Yporeohö Kronioli. Zonda^iuist. De Schepenraad van Yper naar Brussel. Katholieke Nieuwe straatnamen. Vrede en Vechtlust. Oud krijgshospitaal. Een voorbeeld voor die Yper beminnen Klaprozen. St Maartens in 't Volkshuis. Christen Middenstand Kerkelijk Nieuws. De I Oe verjaring van den Wapenstilstand Harmonie "YPRIANA,, partij bekomt de gevraagde frank en de betichte wordt verder tot de kosten der aanstelling veroo-deeld. Saelen Jan, van Oostn'.euwkerke, om op verboden weg gereden te hebben en suaad aan den veldwachter. fr boet en 26 fr of 8 dagen,voorwaardelijk gedu rende 3 jaar, daarbij nog 5 fr. of 1 dag voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Six A;hiel van Waesten, wordt tot 30 fr. of 10 dagen veroordeeld. Saelen Julia van G hel uwe, die aan eene andere frui verkoopster slagen en verwondingen had toegebracht, wordt tot 30 fr of 10 dagen veroordeeld, verders voor schade aan goed 10 fr. of 2 dagen voorwaardelijk gedurende 3 jaar voor de le straf en gedure.rde 1 jaar voor de 2de straf Saelen Julia wordt verder veroor deeld om 100 fr. te betalen aan de bur gerlijke partij en tot de kosten. Penet Rachel van Wervik die bij het uitstappen van den auto met haar hand zakje, waarin zich een blikken doos be vond op het hoofd van eenen reiziger geslagen had, wordt tot26fr. of 8 dagen veroordeeld, voorwaardelijk gedurende 3 jaar, Penet Rachel moet daarenboven 25 fr. betalen aan de burgerlijke partij alsook de kosten harer aanstelling. Speliers Albert van Wervik, die door de politierechtbank van Wervik tot eene zekere boet en tot het sluiten van zijne cinemazaal gedurende eenigen tijd veroordeeld was geweest, om reden dat hij minderjarige kinderen tot eene vertoo ning toegelaten had van niet gecensureer- defilms, had beroep tegen dit vonnis aan- geteekend. De rechtbank verklaarde het beroep ontvankelijk, doch na onderhoor van den Heer Opziener bekrachtigde de rechtbank eenvoudig het eerste vonnis Uit de aangehaalde getuig nis bleek dat Speliers zich niet aan de wet wilde onder werpen. Lesage Alix van Gheluwe, die door de politierechtbank van Wervik was veroordeeld geweest wegens overtreding op verboden weg te zijn gegaan, had beroepaangeteekend Na onderhoor wordt hier ook het le vonnis bekrachtigd. Deketelaere Gerard van Lich'ervel- de en Vanhoorne Firmin vanGits stonden te recht beticht van een hunner kamera den zijn geld omtrent 5 tot 600 fr afge nomen te hebben. De Verdediger gelukte erin, bij gebrek aan bewijzen, vrijspraak voor zijne klienten te bekomen. Gelooft gij NIET in het bestaan van een Almachtig God, gebruik dan ook NIET Zijn Naam, want ge beleedigt daardoor u zelf en kwetst anderen er mee. De apotheek van M Weckssser, Diksmudestraat, zal alleen open zijn op Zondag 18 November 1928. Woensdag 11. ging de Schepenraad van Yper, ter uitzondering van M. D'Huvet- tere die onpasselijk was, naar Brussel, om volledig herstel van de ondergane oorlogsschade voor de 100e verjaring van Belgie's bestaan te vragen. Op verzoek van den heer Volksverte genwoordiger Brutsaert had de heer Minister van Financiën en oorlogsschade beloofd de heeren burgemeester en sche penen te ontvangen, en hij ontving ze inderdaad, te samen met de Kamerheeren en Senators van 't arrondissement Yper, die zoo goed geweest waren, op de uit- noodiging van den Schepenraad, dezes pogingen voor het herstel van Yper te ondersteunen. De heer burgemeester Sobry vroeg de vaart van Yper naar den Yzer, Yper's eenigen waterweg naar zee en Belgie's stroomen en rivieren den heropbouw onzer Halle, vermits de Halle van Nieuw- poort en het Stadhuis van Dixmude her opgericht wierden de heroprichting van Stadsbibliotheek en feestzaal de vol tooiing van het celgevang het heropbou wen van Yper's rijschool, van Staats Weldadigheidschool het behoorlijk op doen der Voetvolkskazern, in een woord het volledig herstel der oorlogsschade, ondergaan bij het weerstaan aan 's lands vijand voor het Gemeenebest M. Sobry was zoo vrij te vragen dat het geld dat de overwonneling betaalde en nog zou te be talen hebben voor aangedane oorlogs schade, tot niets anders zou dienen dan tot herstel van oorlogsschade Mijnheer Houtart antwoordde dat dit zoo was. en dat hij, onder voorbehoud van het herstel der Halle, der Rijschool en Weldadigheidschool, Yper zou helpen in de maa van wat mogelijk was. 