FABRIQÜE DE FAUTEUILS ER TOUS GENRES JULLb olLLL, 16, Rue de Menin, 16, YPRES. 1 na üiïi' m site. VüSüiEDE Garage Devos<S Daoianekel DE RQOOE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Ferdinand msigrüiSü-üiBia In 't Buitenland De Ypersche Handelsfoor is gereed. Stores - Ridsaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Mateias - Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Fious Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. li li r~c* nil i r— Tapissier-Garnisseur Coöperatieve voor Oorlogschatie Prijskamp van uitstallingen met natuurlijke planten en bloemen versierd. Franciscaansche Bedevaart Bolspel. -- Matchen voor den Beker. Militie Lichting 1931 Christen Middenstand - Yper DUITSCHLAND. ZOMERUUR Rechterlijke Kroniek SPORT Boter straat. 6, - - YPER - - Ret is reeds vezen dat de nieuwe Autos Ev. BAETE-TQNPsON Koud Buffet Buffet froid Bouwstoffen en Kolen De toebereidselen der Tentoonstelling loo pen op hun einde, en alle maatregelen zijn getroffen om een machtigen bijval te gemoet te gaan. Zeoals gemeld, zal de plechtige opening der Foor plaats grijpen op Witten Donderdag om 14 uren in de zalen der Middelbare School. Mondstraat. Na het bezoek aan de stands in deze school ingericht, zal er in groep naar de Hallen worden gegaan waar eene afdeeling der Tentoonstelling twee vleugels inneemt. Voor aleer de Hallen binnen te treden zal er in naam der Handelskamer eene kroon worden gelegd aan den voet van het monu ment der Ypersche gesneuvelden; door deze huldeblijk wordt er eene dankbare herin nering geschonken aan onze duurbare doo- den. en tevens herdacht wat zij deden en leden voor ons allerheil. 's Avonds worden de deuren der tentoon stelling gesloten om 20 uren. Vrijdag 18 April, opening der zalen, om 9 uren tot 12 uren en van 13 U tot 19 uren. Zaterdag 19 April, opening om 8 uren tot 12 uren en van 13 uot 19 uren. Zondag. Paschen, 20 April zijn de zalen toegankelijk van af 8 uren 's morgens tot 12 '1 en van 13 1 uren tot 20 uren. Op 2' Paaschdag 21 April zijn de openings uren dezelfde als op Paschen. Verleden week wierd kenbaar gemaakt dat de kooperskaarten per 100 genomen aan 1 fr. per stuk verkrijgbaar waren; men ge lieve te willen lézen per 25 in plaats van per 100. Op Witten Donderdag, om 18 uren. zal er eene reeks van 75 lichtbeelden op het doek vertoond worden door het huis Robert La- cante, in de Studiezaal van de Middelbare School. 1' verdiep. Op Zondag Paaschdag en Maandag twee den Paaschdag zal deze vertooning insgelijks plaats grijpen, onderscheidelijk om 15 en 18 uren. Deze lichtbeelden zullen merkwaardige zichten Weergeven van Yper. vroeger en hedendaags en zullen door den heer Georges Braem, die op verzoek van het komiteit deze taak zeer bereidwillig' heeft aanvaard, aan gekondigd en uitgelegd worden. Een paar woorden Ypersche geschiedenis zullen dus elke photo opluisteren. De photo-tentoonstelling wordt van dag tot dag merkwaardiger en het Bestuur is verplicht geweest, drie zalen tot dit doel einde te gebruiken in plaats van twee. Men verzoekt de Yperlingen deze eenige en merkwaardige tentoonstelling bij voorkeur den Vrijdag en Zaterdag te bezoeken, wan neer het gedrang der toeschouwers zoo groot niet zal zijn dan op den hoogdag van Pa schen en tweede Paaschdag. Het Komiteit heeft er voor gezorgd een catalogus op te maken, vermeldend in de beide landstalen de naam der eigenaars, den aard en