i Dan hier ei elders. SCHRIJFMACHIENEN Tuindag- 1929 IN DE UITTREKSEL "7. sohn be- Mevr. Pockelé. CAI5SE COMMERCIALE -- DE ROULERS - - DIENST SPAARKAS CONCERTEN Rouwbericht. Sterfgeval Uit Watou. Meesters We'ken. G. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 18, YPER. - Tel. 250. Jagers en üiefhebbers van Sehieten Boterstraat, 24, YPER •O* *n. Èij 'és. 5n. 29 27 1/2 26 1 2 26 25 25 P- P- P- P- P- P- 0ig :"et i?roote onderscheiding Anna .Vpernande -e Jeanne Agnes Denise Anna y Melding «y Leon ie j. Exier Nelly gr.uer Christine «:c Marie-Thérèse icvser Lea em L'iuisette Ier Suzanne idermeulen Henriette Nolenleer k rare Graad Jongens. Leeraar E Ryckelynck (30 punten). Wing met groote onderscheiding sieur Maurice 28 p. Melding met onderscheiding 19 P- 19 P- 18 P- 18 P- 17 1/2 P- 17 P- 16 P- 16 P- hov( sr. Roger ene Julien couter Victor 23 22 20 P- P- P- in ins. 2e Melding shout Albert 19 1/2 p. ^rinckx Roger 19 1/2 p. tiieu Octave 19 1/2 p. eyn Daniel 19 p. jmerman Jean 18 1/2 p. Syn Raymond 18 p. hieu André 18 p. Notenleer elbare Graad Meisjes. Leeraar :G. Van Egroo (30 punten). 'elding met groote onderscheiding tieulen Lea 25 1/2 p. bruyne Maria 25 p. h Melding met onderscheiding ghein 19 1/2 19 1 '4 18 1/2 18 1/2 17 3/4 p. 16 3/4 p. 16 3/4 p. 15 1/4 p. tarto Simone 24 1/2 p. imheecke Adeline 24 1/2 p. fevage Beatrix 24 1/2 p. ridan Monique 23 1/2 p. leu Elisabeth 22 p. ssey Maria 21 3 '4 p. Acker Gilberte 21 1/4 p. ■meulen Solange 21 „nnieuwenhuyse Gette 20 3/4 N|. kramault Agnes 20 joflack Marie-Antoinette 20 9 uur I 2e Melding v m Levede Marie-José mmc'jmmerman Ida Llier Maria ^ajoreau Irene fecoster Yvonne 110 perehye Elisabeth jamey Elisabeth 1 knty Agnes Leergang van klavier jrbereidende afdeeling. Leeraares levr. De Backer. I j Melding met onderscheiding luffr,-Mahieu Jeanne, iere afdeeling. milling met groote onderscheiding |uftr: Boone Thérèse. ilbare afdeeling 1° graad. Hing met groote onderscheiding .ijteadt Jean. I<Melding met onderscheiding 'Jullt. Waterbley Madeleine. Ipgere afdeeling le graad. le Prijs luffr. Scrive Leopoldine. Zangles paresMevr. Van Gheluwe. 1'Melding met onderscheiding jan- |nft'r. Kerrinckx Rachel, acht wgding met groote onderscheiding |uffr. Mathys Anna. ,-uld 2* Prijs juifr. Verhack Irène. /aai luffr. Noens Martha, ook iergang van fluit en klarinet 1 [raarM. M. Andries. uer- F 70f Fluit2e Prijs tar- fcoffyn Fernand. n0t Klarinetle Acces sit leyrinck Edgard. Leergang van koperen speeltuigen e,ê |eraar: M. G. Van Egroo. je kervolle melding m. gr. onderscheid. pndevyver Victor (piston). I le Melding met onderscheiding er, kennesael Daniel (Tuba). 1' Melding met onderscheiding faeyn Daniel (Trompet). hlHMIHIHHIUajJjniyjBHB 13, H o n d s t r a a t, 13 gevende 4 pehonderd netto intrest. Al de gestorte sommen kunnen ten alle tijde afgehaald worden. fj'f.V OUDERDOMSPENSIOENEN Woensdag 7n en Donderdag 8" aan bande telkens van 2 tot 4 1/2 u. namid- ten stadhuize alhier, uitbetaling der Pensioenen aan de gerechtigden der stad. De ontvanger der belastingen, VANLANDSCHOOT, t r-. Eerlijke Daad Tijdens de H. Hertefeesten te Kort rij k vond onze stadsgenoot Heer K. Van Bost houder van den Katholieken Kring, eene handtasch inhoudende rond de drie dui zend frank in bankbriefjes. De eerlijke vinder spoedde zich deze op het politiebu- reel neer te leggen waar de inhoud in zijne aanwezigheid werd vastgesteld. Daar de handtasch daarenboven papieren