ülsr VAHLEOE FABRiQUE DE FA0TEU1ÜS Efi TOÜS GENRES DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Voor ons Museum Voor ons Oorlogsmuseum Kerkelijk Nieuws Bolspei. -- Matchen voor den Beker. L Woensdag laatst speelde het peloton van de Statie in den Katholieken Kring. Stores - Ridsaux - Étoffss pour Ameubiemsnts - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoiéum Toiles Cirées - Laines Grins - Plumes - Stores-Flous entelles de Bruges st Cluny au mèire. li |i p"1—5 F—» Tapissier —Ctirnisseur JULLb bSLLt, 16. Rue de Menin, 16, YPRES. St Maartenskring - Jongenspatronaat Muziekkring "YPRIANA,, Kattefeesten. Groep Samyn-Bullaert ZANGCONCERTEN ten beste geven op Zondag 23 Maart, te 5 uur. Gemeen Fonds voor Openbaren Onderstand. Begrooting van den Openbaren Onderstand voor 1930. Eervolle onderscheiding Poeicapelle - Onderscheiding MOORSLEDE PATER LIEVENSCOMITEIT Mevrouw AIMÉ GRUWEZ Rechterlijke Kroniek 9 STERFGEVAL Yper. Verkeersongeval. Voer man Blootacker kwam verledene week met een dubbel gespan den Meenensteen- weg afgereden, werd door een auto ge snapt en een einde meegesleurd. De man bekwam erge kneuzingen. Hij verkreeg de noodige zorgen in St Jozefgesticht, waaruit zijn familie hem vervolgens naar zijn woning deed overbrengen. Vlamertinghe. Zondag om 10 uur voormiddag, kwam Camiel Graan- schepe, timmerman, oud 58 jaar, weduw naar met drie kinderen, wonende te St- Jan-ter-Biezen, met zijn velo naar Yper gereden. Gekomen aan den barreel van den ijzerenweg te Vlamertinghe, wilde hij van den rechterkant naar den linker kant oversteken, doch werd door een voorbijbollenden auto gevat en ten gron de gesnakt. Zijn linkeroor werd afgerukt en bij nader onderzoek bevond men dat hij eene schedelbreuk opgeloopen had. Na een eerste verband werd hij naar het hospitaal van Yper overgebracht alwaar hij aanstonds eene heelkundige bewer king, ondergaan moest. Er is nog hoop op redding. iseghem. Vreeselijk ongeluk wielrijdster door een kolenwagen verplet terd. Vrijdag namiddag is te Iseghem op de Mandel- en Vaartbrug, een vreese- lijkongeluk gebeurd. De genaamde Mar tha Larue, 17-jaar oud, wonende te Ar- doye en werkende in de borstelfabriek van M. Ghyssens te Iseghem, kwam met tiare zuster per velo van haar werk gere den om te gaan noenmalen. Aan de Man del- en Vaartbrug, op de plaats waar de stoomtram voorbij rijdt, de spoorbaan willende overrijden, moet waarschijnlijk het meisje uitgegleden of met een der wielen tusschen de riggels gehaperd heb ben en alzpoop de straatsteenen gevallen zijnOp hetzelfde oogenblik reed den zwaar geladen kolenwagen van den han delaar Verstraete voorbij. Het meisje werd door een der achterwielen gevat en het zwaar getuig reed haar over het lichaam. De ongelukkige werd den sche del gekloven, den bil verpletterd, den schouder ontwricht en over gansch het lichaam gekneusd. De dood moet oogen- blikkelijk geweest zijn. Ypersch Stadium. Bouwstoffen en Kolen Ferdinand iatertneiMfism Boterstraat, 6, - YPER - - Vierkoopt alleenlijk gautd in 18 karaat as Diamanten Het is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Garage DöVOS DüUianekel Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet Buffet frold e" hoetveerdigheden, levenswijze en be delarij der Fakirs en Yogës, en toonde r treffende lichtbeelden al de lasten, ai het leed en lijden dat die dweepers hun lichaam aandeden 0111 hunne ziel eene neiizame verhuizing te bezorgen. Hij eerde ook hoe hardnekkig zij hielden aan hunne godsdienstopvatting en'hoe moei lik het was ze te bekeeren. Tezelfder