VftNIiEttE FABRiQUE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES JULL5 dILLLj 16, Rue de Menin, 16. YPRES. li ii aiders. SCHEI JFMACHIEN EN Garage Devos Üiuianekel OE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Mostri ulaierDiey Riem SPORT Belgische Boerenbond. Openbare Werken Davidsfonds SRBERG TE HUREN Stores - Rideaux - Étoffes pour Aroeubiements - Tapis Toiles a Maialas - Papier peints - Linoléum Toiies Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Ficus Denteües de Bruges et Cluny au mètre. nn j— Tapissier-Garnisseur ROU WBER1CHTEN Vrouw SYLViE LOGNIS Bedanking Heer Guataaf OSSIEUR. Bscel zere. Zondag laatst is al hier een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Een jongeling der gemeente, rond de 20- jaaroud, was bezig met het koper van obussen af te doen, wanneer een dezer ontplofte. Gansch het lichaam van den ongelukkige was verhakkeld en ver scheurd. Wanneer toch zal men eens ge leerd zijn en bewust van het gevaar Yper. AanhoudingWoensdag namiddag werd Richard Vanhoutte, oud 44 jaren, geboortig van Aertrijcke en zon der gekende woonst, alhier aangehouden en dadelijk opgeleid. Hij kreeg twee jaren opsluiting te Hoogstraeten en werd 's an derendaags naar zijne nieuwe bestemming gebracht. Protestmeeting te Wervik Antwoord aan de 'West-Vlaming, 6. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 13, YPER. - Tel. 250. Boters(raat, 6, - - YPER - - goud in 18 karaat Het is reeds bewezen da! de nieuwe Autos Koud Buffet Buffet froid 3 Bouwstoffen en Kolen -art en zie] aan de maatschappij ver- >en die zijn tooneelgroep nog een «fcooger gevoerd heeft in tooneelkunst. ir~che spelers, doe zoo voort, om - ie bevolking van tijd tot tijd een ï-jsnig deftig en gezellig vermaak te ^-haffen en een rijke en groote toe- wacht op U. Een die er was. p. S. Aan vele oude Yperlingen zal hun de zoete herinneringen gege hebben van het voor oorlogschloo- f-.suk Wagelans op reis die de Ling is van het tooneelstuk van vnsdag avond. \vr plaatsgebrek vinden we ons ge haakt,het verslag over de belangrijke jadering van onzen arrondissements- L welke Zondag 1.1. plaats had, tot [volgend nummer te verschuiven. }c hierna volgende werken aan de ba- van West-Vlaanderen werden goed aard ,'earne-De Panne, herstelling, ii nkerke-De Panne, id. fper-Poperinghe-Rousbrugge, id. iper-Kemmel-West-Nieuwkerke, id. iper-Meenen, verbeteren op verschil de plaatsen. •jp Dinsdag 4 Februari, om 7.45 uur, er in de Feestzaal van het Bisschop- luk College te Yper een Voordracht ('Lichtbeelden gegeven worden door Heer Missine, onderwijzer te Corte- jrck. Als Onderwerp Bolsjevisme in lend. Ingang vrij. P HANDELSFOOR 1930 Ie steeds aangroeiende bijval der loonstellingen is een bewijs van het ciische nut dezer ondernemingen, is een spoorslag voor onzen han en voor onze nijveraars om dit dat, in de geschiedenis van ons jubeljaar wordt genoemd iets otsch op touw te zetten en al hun- achten in te spannen om het wel ken der aanstaande foor daadzake- te maken. etComiteit heeft zijne werkzaam- •n begonnen en met vollen ijver ieder lid zijne taak aangevat, e bijval der verloopen jaren is te ot opdat het einddoel, de herle- der stad, zou halverwege blijven, allien de belanghebbende hande