I Crédit Anversois Vi hier 88 elite GARREIN HET YPERSCHE VOLK SNIPPERINGEN DRUKWERK gss aas Ypersche Kroniek.] suPPré Rechterlijke Kroniek 11 Julifeesten te Yper ALBERT SAESEN Engelsche Kadetten te Yper. Dixmudestraat, 18, YPER Handel en Nijverheid van Yper GEBROEDERS BS Verbond der Advokaten van België. In St Maertenskring. Velobanen. Zondagriist. a) Danse grecque Wijding der nieuwe fabriek Het Arsenaal VI. Toeristenbond. - Tak Yper, Nog bezoek van Engelschen Yper. Yper's straten. Bolspel. Matchen voor den Beker. Militieplichtigen van 't jaar 1929. Kerkelijk Nieuws de h nw in België jaarlijks een mil-j iiard en half opbrengt, waarvan een half milliard uitlands verkocht wordt. 't fs 250 jaar geleden, dat de fran- sche Mission naris E. Pater Lodewijk Hellefin de watervallen van den Niaga- r3> in .Noord Amerika ontdekte. De rivier die het water van 't Meer Erie voert naar 't .Meer Ontario is enkele uren lang. De monding in den Ontario is honderd meters lager dan de uitgang uit den Erie Hali wege valt de rivier schielijk 50 me ters dieper; de rivier maakt daar de grens tusschen Canada en de Vereenigde Staten; de rivier is daar in twee geplitst door een rotsachtig eiland en zoo heeft men twee watervallen Dezen oost noemt men den Amerikaanschen en hij is 300 meters breed; dezen west noemt men den Cana- deeschen: zijn bovenzoom is geen rechte lijn maar teekent een peerdijzer-lijn, waarvan de lengte ongeveer 1000 meters is. Omdat die watervallen zoo breed zijn, verhouding van hunne hoogte, verwek ken zij somwijlen bij den aankomer ont- choogeling. Men hoort het vallen van 't water twee uren ver en Niagara betee- kent waterdonder; men schat de kracht van den val op 5.000.000 peerdekraeht waarvan maar een gering deel benuttigd wordt, om dynamos in beweging te bren gen, die 50 uren ver en meer verlichtings kracht en drijfkracht overzetten. De strijd wordt hervat Zm schrijft Roode Baas Ganzendonck in De Werkman». Alsof de strijd ooit gestaakt werd en alsof hij in het zand moest bijten omdat de werking der socia listen in het arrondissement Yper ooit geschorst werd. De nederlaag der socialisten te Yper, is, Goddank, aan normale oorzaken te wijten. Het volk heeft klaar gezien en de ver waandheid van Baas of liever nu Hij geen Kamerheer meer is—Gezel Missiaen naar waarde geschat en hem naar zijne zoo broodnoodige studiën gezonden. We zullen maar erkennen dat het volk van Yper wel gedaan heeft. Dezer dagen schreven de nieuwsblade ren nopens een hoofdsieraad met zwar te paarien versierd, van groote weer de, die zoude toebehoord hebben aan de gewezene Keizerin van Oostenrijk later werd het ontstolen en nu terug gevonden in den Marok, waar een Italiaan het te koope aanbood. De schoonste diamanten en de koste lijkste zijn kleurloos, alhoewel zij kunnen gekleurde stralen van het ontledigd licht terugkaatsen. Onder de gekleurde, hebt ge er ook zwarte. Een schoone zwarte diamant versiert de H. Bloed-rijve van Brugge. De Diamant is de hardste steen, dien men kent en zwarte diaman tjes worden onder meer gebruikt tot het verveerdigen van eene kroon, waarmede men den boor voorziet, dienende voor 't boren van artesiaansche putten en het zoeken van koollagen. De naakte boor jaagt men gemakkelijk door klei- en zand- iagCi;;iliaar a's IT|en aart rotsachtige lagen Jiomf zonder kroon van