bevatte welke de eenzelvigheid van de eigenares vaststelden zal deze algauw terug in het bezit van het verlorene komen. Wij wenschen den Heer Van Bost van herten geluk om zijne eerlijke daad. Examen. Mr. Leonard De Hem, van Yper, heeft met vrucht de eerste proef van ingenieur voor de jury der Hoogeschool van Gent, afgelegd. Onze hertelijkste gelukwenschen. gegeven door de maatschappij «Ypriana» Zaterdag te 8 112 uur op de Gr. Markt 1. Ypersch Lied 2. Marche Moderne Albert Van Egroo 3. Rosamunde, Overture Schubert 4. Danses Hongroises N° 5 N° 6 Brahms 5. Ballet de Fausta) Les Nu- Gounod biennes b) Adagio c) Dan- se Antique d) Variations de Cléopatree) Les Troyennes f) Variation g) Danse de Phryné. Dinsdag te 8 1/2 uur op de Statieplaats. 1. Colonel Bogey 2. Cavalerie Légère Suppé 3. While the Sahara Sleeps Horatio Nicholls Shalimar Valse 5. In a Persian Market Ketelbey 6. Marche Anglo Beige 7. Gode save the King Woensdag Bezoek der Stad door 2.000 engelsche Pelgrims. Om 12 1/4 zal de harmonie Ypriana de bezoekers geleiden van de Statieplaats naar de Meenenpoort. Stilstand aan het Ypersch Gedenktee- ken om bloemen neer te leggen (Braban- fonne). Aan de Meenenpoort plechtigheid ter eere der engelsche gesneuvelden. Daarna door de klaroenen van de brandweer uit voering van the Last Post, Reveil door Ypriana Gode save the King. 's Avonds om 8 uur op de Statieplaais Concert door de Harmonie Ypriana. Pectoral Dupuis. Van af de eerste dosis gevoelt de zieke verlich ting; de hardnekkige hoest bedaart; de brand in de keel verdwijntde flui men komen los en wot der; gemakke lijk uitgespuwd. Te verkrijgen in alle Apotheken. Naar Hoogstraeten Behaegel Romain in 1907 te Lange- marck geboren, die alhier zonder werken rondliep en zich dagelijks bedronk, werd aangehouden en voor twee jaar naar Hoogstraeten gezonden. Op straat gehoord. Zondag laatst hoorden wij bewoners van de Meenenstraat klagen dat de her stelling der straat aldaar niet werd vol tooid, 't geen nogthans "oor de markt gedaan wierd. Een bewoner van de Neermarkt die zulks hoorde zegde dat zij zich in het zelfde geval bevonden. Een ander aanwezig persoon deed spottender wijze opmerken dat de inwoners van Neermarkt en Meenenstraat slechts 2° rang bewoners waren en dat de oplet tendheid ten voordeele der Markt zeker wel naar verdienste beloond zou worden. Eerw. Pater lldefons, van 't klooster der Capucijnen aan de Kruisstraat, die den oorlog medemiek als almoesenier en die sedert jaren leed aan eene zware hertkwaal, is haastig gestorven Woens dag morgen vroeg. Hij wordt ter aarde besteld heden Zaterdag. Aan de Eerw. Paters Capucijnen en aan de achtbare familie biedt Het Yper- sche Volk innige deelneming in rouw en gebed. -«os- We vernemen het afsterven van den Heer JULES LETERME alhier overleden en die Vrijdag om 9 1/2 uur in St-Pieters- kerk begraven werd. Het Ypersche Volk verzekert de achtbare familie van zijne gevoelens van Kristene deelneming. ST-JOZEFS BEROEPSSCHOOL TE YPER. Kostelooze DAGLEERGANGEN (alle werkedagen van 8 tot 18 uur.) voor alle ambacht van hout- en ijzer bewerking: teekenen. meubelmaken, schrijnwerk, timmeren, modelmaken, draaien, paswerk, mekaniek, electri- citeit. enz. (theoretisch en praktisch). KOSTELOOZE ZONDAGLEKR- GAXGEX (van 8 tot 13 u.) voor alles wat den kleermakersstiel aangaat maatnemen, patroonteekenen. snij den. confectie en aanpassen. Begin van 't schooljaar: MAAN DAG 16 SEPTEMBER. Inschrijvingen