lwijzen dat zij bezield zijn met ii moed en volherding, en zij zul- de pogingen van het Bestuur door it medewerking ondersteunen, voorbereidende maatregelen tot inrichten der Tentoonstelling zijn ntaar pas getroffen en reeds zijn jr aanvragen van deelnemers aan Comiteit toegekomen, ifc bewijst dat de machtige re it welke de hoofdzaak is van ire Handelsfoor, hare vruchten he le dragen en dat iedere handelaar tuigd is van het nuttige dezer :ing, en gouden raad is dus dezeniet ien tot den tijd ontbreekt om iets 'lijks tot stand te brengen, maar u af reeds de handen uit de mou- gestoken en het plan van uwe toon te stellen waren opgemaakt, et is ook wenscheliik zich zoo- mogelijk in betrekking te stellen 'iet Comiteit en de noodige plaats te vragen voor het oprichten van astand, zoodoende zal het Bestuur nodige maatregelen kunnen tref- m ieder tentoonstelier ten beste lelijk te bevredigen, t een punt van het allergrootste g. want hier beschikt het Comi- tver geen Jubelpark, en plaatsge- doet zich telken jare gevoelen, arom, tentoonstellers, aarzelt niet medewerking zoodra mogelijk te deelen en denkt aan het woord «time is money Dickebusch op de plaats, Het fes», inl. bij AA. Delobel, Malou- 13, Yper. COMTE CHEQUES POSTAUX 1 29,989 LEENING DER VERWOESTE GEWESTEN 1923 5 t. h. 20 JANUARI 1930. Reeks 145.727 nr 1 en reeks 287.413 nr 3, winnen ieder 100.600 frank. Reeks 244.603 nr 4. reeks 360.573 nr 2 en reeks 376.857 nr 4, halen ieder 50.000 frank. Reeksen 11.885 nr 1: 23.387 nr 2; 23.638 nr 2; 54.544 nr 1 111.637 nr 4: 115.707 nr 1 122.847 nr 3 144.818 nr 4 169.336 nr 4190.750 nr 2206.905 nr 3 330.284 n r4; 331.321 nr 1340.674 nr 5 en 353.603 nr 5, winnen ieder 10.000 fr. De andere nummers van voornoem de reeksen zijn uitkeerbaar met 550 fr. M Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de Zielmis te willen bij wonen, welke op Zondag 26 Januari om 1 t 1/2 uren in St Maartenskerk zal gele zen worden tot zielelafenis van Echtgenoote van Heer AUGUSTE GRUWEZ. Woensdag laatst heeft de begrafenis plaats gehad van Mevr. Louise-Marie Wyeland, weduwe van M Charles-Louis Bagein,geboren te Yper den 27 Juni 1857 en er overleden in den ouderdom van 73 jaar, na ontvangen te hebben de Heilige Gerechten van Onze Moeder de Heilige Kerk. Veel Vrienden en Kennissen hadden er aan gehouden den Lijkdienst bij te wonen. Onze oprechte en kristelijke rouwbe tuigingen. If. Haar lichaam wierd door de •lenen begraven langs de weg van op de 10" Alijlpaal van Rome. stierf een jonge en edele maagd, en geloof getrouw. Zij is in jub- sedert het jaar 273. 18 Ja- Oud Raadsel. gezusters eener dracht e samen dag en nacht eer dan 100.000 keeren op een zij malkaar. jaar H Tegen de Vallingen. "rst dat er te doen is tegen de t en de wisselvalligheden van "reken, is ons verharden door "nik van koud water en ten door de opene lucht. cHans voor 't gebruik van koud moet ge voorzichtig zijn en dat '-'ngaan zonder eerst eenen ge- rer erover geraadpleegd of ge- te hebben. veede dat er kan gedaan zijn vermijden der gelegenheden, verkoudheid is een gevolg van "n bijgevolg daar is te zorgen ir koude dagen warmer gekleed niet gesnoerd of gespannen, R>s. En daarin nog rekening inhouden van omstandigheden 'ten wij