harde diaman-' ten kan men moeilijk verder. Zulke kroon vóór den oorlog koste ongeveer 30.000 fr. De kiezingen zijn voorbij en reeds ver geten. Gezel Missiaen mag nu zijne tanden toonen. Hij spreekt van niet min dan dit ha telijk regiem omver te werpen. Voor de kiezingen scheen hij ons zacht moediger... en hij had er reden toe: hij wist zeer wel dat zoo ?en radikaal pro gramma bij het volk van Yper welkom moest zijn. Zou hij misschien van gedacht gewor den zijn, zooals zijn meester Vandervelde dat he/ regiem in Rusland gehuldigd het eenige goede is. Dat regiem is hatelijk geworden van den dag van zijn triomf tijdens de laatste Kamerverkiezingen. Dat regiem scheen hem zoo hatelijk niet wanneer hij jaarlijksch 25.000 balle- kens mocht opstrijken en gratis pro Deo in eerste klas reizen. Maar nu dat hij het al verloren heeft is Rood Baasken Ganzendonckske wat verbitterd... en met reden. Wat is er gaande in de Socialistische Partij te Yper Een buitengewoon congres van de Belgische Werkiiedenpartijfederatie (Ouf! Oufwordt Zondag 30 Juni bijeengeroe pen en al de aangesloten groepen worden dringend uitgenoodigd om de dagorde van uiterst groot belang te bespreken. Op de dagorde is vermeld 1° de toestand na de kiezing. (Dat kan als volgt samengevat worden, Missiaen verliest zijn zeteltje en de partij 1.700 stemmen.) 2° aanduiding van een candidaat-pro- vinciale senator (t.t.z. Missiaen wil langs het achterpoortje weer binnen.) 3° Inrichting van een actiecomiteit (Als het niet beter werkt dan met de laatste verkiezingen is het niet veel de moeite waard daar zijn tijd aan te verliezen.) 4° Onze propaganda (Ze hebben reeds alles gedaan en gepoogd om hunne posi- In Hongarië is gestorven en begraven tie te houden, en te vergeefs, 'k Vraag graaf Andrassy.de hoofdman der Jrne af wat ze nu zullen uitvinden.) legitimisten, d- i- der Hongaren, die als m hunnen Koning aanzien prins Othö, zoon' van wijlen Keizer Karei en van Keizerin Wat is er gaande in de Socialistische Zitta. Deze was vertegenwoordigd bij de Partij van Yper lijkplechtigheden door Graaf Hunyadi en j Is die aan het verbrokkelen 't was Kardinaal Seredi, prins-primaat' Over enkele dagen moest het Socialis- van Estergoum, die de begraving deed. tich muziek te Yper een concert geven. We bleven wachten en wachten nog. De muziekkunst zal er maar weinig bij verloren hebben, die beschouwing moet ons verdriet lenigen. Vraag Zouden de muziekanten het beu zijn de Internationale te blazen of liever Lambert Madeleine, wier herberg in de Boterstraat door het Schepencollege van Yper was gesloten geweest om reden van het houden van een geheim ontucht huis, was door de politierechtbank ver oordeeld geweest. Zij had beroep tegen dit vonnis aangeteekend. De rechtbank heeft eenvoudig het eerste vonnis be krachtigd en Lambert Madeleine tot de kosten der twee gedingen veroordeeld. Dezelfde Lambert Madeleine, die de vrouw van een onnoozelaar die zich daar had laten aantrekken, slagen had toegebracht en haar beleedigd had, wordt voor die feiten tot tweemaal 50 fr. boete of 15 dagen veroordeeld. Zonder voorw. Garrein Albert van Yper, bij verstek veroordeeld voor slagen aan zijne vrouw tot 1 maand gevang en voor beleediging tot 10 fr. of 2 dagen,is tegen dit vonnis in beroep gegaan. De rechtbank ingaande op de redens door den verdediger van