ICréditAnversois Uan hier en ii m Bayie, [«oen uan net Parijzer Paraet, usrmoord Katholieke Kring Rechterlijke Kroniek Ypersche Kroniek. i /M7 I Haehtrumoerf Een halve Stad uitgehongerd. Menscheneterij. M. Bayle is de expert, die voor het assissenhof van Antwerpen is opgetreden in het proces DeZutter. De Deskundige M. Bayle N. v. Dixmndestraat, 18, YPER Zondagrust. NIJVERHEIDSSCHOOL Kerkelijk Nieuws St Jozefskerk. Davidsfonds. Kristen Middenstand. Katholieke Scholen. Gesticht der H. Familie. Montmartre 1929. Ontvangst op het Stadhuis. Gemeentewerken. Rijsselstraat, 33 YPER Op ZONDAG 22 en MAANDAG 23 September 1929. Groote Feestelijkheden Statieuuijk - GROOTE VELOKOERS 50 Km. voor onderbeginnelingen zonder licence. 5 j OPENING COIFFEURSAt; ALBERT SAESf Ouverture Salon de Coih, De Rijsselsteenweg en Koniné te Yper viert KERMIS j Zondag achternoen 22 Septemb. i Kapel der Arme Klaren. MUZIEKSCHOOL. CAISSE COM MERCI ALE - - DE ROULERS - - 13, Hondstraat, 13 DIENST SPAARKAS i Katholieke Kring. tende. De oogst van dit jaar is nauwelijks genoeg om de benden te voeden... bijge- volg zal 't volk eenvoudig van hongeri In den nacht tusschen 13 en 14 Sep- sterven. Alleen met een vliegtuig kan ons tember 1.1. werd een deel der St-Jacob- iets bereiken, (het land ligt zonder ver- straat in rep en roer gebracht door het keerswegen, door bergen afgescheiden), j rumoer, door de bazen van het Victoria Indien dit niet gedaan wordt, zullen deze j Palace Jules Sedeyn en zijne vrouw twee provincies toekomend jaar tot op geboren Masselus gemaakt. Dit spelletje 25 hunner bevolking worden uitgehon-duurde van rond 10 uur 's avonds tot gerd. (Vroeger was er geen vervoer noo-, ronds 2 12 uur na middernacht. Naar wij dig, terplaatse was de oogst voldoende). Het is ongehoord, onmenschelijk. En we lezen ijzingwekkende drama tische berichten, als het volgende: Rond de 35 millioen menschen gaan onder den hongersnood gebukt. De ge bieden waar dezen hongersnood woedt zijn Midden-Kansu, Shensi noordwaarts Sianfu, het Noorden van Charbar, binnen Mongolië, het bekken van den Gelen Stroom, van de Shensigrenzen tot aan de zee. En dagelijks wordt de nood er nog nijpender. In Midden-Kansu heeft het sinds vier jaren niet meer geregend en de wijde zaaivelden liggen als een woestijn. In de stad Anting is de bevolking van 6.000 op 3.000 gedaald. Daar doen ze aan menscheneterij. Een onderzoeker haalt aan dat een rechter die degenen wilde straffen die het lijk van bezweken hon gerlijders opaten, ten antwoord kreeg, dat ze alleen aten wat de honden ook eten. In de andere provincies is er regen gevallen en dat belooft tegen 't einde van den herfst. In Kansu werden twintig ge vallen van typhus vastgesteld en enkel zeven herstelden. De dertien dooden zijn Fransche priesters en Amerikaansche mis sionarissen. Dus, nog... 35 millioen hongerlijders en heele provincies van den regen ver stoken! De andere Noordelijke provincies zullen ten minste tegen het einde van den herfst wat voedsel krijgen. De eersten blijven in hun ellende gedompeld, zonder hoop op redding! En een missionaris schrijfi ons Bidden wij dagelijks in ons Missiege bed, ook wat voor die hongerlijdenden, die om redding naar ziel en lichaam smee- ken. Zooveel zielen en levens kunnen redden. De giften die er broodnoodig zijn kunnen worden gestort (God zal uw gebad en uwe giften honderdvoudig loonenop postcheck Nr 163578, der Eerw. Zusters Franciscanessen 268, Ter- veurenlaan, Brussel, met vermelding «Voor de hongerlijdenden van Mgr Tchang». vernemen zouden geburen, die van nacht rumoer geen partijgangers zijn, klacht bij de politie ingediend hebben, want er zijn toch