ICréditAnvsrsois ALBERT SAESËN QARREIN Katholieke Kring D RUKWERK Ypersche Krooiek, CEBROEDERS v. wuêêuêêêêêêê Dixnnidestraat, 18, YPER Zwemfeest D6 h. Kariefeesien ie Koririjk Missiedag te Yper. Iri Memoriam. Uit de Geschiedenis van Yper Provinciale Raad en Yper Eerste Zondag van Tuindag. Tentoonstelling Katholieken Kring Voordracht over Yper-Tuindag Kerkelijk Nieuws Stadsjongensschool Bericht aan de Hopkweekers. MUZIEKSCHOOL Uitslag der wedstrijden Onderscheiding Katholieke Kring. B O E S I N G H E. Dood van WeL H. Ern. de Thibault de Boesinghe burgemeester van Boesinghe i' j Op 7guli- i -verleden op het kas teel te cCëTlT- "F:- 'na eene korte er. pijnlijke lekte. Weled. Heer Erne t de Thihuiilt de Lioeslnghe burgemee--- tcr Jrr gemeenje, .«e vezeii provinciaal raadslid, officier iii de Leopoldsorde, vereerd inetTiei burgerlijk eèreteeken van 1' kla< en de herinneringsmedalie van Leopold 11. Die onverwachte dood heeft een droevige en pijnlijke indruk gemaakt in de gemeente aEvaar de afgestorvene de eerbied en de achting genoot van zijne medeburgers en van de talrijke familieleden, vrienden en kennissen der Familie de Thibault de Boesinghe. Ook tras .er veel volk aan de plech tige begrafenisdie op Woensdag 31 Juli in de.-parochiale kerk van Boesin ghe plaats gehad heeft. Ken langen stoet bestaande uit de verschiÏTëiidé maatschappijen der ge meente en menigvuldige vrienden en kennissen 'vim den afgestorvene, heb ben het stoffelijk overschot, hetwelk door de pompier» van Boesinghe ge dragen was. vergezeld van hot kasteel naar de kerk en daarna naar het ge meen tenjY Hf er khot. Binst den door tocht vcie-rde de muziekmaatschappij van Buesing-he. waarvan hij F.ere- Yoorzitter was, lijkmarchen uit. De kerk was met eene gansche bij zondere" tutroversiering hekleed die met de*frt£tlïtr£beid goed samenging. Op gruote zwarte doeken kwamen de wapenschilden der Familie de Thi bault de Boesinghe goed uit. De lijkdienst werd opgedragen door Eerw. Heer Yanneste, pastor van Boe singhe, Vvniritigd' van veel geestelij ken. De heer kanunnik Lamiroy, de ken vaiA Yp.eij.lmd in het koor plaats genomen, in een koorgestoelte voor hem voorbehouden. Wij hebben de orde kunnen be won deren dito <le plechtigheid voorzat en de ganscn bijzondere pracht niet de welke de lijkdienst opgedragen werd. De offerande hatl plaats langs twee kantenJ^yjeljjk- Onclqr de talrijke menigte hebben wij bemerkt De heel* baron Janssens de Bistho- ven, Gouverneur tier Provincie West- Vlaanderen, den Majoor de Hennin de Boussu-Walqourt, Ordonnans-Officier van Zijn Majesteit de Koning, heer Gustaaf Bruneel de Montpellier. Sena tor. Heeren Felix Strove, baron Pierre de Goninck de Merckem en Franqois Enipain, gewézen senatoren. M. de Thibault de Boesinghe, arrondisse ments-cotninissaris van Roeselaere Thielt, Clinckeïpaille,arrondissements commissaris van Yper, baron Pee steen, -'ffK'Vinbiial raadslid, Ernest Iweins d'Eeckhou-tte, plaatsvervan gend volksvertegenwoordiger. het meerendeel der burgemeesters der omliggende gemeenten, namentlijk heer Sobrv ai^ '^er; de graaf tie l.ali- bespin yun F.lverdinglie, Verbiese van Brieleij,.,y'enneulen.,van St Jan, J. Brti neel dé,Ayontalemhert van Kemmel, Pecceu,,>.an< ^uydschpte. P. de Vitick van Zinelieke. Bouton van Vlamertin ghe... enz., de schepens Vanderstichele en Carjféj", 511 de leden van den ()e- meentqrdVcl van Boesinghe, M. R. Ver- wilgheh. Afgevaardigde Bestuurder van den' Diëtist der Verwoeste Gewes ten, enz. Op het' kerkhof werden er verschil lende Kjkredén uitgesproken door den schepen Cotilier, namens den gemeen teraad,1 dé maatschappijen en de inwo ners van Boesinghe; door M. Camiel Vanden, ,Berghe, namens de kerkfa briek door Sylvère Lerov, namens de St Jorisgiide en door H. Henri Iweins d'KecklRiUtte, namens de Katholieke Vereepiging van het arrondissement Yper. - Lijkrede van M. Coulier, Schepen te Boesinghe. Dféfilieproeffle Familie, Mevrouwen. Weledele Heeren en Inwoners van Boesinghe, Het'iweze mij toegelaten in naam van hef'Gemeentebestuur en de bevol king tfrin 'Boesinghe, eenen laatsten groet te komen brengen aan het Bur gerlijk; A*«'fd onzer Gemeente. De groote'volksmenigte in den dienst aan wezig en geschaard rond het kille graf, is een Bewijs der dankbare hulde die zij brengt;ji wil aan den Weledelen af gestorvene. Het zOit feest zijn in Boesinghe en wanneer wij vreugdegalmen verwacht ten uit den toren, kwamen er toonen van droefheid en rouwde Burgmees- ter 'sxBYfi£jfrfen- ^et van mond tot moïuT.Tiet liep van huis tot huis. Deze die de eeuwigheid is ingetre den. was'-^pen gewone sterveling. Van edelen fcinede voelde hij het zich een plicht met de belangen zijner mede burger» onledig te blijven.. Het voor beeld van jien edelen vader, was een stoot .voor den zoon. en zoo kwam op 30 September 1899, dus, 30 jaren gele den, vx>J jong bloed in de ernst der ja ren. de Weledele Heer Ernest de Thi bault i.Le Boesinghe als raadslid in de Gemeenteraad. Op 23 Januari 1907 werd .hij als Burgmeester benoemd en sindsdien heeft hij dit ambt onafge broken bekleed. Xu kon hij zich heel en al toeleggen om de belangen der Gemeente te verdedigen, geen gemak kelijke taak voorwaar, want het staat vast dat het steeds moeilijk blijft, een ieder" -rdjdoening te geven. Bij hetn stonden altijd de algemeene belangen boveri:der enkelingen. Weledele Heer Burgmeester, gij waart inderdaad een man van plicht zeker, politieke opvattingen kunnen versqfimferi. "burgerlijke en edele mid dens fc-unrleri de gedachten doen uiteen looped; 'doch. wat wij vooral in u be groeten, het is uw" joviaal karakter, en de groote gave welke gij bezat en die steeds u deed beminnen geen haat of nijd. Hoe dikwijls hebt gij niet alle» betracht om uiteenloopende krachten weder samen te brengen, om politieke tegenstrever» eens te maken, met een voord, om den vrede te bekomen eji e bewaren. Voor alles stond gij op de bres. W ij herinneren ons nog uwe bezorgdheid voor de armen der gemeente bij hei huldigen van uwen Weledelen zoon. met een gift aan iceiitms Genoot ■-chap en den Openbaren Onderstand nog verleden v. inter in de gure dagen zijt gij bijgesprongen om den nood te helpen. L weze dus een woord van dank. in naain der raadsleden van den Openbaren Onderstand van Boesinghe. Het Pompierskorps, gen«»>t ook steeds uwe belangstelling en steeds waart ge erbij om de offer vaardige mannen in deze moeilijke taak aan te wakkeren. Ons Gemeentemuziek, i» in der grond uw werk. Immers na den oorlog stond gij gewillig alle vergoeding af, uw persoonlijken eigendom. 