Garrein aangegeven en gevolg gevende aan de vraag tot het herziening van het eerste vonnis door het openbaar ministe rie zelf aangevraagd, verbreekt het eerste vonnis en veroordeeld Garrein voor sla gen tot 8 dagen gevang, voorw. ged. 5 jaar, en voor beleediging tot 10 fr. of 2 dagen, voorw. ged. 1 jaar. Vanhove Eugeen en Demeyer André van Lichtervelde, vervolgd voor jacht- misdrijf, worden beiden bij gebrek aan genoegzame bewijzen vrijgesproken. De zaak ten laste van Vaniaethem Achiel te Yper, over het auto-ongeval te Vlamertinghe voorgevallen, wordt voor uitspraak tot 11 Juli verschoven. Op zelfden datum zal de uitspraak plaats hebben van het auto-ongeval van Beveren-bij-Roeselaere, waarvan De Ma- lio Louis beticht is, alsook van het onge val van Westouter, waarvan terecht staan Huyghe, autobusvoerder en Lagache, landbouwer, deze laatste zou de grootste schuld van het ongeluk dragen om reden dat hij zooals het reeds meermalen met hem voorgevallen is, geen plaats had willen maken voor den autobus die aldus verplicht was in moeilijken toestand af te steken om verder plaats op het midden van de baan te kunnen hernemen. Wij zullen de uitspraken van deze zaken laten kennen. durf om eerlijk te handelen moesten al de goeden durven toonen wie zij zijn, de boozen zouden het weihaast afstappen en van slechte iuidsprekers ware er geen zake meer. Eerw. Heer Dumon, geeft nog voor drachten, waartoe uitgenoodigd worden de milicianen, hunne ouders en alwieiets over heeft voor onze soldaten te we ten te Kerrsmel in de Patronage op Maandag 1 Juli te 7 uur 's avonds. te Waasten in de Broederschool op Dinsdag 2 Juli te 7 uur 's avonds. te Ploegsteert in de Patronage op Woensdag 3 Juli te 7 uur 's avonds. Gelijkvormig aan eene voorafgaande beslissing heeft de Gemeenteraad van Yper de inrichting der 11 Juiifeesten op zich genomen. Er zal een hoogmis, eene openbare ver- j gadering met voordracht, een muziek- feestgevolgd van vuurwerk plaatshebben. Wij zuilen het programma in ons aan staande nummer geven. OPENING COIFFEURSALON Hoek der Stuers- en Doorgangstratt- -- YPER -- Verzorgd werk. Matige prijzen. Ouverture Salon de Coiffure Coin des rues de Stuers et de Passage -- YPRES -- Travail Soigné. Prix Modérés. i Ongeveer 250 Engelsche Kadetten die onder het bevel van Luitenant Colonel L. Edwards te Zee-Brugge aangeland waren, kwamen Zondag 1.1. rond 11'. uur te Yper aan. Zij werden in de oude voet volkskazerne gehuisvest. Maandagmorgen omstreeks lOti uur werden zij ten stadhuize ontvangen. De heer Burgemeester Sobry nam op aan vraag van Luitenant-Colonel Edwards de Kadetten ln oogenschouw. Daarop ont ving de heer Burgemeester Sobry, bijge staan door den heer Schepen Lemahieu en den heer Stadsekretaris Versailles, i Luitenant-Colonel Edwards en zijne offi- eieren in de zittingszaal van den gemeen teraad waar hij hun in naam der stad Dinsdag 8 Juli 1929, om 8 u. 