René SC HM ID T-ICKE 1 R. Asaert-Salomé SCHRIJFMACHIENEN BRUGGE, 9, AKADEMIESTRAAT, 9 Omnium de Constructions lElectriques et d'Appareillage 61e(jtpifi(jQtie Ondepnemingen J-loogspannings-, Licht- en DFijfkraehtinriehtingen. Dixmudestnaat. 14, YPER. a «KAPPEL VOOR UWE PORTRETTEN R. Brutsaert-Develter Effen en Gegolfde Cimentplaten -- Draineerbuizen L.MONXERHEY-VANNESTE afdeeling YPER ALGEMEENE Bolsoel. Matchen voor den Beker. Stadsbibliotheek. -- Yper. I Deel II. - De Bouwkunst van Mid deleeuwen en Renaissance. 1 1. Vakwoordenlijst der Hopteelt, I Electrische verlichting der wo lfing, door G. Boldingh, Vakboek met [teekeningen. ZOMERUUR Schrikkelijke Spoorwegramp te HALLE. 11 Dooden, 17 gekwetsten. Uit Watou. Allerlei Afhoudingen. Strafboeten. STEENDOOD. Een woordeken discussie met een Fronter FOOTBALL. G. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 18, YPER. - Tel. 250. KEUKENMEID GOEDE MEID UUhite Stat* Liine WHITE STAR LINE, Boterstraat YPER Riemen in leder, Balata, Washington en kemelhaar, Poulies, Kussenblokken, Klingerit Amiant, Caoutchouc (buizen, blad en koord), Bourrage, Graisseurs, Kranen, Poetskatoen, Piemvet, enz. Oliën, Vet en Vaseline voor machienen en wagens, Lamp-olie, alsook beste Saladeolie. Telefoon 785 Telefoon 785 NOORDSCH en AMERIKAANSCH HOUT SP021T Metsers, Aannemers, Verbruikers VAN ALLE BOUWMATERIALEN j QesteL( en plons op aanüpaag. Verkoop van allerhande electrische toestellen. Na den Match van Woensdag laatst tegen de Caopercitieve teekent de Bascule haar derde punt aan. Beide maatschappijen speelden met hun gewoon peloton. De Bascule won reekswijs de twee eerste partijen met 10-4en 10-2 punten. L Indien het peloton der Coöperatieve weinig punten aanteekende, men mag zeggen dat het ten grouten deele ter oor zaak was van den tegenslag dien het ont moette in 'tspel van 'nen anderen kant hun geschut valt wat licht. Deze maat- schappij blijft nogtans vol hoop dat het geluk haar 'nen keer zal te mêe zijn en.... 'i moet ook met zulk 'nen leider. Woensdag aanstaande 24" April speelt de Katholieke Kring tegen de Statie, in den tra van deze laatste maatschappij. DtZou er kunnen spannen van weerszij den. 'Nen harden match in 't zicht. Algemeen Klassement na den 7n match matchen gesp. punten Bascule 3 3 Katholieke Kring 3 2 I Postje 3 1 i Statie 2 1 Een die er was. STAD YPER BERICHT. Woensdag 8 Mei 1929, om 3 ure na middag, inde benedenzaal van het stad huis. f Openbare verpachting, voor één jaar der kramen voor den verkoop van vleesch fin de vleeschhalle. Het lastenkohier is ter inzage der be langhebbenden in het gemeentesecre- lariaat. f Yper, den 16 April 1929. De Burgemeester. H. Sobry. Aanwinsten van het T' kwartaal 1929. l i. Ontwikkeling der Bouwkunst, [van de oudste tijden tot heden, door Trof. K. O. Hartmann; Wereld-Vak- loek in 4 deelen, met eene inleiding fin de kennis van Geschiedenis, Tech niek en Stijl, en met talrijke illustra ties en teekeningen I Deel I. - De Bouwkunst in de Oud heid en onder den Islam. Deel III. - Barok en Rococo. Deel IV. - De Neo-stijl en de He- dendaagsche Bouwkunst. Boor Jan Paul Lindemans en Alfons Bejaegher. pr. (Uitgegeven door de Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde). V- Het Werk der Zusterkens der Armen, door Lod. De Ko.ninck (bij- [zondere gift). [4. De Geschiedenis der Lucht- «cheepvaart, door J. J. Hof, met tal rijke illustraties. 