0111 er een Gemeentemuziek van te maken. En daar gij Burgmeester waart, zoudt gij erover blijven waken. Kwam uw ge dacht hier niet altijd met dit van an dere overeen, alsdan legdet gij 11 neêr voor de meerderheid uit edelmoe digheid. Daarom hier ik. dank ii naam der eer- en werkende leden der heide maatschappijen om uw groote daad. Man van plicht, zegde ik zooeven. Hebt gij dit meestal niet getoond in zake onderwijs? Katholiek vooral en naar de voorschriften van onzen Bis schop. Hier verstond gij U ter best met het Geestelijk bestuur en voor de school was het nooit te veel. Wij mo gen het vrij bekennen, zoo hierin alle bestuursleden niet op alle punten eens waren, zocht gij de scholen te verde digen tot ge voldoening kreegt. Doch wat wil ik verder opsommen? Zijn uwe eeremerken geen slaande be wijs van de degelijkheid van uw werk? Burgerkruis van 1° Klas, Herinne- ringsmedallie van Leopold de IP, Of ficier in de Leopoldsorde. Weledele Heer Burgmeester, plots zijt ge heengegaan, en ja, de uwen en ons ontstolen, doch uw aandenken zal in ons blijven. Vele uwer bemerkingen en spoorslagen zullen 011s als leiddraad dienen. In naam van het Schepencollegie en de Gemeenteraad, breng ik 11 een laat ste hulde om de rechtveerdigheid waarmede gij ons bestuurdet. In naam der bevolking, dank ik u 0111 al het goede gij onze Gemeente hebt gedaan, 't was altijd die]) ge meend. Uw lichaam daalt in 't graf uw ziel leeft. Dat de Heer U indachtig weze. en zoo uw rentmeesterschap hier op aarde groot was. dat Hij u loone naar u.vv werken en u den hemel geve. Weledele Heer Burgmeester, tot wederziens bij den Allerhoogste. Lijkrede van M. Cam. Vanden Berghe Voorzitter der Kerkfabriek te Boesinghe. Weledele Familie, Achtbare Toehoorders, Wij s laan hier heden aan den boord van-het graf, bestemd voor eenen man die komt neergeveld te worden als een jongeling in den bloei zijner jaren. Alhoewel reeds van hoogen ouder dom, was hij steeds flink van hert en geest en niet één lichaanilijk letsel liet vermoeden dat hij zoo in eens ging weg gemaaid worden. Onze Weledele Heer Burgmeester, wien men daar zooeven nog als den klaarziende ambtenaar voorstelde, was en bleef steeds de spil van heel het Boesinghes gemeentelijk mecanisme. Daar alleen niet. maar ook als lid van den Kerkraad was hij zoo. Als wij in geldnood verkeerden, 't geen met den duren tijd maar niet wil verbete ren. was hij steeds de eerste om ons moed te geven en betrouwvol te laten hopen op den zekeren steun van den Gemeenteraad, wiens leiden hij was in deze zaak. Het zal dus niemand verwonderen dat ik hier als voorzitter van den Kerkraad van Boesinghe, in naam de zer leden, een laatste hulde breng aan de afgestorvene. Weledele Heer Er- nest de Thibault de Roesinghe. Dat de Heer uit het Allerhoogste L om het goede loone en de hemelpoort late binnentreden. Lijkrede van M. Sylvère Leroy in naam der St Jorisgiide. Weledele Heeren, Mevrouwen, en Medeburgers, Op mijne beurt acht ik het mij een plicht, een laatste hulde te brengen aan den Weledele afgestorvene, eere voorzitter der St Jorisgiide van Boe singhe. Het is hier de plaats niet en ge zult het ook van mij niet verwachten, dat ik de voordeelen opsom onzer gilde, door hem verschaft. Elkeen weet hoe zeer hij deze genegen was en steeds hoog hield. Jager in 't herte. had hij een voor liefde voor het edel sport zijner me deburgers en wist zoo op tijd en stond deze liefhebberij aan te moedigen door woord en daad. Nevens het ijverig bestuur, stond hij deze altijd voor en in ons midden was hij wel de