt den stoet tè gaan vervoegen. Elk weze op post. DUITSCHE INDUSTRIF Geregelde invoer sedert 1907. Met de kennis mijner, gedurende twintig jaren ondervinding. g;f ik ter plaatse gedurende den groei, ga ik de opbrengst na, koop zelf bij den duit- schen boer, hen bij het lade®» tegen woordig en verzend zelf al de wagons. Zoo ben ik zeker gezond en het' meest opbrengend plantgoed te kunnen le veren. Daar ik geene andere plant aardappelen invoer tenzij duitsche In dustrie, kan ik de zaak zorgvuldig en gewetensvol bezorgen. Geen enkele andere invoerder kan u zulke waarborgen geven. Levering in de Lente 1929. Van nu af wordeix-jaestellingen aan genomen. BENONI VERMEULEN, SINT-JAN-bij-Yper. Kantoor van den Notaris GHEKIERE te Meenen. OverslagDonderdag 8 November 1928 om 3 uur namiddag, te Ledeghem, bij de Kerke, te herberg De 3 Koningen bij Opl» us DelVa OPENBARE VERKOOPING VAN Gemeente LEDEGHEM, (bij den Groenen Jager) Langs den gravier verbindende 'tgehuchte Sicte Pieter met den wijk De Geussche Sm-sse IIOFSTEOÉHEW gansch nieuw opgemaakt, groW 3 hectaren 30arep 85 centiaren, gebruikt door Frederic Van Biervliet, zonder pachttermijn, aan 4000 fr. per jaar, valdag 1 October. Verdeeld ir 4 koop'n R-cht v. samenvoeg. Bij afzonderlijke loten ingesteld 147.000 fr. Kantoor van de Notarissen GHEKIERE te Meenen en VANCAILLIE te Brugge. Ovorslag Vrijdag 9 November 1928 om 2 uur namiJdag, ter her erg «De St-rre», Groote Markt, te Meenen, Stad MEENEN, Kortrijkpooit (bij den Velodroom)' 7 hectaren 93 aren 65 centiaren Vi ij van g biuik sedert 1 October 1928 Verdeeld in koopen. Recht. v. samenvoeging N. B. Tot het gebruiken dier goederen bestaat er een eeuwigdurend recht van uitweg, al over den weg gelegen westkant van den Velodroom, en verhinderd» de hcf- stede gebruikt d^or Camille Vani este met der Kortrijkschensteenweg. Kantoor van de Notarissen REYNAERT VANDERMEERSCH te Yper. OPENBARE VERKOOPING VAN gelegen te STAVELE gelegen te RENINGHE. Overslag: MAANDAG 5 NOVEMBER 1928 om 3 uur stipt namiddag, in het Koffiehuis De Maan Groote Markt, te Yper, van Gemeente STAVELE (dicht bij de Waeyr nbur^): - Koop 1. Da hofp'aats mét gebouwen"en 7 ha 75 a 39 ca gras en land. Ingesteld 19 0(0 fr. Koop 2. 1 Ha 37 a 70 ca. Zia-.land en Meersch. Ingesteld 31 000 fr. Koop 3. 5 A 10 ca Zaailand Ingesteld 13 000 fr,. Koop 4 1 Aa 4ö a 30 ca. Zaailand. Ingesteld 5 000 fr. Koop 5 1 Ha 10 a. 4u ca. Zaailand Ingesteld 29.000 fr. Gebruikt door M Carrille Camuerlyr ck- Verdonck, met recht van pacht tot 1 October 1933, aan 4800 fr. 's jaar s en de lasten. Gemeente RENINGHE. EENE BESTE VETTE WEIDE, gelegen tusschen de steenweg van ReriD»be nsar Zuidschote en de Kemmel (achter de hoi stede Jules Noliet) groot 1 hecta. 24 a. 40 ca kadaster Sectie B, num. 512. Verpacht aan Honoré Vandewalle tot 1 October 1929 Maar ingesteld 33". 1Ó0 fr

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1928 | | pagina 3