5. De Belgische Grondwet, door Bef Mennekens, (Verzameling Cul- juur en Wetenschap»). [6. Het Staatsgezag, door E. Van Dievoet, Hoogleeraar en 7. Over Classieke Phiïologie en Methodeleer der Tekstcretiek, ver handelingen van de K. V. Hooge- pchoohiitbreiding. I 8. Automobielen, (inrichting, be handeling, onderhoud) door Gerlof |ia!ma, werktuigkundige en automo- Bieltechnisch ingénieur, Vakboek met [talrijke afdeelingen, alsmede een uit voerige litteratuuropgave. j 10. De Electriciteit in de Practijk, >or H. J. Van Eyk, oud-officier der [Artillerie, Vakboek met verklarende [figuren. I 11. De Centrale Verwarming, |joor J. Blansjaar, Handboek met tee- tningen. 12. Het Boekbinden voor Allen, door Maurice Van Essche, met ver klarende teekeningen. 3. De Vlaamsche Zanger, (Lie- fleïenverzameling in 5 deelen. 14. Kinderpretjes, met illustraties, door Jan Peeters en Juliaan Severin, ha. Leergang van stoommachines tn Stoomturbines, door P. Nys, Vak boek met verklarende teekeningen. 16. Manuel pratiques de Télégra- Phie et Téléph onie sans fil, par E. Branger, avec figures et dessins. I J7. Précis d'Histoire contempo raine de 1789 a nos jours, par J. Rut- mé. illusfré. I 18. La Crise de la Neutralité Bel- de 1848; Le dossier diplomatique F) 2 volumes, publié par A. De Ridder ■Commission royale d'histoire). I Histoire de la Belgique Con temporaine 1830-1914; töme lr Ba- La formation du Royautne de Belgique, par Ch. Terlinden. B b - Le Belgique et les Puissances Européennes, par A. De Ridder. §c - Histoire économique de la Bel- que, par Fern. Baudhuin. d - Nos Institutions representatives, par Georges Eeckhout. - Les Influences Anglaise et •"angaise dans le Comté de Flandre, to début du IS"'" siècle, par G. Dept. niversité de Gand). 21. Bossuet intime, par Philippe tault, ouvrage orné de gravures. 4 La Légende des Francs-Ti- ^urs de Dinant, Réponse au mémoire |fc M" ie Professeur NIeurer de l'Uni- versité de Wurzburg. par Dom Xor- bert Xieuwland de l'Abbaye de Mared- sous et Maurice Tschoffen. Procureur du Roi a Dinant. (Hommagé de la ville de Dinant). 1 23. Annual Report of the Board of Regents of The Smithsonian In stitution Washington, for the vear 1927. 24. Xieuwe reeks Vlaamsche en Fransche Ontspanningslectuur van be kende Volksschrijvers. Vergeet niet Zaterdag avond uwe uur werken een uur vooruit te steken, 't Is in dien nacht dat het zomeruur aanvangt. Alles wordt van dan af op het zomeruur geregeld. Woensdag morgen rond 6 1/2 uur is de sneltrein Parijs-Amsterdam in de statie Halle met een ontzettend geweld gebotst op eenen goederentrein, die reed inde richting van Edinghem. De lokomotief van den sneltrein drong dwars door een wagen van den koopwarentreinont spoorde, en doorploegde de spoorbaan en kantelde het onderste boven. De fourgon werd op den lokomotief letterlijk ineenge- drukt de postwagen werd tot spaanders geslagen en tot een hoop verbrijzeld hout werk en verwrongen ijzer gemaakt. Men droeg 11 dooden en 17 gekwetsten weg. Het schijnt dat de signalen gesloten wa ren en dat de machinest ze niettemin voorbijgereden is. Deze is niet gevaarlijk gekwetst en een aanhoudingsmandaat is tegen hem afgeleverd. STAD POPERIXGHE. Zondag 12 Mei 1929, om 3 uur ZOMERCARNAVAL met Reklaamstoet 6.000 fr. Prijzen fr. 6.000 Alle inlichtingen alsook de voor waarden tot deelneming, kunnen ver kregen worden op het Secretariaat van het feest, Yperstraat, 2, te Poperinghe, waar de inschrijving ten laatste den 5 Mei moeten toekomen. met de smerige deserteurs die hun kame raden verlaten hebben en door hun ver raad er zoovele hebben doen dood schieten. Ja, ja, fronters van Watou. 