eenvoudige sterveling. Bij hem geen hoovaardij en groot spraak. maar stille ommegaan met de medeburgers. Weledele Heer. 0111 die eenvoud, danken wij l om uwe natuurlijke goedheid, achten wij U en om al uwe onbekende gaven»-loven wij U. Doch 't blijve hier niet bij. uwe me deleden der St Jorisgiide. zijn kristen menschen, voor hen is de plicht bij 't afsterven van een lid te bidden, 't Is 't geen «-ij u beloven, opdat de goede God U gerechtig weze en met de z li- ge eeuwigheid beloone. Tot wederziens hierboven. Lijkrede van M. Henri Iweins d'Eeckhoutte Voorzitter der Katholieke Vereenging van 't arrondissement Yper. Het is voor mij eene eer en een plicht, te midden deze menigte vrien den. hulde te brengen, in naam der Katholieke ereeniging in het arron- di>»ement Yper, aan eledele Heer Ernest de Thibault de Boesinghe, ge wezen Gouwraadslid en Burgemeester van Boesinghe. Reeds in het jaar 1884 was Mijnheer de Boesinghe gekozen als lid van den Provincieraad van West-\ laanderen. Het was de tijd van deze hardnekkige st rijd in ons arrondissement waar eenige mannen ondernomen hadden de katholike vlag, tegen wind en stroom, weder op te richtenen waar dat eendracht van alle harten, mede werking van alle krachten, eene lange reeks van zegepralen lieten voorbe reiden. Weledele Heer de Boesinghe wierdt, van den eersten dag af, een der getrouwigste steunen van zijn politie ke partij. In den Provinciale Raad nam hij een krachtig deel in de voorbereidende werkingen der sectiendaar, alsook in de publieke zittingen, bleef zijn woord met aandacht altijd gehoordwant, overal, zijn krachtdadige tusschen- komst liet altijd door zijn toehoorders vermoeden de eerlijkheid van zijn ka rakter en zijn onverstoorbare vader landsliefde. XTa 37 jaren, ten dienst van zijn Pro vincie. bijna altijd herkozen zonder strijd, bleef zijn naam niet meer opge nomen op de Candidatenlijst voor de Provinciale kiezing. Deze beslissing, hoe pijnlijk ze was, aanvaard hij met zijn gewone edelmoedigheid, en tot den laatsten dag van zijn leven bleef hij gehecht aan zijn polieke vrienden. Al zijn krachten besteed hij dan aan zijn gemeente die hij uit zijne puinen geholpen had te herrijzen en waarvan hij de vierde Burgemeester was van den zelfden naam. De menigte vrienden en burgers bier vergaard, is genoegzaam een teeken van de achting van allen, voor zoo een verdienstelijk leven. Ik wensch dat deze toeloop een troost zou wezen voor zijne edele familie, en, met een laatste Vaarwel bid ik God de ziel van den overleden in zijn genade te ontvangen. Het Ypersclie Volk biedt aan Mevrouw de Thibault de Boesinghe, aan M. en Mevr. Roger de Thibault de Boesinghe en aan Heer baron en baronnes Snoy-de Thibault de Boesin ghe de uitdrukking onzer oprechte en kristelijke rouwbetuigingen. (gevormd op de markt plaats genomen hadden werd door den Heer Burgemeester Vercruysse de toewijding van de stad Kort rijk aan het H. Hert gedaan. Doch eerst had Prof. Verbist met zijne gekende weisprekendheid, alsook Eerw. Pater De- chpbele, die het werk door wijlen Pater Hardy begonnen, tot zulk een trioinphan- ;eiijk einde had weten te brengen, eene gloedvolle aanspraak tot die tientallen t duizenden aanwezigen gericht om hun aan te wakkeren steeds te volherden en al het mogelijke te doen om den eeredienst tut het H. Hert van Jesus nog meer en meer uit te breiden. Na de