menschen die van oordeel zijn dat men bij nachte wel zijne rust mag ge nieten. |V Tolats Frans van Wervick, tegen woordig te Merxplas, wordt tot 3 weken gevang en 27 fr. boete of 3 weken gevang veroordeeld. Dejonghe Marie, hare dochter Schouteten Margriet en hunne gebuur- vrouwen Hollevoet Sylvie en Deleu Yvonne, allen van Becelaerè, hebben te verantwoorden voor wederzijdsche sla gen. Voor slagen met onbekwaamheid wordt Dejonghe Marie tot 50 fr. boete of 15 dagen veroordeeld en Schouteten Mar griet tot 30 fr. of 10 dagen, Hollevoet Sylvie, voor enkele slagen, bekomt 26 fr. of 8 dagen en Deleu Yvonne wordt vrij gesproken. De twee eerste moeten aan de derde die zich als burgerlijke partij had aangesteld, 100 fr. als schadever goeding betalen. Voorwaardelijk gedu rende 5 jaar voor de 3 betichten. De zaak ten laste van Verdruye Leon en Verhaeghe Remi beiden van Passchendaele, alsook de zaak ten laste van Maes Gerard en de Vandeputten wordt tot 19 December verschoven. - Dufour Livina, Legrand Helene, Warlop Gerard en Claeys Georges van Yper, worden beticht twee kinderen in het gesticht te Locre besteed, ontvoerd te hebben. Na verhoor der getuigen besloot de rechtbank binnen 14 dagen uitspraak in deze zaak te doen. Billiau Georges van Hazebrouck die autobanden ingevoerd had zonder de ver schuldigde rechten te betalen, wordt voor dit feit tot 6 maanden gevang ver oordeeld alsook tot eene geldboete van 23.200 fr., zijnde 10 maal het bedrag der gesmokkelde rechten, ofwel tot eene subsidiane gevangzitting van 3 maanden. De gesmokkelde waar wordt verbeurd verklaard. Compernolle Mauritsvan Roeselae- re vervolgd om te veel op de kap van een mededinger gezéten te hebben, wordt krachtens art. 564 par. 7 voor enkele beleediging tot 10 fr. boete of 2 dagen veroordeeld, voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Decadt die zich als burgerlijke partij had aangesteld en 4000 fr. schade vergoeding vroeg ziet zijnen eisch afge wezen. Compernolle moet echter de kosten der aanstelling als burgerlijke partij betalen. Maandag morgen werd in het Justicie-J Prevost Jules van Wattrelos, chauf- paleis te Parijs M. Bayle, bestuurder van feur bij den Heer Agache van Tourkonje den meetkundigen dienst van het parket en Casier Arthur van Watou, worden doodgeschoten door een persoon, die zou vervolgd om velobanden en ook eene gehandeld hebben uit wraak, omdat M.zekere hoeveelheid pate binnen gesmok- Bayle in eene experties tegen hem zou op- keld te hebben. De eerste wordt buiten getreden zijn. zaak gesteld, de tweede wordt voor dit M. Bayle stond te Parijs geboekt als feit veroordeeld tot 6 maanden gevang, een geleerde, die een belangerijk aandeel tot eene geldboete van 30.996 fr. of eene heeft genomen in de inrichting van de gev angzitting van 3 maanden. De in be- meetkundige en eenzelvigheidsdiensten slag genomen waren worden verbeurd van het gerecht. Over deze nieuwe weten- verklaard alsook de auto die tot vervoer schap heeft hij verscheidene werken ge- gediend heeft. Verders wordt Casier schreven. Als expert van het parket trad Arthur nog tot 2 maal 106 fr. boete of 2 hij op in meest al de groote assisenproces- maal 15 dagen gevang veroordeeld om sen. Zijne bedrijvigheid bleef echter niet 2 maal geweigerd te hebben van te stop- beperkt bij het opsporen van allerlei ken- pen op bevel, teekens, welke de plichtigheid van een'^^^^^^^ betichte konden bewijzen, maar hij heeft zich bijzonder beroemd gemaakt met zijne werken over de echtheid van kunstvoor werpen, dank aan het aanwenden van lichtstralen. In dit opzicht had hij onlangs eene wereldberoemdheid verworven met zijne experties over de potterijen