li tiler en eiders. VflNiiEOH FABRIQUE DE fAUTEUliiS EN TOUS GENRES SCHRIJFMACHIENEN Garage DevosS Ditaanekel DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL prbond der Boerengilden van het Arrondissement Yper. Karnavalstoet. Schatkist Komiteit. Door een obus gedood. Rechterlijke Kronijk Stores - Rideaux - Étoffss pour Ameublements - Tapls Toiles a Maielas - Papier paints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Grins - Plumes - Stores-Plous Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. JULLb DlLLL, 16. Rue de Menin, 16, YPRES. G. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 18, YPER. - Tel. Brugge. Geheimzinnige misdaad. Eene oude vrouw vermoord. De ge naamde Maria Vandenberghe, 71 jaar oud, weduwe van Alfons Van Liefde, hield aan de Potterierei, te Brugge, een win keltje van suikergoed en oudheden. Zater dag namiddag kwamen verscheidene kin deren in het winkeltje. Daar op hun ge roep de vrouw niet voorkwam, gingen de kinderen M. Boussenaert, schoonzoon der weduwe, verwittigen. Deze spoedde zich ter plaats, doorzocht het huis en vond zijne schoonmoeder dood in de keu ken liggen. Daar hij meende dat de oude vrouw, door eene beroerte getroffen, daar gevallen was, liep hij de poücie verwitti gen om het ongeluk te bestatigen. De policiekommissaris Lepeer kwam toege sneld en bestatigde dat er niet een onge luk gebeurd, maar wel eene misdaad ge pleegd was. Aan het hojfd werden won den bestatigd, die de dood verwekt had den. Uit een nauwkeurig onderzoek bleek dat er in de keuken eene hevige worste ling gebeurd was. De tooglade, in den winkel was opengebroken. Niets belang rijks werd evenwel gestolen. Men ver moedt dat de oude vrouw in den winkel door een dief overvallen, door dezen in de keuken gesleept en daar vermoord werd, om te beletten dat op haar hulpge roep geburen of voorbijgangers ter hulp zouden snellen. De misdaad moet Zater dag namiddag tusschen 2 1/2 en 3 ure voltrokken zijn. Het parket is ter plaats gekomen en de rechterlijke policie zoekt den laffen dader ieverig op zij meent op een goed spoor te zijn en weldra den moordenaar in handen te zullen hebben. fteninghe. De 49-jarige Renilde Decroos, wed. Van Egroo werd op de wijk Waterhoek waar zij alleen woont in hare slaapkamer boven haar bed verhan gen gevonden. ROUW BERICHTEN Vrouw SYLVIE LOONIS SPORT Toonselcuedstrijd Boterstraat, 6, - - YPER - - goad in 18 karaat Het is reeds bewezen dal de nieuwe Autos Ev. BAETE-TONNON ^e.-.s der regimenten van het Britisch .-errijk die Yper en omstreken verde rf hebben. Gift van den heer Raymond Harteei, -s:eibakker en mejuffer Marie-Louise -irteel. p. S. De commissie van het Museum hooper van de oude uniformen van het sch leger en die der oorlog. Bede -,;nte wenden tot M. Asaert, lid van de emissie van het Museum, Boterstraat, yper. Wij hebben het genoegen Ued. uit te [podigen tot de Jaarlijksche Algemeene Vergadering van al de leden der boeren ken van het Arrondissement Yper, "elke zal plaats hebben op Zondag 19 ;mri a. s. te 2 lj2 u. 