en inlichtingen bij den bestuurder (5. St Jacobstraat, Yper) best 's Zaterdags of 's Zondags voormiddags. INHULDIGING VAN Eerw. Heer Sobry als Pastoor te Zillebeke op Zondag 21 Juli. iPSCHRIFTEN: Bij R. Frimout: Leve Zillebeke's geacliten Zielenherder Karei Sobry. Wee- welkom. Bij A. Morreel: In St Sebastiaan, winkel, bakkerij, her- [bergier KlinktAchtbare Herder, oprecht welkom [alhier. Bij K. Defieu, kleermaker: Leve lang in vreê Herder Sobry, met uw Zillebeeksche schapen. Bij Cam. Giilebert, timmerman: Leve lang in Zillebeke, Gij ieverige Vlaam- sche priester, Eerweerde Karei Sobry. Bij Aug. DeschacHt, Kaarkapper: Welkom Eerweerde Karei Sobry, Zielen herder aller Zillebekenaren. Bij J. Lemeire, timmerman: Kom nu Christus' herder! juichen alle Zil- lebekenaars voor L. Bij Kinders Malfait: Weze wel gekomen, lieven Herder In Zillebeke's schoone parochie. Bij J. Provoost, onderwijzer: Wij wenschen U hier, Eerw. Heer Sobry Heilvolle dagen in uw nieuwe parochie. Bij M. Bouciqué, schoolhoofd: Mochten wij U hier lang bewaren Als Herder aller Z i Heb e e k n are n Bij Bostyn Karei, schepen: Eerweerde Herder Gave God je hier toch lange jaren Voor 't geluk aller Zillebekenaren. Bij Pier Crepeele: Crepeele Pier Van stiel barbier Durft bij hoog en leeg beweren Dat hij vlug is in het scheren Daar zijn er niet veel in onze stad Of hij heeft ze bij den neus gehad G en zaagt geen rapper G'en vindt geen knapper Man onder het scheerdersras Zeker is 't hier eerste klas. Bij Leon Bourdeaux, slachter: Eerweerde Herder Ga niet verder Zonder eens naar hier te zien Leon de slachter Blijft niet achter En wil U ware hulde biên. Bij Felix Thomas, schilder: De verheugde Zillebekenaren Toegestroomd in dichte scharen Wenschen Heer Sobry lange jaren In hun midden te bewaren. Bij Ger. Vandamme: Wilt Gij wijd en verre spreken In verafgelegen streken 't Hoekje zal dan welgezind Rapper dan den rapsten wind Zonder verder nog te letten Uwe maren overzetten. Op hoek der Wulvenstraat, A. Petillion: Eerweerde Heer Pastoor Sobry Wij zijn er vandaag ook geerne bij A Wij vrienden uit deze straat VVC Wenschen U geluk en welvaart. V Bij Aimé Blonchaerd: I.ieve Herder wees gegroet Doet de misse kort en goed In den preekstoel maar een kwart in den biechtstoel niet te hard Dan zult Gij zijn overal bekend Als een allerbestca vent. Bij Victor Pauwels: Wees hier welkom, goede Vader Bij ons kinderen al te gader Min inv schapen, trouwe Herder Leidt ze op de bane verder Langs de kleine smalle paden Die ons vaadren eens betraden Leidt ons uit de diepe dalen In het licht' der zonnestralen Waar de bergen d'heem'len raken En de zielen Gode smaken. Bij Camieï Ollivier: Dat Gode U in 't dorp alhier Lang laat dat wenscht U Ollivier. Bij Oscar Vanthuyne, bakker: Ik ben als bakker steeds vaardig Ten dienst van Heer Pastoor waardig 'k Bakke broodjes grof en fijn Volgens dat de vragen zijn. Bij Edm. Haeck, schoenmaker: Pastoor bij uw binnentreden Op den schoonen dag van heden Laat ik U bij voorbaat weten Als U zolen zijn versleten Wil 'k er U een paar wel meten Van 't fijnste leêr. Neen overdreven Zal voor U den prijs niet wezen Maar als ik iets heb misdreven En 't U schoone heb beleden Doe mij ook de schuld niet vreezen. Bij Joz. Cornet, smid: Herder Sobry De smid is blij Voor U eens schoon zijn huis te sieren Hij wenscht voorwaar Na vele jaren Uw jubilé te mogen vieren. Bij O. Carrein, wagenmaker: Ik zage, ik schave, ik kloppe