gelegenheid wees hij op den vooruitgang van Kerk en Katholiek ge loof in het uitgestrekt zendelingsgebied var Schotta Nagpur der Jesuiten, in 't algemeen en van den onlangs gestand heelden Pater Lievens van Moorslede in het bijzonder, en in den heilzainen aan winst van inlandsche priesters en land bouwers. Ook schetste hij den strijd voor de onthechting en onafhankelijkheid van lnd'é tegen het overheerschend Engeland, en opende alzoo veler oogen over een onbekende streek en bevolking. Het was eene aangename en leerrijke voordracht. Van den heer Daniel Tack, bewaarder van het Museum een groot steendruk in kleuren met de Haile en de wapens van Yper der geschiedkundige en oudheid kundige Maatschappij der stad Yper en het oude West-Vlaanderen. Dit zeldzaam stuk draagt het hancftee- ken van den Voorzitter Alphonse Vanden Peereboom. De Commissie van het Museum heeft eene wonder schoone schilderij aange kocht van den J. F. Bouchor, Kunstenaar te Parijs Yper 14 November 1916. Die schilderij die de Groote Markt af beeldt is door den heer J. F. Bouchor, toegevoegde aan het Fransch Hoofdkwar tier, geschilderd geweest,op 14 November 1916 op de Groote Markt van Yper. J. F. Bouchor heeft verder menige schilderijen gemaakt die hun plaats vin den in het Museum van het Leger en het Museum van het Eerelegioen. Het portret van Maarschalk Haig. Het zilver potlood van Lord Haig, En- gelseh Maarschalk, dat hij gedurende den oorlog bezigde, aan het oorlogsmuseum geschonken door Lady Haig. In St MAARTENS: OP DINSDAG 25 MAART 1930. Afgestelde misdag van O. L. Vrouw- Boodschap, na de Hoogmis, de Vespers. In St PIETERS: OP ZONDAG 23 MAART 1930. Te 8 1/2 u. gez. mis voor Heughebaert Rosalie We Vandermarliere. Gewone spelers en gewone spelleiders. De H.H. Salomé en Bouchaert namen de bediening van scheidsrechters waar. De eerste en derde partijen werden ge wonnen door de bezoekers met 10-5 en 10-4 punten. De Katholieke Kring won de tweede partij met 10-1 punten. De Statie teekent dus het punt aan. Men kreeg schoon spel te zien en de beste verstand houding heerschte onder de spelers. De Statie heeft het record van de grootste serie gewonnen. Zij hield 7 bollen in éénen overzet en dit nog in den eersten overzet. Woensdag eerstkomende speelt de Coö peratieve in de Bascule. Algemeen klassement na den 17" match Gespeeld Gewonnen Bascule 7 7 Katholieke Kring 7 4 Statie 7 3 Coöperatieve 6 2 Postje 7 1 Een die er was. Wat zegt ge van 't laatste verslag van Mijnheer de Krabber zei iemand. En de andere: Och ja!... aanneme lijk..., als men weet dat het van Mijn heer de Krabber komt. COMPTE CHÈ' ES POSTAUX 129.989 3 7=214 67 88 centimeters. 6 7=42 67 109 centimeters, b) voor het kind van 7 tot 12 jaar Vermenigvuldigt den ouderdom door 5 en voegt er 82 cent. bij. Neemt een kind van 7 jaar 7 5 35 82=1.17 een meter 17. 8 5- 40 f82 1.22 een meter 22. 11 5 554-82 1.37 37. 12- 5- 60 82 1.42—42. Volgens vele geneesheeren moet men in de voeding van het kind nog meer letten op de grootte dan op zijn gewicht. Tot nu toe keek men meer naar het gewicht, omdat die gemak kelijker om bestatigen is maar het schijnt dat de grootte van meerder zekerheid is en dus van meerder be lang. Wat er van zij. is er nog al een redelijk gemis aan 't geen moet, raad pleegt geneesheer. Wafels. Hel t ge de pannekoeken gebak ken V at zegt ge ervan Waren ze niet zacht als wol? F.11 1111 wafels, een klein verschil. 1 kilo blomme. 8 eiers wel dooreen geslegen. 3 pinten melk... koetje lauw; 100 gr. suiker. 