's namiddags xr stipt, in het lokaal van het Kristen- ierkersverbond, St Jacobstraat, 40, te DAGORDE: Welkomsgroet door den Voorzittter K. Bostyn 2/ Aanspraak door den '■ieuwen proost E. H. Delanote3, Jaar dag door den Schrijver-Opziener M. ICornelis4/ Aanspraak door M. Baels, Minister van landbouw, of zijn afgevaar- ■de5/ Aanspraak door M. Mullie, Se ctor 61 Feestrede door E. H. Colpaert, van 't Hoofdbestuur d. B. B. Wij verwachten dat evenals vorige ja- jengeen enkel lid eener hoerengilde uit thetYpersche zal ontbreken. Wij heb- en voor een groote zaal gezorgd en de eden moeten er voor zorgen dat ze nog ,e klein weze. Namens het Bestuur De Voorzitter, K. BOSTYN. De Schrijver, il. CORNELIS. De Proost, E. H. DELANOTE. Het Komiteit heeft de eer ter kennis der nwoners van Yper te brengen, dat de iarnavalstoet, die dit jaar belooft heel >rachtig te zullen zijn, op Zondag 2" Jaart, zijnen gewonen optocht door da tad doen zal. Het Komiteit van de Schatkist heeft in jjne laatste vergadering, onder meer, de rerker. goedgekeurd aan de baan van per naar Meenen en van Adinkerke iaar De Panne. De genaamde Bartier Rich, aardewer- trte Wytschaete, die tijdens zijn werk en obus uitgedolven had, was dezen aan iet onderzoeken toen de obus ontplofte iet het ongelukkig gevolg dat Bartier op iei slag gedood werd. Het slachtoffer, tr oud, laat eene weduwe en 4 min- ktarige kinders achter. -Oo... Rem.van Wervik, voor slagen met onbekwaamheid, wordt met aanne ming van verzachtende omstandigheden, nt 100 fr. boete of 1 maand gevang eroordeeld, voorwaard, ged. 5 jaar, hij noet aan het slachtoffer 1200 fr. als (hadevergoeding betalen alsook de kos- en van zijne aanstelling als burgerlijke lartij Een groepje Moorsledenaars die ter elegenheid van de kermis, gemeend adden elk een slaapmutsje te mogen akken, worden ieder tot 500 fr. boet of maand gevang veroordeeld, alsook tot Ie kosten. Am... Ars. van Staden, vervolgd *)or jachtmisdrijf, wordt tot tweemaal fr. boete of 2 maal 8 dagen gevang 'eroordeeldvoorw. ged. 3 jaar. Moen Ach. en zijn broeder toen... Em., beiden van Lichtervelde, ie een belgisch soldaat aangegaan had- en en daarna bovenarms op een persoon ■eslagen hadden die hun verzocht zich ff te houden, worden ieder voor slagen iet onbekwaamheid, tot 3 maanden en ■3 fr. boete of 8 dagen veroordeeld, de erste die daarbij de vrouw van het iachtoffer geslagen had, bekomt nog 15 agen en 26 fr. of 8 dagen. Beiden zijn 'eroordeeld om soudairlijk 750 fr. als chadevergoeding .aan het slachtoffer te «alen, alsook de kosten zijaeraanstel- ingals burgerlijke partij. Eakel de straf egen den 2e uitgesproken is voorwaard. -Lag... van Waasten, die vrouwen «deren in den steek gelaten had en met «ie andere opgetrokken was, wordt bij «stek tot 1 maand gevang veroordeeld. Sam... Cam. van Yper, die in eene «berg den politieagent Titeca bij de ^'gegrepen had, wordt tot 50 fr. boete "15 dagen gevang veroordeeld. ei ii r-n r-*i i r- Tapissier-Garnisseur COMTE CHÈ- L ES POSTAUX 1 29.989 Eenige verkooper van A ÏDEDtT I Groote keus het goed gekende merk f\Mi i u L. van occasiem ehier.en. Duplicateurs - Alle benoodigheden Linten, papier, cat bone,stencils, inkt. enz. Verwisselingen. - Alle herstelling van gelijk waike machienen. Studie van den Notaris THEVELIN te Meessen Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te V ^rvick. Zaterdag LI. heeft te Iseghem de be grafenis plaatsgehad van Mw Alarguerite De Ryckere, echtgenoote van M. Maurice Vandeputte, godvruchtig overleden in den ouderdom van 28 jaar. Wij bieden aan hare familie en bijzon derlijk aan den heer bevelhebber en Mw Vergracht onze oprechte rouwbetuigin gen. Te Ardoye is overleden in den ouder dom van 77 jaar M. Cyriel Vanden