CHBDINHEL Fourruren Mantels Zant R. Asaert-Salomé FABRIQUE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES JULLb Dl LLl., 16. Rue de Menin, 16, YPRES. SCHRIJFM ACHIEN EN Soldatenleven Katholieke krintf Garage Devos<S Dauianekel DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Ferdinand Ufaierbisy-Riem HET YPERSCHE VOLK SPORT VOOR UWE PORTRETTEN Werkrechtersraad St Jans Godshuis 'k Droomde Kerstfeest. - St Maartenskerk. Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. ii m m Tapissier-Garnisseur G. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 18, YPER. - Tel 250. ROU WBERICHT Mevrouw IRMA SALOMÉ Danskuuaal Rijsselstraat, 33 YPER Zaal Oud-Y per ft J-fet Vpeps^he C?olI{ Het is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Op Zondag 29 December 1929 Heropeni g der Café DE MEENENPOORT Georges Vanraes-Brabanrfts Boterstraat YPER HORLOGEN JUWEELEN Boterstraat, 6, YPER. Ev. BAETE-TONNON Bouwstoffen en Kolen aigemeene Communie was waarlijk alge- meen, gedurende meer dan een kwartier werden in deelname aan het H. Sacrificie aan de Comunie der mis, de H. Hostiën uitgedeeld na de mis dreunde het Kerst lied, (woorden van E. H. Guido Gezelle op den voois van minuit Chretiens door de gewelven der kerk. De Hoogmis was even talrijk bijge woond. Het zangkoor haalt eere van zijn zijn kundigheid, 't was geen gemakkelijke brok vooral het Credo. Wij hopen te nieuwjaar in de Hoogmis die mis weder om te hooren te krijgen. Onder de H. missen werden door drie kleintjes, Juffrouwen Delaine, Vander- meersch en Verbeke, de omhaling gedaan ten voordeele van het werk der H. Kinds heid. 't Was een oprecht baatje voor dit zoo verdienstelijk werk, dat nu in beeld nevens het kribbeke aan de geloovigen vertoond wordt. Gansch de dag dooi, ja 'savonds tot tot rond 7 uur werd het kribbeke bezocht. 's Namiddags tusschen Vespers en Lof hadden wij een gemoedelijk sermoen door den E. H. Beel, onderpastoor. Die 't niet gehoord heeft zal 't moeten beklagen en die het hoorde vraagt om nog. Bij Koninklijk Besluit van 21 Decem- ber 1.1. zijn de mandaten der rechtsge leerde bijzitters Heeren Advokaten Sobry en Lommez die in dienst zijn bij den Werkrechtersraad van eersten aanleg van 't arrondissement Yper, bekrachtigd. Op Zondag 5 Januari zal in de kerk van St Jans Godshuis (Godelieven) om 6 1/2 uur de H. mis opgedragen worden voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van al dezen die er in tegenwoordig zijn. -Na de H. Mis zal de akt van toewijding aan hel H. Hart van Jesus gedaan worden. Al wie, met de vroegte naar de kerk gaan moet, zal daar trachten tegenwoordig te zijn. Het jaar met God beginnen, ja, zoo moet het gaan. Ik ook. Toen ik dit hatelijk artiekeltje in het nummer van 14 dezer van De Ypersche Bode gelezen had, ik dacht ook dat ik aan het droomen was. En zelf herinnerde ik mij, alsof het gisteren was, dat, pasover enkele maanden (maar 't was toen gedurende den kiesstrijd en mis schien wel om reden van den kiesstrijd) dit weekbladje, orgaan van de zoogezeg de Katholieke Vlamingen, placht te bo gen over de eerlijkheid van den strijd die zij voerden. Wij doen geen persoonlijkheden... Wij kampen met open vizier... en noch tans, in een hoekje van dit eerlijke blad, als beschaamd van kant geschoven, kom ik van die onverklaarbare en niet te ver rechtvaardigen en anonieme hatelijkhe den te lezen. Oh, waar zijt gij heen, Open Vizier? De Ypersche Bode of liever nog de zeer moedige schrijvelaar die het hart niet heeft zijn litterair venijn te ondertee kenen, heelt het nu gemunt op een der verdienstelijkste burgers der stad, die, onbaatzuchtig, meer voor Yper deed dan ooit gansch de opstel raad van De Yper