't En komt toch op geen millioen, onderbrak M. de Senator Mullie. Hewel neen 't, zei M jnheer de Mi nister, ik zal doen wat ik kan. En allen vertrokken, voldaan van het vriendelijk onderhoud. Maar Mijnheer Brutsaert deed nog meerhij bracht den Schepenraad bij Mijnheer Clement, bestuurder van het Ministerie van Financiën, die na de uitge drukte wenschen aanhoord te hebben over het uitbetalen der goed te keuren geschatte oorlogsschade en namelijk der schade op draineering, beloofde alles in het werk te stellen om voldoening te geven. Van daar geleidde M. Brutsaert den Schepenraad bij den Heer Minister Baels, die verzekerde dat hij aan het spoedig opmaken der vaart krachtdadig zou wer ken. en die liet weten dat het laagste aanbod voor de werken tusschen Steen- stracte en 't Sas van Boesinghe. gedaan door Gastclein den 9 Nov. 11 1 118.000 fr. bedroeg, en dat hij nog dit jaar het sluizen zou in aanbesteding geven. E ndelijk wierd de Schepenraad nog voorgesteld aan Kolonel Nuvten, kabi- netsove ste var den Heer Minister van Landsverdediging, die Yper beminde, zei hij, en zijn belang zou behertigen waar het mogelijk was Het Ypersche Volk gelukwenscht en bedankt vurig het Schepencollege der stad voor de pogingen te Brussel aan- durfd. Het drukt den wensch uit om die po gingen te zien met bijval bekronen, en alzoo de belooning te zien verwezentlij- ken van al de pogingen, door de leden van den gemeenteraad gedaan voor het welzijn, de heroprichting en de uitbrei- d'ng van onze stad. Onze lezers hebben waarschijnlijk het hatelijk artikeltje gelezen dat ge- teekend door M. Edgard Lowagie in het laatste nummer van «De Ypersche Bode» verscheen, onder den t;tel Katholieke Verdraagzaamheid en Broodrooverspraktijken Wij drukken hieronder de antwoor den van HH. E. Seys en J. Van der Ghote, respectivelijk voorzitter en schrijver van den Katholieken Kring die in dit artikel aangevallen werden. Wij houden eraan te bevestigen dat ingewonnen inlichtingen ons toelaten te verzekeren dat de maatregel door den Katholieken Kring tegenover M. E. Lowagie genomen bij eenparigheid van al de bestuursleden getroffen werd. Hieronder de antwoorden: Yper, den 14-11-28. aan den Heer Uitgever van Ypersche Bode Statiestraat, 39, Yper Mijnheer de Opsteller, In het nummer 98 der Ypersche Bode» verschenen op Zondag 11 No vember onder rubriek Katholieke Verdraagzaamheid en Broodroovers praktijken doet M. Lowagie beroep op de onpartijdige en rechtschapen Ypersche bevolking om te oordeelen over de de laatste Kristelijke daad van het bestuur van den Cercle Catholi- que Maar opdat deze onpartijdige en Yporcoho kavollnrv^*- met volle kennis van zaken zouden kunnen oordeelen is het noodig dat ze twee stemmen over deze zaak zou de hooren. 