mm WYFELIER -TAFFIN O. 1 SU CARDKNAEL 1 Fourruren Mantels 1 I H 1™ Pelsfit*ma BELGISCHE FABRIEK VIN CHICOREI Chicopei in fijn poeder, semoule en graan. BRUGGE, 9, AKfiDEMIESTRAAT, 9 YPER SPORT SCHRIJFMACHIENEN C. S. Y. kostelooze zondagleer gangen (van 8 tot 13 u.) voor alles wat den kleermakersstiel aangaat maatnemen, patroonteekenen, snij den, confectie en aanpassen. G. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 18, YPER. - Tel. 250. DE STERKSTE DER STREEK Waarom Goede 1X1 aar DE BESTE REKLAAM. De SPAARZAAMSTE in 't gebruik, Re UESTK00PSTE en de BESTE. Een enkele proefneming moet alle onbevooroordeelde huisvrouwen overtuigen. Riemen in leder, Balata, Washington en kemelhaar, Poulies, Kussenblokken, Klingerit Amiant, Caoutchouc (buizen, blad en koord), Bourrage, Graisseurs, Kranen, Poetskatoen, Piemvet, enz. Oliën, Vet en Vaseline voor machienen en wagens, Lamp-olie, alsook beste Saladeolie. Telefoon 785 Telefoon 785 BOESINGHE. Het Fransch Mo nument. De plechtige inhuldiging van de 87' Fransche afdeeling, onder bevel van generaal Roy, bestaande uit oe 173- en 174' brigaden, kwam begin October 1914 in Belgie den sektor be- cetten tusschen het fort van Knocke et: Drie Grachten. De soldaten dezer afdeeling onderscheidden zich spoedig in verschillende moorddadige gevech ten, zoodat generaal d'Urbal de 87e af deeling aan de dagorde van het 8' Fransche leger bracht. In deze dag orde wordt gezegdGedurende drie weken gelast met de verdediging van een belangrijken sektor. heeft de 87e afdeeling schitterend hare zending vervuld door den vijand gevoelige ver liezen toe te brengen en door in al de akties, 't zij voor aanval of "t zij voor verweer/bewijzen te hebben geleverd van stevige hoedanigheden van uit houdingsvermogen en van dapperheid. Den avond van 22 April 1915 hadden de Duitschers besloten een gasaanval te wagen. De 87® afdeeling, die den lin ker vleugel vormde van het Fransch leger, sloot zich nabij de brug van steenstraete aan bij de troepen der VI'Belgische legerafdeeling. welke on der de bevelen stond van Luitenant- generaal de Ceuninck. Rond 5 ure na middag kwamen uit de vijandelijke loopgrachten de dichte gaswolken aan gedreven in de richting der stellingen van de 73' en 74e regimenten, die ont volkt werden. Maar de 76e, 79e en 80' regimenten hielden stand van aan Zuydschoote tot aan Boesinghe. De 173' brigade keerde in Mei 1916 in Frankrijk terug. De 174e brigade, aan gevoerd door generaal Couillaud, bleef in den sektor van Boesinghe en zorgde voor de verbinding tusschen het Bel gisch leger en het Engelsch leger. In de loopgrachten stond de 174e brigade onder de bevelen van luitenant-gene raal Rtiquoy, kommandant der 5® Bel gische legerafdeeling. De 76e, 79e en 80e regimenten bezetten in December 1916 de loopgrachten van St Joris. Den 28 Juni 1917 heeft de 174' brigade het Belgisch grondgebied verlaten. Het is om de heldendaden dezer Fransche soldaten te vereeuwigen, dat er te Boesinghe een gedenkteeken werd opgericht, waarvan de 'inhuldi ging 'Zondag heeft plaats gehad. Dit gedenkteeken, een oud Bretonsch Kruis, rijst op midden de vlakte niet wijd van de vaart, langs den steenweg van Boesinghe naar Langemarc'k Het Kruis 'is geplaatst op een verhoog, be staande uit drie oude steenen, omgeven door granietb'lokken. Rodom is een tuintje aangelegd. Het geheel is