van Glo- zel. M. Bayle had bewezen dat deze zoo gezegde oudheidkundige voorwerpen gee nerlei waarde hadden. In Begië zal men zich herinneren dat M. Bayle in Juli laatst voor het Assisen hof van Antwerpen is opgetreden als ex pert in het proces over den moord op Hector De Zutter van Beernem. Hij was er ontboden door de verdedigers van Hoste en Schepers en trachte er te bewij zen dat men niet met zekerheid kon ver klaren dat Hector De Zutter den schedel was ingebeukt met den hamer van Sche pers. Men zal nog niet vergeten hebben welke spannende betwisting er toen plaats greep tusschen M. Bayle en Dr De Rech ter, den bestuurder der school van crimi- nalogie te Brussel, en hoofd van den meetkundigen dienst van het parket van Brussel. Het dient gezegd dat M. Bayle daar zonder eer uit den slag is gekomen en dat zijne experties veeleer den indruk liet eener dissertatie nevens de kwestie. BANK BEURS WISSEL' Pectoral Dupuia. 't Is de beste remedie bij het begin van een kwaad aardige valling of griep; zij doet spoe dig den brand in de ademhalingsor ganen verdwijnen. Te verkrijgen in alle Apotheken. De apotheek van M. Houtekier, Meenenstraat, zal alleen open zijn op Zondag 22 September 1929. 9 99 BERICHT De Burgemeester der Stad Yper heeft de eer ter kennis te brengen der belang hebbenden dat de lessen der Nijverheids school zullen hernomen worden op Maan dag 7 October aanstaande. De inschrij ving zal plaats hebben den 6 October van 10 ure tot 's middags, in bovengemelde school, O. L. Vrouwstraat. Yper, den 9 September 1929. De Burgemeester, H. SOBRY. OP ZONDAG 22 SEPTEMBER 1929. In St PIETERS: Ten 8 1 2 ure, gezongene mis voor de ouders van Cyrille Derudder en den vader zijner huisvrouw. In St JACOBS: Ten 7 1/2 ure, zielmis voor M. G. De Bliek. Ten 8 1/2 ure, zielemis voor de afgestor ven leden der familien Bekaert en Van- overberghe. 's Achternoens bezoek der kerken voor 't winnen van den Jubeleums-aflaatten 3 3/4 ure verlaat de stoet St Maartens, om den ommegang te doen naar St Ja cobs, St Pieters en St Niklaais. Ter gelegenheid van het heengaan van drie Karmelzonen naar het Karmeli- taansch Missieveld van Travancore, En- gelsch Indie, heeft een missiedag plaats in de Paterskerk Zondag 29 Sep tember. Onder al de missen, aanspraak door de nieuwe Zendelingen onder het Lof, sermoen door Z. E. P. Hubertus, O. C. D. De Missiedag geschiedt onder de bescherming van de Kleine H. Theresia. Patrones der Zendingen, wier plechtig Triduum, in voorbereiding tot haar feest. Maandag avond, 30 September begint; de sermoenen van het Triduum worden gepredikt door Z. E. P. Jeroom, O. C. D. Op Dinsdag 24 September a. s. om 7.45 uren 's avonds zal in de feestzaal van St Vincentius Kollegieeen voordracht met lichtbeelden gegeven worden door den Heer M. De Juncker der Philips Ra dio Beige Laboratoria, die als onderwerp genomen heeft: -< De Radio, hare Ontwikkeling en Laatste Toepassingen Ingang langs de Bollingstraat. De lessen over boekhouden herbegin nen half October, gevolgd door een nieu we kursus over handelscorrespondentie. De deelnemers gelieven in tijds naam en adres op te geven bij den Hr Voorzit ter Delahaye, smid, Capronstraat of op 't secretariaat van den Middenstand, Mondstraat. Op 20 October feestavond uitsluitend voor de Middenstanders en familie. Feestredenaar Hr Evarist Vuylsteke provinciale propagandist. C. Delahaye. G. de Stuersstraat, 32. YPER. Zondag laatst was het volop kermis op Montmartre. Alles liep goed van stapel. De Zondag Velokoers, Trachterschie- ting en een waar Kunstconcert door de Koninklijke Harmonie van Wervick. On der de leiding van den heer Vervaecke werd een prachtig