kortbondige beschrijving der ge leende photos, schilderijen en gravuren in I de zaal waar dezelve tentoongesteld zijn. j De welwillende medewerking van den heer Verwilshen, Koninklijke Hoog-Commissaris, j schenkt aan de Tentoonstelling een nieuwen luister: de door hem aangebrachte photos en documenten, allen merkweerdig, geven een hoofdstuk der geschiedenis van Yper en vervullen eene gansche zaal. M. Antony, Stadsbibliothecaris, heeft ook met veel welwillendheid, merkweerdige aan brengsten gedaan uit de Stadsbibliotheek. Waarlijk er mogen geene bijdragen meer inkomen, er ware gebrek aan plaats, en er zijn nochtans veel klassen in de Middelbare School... Te veel bijval is ook iets! De gevende Handelsfoor gaat dus een .machtigen bijval te gemoet, die, ais het weder medeslaat, tot een waren triomf zal leiden. Yperlingen, bevlagt uwe huizen als blijk van aanmoediging en erkentelijkheid voor de inrichters en als welkomsgroet voor de vreemde bezoekers. COMPTE CHI 'ES POSTAUX 129.989 De Heeren Aandeelhouders zijn ver zocht de Algemeene Vergadering te willen bijwonen op Zondag 27 April 19 om 10 1/U in de Oud Yper» Staiiepiaats te Yper (Art. 47 der standregelen), ten einde te beslis sen over de verschillende punten op de volgende dagorde gebracht. Dagorde 1° Verslag van den Beheerraad en van den raad der Commissarissen 2" Onderzoek en goedkeuring van den bilan van 1929 3" Ontlasting te geven aan de Beheerders en Commissarissen 4" Benoeming der Beheerders en Com missarissen. Zooals voorgaande jaren, richt de Koninklijke Hof bouwman ischappijnog eens haren jaarlijkschen prijskamp in, op Witten Donderdag. De uitstallingen met natuurlijke planten en bloemen versierd vleien het oog van den voorbijganger, van den toerist, zelfs van den man der straat. Men staat stil, men bewondert de uitstalling en men gaat binnen bij den handelaar om te koopen. Koopwaren alzoo aangeboden lokken den kooperaan en den handelaar is ruim schoots beloond over zijne poging en moeite. Met Paschen en de handelsfoor zal Yper duizenden bezoekers ontvangen de huizen en de straten moeten hunne feestkleedij aantrekken en hoe kunnen zij een aantrekkelijker uitzicht hebben dan met eene versiering van schitterende uitstallingen getooid met planten en bloemen. Dat alle handelaars in deze gansch kostelooze prijskamp mededingen Het voldoet eene inschrijving te zenden naar M. Ferdinand Dethoor, Secretaris der Koninklijke Hofbouwmaatschappij Rijsselstraat I S. De juryleden nemen de uitstallingen in overzicht Witten Donderdag van 2 tot 5u. namiddag; diplomas en medaillen worden navoigens verdiensten nog denzeifden avond uitgereikt. De bijval vermeerdert van jaar tot jaar ongetwijfeld zal de inrichtende Konink lijke Hofbouwmaatschappij nog eens een prachtigen bijval oogsten, hetgeen wij haar van harte wenschen. Naar Lourdes van 27 Mei tot 4 Juni. Uit Kortrijk 2 KI. 610 fr. 3* Kl.400fr. Inschrijvingen bij E. P. Attanaas, Ca- pucienenklooster, Yper. Woensdag werd de laatste match der reeks gespeeld tusschen den Katholieken Kring en de Coöperatieve, in de tra van laatstgenoemde maatschappij. De gewone mannen traden op met hun gewone leiders, behalve dat bij de Cercle- mannen de Heer Tavernier vervangen was door Heer L. Nevejans. Als scheids rechters de H.H. Cornette en Vanmarcke. De match werd in twee partijen afge speeld die gewonnen werden door den Katholieken Kring met 10-8 en 10-6 pun ten. En daarmee