een Bretonsche Kalvarieberg, zorgvuldig en vroom uit Louargat overgebracht. N'evens het Kruis, worden eenige men hirs en een overgroote dolmen aange troffen, dewelke overgebracht werden uit Henaribïhen. Ten 10 ure 's morgens werd een mis gecelebreerd in de kerk van Boesin ghe. Men bemerkte er veel Fran sche oud-strijders, die er aan ge houden hadden de plaatsen terug te zien waar zoovelen hunner makkers den dood hebben gevonden. Het gele- genheidssermoon werd gehouden door Mgr Serrand, bisschop van St Brieuc, die aalmoezenier der 87° afdeeling is geweest. De gewijde redenaar herin nerde aan de dooden die vielen op den Belgischen grond. Wij hebben ge zworen, zegde hij, dat wij hen niet zul len vergeten. Het woord van den Bre ton en het woord van den Vlaming gel den even veel. Dat zij in vrede rusten.» Na de godsdienstplechtigheid wer den de Belgische en Fransche overhe den in het gemeentehuis ontvangen. M. Coulier, dienstdoende burgemees ter. stuurde het welkom toe aan gene raal Becker, vertegenwoordiger van den minister van oorlog van Frank rijk aan Mgr Serrand, bisschop van St Brieuc aan baron Janssens de Bist- hoven, goeverneur van West-Vlaande ren; aan M. Clinckemaille, arrotidisse- mentskommissarisaan de Fransche kolonels Cordier, Turin en Milon. de kommandanten de Bellaing, Tassily en Trope, aan al de oud-strijders der 87e afdeeling. Vervolgens begaf men zich naar het indrukmakend gedenk teeken. De klaroenen schalden. M. Fayet, voorzitter van het inrichtings- komiteit, gaf een geschiedkundig overzicht van de_87^_ afdeeling. Daarna werd het woord gevoerd door kolonel Cordier, die uiteen zette alles wat de 87' afdeeling op den Yzer, en vooral den 22 April 1915, heeft gedaan.. Ver volgens heeft hij het heerlijke monu ment aan den burgemeester van Boe singhe toevertrouwd. De burgemeester dankte en zegde onder meorWij gaan de plichti- ge verbintenis aan te waken op de be waring en het onderhoud van dit hoek je grond, dat ons toevertrouwd wordt. Dit Bretonsch hoekje, terug samenge steld op, den Vlaamschen grond met een granieten Kalvarieberg uit de XV I' eeuw, een echte dolmen der rot sen uit den grond komend midden hei- rem en heidekruid, omgeven door een afsluiting van pinnekensdraad, is het zinnebeeld van den heldhaftigen sol daat die over het pinnekensdraad gaat om den kalvarieberg van het offer te bestijgen. Generaal Becker hield een aanspraak in naam der Fransche regeering. Ba ron Janssens de Bisthoven drukt de gevoelens uit van al de Belgen voor de Fransche soldaten, gevallen in dienst van eene gemeenschappelijke zaak. Daar werden achtereenvolgens de Brabangonne en de Marseillaise gespeeld. Daarop volgde de wijding van het monument door Mgr den bis schop van St Brieuc. De menigte bleef nog een minuut ingetogen staan. De klaroenen schalden. De aanwezigen defileerden voor het gedenkteeken en de bloemen stapelden zich op aan den voet van het Kruis. Ten 12 J4 ure wa ren de overheden en de oudstrijders der 87' Fransche afdeeling op een ban- ket vereenigd en aan Koning Albert 't:d een telegram gezonden, ZANTVOORDE-YPER. Negen- daagsche plechtigheid ter eere van den H. Cornelius. - Kermis. Zondag i.- de plechtigheid van den H. Cornelius en Kermis der parochie. Schikking van de goddelijke dien sten Zondag: De Missen om 6, 7, 8. 