's avonds hertelijk welkom wenschte. Zaal Oud Yper j Luitenant-Colonel Edwards bedankte Het bestuur der Hand£l-& Nijverheids- den heer Burgemeester over het gulhertig kamer van Yper heeft de eer Ued. en uweonthaal en verklaarde, als erkentenis over familie uit te noodigen tot de voordracht j ^et onthaal bij hunne eerste reis naar Iedereen aanveerdt dat Vrede be ter is dan oorlog, om die waar heid te staven zegde Herodote, aanzien als de eerste geschiedenis-schrijver en die leefde 490 jaar v. C. In den vrede de zonen begraven hun vader en in den oorlog de vaders begraven hunne zonen VOOR AL UW wendt U tot de Oude Houtmarktstraat, 15, YPER S33 ik if Sik. NBH A AM H« Aian a a 118 Verzorgd werk Matige prijzen. Men kan bij ons ook bekomen alle BUREEL SCHRIJFGERIEF. t*J UI U V*oordeelige Prijzen. ta van den Heer Raphael CAPART, Inge nieur, over Ozoon en zijne aanwendingen Wat is Ozoon Ozoon is de zuurstof der lucht verdikt door middel van electri- citeit. Wij kennen de belangrijke rol ge speelt door de zuurstof der lucht, en het zal hoogst leerzaam zijn te vernemen wat zuurstof, onder den vorm van Ozoon, bij macht is te doen. Op het oogpunt der ge zondheid, bij het zuiveren van lucht, wa ter, in tal van nijverheden begint Ozoon eenp belangerijke rol te spelen. De Heer ingenieur CAPART zal bij middel van toestellen, door cynématogra- phische en photolichten de werking van Ozoon aantoonen. Het bestuur wakkert zijne leden en hunne familie aan deze leerzame voor dracht bij te wonen. Alle personen die belangstellen in den vooruitgang der wetenschap, worden ook uitgenoodigd. Het Verbond der Advokaten van Bel gië, zal zijn jaarlijks Kongres houden te Kortrijk, op 29 Juni en te Yperop 30 Juni. Deze heeren zullen ten Stadhuize ont vangen worden. Daarna lunch en bezoek aan het slag veld van Kemmel. 1 Yper, van wege den heer Burgemeester Colaert ontvangen, als bewijs van gene genheid over die ontvangst, een bezoek te brengen met zijne Kadetten aan het graf van den heer Colaert. Tijdens de ontvangst speelde het muziek voor het stadhuis eenige aangename «airkens». Van het stadhuis trokken de Kadetten naar de Halle en naar het gedenkteeken der Ypersche gesneuvelden waar een kroon werd neergelegd. Van daar trok ken de Kadetten naar de-Meenenpoort waar zij insgelijks een kroon neerlegden en de «Lus.tpost» door de klaroenblazers uitgevoerd werd. Eindelijk trokken zij naar het stedelijk kerkhof waar de heer Burgemeester en Stadsekretaris hun voor gegaan waren. Na hunne wapens op Zon- nebekesteenweg neergelegd te hebben stapten zij het kerkhof binnen alwaar Luitenant Colonel Edward na een oogen- blik ingetogenheid een kroon op het graf van den heer Colaert neerlegde terwijl het muziek de Braban$onne speelde. Een groep engelsche dames en heeren verge zelde de Kadetten en na Kolonel Edwards legde een dezer dames een tuil prachtige rozen op het graf van den heer Colaert neer. Korts na 12 uren keerden de Kadet ten naar hunne kazerne terug. De aanwe zige Yperlingen waren ten zeerste aange-' daan over de hulde aan hunnen overleden Burgemeester bewezen. Op Zondag 30 Juni is er Prijsbolling voor de leden der boldersgilde. Niemand ontbreke want schoone prijzen zijn er te winnen waarover iedereen zal tevreden zijn. Er zijn omtrent 1 1/2 miliioen wielrij ders in Belgie, die samen nog alwat taks betalen: er moet dus voor goede veloba nen gezorgd worden, 't is daarom dat de Gemeenteraad van Yper den 15 Juni 11. de aanbesteding goedkeurde voor het maken van 948 loopende meters veloba nen langs de kalsij Yper-Komen; 600 m. langs de kalsij Yper-Pilckem; 2116 m. langs de kalsij St Jan-Zillebeke, welke werken 88910 fr. moeten kosten. Palestina is weinig bevolkt. Daar wonen 557.649 Mahomedanen, 159.554 Joden, 78.463 Christenen, dit