Bus- sche, gewezen Katholiek Senator en Bur gemeester van Ardoye. Hij was den schoonvader van M. Renë Declercq-Van- den Bussche, gewezen Prokureur des Konings te Yper, thans raadsheer op het Beroepshof van Gent. Onze oprechte rouwbetuigingen. Te Leuven is overleden Mw Jacques Thoreau, geboren Dominique Lebbe, dochter van ons gewezen stadsgenoot, wijlen heer advokaat Firmin Lebbe van Yper. Onze kristelijke rouwbetuigingen aan M. Jacques Thoreau Professor aan de Katholieke Hoogeschool van Leuven en aan de leden van hare familie. Dinsdag morgen in St Jacobskerk heeft de begrafenis plaats gehad van M. Gus- tave-Eugène Ossieur, werkman aan het Gemeentebestuur van Yper sedert meer dan 30 jaar. 't Was een braaf en goed werkman door zijne overheden geacht en door zijn medewerkers bemind. Onze innige deelneming aan de familie. De begraving van Mw Aurelia Spycke- relle, weduwe van Karei Capoen, overle den in den gezegenden ouderdom van 90 jaar, heeft Maandag laatst in St Ja cobskerk plaats gegrepen. Aan al de familieleden onze oprechte rouwbetuigingen. M. Bruno Joseph Six, weduwnaar in eerste huwelijk van vrouw Sophia Six en in tweede huwelijk van vrouw Maria Pappaert is den 13 Januari overleden te Yper. De begrafenis heeit Donderdag plaats gegrepen in St Jacobskerk. Onze rechtzinnige rouwbetuigingen. St JAN-bij-Yper. Op 2" Februari 19 volgende dagen Plechtige Novene eere van de H. Brigida, aanroepen ^en de plagen op het vee, rchikking der Goddelijke Diensten: Zondag 2 Febr. (Lichtmis). Feest- van de H. Brigida: om 7 u.; PI. ter eere van de H. Brigida-, om Ju.: PI. Hoogmis; om 2 y2 u.PI. '«pers en Lof. .Maandag 3 Februari, Ste Brigida bandag: om 9 u.: PI. Mis ter eere ^ir; He H. Brigida. onder de Mis Ser- enom 4 u.Lof. v de andere dagen der Novene: (T 8 u.; PI. Mis ter eere van de H. M'la: om 4 u.Lof. tdurende de Novene zal men ze- •Ten met de H. Relikwiën van de Lrigjda. alsook op al de dagen des r; ten verzoeke der Bedevaarders. Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de Zielmis te willen bij wonen, welke op Zondag 26 Januari om 1 1/2 uren in St Maartenskerk zal gele zen worden tot zielelafenis van Echtgenoote van Heer AUGUSTE GRUWEZ. FOOTBALL Uitslagen van Zondag 12 Januari IF Afd. Thourout-C. S. Y. 2—4 ll!e Afd. C. S. Y.-Roeselaere 4—1 Juniors Stade Moeskroen-C. S. Y. 15 Voor iemand die niet gewoon is de pen te handhaven en die daarvoor geen hand je heeft, is het altijd een lastige karweie eiken Zaterdag een artikeltje neer te pen nen. Maar als ge uw artikeltje moogt be ginnen met drie uitslagen te laten kennen, die drie schitterende zegepralen daarstel- len, dan gaat dat toch een beetje gemak kelijker. lie divisie bevestigt op klinkende wijze zen vier laatste uitslagen. Thourout zoo maar afgeteekend op eigen veld gaan verslaan, en is geen klein bier, 't bewijst dat ons elftal in prachtform steekt, en dat we nog andere schoone uitslagen mogen verwachten. De match was lastig Thou rout immers en kon maar moeilijk de meerderheid der Ypêrlingen kroppen en trad rogal brutaal op, en dit ging gemak kelijk met eenen scheidsrechter die enkel voor de tweede maal in 2- afdeeling op trad, en den noodigen durf niet bezat om spelers, en vooral publiek te trotseeren. Onze specialers onderscheiden zich ins gelijks en maken een prachtuitslag tegen F. C. Roeselaere die, vóór die match, nog mocht meepraten vóór de tweede