't Is mij aangespoord gebruik te ma ken van het recht dat de perswet mij toekent en u een antwoord op boven gemeld artikel te zenden, met beleefd verzoek het in uw eerstkomende num mer in te lasschen. Artikel een van de standregels van den Katholieken Kring luidt als volgt: De Katholieke Kring is een familie kring, open tot alle Katholiek denken den der stad, zonder onderscheid van standen, die zich verbinden de Katho lieke Godsdienst, de katholieke zeden leer en de Belgische nationale instel lingen te eerbiedigen. Steunende op dit artikel wierd op 10 Oktober aan M. Edgard Lowagie volgenden brief opgestuurd Gevolg gevend aan de mij door het bestuur opgelegde opdracht, heb ik de eer U ter kennis te brengen dat het bestuur van den Katholieken Kring beslist heeft uwe bijdrage voor het jaar 1928 niet te innen, die om reden van uwe houding tegenover de VI Na tionalistische partijhouding die in formeele tegenstrijdigheid blijkt met artikel I onder standregels. Wij laten u weten dat, mocht gij te gen de getroffen maatregel enkele op merking wenschen te doen, het be stuur u onderhooren zal op Donderdag 18 dezer tusschen 20,30 ure en 21.30 in het lokaal, Rijsselstraat. Tengevolge dezen brief had ik op 15 Oktober een gesprek met M Lo wagie die mij zegdeIk heb eenen brief ontvangen die mij uitnoodigt tot de vergadering van het bestuur; maar ik zal niet komenik beken dat ik de standregels van de maatschappij niet volg en gij hebt dus het recht mij uit te sluiten. Maar wat ik niet aanveerd, zoo ging M. Lowagie voort, dat is van uitgesloten te zijn voor alle leveringen. In den Katholieken Kring zooals in alle maatschappijen waar het bestuur zich bekommert met het welzijn zij ner leden, zijn alle leveringen voorbe houden aan de leden. En niemand kan zulke maatregel afkeuren; inte gendeel. M. Lowagie niettegenstaande dat hij bekend had, zooals hooger gezegd, niet te voldoen aan de standregels. en niettegenstaande hij aan het bestuur het recht herkend had hem uit te slui ten. kwam op de algemeene vergade ring van 3 November. Hij vroeg er het woord, en alhoewel hij geen lid meer was wierd hem het woord gegeven. Maar wanneer hij eene onhoffelijke houding aannam, wierd hij beleefd aan de deur gezet. En dat is geheel de geschiedenis van de laatste Kristelijke daad van het bestuur van den Cercle Catholique zooals M. Edgard Lowa gie zegt. Het is betreurenswaardig dat die maatregel moest getroffen worden. Maar ook waarom deed M. Lowagie niet zooals andere voormannen van zijne gedachte die er uit eigen bewe ging van onder trokken wanneer zij zich aan de standregels niet wilden onderwerpen Gij hadt toch. M. Lowagie, een schoon voorbeeld van fair play ont- wanneer hij bemerkte dat de strek- vangen van M. Vander Ghote. die kingen van verscheidene maatschap pijen waarvan hij deel miek over zijn hout gingen, er ontslag nam. Geloof mij vrij, ge zult altijd win nen met rechtschapen te handelen! En om te eindigen, het weze u ge zegd, M. Lowagie, dat de Katholieke Kring open blijft voor alle menschen van goeden wil, mits zij zich verbinden de standregels stipt na te volgen Ik dank u. Heer Opsteller, voor uwe gastvrijheid. Hoogachtend. (g.) Ernest Seys, Voorzitter van den Kath. Kring. Yper. den 44 November 1928. aan den Heer Uitgever van Ypersche Bode Statiestraat, 39, Yper. Waarde Heer, 't Is voor mij eene verrassing mijn naam te zien prijken in het artikel Katholieke Verdraagzaamheid en Broodroovers praktijken verschenen in het nummer 98 van 11 dezer van uw blad. Zooals tijdens de laatste kiesstrijd voor de Provincieraad uw correspon dent, Mijnheer Edgard Lowagie, (in de Espérance) eene redevoering uit een stamelde door een zijner partij- genooten geschreven, zoo ook teekent hij heden een schrijven waarvan de opstel aan anderen veel moeite kost. Dat heden nog het beroep van straat schrijvers (écrivains publics) nog be staat slaat me met verbazing. Ik zal mijn tijd niet verliezen al de onwaarheden en ongegronde aantij gingen te weerleggqp die in dit artikel krioelen. Die zullen door wien het be hoort weerlegd worden. De melding «ingezonden» die^boven die hatelijk heden prijkt bewijst mij ten anderen genoeg dat de opstelraad van de Ypersche Bode en met reden dit slechts onder