toewijding nam Eerw. Pater Declippele nogmaals liet woord en eindigde met aan de toe- 1 gestroomde menigte te vragen de rechte hand ten hemel te steken en met luider jstem den Credo na te zeggen. Het was een prachtig vertoog die duizenden daar vereenigd, zin voor zin, hunne ge- I loofsbelijdenis te hooren afleggen. Daarna werd door Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid de Zegen met het Allerheiligste gegeven, eene indrukwek kende stilte heersclite over de Markt, terwijl die aandoenlijke plechttgheid afliep. De volksmassa verliet dan in goede orde de Markt om zich te verspreiden in de straten langs waarde stoet van Chris tus-Koning zou voorbijtrekken. Dit gedeelte van het feest heeft ook aller verwachting overtroffen. Deze die het gedacht opgevat hebben alsook deze die, onder gelijk welken titel, aan de uitvoering ervan medegeholpen hebben, verdienen allen lof, en wij zijn van oor deel dat zij zich ruimschoots voor de gedane moeite moeten beloond achten, voor den ongewonen bijval, door al de verschillende groepen van den stoet, genoten. Al deze feesten waren, alhoewel zonder grooten zonneschijn, toch door goed weder begunstigd geweest. Jammer dat omstreeks 9 ure de regen begon te vallen, wat oorzaak was dat de kantate die zoo veel liefhebbers van schoone muziek weerhouden had slechts ten deele kon uitgevoerd worden. De regen die rond 10 ure bij stroomen neerviel belette de uitvoerders dit gedeelte van het feest ten einde te brengen, 't geen oprecht jammer was want zelden hoorden we iets derge lijks door zulke koren gegeven. Kortrijk heeft eere gehaald van zij nen schoonstesi dag samengesteld uit M.M. De Potter, Graaf Felix de Merode, Sylvain Van de Weyer en Ch. Rogier van 11 Oct. 1830, wierden, ter Rechtbank van Yper, genoemd VoorzitterM. P. Hendrick, huidig Voorzitter Rechters M. P. De Codt, huidig rechter, en Biebuyck, advokaat, in de plaats van M. L. Castrique, afge steld Onderzoeksrechter M. P. De- simpel, huidig onderzoeksrechter Stads- commissarisM. P. de Patin, huidig prokureur des konings Substituut M. H. Tack, huidig substitut Greffier M. Van de Bogaerde, huidig greffier Hnlp- greffierM. Vanheule, huidig hulpgref- fier. Zie Wetten verzameling 1830-1831, bladz. 86. JM±_ OPENING COIFFEURSALON Hoek der Stuers- en Doorgangstrate, -- YPER -- Verzorgd werk. Matige prijzen. Ouverture Salon de Coiffure Coin des rues de Stuers et de Pa»^- -- YPRES -- Travail Soigné. Prix Modérés. w B Bfc. M I VOOR AL UW wendt U tot de AH SB ah BK Oude Houtmarktstraat, 15, Zondag 4 Oogst 1929 om 17 u, CONCERT op de Groote Markt door de Koninklijke Harmonie DE LEYEGALM van Meenen. *0 r! U»i E*9S SB ■31 ES fm 'S BANK BEURS WISSEL! Zondag 18 Oogst 1929 te 15 ure, ter gelegenheid van de inhuldiging van Yper 's zwemplaats zullen de zwemkringen van Brugge en St Gilles Brussel het volgend programma uitvoeren a) Borstzwemmcn (100 meters voor gift B. Z. K.) b) Rugzwemmen (lOOm.); c) Snelheid (100 m. voorgift B. Z. K.); d) 200 m. borstzwemmen e) 100 m. snelheid (Bevolking); f) 100 nt. borstzwemmen (id.) g) Drie zwemwijzen (3X50 m.) h) Parapluwedstrijd i) Aflossing (5x50 m.) j) Sierkoers k) 400 m. snelheid l) Gezamentlijke oefeningen m) Water-Polo (Brugsche zwemkring tegen Vorge St Gillis) n) Tusschen in kluchtnummers over redding. Er zullen voorbehouden zitplaatsen aan 2 fr. en 1 fr. zijn, ingang ten Noor