Crédit Anversois iM/s m m Katholieke kring Ypersche Kroniek. Rechterlijke Kroniek Treurt, WERVICK! treurt! SPORT Zonda^rust. Katholieke Kring. J. M. f J. T. In St-Maartenskring. Davidsfonds. Dixmudestraat, 18, YPER NIJVERHEIDSSCHOOL De Amerikaansche 37e Divisie op bezoek te Yper. Onze Museum. CAISSE COMMERCIALE - - DE ROULERS - - DIENST SPAARKAS S S.Êti'iltA, mind St Jozefskerk. Kristen Middenstand. Staatswerken rond Yper. Botsing. WINTERUUR. Wit Volk in Congo. U. C. B. Uit Watou. Gemeentewerken. SIC VOS NON VÖBIS C. S. Y. De apotheek van M. Snoeck, Groofe Markt, zal alleen open zijn op Zondag 29 September 1929. Al de Leden van den Katholieken Kring worden verzocht de Zielmis te willen bijwonen, die op ZON'DAG 29 Septem ber, om 8 uur zal gelezen worden tot zielelafenis van den Heer Michel Seys, Lid van den Kring. Maandag aanstaande krijgen wij het Dit jaar werd een nieuw Treesje uit de Karmelorde door Z. H. Paus Pius XI gelukzalig verklaard. Weerom een kind van 23 jaar dat door God aan de men- schen wordt voorgesteld als toonbeeld van een ziel die Hem welgevallig was. Weerom een bloem van deugd die onze stofferige wereld opfrischt. Zij was lijk de kleine van Lisieux een voorbeeld van eenvoudige en diepe liefde tot God, ge- 1 paard met oprechte liefde tot den even- 1 mensch. Met October beginnen in al de Karmel- kloosters de driedaagsche Plechtigheden ter eere der nieuwe Gelukzalige, en opdat wij die schoone ziel beter zouden kennen en navolgen, hebben de Paters Karme- bezoek van onze vrienden van den Ka- lieten ervoor gezorgd het leven der Ge tholieken Kring van Poperinghe om een partijtje te bollen. We noodigen iedereen, maar inzonderheid al de Leden der Bol dersmaatschappij uit om er tegenwoordig te zijn. Het spel zal rond 5 u. beginnen. BOLDER. Op Zondag 6 October, vieren de jonge lingen van St-Maertenskring het naam feest van hunnen E. H. Bestuurder E. H. Deconinck. Te dier gelegenheid geven zij een Avondfeest waartoe alwie het werk van den Kring genegen is, vriendelijk wordt uitgenoodigd. Op het programma staat namentlijk de uitvoering van twee blijspelen Aan wie de Neef in twee bedrijven en Jochein Pezel wat zijt ge voor nen Ezel in één bedrijf, twee stuk ken die ongetwijfeld een groot succes zullen oogsten. De deur gaat open om 5 1/2 uur (Langemeersch) en het feest begint om 6 uur zeer stipt. Iedereen is welkom en veel volk wordt verwacht. De Raad der Congregatie. r lukzalige Theresia-Margaretha vanJesus' Hart in het vlaamsch te laten verschij nen, in de welbezorgde vertaling uit het italiaansch door den E. P. fr. Hendrik van 't Heilig Huisgezin" Het keurig uitgegeven boek kost 10 fr. De prijs vermindert als men er een aantal ineens bestelt. Voor 25 boeken kost het 9 fr. Voor 50 8 fr. Voor 100 7 fr. Te verkrijgen met 15 October in de Karmelieter]kloosters te Yper, Brugge, Gent, Koririjk en Luyt- haegen (Antwerpen). fSüB N. V. IBANK BEURS WISSEL Dinsdag 24 11. hield het Davidsfonds zijn eerste Winteravondfeest in de feest zaal van St-Vincentius' College t'Yper. Het had reeds kosteloos 4 aangename en nuttige leesboeken in 1929 bezorgd aan zijne leden, namelijk Erkenborn, vertaald door Anna Van der Hallen Uit het huishouden der mieren, 1L' en 2C deel, door Priester Senden De Koster van Schorredyk, van M. Bruggeman en Dinsdag 