plaats. Nu staan we in 2C positie goed afgeteekend van de ploegen die ons vol gen, en op 3 punten van Meenen. De 2c plaats is zoo goed als zeker, en de vraag is «kunnen we nog Meenen inloopen, en aan de kop eindigen Dat en hangt van ons alleen niet af. W'hebben nog drie matchen te spelen, waaronder Meenen op ons terrein, winnen we die drie, en dat kan, dan eindigen we zeker op een punt van Af eenen. Krijgt Meenen ondertus- schen nog klop van een der andere ploe gen, dan is 't geloopen. De Juniors van Stade Moeskroen, die nog van geheel het seizoen geen neder laag hadden ondergaan op eigen veld, moeten voor onze jongens onderdoen met 5—1. 't En ging daar ook niet al te ge makkelijk gelijk in Thourout waren ze niet sportief genoeg om eene verdiende klopping te aanveerden, en 't ging er nogal hard op los. De onzen hadden het groot ongelijk, zelf in te grijpen, in plaats van den scheidsrechter te laten begaan, en de match eindigde zonder moeilijkhe den,... maar 't was al. Drie deraangetee kende goals waren schoon aangebracht en prachtig omgezet. Zondag hebben we He naar Stade Kortrijk. Ille te Yper tegen Poperinghe te 10 ure. Jun. te Yper tegen Courtrai Sp. B te 2 u. Stade Kortrijk is een lastige brokke voor onze jongens, maar toch kunnen ze liet halen. Naar mijn gedacht zullen we daar een schoonen match zien. De elftal len zijn van weerszijde samengesteld uit jonge elementen die waren football spe len. Stade, die, voor verleden Zondag nog, medezegschap had voor het kam pioenschap, werd verslagen door V. G. Oostende met 2-1, en heeft daarmee zijne kansen zoo goed als verkeken. Sommigen denken dat dit feit eenen ontmoedigden indruk zai uitoefenen opde spelers en zoo onze taak vergemakkelijken. Daarop onze boontjes niet te week gelegd. Het tegenovergestelde is best mogelijk, en daarom van den beginne tot het einde doorgeven, zooals we het gewoon zijn. Zoo kunnen we winnen, anders niet. Aan Ypersche supporters zal het in .Kortrijk niet ontbreken, en 'k mag eene schoone ovatie belooven, kunt ge maar een puntje meebrengen. II Ie speelt z'en uitgestelden match te gen Poperinghe. In den heenmatch had den we de meeste moeite om de puntjes te bemeesteren. Ook heeft Poperinghe in de laatste Zondagen tamelijke goede uit slagen gemaakt. Opgepast dus, en uwen tegenstrever niet onderschatten, 't is ten anderen een soort derby die altijd ge vaarlijk is. Juniors spelen tegen Courtrai Sp. B. De eerste der klasseering tegen de laatste. Men zou denken dat er geen twijfel be staat over den uitslag. En nochtans, ont houd wel dat een match maar gewonnen is als hij gespeeld is: vergeet niet dat ge het in Kortrijk geheel lastig had, en weet dat Kortrijk z'n reeks in scholieren heeft uitgespeeld en eenige zijner beste elemen ten in juniors B heeft gestoken. Taal en Kunst van Kortrijk houdt een tooneelwedstrijd in Kortrijks schouw burg ter gelegenheid van Belgie's Eeuw feest. Treden op telkens om 15 uur 2 Februari St Augustinus kring van Antwerpen met Het geding van Onzen Heer door P. Dumont. 9 Februari Yver en Broedermin van Antwerpen met De Dorpspoeet van J. Ballings. 16 Februari Liberale Jonge Wacht van Eekloo met Het Stille Huis van W. Putman. 23 Februari Hoop en Liejde van St Jans Molenbeek met De Zonderlinge Gast van A. Vandevelde. 2 Maart De Zeegbare Harten van Rous- selaere met 't Lammeken van J. Ballings. 