is het seizoen der mat chen ten einde. Na het werk, de bekroning. Het Komi teit zal eerstdaags beslissen met welken luister de overgave van den beker aan de kampioenen zal geschieden. De Bascule die twee jaar te reke gewonnen is, be machtigt den beker in eigendom. Algemeen klassement na den 20" match Uespeeld Gewonnen Bascule 8 8 Katholieke Kring 8 5 Statie 8 4 Coöperatieve 8 2 Postje 8 1 Een die er was. Zeer belangrijk bericht Zijn verzocht zich bij het Gemeentebe stuur aan te melden tusschen t - en 20 SVÏei aanstaande (en niet zooals voor de vroegere lichtingen van 1- tot 31 Oogst) om er het vereischt formulier in te vullen of om hunne aanvraag schriftelijk te laten geworden aan den Burgemeester binnen hetzelfde tijdperk 1. De jongelingen geboren in 1912 of 1913 die begeeren hunnen militairen dienst te doen met de lichting 1931 2. De miliciens der klas 1931, de uitge- stelden en de bij deze klas gevoegde ver daagden die om een uitstel van onbepaal- den duur verzoeken 3. Die om eer. uitstel van één jaar of omde vernieuwing van een uitstel verzoe ken. Na 20 Mei zullen er geene vragen meer kunnen aanveerd worden. De vragen om intrekking van uitstel worden na 15 September niet meer aan genomen. Yper, den 9 April 1930. De Burgemeester, H. SOBRY. Zondag had er eene welgelukte verga- dering plaats voor de leden in het gewoon lokaal. Heer Vuylsteke van Kortrijk handelde over Verzekering. De Voorzitter, M. Gustave Delahaye, sprak over de nieuwe wetregeling, over de gezinstoelagen en de nieuwe wets voorstellen ter Kamer neergelegd. Met algemeene stemmen werd de volgende motie aangenomen, welke zal gezonden worden naar den Heer Minister én naar Kamer en Senaat. De Christen Middenstand van Yper, in zijne Algemeene Vergadering van 6 April 1930, gehoord hebbende de uiteenzetting over de nieuwe sociale wetsvoorstellen, besluit bij algemeen- heid van stemmen door dit verzoek- schrift aan Mijnheer den Minister dringend te vragen de wetgeving op de gezinstoelagen uit te breiden ook aan den kleinen Middenstand, en teekent protest aan tegen de lasten en plage- rijen die nieuwe wetten zouden aan den Middenstand opdringen Een proces of geding is aangeleid aan 't gerechtshof van Berlijn; Re den eene erfenis van 200 millioen marks, dat is 17 milliards, 200.000.000 frank door een goudsmid in October laatst, achtergelaten. Bij eigenhandig testament had hij geheel de fortuin gegeven, over een jaar, aan zijn vennoot, aan zijn vrouw, en eene vriendin te deelen. Alle bloed verwanten waren uitgesloten. Deze, 32 in getal, en allen kleine en arme menschen hebben een geding inge spannen om dat testament te doen verbreken. Maar daar zij zonder mid dels zijn, zijn zij erin gelukt met een advokaat overeen te komen: deze wil de zaak doordrijven op deze voor waarde 20 indien de eischers win nen en 0 als zij verliezen. Dat geding maakt veel ophef onder 't volk. ABYSSINIE. Keizerin Judith van Abyssinie is den 2 April overleden in den ouder dom van 54 jaren. Aardige geruchten loopen over die plotselinge dood. j Die Keizerin had, een jaar en half geleden, moeten van den keizerlijken troon aftreden ten voordeele van den Negus Tafari. Dat stond de aanhan- I gers van Keizerin Judith niet aan, iets veunsde onder den asch en einde Maart j was een oproer tegen Negus Tafari uitgebroken. Doch deze wierd wreed 't in den nacht van Zondag 13 April, dat, dees jaar, het zomeruur in voege