11. ontbood het M. Dejuncker der Philips Radio's Werk. huizen, om te spreken over I?adiostralen of golven, hunne ontwikkelingen laatste toepassingen, voordracht die zou opge luisterd worden door lichtbeelden en Radiomuziek. Voorgesteld en verwelkomd door E. H. Principaal Verrue, Voorzitter van het Ypersch Davidsfonds, M. De Juncker beantwoordde aan de verwachtingen der talrijke toehoorders door eene zeer nutti ge en aangename voordracht, gevolgd van leerrijke lichtbeelden en Radiomu ziek. Hij gaf de geschiedenis der onlangs ontstane uitvinding der Radio Verzendin- j gen. Men had opgemerkt dat lichtvonken ontsprongen uit metalen ringen behoor lijk bij malkaar gebracht, en dat een steen, in stil water geworpen, opvolgent- lijke golven of kringen te weeg brengt, en men vond eindelijk het middel om die stralen en golven draadloos door het luchtruim, de wereld door te verspreiden. Lof en dank moet daarvoor gegeven wor den, namelijk aan den Italiaander Marco ni. Een schip brak eens in verre volle zee, en geheel de bemanning zou reddeloos verloren zijn gegaan,hadde men er geene radio-uitzending aan boord gehad, waar. mede men om hulp kon roepen door den bekenden hulproep S. O. S. hoe nut tig en onmisbaar In 't land van den grooten uitvinder Edison, in zijne jeugd gazetverkooper, in de Vereenigde Staten van Amerika namelijk, wilde alwie geld had eene radioverzending 't huis hebben, van zoo men vernam dat eene aanspraak van den Voorzitter der Republiek, bij de uitspraak, overvloog tot alwie eene radiotoestel bezat, of dat de uitslag van een vrijwillig tweegevecht tusschen twee boksers onmiddellijk overal bekend kon gemaakt worden. Engeland, Italië, Fran krijk, Duitschland en andere landen wil den insgelijks radioverzendingen. Duitschland namelijk benuttigde die op eene bijzondere manier vóór en binst den oorlog van 1914 tot 1918, en men besta- tigt dat heden de radioverzendingen overal verspreid zijn. Philips bouwde te Eindhoven-bij-Ant- werpen een werkhuis om gloeilampen en radioioestellen te maken, en heden is de voortbrengst ontzaglijk groot. Bijna in alle steden, heeft hij Vertegen woordigers en Verkoopers. Gij kunt t'Yper alles vragen aan M. Vandriesche, Dixmudestraat. Pectoral Du puis. Al die om zijne gezondheid bekommerd is, ge bruikt ze om met goed gevolg te be strijden Hoest, valling, ontsteking der luchtpijptakken, griep, influenza asth ma. benauwdheid, heeschheid keelpijn Te verkrijgen in alle Apotheken. BERICHT De Burgemeester der Stad Yper heeft de eer ter kennis te brengen der belang hebbenden dat de lessen der Nijverheids school zullen hernomen worden op Maan dag 7 October aanstaande. De inschrij ving zal plaats hebben den 6 October van 10 ure tot 's middags, in bovengemelde school, O. L. Vrouwstraat. Yper, den 9 September 1929. De Burgemeester, H. SOBRY. Dinsdag, te 2 uur nanoen, kwamen 185 Amerikaansche oud-strijders van de 37e legerafdeeling met hun muziek te Yper toe. Zij begaven zich onmiddellijk naar den Triomfboog van de Meenen- poort en legden er eene prachtige kroon neder. Generaal Jackson, de aanvoerder, en (eene afvaardiging van dedivisie werden vervolgens ten stadhuize ontvangen. De heer burgemeester Sobry verwelkomde hen en de eerewijn werd aangeboden. De muziek speelde de Brabanyonne en het Amerikaansch volkslied en gaf