9 ure. Sol. Hoogmis om 10 ure en eene gele- zene Mis om 10 y2 ure voor de Bede vaarders die van verre komen. 's Namiddags om 3 ure: Vespers, Ser moen en Lof. Maandag: de Missen om 8, 8 y2, 9, 9 i/2, 10 en 10 y2 ure. Dinsdag: de Missen om 8, 8 J/2. 9, 9 y2 en om 10 ure bedevaartsmis voor de bedevaarders van Houtkerque (Noord-Frankrijk) en omliggende pa rochies. Donderdag: de Missen om 8, 8 x/2, 9, 9 y2 en om 10 ure sol. jaargetijde voor de overledene parochianen. De autovoerders zijn dringend ver zocht de orde der goddelijke diensten te volgen en binst de missen zal er niet gezegend worden met de relikwiën van den H. Cornelius. De autos moe ten ook op kant der plaats blijven ten einde den doorgang voor de bedevaar ders vrij te laten. Mochten de talrijke bedevaarders geholpen worden door de machtige voorspraak van den H. Cornelius, paus en martelaar, want met de H. Schrif tuur mogen wij zeggen: hij is de ware vriend zijner broeders en des volks van Israëlhij is 't die veel bidt voor het volk (2 Mac. XV.) Neg nieuws. Voortaan zal onze geachte volksvriend senator Edm. De- ponthieu, zitdagen houden op Zant- voorde. Bravo... clat is wel. De 4® Zon dag van iedere maand, in ons lokaal, bij vriend Gaston Descamps-Derudder zal M. de senator sprekelijk zijn van 10 ure tot 12 *4 ure elk zegt het voort. Matjes van Zantvoorde en van 't gebuurte komt er maar naartoe, gij weet het maar al te wel, onze volks vriend, 't verleden is daar voor het te getuigen, is ten dienste voor alle man en gereed voor ze te helpen. Dus Zondag, 4n Zondag van Sep tember zult gij kunnen vinden en raadplegen in ons lokaal, M. den se nator Deponthieu, van af 10 tot 12)4 u. KOMEN. Zondag avond, rond 9 ure, is eene hooischelf, staande in eene afgeslotene weide, op 't gehucht Godshuis alhier, ten gronde afge brand. Het hooi, rond de 1100 kilos, behoorde toe aan Bonduel Julius, ko lenhandelaar te Komen. De schade is op 1100 fr. geraamd. De weide is af gesloten van alle wegen, en het onder zoek door den veldwachter Goemaere van Komen ter plaats gedaan, geeft te denken dat de brand vrijwillig en met kwaad inzicht gesticht is geweest. Eenige pompiers hebben met de stoom spuit den brand uitgedoofd. Het hooi was niet verzekerd tegen brandgevaar. WERVICK. De 15-jarige Charles Verliefde, alhier wonend bij zijn ouders, bevond zich in gezelschap van zijn twee zusters en andere meisjes op den trekweg der Leie, achter de fabriek van M. Michel Degroote, en reed er op en neer per velo. Zeker oogenblik glibberde het rijwiel uit en de jongeling stuikte in de rivier, die ter plaatse 2 meter 85 diep is. De meisjes riepen luidkeels om hulp. Verliefde die niet zwemmen kan, ging onver mijdelijk verdrinken, toen werklieden uit de fabriek Degroote toesnelden. De 35-jarige Omer Delval sprong seffens gekleed in het water en greep den knaap vast. Met behulp van zijn meester, M. Degroote, bracht hij Ver liefde spoedig op het droge. Het is de derde maal dat Delval een mensch het leven redt. De polïcïe van "Wervicb heeft het gebruikelijk onderzoek ge daan. WEVELGHEM. Zaterdag na middag deed de genaamde Leo Sa- gaert, van Heule in verlof zijnde na een verblijf van drie jaar in Congo, een rit per moto. Bij het vliegpleïn te Wevelghem maakte hij in eene her berg kennis met een sergant van het vliegplein, zekere Neefs. Deze laatste vroeg aan Sagaert om samen een glas te gaan drinken in de kantien der