den der zwemplaats, en kosteloos toe gang langs de Oosterpoort. Te recht zal de 28 Juli 1929 in de ge schiedenis der stad als Kortrijksschoon- ste dag mogen geboekt worden. Langs alle kanten hoorde men zeggen dat de huldebetooging, het Heilig Herte ter eere, alles overtreffen zou van wat tot hiertoe in andere steden gedaan wierd en Zondag hebben wij kunnen bestatigen dat het werkelijk zoo was. Al de straten der stad waren om ter prachtigst versierd, doch wij zijn van oordeel dat de hierna volgen de straten nogtans eene bijzondere mel ding verdienen Leiestraat, Doornik straat en Doornikwijkstraat, Budastraat, Vlasmarkt en Wijngaardstraat, Korte Steenstraat, Sevenstraat, Papegaaistraat, enz. De versiering en de verlichting was bijzonder prachtig in de pensionaten van St Nikolaas en van het Fort, bij de Broe ders Vandaele op den Kring, de Kliniek in de Budastraat, de Broeders van den Casino en meer andere. Van den vroegen morgen reeds door wandelden ontelbare vreemdelingen de stad om de versiering te bewonderen. Omstreeks 10 ure verliet zijne Door luchtige Hoogwaardigheid Mgr Waffe- laert, begeleid door de gansche geestelijk heid, St Maartenskerk om Pontificaal te assisteeren aan de Solemneele Hoogmis op de Groote Markt opgedragen. Op het verhoog, dat waarlijk dien naam verdien de hadden al de burgerlijke overheden der stad plaats genomen achter den troon voorbehouden aan Monseigneur. Het was Z. E. H. Sansen, Pastor-Deken van Kor trijk die het H. Sacrifie opdroeg. De Markt zag zwart van het volk en al de vensters der huizen waren insgelijks dicht bezet. Hetgeen ons net meest ge troffen was de waarlijk godsdienstige stilte die gedurende de H. Mis op de Markt heerschte, waar zooveel duizenden aanwezig waren. Rond 3 1 2 ure in den namiddag nadat de bonden van het H. Hertin zes stoeten De Apotheek van M. Van Walle» ghem, Statiestraat, zal alleen open zijn op Zondag 4 Oogst 1929 en om reden der Thuyndagfeesten zal de Apot heek van M. Van Robaeys, alleen open zijn op Maandag 5 Oogst 1929. De missiedag van Zondag laatst door het Komiteit ingericht, waarvan de Z. Eerw. H. Kanunik Lamiroy, pastor-de ken van stad, het voorzitterschap waar genomen had ten bate der Witte Zusters van O. L. Vrouw van Atrika, heeft den grootsten bijval genooten. De omhalingen in onze kerken gedaan door onze medeburgers E. E. Z. Z. Fla- vienne en Eleonore (in de wereld Juffers Vanderghote) hebben veel opgebracht. 's Avonds werd er een zeer belangrijke Voordracht met lichtbeelden gegeven in Sint Vincentius College, door Eerw. Z. Juliana, over het Araabsch Volk en zijn zeden. Die voordracht werd gevolgd door een tooneel- en liederavond die op een aandoenlijke wijze uitgevoerd werden. Veel volk hebben dit feest bijgewoond alzoo een blijk van genegenheid gevende tot het schoon Missiewerk. Men verzekert ons dat de opbrengst der omhalingen de 7000 franken overtreft. Bedanking. E. E. Z. Z. Flavienne en Eleonore (Jutv. Vanderghote) zoo in eigen naam als in naam hunner medezus ters kunnen de Ypersche bevolking niet genoeg bedanken om dc groote vrien delijkheid welke zij in hunne moeder stad mochten in ontvangst nemen. Nooit zullen zij die algemeene genegenheidsbe tuiging vergeten en ze durven het te ver hopen dat hunne stadsgenooten door wie ze zoo gulhartig gesteund werden hen voort zullen willen indachtig blijven in hunne gebeden. Zij ook