eene 'serenade. De Amerikaansche bezoekers deden dan eene wandeling in de stad, overal geestdriftig toegejuicht door eene 'overtalrijke menigte. Ze zijn daarna ver- trokken naar Poelcapelle, om vandaar den terugweg naar Brussel te nemen. Onze eerste schenkers. M. Arthur Weckesser, apotheker te Yper, heeft aan het Stadsmuseum eene zeer schoone steendruk van het huis Engel Van Eeckhout, aangeboden De Processie van O. L. Vrouw van Thuyne. M. Georges De Coene, eigenaar te Yper, schenkt eene bijzonder schoone verzameling van zitpenningen van onzen gemeenteraad, 1848 tot 1884. m S 13, Hondstraat, 13 gevende 4 per hoDderd netto intrest. Al de gestorte sommen kunnea ten alle tijde afgehaald worden. m Ter gelegenheid van het heengaan van drie Karmelzonen naar het Karmeli- taansch Missieveld van Travancore, En- gelsch Indie, heef: een missiedag plaats in de Paterskerk Zondag 29 Sep tember. Onder al de missen, aanspraak door de nieuwe Zendelingen onder het Lof, sermoen door Z. E. P. Hubertus, O. C. D. De Missiedag geschiedt onder de bescherming van de Kleine H. Theresia. Patrones der Zendingen, wier plechtig Triduum, in voorbereiding tot haar feest. Maandag avor.d, 30 September begint de sermoenen van het Triduum worden gepredikt door Z. E. P. Jeroom, O. C. D. De lessen over boekhouden herbegin nen half October, gevolgd door een nieu we kursus over handelscorrespondentie. De deelnemers gelieven in tijds naam en adres op te geven bij den Hr Voorzit ter Delahaye, smid, Capronstraat of op 't secretariaat van den Middenstand, Mondstraat. Op 20 October feestavond uitsluitend voor de Middenstanders en familie. Feestredenaar Hr Evarist Vuylsteke provinciale propagandist. G. Delahaye. Het Schatkistcomiteit heeft Donderdag 19 11. beslist den weg van Yper naar Waasten te herstellen, en den stuwdam te vergrooten en de Leie te verbreeden te Komen. i Maandag namiddag kwam een jonge ling langs de Lombaardstraat, de Rijssel- straat ingereden. Op hetzelfde oogenblik kwam een zware autobus voorbij, die in de richting der Rijselpoort reed. De wiel rijder botste met geweld op het zware voertuig met het gevolg dat zijn velo onder de wielen terecht kwam en gansch vernield werd. Gelukkiglijk stopte de autorijder dadelijk en alles bepaalde zich bij de stoffelijke schade. Bestekken, lastenkohieren en plans lig gen ter inzage op het Gemeentesecre tariaat. Yper 13 September 1929. De Burgemeester, H. SOBRY. De WAARBORG eener PELS vindt ge niet alleen in de goede faam eener firma maar vooral in de vakkennis der verkoopers, en de doelmatige mo derne inrichting hunner werkhuizen. FL. VANDEVOORDE Boterstraat, Yper. (Lid van 't Belg. Synd. der Pelsfabrikanten) Expert - - Fourreur Voert rechtstreeks de uitheemsche vellen in. Bewerkt ze in eigen werk huizen; levert de grootste waarborg. BERICHT. De aanbesteding der inrichtingswerken betreffende de electrische verlichting, alsook de private telefoon- en schelinstel- latie ten gerechtshove van Yperen, aan gekondigd voor 12 October 1929, zal eerst plaats hebben Zaterdag 26 October 1929, te 10 1/2 uur, in het Provinciaal Hotel, Groote Markt, Brugge. Aanbiedingen ter post op 24 October 1929 ten laatste. Schatting fr. 26.660 Lastenboek en plans franco ten huize mits storting van fr. 9,85 op postcheck- rekening nr. 50.148, Dienst der