programma uitgevoerd en het publiek was ten hoogsten voldaan van dien eersten dag. De Maandag volksfeestjes die veel bij val genoten en tot slot de Harmonie Ypri- ana gaf een waar Volksconcert. Het bij zonderste nummer was de potpourri en werd met luidruchtig handgeklap begroet. Het Komiteit maggelukgewenscht wor den, zij hebben geen moeite gespaard om de neringdoeners een goeden dag te doen beleven. De WAARBORG eener PELS vindt ge niet alleen in de goede faam eener firma maar vooral in de vakkennis der verkoopers, en de doelmatige mo derne inrichting hunner werkhuizen. FL. VANDEVOORDE Boterstraat, Yper. (Lid van 't Belg. Synd. der Pelsfabrikanten) Expert - - Fourreur Voert rechtstreeks de uitheemsche vellen in. Bewerkt ze in eigen werk huizen; levert de grootste waarborg. Beroepsschool van Middelbaren Graad. Aangenomen door Staat en Provincie. INTERNAAT. EXTERNAAT. Verplichtende Algemeene Leervakken Godsdienst,Vlaamsche en Fransche talen, Rekenkunde, Vormleer, Handelsleer, Aardrijkskunde, Belgische en Algemeene geschiedenis, Natuurkunde, Gezondheids- leer en Huishoudkunde. I Technische vakken naar keus. 1) Handelsa}deelingHandelsreken- kunde, Burgerlijk en Handelsrecht, Ste-1 no, Dactylo en Engelsche taal. 2) BeroepsafdeelingPatroonknippen, Linnennaaien, Confectie, Modeteekenen, Decoratieve samenstellingen. Na het derde studiejaar wordt een officieel diploma van algemeene vakken afgeleverd. Na het vierde studiejaar een officieel beroepsdiploma. Zondag 15" 11. ontving de Stad Yper het bezoek van Zijne Excellence Graaf Granville, Gevolmachtigden Minister van Zijne Majesteit den Koning van Engeland te Brussel, en van een honderdtal Engel sche Oud-Strijders die in Belgie wonen, leden van het British Legion Ten 11 1/2 uur kwam Zijne Excellencie naar het Stadhuis, vergezeld van Kolonel Daubeny, en wierd tot boven geleid door den Burgemeester H. Sobry enden Voor zitter J. Greffith, alwaar de Oud-Strijders en eenige Yperlingen hunne komst af wachten. Zijne Excellencie las er volgende op dracht uit eenen welverbond prachtboek: Op heden 15" September 1929 werden aan het Magistraat der Stad Yper, door Zijne Excellentie Graaf Granville, G. C. V. O., K. C. M. G., Gezant van Zijne Britsche Majesteit in Belgie, uit naam van de in ons Land verblijvende leden van het British Legion vier zilveren klaroenen overhandigd, bestemd om da gelijks de Last Post te blazen over de vlakten, waar zooveel Britsche helden sneuvelden voor Recht en Vrijheid. Het Uitvoerend Komiteit James J. Greffith, Walter R. Furner, W. W. Machleown en C. F. Foerster. De Burgemeester, na MM.R.Declercq, G. Versailles, P. Vanden Braambussche, Murphy, A. Burgho, M. Vergracht, R. Bouquet, Dr Dochy en G. Delahaye voor gesteld te hebben, bedankte voor de be- wezene eer, zei hoe gelukkig hij was zoo een hooggeplaatste overheid en zoo verdienstelijke Oud-Strijders te ontvan gen, verheerlijkte de gesneuvelden die Yper 4 jaar verdedigd hadden en aan- veerdde vol dankbaarheid de 4 zilveren trompetten om er iederen avond binst 't seizoen den Last Post op te blazen. Dan wierd stoetsgewijze van het Stad huis naar de Meenenpoort gegaan, waar kronen en gebeden wierden opgedregen tot eereen eeuwige rust der gesneuvelden STAD YPER. De inschrijvingen zullen in gezegde school, Hondstraat, plaats hebben op Woensdag 25 Sept. Donderdag 26 id. van Vrijdag 27 id. i 18 tot 19 uur. Zaterdag 28 id. Het inschrijvingsrecht,onmiddellijk be taalbaar, is bepaald als volgt Notenleer10 fr. Blaasinstrumenten 15 fr. Zanglessen 20 fr. Snaarinstrumenten en klavier 25 fr. De nieuwe leerlingen dienen door hun ouders vergezeld. De andere leerlingen moeten zich