't Volk komt wakker. Ze staan op uit dien ver- doovenden slaap, waarin uw bedriegend gevlei hun had gewikkeld. En nog een paar harde kloppen van onzen kant (de hamer is opgeheven) en de menschen zullen voor goed klaar zien. Wie loopt is vuil, maar 't volk veegt er bij Wie zwijgt heeft ongelijk». Ten minste in dit geval. Oh, wij weten het welAl op een keer zal er toch een leeuwenblad verschijnen en 't liedje zal zijn Joos Vredeman is een leugenaar Maar weest gerust fron- tertjes, wij staan gereed, onze voorzorgen zijn genomen, en... of er zal gelachen worden. Wij hebben ons meestergemaakt van den toestand, en wij zullen volkomen meester blijven. Al uwe tegenaanvallen, zelfs de ergste, zullen door het vuur der verpletterende waarheid verbrijzeld wor den. Wij hebben geschreven en wij herha len Het volk moet en zal de naakte waarheid kennen. Ja 't zal ze kennen en zulks onverbiddelijk. Vlaamsch is 't volk en Vlaamsch zal 't blijven; maar Vlaamsch beteekent eerlijk en trouw, eerlijk in handel en wandel, trouw aan Volk en Haard en trouw aan 't dierbaar Belgenland. En noch Borms, noch Activist, noch Fronter, noch Nationalist, niets van dat alles en kan noch en zal door 't volk, door 'i Vlaamsche volk boven het moedig vergoten heldenbloed verkozen worden. Dat zult Gij ondervinden, volgelingen van Borms, wanneer de driekleur der omwenteling van 1830, binnen enkele weken de zege van ons ideaal Belgie hooger op met haar blij geflapper wijd en zijd verkonden zal. Volgens Kon. Besluit van 19 Maart 1929 verschenen den 5 1.1., zullen in 1929, op het aandeel der Gemeenten in het Fonds der gemeenten, de volgende afhou dingen gedaan worden ten voordeele van het Gemeentefonds, belast met het onder houd der behoeftige blinden stomdooven, krankzinnigen en gebrekkigen in de Provincie Luxemburg 23 t.h. in de Provincie Luik 28 t.h. in de Proviucie Namen 29 t.h. in de Provinciën Antwerpen, Brabant en Henegouwen 30 t.h. in de Provincie West-Vlaanderen 41 t.h. in de Provinciën Oost-Vlaanderen en Limburg 47 t.h. De wet van 2 Januari 1926 verhoogd iedere uitgesprokene strafboet met 40 tienden en de wet van 8 Juni 1926 met 90 iiendenmaar de wet van 27 Decem ber 1928 komt de opvolgentlijke 40 en 90 tienden te vervangen door 60 tienden, zoo dat eene geldboete van 100 fr., met bij voeging van 60 tienden voortaan 700 fr. bedraagt. Het Kon. Besluit van 12 Maart 1929 verleent kwijtschelding van 30 tienden op iedere geldboete welke door de Hoven en Rechtbanken met 90 tienden werd ver meerderd. Z'en roeren noch z'en poeren, de Fron- tisten, Nationalisten van Watou. Niets, absoluut niets. Zij zijn paf, lam en stom geslegen door hetgene daar zooal te lezen staat op die strooibrieven, te Watou en elders uitgedeeld. En daarbij, de stichting van dien nieuwen bond, is voor hen zulk een gevoelige slag, dat zij veertien dagen daarna nog niet weten wat aan te vangen. Nu, wij gelooven en begrijpen zulks ge makkelijk, want zoolang het volk niets afwist van het activisten verraad, en van al het lage en het afschuwelijke van het frontverraad ging het gemakkelijk het te bedriegen door holklinkende woorden en benamingen. Wij hebben Butaye in ons derde strooibriefje publiek tot ant