openbare Provinciewerken, Brugge. Segers Cyriel van West-Nieuwkerke wordt voor enkele beleedigingen tot 10 fr. of 2 dagen veroordeeld, voordronken- schap tot 15 fr. of 3 dagen, voorwaarde lijk gedurende 1 jaar. Segers moet daar enboven aan de burgerlijk partij de kosten harer aanstelling betalen. Dewaele Cyr. van Yper en De Haze Honoré van Moeskroen, deze laatste burgerlijk verantwoordelijk voor Dewaele hadden beroep aangeteekend tegen een vonnis door de politierechtbank van Yper tegen hen uitgesproken, zulks ten gevolge van het feit dat Dewaele verle den jaar de bareelen van de Kruiskalsijde met zijn autobus, met werklieden opge kropt, kapot gereden had. De gebroeders Bonte van Moeskroen worden nu ook be trokken als oorzaak van het voorval te zijn geweest. Na verhoor der getuigen en pleidooien van de burgerlijke partij (Nationale Maatschappij der Belgische ijzerwegen) en van de verdedigers der betichten, be sliste de rechtbank toekomende week uitspraak te zullen doen. Verkinderen Jules van Wervik die door zijne handelwijze oorzaak eener bot sing van zijnen autobus met motorijder geweest was, wordt tot 50 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld, voorwaarde lijk gedurende 5 jaar. De rechtbank be slist dat de motorijder die zich als burgerlijke partij had aangesteld, de helft der verantwoordelijkheid moet dragen. De schadevergoeding door de rechtbank toegekend beloopt tot 4586 fr. zoodat Verkinderen aan het slachtoffer eene som van 2293fr. moet betalen. Verkinderen die in beroep gegaan was tegen een vonnis van de polietierecht- bank tegen hem uitgesproken ziet het eerste vonnis eenvoudig bekrachtigd. Crombez Henri van Becelaere voor slagen aan zijn gebuur Noyez Valere wordt tot 26 fr. of 8 dagen veroordeeld, voor beleedigingen tot 10 fr. of 2 dagen, Noyez Valere en zijn zoon Achille voor slagen aan Crombez elk 26 fr. of 8 dagen voorwaardelijk gedurende 3 jaar voor de correctueele straf en gedurende 1 jaar voor de politiestraf. Sarrazyn Marcel en zijn broeder Cy- 'riel, van Wervik, worden tot volgende straffen veroordeeld, Marcel voor sagen tot 26 fr. of 8 dagen, voor vernieling 15 fr. of 3 dagen en voor beleedigingen 15 fr. of 3 dagen. Cyriel voor slagen 26 fr. of 8 dagen, daarbij moeten zij aan de bur gerlijke partij 100 fr. betalen als schade vergoeding en de kosten. Vlaemynck E.van Vlamertinghe voor zedenkwetsende feiten in het openbaar 26 fr. of 8 dagen, voor niet afgeven der kaart 10 fr. of 2 dagen, zijne vrouw Olli- vier Judith voor smaad aan de politie 26 fr. of 8 dagen en Verslype Alfons ook van Vlamertinghe voor slagen en opstand 26 fr. of 8 dagen. Voorwaardelijk gedurende 5 jaar, en 1 jaar voor de politiestraf. Als Meester een villa in Coxyde be-j Gheluwe. Donderdagavond woont, dan is 't villa «Serpoiet» waarom Remi Vanderlinden, werkman, wor.ty, dat transch serpoiet in plaats van kwen-Groenestraat, naar huis. Onderweg krffe del, Meester? j hij op 't onverwachts een schot van Monsieur Albert is ook heel vlaamsch'jachtgeweer in de schouder. Deze «- gezind... hij spreekt niet geerne en niet zeer erg gekwetst. Een onderzoek is ia* al te vlot fransch, nogtans heeft Pa Gan-steld. zendonck Monsieur Albert laten studee- ren in waalsche Kolleges Mundus vult decipi, de menschen wor den graag gefopt, zegt 't spreekwoord. Dat