nog warmer gekleed Vrouw Wed. Gustaaf Ossieur-Raes en Kinders, bedanken de vrienden en Ken nissen die hun bewijzen van deelneming betoond hebben, bij het afsterven van hun echtgenoot en vader, De kleuren zijn vol, zonder schreeu wend te zijn en stemmen wonder overeen met die der brandvensters. In de teeke- ningen is geen te vullende overlast of geen te stijve naaktheid te bespeuren, maar zij staan ten dienste van den trant hem opschikkende en tevens verheffende. Bij nauwer toezicht, en het veJdient nauw toezicht, vindt men alles zinnebeel dig en omstandig beteekend het kleinste ornementje wekt godsdienstigheid op, alzoo het nuttige en het aangename pa rende. In een woord, een noodig moeilijk werk, God ter eere, wel geslaagd, dank aan de bescheiden kunst van den Heer Breugelmans. X. Zevende dochter. Bij de echte lingen Cyriel Veniere-Celina Pelgrims is eene zevende dochter geboren gewor den De gelukkige huisvader is veldwach ter der gemeente. Reninghe. Eervolle onderschei ding. We vernemen dat de Heer Char les Pieters, voorzitter van den Kerkraad van Reninghe, vader van den verdienst- vollen Heer Burgemeester der gemeente door Zijne Heiligheid den Paus komt vereerd te zijn met het gulden eerekruis Pro Ecclesia et Pontifice voor bewe zen diensten aan de geestelijke belangen der parochie. Het Ypersche Volk biedt aan den vereeremerkte en zijne geachte familie zijne welgemeende gelukwenschen. Ongeval. Vrijdag avond rond 7 ure kwam Cyriel Huyghe, oud 48 jaar en dienstknecht bij M. Degeest, met zijn wa gen van Locre naar Yper gereden. Op de hoogte van de Café Francais, werd hij door een zwaren auto aangereden met het ongelukkig gevolg dat hij omgeworpen werd en met gebroken linkerbeen opge nomen. Na een eerste verband werd hij dadelijk naar het hospitaal van Yper overgevoerd. Popersnghe. Vlaginhuldiging. Zondag had hier in de Sint-Bertinus- kerk eene schoone plechtigheid plaats ter gelegenheid van de plechtige inhuldiging der schoone vlag van den H. Hartebond dewelke tijdens de bedevaart der H. Har- tebonden naar Rome door Z. H. de Paus gewijd werd. Onder de plechtige hoogmis hield E. P. De Clippele eene treffende kanselrede. Proven. Kerkschildering. Door de goede zorgen van kerkschilder J. Breugelmans uit Yper, zijn het hoog koor en de zijkooren onzer parochiekerk herschilderd. Het werk valt in den smaak van iedereen. Bij een eerste opzien geeft het een prachtigen indruk, verders is het lieflijk en boeiend. Wervik: Ruims Arbeiderswoning te huur. -Goeden staat. Gelegen Kas teelstraat .dicht bij fabriek, school en kerk. Kelder, verdiep, afgesloten koer, grooten tuin. 1.500 frank per jaar en grondbelastingen. - Zich te wenden Speiestraat, 34, Wervik. zijn wanneer wij in koude of vochtige plaatsen stil zitten of staan (zoo bij voorbeeld de verkoopers op de markt) en min warm wanneer wij op gang, op werk en in beweging. In deze laatste gevallen brengt de beweging warmte bij. Dat wijst zijn zelveti. 