sche Bode zelfs uit politieke baatzuch tigheid, deed en doen zal. Daarvoor zijn ze te laat in Yper overgewaaid. En hij gaat er voornaam op los en 't gaat er van mannetje (zoo spreekt Meester Butaye en zoo... piepen z'n jon gens), van onbeduidend broek ventje van opgeblazen kikvorsch en andere talrijke liefelijkheden. Er komt er zelfs eene lichaamsbeschrijving in voor die de degelijkheid van de opvoeding van dien onbekenden schrijvelaar en de heerlijk heid van zijne beschaving op afdoende wijze doet uitschijnen. Ineen woord 'tis om te walgen... en eenig in z'n soort. En de reden daarvan zult ge vragen beste lezers luistert enkel en alleenlijk omdat die burger betreurt dat in de Sint Maartens kerk de kapel van den Deken afgeschaft is 't is ongelooflijk maar 't is toch zoo. Wij weten wij van zeer goede bron dat zelf de Commissie van schoone kunsten nopens dat vraagstuk zeer verdeeld was en dat op kunstgebied de twee oplossin gen die voorhanden waren even goed te verrechtveerdigen zijn. Om de puntjes op de i »-tjes te zetten zullen wij zelf aan stippen dat de herstelling van de abdij bevolen werd om ten Noordkante der kerk een bouwkundigen indruk te scheppen die ten Zuidkante door de St Sacrament's kapel verwezentlijkt was. Dat weten vele Yperlingen die zich met wat bouwkunde onledig houden... alleen de onbekende schrijvelaar van De Ypersche Bode is daar onwetend van of heeft het mis schien voor de gelegenheid voorloopig vergeten. Maar een feit staat vast er. we boeken het met genoegen 't is dat De Ypersche Bode niet achteruit deinst om zich voor een onversehii van meening zelf op zuiver kunstgebied aan persoon lijke aanvallen en dergelijkehatelijkheden pJic'ntig te maken. 't Weze voor ons eene aanduiding geraken ze agn 't bewind,'t zal er lief uit zien in Vlaanderen. We zullen allemaal om door dievoorname en aangename heertjes niet lastig te 'worden gevallen, 'nen muilband mogen dragen De Goddelijke Dienstèh op Kerstdag werden door de parochianen met diepe ingetogenheid gevolgd. „.Een gelukkig-nieuwigheid, werd door Z. E. H. Deken Vermaut ingebracht. Na het lof van 3 uur, werden er oude Viaam- sche Kerstliederen uitgevoerd door het koor van St Maartenskerk en eenige kunstenaars van Stad. Die uitvoering viel grootelijks in den smaak van de menigvuldige aanwezigen, j COMTE CHEQUES POSTAüX 1 29.989 Eenige verkooper van l( A Dpri Groote keus het goed gekende merk i\Mr i EL. L. t ?n occasiemachier en. Duplicatturs - Alle benoodigheden Linten, papier, carbone,stencils, inkt, enz. Verwisselingen. - Alle herstelling van gelijk welke machienen. Rond de kazerne- nestelt venijnig verderf De strenge kazernetucht, die blinde gehoorzaamheid aan de overheid, de voorgeschreven oefeningen en ver plichte karweiendie ongezonde ge sprekken en dat vervelend bijzijn van sommige gemeene kerels ziedaar zoo veel invloeden, die een afkeer inboeze men. Met reden verlangt de jonge sol daat naar het blijde rompez vos rangs van den hoornblazer, dat ten 6 ure plaats grijpt. Net uitgeklopt en met lichten stap verlaat hij de kazerne, gaat de stad in, om zijn zin wat te scherpen en een versch luchtje in te ademen. Op twintig jaar wordt hij zoo plots de wijde wereld ingesmeten. Op dien ouderdom maakt ieder jongeling een ernstige levenscrisis door, die samen valt met zijn kazerneleven. Het zijn de jaren van het man-worden, van de opkomende gevoelens, van de betoo- vering der schoonheid, en van de oner- varendheid zegt ergens E. H. Ver heven, in zijn vlugschrift over solda tenleven. Zijirde" gevaren 'voor de zedelijkheid groot IN de kazerne, ze zijn het niet minder DAAR BUITEN. De tingel tangels en de kroegen rond de kazer ne, met hun verdachte