gezwind Voor hem dien wij eeren en die ons bemini Tot uwen dienst hen ik altijd. Mijnheer 't Zij met hamer, beitel of avegeer. Bij H. Hillebrandt, kuiper: Met vlag. bloemen en papieren Helpen wij de aanstelling versieren ledereen is in feestkleedij Mond en hart roepen luid en blij Dat als Herder welkom zij De Eerweerde Heer Sobry. Knechtenschool: Wees welkom, ja, wees welkom in ons midden Aanvaard dien groet op dezen schoonen dag Meesters en kinders zullen voor U bidden Dat God uw werk hier altoos zeeg'nen mag. Bij Fideel Baudin: Wees welkom waarde Heer Pastoor Die God tot ons heil verkoor Geluk en voorspoed wenscht U dan Uw dorpeling die pot en pan Aan U verkoopen wil zoo 't kan. Bij H. Lewyllie: Heer Herder Wees welkom PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid de Bisschop var. Brugge heeft benoemd Bestuurder van bet Gesticht der Doofstom men te Brugge. Z. E. H. Kanunnik De Mees ter. J. C. D.. opziener der bisschoppelijke Collcgies. in vervanging van Z. E. H. Ka nunnik Kaeghels, die zijn ontslag geeft. Bestuurder van S. Leo's Gesticht, te Brug ge, E. H. Yerhelst, licentiaat in Handels wetenschappen. leeraar in hetzelfde Gesticht. Onderpastor te Elverdinghe, F.. H. Wos- tyn, hulppriester aldaar. Onderpastor te Ouckene, E. H. Yanden Hoven, leeraar aan het coilege te Thieit. Onderpastor te Beveren aan Leie, E. H. Liet'ooghe, leeraar aan "t college te Moes- kroen. in vervanging van E. H. Quaghebeur. die zijn ontslag geeft. Butaye vertelt wel voor den twintig sten keer zijn vertellingske nu onder vorm van Bondig verslag der laatste Gemeente vergadering (omtrent 3 kolom men zeever) in de Ypersche Bode van Zaterdag laatst. Het is geheel tegenstrij dig met het bondig verslag dat stond in het Ypersche Volk ook van Zaterdag laatst. Butaye's verslag is opgediend aan z'en kiezers en ze zullen dit ook wel inslikken. Watou moet gelukkig zijn met zoo een groot verstand als Butaye. Omdat die man niet overal de Baas is, stemt hij tegen alles en spreekt van alles in den Gemeenteraad. Maar verduiveld, Mannege, waarom moet gij zelf daar alles zeggen;- laat de andere leden van uwe partij spreken zij zijn veel slimmer dan gij, en maakt uw verslag en bebof over uw eigen wat kor ter, gij zult u dan niet moeten tegen spreken. Nu Butaye spreekt van Vigil en heel zijn lage kliek. Zeg, ventje, als Vigil u gelasterd heeft, waarom doet gij hem geen proces aan, gij, die zoo geerne gaat bleeten bij de Belgische overheid en die aan P... een proces aangedaan hebt over een onbeduidend gesprek in een privaat huis, op het eenvoudige zeggen van over dragers die door andere getuigen tegen gesproken zijn. Zwijg maar, kerel, van lage kliek. Er komt te Watou nog al 't een en 't andere uit, maar 't en is over de Vigilhelden niet. En voor de opcentiemen, wat kan dat Butaye schelen, hij is een rijk man en zwemt in pencioenen en belgisch geld, maar, Volksvertegenwoordigerde arme of kranke menschen, in eene gemeente waar disch of weldadigheid niet rijk zijn, die hebben de opcentiemen noodig. Waar is uwe liefde voor uwen evennaas ten... En de wegen, moeten die niet on derhouden worden Nu voor Butaye wat maakt dat, hij is geen landman, hij reist in le klas, ten koste van 't Bel- giekske. Butaye komt ook nog weer op met het Borms'fiasco. Waarlijk was dit fiasco zoo groot Mannege dat er volgens uw cijffer 20 tot 25.000 franken eetwaren zouden over geweest zijn. Het volk heeft nochtans tijd genoeg gehad