kazerne. Binst dat Sagaert aan het betalen was, verliet Neefs de kantien sprong op de moto en reed er mede weg. Maar slecht beviel het hem. Te Meenen wilde hij een auto voorbijrij den. Hij gleed uit en plofte ten gronde. Door ooggetuigen werd hij in eene naburige woning gedragen. Na aldaar eenige zorgen ontvangen te hebben werd hij in den nacht naar de kazerne overgebracht. Hij is gekwetst over gansch het lichaam, maar zijn toe stand is niet erg. De moto is erg be schadigd. De veldbrigadier, M. René Dewitte, kwam rond 11 ure des nachts ter plaats een onderzoek instellen. St ANDRIES - BIJ-BRUGGE. Vreeselijk ongeluk. - Een priester on der een auto dood gereden. Op den Ghistelschen steenweg, wijk Lange Munt, te St Andries, bij Brugge, is Dinsdag morgen een schrikkelijk on geluk gebeurd. De E. H. Surmont. pas toor van Hertsberghe, bij Coolscamp, reed rond 8 y2 ure per velo langs dien steenweg. Aldaar werd hij aangereden door een auto van den tuinbouwer Lei- ren. De priester werd met geweld ten gronde geslingerd en de schedel ge broken. zoodat hij op den slag dood bleef. Het lijk werd naar Brugge over gebracht. Het parket heeft een onder zoek ingesteld. Huis van vertrouwen Gesticht in 1861 RIJSSELSTRAAT - 19 - YPER COLS en GARNITUREN LAATSTE MODELLEN BESTE KEUS Maken. Veranderen en Herstellen in huis gedaan. OPF.X 'S ZONDAGS. 33 FOOTBALL Bijzonder rare en onverwachte uitsla gen in IIC afdeeling Zondag laatst. Den uitslag van den pronostiek-wedstrijd is daar immers getuige van 4 van 5 punten eenige van vier en drie punten, en dan eene geheele reeks van 2—1 en 0 punten. Van al de matchen die gespeeld werden is er maar een die normaal afliep, en 't is Thielt-Roeselaere gewonnen door Thielt op eigen veld met 4-2. V. G. O. en Mee nen die als favori vertrokken, kunnen niet beter als op vreemd veld een drawn afdwingen, eerstgenoemde van Thourout, en Meenen van Stade Kortrijk. Moes- kroen die, naar al hetgeen verteld werd, bijzonder sterk stond, behaalt moeilijk met 1-0 de overhand op Yper, en we we ten allen op welke kansrijke manier zulks gebeurde. Waereghem, de mogelijk- sche outsider, krijgt met 5-3 klop van Heyst op dezes veld, en S. K. Sweve- ghem, waarvan we toch iets beters ver wachtten, is huiswaarts gezonden door Daring Blankenberghe met een klinkende scoor 11-2. Dien uitslag is veelbeteekend, en is Sweveghem naar Blankenberghe getrokken met zijn gewoon elftal van ver leden jaar, dan moet Daring aanzien worden als een ernstige kandidaat die het V. G. O. en Meenen geheel lastig zal maken. De toekomende Zondagen zullen ons daarin veel klaarder doen zien. Wat onze match tegen Moeskroen be treft, moeten we vlakaf bekennen, en 't was de meening van iedereen na de match, dat ons elftal voldoening gaf en dat het niet noodig is er iets aan te ver anderen. 't Is te hopen dat we de toeko mende Zondagen volledig zullen optre den en dat al onze spelers denzelfden ijver aan den dag zullen leggen. In die condi ties hebben we de beste kans om onsgoed te klasseeren.Nog een beetje de zenuwen trachten te bedwingen en wat meer aan taktiek gedaan, 'k heb het verleden jaar reeds gezegd, en 'k geloof dat het was na den match tegen Sweveghem als ge zoo danig de overhand hebt dat de twee elf tallen bijna volledig voor het vijandelijk doel geplakt staan, dan moeten de half backs zich meer achteruit