weten .Meester Butaye, Monsieur Albert en zijn Pa opperbest. Ingelmunster. Uit het van het Leiekanaal is het lijk opgehy; geworden van den 70 jarigen Jan Dep*-, ivan Iseghem die er sedert Maandag ver dwenen was. De man was lijdend as, hoofddraaiïngen en vermoedelijk is hij j het water gesukkeld. Astene. Doodelijk ongeluk. Woensdag avond kwam René DeSloover De champagne helden beroemd om 51 jaar oud, handelaar te St-Marte-y hunne welopgevoede omkoopersmanie-Laathem per velo langs de baan va- ren, j Gent-Deinze te Astene gereden. Hij we» De nachtherauten, die alhier tot laat in gevat door den auto van M. Eugeen L den morgen rondloopen met dikke kerk- Smul, van Yper en verscheidene meters boeken, en des avonds tot in 't holle van mede gesleept. De ongelukkige werd den nacht op straat waareeren, op weg den slag gedood. Het parket is Donde-. naar hunne geheime activistenvergade- dag ter plaats geweest, ringen, Ha Ie wijn. Schrikkelijk ongelui Laten aan de Wervicksche bevolking Een kind door een transmissieboo* met droefheid weten dat zij het hart in zijn. Bij hunnen drukker-uitgever, die zou mosten de laatste zijn om te spreken over ver val -genera tie, hebben zij een klaaglied laten ver schijnen over het heengaan van hnnnen herr professor En zij weenen tranen met tuiten omdat onze Wervicksche jongens voortaan niet meer zullen gekneed, noch gebakken wor den door de verradershanden van dien discipel van Borms. Nooit meer, helaas, zullen onze jongens nog lessen krijgen van vaderlandsverachting Ach Ach achtduizendmaal, ja, zelf twintigduizendmaal ach waar is Wer- vick's heil gevaren Treurt Wervickanen laat overal de blijken van uwe onuitsprekelijke droef heid ontploffen Ten teeken van open bare rouw, laat het gras groeien over de straatkasseien, en dat de Wervicksche schoonen hunnen blanken hals niet meer laten scheren ten bewijze van hun on troostbaar verdriet. Enfin maakt dat Wervick er uit zie als bij een oude wijfs kerkgang. Treurt, WERVICK treurt De Mier. Yper. Emilie Vermynek, jonge dochter, wonende in het Rijkenklarenhof, gevoelde zich onwel. Geburen kwamen bij, maar al dadelijk zagen zij dat het heel ernstig was. E. H. Pastoor bediende haar in der haast en zij stierf een uur la ter. geraakt. M. Gaston Gesquière- Joy, quièrt, maalder en graanhandelaar, de Lille, te Halewijn, had in een hangao palend aan zijne woning, een»elektriek;: motor, die aan verschillende machienej de drijfkracht bezorgt, ingericht. De b| zonderste transmissieboom steekt onge- veer 90 centimeters buiten den muur va- den hangaar, en zulks maar op 60 cent meters van den grond. Woensdag nam; dag werkte de motor. Plots hoorde .V. Ghesquière een kindergil en liepnaarda koer, Zijn 4 1/2 jarig dochtertje lag leve; loos nabij den uitstekenden transmissie boom, waarvan men de schutskas verwij derd had. Ziehier wat er gebeurd was De klein Martha speelde op den koer en beging; onvoorzichtigheid de beschutkas weg I nemen het kind werd door de spil, dii met 600 wentelingen in den minuut draai de, geraakt en rondgezwierd en een air afgerukt. De twee beenen waren gebrc ken en de borst ingedruktde dood volg de onmiddelijk. Men oordeele over c; droefheid der ouders, die reeds in het be- gin van het jaar een achtjarig kind ver loren hadden. De policie heeft overfe ontzettend