9 Maart The Smoking Club van Ant werpen met Als de Klokken luiden van A. Monet. 16 Maart KatholiekeTooneelgilde van St Niclaas met Lente van Delbeke en Walschap. 23 Maart Volharding van Thienen met Gudrun van Rodenbach. 6 April Taal en Kunst van Kortrijk met Jacob van Artevelde van Cyriel Ver- schaeve. 13 April Gelijkheid en Recht van Me- chelen met Starhadt van A. Heigen- scheidt. Abonnementen en kaarten te bekomen bij M. Behaeghel, Markt, kortrijk. Pectoral Dupuis. De Griep, die begint met rillingen is een algemeen ongemak. Zij wijkt voor de weldoen de uitwerking van den Pectoral Du puis. Te verkrijgen in alle Apotheken. BURGERSTAND VAN YPER, van 9 tot 15 Januari 1930. Geboorten. Vandeweghe Georgette, Hondstr. Callens Roger, St Jacobsstr. Sennesael Leon, Kalfvaart. Overlijdens. Hugebaert Maria-Ludovica, 60 j., z. b., eehtg. Deeadt Réné, Dickebusch- steenweg. Victoor Louise, 75 j.. z. b.. on- geh., Goude Poortstr. Spijckerelle Aurelia, 90 j., z. b. wed. Capoen Carolus, Hondstr. Ossieur Gustave, 72 j., gepensionneerde, wed. Raes Elisa. Zonnebekestw. Six Bruno, 83 j., z. b., wed. Pappaert Marie. Zonnebeke- steenweg. Dael Aloisius, 68 j„ z. b., wed. Ameel Felicia, Meenenstw. Van Eeckhout Elodie. 63 j., z. b.. wed. Gilbert Joseph, Pope- ringhestw. Landtsheere Eudoxia, 67 j., z. b„ wed. Verhaege Ludovicus, Rijselstw. Vandenbraambussche Philomena, 81 j., z. b., ongeh., Meenenstw. Varcammen Frans, 56 j„ werkman, wed. Lauwers Theresa, Langs Thouroutstraat. Huwelijken. Vancampelaere Georgius, daglooner te St Jan en Degrijse Adrienne. fabriekwerkster te Yper. Sennesael Daniel, diamantbewerker en Lepere Rachel, z. b., beiden te Yper. Bruenin Edouardus, fa briekwerker en Swijngedouw Maria-Ludo- vica, fabriekwerkster, b. te Yper. Vanhes Albert, mekaniekwerk te Toufflers (Fr.) en Depuydt Margareta, z. b. te Yper. YPERSCHE BEVOLKING. Bevclkig op 1 Januari 1929 14.218 Bevolking op 1 Januari 1930 14.369 Beweging der bevolking in 1929. INTREDINGENMannelijke 523 Vrouwelijke 654 L INSTEL OPENBARE VERKOOPING I DONDERDAG 13 FEBRUARI 1930 onder het Voorzitterschap van den Heer - estaminet Cosmopolite Molenstraat Vrederechter van het kanton Meessen gesteld wervick. OP DINSDAG 11 FEBRUARI 1930, OVERSLAG Samen Plus geboorten 1.177 290 UITTREDINGEN 1.467 Mannelijke 497 Vrouwelijke 575 Samen Plus overlijdens 1.072 244 1.316 Dus 151 intredingen meer. Nederzetting van vreemdelingen 101 Uitwijkingen naar den vreemde 42 Huwelijken 111 Echtscheidingen 3 Geboorten: Mannelijke 139 Vrouwelijke 151 290 Sterfgevallen Mannelijke 110 Vrouwelijke 134 244 Kiezerslijsten voor 1929-1931. Getal Kiezers voor de Kamers 4.114 (waaronder 14 vrouwen) Getal Kiezers voor de Gemeente: Mannen 4.032 Vrouwen 4.857 Samen 8.889 POPERINGHE, van 9 tot 15 Januari 1S30. Geboorten. 11. Quaghebeur André, z. v. Camille en Catrycke Judith, sectie H. 12. Goeman Dcnise, d. v. Julien en Timperman Maria, Vlamertinghe. 13 en 14 Dejonck- heere Lea en Lydie, dochters v. Hector en Cappelle Anna, Duinkerkestr. 15. Deco- ninqk Julien, z. v. Florent en Bulckaert Al- bertine sectie E. 10. Devriendt Oscar, z. v. Julijn en Tierssoone Marie, Casselstr. 17. Docamps Georges, z. v. Valere en De Roo Alixe, Westoutre. 18. Debacker Michel, z. v. Paul en Vanacker Bertha, Oostvleteren. 19. Vanhee Willy, z. v. Joseph en Ver- straete Laura, Vlamertinghe. Overlijdens. 5. Hauspie Celina, 68 j., huishoudster, vrouw Lefever Auguste, Cas- selstraat. Huwelijk. 