om te eten en te drinken, geheel de Borms'hulde en heeft geen ure ge duurd, zelfs de sirène serenade in be grepen. En Butaye houdl nog altijd staan dat de onkosten aangaande de gendarmen mobilisatie ten laste der gemeente zijn. Hoe lange zal hij nog dien leugen kun nen opdienen aan zijne lichtgeloovige aanbidders. Hieronder een staaltje of meesterwerk genomen uit zijn verslag Meester schrijft De burgemeester zegt, dat die mobi- lisatiegendarmen aan de gemeente niets hebben gekost, waarop Meester Butaye antwoordt dat, moesten al de Burge- meesters van Belgie zoo handelen, niet alieen de 1200 miilioen begrooting van leger en gendarmerie zouden opgeslokt worden, maar al het ander geld van 't Belgisch huishouden. En het is ons volkomen gelijk, zegt hij, welken naam die verkwisting draagt. De Staatskatholieken stemmen de 60 opcentiemen, en de Vlaamsche Nationalisten onthouden zich, om bo- bovengemelde redenen. En dat isgeteekend, De verslaggever. Meester Butaye. Maar, Mannege, 't en is noch de ge meente van Watou, noch 't Belgiekske niet die Ko Borms heeft ten toon gesteld, 't is uwe kliek, de kliek der Ko's. Proficiat Watouge nroogt fier zijn met dien Aleester. Vrijdag avond om 8 1/2 ure vergaderde de nieuwe oud-strijders en soldaten Bond in het Gemeente Huis. De algemeene Voorzitter opende de vergadering. Hij groette de talrijk aan wezige makkers en had een bijzonder woord van welkom voor den Heer Jules Vanden Bulcke, Provincialen Beheerder van den Nationalen Strijders Bond van België, gestuurd om den Nieuwen Bond bij die machtige federatie aan te sluiten en inlichtingen te geven aangaande de belangen der Oud-Strijders. Na het verslag van den schrijver over de belangrijke werkzaamheden reeds door dien jongen maar reeds machtigen Bond verricht, hield de Heer Provinciaal Beheerder een merkweerdige voordracht en gaf alle noodige inlichtingen op de vragen door O. S. gesteld. Na een laatste woord van dank en van genoegen over de reeds bekomene uitsla gen, sloot de voorzitter de vergadering. De makkers bleven nog lange samen en brachten een gezelligen avond door. Geerne bij. Wat te lezen stond in De Volks macht van 8 Juli LI. Eenige verkooper van <L(APPFI Groote keus het goed gekende merk fXHr rLL van occasiemachienen. Duplicateurs - Alle benoodigheden: Linten, papier, carbone,stencils, inkt, enz. Verwisselingen. - Alle herstelling van gelijk welke machienen. LulKsche wapens -«O»- Het jachtseizoen nadert, wild is er in overvloed. Voor aankoop van car- touchen of schietvoorraad, gebruikt alleenlijk, de echte Backmann's of Le- gia's. Deze zijn alom gekend, als de beste, de zekerste, de gelijkigste in het schieten. In de wereldberoemde duivenschie- tingen van Monte-Carlo, Parijs, Ma drid en Rome, werden de eerste prij zen behaald, met vernoemde cartou- chen Backmann of Legia. Onthoudt u, zekere namaaksels aan te koopen. De echte en ware Backmann en Le gia alleen, dragen den naam in de lengte. Deze zijn te verkrijgen, in 't groot en in 't klein. Verzendingen worden op aanvraag gedaan. Het ge bruik van deze, zullen u voorzeker den besten gewenschten uitslag geven. Aarzelt dus niet, deze te koopen in het oud gekend huis Tel. 398 TEI.. 398 Eenige vertegenwoordiger der be roemde Kirma Bachmann en Legia. Zelfde huis bezit de schoonste keus jachtgeweren en revolvers. Alle herstellingen van allerhande wapens, worden ter plaats zelf, met de grootste zorg gedaan, en aan de voor- deeligste