woord uitgedaagd. Alleman heeft zulks gelezen. Wij zouden algauw moeten ge looven dat de stilzwijgendheid deel maakt van het frontersprogramma. Maar wat wij van goed paart weten is dat vele, zeer vele van hun aanhangers, verwon derd over hun stilzwijgen erg ongerust geworden zijn, zelfs meer, dat velen klaar ziende, hun gedragslijn voor 26 Mei aanstaande reeds getrokken hebben. En ons antwoord, aan Meneere Cyriel Rous- seeu, die in een katrollekoleire opsprong om Butaye en Borms te verdedigen heeft nog veel twijfelaars op den rechten weg gezet. Maar wat zou den Etat-Major van het activistennest wel zeggen, moesten die heeren weten wat hun nog zooal te wachten staat. Zij weten heel goed, dat de boeken handelend over het Bormsver- raad om zeggens onuitputbaar zijn. Nu, de kiezers van het arrondissement Yper weten reeds veel, maar wat zal het zijn wanneer zij nog veel meer zullen weten Want het dient wel geweten, wij zullen onverbiddelijk voortdoen en niemand, absoluut niemand, kan en zal ons doen zwijgen. NIEMAND, 't Zal hier gaan zooals in de zaak Joos Vredeman. Meesteren zijn bende zullen zoeken en raden, in 't blinde zullen zij rondslaan zonder ooii den juisten naam ie kunnen noemen. En och arme wat zal dat allemaal baten Niets, hoegenaamd niets. Nu wij hooren het wel, wanneer wij de menschen in gesprek over deze zaak hun gedacht hooren uitende menschen hebben zulk een leute omdat de fronters en Ck niet weten noch waaruit noch waarin. Deze fronters draaien rond gelijk blinde hon den, ze janken van woede en pijn. Ze huilen van wraakzucht (men zegt dat er zelf een dikke vette fronter rondwandelde met een knuppel) en wij, wij trekken eens onze schouders op en .wij zeggen Arme duivel. Ja, 't loopt reeds algemeen in 't woord Waarom doen de Nationalisten-Fronters nu mee met Borms Met een landverra der? Waarom is die V. O. S. bond van Watou nu al met een keer voor dien vent Waarom hebben die strijders uit den oorlog zoo lang gewacht En 't antwoord is Omdat al dat lage en laffe verraad der activisten en Fron ters zoolang gedoken bleef En de menschen vragen nog Waarom antwoorden Meester Butaye en C niet op die briefjes En 't antwoord is Omdat zij niet kunnen en niet durven antwoorden want die zake van Borms en van de Frontpartij is zoo vuil en laag, dat het een ware schande is het volk daarin mee te slepen Ten andere, zeggen de menschen nog Wij zullen niet meer mee doen en wij zullen nooit meer stem men voor de Nationalisten. Zij gaan naar 't kerkhof om de dooden te huldigen en er voor te bidden en daarna schrijven 'onze jongens, zij dat Borms de man is, en zij doen meé In Desselghem waar Gheskiere gekop- De Katholiek. Weet ge wel, vriend, dat onze meerderheid of sterkte in de groote openbare besturen niet groot is?... Weet gij ook dat, als we die meerderheid kwijt spelen, de kerken zullen afzien, de priesters, de ontelbare katholieke scho len, enz. Weet gij dat gij, jonge kerels, al van goên huize, dit gevaar helpt vermeerderen met U van de veree- nigde katholieken af te scheuren Denkt gij daar eens aan als ge bidt in de kerke Vindt ge niet dat uwe doen wijze niet 't hoope houdt? De Fronter. Ja maar, 't is voor 't vlaamsch 1 De Katholiek. Voor 't vlaamsch Alsof mannen gelijk Van Cauwelaert en Poullet niet verstandig, niet eerlijk, niet ervaren genoeg waren om recht te beko men voor het vlaamsche volk De Fronter. Wat hebben ze gedaan De