80 gr. droge gist. een stukje boter, een snuifje zout en al- ge wilt. een snuifje kaneel. Dit laatste is goeste. naam mijn inziens, kaneel i- vooral goed als het overige eer wat deerlijk is. dat dekt wat. Voor het overige, de temper gereed doen gelijk voor pannekoeken. Sint Maartenskring, de congregatie voor mannen en jongelingen, in de Lange Meerschstraat gelegen, is bij alle Yperlin- gen, van ouds reeds, gunstig gekend. Wie immers zou kunnen twijfelen aan het groote nut, aan de dringende noodzakelijkheid van dergelijke instelling, vooral op onze dagen. Als we rond om ons zien bestatigen wij dat alles samenspant om dien ziekelijken toe stand geschapen door een sterken drang naar zinnelijkheid, vooral in onze naoorlogsche jaren, te verscherpen. Cinemas, danszalen, slechte makkers, ongebondenheid der zeden geven zich de hand om het werk der chris telijke opvoeding der jeugd aan dewelke de gewetensvolle ouders en meesters zich jaren lang wijden, in korten tijd af te breken, en alle edele levensopvattingen te doen wijken voor eene heidensche, die maar droomt van genieten. Is er dan niets waar de jongelingen deugd en vermaak kunnen vinden en ge zonde ontspanning? Wel zeker, en hier juist komt de deugd doende rol van het patronaat op het voor plan, daar is de plaats der zonen onzer goe de burgers en deftige werklieden; zij leeren er meikaar kennen, waardeeren en helpen, en onder toezicht van een priester, geholpen door zijn verdienstelijke bestuursleden, kunnen zij op aangename wijze den avond doorbrengen, des Zondags en ook 's Maandags van 5 E tot 9 ure. Verschillige spelen zijn ter beschikking der leden. De ouders kunnen zich gemakkelijk over de tegenwoordigheid hunner zonen in de patronagezaal verge wissen daar ieder lid in bezit is eener lid- kaart die afgestempeld wordt lederen Zon dag op voorwaarde dat het lid in de patrona gezaal heeft verbleven van 6 tot 8 ure (d. i. tot na de korte geestelijke oefening) en er van voorbeeldig gedrag geweest. Het onder houd der zaal, en der spelen enz., vergt jaar lijks groote uitgaven. Die worden gedeelte lijk gedekt door de vrijgevigheid van alle menschen die de noodzakelijkheid van het patronaat verstaan en daarom hen willen ondersteunen. Eene gelegenheid kal hen daartoe geschonken worden tijdens het jaar lijks concert op half-vasten, zijnde 30 Maart. Ook alle giften worden met dank aanveerd door den bestuurder der Congregatie E. H. Deconinck, Wallestraat, 2. Om toegang te hebben tot het Concert van Half-Vasten zal eene uitnoodigingskaart streng vereischt worden. Zij zal worden af genomen bij het binnenkomen. Alwie bij vergissing' geene uitnoodigingskaart ontving en er eene begeert wende zich tot E. H. De coninck. Het programma van het feest dat om 6 u. zeer stipt begint, bevat, nevens de uitvoerin gen door het,orkest, de opvoering van de twee blijspelen Vlug verdiend en Schil ders in Huis alsook van het zangspel De Loteling in twee bedrijven. Iedereen zal ongetwijfeld zeer tevreden zijn, want er zal stof genoeg voor handen zijn om de lachspieren goed te doen werken. Het groot Kunst-Concert in de feest zaal Oud Yper van 11 Maart jongst leden, gegeven door onze befaamde Harmonie Ypriana mag gerangschikt worden onder de muziekplechtigheden1 van eerste gehalte van dit winterseizoen. Onder het talentrijk bestuur van M.l Lionel Blomme, Bestuurder der Stedelijke Muziekschool, werd een uitgelezen pro-, gramma door ons Ypersch bloeiend en, steeds vooruitstrevend muziekkorps mees terlijk uitgevoerd Het statig opening-! stuk Ruy Bias van Mendelshon, de moeilijke Danses