bevolking van gepoeierde lichtekooien en deernen-, zijn een schrikkelijke kwaal en een der grootste gevaren. Kom, laten we samen een wandeling doen, door die schoone garnizoenstad. Onderweg zal ik u een klein beeld ge ven, van wat het geheim stadsleven is, voor onze onervaren soldaten. De hel verlichte straten, met hun schoone ge bouwen, geven aan de stad een rijk en beschaafd uitzicht. We ontmoeten hier en daar een kak Him an met een straat meid aan den arm, die, onder voor wendsel van vriendschap, loert op zijn zeden en zijn geld. Onderweg, belge rinkel van donkere kinema's en duis tere schouwburgen. Wat verder staat een kroegbaas in zijn hemdsmouwen op den hoek van de straat. Hij gunt de voorbijgangers een geveinsde lach en tracht vriendelijk te zijn tegen een zwierig koppel, dat zijn kroeg binnen stapt, om centen aan het kwaad te gunnen, We trekken verderop en krij gen weldra dat grootsche kazernege bouw in het zicht. De een kroeg naast de andere. De vensterluiken zijn potdicht of de zwarte, ondoorzichtbare rolstoren neergelaten. Hier en daar draait soms een deur open. en niet de helle licht straal, die dan stoep en straat verlicht, drijven kuilende tabaksdampen, sto rende biergeuren en klinkende orgel klanken naar buiten. Heel de kroeg niet haar pleziervolkje schijnt mee te schudden in de liefderijke rythmiek van vals of charleston. Jonge lieden in kakhi gekleed, met gloeiende vuurkop- pen, schreeuwen met heesche stem hun roes.en plezier uit. Ze houden krampachtig, als zotte bezetenen, het verlept wezen van een deerne gekneld. Het is erbarmelijk Een paar arme jongens, wien de le vensstrijd te hevig werd, zijn om vol doening gegaan aan verlagende ge noegens. Nu strompelen ze bedwelmd en met een harden vloek de trappen af. De deur bonst achter hen toe. Het ge heim van het publiek ontuchthuis is ontsluierd. De kroegen rond de kazerne worden fel bezocht en beleven hun drukste uren, een half uur vóór het avond appel. Maar wat er dan in die slechte koten aan kwaad en ontucht gebeurd, is verschrikkelijk. Alle sodaten weten bij ondervinding, dat de legeroverheid over het alge meen in zake zedelijkheid, uiterst breed is van opvatting. Nochtans, neemt de militaire overheid op tijd en stond maatregelen, om den toegang tot bepaalde huizen aan de troepen van het garnizoen te ontzeggen. In de eet zaal van elke kompagnie hangt een lijst, waarop de verboden koten aan- geteekend zijn. Zware straffen kunnen toegepast worden aan de militairen die dit verbod overtreden. Alle weldenkende mensehen weten, dat het daar de plaats niet is voor onze katholieke Ylaamsche volksjon gens. Dat spreekt van zelf. Doch na zes uur 's avonds is hun plaats in den soldatenkring. Dat is een kring uit- sluitelijk voor militairen ingericht, waar soldaten bijeenkomen, om zich te ontspannen, zonder verplicht ver teer. Naast alle soorten spelen, boe kerij en middelen van leute en verzet, kan de onervaren rekruut er ook een smakelijk glas bier. rookgeriet". schrijfgerief en allerlei benoodigheden vinden naar beliefte. Daar heeft hij ook gelegenheid van tijd tot tijd eens te praten met den aalmoezenier, over zijn toestand in 't leger en zoo meer hij zal u met alle vriendelijke belang stelling aanhooren en u met raad en daad bijstaan en.helpen. Vermijd, als militair, het gezelschap van diégenen die u niet waardig zijn want liever geen intieme vrienden, dan verderfelijkeGa nooit naar slechte koten ook niet .uit 1 verdenkbare -nieuwsgierigheid, om eens te. zien wat daar gebeurt. Verkeer niet in uw gar nizoenplaats noch ernstig, noch voor de klucht. Later zou 't u misschien be klagen. Om te eindigen, wil ik er nog een paar praktische raadgevingen