2. Coddevilie Marcel, 23 j., fabriekwerker v. Boeschepe en Lermyte He- lene, 21 j., fabriekwerkster v. Poperinghe. WATOU, maand December 1929. Geboorten. Deroo Robert, z. v. Hector en Godelieve Cappelaere. Ryckeboer Maria, d. v. Prosper en Germaine Vanneste. Steverlynck Georges, z. v. Camille en Madeleine Depcorter. Overlijdens. Blondeel Pieter, 84 j., wed. Sophie Maes. Coulier Petrus, 76 j., ongeh. Van Keirsbilck Eugenie, 69 j., wed. Emile Jonckeere. Bodem Louis, 80 j., echtg. Virginie Debaene. Vermeulen Jules, 74 j., ech: Lucie Devcs. Vanca.vzeele Maria, 2 j., d. v. Omer en Felicie Cornille. Huwelijk. Terrier Robert te Lomme <Frankrijk) en Lieven Maria te Watou. voor de goederen gelegen te KOMEN, NEER- WAASTEN en HOUTHEM. en OP WOENSDAG 12 FEBRUARI 1930, voor de goederen gelegen te WAASTEN telkens om 1 E u. namiddag zeer stipt i in de herberg Café de l'Hótel de Ville te Waasten, Groote Markt, bij M. Dondeyne. Stad KOMEN. Drie schoone BURGERSHUIZEN, met hof, gelegen in de Wervickstr., Nrs 6, 8 en 10. Gebruikt: Nr 6 en 8 zonder recht van pacht mits 45 fr. te maande. Het huis Nr 10 mits 85 fr. te maande en zal vrij zijn 6 maan- den na de verkooping. Gemeente NEER-WAASTEN. Vijf schoone HUIZEN met hof, een afzon derlijk perceel hof, en een perceel zaailand van 1 ha. 2 a. 53 ca. Twee dier huizen zijn ongebruikt. Twee zijn gebruikt mits 35 fr. te maande, eene zonder recht van pacht, het andere tot 1 October 1930. Eene mits 24 fr. te maande zonder pachtrecht. Het perceel hof is ge bruikt zonder recht van pacht mits 700 fr. 's jaars. Gemeente HOUTHEM. Een perceel ZAAILAND van 77 a, 50 ca. Gebruikt door M. Aiphonse Clarebout mits 540 fr. 's jaars boven de lasten zonder recht van pacht. Stad WAASTEN. Drie schoone HUIZEN, gelegen in de Rij- selstraat, Nrs 8, 10 en 12. Het huis Nr 10 is ongebruikt. De huizen Nrs 8 en 12 zijn gebruikt zonder recht van pacht mits 45 fr. te maande. Een WERKMANSHUIS, gelegen gehucht Le Pélérin en 13 a. 45 ca. grond en hof. Gebruikt zonder recht van pacht mits 24 fr. te maande. Een perceel CYNSGROXI) gelegen ge hucht Le Pélérin groot 8 a. 70 oa. In pacht gehouden door de Wed. en Kind Narcisse Goudezeune tot 1 Juni 1979 mits 16 fr. 's jaars boven de lasten. Een perceel vroeger BEBOUWDE GROND, gelegen gehucht St Yvon groot 180 vkm. Ongebruikt. Eene HOFSTEDE met gebouwen, weiden, zaailand en meersch, gelegen bij het gehucht St Yvon o, groot 18 ha. 32 a. 78 ca., ver deeld in 12 koopen. Gebruikt door Jules Soete-Vanhove mits 7.500 fr. 's jaars tot 1 October 1930. Een perceel ZAAILAND van 71 a. 80 ca. Gebruikt zonder recht van pacht door Ed. Verbeke mits 620 fr. 's jaars. Voor verdere inlichtingen zie plakbrieven met plan of zich wenden tot den Notaris Thevelin te Meessen. II. OPENBARE VERKOOPING van Twee schoone WOONHUIZEN met hof te WYTSCHAETE, Kemmelstraat. Koop 1. Een gerievig WOONHUIS met afhankelijkheden, grond en hof, groot 1 are 95 centiaren. Gebruikt zonder recht van pacht door Paul Vermeersch mits 45 fr. te maande. Koop 2. Een gerievig WOONHUIS met afhankelijkheden, grond en hof, groot 1 are 68 centiaren. Gebruikt zonder recht van pacht door Louis Laplace mits 45 fr. te maande. Instelpremie 0,50 ZITDAGEN: INSTEL: Maandag 27 Januari 1930 OVERSLAG: Maandag 10 Februari 1930 telkens om 1 li u. namiddag, in de herberg bij M. Gerard Vande Lanoitte te WYTSCHAETE. DONDERDAG 20 FEBRUARI 1933 ter estaminet Au Chaïet Processiestraat, Wervick telkens om 2 u. stipt namiddag, van Stad WERVICK. 