't Spreekt van 't zelfs dat wij natte of vochtig geworden kleederen zoo haast mogelijk moeten veranderen en vervangen door goed droog onder- en bovengewaad;. Daar moeten we zelfs op letten binst den Zomer. Wanneer het lijf zelf bezweet is. mag men in geene koele plaatsen staan of zitten of in trek of in den wind om te verkoelen! Dat is gevaarlijk. P.esi eens wel afdrogen en droog goed aan doen. In den Winter of in vochtig en on stuimig weder kan het gevaarlijk zijn met open mond te ademen. Daar zijn menschen die een zakdoek of een neusdoek voor den mond houden, dat is zeer redelijk en voorzichtig, maar 't best ware leeren ademhalen door de neus, dat is de natuurlijke weg. De mond dient tot het eten en tot het spreken. De neus om in te ademen: de lucht is verkoelt tegen dat zij in de longen komt. Wat vooruit en vooral moet vermeden worden, 't is het drin ken en vooral het haastig drinken van een zekere hoeveelheid kouden drank als men bezweet is. Dat is zeer ge vaarlijk voor longenvliesontsteking, bij het volk gekend als verheetheid Menigeen is er door naar 't graf ge sleept. traag maar noodlottig: Dat al zijn nu raadgevingen van een zeer goed doctor. Men schrijft ons uit Wervik dat aldaar Donderdag eene protestmeeting van de electriciteitsverbruikers plaats had. Onder de aanwezigen de heer Burge meester en leden van het Schepencollege, benevens een zestigtal verbruikers. Na eene ernstige bespreking was de vergaderen» het eens om te besluiten A. Een verzoekschrift te richten aan de Heeren Burgemeester en Schepenen om bij de electriciteitsleverancier aan te dringen onverwijld de installatie te verbe teren om verdere storingen te vermijden. Dit verzoekschrift werd door de 61 aan wezigen onderteekend. B. Aan de Gemeente te vragen 1) Een voltmeter aan de voorgevel van het stadshuis te plaatsen opdat de span ningsverschillen van de geleverde stroom door al de verbruikers zou Kunnen nage gaan worden. 2) de aangerekende prijs per kilowatt maandelijks te kontroleeren Lij middel van de gegevens die in het Staatsblad ver schijnen en de uitslag van deze controle aan de gewestelijkebladen mede te deelen. 3) Doen nazien hoeveel kilowatt er jaarlijksch in Wervik verbruikt wordt om te zien indien de kleine verbruikers aanspraak mogen maken op prijsvermin dering. 4) De belangen der kleine verbruikers te verdedigen bij de driejaarlijksche ta riefherziening. 5) Onvoorziene onderbrekingen van stroom door de leverancier dadelijk per telefoon berichten aan het Gemeente-se- kretariaat met opgave van de oorzaak en duur. Dit bericht uit te hangen aan de ingang van het Stadhuis. De 61 bedrijfshoofden die het verzoek schrifthebben onderteekend twijfelen er niet aan, dat de heeren Burgemeester en Schepenen van de stad Wervik er voor zullen zorgen dat de Electriciteitsleveran cier zijn verplichtingen naleeft. FOOTBALL Uitslag van Zondag 19 Januari II Afd.Stade Kortrijk-C. S. Y. 2-0. Zooaïs voorzien speelden we in Kortrijk eenen prachtigen match. Met voordeel van wind en zon. hadden de onzen doorgaans de bovenhand in de eersten time't was nochtans Kortrijk die erin gelukte kansrijk aan te tee- ken. (een center van buiten rechts draaide de goal inen we kwamen aan de rust met 1-0 voor Kortrijk. als-- wanneer de scoor had moeten omge keerd zijn. De tweede time zag om trent gelijk spel. totdat Kortrijk wéér op onvoldoende houden van onzen kee per. kon doelen door tusschenkomst van onze hack. Van dit oogenblik nam de meerderheid van Kortrijk toe, en zonder ingedrukt te zijn. had