Katholiek. Wat ze konden, en... hadt gij gedaan wat gij kondet aan hun zijde,in plaats van verscheen en vijandig, 't zou er op vlaamsch gebied; ariërs uit zien LEENING DER VERWOESTE GEWESTEN 5 t. h. 1922. TREKKING VAN 10 APRIL. Woensdag morgen ten 10 ure heeft in de Nationale Bark te Brussel de83e trek king plaats gehad der leening van oor logsschade 5 t h. 1922. De uitslagen zijn Serie 118.542 nr 4 wint een lot van 250.000 fr. Serie 7.599 nr 6 en serie 118.542 nr. 12 winnen elk een lot van 100.000 fr. De andere nummers van die serie en al de nummers van serie 42.142 zijn elk uit- betaalbaar niet 300 fr. 4 t. h. 1921. TREKKING VAX 15 APRIL. Maandag morgen ten 10 uar 45 heeft in de Nationale Bank van België te Brussel de 67e trekking plaats gehad der leening van Oorlogschade 4 t. li. 1921 Serrie 5547 nr 8 is uitbetaalbaar met 1 Miljoen frank. De andere nummers van die serie zijn uitbetaalbaar met 250 fr. peld was met Vaneenooghe en voor velen als favori's aanzien waren, regende het van 's morgens hetgene voor vele renners eene gelegenheid was om naar Lauwe te gaan koersen. De Ypersche crack moest er nochtans aan verzaken daar hij in 't bezit niet was van zijn baanrijwiel. Zondag 21" dezer rijdt hij te Lendelede en de week daarna neemt hij deel aan Parijs-Rijssel voor alle rijders. 12.000 baardekens zijn daar te verdienen met 3000 als eersten. Op 1" Mei wordt een baankoers be- voor beginnelingen met 7 tot 800 fr. prijzen. Inschrijving in 't lokaal De Ontvoogding Programma's zullen ten dage uitgezonden worden. De Zondag daarna is de beurt van de wijk de «Kruis straat» of Dickebuschsteenweg, ter gele genheid hunner Kermis een baankoers aan te kondigen met 600 fr. prijzen en premiën. De Groote Prijs Zannekin zal dit jaar opnieuw betwist worden ''oor beginnelin gen met dezelfde wegwijzer van verleden jaar. Later meer nieuws daarover. SPRINTER. Daar Roeselaere onze voorwaarden aanveerdde en Brugge de noodige toela ting gaf, werd de match van 2e afdeeling verschoven tot later. De scholieren waren bye, en de juniors wachten nog steeds naar 't begin hunner eindronde, en zoo hadden we Zondag laatst niets anders dan de vriend match van onze IIIe afdee ling tegen F. C. Watou. Ware vrienden match in den meest sportieven geest be twist, De uitslag 7-1 ten voordeele van Yper is ver van de sterkte der ploegen en het geleverd spel weer te gevenHet elftal van Watou sedert ik het einde van 't ver leden seizoen zag spelen, is veel verbe terd, er zitten eenige doorgoede elemen ten in, en ongetwijfeld zal dit elftal toekomende jaar goede figuur maken in IVe afdeeling. Het eenig dat nog ont breek is een goalkeeper, maar die hebben ze broodnoodig. Had die jongen niet veel flauwer gevallen dan de flauwste der 10 andere spelers, dan had onze overwinning veel lastiger geweest. Zondag toekomende speelt onze Ilu afdeeling in Veurne. Kapitale match, dien we moeten winnen om ons behoud in reeks A te verzekeren. Winnen we en verliest Roeselaere in Thourout (hetgeen waarschijnlijk is) dan is 't Zondag avond zoo goed als afgeloopen. Op papier zijn we favori maar niet vergeten dat Veurne ook die puntjes hoogst noodig heeft en alles in 't werk zal stellen om ze te veroveren. Van den beginne af dus, en gansch den match door, al geven wat ge kunt. Vergeet ook niet dat ge een weer wraak te nemen hebt van de klopping hiertegen Veurne opgeloopen, en zorgt ervoor dat ze klinkend weze. Tot Zondag dus, jongens, zorgt ervoor dat ge allen in de beste condities verkeert, en dan, den kamp aangegaan met de meeste overtui ging en zonder het minste zelïbetrouwen en 't zal gaan. 