Hongroises, 5 en 6 van Brahmsen hoog4- ieiod Mumets van Mazart, alsook iiaimonisch prachtwerk Marche du Couronnement van Saint Saens oogstten terecht den grootsten bijval en de geestdriftige toe juichingen der zeer talrijke muzieklief hebbers. Mevrouw Lisette Denié, kunstzangeres aan den Koninklijken Muntschouwburg te Brussel, deed hare zuivere en zoete prachtstem gelden in de heerlijke Ca'va- tine des Pêcheurs de Perles van Bizet, het lieflijk lied Si les Fleurs avaient des Yeux van Massenet, de smaakvolle Air de Mimi uit La Bohème van Puccini en de fijnvoelige Cavatine du Page, uit Les Huguenots van Meyerbeer. Een welver diend succes begroette haar schoon talent. AfJules Sales, Baryton aan den Konink lijken Muntschouwburg der Hoofdstad werd hoogst gewaardeerd in den prachti- gen Air de la Jolie-Fille de Perth van Bizet, het volksgeliefd aria Le Cor van Flégier, de zielroerende Prologue uit Paillasse van Léocavallo en het zoetlui- dend Sonnet van Huberti. Den groeten bijval van dezen Kunst avond bestond in de sublieme uitvoerin gen van den jongen Klavierspeler-vir tuoos Heer Guillaume Mombaerts. Op meesterlijke wijze speelde hij Twee Studiën in mi opus 10 en sol opus 10, de Nocturne in fa dieze majeur en Wals in mi majeur van Chopin, Concertstudie van Pierné, Seguedillas van Albeniz en het wonderlijk imitatief stukje van Lia- dow line Tabatière a Musique Het publiek was in verrukking en onthaalde met de meeste geestdrift deze bewonde renswaardige virtuositeit. De jonge artist strekt tot eer van zijn wereldberoemden Meester den beigischen pianist De Greef die een der laatste voor- oorlogsche kunsiuitvoeringen in onze Hallen met zijn uitmuntend talent kwam verheerlijken. De geprezen Duo des Dragons de Vil- lars van A. Maillart door de voornoemde kunstzangeres en baryton allerbest ver tolkt verwierf een algemeen applaus. Al de artisten werden natuurlijk meer maals teruggeroepen. Eene bijzondere melding, en welge- meenden proficiat aan Mevrouw Sales voor hare kundige en lastige begeleiding op piano. Eens te meer verdient de Commissie van Ypriana de rechtmatige dankbetui gingen van het Ypersch Volk, om hare onvermoeibare zelfopoffering en streven tot hooger muzikale kunst. Hertelijkdank en Proficiat In de zaal van 't Christen Volkshuis, Sint Jacobsstraat, 30, Yper, komt het beroemd gezelschap Samyn-Bullaert, uit Meenen, zijne schoonste Het gezelschap bestaat uit M. Samyn, baryton-zanger, M. Julien Bullaert, ka rakter-komiek en Mmc Samyn, volkszan geres. De laatste nieuwigheden en de beste meerstemmige kluchtzangen staan op hun programma. Overal de grootste bijval. Komt zien en oordeelt! Ingangskaart2.50 fr. voor een gan- schen avond, te bekomen aan den ingang der zaal. Op Zondag 11 Mei 1930, om 4 uur De Filosoof van Haagem operette in 3 bedrijven. Kaarten van heden af te bekomen in 't Christen Volkshuis. Pectoral Dupuis. Van af de eerste dosis gevoelt de zieke verlich ting; de hardnekkige hoest bedaart; de brand in de keel verdwiint; de flui men komen los en worden gemakke lijk uitgespuwd. Te verkrijgen in alle Apotheken. De verdeeling der bijdragen door de Gemeenten tot het Gemeenfonds voor 't jaar 1930 meldt dat Yper 332.845,75 fr. moet betalen, t.t.z. de hoogste bijdrage van de 510 steden en ontvoogde gemeen ten van Westvlaanderen, na Brugge die 1.081.885.33 ïr., Oostende die 962.955,97 frKortrijk die 690.137,70 fr Rousse- lare die 389.954,64 fr. en Mouscroen die 379,192,63 fr. te betalen heeft. De gezamentlijke bijdrage der West- vlaamsche Gemeenten beloopt tot fr. 