treedt. Men zal wel doen Zaterdag avond bij het ter rust gaan, de uurwerken een uur vooruit te zetten. Vanaf Zondag morgen wordt alles op het zomeruur geregeld. Deb. Camiel van Vlainertinghe.voor slagen aan een kameraad, 26 fr. of 8 dagen, voorw. ged. 5 jaar. San. Elvire van St-Jan, die bij eene gebuurvrouw een konijn gestolen had, wordt tot 100 fr.boete of 1 maand gevang veroordeeld. Voorw. ged. 5 jaar. Ferb. van Ronse, die in de Samen werkende Maatschappij van Komen werk zaam was,had middel gevonden om langs eene val eene zekere hoeveelheid koop waren uit liet magazijn weg te nemen. Zekeren dag werd hij in bezit gevonden van gestolen waar. Die ontrouwe werk man moet voor ongeveer 3775 fr. aller hande waren ontstolen hebben. Een huiszoeking te zijnent gedaan, leidde tot de ontdekking van omtrent 1200 fr. ge stolen goed, die dan ook terug gegeven wierden. Gezien zijnen jeugdigen ouder dom en zijn goed voorgaande werd Ferb. tot 4 maanden gevang veroordeeld, voorw. ged. 5 jaar. Co. Ursula van Yper, voor slagen aan twee vrouwen die bij haar inwoonden 50 fr. of 15 dagen, voorw. ged. 5 jaar. Zij moet aan de oudste der twee welke zich als burgerlijke partij had aangesteld, de gevraagde 100 fr. als schadevergoeding en de kosten harer aanstelling betalen. Dem. Jules en Se. Camiel van Waasten, die kiekens bij een gebuur ge stolen hadden, wordende 1 tot 15dagen gevang en 26 fr. of 8 dagen veroordeeld, de 2e tot 1 maand gevang en 26 fr. of 8 dagen. De eerste had oe bestolene ver goed na dat deze klacht had ingediend. Vol. Alois en Dep. André van Pas- schendaele, waren vervolgd voor weder zijdsche slagen. Gezien de feiten ten laste van den 2" alleen bewezen zijn, wordt hij tot 26 fr.boete of 8 dagen gevang veroor deeld. Voorw. ged. 3 jaar. Dev. Gustaaf en Car. Georges van Yper, die aan de bazin die hun liever niet in hare herberg had kaaksmeten gegeven hadden, worden elk tot 26 fr. of 8 dagen veroordeeld. Voorw. ged. 3 jaar. Vuil. Achiel van Yper, bekomt vrij spraak, de feiten ten zijnen laste niet genoeg bewezen zijnde. I en bloedig geclempd. Het leger van Tafari overviel de oproerlingen die 10.000 mannen sterk waren, aan wier hoofd Ras Jussa Oli stond, de gemaal van Judith. De opstandelingen wier den verpletterd en de Ras Jussa viel gedood. Bij 't vernemen van die geweldige dood zou Judith Zaoditio, de Keizerin, gestorven zijn aan hertsverlam ming 't geen bij traditie, daar zou beteekenen dat de Keizerin geeu na tuurlijke dood gestorven is. Na die dood ging Xagus Tafari ter stond naar 't Keizerlijk paleis die met troepen bezet was. Hij wierd Koning der koningen uitgeroepen en ge kroond! In de stad is alles rustig! zegt men. ZWITSERLAND. De Volkenbondscommissie bespreekt den handel in vrouwen Bestaat er handel in vrouwen in beschaafde landen Ja, vrouwen, en vooral jonge doch ters worden opgekocht, men belooft hun goede kost. schoone kleederen, somtijds een schoon huwelijk en een goede som gelds daarbij... Eenige, lichtzinnige of verleide geven toe en daar voor een sommetje zijn ze naar bordeelhuizen gezonden, ver van huis en somtijds in vreemde landen van waar zij niet meer weg geraken. Welk is de bijzonderste reden van die omkooping van vrouwen of jonge dochters? Spijs voor de Bordeelen. Dat is nu eens al wat krapuleus is en 't is daarom dat de Commissie van den Volkenbond de zaak aangepakt heeft. Zij heeft in vele landen gevraagd hoe de staat van zaken is