1. De HERBERG Au Chaïet gelegen Processiestraat, groot volgens meting 1 are 19 centiaren. 2. De HERBERG Cosmopolite gele gen Tramstraat, groot volgens meting 2 aren 53 centiaren. 3. Drie perceeien BOUWGROND, gele gen Meenenstraatje, respectievelijk groot 89 ca., 78 ca. en 1 a. 28 ca. 1 - Instelpremie. Zie plakbrieven met plan. Studiën van de Notarissen Ernest DE COCK te Yper, Edgar REYNAERT te Staden en Louis HEYSE te Gent. INSTEL met PREMIE OP ZATERDAG 1 FEBRUARI 1930 om 3 ure stipt namiddag, te Yper, in de herberg A la Lune Groote Markt, van: Stad YPER. Koop 1. Een HANDELSHUIS te Yper, Dixmudestraat, Nr 7, met 177 vkm. erf. Gebruikt zonder recht van pacht door M. A. Moens. Koop 2. Een HANDELSHUIS te Yper, Korte Thouroutstr., Nr 7, met 140 vkm. erf Gebruikt zonder recht van pacht door M. Jules Demey. Beide huizen na te zien den Dins- en Donderdag' namiddag van 2 tot 4 ure. OVERSLAG: Zaterdag 15 Februari 1930. VANDELANOITTE te Vlamertingh» OP ZATERDAG 25 JANUARI 1939 om 3 u. stipt namiddag, ter herberg De Slachter..., Oude Boter markt, te YPER, OPENBARE VERKOOPING (■in een enkelen zitdag) van buiten grondgebied van Yper, gehucht de Kruisstraat, aan den steenweg van Yper naar Dickebusch GERIEVIG WERKMANSHUIS Nr 288, met afhangen en hof, groot 1 a. 75 ca. Bewoond door Georges Craye, zonder pachtrecht. Studie van de Notaris - REYNAERT te Staden. TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN 5 t. h. 1922. TREKKING VAN 10 JANUARI Serie 152.045, Nr 11 wint 't lot van 250.000 frank. Serie 102.979, Nr 4 en serie 152.045, Nr 8 winnen elk een lot van 100.000 frank. De andere nummers van deze series, als ook al de nummers van serie 17.470 zijn uit- keerbaar met 300 frank. 4 th. 192L TREKKING van 15 JANUARI IIrt lot van 1.000.009 frank wordt toege kend aan nummer 14 der reeks 76.374. De andere nummers dezer reeks zijn uit- keerbaar aan 250 frank. Studiën van de Notarissen Ernest DE COCK en André VANDER MEERSCH beiden te Yper. DINSDAG 28 JANUARI 1930 om 2 uur zeer stipt namiddag, in de herberg Het Klein Stadhuis Groote Markt, te Yper INSTEL met PREMIE van Stad YPER. Koop 1. Een gerieflijk WOONHUIS ten dienste van herberg of winkel met koer en afhankelijkheden, staande en gelegen ter noordzijde der Tegelstraat, geteekend Nr 12, bekend bij kadaster sectie I. deel van Nrs 460f. 461a en 462, voor eene grootte van 77 vkm. 35 vkdm. Koop 2. Een schoon WOONHUIS met koer, staande en gelegen ter noordzijde der Tegelstraat, geteekend Nr 14. bekend bij ka daster sectie I. deel van Nrs 462 en 463c, voor eene grootte van 52 vkm. 54 vkdm. Kcop 3. Een schoon WOONHUIS met koer, staande en gelegen ter noordzijde der Tegelstraat, geteekend Nr 16. bekend bij ka daster sectie I, ex-Nr 463c. groot 49 vkm. 19 vkdm. Koop 4. Een gerieflijk WOONHUIS ten dienste van herberg of winkel, met poort en werkwinkel, staande en gelegen aan den hoek der Neer- en Tegelstraat, geteekend in de Neerstraat Nr 2, bekend bij kadaster sectie I. Nrs 464. 