14.035.233,67. Aangezien de redens van Ypers Ge meenteraad van 24 Februari 1.1. niet ge grond bevonden wierden, keurt de Be stendige Afveerdiging van den Provin cialen Raad van Westvlaanderen, bij besluit van 14 Maart 1.1. de begrooting goed van den Openbaren Onderstand, sluitende met 31.130,66 fr. overschot. Wij vernemen met genoegen dat de Medaillie van het Nationaal Herstel aan den ieverigen Heer Coomans. kond toe- gek .i.l te worden Dit voor de verkleefde medewerking die Hij gebracht heeft aan het Werk van Herstel in de Verwoeste Gewesten. Het Ypersche Volk biedt aan M. Coomans, zijn hartelijke gelukwenschen aan. De Zeer Eerweerde»Heer Germonprez, pastor te Poeicapelle, komt vereeremerkt te zijn met het kruis der mutualiteiten. Het Ypersche Volk biedt hem te dezer gelegenheid, zijne oprechte geluk wenschen. Sedert enkele dagen is het heerlijk Lie- vensmonument geplaatst op het marktplein van Constant Lievens geboortedorp: Moor slede. Voor de feesten van 11-18 Augustus 1929, moesten de plaasteren modellen voor de onthulling dienst doen, en wanneer de volgende dagen de talrijke bezoekers kwa men zien naar het ruiterbeeld waarvan zij in dé bladen de schoonheid hadden hooren roemen, dan stonden zij teleurgesteld voor het voetstuk dat alleen was overgebleven. Nu staat het beeld er weer, thans niet meer het plaasteren doch uit brons gegoten opdat het de onvergankelijke hulde weze van Vlaanderen aan een zijner schoonste zonen, en opdat Pater Lievens van op zijn vermoeid paard immer onvermoeid met het hoogver heven kruis zijn zegen schenken zou aan het land waar zijne wieg stond en navolgers zou vinden bij het volk dat hij enkel uit hoogere zielenliefde had verlaten. Dank zijn beeldhouwer Josuë Dupon en de Gebroeders Minne, bronsgieters, door wie Vlaanderen een heerlijk christen monument is rijker geworden. Van deze gelegenheid maakt het Lievens- komiteit gebruik om al degene te danken die tot het wellukken der Lievenshulde heb ben bijgedragen, en verzoekt de Gemeente besturen alsook de personen die hunnt in schrijving nog niet hebben gestort het ten spoedigste te willen doen op postch. 2079.94. Lievenscomiteit-Moorslede. ROUWBERICHTEN Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de Solemneele Mis te wil len bijwonen, welke op Zondag 23 Maart om 9 uren, in de Kerk der Paters Karme lieten zal gezongen worden, tot ziele- lafenis van geboren IRMA SALOMÉ Sch... Jan en zijn broeder Edmond, van Gent, voor diefstal, elk 50 fr. of 15 dagen, voorwaardelijk gedurende 3 jaar. Van Th... bekomt vrijspraak. Liet... Felix van Poperinghe voor beleedigingen 20 fr. of 3 dagen, voor waardelijk gedurende 1 jaar. Del... Leonie van Gheluveft voor slagen 10 fr. en voor beschadiging 5 fr. voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Daarbij moet zij aan de burgerlijke partij; 10 fr. betalen als schadevergoeding. Del... Camiel van Yper die een boompje gebroken had wordt tot 26' fr. boete of 8 dagen veroordeeld. Voorwaar delijk gedurende 3 jaar. Zijne drie kame raden bekomen vrijspraak. Balloye van Yper wordt bij verstek, veroordeeld tot 15 dagen, gevang en 26 fr. boete of 8 dagen gevang, voor slagen: aan: de politie, voor dronkenschap 15 fr. of 3 dagen. Mont... Lionel voor dronkenschap; 1 fr. of 1 dag, voorwaardelijk, gedurende 5 jaar. Ca... Em. van Yper die moeilijkhe den gehad heeft met eene dame en hare meid die hetzelfde huis bewoonde en hun wat lieflijke namen naar het. hoofd had. geslingerd wordt voor die feiten tot 3, maal 20 fr. boete of 3 dagen gevang; ver oordeeld, voor beschadiging