bidden voor hen Een woord van bijzonderen dank aan Z. E. H. Kan. Lamiroy, Pastoor-Deken, onder wiens hoogvereerende leiding, heel de werking is uitgegaan. Wij vernemen het afsterven van twee verdienstelijke priesters en oud-mede- burgers E. H. Alois Deschrijver, rustende pas tor van Luingne, er overleden, vroeger onderpastor op St Pieters, te Yper H. Franciscus Bossaert, rustende pastor van Meulebeke, overleden te Thielt, vroeger onderpastor op St Maar- tens, te Yper. alwaar hij als Bestuurder der Jongeiings Congregatie veel goed onder de Ypersche Jeugd verricht heeft. Van beide voorbeeldige en ieverige priesters werd in onze .Moederstad een gunstig aandenken bewaard, en de oude vrienden en kennissen zullen er bijzonder aanhouden voor de betreurde overledenen een vurig gebed te storten. YPER Verzorgd werk Matige prijzen. Men kan bij ons ook bekomen alle BUREEL |p SCHRIJFGERIEF. Voordeelige Prijzen. Ter zitting van 17 Juli 1.1. stemde de Provinciale Raad 150.000 fr. voor de centrale verwarming van het nieuw Jus titiepaleis te Yper, en 67.608 fr. 16 ach terstel voor verbetering der provinciale banen van 't Ypersche. Te 10 uur Processie van O. L. V. van Tuin. Te 17 uur Kunstconcert op de Markt door de Kon. Harmonie De Leiegalm van Meenen. Op Zondag, Maandagen Dinsdag van Thuyndag, zal de tentoonstelling der werken onzer leerlingen, in de school lokalen van St-Jozefsgesticht toeganke lijk zijn van af 8 1/2 tot 5 1/2 uur. Het gebrachte bezoek zal voor de leerlingen even als voor de Eerw. Zusters eene groote aanmoediging zijn. Zaterdag eerstkomende 10" dezer, om 6 uur zeer stipt, maandelijksche prijsbolling voor de leden v. d. boldersmaatschappij Allen op post maatjes. Woensdag avond werd in St Vincents college, voor de ledenderFranciskaansche Derde Orde, een merkweerdige voor dracht gehouden over den oorsprong van Tuindag en de tijdsomstandigheden die het beleg van Yper door de Engelschen en de Gentenaren in 1383 te weeg brachten. Dit Ypersch belangrijk onderwep werd meesterlijk behandeld door onzen be voegden stadsgenoot, heer Jules Cornillie Eerebestuurder onzer Katholieke knech- tenscholen. Wij drukken den wensch uit dat Het Ypersche Volk de gelegenheid mocht hebben deze gedocumenteerde geschied kundige bladzijden van Yper's verleden te mogen overdrukken. Met besten dank en welverdiende ge- lukwenschen zeggen wij tot de naaste maal mochten al de aanwezigen er uit eene herlevende godsvrucht geput hebben voor de Ypersche Patrones, O. L. Vrouw van Tuine. Yperling. Programma 1. En avantMarche Menzel 2. Allegro de la Sympho- nie en Ut Mineur Von Beethoven 3. Fantaisie sur l'Opéra Madame Butterfly 4. Diane, Fantaisie-polka pour piston SolisteM. H. Vaudamme 5. Ouverture d'lphiginie en Aulide 6. Fantaisie sur l'Opéret- te Les Hirondelles 7. Final de la Symphonie Italienne Une simple ldée, Fan taisie pour Hautbois et Gr. Flute Soliste; M. M. A Camel- bette en ASoenen. Marche Cortège De- janire eltë E- Hdi ieu V Puccini Petit Gluck Hirschman Mendelssohn Leroux Saint-Saëns. ten OP ZONDAG 4 AUGUST1: In St PIETERS 8 Va uur zielmis voor Tyberghein Henri. In St PIETERS, St JACOBS en St NI- KLAAIS is de parochiale mis vroeg. In St MAARTENS is de hoogmis te 9uur en de processie van O. L. Vrouw van Thuyne, vangt van daar haren omme gang aan ten 10 1/4 uur. Rijsselstraat, 33 YPER (op 5o meters van de Hallen) Tehuis