met de Bor deelen, en met de zegeling van de Prostitutie, of dienst van vreemde vrouwen. Dertig landen hebben geantwoord dat zij die reglementeering afgeschaft hebben en ook de Bordeelen of slechte kusten en dat zij de onaangenaamhe den niet tegengekomen zijn die zij vreesden, integendeel dat de toestand zeer bevredigend is en dat de handel in vrouwen daardoor zeer verminderd is. Wanneer zal men te Yper de Bor deelen sluiten LOOPENDE NIEUWSTIJDINGEN. Een worsteling met een gewonden leeuw. Een jager. Vermeulen gëheeten. heeft volgens een Reuterbericht uit Mafeking (Zuid-Afrikaeen verhaal gedaan over een ontmoeting op leven en dood met een leeuw in Betsjoeana- land. Meenende dat de leeuw dood was. ging Vermeulen het struikgewas in waarop de leeuw, die alleen maar gewond was. op hem toesprong. De jager greep de voorpooten van het dier en hield die stevig vast alsof zijn leven er van afhing, was ook het geval was. en schopte den leeuw aanhouden tegen de maagstreek. Ten slotte vielen bei den uitgeput neer. In weerwil van zijn uitputting slaagde Vermeulen er in zijn geweer, dat hij had laten vallen, te pakken en den leeuw te dooden. Zijn toestand is vooruitgaande. De Koningin Victoria van Zweden is overleden te Rome, zij was 68 jaar oud en is met een panterschip overge voerd om in Zweden begraven te zijn den 9 April. Het Belgisch Hof heeft voor 14 dagen de rouw aangenomen. In Rusland is de beweging tegen het vieren van de Paaschfeest in vol len gang. De bakkerijen en winkels zijn streng verboden het brood en de gebakken die sedert eeuwen in gang- was voor die feesten, nog te bakken en te verkoopen. Leve de Russische Vrijheid. --Twintig Russen, vroeger in dienst hij de Sovjets-delegatie, die niet wil len wederkeeren naar Rusland (zij weten zeker wel waarom) zijn allen ter dood veroordeeld en hunne eigen dommen zijn verbeurd verklaard. Te Cannes, in Frankrijk, wierd de eeuwfeest gevierd van Frederik Mistral. Een ware dichtergenie op de goeste van onzen Guido Gezelle. Hij wordt genoemd de Bloem van de Middelandsche zeestreek». Door de macht van zijn woord en zijn dicht, heeft hij het provinqal, dat als een gewestspraak versteken was, weder opgericht en doen schatten zoo hoog als Italiaansch, Spaansch, en Fransch. Zijn standbeeld is te Cannes op de openbare plaats. I reed naar Dadizeele. alwaar hij eene boodschap moest doen. Kwart voor 11 ure reed M. Camiel Vanmoerbeke. 35 jaar oud. aanmnber. wonende te Roe- selaere, met een taxi aan gemelde plaats voorbij en bemerkte er een auto omgekeerd in den gracht. Hij stopte en hoorde van uit den omgekantelden auto hulpgeroep. INE Vanmoerbeke en de chauffeur gingen er dadelijk naar toe en vonden den geleider bewuste loos tusschen den verbrijzelden voor- I trein aan het stuur liggen. Men moest zijne kleederen aan stukken snijden om hem te bevrijden. Het was Roger Cneud. NL Opelaere was ook erg ge steld. Beiden werden met den taxi naar het heelkundig gesticht van den H. Jozef overgebracht. Cneud had eene dubbele schedelbreuk bekomen en was gekwetst aan de horst. Zijn toestand was zeer erg en men vreesde een noodlottigen afloop. Wat NI. Opelaere betreft, deze had verscheidene kwetsuren en kneuzin gen bekomen, doch was gelukkig niet gevaarlijk gekwetst, en werd na eeni ge zorgen ontvangen te hebben naar zijne woning gevoerd. Men denkt dat de stuurstang van hun auto zal gebro ken zijn, waardoor het voertuig van den steenweg bolde om dan over den aarden weg, op twee kleine boompjes, die gebroken werden, te botsen en van daar in de gracht om te kantelen. De auto is gansch buiten gebruik. De gendarmerie van Nleenen en Lede- ghem stelde een onderzoek in. Zondag- kwam veel volk ter plaats van het ongeval. Maandag was de-toestand van Cneud nog immer zeer bedenke lijk. De snelheidsaanduider stond op 108 kilometers. 