voorbehoud over drukte en geenszins' voornemens is er de verantwoordelijkheid van te dra gen. Weze desaangaande terloops gezegd dat mijne tusschenkomst tijdens de vergadering van den Katholieken Kring waarvan sprake zich beperkte tot het feit aan tl, E. Lowagie duide lijk te maken dat hij, als uitgesloten lid, het recht niet had deze vergade ring te storen. Het heeft me 'k zal het maar vol mondig bekennen 1 verwonderd den zeer achtbaren Heer Edgard Lowagie mij de vriendelijkheden aartsfrans kiljon en zeer ordinaire overlooper uit den Yperschen Studiekring, uit de V. O. S. en uit de Vlaamsche rangen naar het hoofd te zien zwaaien. Een woord daarop. Toen ik bestuurslid van V. O. S., bemerkt heb, dat de V. O .S van Yper zich, in tegenstrijdigheid van de standregels, bij eene politieke partij aansloot, heb ik, schriftelijk mijn ont slag als lid der V. O. S. gegeven met aanduiding mijner beweegredens die zonder opmerking noch weerlegging bij brief van het bestuur V, O. S aan vaard werden. Dus kan er, mijn in ziens, geen spraak zijn van overloo- perij. Ik heb den moed en de eerlijk heid gehad mijne handelswijze naar mijn gedacht te schikken en zelfs er de gevolgen van te dragen, 'k Houd er persoonlijk niet aan voor de levering van enkele bakken Zannekinbier mij bij eenen anders gezinden politie- ken clubaan te sluiten. Dat laat ik graag aan anderen over. Verders kan ik niet aanvaarden dat buiten H .Edgard Lowagie noch waar heid noch heil is, Dat komt van wege faalbare menschen in 't algemeen en van 'nen bierhandelaar in 't bijzonder een weinig overdreven voor. De Vlaamsche Zaak moet, Goddank, met Edg. Lowagie haren pap niet koe len. In gevolge artikel 13 van de wet van 1831 op de pers verzoek ik u. Heer LTitgever, en desnoods vorder ik u bo vengaand antwoord in uw eerstko mend nummer, onder dezelfde titel in dezelfde karakters en op dezelfde plaats in te lasschen. Aanveerd, Heer Uitgever, de ver zekering mijner achting. (g.) J. Vander Ghote, Schrijver van den Kath. Kring. Tengevolge van de vermoede wensch en wil van den Gemeenteraad, hebben de heeren burgemeester en schepenen goed gevonden, van de straat gelegen langs den openbaren hof, ten Westen, Deken De Brouwer's straat te noemen, de straat ten Oosten van zelfden hof Deken Delaere's straat, en het deel van den zoo gezeiden Bruggesteenweg tusschen de Wieltjegracht en de herberg De hazewind Stoffel- straat. Messiaen loopt rond met muziek als 't den u November is, verjaardag van 't einde van den oorlog, om zijnen afkeer voor vechtpartijen en zijne liefde voor vrede en verstandhouding te toonen, maar hij neemt iedere zitting van den Gemeente raad te baat om zijne oorlogsgezindheid, zijne vechtlust en onbeleefde verwijtsels ten opzichte van anderen ten toon te sprei den. Raad en daad zijn gansch verschillig. De Staat is van zin te verkoopen aan M. Julien Cousyo, rentier te Schaerbeek, 497 me bouwgrond te Yper, Wijk F, deel van nr C., van 't gewezen krijgshospi taal, palende Zuid met eene straatbreedte van 9 meters aan de Statiestraat, West en ook Zuid aan M. H. Snick te Loo, nog West aan de Arme Claren te Yper, Noord aan M. A. Boone te Yper, Oost en ook Noord aan MG. Deduytschaever te Yper, en nog Oost op eene diepte van 51 m 57 aan den grond blijvende aan den Staat. Hoofdkoopprijs 34.790 fr., 't zij 70 fr. de ma. Alle bezwaar tegen dit ontwerp moet vóór 10 Dec 1928 aan M. Depuvdt, na- ziener van het Staatsdomein te Yper, in gediend worden. Een Engelschman. Sir Henry Deter- ding, Voorzitter van de Kon Hollandsche Petrolmaatschappij Royal Dutch komt aan de erfgenamen van Professor Six eene schilderij van Terborch te koopen voor 3oo.ooo gulden, zoowat 4.500.000 fr. en die edelmoedig ten geschenke te geven aan het Maurits huisin den Haag. Ter gelegenheid