houden en trachten de tegenstrevers op zich te trek ken, ten einde meer open spel aan de voorlijn te verleenen. We hebben zonder den minsten twijfel de overwinning ver diend. en met een beetjen overleg hadden wij die kunnen behalen. Van IIL' afdeeling zullen we maar best niet veel zeggen als ge daar alzoo, op de laatste minuut drie mannen moet vervan gen «au petit bonheur» zou 'k zeggen, en dat ge daar staat tegen een elftal als dit van Meenen, dan is het geen wonder dat ge met klinkende scoor huiswaarts komt. 't Is te hopen dat het bestuur daar mee voor goed zal gedaan maken met die mann en die hunne maten in de steek laten en zich .zelf de moeite niet doen hunne kaart terug te sturen. De Juniors hebben, na een harden match, geleid door een onbekende, moe ten met 3-1 onderdoen voor die van Wae reghem. Ze zullen het van nu af goed aan boord moeten leggen willen zij zich klas seeren voor de eindronde. Men prijst een stuur begin zegt het spreekwoord laat ons hopen dat het hier waarheid zal spreken. Zondag toekomende hébben we IIC Afd. naar Oostende 11Ic Afd. te Yper om 11 u. teg. Moeskroen Juniors te Yper om 3 u. tegen Meenen. De uitslag 1-1 van de match Thourout- V. G. O. mag ons de hoop doen koeste ren, een eerlijke uitslag tegen het gevaar lijk elftal van V. G. O. te kunnen verwe zenlijken 'k en zal niet beweren dat we een puntje kunnen mee brengen, 't ware misschien roekeloos. En nochtans 'k leef in de zoete hoop dat Zondag tegen avond, de telefoon ons een halve verrassing zal overzetten. In 11Ie Afdeeling zullen onze jongens er aan houden de rammeling die ze te Mee nen opliepen op Moeskroen te wreken, en kunnen daarin wel gelukken. De Juniors spelen tegen Meenen en zullen, naar de vriendenmatchen van deze laatste weken, het hard te kampen hebben, willen zij de puntjes bemees- teren. Boksen De ex-kampioen van Belgie zwaarge wicht der liefhebbers, Gerard Ghesquiére van Yper, wordt beroepsbokser en debu teert aldus onder leiding van manager Prémont op 25 dezer, in het Zomerpaleis te Brussel. Op de 12 matchen welke hij betwiste als liefhebber, zoowel in Belgie als op internationaal gebied, won hij er 6, 4 match nul en slechts 2 verloren. WIELRI JDEN Cam. NOTREDAME, de Ypersche beginneling welke dit jaar zich fel onder- scheide, wist opnieuw in deze laatste da gen de volgende eereplaatsen te behalen. Te Staden le koers, 50 km. 3e. 2' koers, 60 km. 2e. 3e koers, opgegeven wegens 2 bandbreuken. Te Kemmel 80 km., 20 vertrekkers, 4e na bandbreuke geleden te hebben, tijdens 2e ronde en bijgekomen op 10 km. der aankomst. Te Yper, 70 km. 4e. Te Houthulst 60 km. 2e. Te Nieucapelle 60 km. 2e. FLORIZOONE behaalde een 9e plaats te Zonnebeke. Op Maandag 24n en Dinsdag 25n aan staande is er een echt buitenkansje te verdienen te Harelbeke en te Vichte voor de beroepsrenners. Er zijn zoo maar 18.500 fr. prijzen te winnen, verdeeld als volgtte Harelbeke 8.500 en te Vichte 10.000. De twee inrichtende komiteiten hebben aldus elkander verstaan om de rijders veel geld te laten verdienen, zonder veel kosten te hebben. Wat anders he dan hier in Yper waar men stokken in 't wiel steekt om de velo- koersen te beletten. Emile DECROIX wist Zondag laatst te Yper eene schoone zege te boeken met er van onder te trekken met zijn boezen vriend Remi Decroix en met een schoo- nen voorsprong te eindigen op een niet