aan toe voegen voor de'ouder?: Haal, vóór hüï vertrek van uw zoon, een aanbeve lingsbrief bij uwe geestelijkheid, die uw jongen dan bij de aankomst in zijn garnizoenplaats, aan den legeraalmoe zenier overhandigt. Geef uw zoon niet te veel geld mee20 fr. per week. in de huidige omstandigheden, is meer dan genoeg. De weelde is een kwaa beest zegt een voorvaderlijk spreek woord en het vindt hier ten zeerste zijn plaats. Zóó toont ge werkdadig, dat ge denkt aan het zielewelzijn en later geluk van uw jongen. Op 23 dezer, na eene langdurige en pijnlijke ziekte, maar met christene gela tenheid, is overleden te Yper, in den ouderdom van 57 jaar, versterkt door de genademiddelen van onze Moeder de H. Kerk Echtgenoote van M. A1ME GRUWEZ. Hare begrafenis heeft plaats gehad in St Maartenskerk op Donderdag 26 dezer, om 10.30 uur. Een langen stoet van Vrienden en Kennissen hebben hare stoffelijke overblijfsels naar de Kerk en het Kerkhof vergezeld. Het Bestuur en de Leden der Harmonie Ypriana waar van M. Aimé Gruwez, den verdienstelij ken Voorzitter is, woonden in korps den plechtigen lijkdienst bij. De H. Mis werd gezongen doorZ.E.H. Vermaut, omringd van zijne geestelijk heid. Bij de offrande was het een zeer langen stoet van al degenen die er aan gehouden hadden een laatsten blijk van genegen heid te geven aan de Familien Gruwez en Salomé. Zelden heeft de bevolking van Yper een zulkdanig blijk van genegenheid ge geven. Die groote toeloop van-volk heeft nogmaals de dringende noodzakelijkheid aan den dag gelegd zoo spoedig mogelijk over onze hoofdkerk te kunnen beschik ken. Het Ypersche Volk biedt aan Heer Aimé Gruwez, aan zijne Kinders en aan gansch zijne Familie zijne kristelijke en oprechte rouwbetuigingen. HHP" In 1925 stierven er in de Vereenigde Staten aan longtering 3.8 °/o meer vrou wen dan mannen in 1927 stierven er 4.9 °/o meer. Op eene vergadering, onlangste New York gehouden, stipten de geneesheeren, zonder er doekjes aan te doen, de oorzaken van die gevallen aan. Men zoeke niet, zei Dr Dearholt de lichte en korte rokjes hebben daar schuld aan, en het weinige vo:dsel dat de vrouwen nemen om mager en slank te blijven. En Dr John A. Smith, voegde er er nog eene oorzaak bijhet dansen. Als de licht gekleede vrouwen uren iang bij een jazzorkest gedanst hebben, loopen ze licht eene verkoudheid op. 's Anderdaags zijn ze aan het hoester, maar keeren naar de dancing terug. Niet voor lang. Acht dagen nadien liggen ze te bed, en dik wijls eenige maanden laterop het kerkhof. (op 5o meters van de Hallen) Tehuis voor Scholen, Patronaten - en Maatschappijen op reis - Verfrisschingen Eetmalen aan vasten prijs (op voorhand verwittigen voor groepen1. Prachtige zaal van 200 personen T. S. F. Leeszaal Verscheidene spelen. 2SE -V, BB FOOTBALL Uitslagen van Zondag 22 December ib afd. C. S. Y.-Meenen 1-0 IIP afd. C. S. Y.-YVeveighem 4-2 Juniors C. S. Y.-Sweveghem uitg. Tegen onze gewoonte wint Nesten den opgooi en stelt Meenen tegen wind. Na omtrent 10 minuten gelijk spel, nemen de onze stil aan de overhand engelukken er in na een kwartier den voorsprong te nemen door prachtschot van Van Seve- nant op schoon voorzetten van Molein. Van dan levert onze voorlijn, goed voor uit gedreven door de half backs, den eenen aanval na den anderen op het doei van Meenen. Maar Adelaere, Meenens keeper, steekt in prachtt'orm en wil van geene liefde weten. De moeilijkste en ge vaarlijkste shotten weert hij af avec la sourire en zijne prachtige keeping al leen belette ons de rustpoos te bereiken- met eene voorsprong van .verscheidene doelen. De tweede time ziet omtrent ge-1 lijk spel de aanvallen van Yper zijn toch veel gevaarlijker maar worden