onze verdediging het hard te doorstaan. De voorlijn leidde nog menige gevaar lijke aanvallen, maar ze waren niet doordrijvend genoeg om eene achter hoede in prachtform te verschalken. We mogen t'akoord gaan met hetgeen we hoorden en lazen over de match. Publiek was doorgaans tevreden van echten football gezien te hebben, en de sportkronieken, zelfs die van Kort rijk. aanvaarden dat de scoor gevleid is. Voor ons is dit voldoende; daaruit immers valt te hesluiten dat de scoor 2-1 het spel had weergegeven, en we mogen stout zeggen dat weinige en misschien geen elftallen van de 2" af deel ingen die uitslag zou kunnen ver- wezentlijken op het terrein van Stade, tegen een elftal dat in blakende vorm verkeert. Specialers winnen dus geheel moei lijk met 3-2 van Poperinghe. Zeggen dat die uitslag verdiend is, en durf ik waarlijk niet. en onze jongens zullen anders moeten spelen willen ze in de eindronde geraken, en er voldoende uitslagen maken. De Juniors winnen op hun eentje met 7-0 van Kortrijk Sport B. en zijn weer een trapje genaderd van het kampioenschap van Zuid-W.VI. Zondag hebben we twee matchen op ons terrein, namentlijk: Thielt in II" af deeling om 2 ure. Stade Kortrijk in Juniors om 11 ure. Voor Brugge sport is de match Yper-Thielt deze die meest zal be twist worden, en 't is met moeite dat het een kleine voorkeur durft geven aan de thuisspelers. Te Thielt behaal den wij eenen drawn en verdienden meer. In dien tijd sprong ons elftal op drie pooten. en Thielt was ook ziek. Beide elftallen hebben zich erpakt. 'k Deel de meening van Brugge sport dat wij staan voor een buitengewonen harden kamp. Jongens, de beste schoe nen aangetrokken, en gezorgd de pun ten thuis te houden. Kunnen we die bemachtigen, dan staan we met 15 punten midden een geheele reeks, die we dan. in de volgende matchen kun nen voorsteken, om te eindigen op een vijfde of zesde plaats. Blijft het weder goed, dan zal het stroppen van Yper sche supporters die uwe zegepraal met volle hart zullen toejuichen. De Juniors hoeven goed op te pas sen voor Stade Kortrijk die de besten in bedwang heeft gehouden. Spelen ze van den beginne af met volle moed en vastberadenheid, dan moeten ze Stade in bedwang houden en kloppen. Tot Zondag dus, en ondertusschen U goed verzorgd. Men schrijft ons uit Antwerpen De West-Vlaming -> in zijn nummer van 18-1-1930 stelt de vraag om te weten welke mis de Heer Eerste Minister Jaspar 's Zondags bijwoont. Deze nieuwsgierigheid kunnen wij vol doen Drie weken geleden zat Heer Minister Jaspar in Onze Lieve Vrouwkerk te Ant werpen bij den Preekstoel. Wij hebben hem daar gezien Als De West-Vlaming en De Schelde ons niet gelooven omdat we maar nen franskiljon en zijn, moeten ze 't maar vragen aan den Roomsch-Katho- lieken Volksvertegenwoordiger van Ant werpen, Herman Vos, of het geen waar en is Want H. Herman Vos zat op de linker, hand van den Heer Jaspar in de Kerk. En niemand zal er zeker beweren dat de Heer H. Vos geen goede Roomsche- Katholieke fronter is zeker. BURGERSTAND VAN YPER, van 14 tot 22 Januari 1930. Geboorten. Roose Maria, Poperighestw. Giilioen Odette, Boomgaardstr. Leuri- dan Jeannisa, Wennickstr. Demeyer Jean, Hondstr. Devisscher Georges, Zonnebe- kestw. Dael