is Katholie ken, Ketters en schismatieken en 8.850 die andere eerediensten aankleven. Onder i nog zou hunne socialistische overtuiging de oden, die allen voornamen van t oud i au u i na de uitslagen der verkiezingen aan het verbond dragen, zooals Abraham, Isaac,' Jacob, Moses, Samuël, de eenen hebben war,kelen gebracht zijn als familienaam Mendoza, Alavarez en andere spaansche namen... die zijn af stammelingen van Joden, die eertijds, om 1 De facteur van De Werkman die niet uit Spanje verbannen te worden, P°Utieke kroniek waarneemt met zich per gevinsdheid lietendoopen en als evenve^l bevoegdheid en degelijkheid peters lieden van die spaansche familiën 8eeft enkefe nieuwe beschouwingen ten hadden... de anderen noemen Leu, Wolff, beste over de partijen. De redacteur is even verbitterd en gal- spuwend als zijn Baas zelf. Het gaat er van sukkelaars, zotten, onnoozelen vent, gemeen en smerige klerikalen en christene demokraten. Maar op het vierde blad van dat zoo deftig blad in den Strijdpenning van Twee Joden waren eens aan een Ker- Wervick lezen we: En nu salut en mistafel en beiden begeerden een zil- kus mijn... 0,50. Hirsch... dat zijn afstammelingen van Joden die woonden in Duitsche landen. Leu is eene zinspeling op den Leeuw van Juda, Wolff op den wolf van Benjamin en Hirsch op den hert van Nephtali. veren lepel en vorket weg te blauwen. Nummer één lukte er in, nummer twee niet. Na het feestmaal in een gezellig bij eenzijn. rekewijs verlustigden de gasten hunne tafelgenooten met gezang of voor dracht. De heer des huizes vroeg nu aan Jood nummer twee, indien hij soms ook niet een 't wat vermocht om het gezel schap te verlustigen. Ik, zegde de jood, kan goochelen. Hewel, riep men hem toe, doe het Geef mij eens een lepel en vorket, wedervoer hij, als deze, die wij zooeven aan tafel gebruikten. Men bracht die en Jood nummer twee verborg ze zorgvuldig in zijnen jas. Daarna zegde hij Blaas eens in mijn aangezicht wat gedaan werd en voegde hij er bij Ge hebt ze weg geblazen en ze zitten in den zak van Jood nummer één Men betaste nummer één Men vond de gestolene Nummer één al druipneu zen gaf ze at en nummer twee ongestoord trok metde zijne henen. We vragen ons dan af indien De Werkman en zijne redaktieraad niet be voegd is om over de zoogezegde gemeen heid en... van anderen te spreken? De eeuwige historie van de stroohalm en de balk. De Werkman beweert dat de En gelsche Travaillisten echte socialisten zijn. We lezen in de dagbladen dat M. Sid ney Webb, lid der labour Party travail- list minister der Coloniën zal veredeld worden en baron getiteld worden. Is de bewering van De Werkman juist dan moeten we besluiten Ze zijn overal dezelfde Abonneert u op Programma van het koncert dat zal gegeven worden door de Harmonie Ypriana op 30 Juni, om 11.30 ure, ter gelegenheid van de ontvangst door de Balie van Yper van het Verbond der Advokaten van Belgie. 1. Marche des Sornettes Art. Van Oost 2. Cavalerie légère, ouverture 3. Les Erinnyes Massenet De apotheek van M. Houtekier. b) La Trovenne Meenenstraat, zal alleen open zijn op c\ Saturnales Zondag 30 Juni 1929. Dinsdag 1. 