's Namiddag hebben we op ons terrein eindronde scholieren Yper-Courtrai Sport. Kunnen onze jongens volledig op treden, dan zijn ze in state de twee punt jes hier te behouden. Ten ejnde de kosten van de eindronde eenigzins te dekken heeft het bestuur besloten dat d'e match zal spelen lidkaarten niet geldig de inkomprijs voor iedereen is vastgesteld op 1.25 fr. BILJART. 't Is dus Zaterdag 20" dezer dat de 2 gekende spelers Robert Vandeleene en André Deloose, beiden van Kortrijk, de verplaatsing doen naar Yper om er rond 7 ure een match te spelen bij Richard Vandevyvete in het Hotel de l'Aigle d'Or De match zal gespeeld worden op 500 PUNT en zal ongetwijfeld een zeke ren bijval genieten. Immers voor deze die eerstgenoemde kennen als biljarter, moet hij in prachtform verkeeren daar hij zich dit jaar speciaal toelegde op het kader- spel en grooten vooruitgang deed. In Gent waar hij deze laatste tijden pres teerde bij de Biljartacademie, deed hij zich bijzonder opmerken inzonder voor hetgene de massés aangaat, waarvan hij er esn handje van weg beeft en menig mooie serie verwezentlijkt. Wat den heer Deloose aangaat, het is ook een niet te versmaden speler en zal denkelijk veel spel leveren aan zijn te genstrever. Een pronostiek vooruitzetten ware kiesch en zeer moeilijk, tt Ware best den tijd af tr wachten naar den uit slag en eens goed die azen gade te slaan gedurende hun spel, waaruit men niets anders dan nut kan uittrekken, Na de match zullen eenige fantasia- stooten gespeeld worden. Dus, biljartliefhebbers, allen Zaterdag naar 't Hotel de l'Aigle d'Or» waar u een paar aangename uurtjes zult kunnen beleven en spelers aan den slag zien die u zullen kunnen bewijzen hoe kunstig het geliefkoosd drieballenspel is op het groene tapijt. BILJARDAIR. Eenigeverkooper van L{ A DDn Groote keus het goed gekende merk r LL. van occasiemachienen. Duplicateurs - Alle benoodigheden Linten, papier, carbone, stencils, inkt, enz. Verwisselingen. - Alle herstelling van gelijk welke machienen. BURGERSTAND VAN YPER, van 11 tot 17 April 1929. Geboorten. Fisher Jacqueline, O. L. Vr.- straat. Wullus Henri. St Jacobsnieuwweg. Desmadryl Guido, Hondstr. Ceuninck Charles. Poperinghestw. Titeka Simonne, Pennestr.. Riem Gerard, Aalmoezenierstr. Buysse Jeanne, Dickebuschstvv. Overlijdens. Vandenberghe Pharaïlde, 70 j.. ongeh., Poperinghestw. Bruggeman Marie, 30 j., ongeh., Poperinghestw. Ha- ghebaert. Leonie, 70 j., echtg. Malbrancke Carolus, Goudepoortstr. Simoen Ludovica, 78 j., echtg. Pinteion Felix, Hondstr. Van- broucke Veronica, 1 m., Basculestr. Rigole Pharaïlde, 74 j., ongeh., Poperinghestw. Vercruysse Marie. 48 j.. ongeh., Poperinghe- steenweg. Callebert Pharaïlde, 67 j., kloos terzuster, St Jacobskerkhof. Rosez Octa- vie, 88 j.. z. b.. wed. Coene Charles, Rijs- selstr. Decrock Octavie, 62 j., echtg. Keste- lyn Henri, Zonnebekesteenweg. MARKTPRIJZEN Yper, 13 April. Tarwe 156-160; koolzaad 416-420; klaverzaad 1600-1900; rogge 156- 159; boekweit 233-235haver 165-168; brou wersgerst 185-188; voedergerst 156-160; erw ten, 156-160; bloem 210-214; maïs 170-174; paardeboonen 222-224; gruis 140-143; zeme len, 155-160; lijnzaadmeel, 222-225; lijnzaad koeken 208-212aardappelen 70-78boter 