ongeluk een onderzoek g opend. E rielen. Gedurende de novee ter eere van den Heiligen Cornelius, pi troon van Brielen werd de kerk druk it zocht. Dees jaar merkelijk talrijker d vorige jaren kwamen de geloovigen Heiligen Cornelius aanroepen en hulp bijstand van hem afsmeken. Verkeersonderbreking. Het ver keer voor voertuigen is onderbroken op de baan Veurne-Yper, tusschen Veurne en Elsendatnme,tusschen afstandspunten ges*e'd worden 1 k. 234 en 3 k. 029. De noodige aanwijs- en richtingspaneelen zullen de afleidings wegen aanduiden. Voormezeele, Krachtens Koninklijk Besluit van222 1926 zal het winteruurden 6 Octoberaar- staande opnieuw in voege komen. De uurwerken moeten dan een uur achtera: Den 1 Januari 1929 woonden er 23.2H Europeanen in onzen zwarten Congé waaronder 15.900 Belgen en 7.376 vreet Rijsselstraat, 33 YPER (op 5o meters van de Hallen) Tehuis voorScholen, Patronaten - en Maatschappijen op reis - Verfrisschingen Eetmalen aan vasten prijs (op voorhand verwittigen voor groepen V Prachtige zaal van 200 personen T. S. F. Leeszaal Verscheidene spelen. STAD YPER. ROUWBERICHTEN Mr. en Mevr. Victor Van Eecke-Titeca iaten weten dat het Jaargetijde ge sticht in St-Nicolaaskerk, door hunne tante Juffrouw DENISE TITECA, over leden te Yper, den 23 September 1912, zal gecelebreerd worden op Woens dag 2 October, om 9 uur voor middag. Belgische Cinegt Woensdag 2 October 1929, om 15 uur, zal het College van Burgemeester en Schepenen overgaan tot de Openbare aanbesteding van I. a) de besteeniging der Bascule straat op eene lengte van 450 m. en eene breedte van 5 m. b) de besteeniging van de Noordlaan, van den Veu mesteen weg tot aan het Slachthuis, op eene lengte van 545 m. en eene breedte van 7 m., en levering van 610 loopende meters voetpaden, type vi cinal 0,15x0,35. II. Opbouwen van twee aanhoorig- heden in de stadsmeisjesschool der Sint Janstraat. III. Opbouwen van afsluitingsmuren en van een overdekte galerij in de stads meisjesschool der Rijselstxaat. De aanbevolen inschrijvingen moeten ten laatste op Maandag 30 September ter post besteld worden op het adres van «De H.H. Burgemeester en Schepenen der stad Yper Spreekt vlaamsch in uw huisgezin, op straat, overal, zegt De West-Vlaming spreekt zuiver vlaamsch, voegt 't blad er bij, vlucht de bastaardwoorden, want de penetratie (sic) van 't fransch in onzen woordenschat is groot. Wel dat's waar, wie de artikels van Joris Van Severen in bovengemeld blad gelezen heeft, heett inderdaad kunnen be- statigen dat die penetratiegroot is en overgroot zelfs. Voor 't vlaamsch spreken overal en altijd zal Meester Butaye, de welbekende idealist, wel 't voorbeeld geven, zult ge denken maar woorden zijn geen oorden, menschen van Watou. Als Meester voor de kommissie moest verschijnen om invalief verklaard te worden, vooral die ziekten, kwalen, be trapt op 't Couthove binst de war zegde Meester liever in 't fransch te ant woorden «langue qu'il connait trés bien». En Meester werd 40 j invalief ver klaard, voor zijne hertziekte. Van't imperialistische militaristis che 't goddelooze Vrankrijk wil Meester Butaye niet weten in de bladenMaar hij heeft zich eenen franschen schoonzoon aangeworven he Meester Fais ce que je dis, ne fais pas ce que je fais, hé Meester. Maandag na middag kwam J. Vermeersch, landbou