1. ten 11 1/2 heeft E. H. Pas ter van St Pieters de plechtige wijding gedaan der nieuwe fabriek Het Arse naal op het Saaihof. Enkele weefge touwen zijn reeds in gang en er is plaats 4. A la Russe, Intermède Art. Prévost 5. Marche funèbre d'un Hanneton 1 L. Dubois 6. Allegro Symphonique Albert Van Eerrroo Zondag30Juni, e.k. fietsuitstap naar de bergstreek van het Westland. V. T. B. ers uit het Westand, leert uw schoone bergstreek met haar prachtige panorama 's en haar intieme hoekjes ken nen. Zij is het ten volle waard. V. T. B. Yper vergadert te 2 u. stipt in de Statie straat, 39, In Vlaanderen De tocht gaat over Yper-Westouter-Molenberg- Zwarte Berg-Roode Berg-Keinmelberg- Kemmel-Yper. V. T. B. ers op post Zondag, 7 Juli, e.k. uitstap naar Kor trijk om het jaarlijksch kunstfeest, ter gelegenheid der 11 Julifeesten, bij te wo nen. Dit concert heeft plaats in den Stads schouwburg en vermeldt op het program ma Hucbald. muziek v. Peter Benoit. Het Roodborstje, «Juf. C. Caliebert. Kollebloemen. E. Tinei, Prometheus. Pe.ter Benoit. Liefhebbers van mooie muziek, schrijft dadelijk in bij den Heer G. VanOverbeke, Rijke Klarenstraat. Deelnemingsprijs Trein en plaats voor 't concert17 fr. ROUWBERICHTEN A Den 22 Juni is overleden te Gent ten gevolge eener heelkundige bewerking, Mevrouw Jeanne De Meersman, ccht- genoote van onzen sympathieken me deburger M. Raymond Droulans,agent ii i- i i van de Nationale Bank van Belgie te Wij vernemen uit goede bron dat een De overledene genoot in stad van de groep van omstreeks 6000 Engelschen op algemeene genegenheid. 7 Oogst aanstaande onze stad zullen ko- De begrafenis heeft plaats gehad in men bezoeken. Volgens het schijnt zullen de kerk van St Denys te Forrest meer dan de helft dezer bezoekers dien dag hierterstede hunne maaltijden nemen 't geen weer een goede dag voor de neringdoeners van Yper zal zijn. (Brussel) op Donderdag 27 Juni 1929, om 11 uur. Wij zullen op tijd en stond het pro- plaats hebben. Een tweede rouwdienst zal Zater dag 29 Juni om lOj/2 uur in de paro chiale kerk van St Jacobs te Yper gramma van dien dag laten kennen. Wij bidden den heer Drotilans de verzekering onzer oprechte rouw betuigingen te willen aanvaarden Het Amerikaansch dagblad van Boston Op 23 Juni is schielijk overleden te van 7 Juni 11., vermeldt dat Sir Reginald Mondorf-Baden (Luxemburg) M. Da Pectoral Dupuis. 't Is de beste remedie bij het begin van een kwaad aardige valling of griepzij doet spoe dig den brand in de ademhalingsor- om er 250 op testellen. Bij deze Plechtig- ganen verdwijnen, heid vertegenwoordigde Heer Schepen e verkrijgen in alle Apotheken. D'Huvettere de stad en hij bedankte de HH. Leclercq voor hunne gewaardeerde poging, om aan ons volk te helpen werk r. verschaffen. Na de wijding deed men net Gesticht d. Rousbrugge Dan-.en, Yper. bezoek der verschillige zalen en nam men Op Donderdag 20 Juni is er een Fancy in oogschouw de reeds opgestelde ma- fair gegeven geweest door de leerlingen chienen daarna gingen de heeren met der Rousbrugge damen ten voordeel van hunne uitgenoodigden naar het gedenk- de missiën. teeken der gesneu%relden, op de Vande- Het feest heeft een grooten bijval ge- peereboom plaats, om er eene bloemen- had en men heeft eene goede ontvangst gerve, versierd met fransche en belgische gedaan, kleuren, neer te leggen. niel de Haene, Eere-Prokur uir des Rollings en Eer-Hoogkonink'ijke Komnrissaris te Veurne. De overledene heeft tijdens zijne rechterlijke loopbaan en als besbuir- lijk ambtenaar, bewijs geleverd