prijzen. AAN DEN PRIESTERLASTERAAR DER YPERSCHE BODE We doen ten eerste opmerken aan het gewezen pretentieuze schoolmees- terke. dat het nog zijn jongensstreken niet kan achterwege laten, en van iemands afwezigheid gebruikt maakt om hem lasterlijk aan te vallen, wel wetende dat hij in de eerste dagen geen antwoord moet vreezen co al de beschuldigingen die hij weet valsch te zijn. Een eerlijk mensch noemt zulke handelwijze effenaf lathertig. Wanneer die verwaande opgebla- zene den priester als confrater syndi- kale leider noemt, kunnen we hem wel zeggen, dat hij zooveel afweet van de rol van een priester bij de Christene Vakbeweging als een koe van saffiaan eten. Dat hunne vrije syndikaten zich uit geven vrij te staan van alle politiek en deze in den grond niets anders beoogen dan de politiek van hunne heethoof dige patroons-leiders, wisten we al lang, maar het doet nog eens te n eer uitkomen, dat, wanneer men te veel praat men niet altijd goed praat, en zoo beweert Meesterken, dat hunne syndikaten tijdens de laatste kiezing de victorie behaalden. Dat noemt men syndicaten die buiten en boven de po litiek staan. Voor heel uw overige spel Meester, vinden wij het antwoord veel te een voudig. Het gaat zoo wel, zoo gemak kelijk en 't is zoo geestig iemand er te doen inloopen Heel die historie is een opgezet spel, 0111 met gemaakte compassie en huicheltraantjes een co- medie ineen te steken. Hebt ge werke lijk zooveel gebrek aan kopij? We vernamen dat een fabriekant ar beiders had BUITENGEZET omdat ze geen nationalisten warenZoo de tranen u zoo dicht bij de oogen slaan... weent nu eens drie kolommen vol Zwicht U voor huichelarij en eorne- die En... exploiteer niet langer de goed heid en hartelijkheid van een priester die voor u dit ongelijk heeft niet met de nationalisten te heulen. STAD YPER. Gemeentefeesten ZATERDAG 3 OOGST Om 18 11. Klokkengeluid. Om 20.3(1 u.: Concert op de Groote Markt door de Harmonie «Ypriana». ZONDAG 4 OOGST Om 10 u. PROCESSIE ter eere van O. L. Vrouw van Tuine Om 17 u. GROOT CONCERT op de Groote Markt door de Koninklijke Muziekmaatchappij «De LeiegalmMee- nen. Om 21 u.Boomgaardstraat Cinematografische Voorstelling in open lucht. MAANDAG 5 OOGST Om 15 ii.: Hondenloop, Boomgaardstraat, ingericht door de Berger Club van Yper. Om 16 u.Kosteloos Tooneelfeest in de zaal Concordia door De Vlaamsche Ster van Yper. Om 21 u.Vandenpeereboomplaats GROOT ACROBATISCH FEEST door den beroemden Gabelloni Primo. DINSDAG 6 OOGST Om 9 u.: ROUWDIENST in St Jacobs- ker'< voor de gesneuvelde Ypersche Sol daten van wegens de V.O.S. Om 15 u. Prijsdeeling voor de leerlingen der Stadsjongensschool in de feestzaal Oud Yper Om 20,30 u.Concert op de R. Colaertplaats. door de Harmonie «Ypriana», ter eere der Engelsche Colonie. WOENSDAG 7 OOGST Om 9,30 u.Gewestelijke Geitenprijskamp op de Veemarkt. Om 15 u. Prijsdeeling voor de leerlingen der Stadsmeisjesschool der Rijselstraat. in de feestzaal «Oud Yper». DONDERDAG 8 OOGST Ont 15 u.Prijsdeeling voor de leerlingen der Nijverheidsschool, O. L. Vrouwstraat. Om 16 u.VOLKSSPELEN: Zaalhof en Veemarkt. Om 20.30 u.Concert op de Groote Markt door de Socialistische Harmonievan i per. ZONDAG 11 OOGST Ont 10 n. en 14 u.Groote schieting aan de Pers, Dickebuschsteenweg. gegeven door de Maatschappij «Willem Teil». Om 15 ii.: Op de Vandenpeereboomplaats GROOT TURNFEEST gegeven door den Meisjesturnkring «Edel weiss van Gent. Om 16 u.Prijskamp in het