van den ion verjaar dag van den Wapenstilstand wierden in Engeland door 290 000 Jufvrouwen zoo wat 32 millioen klaprozen uit Vlaanderen verkocht voor omtrent 600.000 pond ster ling, 't zij meer dan 800 millioen fr. ten 'bate van 't Werk der Oudstrijders. BEE TEN likken veel en langdurig hunne jongen en als kenners een mismaak- ten beer aantreffen Hij wierd onbehen dig gelikt zeggen ze. De feestviering van den middenstand in 't Volkshuis alhier, op 12 dezer, wierd pijnlijk gestoord door een lawijdmaker, die ver van leeuwenmanie ren te hebben, zich gedroeg als een ge- meene rekel en ongelikte beer. Dat pijnlijk tooneel was voorafgegaan geweest, dooreen ander, dit peq tooneel- stuk ei St Antonius met zijn zwijntje Kluchtig zijn kan zeer* aangenaam wezen, maar als het van de schuppe loopt het steekt tegen. Voor St Maartens feest in 't Katholiek Volkshuis alhier, waren er 700 kinders ingeschreven en daarom heelt men moe ten het feest dubbelen. De kinders van A tot I waren verwacht ten 2 V% en deze van L tot Z te 5 uur. De eerste numero van het programma was eene knoddige patomine, opperbest geschikt om bij kleinen en grooten belang stelling te verwekken en opperbest uitge voerd. Daarna deed plechtig zijne intrede St Maarten en na dat hij eenige vermanin gen aan de kinders toegestuurd had, bij zonderlijk voor wat betreft de zondagmis, wierd er over gegaan tot het uitdeelen van geschenken en zakken koeken. Maandag hield de Christen Midden stand eene Feest vergadering in de Zaal van het Christen Volkshuis. Korts na 4 u. stuurde de Heer Voorzitter Delahaye een woord van welkom aan de aanwezigen, hij wakkerde de Middenstanders aan zich allen aan te sluiten om op doelmatige wijze de schandalige handelwijze van den fiskus ten hunnen opzichte te kunnen bekampen. Deze handelt niet, volgens spreker op dezelfde manier tegenover den groothandel die me.r vereenigd is. De voorzitter haalde eenige voorbeelden aan van de sluiksche handelwijze van den fiskus. Heer Vandendriessche kwam dan aan de beurt met als onderwerp Moedeloos heid Hij beschreef een tooneel van moedeloosheid tot de wanhoop nabij, al de toehoorders hingen aan zijne lippen met de vrees als uitslag het ergste te vernemen toen de spreker in gepaste woorden en tot ieders voldoening deed uits hijnen dat een dinke boterham de moedeloosheid kan verjagen. Mejuffer Maria Delahaye vergastte ons tusschenin op eenige mooie liederen met liefelijke stem gezongen. Daarna kwam Meester Vaadendriessche weer aan de beurt en deed uitschijnen dat den lof aan dezen die den Belgischen frank gestabiliseerd hadden aan het peil dat iedereen weet overdreven is. Daarvan zijn bijzonder van gedacht de onmondigen en de instellingen die door den Staat ver plicht zijn geweest hun geld in Belgische renten te plaatsen, die wil voort zooals de socialist Destrée zulks op schijnheilige wijze gezegd, nog 3° als kroos en voor iedere gestorte 100 fr. ook 100 fr. terug geeft, doch wat socialist Destrée niet zegt is dat het nu slechts papieren franken zijn die tengevolge van die stabilisatie nu maar een zevende hunner koopwaarde van vroeger meer hebben. Spreker wees erop dat men er voor gezorgd had de vergoeding der Kamerle den alsook de wedde van het leger bureel- ratten te verhoogen in evenredigheid de minderwaarde van den frank. Sprei* oogstte veel bijval. Daarnh voerden de jongelingen blijspel op. De oude Antoon toonde grooten eerbied voor zijn patroon en be was jammer dat de ke kbaljuw, een gv, speler veeleer de rol vertolkte van dt- gezel van den H Eremyt dan an dezt- zelf. De voo zitter bedankt" de toehoorder, voo- hunne aandacht en het feest w4s afgeloopen. Mis, een kerel, die geern zijn onbeduj. dend persoontje zou willen doen geldtt nam het woord, doch de voorzitter ver- klaarde