Paul, Meenenstw. Desodt Maurice, Meenenstw. Decoen Robert, Bruggestw. Sterfgevallen. -Vandenameele Alois, 52 j.. landwerker, echtg. Christiaen Renilde, L. Thouroutstr. Degraeve August, 71 j., z. b., wed. Vincent Maria. Kalfvaart. Verbrugge Denise, 3 j., Poperinghestw. Weyland Loui se, 72 j.. wed. Bagin. Slachthuisstr. Huwelijken. Wydooghe Maurits, meka- niekwerker en Depuydt Martha, z. b. te Yper. Casteleyn Arthur, handelaar te Rousselare en Baelen Julia, z. b. te Yper. Studiën van de Notarissen Ernest DE COCK en André VANDER MEERSCH beiden te Yper. DINSDAG 28 JANUARI 1930 om 2 uur zeer stipt namiddag, in de herberg Het Klein Stadhuis Groote Markt, te Yper INSTEL met PREMIE van Stad YPER. Koop 1. Een gerieflijk WOONHUIS ten I dienste van herberg of winkel met koer en afhankelijkheden, staande en gelegen ter noordzijde der Tegelstraat, geteekend Nr 12, bekend bij kadaster sectie I, deel van Nrs 460f. 461a en 462, voor eene grootte van 77 vkm. 35 vkdm. Koop 2. Een schoon WOONHUIS met koer, staande en gelegen ter noordzijde der Tegelstraat, geteekend Nr 14. bekend bij ka daster sectie I. deel van Nrs 462 en 463c, voor eene grootte van 52 vkm. 54 vkdm. Koop 3. Een schoon WOONHUIS met koer, staande en gelegen ter noordzijde der I Tegelstraat, geteekend Nr 16. bekend bij ka- daster sectie I, ex-Nr 463c, groot 49 vkm, 19 vkdm. Koop 4. Een gerieflijk WOONHUIS ten dienste van herberg of winkel, met poort en j werkwinkel, staande en gelegen aan den hoek der Neer- en Tegelstraat, geteekend I in de Neerstraat Nr 2. bekend bij kadaster j sectie I. Nrs 464. 465a en 465b voor eene in- houdsgrootte van 118 vkm. Deze vier koopen zijn vrij van gebruik. Handslag met de geldtelling. Te bezichtigen den Dinsdag en Donderdag van 14 tot 16 uur. De sleutels berusten in het bureel der cho coladefabriek. Neerstraat, Nr 4. OVERSLAG: Dinsdag 11 Februari 1930. Eenigeverkooper van A DDTI Groote keus het goed gekende merk fxMr r LL \an occasiemachienen. Duplicateurs - Alle benoodigheden; Linten, papier, carbone,stencils, inkt. enz. Verwisselingen. - Aile herstelling van gelijk welks machienen. Studie van den Notaris THEVELIN te Meessen L OPENBARE VERKOOPING onder het Voorzitterschap van den Heer Vrederechter van het kanton Meessen gesteld OP DINSDAG 11 FEBRUARI 1930, voor de goederen gelegen te KOMEN, NEER- WAASTEN en HOUTHEM, en OP WOENSDAG 12 FEBRUARI 1930, voor de goederen gelegen te WAASTEN telkens om 1 U u. namiddag zeer stipt in de herberg Café de 'fHotel de Ville te Waasten, Groote Markt, bij M. Dondeyne. Stad KOMEN. Drie schoone BURGERSHUIZEN, met hof, gelegen in de Wervickstr., Nrs 6, 3 en 10. Gebruikt: Nr 6 en 8 zonder recht van pacht mits 45 fr. te maande. Het huis Nr 10 mits 85 fr. te maande en zal vrij zijn 6 maan den na de verkooping. Gemeente NEER-WAASTEN. Vijf schoone HUIZEN met hof, een afzon derlijk perceel hof, en een perceel zaailand van 1 ha. 2 a. 53 ca. Twee dier huizen zijn ongebruikt. Twee zijn gebruikt mits 35 fr. te maande, eene zonder recht van pacht, het andere tot 1 October 1930. Eene mits 24 fr. te maande zonder pachtrecht. Het perceel hof is ge bruikt zonder recht van pacht mits 700 fr. 's jaars. Gemeente HOUTHEM. Een perceel ZAAILAND van 77 a. 50 ca. Gebruikt door M. Alphonse Clarebout mits 540 fr. 