onmee-j doogend door Adelaere afgeweerd, ter- j wijl onze achierhcede met het grootste gemak de aanvallen v. Meenen's voorlijn weet te breken. Bravo, jongens, g'hebt weer getoond wat ge kunt. Zoo voortge daan, en binnen een paar Zondagen zijn we met zekerheid aan het gevaar van aL dalen ontsnapt. IIP afdeeling die speelde tegen de lei der van de reeks, zendt deze huiswaarts met een kloppingske van 4-2. Daar Stade Moeskroen en Roeselaere ook de puntjes moesten laten schieten, zitten we weer in den hoofdgroep en zijn onze kansen even groot als die van Wevelghem, Meenen, Moeskroen en Roeselaere. Maar we moe ten het bekennen, is onze achterhoede tamelijk goed en zalzemisschien bestand zijn om hoofd te bieden aan de kopploe- gen van reeksen A en B, onze voorlijn en zit maar flauw ineen 'k dacht daaraan binst de match, en sommige namen kwa men mij te binnen van oude spelers die verleden jaar en zelfs nog dees jaar het lieten steken, als ze voor de eene of de andere reden in IP afd. vervangen wer den. 'k Vraag het mij af, is dat nu wel een degradatie of spelen wij niet allen uit liefhebberij, en moeten we niet aan veer den dat het bestuur de plaatsen in 2e af deeling moet toevertrouwen aan deze die het denkt best geschikt te zijn om in dit elftal op te treden en zouden we het niet als een plicht moeten aanzien, op te tre den in een lagere afdeeling ware het maar om ons gereed te houden in geval van nood op de bres te springen. Konden we op 3 of 4 van die spelers reken, dan zou den we met volle betrouwen de mogelijk heid mogen inzien de eindronde, zoo wij er geraken, eervol door te maken. Niet dat ik twijfel aan den stalen wil en aan de sportiviteit van deze die nu onze kleuren verdedigen in 3e afd. maar er steken daar toch spelers in, die nog maar begin nelingen zijn, en die niettegenstaande al hunne zelfopoffering, nog niet opgewas sen zijn om in de eindronde voldoende op te treden. Sweveghem was enkel met 7 spelers opgekomen, en 't is misschien daarvoor dat de scheidsrechter het geraadzaam vond de match na 5 m nuten te staken. We moeten aanveerden dat het weder on gunstig was, maar het terrein was toch wel bespeelbaar. Nu, uitgesteld is niet verloren. Zondag hebben we lleafdeeling naar Heyst. IIP afdeeling naar Stade Moeskroen. Juniors te Yper tegen Courtrai Sports A. Lastige match die de onzen te wachten staat in Heyst. Oostende heeft er Zondag laatst een puntje gelaten Waar Oostende kan gelijk spelen, kunnen wij winnen hoorde ik dezen namiddag zeg gen door een onzer spelers, 't Is mis schien stout gesproken, maar 'k zeg ik, wat we te Waereghem gekunnen heb ben, kunnen we in Heyst ook; 't is eene kwestie van willen, en onze jongens wil len, met al hunne krachten uit gansch hun ziel. Dus Zondag avond goed nieuws en hoogtij bij C. S. Y. IIP Speciaal trekt naar Stade Moes kroen. Hier weeral een harde noot te kra ken. Naar mijn oordeel is het de moei lijkste match van deze die we nog te spelen hebben. Winnen we in Moeskroen dan zijn onze kansen van 50 verbe terd maar verliezen we, dan zijn we zoo goed als verbeurd. Onze jongens weten heten zullen zich er naar schikken en de puntjes mee brengen. Juniors ontvangen Courtrai Sports A die wij over een paar weken nog aanza gen als onze ernstige medekamper voor de eereplaats. Luistert jongens, ge werd maar tweemaal geklopt en dit op vér plaatsing te Waereghem eh in Courtrai Sports A. Van Waereghem hebt ge uwe weervraak genomen met ze hier 5-0 te kloppen. Van Courtrai Sports A moet ge hetzelfde doen en ze huiswaarts zenden met ledige handen en zelfs met een pro per daverinkske.Dit kunt ge en 't en hangt maar van U af, zelfs al kwam Kortrijk af met al zen beste