aan afsluiting nog 25 fr. of 3 dagen- Gèzien de laffe handelwijze van den betichte tegenover twee reeds bejaarde vrouwen en ook om dat het de laatste zaak van dien aard niet is waarvoorde betichte te verantwoorden heeft, had het openbaar ministerieeene strenge toepassing, der wet gevraagd. Voorwaardelijk gedurende een. jaar. Mijn... Emièl van Hooglede voor overtreding van de wet op alcoholische dranken wordt tot 500 fr. boete of 15. da gen veroordeeld. Cas... Prosper van Kemmefen D Arthur ook van Kernmei voor lichte ge welddaden elk 20 fr. of 3.dagen.De eerste daarbij voor beleedigingen 1.0 fr. of 2 da gen en voor opstand en smaad 50 fr. of 15 dagen. Voorwaardelijk gedurende 5 jaar voor de korektioneele straf en 1 jaar voor de politiestraf. GomMarcel, van Wytschaete bekomt vrijppiraak. Desn... Oscar en zijne vrouw Lie... Philomena van Ploegstsert worden ver volgd voor slagen de le voor slagen 3.0 af 10 dagen, voor 2e feit slagen 26 fr. of 8 dagen, voor beleedigingen 10 ïr. of 2 dagen en voor dronkenschap 15 fr. of 3 dagen. De Vrouw, voorslagen 20 fr. of 3 dagen. Ten... Anna, herbergierster te Ploegsteert, om drank te hebben besteld aan een persoon die beschonken was 25 fr. of 3 dagen. De straffen der beide vrouwen voorwaardelijk gedurende 1 jaar. De le moet daarbij aan de herbergierster die zich als burgerlijke partij had aange steld de som. van 200 ir. betalen als schadevergoeding alsook de kosten der aanstelling. Del... Frans en D'H... André, beiden van Wervik, waren in beroep gegaan te gen een vonnis door de politierechtbank van Wervik, tegen hen in zake auto-on geval, uitgesproken. De rechtbank na onderzoek bekrachtigd het eerste vonnis voor wat aangaat D'H... en veroordeeld hem daarbij tot de kosten, doch vernie tigt het eerste vonnis voor wat Del. be treft en verzendt hem vrij zonder kosten. Goe... Leon van Becelaere voor sla gen 26 fr. of 8 dagen, voor beleedigingen 10 fr, of 2 dagenen voor dronkenschap schap 15 fr. of 3 dagen. Voorwaardelijk gedurende 3 jaar en 1 jaar. Verd... Achiel van Yper, wordt voor slagen tot 26 fr. boete of 8 dagen gevang veroordeeld. Voorwaardelijk gedurende 3 jaar. Te Moeskroen komt godvruchtig te overlijden Mijnheer Cyrille Delaere, broe der van Zeer Eerweerde Heer Kannunik Delaere. gewezen Pastor-Deken van Yper. Het Ypersche Volk biedt aan de familie van den afgestorvene de uitdruk king zijner gevoelens van kristene deel neming. Toen de school verledene week ge daan was, reed een vrouwpersoon met haar velo aan de Hondsstraat een kindje omver dat ten gronde lag te kermen. De daar op 4 enst zijnde policieagenl Michel Depuydt gebood haar te staaan, doch zij gebaarde het niet te hooren en reed de Dixmudestraat op in volle vlucht. Ziende dat zijn geroep niet en baatte eischte de agent een velo op en reed haar dadelijk achterna. Hij gelukte erin haar te achter halen en maakte het vereischte proces verbaal op wijl een heele bende school jongens haar eens ter dege uitjouwde. Maandag werd onder grooten toe loop van volk begraven Arthur Clays, oud 56 jaren, die Woensdag laatst, zoo jammerlijk verongelukte te Tertren i Henegouw. Hij was daar aan een groot aardewerk bezig met zijn zoon op een diepte van 8 meter? Op zeker oogenblik kwam een groote bres iraar beneden en bedolf vader en zoon. De zoon die maar half genepen zat kon er uit met lichte kneuzingen. Doch de vader bleef er onder liggen. Hij was een arm en been gebro ken en overgansch het lichaam gekneusd. Toen men er in gelukteliem te bevrijden had hij opgehouden te leven. Aanrijding. Zaterdag