's jaars boven de lasten zonder recht van pacht. Stad WAASTEN. Drie schoone HUIZEN, gelegen in de Rij- selstraat, Nrs 8, 10 en 12. Het huis Nr 10 is ongebruikt. De huizen Nrs 8 en 12 zijn gebruikt zonder recht van pacht mits 45 fr. te maande. Een WERKMANSHUIS, gelegen gehucht Le Pélérin en 13 a. 45 ca. grond en hof. Gebruikt zonder recht van pacht mits 24 fr. te maande. Een perceel CYNSGROND gelegen ge hucht Le Pélérin groot 8 a. 70 ca. In pacht gehouden door de Wed. en Kind Narcisse Goudezeune tot 1 Juni 1979 mits 16 fr. 's jaars boven de lasten. Een perceel vroeger BEBOUWDE GROND, gelegen gehucht St Yvon groot 180 vkm. Ongebruikt. Eene HOFSTEDE met gebouwen, weiden, zaailand en meersch, gelegen bij het gehucht St Yvon groot 18 ha. 32 a. 78 ca., ver deeld in 12 koopen. Gebruikt door Jules Soete-Vanhove mits 7.500 fr. 's jaars tot 1 October 1930. Een perceel ZAAILAND van 71 a. 80 ca. Gebruikt zonder recht van pacht door Ed. Verbeke mits 620 fr. 's jaars. Voor verdere inlichtingen zie plakbrieven met plan of zich wenden tot den Notaris Thevelin te Meessen. II. OPENBARE VERKOOPING van Twee schoone WOONHUIZEN met hof te WYTSCHAETE, Kemmelstraat. Koop 1. Een gerievig WOONHUIS met afhankelijkheden, grond en hof, groot 1 are 95 centiaren. Gebruikt zonder recht van pacht door Paul Vermeersch mits 45 fr. te maande. Koop 2. Een gerievig WOONHUIS met afhankelijkheden, grond en hof, groot 1 are 68 centiaren. Gebruikt zonder recht van pacht door Louis Laplace mits 45 fr. te maande. Instelpremie 0,50 ZITDAGEN: INSTEL: Maandag 27 Januari 1930 OVERSLAG: Maandag 10 Februari 1930 telkens om 1 u. namiddag, in de herberg bij M. Gerard Vande Lanoitte te WYTSCHAETE. Studie van de Notaris - REYNAERT te Staden. Overslag: DINSDAG 4 FEBRUARI 1930. om 2 u. zeer stipt namiddag, in de herberg De Voerman wijk Wijnen- daele, bij Octave Ghesquiere te Beveren, van Stad ROUSSELAERE. Koop 1. Perceel BOUWGROND, Git- schestraat, breedte 11 m. 70, groot 18 a. 14 ca. Slechts ingesteld 4.000 fr. Koop 2. WOONHUIS, met land, Git- schestraat, breedte 11 m. 70, groot 18 a. 12 ca. Slechts ingesteld 8.000 fr. Koop 3. WOONHUIS met land, Git- schestraat, breedte 12 m. 50, groot 18 a. 69 ca. Slechts ingesteld 8.000 fr. Koop 4. Perceel BOUWGROND aan de Gitschestraat, breedte 12 m. 50, groot 19 a. 74 ca. Slechts ingesteld 6.000 fr. Gebruik: Koopen 1 en 2, 3 en 4, zijn ge bruikt zonder pacht mits 7oo fr. bij jare. II. DONDERDAG 4 FEBRUARI 1930, om 3 uur zeer stipt namiddag, in 't gasthof De Gouden Hoorn bij M. René Vandenbussche, groote markt te STA- DEN, ten overstaan van de Heeren vrede rechter en grefïier van 't Kanton Hooglede OVERSLAG IN EENIGE ZITDAG van Gemeente STADEN. Lot 1. Een WOONHUIS, thans dienen de voor herberg met werkhuis en tuin, nabij de Rousselaerestraat, den hoek uitmakende der Glazestraat en van eene nieuwe straat, groot 4 a. Gebruikt door Theophiel Ly- pont-Deruytter, mits 700 fr. 's jaars, zonder geschreven pacht. Lot 2. Een WOONHUIS, thans dienen de voor winkel, gelegen nevens voorgaande in de Glazestraat, groot 2 a. 70 ca. Ge bruikt door August De Raeve, mits 485 fr. 's jaars en zonder geschreven pacht. Lot 3. Een WOONHUIS, nevens voor gaande, groot 2 a. 25 ca. Gebruikt door Vrouw Emma Decaestecker, mits 317,50 fr. 