Juniors, zelf met die twee die in promotie spelen dan nog, kunt ge ze vloeren. Willen en willen van nu af, 't is te zeggen een paar dagen laten van rooken en Zaterdag avond vroeg erin. Tot Zondag.dus, en eens voor goed den kop van uwe reeks genomen. Liefdadigheidsbal ten ba,te van Georges Heughebaert, gekwetste 'speler van C. S. Y. Qp nieuwjaardag, 1 Januari 1930, van 17 tot 23 u., wordt er in dé zaal van Oud Yper een luisterlijk bal gegeven, waarvan 1 3 der ontvangsten ten goede zal komen aaa onzen vriend Georges Heughebaert. Ingangprijs 3 fr. Het Bestuur van C.S.Y. bedankt den heer Cogen voor zijn goed inzicht en maant zijne leden aan zoo tal rijk mogelijk aan het bal deel te nemen. Elk zegge het voort. Huis van vertrouwen Gesticht in 1861 RIJSSELSTRAAT - 19 - YPER COLS en GARNITUREN LAATSTE MODELLEN BESTE KEUS Maken, Veranderen en Herstellen in huis gedaan. OPEN 'S ZONDAGS. EEN MILLIARD Er wordt nu nog al veel van mllliarden gesproken: wij willen eens nagaan hoeveel tijd een mensch zou noodig hebben om tot een milliard te tellen. Als de getallen een zekere hoogte te boven .gaan, kunnen wij er ons moeilijk een juist gedacht van vormen. Eén milliard is duizend millioen, in cijfers 1.000.000.000. Da's rap gezegd en nog al rap geschreven: maar niet zoo rap geteld. Men kan op één minuut tot 160 tellen. Laat ons aannemen dat iemand tot 200 op één minuut zou geraken. Hij kan op één uur tot 12.000 tellen, op één dag (dag en nacht zonder op houden) 288.000, op een jaar 105.120.000. Hij zou dus moeten tellen 9 jaar lang, altijd voort, dag en nacht, en dan zou er nog 1.360.000 te kort zijn om tot een milliard te komen. Dat kan niet, zult ge zeggen? Toch wel"! En het zou wel 40 jaar kunnen duren, als we niet vergeten dat we met een veel te sterk getal per minuut begonnen zijn, 200, dat de getallen hoe grooter, hoe langer uit te spreken zijn een second per getal)als we daarbij veronderstellen dat onze teller alleen over dag telt, en dat hij intusschen niet naar 't zothuis moet gevoerd worden. Het BESTE en ZEKERSTE middel om regelmatig het blad te ontvangen, is een abonnement vragen in de post op onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. BURGERSTAND VAN YPER, van 19 tot 25 December 1929. Geboorten. Cochormeau Lucette, J. Ca- pronstr. Odent Gilbert, Noordlaan. Herman Georges, Zonnebekestw. Deroo Brigitte, Cartonstr. Vandecasteele Robert Capucienenstraat. Descamps Simonne Tempelstr. Claerebout Noël, Hondstr. Hoedt Jacqueline, Tegelstraat. Overlijdens. Speybrouck Arthur, 73 j., echtg. Bryon Clementine, Vandenpeereboom- plaats. Knockaert Julien, 76 j., echtg "Virgenie Germonpré, Rijke Clarenstraat. Duflou Florimond, 85 j„ echtg. Godaert, Zon nebekestw. Salomé Irma, 57 j., echtg. Gruwez Aimé, Boterstraat. Huwelijk. Lebrun Emile, drukker te Toerkonje en Vandorpe Celine te Yper. POPERINGHE, van 19 tot 25 December 1929. Geboorten. 392. Keygnaert Leona, d. v. Leo en Boutez Gabrielle, Priesterstraat. 393. Vaneecke Alphonse, z. v. Maurice en Willems Martha, Vogelhoek. 394. Vancay zeele Michel, z. v. Jerome en Barzeele Adrien- ne, van Yper. Overlijdens. 207. Desagher Gerard, 7 j. z. v. Henri en Druant Maria, Westouterstr. 208. Gruwier Eugenie, 26 j., huishoudster, echtg. v. Blanckaert André, Bruggestr. 209. Bonduelle Alphonse, 64 j., werkman, echtg. v. Lermyte Sabina, sectie E. 210. Vanhoenacker Jules, 62 j., hoofdtreinwach ter, echtg. v. Leglez Philomène, Bruggestr. Beloften. 142. Lebbe Henri, landbouwer en Huyghe Maria, huishoudster, b. v. Pop. 143. Coddeville Marcel, fabriekwerker v. Bceschepe en Lermyte Helene, fabriekwerk ster v. Poperinghe. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos4.50 frde halve doos 3,50 fr Maarschalk Frenchlaan, YPER door vanaf 5 uur sehoon. Muziekconcert door de'"Joi!y Boys Jazz Pops. MARKTPRIJZEN Yper, 21 Dec. Tarwe 153; koolzaad 424; klaverzaad 18-19; rogge 118; boekweit 229; haver 114; brouwersgerst 157; voedergerst 132; erwten 280; bloem 225; maïs 132; paar- deboonen 211; gruis 122; zemelen 147; lijn- zaadmeel, 227; lijnzaadkoeken 207; aardap pelen 28; boter 30-33; eieren 1.05-1.30; vig- gens 200-450. Kortrijk, 23 December. Witte tarwe 150- 153; rogge 118-120; haver 114-120; paarde- bocnen 190-200; gerst 132-145; tarwebloem 222; inlandsche zemelen 106; gorte zemelen 120; hooi 60-75; strooi 28-32 aardappelen 30- 35; boter 30-34; eieren 1.15-1.25; voederbee- ten 12-13; Turksche tarwe Plata 128; id. Cinquantino 165; vreemd lijnzaad 320; in- landsch lijnzaad 300; inlandsche lijnzaadkoe ken 199; Amerikaansche lijnzaadkoeken 198; lijnzaadolie 697; koolzaadolie 730; vlas der Leie 55-150; wit vlas 1400-3000; vlas op den grond geroot 1175-1350; ruw werk 450-600; fijn werk 750-1100 suikeriiworiels 110-112; nieuwe suikerijboonen 123-124. VEEMARKT. Te koop gestelde dieren 376; 160 koeien den kilo op voet 6.75; 139 vaarzen 7.75; 22 stieren 7.50; 55 ossen 7.75. Veurne, 24 Dec. Eieren 1.25-1.30; boter 32-33; aardappelen 25-30; tarwe 150-152;. haver 115-120; gerst 140-145; paardeboonen 180-190; erwten 200-205; 700-1000; strooi 350-400. Dixmude, 33 Dec. Boter, 30-32; eieren 1.10-1.15; aardappelen 30; tarwe 155: rogge 130; haver 135; strooi 300-400; hooi 700-1000.- Anderlecht, 23 Dec. VARKENSMARKT. Te koop gesteld; 1990 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op vost; 10.75-11.75. wendt U tot het welgekend Huis Specialiteit voor kinderportretten, hu welijken en groepen, alsook alle buiten werken. Gematigde prijzen. - Meest verzorgd werk. Men trekt in alle weder, alsook op Zon- en Feestdagen. Open alle dagen van af 8 uur 's mor geus tot 8 uur 's avonds. SiÉil&B ït-ÉJ I De schoonste keus. De genadigste prijzen. Statieplaats YPER PI. dela Station LokaalLocalC. S, Y. K. H. M. Y. E C Y. - C-P-Y. NOENMALEN aan vaste en matigeprijxen. DINERS a prix fixe - Prix modcrés Koud Buffet Buffet froid aan alle uren. a tout heure. Gekende "Wijnkelder - Cave renommée. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. Abonneert u op Kantoor van den Deurwaarder Arthur VANCAPPEL te Yper. OPENBARE VERKOOPING Den Deurwaarder Arthur Van -Cappel, 'te Yper, zal op MAANDAG 30 DECEMBER 1929 om 9 u. voor- eri om 1 u. "namiddag, ten sterfhuize van Mevrouw Weduwe Gan- tois. Oude Veurnestraat. IT te Yper, overgaan tot de openbare" verkooping van al de zich aldaar bevindende - MOBILAIRE VOORvVÉRPEN bestaande namelijk 'uit f- tafels: stoelen, bu reau.". buffet, alles in eik. foyer, kaders, xchouwearniluren, bedden. keSukengerief, lin nen, rrebeureerde steelenden zèteL.e.nz. en2. Varaers een aantat -materialen, stcoe&ar.' ka- j mion. bierwagen, alsook éét* baaide "paard en' j andere voorwerpen te lang om te melden-, Men zal stipt op het aangegeven uur be ginnen. I Gereed geld en voorwaarden als gewoonte Bericht van Aanbesteding voor het bouwen van EEN PAVILJOEN voor het SANATORIUM DE LOVIE - te Poperinghe. OP ZATERDAG II JANUARI 1930 om 3 ure namiddag, zal er ten stadhuize van Poperinghe. over gegaan worden tot de openbare aanbesteding van bovengemelde werken. Plannen, lastenkohicr en bestek zijn ter inzage' in het gemeentehuis te Poperin ghe en ter beschikking van de belanghebben den, tegen den prijs van vijftig frank. De Afgevaardigde Beheerder der maatschappij zonder winstgevend doel Sanatorium de Lovie <get.) DOKTER BRUTSAERT, Volksvertegenwoordiger.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 3