namiddag gebeurde in de Rijselstraat eene botsing tusschen een auto die door de voornoem de straat de Markt opreed en eenen: moto die van de Oude Kieermarkt kwam. Eene vrouw afkomstig van Meenen, die langs achter op den moto zat, werd nog al ern stig gekneusd en moest in een naburig huis binnengeleid worden, waar een bij geroepen geneesheer haren toestand on derzocht. De politie ter plaats stelde on- middelijk de verantwoordelijkheid vast. Eene vrouw die in de aanrijdende auto zat was alles behalve fatsoenlijk. Dit vreeselijk ongeluk gebeurde onder de oogen der zuster die onmogelijk hulp kon bieden en die van ontsteltenis in be zwijming viel. Spoedig was eene groote menigte ter plaats. Het lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. MARKTPRIJZEN Yper, 55 Maart. Tarwe 133-135; kool zaad 335-360; klaverzaad 1500-1600; rogge 88-90; boekweit 224-226; haver 84-86; brou- wersgerst 145-147; voedergerst 103-105; erw ten 229-231bloem 217-221; maïs 104-107; paardeboor.en 171-173; gruis 92-94; zemelen .125-127; limzaarimeel 185-188; lijnzaadkoe- ken 169-172; aardappelen 22-25; boter 27-29; i eieren 0.65-0.70; biggens 325-420; en 16 den kilo; strooi 28-22; hooi 63-80: ruw vlas 100- 120; ehieoreibodnen <1928> 120. 115291 130; voederbeeten 116-120 de 1000 kilos. Roesselaere, 18 Maart. Tarwe 125; rogge 170; boekweit 85 haver 90; gerst 160; erw ten 160 witte boonen 215; lijnmeel 155; vlas 120; voederbeeten- 8.00; aardappelen 20; klaverzaad 1300; strooi 30; hooi 75. ehicorei- boonen 95; tabak 800; koolzaadolie 95; lijn zaadolie 650; nitraten 610; ammoniak 157; eyanamide 150; viggiens 18 den kilo; boter 28; eieren 0.65. Veurne, 19 Maart. - Eieren 0.60-0.65; bo ter 24-25: aardappelen 20: tarwe 120-130; haver 80-85; gerst 115-120; paardeboonen 140-150: erwten 180-190 hooi 700-900; strooi 300-350; klaverzaad 7-8. Dixmude, 17 Maart. Boter 25-26; eieren 0.60-0.65; aardappelen 25; tarwe 135; rogge 100; haver 95; strooi 300-400; hooi 700-1000. Kortrijk, 17 Maart. Witte tarwe 125- 130; rogge 85-ffL haver 80-85; paardeboonen 150; gerst 115-120; tarwebloem 210; inland sche zemelen 85: gorte zemelen 100; hooi 75-80; strooi 30aardappelen 30-35: boter 27-29; eieren 0:60-0.65; voederbeeten 10; Turksche tarwe Plata 100; id. Cinquantino 140; inlandsch lijnzaad 210; inlandsche lijn zaadkoeken 145; Amerikaansche lijnzaad koeken 147; koolzaadkoeken 120; nitraat van Chili 158; ammoniak sulfaat 151; lijnzaad olie 615; koolzaadolie 610; vlas der Leie 50-140; wit vlas 1000-2500; vlas op den grond geroot 850-1050; ruw werk 350-425; fijn werk 525-775; suikerijwortels 95; nieuwe sui- kerijboonen 108. VEEMARKT. Te koop gestelde dieren 338; 144 koeien, middeitprijs levend gewicht 6.75; 125 vaarzen 7.75; 40 stieren 7,50; 25 ossen 7.75; 4 varkens; 1 schaap. TOMBOLA DER TENTOONSTELLINGEN DE GROOTE LOTEN. Fen lot van 2C0 000 fr. werd gewonnen door Boekje 38617, blad 08 Vier loten van 50.000 fr. dror de num mers 303957 07, 359519 09, 386462 06, 386513 07 Twintig loten van 10.000 fr. door de nummers 11264605 163419 05 167810 01 186570 02 189012 05 256742 02 309940 05 363628 05 36472707 372948 10 383613 07 386817 10 39967701 194697 08 399430 08 413804 10 48945904 498377 06 529471 02 560410 01 Wij hebben de eer U (e verzoeken te willen tegenwoordig zijn op de Algemee- ne Vergadering die zal gehouden worden op Maandag 24 dezer, ten Maatschappe- lijken Zetel Gasthuis Continental in Stad, om 17 uur. Dagorde Verslag der laatste Algem. Vergadering. Finantieel Verslag. Goedkeuring van de rekening. Kiezing