te versmaden lot renners. Gedurende de wintermaanden zullen wij de eerelijst laten verschijnen zijner plaatsen behaald gedurende het loopend seizoen. ST-JOZEFS BEROEPSSCHOOL TE YPER. Kostelooze dagleergangen (alle werkedagen van 8 tot 18 uur.) voor alle ambacht van hout- en ijzer bewerking: teekenen, meubelmaken, schrijnwerk, timmeren, modelmaken, draaien, paswerk, nrekaniek, electri- citeit, enz. (theoretisch en praktisch). Begin van 't schooljaar: maan dag 16 september. Inschrijvingen en inlichtingen bij den bestuurder (5, St Jacobstraat, Yper) best 's Zaterdags of 's Zondags voormiddags. Eenige verkooper van t Lf A Q D C" I Groote keus het goed gekende merk r\Hrr LL van occasiemachier.en. Duplicateurs - Alle benoodighedenLinten, papier, carboRe,ster.cils, inkt, enz. Verwisselingen. - Alle herstelling van gelijk welke machienen. Jagers en Liefhebbers van Sehieten Onthoudt u, zekere namaaksels aan te koopen. De echte en ware Backmann en Le- gia alleen, dragen den naam in de lengte. Deze zijn te verkrijgen, in 't groot en in 't klein. Verzendingen worden op aanvraag gedaan. Het ge bruik van deze, zullen u voorzeker den besten gewenschten uitslag geven. Aarzelt dus niet, deze te koopen in het oud gekend huis <3-. WERQUÏN tel. 398 Boterstraat, 24, YPER Tel. 398 Het jachtseizoen nadert, wild is er in overvloed. Voor aankoop van car- touchen of schietvoorraad, gebruikt alleenlijk, de echte Backmann's of Le- gia's. Deze zijn alom gekend, als de beste, de zekerste, de gelijkigste in het schieten. In de wereldberoemde duivenschie- tingen van Monte-Carlo, Parijs, Ma drid en Rome, werden de eerste prij zen behaald, met vernoemde cartou- chen Backmann of Legia. Eenige vertegenwoordiger der be roemde Firma Bachmann en Legia. Zelfde huis bezit de schoonste keus jachtgeweren en revolvers. Alle herstellingen van allerhande wapens, worden ter plaats zelf, met de grootste zorg gedaan, en aan de voor- deeligste prijzen. BURGERSTAND VAN YPER, van 12 tot 18 September 1929. Geboorten. Jonckheerë Marcel, Dicke- buschstw. - Vienne Antoinette, Augustine- straat. Boudry Gerard, Kalfvaart. Van Blanckenberg Joseph, Mondstraat. Overlijden». Van Coppenolle Cecile, 86 j., ongeh., Poperinghcstw. Dewilde Willy, 4 m., Bruggestw. Huwelijken. Alleman Gaston, soldaat en Monteyne Eugenia, te Yper. Bauwen Victoor, metser te Houthem en Casteleyn Georgette. Vandevyvere Gerard, hove- niersgast en Vandeputte Julia. Van Die- rendonck Alfred, vischhandelaar te Heyst en De Porre Paula. POPERINGHE, van 12 tot 19 September '29. Geboorten. 286. Mahieu Mariette, d. v. Jerome en Barbez Eugenie, sectie A. 287. Colaert Marie, d. v. Urbain en Vandepitte Jeanne, Yperstr. 288. Gesquiere Maria, d. v. Maurice en Robyn Madeleine, Vlamer- tinghe. 289. Goemaere Maurice, z. v. Henri en Pollet Celina, sectie E. 290. Goemare Godelieve. d. v. Camille en Eoncke Maria, Vlamertinghe. 291. Pacco Achille, z. v. Maurice en Malbrancke Rachel, Westvlete- ren. 292. Pil Roger, z. v. Jules en Catteau Maria. Leysele. 293. Couwet Simonne, d.v. Felix en IJecorte Agnes, Casselstr. 294. Leys Bertha, d. v. Maurice en Depover Ger- maine, sectie K. 295. Durant Andréa, d. v. Gerard en Bouve Alice, Westvleteren. 296. Deroo Gilbert, z. v. Camille en Meule- naere Elvire, Crombeke. 297. Ver Eist Marie, d. v. Louis en Dupont Martha, Ber- tenplaats. Overlijdens.