opnieuw laten inschrijven. Yper, den 13 September 1929. De Burgemeester, H. SOBRY. (op 5o meters van de Hallen) Tehuis voorScholen, Patronaten - en Maatschappijen op reis - Verfrisschingen Eetmalen aan vasten prijs (op voorhand verwittigen voor groepen). Prachtige zaal van 200 personen T. S. F. Leeszaal Verscheidene spelen. ter gelegenheid der (M. Fochlaan, Oude Tramstatie, Ca pronstraat), met toelating van 't Stadsbe stuur en opgeluisterd door de Harmonie Ypriana 's Zondags om 3 uur Vertrek en Aankomst M. Fochlaan. Groote Vuurvogelschieting in de Capronstraat. Om 5 uur Mastklimming ter herberg Den Ijzer weg Om 6 uur Prachtig Concert, door de Harmonie Ypriana Om 7 uur Prijskaarting in de Café du Boulevard Prijskamp op den Teerlingbak in de Café Aux Mille Colonnes Om 9 uur Groot Volksbal met verlich ting. 's Maandags Om 5 uur Bolling voor de Vrouwen, in De Nieuwe Herberg Schaartjeknip in de herberg Au Nouveau Quartier Om 6 uur Zaklooping in deCapronstr. Prijskamp op den Toptafel in de herberg De Kilo Prijskamp in 't vloeren ter herberg De Smisse Voor nadere bijzonderheden, raadplege men de aanplakbrieven. Het Feestcomiteit. Hoek der Stuers- en Doorga-- -- YPER - Verzorgd werk. Matige p:l Coin des rues de Stuers et de Pa -- YPRES -- Travail Soigné. Prix Modé Al de leden van den Katholieke.- worden vriendelijk uitgenoodigd ziellaafmis van den heer Léon y, aerde, welke Zondag aanstaa.-.. 8 1/2 uur in St NIKLAASKERK zongen worden van wegens den Ka:- ken Kring. 't Is den eersten keer na den oorkj 't zal wel zijn. Ziet naar de programma's die ujj gen wat er zooal te doen is Er komt een muziek, en 't zal krachtig-fiere marschen, en leutig sende deuntjes Om 1 uur is er groote Velokoers, e rijders zullen volle gas geven o; 400 fr. te verdienen. En daarna Zaklooping wei maar 75 fr. prijzen. Bolling voo Wufs met 75 fr. prijzen. Bol voor de Mans met 75 fr, prijze- En 't plezierigste van al Appeltje, uit de bloem voor 125 fr. prijzen En boven en voor alles een echte kermisgeest. Alleman zal er wille-, zijn. 't Is een wandelingsken voor Yperlingen uit 't stad. Van den b. komt er volk en vele. 't Is overal hen de liedje Wij gaan naar de Ke: van den Rijsselsteenweg en Koninkhot Elk zegge 't voort. 't Komt van de Feestcommissit KEURINGEN EN PRIJSKAMP VOOR HENGSTEN VAN HET BELGISCH TREKR DEKDIENST 1929-1930 Deze keuringen en prijskampen plaats hebben als volgt Voor de 1' omschrijving te Brugje, Dinsdag 15 October 1929 om 10 J4 ure middag, ter Burgplaats. Voor de 2' omschrijving te Thoura Woensdag 16 October 1929, om 10 ure middag, ter Burgplaats. Voor de 3e omschrijving te GhisUl' Woensdag 23 October 1929, om 11 voormiddag, ter Groote Markt. Voor de 4" omschrijving te Dixmude Dinsdag 22 October 1929, om 10 ure middag, op de Groote Markt. Voor de 5' omschrijving te Kortrijk, Donderdag 17 October 1929, om 9/i voormiddag, langs de Vandepeereboomi; Voor de 6" omschrijving te Yper, op D derdag 17 October 1929, om 10 3/4 ure v< middag, ter Groote Markt. De keuringen en prijskampen zullen het gestelde uur beginnen met de heng: - van drie jaar, dewelke allen stipt als j moeten tegenwoordig zijn, om eerst in gi door de jury te kunnen in oögenschomv nomen worden. De prijskampen voor de provinciepren en de bewaringspremiën van 6000 fr. zal houden worden te Brugge, op Dinsdag 25 tober 1929, om 10 Y% ure voormiddag, Burgplaats. NEGENDAAGSCHE PLECHTIGHEID ter eere van O. L. VROUW VAN SALETTE Verzoenster der zondaars van 's avonds 18 Sept. tot 27 Sept. Orde der Goddelijke Diensten Al de Weekdagen der Noveen, H. Mis sen te 6 uur, waarna Onderrichting, te 7 uur, en te 8 uur Hoogmis met Sermoen, 's Avonds Lof te 7 uur en groot Sermoen. Zondag onder de Noveen, H. Mis te 6 1 '2 uur en te 8 uur Hoogmis waaronder Sermoen, 's Avonds te 7 uur Plechtig Lof en groot Sermoen. Den 27 September, 's morgens Alge meene Communie voor de inzichten van Z. H. den Paus. 