van een schoon verstand, eene oprechte Blomfield, de bouwmeester der Meenen poort, de straten van Yper te nauw vind. Na den oorlog, zegt hij, was de Belgische regeering genegen het platgeschoten Yper te herbouwen in een trant beant woordend aan het steeds grooter verkeer, maar de Yperlingen hielden aan den her- genegenheid en een rechtzinnig en opbouw der stad gelijk zij vóór den edelmoedig karakter. oorlog was «Het Ypersche Volk» biedt aan De Yperlingen weten best welke stra- Mevrouw H,aene aan onze me- deburg-ers den heer Notaris en Mevr. ten verbreed en verbeterd wierden, en Alberj LaUwers-de Haene, zijne op- hoevele ongezonde beluiken afgeschaft rechte rouwbetuiging. wierden. j De begrafenis heeft plaats op Zater- dag 29 Juni om 11 uur, in de St Xi- klaaskerk te Veurne. j «o» De 17e ontmoeting had Woensdag Maandag laatst om 9 ure in de ?int laatst plaats in De Coöperatieve Maartenskerk heeft de begrafenis Na nen harden kamp, teekent «De plaats gehad van den heer Léon \afl Coöperatieve het puntje aar. voor den Beker. Deze maatschappij wor. de Zondag 1.1. in St Pieters-Patronaat, ten 7 uren, heeft E. H. Dumon, krijgsalmoe- zenier van Brugge de tweede aangekon digde voordracht gegeven, nopens de gevaren van het kazerneleven. Die voor dracht zeer belangrijk, met veel geest drift en warme genegenheid gegeven, miek veel indruk op de menigvuldige jon gelingen, die den oproep beantwoord hadden. Zeer Eerw. Heer Deken d e den spreker voorgesteld had, had het in zijn slotrede over de gehoorzaamheid, die de milicianen moeten beoefenen in hunnen soldatendienstomdat wie niet kan gehoorzamen in zijne jonge jaren later ook niet zal kunnen gebieden in ge vorderden leeftijd. èn over den OP ZONDAG 30 JUNI In St MAARTENS ten 11 1.2 uur, zielmis voor Maurice Dumortier. In St PIETERS: ten 812 uur, gez. Joseph. echtgenoot van MevrmU de Castelle Julia Legrand. «Het Ypersche Volk» biedt aa» eerste en de derde partij wederzijds Mevrouw ^an de Castelle en F,mili(. met 10-9 en 10-2 punten. «De Bascule» j zijne oprechte rouwbetuigingen, won de tweede partij met 10-7. 4 1 2 Processie en Lof, St eere. In St JACOBS ten 7 u zielmis voor Julia Vandermeerseh hw. Zilliock. i 8 1 2 zielmis voor Hortense Liefooge, hw Tasseel, w Ravaut. In St N1KLAAIS ten 8 v» zielmis voor We Titeca. Nu de matchen zoover gespeeld zijn De Bascule verliest hier een korte- lijk p- nt. I Woensdag naast 3 Juli speelt De j Statie in dei tholieken Kring.Xen harden 111:1 ir. zicht. Beide gen zul' Pieter ter 't zal hard ;egen onzacht. Allen er naartoe. mis voor Ossieur Yper. Op 3 Oogst zal naar a waarschijnlijkheid eene nieuwe afdeeli': 1 ,n zicnT Beide ploe- kadetten te Zeebrugge aanlanden en G 1 dapper verdedigen; eenige dagen verblijven. Maandag avond kwam de genaaf' de Emiel Tyberghien, een kreupeleketc lapper, woonende met zijn vader in Paddestoelstraat, te huis. Bij het nV boven gaan viel hij van de trappen brak een been. Men heeft hem ter ver?'" ging naar het gasthuis overgebracht. Brielen. Afsterven. Dinsc- namiddag is schielijk overleden Hf/ Charles Van Raes gewezen schepen gewezen voorzitter der kerkfabriek. Algemeen Klassement naden 17" match matchen gesp. punten Bascule 7. 5 Statie 6 4 Katholieke Kring 7 4 Coöperatieve 7 3 Postje 7 1 Een die er bij was.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 6