3 m., Zonnebekestw. Caenepeel Maurice, 1 m.. Ed. Fiersstr. Hollebeke Amelie. 87 j., ongen., Meenenstw. J/Ouf Ludovica, 63 j., kantwerkster, wed. Glissoux Nestor. Zonne- bekestw. Van Maele Madeleine, 7 m.. Veurnstw. Deleye Marie-Louise, 73 j., echtg. Huyghe Edmond, Zonnebekestw. Huwelijk. Wildermeersch Victor, tapijt wever en Gabrielle Coghe, werkvrouw. fl'ATOU, maand Maart 1930. Geboorten. Vermeulen Michel, z. v. René en Emma Decae. Bellynck Ivonne, d. v. Julien en Zoé Vaesken. Overlijdens. Ostyn Denise, 15 d.. d. v. Hector en Julienne Vanneste. Woussen Alois, 64 j. ongeh. MOORSEELE. Moorddadig Mes sengevecht. Een vlaswerker dood gestoken. Zondag avond rond 11 ure, werd de zoo rustige gemeente Moorseele, het tooneel van eene bloe dige vechtpartij, in dewelke een per soon het leven verloren heeft. Zondag avond, rond 10 ure, bevon den zich eenige verbruikers in de her berg üe vlasfabriek gehouden, door Constant Vaudeputte, wijk Over- Heule, en verscheidene van hen waren aan het bolspel. Onder hen bevonden zich de genaamden Germain Catteeuw, 25 jaar, vlaswerker,, gehuwd, en Sla- nuz Achiel, 25 jaar, vlaswerker, ge huwd, beiden wonende wijk Over- Heule. Onder het spel ontstond eens klaps tusschen deze beiden voor eene nietigheid eene woordenwisseling, die weldra hoog opliep. De haas, voor een gevecht vreezende, zette beide twisters aan de deur. In de straat werden zij weldra handgemeen. Eensklaps slaak te Slauz een kreet en liep de herberg Zuicl-Ouckene gelegen rechtover de andere herberg binnen, en plofte er ten gronde. Toen men hem ter hulp snélde, gaf hij geen teeken van leven meer. De ongelukkige had eene mes steek bekomen in de richting van het hart. Een geneesheer spoedig ter plaats geroepen, kon slechts den dood vaststellen. Catteeuw, die de vlucht genomen had, werd in zijne woning aangehouden en naar het gemeente huis geleid. Ondervraagd, loochende hij den messteek toegebracht te heb ben. Het wapen der misdaad is ook niet teruggevonden. Catteeuw werd opgesloten tot de komst van het par ket van Kortrijk ,dat verwittigd werd en heden Dinsdag ter plaats afgestapt is. vergezeld van een wetsgeneesheer, die tot de lijkschouwing van het slachtoffer zal overgaan. Maandag namiddag werd Cktteeuw naar Kortrijk overgebracht om door den onderzoeksrechter onderhoord te worden. Alhoewel hij hardnekkig blijft loochenen werd een aanhou dingsmandaat tegen hem afgeleverd. Catteeuw werd in het gevang van Kortrijk opgesloten. SLYFSKAPELLE (onder Moorsle de). Hevige brand. Zaterdag morgen .rond 7 ure. is alhier brand uitgebroken in een huis van de Water straat. Het vuur. ontstaan langs den achterkant van de woning, nam spoe dig eene groote uitbreiding, zoodat geheel Slyps in opschudding was. Heel het gebouw is de prooi van de vlam men geworden. Dank aan de kracht dadige hulp van de geburen. konden het vee en eenig gerief gered worden. Ongelukkiglijk is de schade niet ver zekerd. Dadizeele. Auto omgeslagen. '/-■ rdag avond, rond 11 ure. is op den si eg van Nleenen naar Roessdae- re. iuachen de gehuchten Kleppe en Kezelberg bijna rechtover de hofste de van den landbouwer Paul Pype. grondgebied Dadizeele een erg auto ongeluk gebeurd. Zaterdag namiddag was de genaam de Roger Cneud. 