Bollen, DLxinu- desteenweg. door de maatschappij De Dappere Bolders Om 21 u.Volksbal in de Halle (Groenselm.) DONDERDAG 15 OOGST (O. L. V. Hemelvaart) Ont 11.30 u. Concert op de Groote Markt door «De Vlaamsche Harmonie» van Yper. Om 13 u.Groote Velokoers, 9° jaar, Groote Prijs van Yper. Om 21,30 ti.Op het Minneplein PRACHTIG VUURWERK afgeschoten door Deriemaecker van Ardoye. ZONDAG 18 OOGST Om 14 11. Prijskamp voor 't Lijnvisschen in den Majoorgracht, gegeven door de Maat schappij De Lustige Visschers van Yper. Om 15 i.: Inhuldiging der Zwemplaats en ZWEMFEEST (Zie feeestwijzer). Om 17 tl.: Prijskamp in 't Trachterschieten floor De Dappere Trachterschntters bij II. Faes, Gro.'te Markt. Om 18 u.Grooti Markt TURNFEEST door de Sint Michiels Turners van Yper. ZONDAG 25 OOGST Om 11 ti.: Concert op de Groote Markt door de Socialistische Harmonievan Yper. Om 17 ii.: Concert op de Groote Markt door de Volksharntonie van Meenen. Goedgekeurd dooi den Gemeenteraad in zitting van 17 Juni 1929. Bij Bevel De Secretaris, G. Versailles. De Burgem. en S< hepenen, H. Sobry. Kamer met een Rechter van een vonnis tegensprekelijk uitge sproken door de Rechtbank van Eersten Aanleg van het Arrondissement Yper, Provincie West-Vlaanderen, er zetelende den 5 Juli 1929. In zake het Openbaar Ministerie, ten laste van BOSSCHAERT Marie, echtge- nöote van Masschelein Maurice, geboren te Wervikop 18 October 1889,landbouw ster te Yper Overtuigd van te Yper op 23 Februari 1929 a) Vervalsching van melk door toevoeging van water b) Verkoop van vervalschte melk en den kooperte hebben bedrogen De Rechtbank bij toepassing der arti kelen 500 1 en 2, 498 2, 65, 40, 502 1 van het strafwetboek 194 strafvorde ringswetboek artikel 1 wet 27-12-1928 veroordeelt haar tot eene boete van a) 100 frank b) 100 frank en de kosten be groot op 436 fr. 03 centiemen Beveelt de bekendmaking van het te genwoordig vonnis bij aanplakking in de stad Yper en bij inlassching in de week bladen Het Ypersche en Het Yper sche Volk dit alies onder vorm van uit treksel en ten koste van de veroordeelde; Zegt dat, bij toepassing van artikel 1 der wet van 27-12-1928 de boete zullen verhoogd worden met 60 opdecieinen weze, dus samen zeven honderd frank voor ieder 100 frank. Zegt dat de boeten mogen vervangen worden door eene gevangenzitting van eene maand voor ieder Voor gelijkvormig uittreksel afgeleverd ten verzoeke v. h. Openbaar Ministerie. Yper, den 22 Juli 1929. Vonnis zonder beroep. De Griffier der Rechtbank, Ferd. DETHOOR. Yper. Schurkenstreek. Dezer dagen kwam J. Spreyers, kleermaker, wonende in de Cartonstraat, van de kerk waar het biddag was. Gekomen in de Bollingstraat hoorde hij een vreemd ge- druisch, keek om en werd terzelfder tijde ten gronde geslagen. Deugnieten die op de vestingen speelden hadden een eersgat van een boom naar beneden laten rollen en 't was dat waardoor de ongelukkige getroffen was' Hij was buiten bezinning. Hij droeg een groote wonde aan het hoofd en aan de bilr Zijn toestand is bevredi gend. Brand. Zondag avond toen de pompiers thuis kwamen van Komen waar ze een feest waren gaan bijwonen, luidde het noodsein over de stad. Brand was uitgeborsten in de stallingen van de her berg de Hazewind aan de Kaai. 't En duurde niet lang eer de mannen ter plaats waren en gelukkig mag het heeten want zonder hunne spoedige tusschenkomst was heel de blok in laaie vlam opgegaan.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 3