onder applaus der tegenwoordj. gen dat de feestvergadering geeindigj was en de toehoorders vertrokken eenig: ruziemakers alleen latende. ik sfe ZONDAG 18 NOVEMBER. IN ST-PIETERS ten 8 1 2 uur zielmis voor Sophie en Alois Thoris, slachtoffers van 't bom bardement. IN ST JACOBS: ten 7 1/2 uur gezongene mis voor defa- milien Devos en Dewanckel. ten 8 1/2 uur zielmis voor Louise Mahieu, IN ST NIKLAAS: ten 8 1/2 uur zielmis voor Dokter Van Eecke-Ruyssen. Is benoemd als onderpastor op St-Maartens, E. H. DE CON1NCK. Niettegenstaande het slecht weder heeft' de Ypersche bevolking met geestdrift den oproep beantwoord door het Bestuur der Harmonie «Ypriana» gedaan. Waar de stoet v oorbij trok waren de straten zwart van 't volk en een groote menigte verge elde het muziek op heel! den doortocht. Een aantal mooie vaandels, vlaggen en, kartels wapperden in de grijze lucht ter- wijl de Harmonie onverpoosd haar meest opwekkende stapmarschen uitvoerde. Bij de medewerkende maatschappijen werd de «Postfederatie» ten zeerste opge merkt men wist dat ze 's morgens reeds te Brugge een feest had bijgewoond en toch bad zij eraan gehouden de vredesbe- toog ng te Yper op te luisteren. Bravo! j Onder de Britsche Zegeboog was er geen plaatsje meer te vinden en bij het Gedenkteeken der Ypersche Gesneuvel den was het volk in dichte scharen toe-! gestroomd om de plechtighe'd bij tel wonen. De uitvoering door de Harmonie, van «La Mort d'Ase», het «God save the King» en de «Brabamponne» maakt diepen indruk evenals het klaroengeschal. - «The Last Post» en de Taptoe van de hoornblazers onzer brandweer. Na den optocht werden op de Groote Markt het «God save the King», de «Marseillaise» en de Braban^onne» midden een ingetogen menigte vertolkt ei vervolgens uitbundig toegejuicht. Ons Vaderlandsch Lied werd door een groot- sche ov atie begroet en ODder luidruchtig bi avogeroep herhaald. Ten slotte werden onze goede Engel- sche vrienden, die met hun schoone vlag gen zoo talrijk den stoet hadden verge zeld, door de Harmonie triomfantelijk naar hun lokaal gebracht. Daarmede nam die grootsche helden- hulde tot ieders voldoening een verheu gend einde. Het Bestuur der Harmonie «Ypriana» heeft de eer en het genoegen zijn harte- lijksten dank te betuigen 1°) aan al de maatschappijen die op lij November zoo bereidwillig zijn oproep hebben beantwoord 2°) aan de bevolking die niettegenstaan de het slecht we Ier geen oogenblik ge aarzeld heeft den optocht met haar tegen woordigheid te vereeren 3") aan al degenen die hun huizen heb ben bevlagd 4°) aan allen, in een woord, die bet hunt-e hebben bijgebracht om dit heuglijk feest zoo wel te doen gelukken. Y'per vooruit, en leve de wereldvrede Op Zondag 11 November, heeft den Bond der Invalieden, Sektie Yper, op luisterrijke wijze den lOn verjaardag van den wapenstilstand gevierd. 's Morgens woonde hij met korps en vaandel het mis.ffer bij, welke in St Ni- klaaskerk opgedragen was tot zielelafenis van de Ypersche Oudstrijders, gesneuveld op het veld van eer. Hoe aandoenlijk was het niet die mach tige groep van verminkten te aanschou wen, de eene van een lidmaat beroofd, de andere dragende op hun wezen de merk- teekens van hunne kwetsuren en hunne; pijnen. Na het Evangelie vond PL H. Denys, pastor der parochie, de gepaste en iu- drukwekkende woorden om hunne zelfop- offering en hun roem te doen uitschijnen en hun vragende getrouw te blijven aal die, gelijk hen, zooveel geleden heeft. Een groot getal Yperlingen zijn ten offer gegaan, getuigenis gevende van huu medelijden en genegenheid tot onze ver minkten. 's Avonds hebben een groot getal onzer leden deelgenomen aan de vaderlandscbe plechtigheid, door de Harmonie Ypriafi*

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1928 | | pagina 2