voor Scholen, Patronaten - en Maatschappijen op reis - Verfrisschingen Eetmalen aan vasten prijs (op voorhand verwittigen voor groepen). Prachtige zaal van 200 personen T. S. F. Leeszaal Verscheidene spelen. p taei kht (fint ihiei ieyr pnit fyn hiei lelba G. ildi rnie' ihru; fM (jtti )tnh ivaj jjrid jlne )USS< ,nA' jnie limit srai jflac erlei mnu lulie orea (COS ïerc! ame inty Le rben ievr, l'li affr, gere; Md uilr. Melt Meld M li' JA (ogen STAD YPER. Gelijk de vorige jaren komt de stads- jongenschool met schitterende uitslagen uit het eindexaam van den 411 graad ze blijft aan de spits met haar diploma's on der al de scholen der stad. Toekomende week geven wij de volle dige uitslagen. Er blijkt uit eene mededeeling van den Gouverneur der Provincie West-Vim deren van 24 Juli 1929 dat de aandacht der Hopkweekers moet gevestigd worden op de te nemen schikkingen bepaald dooi K. B. van 5 Oogst 1926 en aangevuld met K. B. van 28 Juni 1929 voor wat be treft het uitroeien der wilde Hopplant ART. 2. In alle Gemeenten waai hop geteeld wordt en binnen een strook van één Km. over hunne grenzen, zijnde eigenaars, pachters of rechthebbende ver plicht, de wilde Hopplant uit te roeien ol te doen uitroeien op alle gronden, waar van zij, met gelijk welk recht, genot hebben. ART. 5. Alle overtreding dezei schikkingen valt onder de toepassing van art. 88 1° van het Landelijk Wetboek en kan dus gestraft worden met eene boete van 5 tot 15 franken. (Voor alle nadere inlichtingen zich te begeven ten stadhuize, secretariaat). Yper, den 25 Juli 1929. De Burgemeester, H. SOBRY. Inffr. {raar 1') iffr. le/a (fr. Ilevr bifr. (iffr. ïrc iraai loffi Ieyr L( iraa Eeri lanc 1' Senr 1' Seyi All Twee werklieden der Firma E. V. Seys ter stede, komen vereeremerkt te zijn met den gouden eerepenning van het orde van Leopold II. Het zijn de genaam- den Claeys August Duprez Jules, we- derzijds 57 en 53 jaar in dienst bij gezeg-' de Firma. Het Yperche Volk wenscht de gede-1 coreerden van herten geluk en drukt ver- 1 der den wensch uit dat zij nog vele jaren met fierheid hun eereteeken mogen dragen, i Eere aan die werklieden die om zeggens heel hun leven in den dienst van de zelfde patroons waren. Eere ook aan de pa troons die door hun doen, degenegenheid hunner onderdanen dusdanig winnen en tusschen hen nen band smeden die, zoo men ziet, onbreekbaar is. Hei Komiteit noodigt al zijne leden uit alsook die der gilde van O. L. Vrouw van Thuyne, om als naar gewoonte aan de Processie van O. L. Vrouw van Thuyne deel te nemen, dte van St Maartenskerk zal uitgaan op Zondag 4 Oogst, om 10.15 uur. Notenleer a Bij besluit van het Middencomiteit, Lagere graad Jongens. Leeraar: M. Van Egroo (30 punten). 3e Melding met groote onderscheiding Wuyllens Elie 27 1/4 p. Viaene Daniel 25 1/2 p. Tytgat Franqois 25 p. 3e Melding met onderscheiding Opdebeeck Willy 23 p. Vandevyver Omer 23 p. Coffyn Jean 22 1/2 p. Opdebeeck Edouard 22 1/2 p. Luyten Jean 22 1 2 p. Voorspoels Omer 21 1/2 p. Godderis André 21 p. Chapelle Daniel 21 p. Lacante Gilbert 20 1/2 p. Moerkerke Robert 20 1/2 p. Soete Irénée 20 p. Duprez Albert 20 p. 3e Melding Moerkerke Albert 19 1 2 p. Gryson Roland 19 p. Tytgat Raphaël 17 P- Pets Antoine 16 P- Braem Joseph 15 P- Notenleer Lagere graad Meisjes. Leeraares: Met' Van Gheluwe (30 punten).

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 2