23 jaar oud. sport- kronieker bij een Gentsch dagblad, en wonende alhier Kortrijkstraat. met een auto naar Nleenen gekomen. Rond 9'2 ure verliet hij samen met NI. Opelaere. van Halewyn. de stad en FOOTBALL Uitslagen van Zondag 6 April DRIEHOEKIG TORNOOI Reeks A Veurne C. S. Y. 02 Reeks B C. S. Y. Poperinghe 33 Dus drie punten van de twee matchen. Na die twee Zondagen luidt de algemeene klasseering der twee reeksen als volgt C. S. Y. 3 matchen 5 Dunten Poperinghe 2 Veurne 3 3 0 Te Veurne waar we naartoe trokken met 6 plaatsvervangers, waarvan 4 ju niors, waren we de Veurnenaars in den eersten time verre de baas, en de scoor 20 was ruimschoots verdiend in den tweeden time, als iedereen dacht dat we nog eenige keeren zouden doelen, konden we niet beter dan gelijk spel leveren, en de scoor 2—0 behouden. De match te Yper tegen Poperinghe liep uit op een drawn 3-3, alhoewel we de 3/4 van het spel voor ons hadden. De match was nogal hard, hetgeen grooten- deels toe te schrijven is aan het flauw optreden van den scheidsrechter, zelfs beleefden we in de laatste minuten een kleid incidentje, waarvan de schuld niet alleen op de spelers mag geleid worden. Rechtuit gesproken, het publiek heeft nog veel te leeren, 't is waarlijk spijtig te bestatigen dat bij matchengelijk deze, die ten rechte of ten onrechte doorgaan als soort Derby's, er nog toeschouwers gevonden zijn waarvoor hunne lievelin gen niets kunnen misdoen, maar die al de fouten van den tegenstrever zien, en aan hunne zoogezeide verontweerdiging in grove woorden lucht geven. Op Paaschemisdag hebben wij hier de match Yper-Poperinghe reeks A, en 't is te hopen dat de hevigaars van weerskan ten op dien dag zullen thuis blijven. De spelers zelf, daar ben ik van overtuigd, zullen de match in sportieve geest aan pakken langs dien kant en valt er niets te vreezen, zoolang ze in toom gehouden worden door den scheidsrechter, of dat ze niet onbezonnen opgehitst worden door hunne supporters. Dat de toeschouwers ook trachten kalm te blijven, en alles zal goed van stapel loopen. 't Ware waarlijk jammer moesten die matchen die de sportieve betrekkingen tusschen twee na burige clubs- moeten verbeteren, een te genovergestelde uitslag hebben. Zooals hierboven gezeid, werd door wederzijdsch akkoord tusschen de bestu ren van Poperinghe en Yper, de match van Zondag 13 April uitgesteld tot 21 April, zijnde 2e Paaschdag. Zondag dus hebben wij voor het tornooi, enkel de match Veurne-Poperinghe reeks B. Po peringhe moet hier als vermoedelijke overwinnaar aanzien worden, en naar alle waarschijnlijkheid zal het klassement Zondag avond geven Poperinghe 3 matchen 5 punten Yper 3 5 Veurne 4 0 Om de reeks heenmatchen te sluiten blijft nog de match Yper-Poperinghe reeks A, die we dus moeten winnen wil len we aan den kop blijven. 