465a en 465b voor eene in- houdsgrootte van 118 vkm. Deze vier koopen zijn vrij van gebruik. Handslag met de geldtelling. Te bezichtigen den Dinsdag en Donderdag van 14 tot 16 uur. De sleutels berusten in het bureel der cho coladefabriek. Neerstraat, Nr 4. OVERSLAG: Dinsdag 11 Februari 1930. DINSDAG 21 JANUARI 1930 om 2 u. zeer stipt namiddag, in de herberg De Voerman wijk Wijnen- daele. bij Octave Ghesquiere te Beveren INSTEL met PREMIE van Stad ROUSSELAERE. Koop 1. Perceel BOUWGROND, Git- schestraat, breedte 11 m. 70, groot 18 a. 14 ca. Koop 2. WOONHUIS, met land, Git- schestraat, breedte 11 m. 70, groot 18 a. 12 ca. Koop 3. WOONHUIS met land, Git- schestraat, breedte 12 m. 50, groot 18 a. 69 ca. Koop 4. Perceel BOUWGROND aan de Gitschestraat, breedte 12 m. 50, groot 19 a. 74 ca. Gebruik: Koopen 1 en 2, 3 en 4, zijn ge bruikt zonder pacht mits 7oo fr. bij jare. Overslag: DINSDAG 4 FEBRUARI 1930. II. DONDERDAG 4 FEBRUARI 1930, om 3 uur zeer stipt namiddag, in 't gasthof De Gouden Hoorn bij M. René Vandenbussche, groote markt te STA DEN, ten overstaan van de Heeren vrede rechter en greffier van 't Kanton Hooglede OVERSLAG IN EENIGE ZITDAG van Gemeente STADEN. Lot 1. Een WOONHUIS, thans dienen de voor herberg met werkhuis en tuin, nabij de Rousselaerestraat, den hoek uitmakende der Glazestraat en van eene nieuwe straat, groot 4 a. Gebruikt door Theophiel Ly- pont-Deruytter. mits 700 fr. 's jaars, zonder geschreven pacht. Lot 2. Een WOONHLTIS, thans dienen de voor winkel, gelegen nevens voorgaande in de Glazestraat, groot 2 a. 70 ca. Ge bruikt door August De Raeve, mits 485 fr. 's jaars en zonder geschreven pacht. Lot 3. Een WOONHUIS, nevens voor gaande, groot 2 a. 25 ca. Gebruikt door Vrouw Emma Decaestecker, mits 317,50 fr. 's jaars tot 1 Oktober aanstaande. Lot 4 tot 10 zijnde zeven AANEEN PA LENDE BOUWGRONDEN in de Nieuwe- straat en palende aan voorgaande huizen. Ieder bouwgrond is minstens 300 vkm. groot. Gebruik met 1 Oktober aanstaande. Zie plakbrieven. Verdere inlichtingen te bekomen bij No taris Reynaert voornoemd. MARKTPRIJZEN Yper, ïl Jan. Tarwe 149-151; kooizaad 413-418; klaverzaad 1700-1900; rogge 112-114; boekweit 245-248; haver 110-112; brouwers gerst 155-158; voedergerst 130-132; erwten 274-276; bloem 228-230; maïs 123-125; paar- deboonen 212-214; gruis 117-119; zemelen 140-143; lijnzaadmeel 217-220; lijnzaadkoe ken 203-205; aardappelen 30-35; boter 29.50- 32; eieren 0.98-1.05; biggen 300-375, 16.50 den kilo; strooi 28-30; hooi 60-85; ruw vlas 120- 145; chicoreiboonen (1928) 140, (1929) 150; voederbeeten 140-150 de 1000 kilo. Verkoopt alleenlijk en Diamanten van EERSTE KEUS. o Alles met waarborg. i Studiën van de Notarissen THEVELIN te Meessen en N. D'HUVETTERE te Yper OPENBARE VERKOOPING in twee zitdagen gesteld op WOENSDAG 29 JANUARI 1930 voor den INSTEL WOENSDAG 5 FEBRUARI 1930 voor den OVERSLAG 1 telkens om 2 u. namiddag in de herberg Hotel du Miroir op de Groote Markt te Yper. Stad YPER. EEN SCHOON EN GERIEVIG HANDELSHUIS 1 gelegen in ae Oude Houtmarktstraat. Nr 15, groot 116 vkm. Ongebruikt. Onmiddellijke ingenottreding. Alle dagen te bezichtigen, sleutel te beko men Dixmudestraat, Nr 7. Distelpremie 0,50 onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, d;aainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 4.50 fr.; de halve doos 3,50 fr. Statief 1 lats YPER PI. dela Station LokaalLocal C. S. Y. K. H. M. Y. - E C Y. - C P.Y. WOEXM A LEN aan vast: en matigt prijzen. DINERS a frix hxt - Prix m iJtrés Koud Buffet Buffet froid aan alle uren. a tout heup Gekende Wijnkelder - Cave renommee.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3