wer op het welbekend Belle-pachtgoed delingen met een hoog geladen wagen naar de stad. Gekomen aan den spoorweg, be- statigde hij dat het voer niet al te sterk j geladen was en wilde het vervasten. Hij klom erop, gleed af, en viel zoo onge-! ^et komiteit der lukkig dat hij zijn rechterbeen brak juist Phische Universiteit heeft de eer aan is boven den knie. In aller haast werd hij publiek van Yper kenbaar te maken fit naar de kliniek der Zwarte Zusters te de derde jaar§anS va» 20 vertooning? Yper gevoerd zal aan vangen op Vrijdag 11 October: I Een galaavond is ingericht voor Vr P/eessen. De autovoerder Ge- dag 27 dezer om 8 uur in «Oud Ype' rard Brysse, die geregeld werklieden ver- alwaar er een buitengewoon programs voert, hield op de plaats Bellevue zal uitgevoerd worden, stil om de werklieden te laten afstappen. net lidgeld bedraagt Bij het terug in gang zetten en op 't oogenblik dat hij den steenweg naar Ko men zou overrijden kwam een andere auto geleid door Julien Carpentier uit de richting Komen gereden en om den auto- straat, Yper. bus te mijden reed deze wat rechts doch bolde zoo dwars over eene gracht en kwam in een akkergrond terecht. Niet temin had hij ook den autobus ggraakt die beschadigd werd. Een inzittende van den auto werd aan het hoofd gekwetst. De policie heeft een onderzoek geopend. Reninghe. Het elfjarig knaapje Valeer Moore is Zaterdag morgen, rond 10 ure zoo ongelukkig van zijn vaders wagen gevallen dat hij beide kaakbeen deren en het sleutelbeen gebroken werd. De ongelukkige jongen is ter verzorging naar het gasthuis van Yper overgebracht. Merckem. Vreeselijk auto-onge- 40 fr. per pf soon en per kaart, 30 fr. voor de leert gen, het bulletijn 10 fr. Alle inlichtingen kunnen bekomen wr den bij den heer Eugène Glissoux, Staiir FOOTBALL Uitslagen van Zondag 22 Septembe' Ilc Afd. V. G. Oostende-C. S. Y. -■ IIIe Afd. C. S. Y.-A. A. Moeskroen Juniors C. S. Y.-Meenen De uitslag 4-2 verwezentlijkt tegen G. O. op dezes veld, bevestigt de goL prestatie van den Zondag te voren res .müuiiuu^ r een Fransche zicfl dees -iaar §oed kan R'asseeren s zeggen dat de stand 15 minuten vs" 't einde 2-2 was. In IIIe afdeeling heeft ons elftal ztf herpakt, en ware het niet van eene gr:- fout van den scheidsrechter, die Yper* Moeskroen, en versterkt bij ons de ovf' luk"- Een knaapje gêd'oo'd..-Maandag n£ dat;onS elftal foed ^ensteek: avond, om 6 ure, kwam gekende auto langs de groote baan gere den die loopt naar Dixmude. Gekomen aan het gehucht Langdewaede, te Mer ckem, wilde Leontje Fasseel, alhier ge boren en 4 jaren oud, de straat overste ken, toen het door den aanboilenden heel zeker in zijn hert niet draagt, auto omvergeworpen en overreden werd. uds'aS verdiend 1-0. Het had een schedelbreuk opgeloopen en De Juniors, na een prachtigen eers* zijn twee beentjes waren gebroken. Na me, waarin zij tegen wind de bovenb een eerste verband werd het dadelijk naar hebben en verdiend de voorsprong het gasthuis van Yper overgevoerd, waar 1-0 behalen, overvleugelen in den het een uur later overleed. De ouders den time het zware elftal van Meerf: hebben negen kinderen, echter maar dat eindigen met 6-1. Moge die uitslag*1 zoontje. De droefheid is groot. inzet zijn van eene reeks overwinning'

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 2