'k En mag die kronijk niet sfuiten zon der mijne hartelijke gelukwenschen te sturen aan onze oude gloriën. Z'hebben in Veurne prachttig gepresteerd zooals in vele elftallen liet de eindschot te wen schen en zoo moeten ze hen tevreden houden met eene mager 10, alswanneer ze meer afgeteekend verdienden te win nen. Binnen drie weken speelt ge de weer- match te Yper. U goed getraind, om eens te toonen aan gansch Yper, waarvan de veteranen van C- S. Y. bekwaam zijn. De match Juniors C. S. Y.Meenen die moest doorgaan op 21 April, zijnde 2C Paaschdag, is uitgesteld tot 27 April. De weermatch te Meenen zal doorgaan op 25 Mei. MARKTPRIJZEN Yper, 5 April. Tarwe 131-133; koolzaad 370-375; klaverzaad 1600-1700; rogge 90-92; boekweit 236-238; haver 88-90; brouwersgerst 146-148; voedergerst 112-114; erwten 226- 229; bloem 211-213; maïs 123-125; paarde- boonen 212-214; gruis 82-84; zemelen 110- 112; lijnzaadmeel 182-184; lijnzaadkoeken 166-168; aardappelen 22-25; boter 21-23; eieren 0.65-0.67: biggen 300-400, 15.50 den kilo; strooi 28-33; hooi 63-82; ruw vlas 60- 90; chicoreiboonen (1928) 120, (1929) 130; voederbeeten 90-100 de 1000 kilos. Roesselaere, 7 April. Tarwe 145; rogge 110; boekweit 170; haver 115; gerst 105; erwten 100; boonen 160; lijnzaden 280; lijn- meel 170; vlas 120; voederbeeten 8.00; aard appelen 20; klaverzaad 1300; strooi 30; hooi 75; chicoreiboonen 98; tabak 8.00; koolzaad olie, 650; lijnzaadolie 680; nitraten 157 ammoniak 152; cyanamide 125 Vt>; viggens, 18 de kilo; boter 22; eieren 0.65. Dixmude, 7 April. Boter 20-22; eieren 0.63-0.64; aardappelen 25; tarwe 130; rogge 100; haver 95; strooi 3uU-400; hooi 700-1000. Anderlecht, 9 April. VEEMARKT. Te koop gesteld: 375 ossen, den kilo op voet 7.50-9.50; 137 stieren 6.50-8.50; 997 koeien 6.09-8.50. Total 1509 stuks. Anderlecht, 8 April. VARKEN3MARKT. Te koop gesteld: 2356 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet: 10-11 fr. Studie van den Notaris Ernest DE COCK te Yper, Korte Thouroutstraat, 4, Yper. VRIJDAG 25 APRIL 1930 om 3 ure namiddag zeer stipt, in de herberg Au Vieil Universelbij M. Arthur Herrier, Statiestraat, 26, te YPER INSTEL met PREMIE van NIEUWGEBOUWD WOONHUIS te YPER, Poperinghesteenweg, 2. groot 1 a. 40 ca. Gebruikt door Gustave Vandeputte mits 175 fr. te maande, vrij van lasten, tot 30 September 1930. NIEUWGEBOUWD WOONHUIS te YPER, steenweg naar Zonnebeke, groot 3 a. 58 ca. Gebruikt door Cyrille Van Coillie mits 225 fr. per trimester, vallende op voorhand den 1 April 1930. NIEUWGEBOUWD WOONHUIS te YPER, steenweg naar Zonnebeke. 140, groot 1 a. 80 ca. Vrij van gebruik. Ingenottreding met de geldtellihg. OVERSLAG: Vrijdag 9 Mei 1930. BURGERSTAND VAN YPER. van 3 tot 9 April 1930. Geboorten. Adrien Beele, Oude Veur- nestr. Thiteca Jean-Jacques, Oude Veur- nestr. Dewilde Alice. Hondstr. Doo- laeghe Rudolf. Pannenhuisstr. Arfeuille Guido. Rijsselsir. Bekaert Marie-José, Zonnebekestw. Bonte Godefried, G. de Stuersstr. Compernolle Denise, Meenen- steenweg. Snick Denise, Maloulaan. Staelens Jacques. Rijsselstr. Degraeve Gil bert Pennestraat. Overlijdens. Sinnaeve Marie-Louise, Verkoopt alleenlijk goud in 18 karaat en Diamanten van EERSTE KEUS. o— Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55.. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen hoofdpijn, draainisseu, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos (5.60 fr. Statieplaats Y'PER PI. de la Station LokaalLocal C. S, Y. K. H. M. Y. E C Y. - C P.Y. NOENMALEN aan vaster, i matige prijzen. DINERS a prix üxe - Prix moderit aan alle uren. a toutheure. Gekende Wijnkelder - Cave renommée. I GROOT (Allerhande, KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen J? ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. kinnfv

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3