van twee Beheerders en een Commissaris Uiitredende Beheer ders HH. Aiiné Gruwez en Jean Van der Ghote. Uittredende Commissaris-H. Pros per Craye. Uitbetaling der interesten. Verscheidene. Voor den Beheerraad J- De Schrijver, Van der Ghote. De Voorzitter, A. Donck. BURGERSTAND VAN YPER. van 13 lot 19 Maart 1930. Geboorten. D'haene Jozef, Dickebusch steenweg. Parminter Donald. Surmont de Volsberghestr. Odent Lucienne, Zonne- bekesteenweg. Vienne Gabriël, Zonnebeke- steenweg. Gryson Yolande. Zonnebeke- steenweg. Verbrugghe Eugène, Zonnebe- kesteenweg. Erard Hilda. Bruggesteen- weg. Cofïyn Jerome, Veurnesteenweg. Deloridere Jozef. Meenensteenweg. Ter- ryn Georges Lombaardstraat. Overlijdens. De Cock Petrus. 82 j.. ge- pensionneerde. wed. Decoster Elisabeth, Car- tonstraat. Dethoor Adriana. 33 j., dia mantbewerkster. ongeh.. Zonnebekesteenweg. Vandenabeele Petrus. 67 j.. hovenier, echtg. Peperstraete Zepobie. Maloulaan. Br.elen Euphrasie, 51 j.. herbergierster, echtg. Masure Honoré. Dix~uudesteenweg. D'haene Jozef. 7 d.. Dickebuschsleenweg. POPERINGHE. van 13 tot 20 Mairt i"30. Geboorten. 78. Vanderma' ..ere Willy, i. v. Mam-ice en Lelieur Jeanne Renïnghelst. 79. Ostyn Denise. d. v. Eectr "anneste Julienne. Watou. 80. Verhul r z. v. Pierre en Vaneechoutte Irma. s_. O. 81. Caron Yvonne, d. v. Jerome en Declerek Simonne. sectie I. 82. Schabaliie Raoui. z. v. Sadi en Deboutte Mathilde, Bertenpl. Overlijdens. 47. Lebbe Marie. 10 m.. d. v. Maurice en Pareyn Alice, Pottestr. 48. Candaele Si'.vie. 64 j.. huishoudster, wed. Vanspranghe Pierre, Veurnestraat. 49. Maertens Arthur, 67 j.. timmerman, wed. v. Trawant Ciotiide, Boeschepestraat. 50. Boerhaevc Rosalie, 66 j., huishoudster, echtg. v. Jules Houwen. Yperstraat. 51. Vitse RoraUe. 78 jwed v, So.nty Gustave. Sint Michielstraat. Studiën van de Notarissen PIETERS te Reninghe. en BOUCQUEY te Poperinghe. OP VRIJDAG 28 MAART 1930; om 2 Va u. namiddag, te YPER in de gewone gehoorzaal var: het Vredegerecht, groote markt, in eene enkele zitting en ten overstaan van de H.H. Vrede rechter en Griffier van het 2" kanton Yper, OPENBARE LICITATIE VERKOOPING der volgende onroerende goederen, gestaan en gelegen te WOESTEN. Eerste Koop. Eene HOFSTEDE, groot onder grond van gebouwen wei en zaailand: 1 Ha., 31 a., 16 ca., kadaster wijk B, nrs 16-7. o-lO, b-9-e., palende van Noorden aan de Steenstraat. Gebruikt door Camille Dehoudt tot 1 Oc tober 1932. Tweede Koop. De hoeveelheid van 15 a., 40 ca. HOVENIERLAND, kadaster wijk B, nr 231-d, gelegen bachten de loskaai van den Buurtspoorweg Yper-Veurne. Verdeeld in twee loten. Gebruikt door Leon Dendoncker on- Cyrille Ollevier. Grosse vonnis, titels en plans berusten ter inzage ter studie van den Notaris.; Sieters te Reninghe. *'A LSD GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen k ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. fj van; EERSTE KEUS. Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven. gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. M-eenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, dtaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, desla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn. enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos4.50fr.de halve doos 3,50 fr Statieplaats YPER PI. de la Station LokaalLocal C. S. Y. K. II. M. Y.-ECY. -C P.Y. NOENMALEN aan taste en matige frijxett. DINERS a f rix fixe - Prix moderis aan alle uren. atoutheure. Gekende Wijnkelder Gave renommee.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3