's Avonds te 7 uur Te Denm en Pauselijke Zegen. De laatste dag der Plechtigheid zal men Paternosters, Scapulieren, Kruisjes der Goede Dood en andere godvruchtige voorwerpen wijden. De Sermoenen zullen gepredikt worden door een Eerw. Pater Minderbroeder. 9 99 I Woensdag 2 October 1929, om 15 uur, zal het College van Burgemeester en Schepenen overgaan tot de Openbare aanbesteding van I. a) de besteeniging der Bascule straat op eene lengte van 450 m. en eene breedte van 5 m. b) de besteeniging van de Noordlaan, van den Veurnesteenweg tot aan het Slachthuis, op eene lengte van 545 m. en eene breedte van 7 m., en levering van 6101oopende meters voetpaden, type vi cinal 0,15x0,35. II. Opbouwen van twee aanhoorig- heden in de stadsmeisjesschool der Sint Janstraat. III. Opbouwen van afsluitingsmuren en van een overdekte galerij in de stads meisjesschool der Rijselstraat. De aanbevolen inschrijvingen moeten ten laatste op Maandag 30 September ter post besteld worden op het adres van De H.H. Burgemeester en Schepenen der stad Yper Bestekken, lastenkohieren en plans lig gen ter inzage op het Gemeenteseere- tariaat. Yper 13 September 1929. De Burgemeester, H. SOBRY. STAD YPER. De Burgemeester heeft de eer de be langhebbenden ter kennis te brengen dat de leergangen der Muziekschool zullen hernomen worden op DINSDAG 1 OC TOBER e. k. gevende 4 per honderd netto intrest. Al de gestorte sommen kunnen ten alle tijde afgehaald worden. Aan de maandelijksche prijsbolling voor de maatschappij der Bolders, Zater dag laatst, nam een overgroot getal leden deel. Het viertal: H. H. Leuridan, Be- noot, Denis, Dedulle, waren de gelukki ge winners. De leiding en het voortreffe lijk spel van vriend Remi hebben groote- lijks de zegepraal helpen bewerkstelligen. Ook ontbrak het hem niet aan geluk- wenschen. Een afgeholde. Naar alle waarschijnlijkheid komt de Katholieke Kring van Poperinghe op Maandag 23n dezer om 5 uur nen terug match spelen in onze tra. Maatjes we zullen ons beste doen om onze Poperingsche Vrienden hertelijk te onthalen enom ze van dezen keer te kloppen. Bolder. YPER. Zondag namiddag om kwam een auto, waarin minsten; Engelschen zaten, den steenweg Komen opgereden op bezoek der gelsche kerkhoven. Op een zei oogenblik geraakte de menner - stuur kwijt en de auto viel van straat op den meersch. En wonder zeggen, niettegenstaande de IhM val, bleef de auto recht staan, te:- gehouden door een reusachtig doornstruik. Het vorenste van den1 was heelemaal ingebeukt doch mand was er gekwetst. Het du- vrij lang eer de reizigers naar bn" geraakten daar heel de auto ven- was en de deuren noch open noch- konden. KEMMEL. Moorddadige ontp1-' fing. - Noodlottig frontijzer. - Kemmel, bij Yper, is Woensdag gen een schrikkelijk ongeluk gehf-' De genaamde Jerome Deberdt. ren te Reninghelst, 22 jaar oud twee weken getrouwd met Geri--1 Mille vil le, was Woensdag morgen 7 u., in het achterhuis van zijn vader bezig met te werken in ijzer, toen een schrikkelijke ontp fing ontstond. Jerome werd het kerbeen afgeslagen en liep ver dingen op over gansch het neb- Zijn schoonbroeder, André M:.c 18 jaar oud, die stond te zien. were* oog uitgerukt en deerlijk gek aan het ander. Xa een eerste ver werden heide mannen naar het e huis van Yper overgebracht, a> Jeroom de laatste H.H. Sacratr.e-- ontving. Zijn toestand is hopelo - l .Et

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 2