's jaars tot 1 Oktober aanstaande. Lot 4 tot 10 zijnde zeven AANEEN PA LENDE BOUWGRONDEN in de Nieuwe- straat en palende aan voorgaande huizen. Ieder bouwgrond is minstens 300 vkm. groot. Gebruik met 1 Oktober aanstaande. Zie plakbrieven. Verdere inlichtingen te bekomen bij No taris Reynaert voornoemd. Studiën van de Notarissen Ernest DE COCK te Yper, Edgar REYNAERT te Staden en Louis HEYSE te Gent. INSTEL met PREMIE OP ZATERDAG 1 FEBRUARI 1930 om 3 ure stipt namiddag, te Yper, in de herberg A la LuneGroote Markt, van: Stad YPER. Koop 1. Een HANDELSHUIS te Yper, Dixmudestraat, Nr 7, met 177 vkm. erf. Gebruikt zonder recht van pacht door M. A. Moens. Koop 2. - Een HANDELSHUIS te Yper, Korte Thouroutstr., Nr 7, met 140 vkm. erf Gebruikt zonder recht van pacht door M. Jules Demey. Beide huizen na te zien den Dins- en Donderdag namiddag van 2 tot 4 ure. OVERSLAG: Zaterdag 15 Februari 1930. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te V Yfvick. INSTEL DONDERDAG 13 FEBRUARI 1930 ter estaminet Cosmopolite Molenstraat, Wervick. OVERSLAG DONDERDAG 20 FEBRUARI 1930 ter estaminet Au ChaïetProcessiestraat, Wervick telkens om 2 'a u. stipt namiddag, van Stad WERVICK. 1. Dc HERBERG Au Chaïet gelegen Processiestraat, groot volgens meting 1 are 19 centiaren. 2. De HERBERG Cosmopolite gele gen Tramstraat, groot volgens meting 2 aren 53 centiaren. 3. Drie perceelen BOUWGROND, gele gen Meenenstraatje, respectievelijk groot 89 ca., 78 ca. en 1 a. 28 ca. Vs Instelpremie. Zie plakbrieven met plan. MARKTPRIJZEN Y'per, 18 Jan. Tarwe 147-149; koolzaad 410-415; klaverzaad 1600-1800; rogge 110- 113; boekweit 240-245; haver 108-110; brou wersgerst 155-156; voedergerst 128-130; erw ten 272-274; bloem 226-228; maïs 121-124; paardeboonen 210-212; gruis 115-117; zeme len 138-141; lijnzaadmeel 215-218; lijnzaad koeken 200-202; aardappelen 30-35; boter 28.50-30.50; eieren 0.90-0.95; biggen 300-370, 16 den kilo; strooi 28-30; hooi 60-85; ruw vlas 120-145; chicoreiboonen (1928) 140, (1929) 150; voedertaeeten 140-150 de 1000 k. Dixmude, 20 Jan. Boter 27-29; eieren 0.85; aardappelen 25; tarwe 145; rogge 120; haver 110; strooi 300-400; hooi 700-1000 Verkoopt alleenlijk en Diamanten van EERSTE KEUS. o Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, diaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos4.5ü frde halve doos 3,50 fr. Ev. BAETE-TONNQN Statieplaats YPER PI. de la Station LokaalLocal C. S, Y. K. H. M. Y. E C.Y. - C P.Y. Studiën van de Notarissen THEVELIN te Meessen en N. D'HUVETTERE te Yper OPENBARE VERKOOPING in twee zitdagen gesteld op WOENSDAG 29 JANUARI 1930 voor den INSTEL WOENSDAG 5 FEBRUARI 1930 voor den OVERSLAG telkens om 2 u. namiddag in de herberg Hotel du Miroir op de Groote Markt te Yper. Stad YPER. EEN SCHOON EN GERIEVIG HANDELSHUIS gelegen in de Oude Houtmarktstraat, Nr 15, groot 116 vkm. Ongebruikt. Onmiddellijke ingenottreding. Alle dagen te bezichtigen, sleutel te beko men Dixmudestraat, Nr 7. Instelpremie 0,50 NOENMALEN aan vaste en matige prijxen. DINERS aprix fixe - Prix moderes aan alle uren. a tout heure Gekende Wijnkelder - Cave renommee. I GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3