^161. Hardeman Maria, 2 d., d. v. Benoit en Driessons Julia, Bruggestr. I 162. De Bruyne Theophile. 70 j., werkman, wed. v. Deweerdt Maria. Guisthuisstr. 163. Defontaiue Julia. 52 j., huishoudster, echtg. v. Devliegher Cvrille, sectie D. 164. De- raeve Auguste, 80 j., z. b., wed. v. Verhaeghe Maria, sectie G. Beloften. 92. Ampen Maurice, werktuig kundige en Merlevede Anna, onderwijzeres, b. v. Pop. 93. Ruyssen Camille. landbou wer v. Poperinghe en Jacob Maria. z. b. v. Reninghelst. 94. Vankemmel André, fa briekwerker v. Vlamertinghe en Papegaey Maria, fabriekwerkster v. Pop. 95. Pareyn André. landbouwer en Pinceel Martha, z. b., b. v. Pop. 96. Donche Valère, smid v. Pop. en Vandelanotte Rachel, z. b. v. Reninghelst. 97. Popelier Lucien, electricien en Gouwy Bertha. z. b.. b. v. Pop. 98. Denys Dionis, landbouwer en Mahieu Ida. z. b., b. v. Pop. Fi. VAHDHVOORDB Bolstraat, YPER g OPVOLGSTER DER FIRMA R. Brutsaert-Develter Veurne, 18 Sept. Eieren 1.00-1.10; boter 35.50-36.50; aardappelen 30-32; tarwe 158- 160; haver 130-132; gerst 140-142; paarde- boonen 195-200; erwten 200-210; hooi 700- 1000; strooi 350-370. Anderlecht, 17 Sept. VARKENS- MARKT. Te koop gesteld: 2550 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 11-12. Anderlecht, 18 Sept. VEEMARKT. Te koop gesteld; 529 ossen den kilo op voet 5.60-8.50; 172 stieren 5.50-7.50; 1415 koeien 5.30-7.50; totaal: 2116 stuks. MARKTPRIJZEN Yper, 14 Sept. Tarwe 154-156: koolzaad 416-420: klaverzaad 3400-1800 rogge 130-134; boekweit 233-235haver 125-127: brouwers- gerst 168-170; voedergerst 142-144: erwten 197-199; bloem 226-228: maïs 156-158; paar- deboonen 210-212: zemelen 123-125: gruis 153-155; lijnmeel 228-230; lijnkoeken 212-214; aardappelen 45-55: boter 34.50-36: eieren 1.05; viggens 380-480 .t stuk en 17 fr. de kilo: stroo 25-30: hooi 60-70; ruw vlas 170-175; chicoreiboonen 142 (1928), 153 1929). Dixmude, 16 Sept. Boter 33-35; eieren 0.98-1.00; aardappelen 40; tarwe 160: gerst 140; haver 145: strooi 300-400; hooi 700-1000. Kantoor van den Notaris PIETERS, te Reninghe OP DINSDAG 24 SEPTEMBER 1929 om 1 y2 ure namiddag, te Oostvleteren-Kortenkeer. ter herberg be woond door Richard Ligneel OPENBARE VERKOOPIXG van ALAAM zooalswagen, kar, ressorteegde. ploeg, eegden, oezelaar, windmolen, duivel, zwin- kels, harnassen, peerdeharnassuring, kuip en keernalaam, strooimachien, houten zullen, brandhout enz. enz. en verder toog, buffet, bierpomp, tafels, stoelen, pinteglazen en an der herbergsgerief. Op gewone voorwaarden en met gereed geld. Studie van de Notarissen BOSSAERT te Kortrijk en THEVELIN te Meessen. OPENBARE VERKOOPING in twee zitdagen gesteld OP WOENSDAG 2 OCTOBER 1929 voor den instel in de herberg «Au Cerf bij M. Henri Rots te Meessen, en OP WOENSDAG 16 OCTOBER 1929 voor den overslag, in de herberg A l'Hotel de Villebij M. Emile Descamps te Meessen, telkens om 2 u. namiddag Gemeente WULVERGHEM. EENE SCHOONE EN BESTE HOFSTEDE bevattende gebouwen, zaailanden, weide en meersch, samen groot 8 ha. 64 a. 95 ca., ge heel gedraineerd, gebruikt door Henri De- drijver, landbouwer te Wulverghm. tot 1 Oc tober 1930, mits 1400 fr. 's jaars boven de lasten. Verdeeld in 6 koopen. Recht van samenvoeging. - Instelpremie Zie plakbrieven met plan. Leest en verspreidt «HET YPERSCHE VOLK»

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 3