28-30; eieren 0.70-0.75; viggens 225-280, 10.50 den kilo; strooi 25-30; hooi 62-68; ruw vlas 175-180; chicoreiboonen 142 (1928), 150 (1929). Kantoor van den Notaris N. D'HUVETTERE te Yper OVERSLAG: Zaterdag 20 April 1929. om 2 l/2 ure stipt namiddag, ter herberg 't Zweerd Groote Markt, Yper Stad YPER. Koop 1. Een WOONHUIS met koer, staande te Yper, Surmont de Volsberghe- straat, Nr 5, zijnde het sterfhuis van wijlen heer Joseph Bauwens. Thans ongebruikt. Voor de sleutels zich wenden bij Mijnheer Emile Desramault. Wa terkasteelstraat, 32. Slechts ingesteld 15.000 fr. Koop 2. Een WOONHUIS met koer, staande te Yper, Kaaistraat, Nr 4. Thans gebruikt door Sieur Henri Lacante, zonder schriftelijke pacht. Slechts ingesteld 10.000 fr. Koop 3. Een WOONHUIS met koer staande te Yper, Sint Jacobsstraat, Nr 49. Thans gebruikt door Sieur Deconinck, zon der schriftelijke pacht. Slechts ingesteld 27.000 fr. Fransch sprekend, wordt gevraagd voor Wervik, goed loon, schrijven voor getuig schriften, en vereischt loon naar bureel van 't bladletters Y. V. Kantoor van de Notarissen SYOEN te Loo en DE GRAVE te Ghyverinchove. OVERSLAG: Op Donderdag 25 April 1929 om 2 ure te Loo in t' Stadhuis van WOONHUIS, in de stad Loo, en 23 aren 97 centiaren grond en hof. Gebruikt door Henri Masereel te Loo tot 1 October 1936 mits 750 fr. te jare. Ingesteld 30.000 fr. VETTE WEIDE, te Loo, gehucht «Den Hazewindlangs steenweg naar Dixmude, groot 1 ha. 48 a. Gebruikt door Hector Vanhoutte tot 1 Oc tober 1930 aan 1200 fr. te jare. Ingesteld 80.000 fr. HOFSTEDEKEN, te Alveringhem, nabij Forthem, langs steenweg naar de Rabbelaere, groot 7 ha. 39 a. 66 ca. Gebruikt door Leon Ryckeboer te Alve ringhem tot 1 October 1930. HOFSTEDEKEN ingesteld 315.000 fr. ongeveer 20 iaar oud, gevraagd Advo- kaat Van der Ghote, Gustaaf de Steurs- straat, 1, Yper. Vraagt werkzame Agent voor het Rech terlijk Arrondissement Yperen, zich kun nende bezig houden met het aanwerven van personen die naar de VEREENIGDE STATEN of KANADA zouden willen vertrekken. Schrijven aan de 55, Huidevelterstraat, ANTWERPEN. wendt U tot het welgekend Huis Specialiteit voor kinderportretten, hu welijken en groepen, alsook alle buiten werken. Gematigde prijzen. - Meest verzorgd werk. Men trekt in alle weder, alsook op Zon- en Feestdagen. Open alle dagen van af 8 uur 's mor gens tot 8 uur 's avonds. OPVOLGSTER DER FIRMA EIKEN en ACAJOU MOULUREN Vep.iuu'kt, Telefoon 154. Naamlooze Vennootschap ten Kapitale van 4 000.000 fr. Brussel - 194-196, Alsembergschensteenweg - Brussel. WIELRIJDEN. 't Was Zondag maar een mager beestje onder opzicht van uitslagen bij onze Ypersche renners. Het slechte weder had meest al koersen belet en daarmede viel er dien dag niet veel te verdienen voor Het werk is daar Vooraleer uwe aan-| koopen te doen, vraagt onze prijzen, t voor brokkalk, zakjeskalk, cement, vet 'kalk, calcydro, plaaster, rijnzand, pla- fondlatten, pannen, grês buizen, alle ceramieke- en cementtegels, beton dallen, dalles d 'usine, gegolfde en effen cement- platen, alle faience tegels, enz. Dit alles is ten allen tijde, in onze magazijnen te verkrijgen, j Indien het noodig is, gelast het Huis zich, met het plaatsen van alle vloertegels en faïencen, voor het bekleeden der muren. Vraagt inlichtingen over de kwaliteit onzer waren Alle Bouwstoffen en Kolen 13, Koeimarkt, YPER.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 3