llan hier en elders. VflfiliEDE FABRiQÜE DE FAUTEUILS Efi TOUS GENRES VAN DEN BOOGAERDE E. Garage Devos<S Dataanekel DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Ferdinand mnttrsiay mem Rechterlijke Kroniek JULLo OlLLL, 16, Rue de Menin, 16, YPRES. Ij De H isrnestraat, 15, YPER. Katholieke Kring. - Boldersafdeeling. Eerlijke daad IX1 üouwfeest der Katholieke Turners van West=Viaa;i deren Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublsments Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoléum Toiies Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. Jufvrouw YVONNE MADOE. Vrouw EMMA VERPOORT Heer FRANCOIS DE GRYZE Nat. Verbond der Oorlogsinvalieden Afdeeling Yper Yper. Naar de Moederstad. De oude mannetjes van Yper, die door het bureel van openbaren onderstand, in een kosthuis te Handzaeme besteed waren, zullen gelukkig zijn te vernemen dat ze op Donderdag 22 dezer 's namiddags om 4 ure per auto naar hunne moederstad zullen gebracht worden. Onnoodig te zeg gen dat heel de wijk zal bevlagd zijn. Dadizeele. Doodelijk ongeval. De voerman O. Belhin kwam met zijn gerij van Gheluwe terug. Aan het gehucht De vijf wegen wilde Belhin van zijn wagen stappen terwijl deze voortreed. De ongelukkige verloor het evenwicht en kwam onder de wielen van het voertuig terecht, die hem de borstkas verpletter den. Belhin werd door toegeloopen per sonen in een naburig huis binnengedra gen en men ontbood aanstonds een geneesheer, doch te vergeefs want de on gelukkige overleed korts nadien. Vlamertinghe. Auto tegen een barreel. Een handelaar van Rousbrug- ge kwam in auto van Yper terug. Aan den barreel van de lijn Yper-Poperinghe geko Brielen. Pijnlijk ongeval. De 19 jarige Romain Bekaert werkman in de brikkenbakkerij van den Heer Vander- ghote, werd tijdens zijn werk tusschen twee wagonnetjes met brijken geladen gevat, met het ongelukkig gevolg dat zijn been vermorzeld werd. Bekaert werd in bedenkelijken toestand naar het hospitaal gevoerd. Helkyn. Laffe daad. Baldadi ge rekels hebben in eene weide alhier, waarschijnlijk met eene spade, een der voorpooten afgehakt van een paard, toe- behoorende aan den landbouwer Henri Delaey, van St-Denys, Een streng onder zoek is ingesteld en men heeft vermoe dens. Meenen. Kindje verbrand. De vrouw Van de Ginste, winkelierster, wo nende Hoogweg, had Zaterdag namiddag eene kom kokend water in de keuken ge zet. Haar 6-jarig dochterken was daar aan het spelen. Terwijl de moeder eenige oogenblikken weg was, viel het meisje achterwaarts in de kom. Op haar hulp geroep kwam de moeder toegesneld en nam het kindje uit de kom. Het kleine slachtoffer werd over gansch het lichaam verbrand. Niettegenstaande de beste zor gen is het meisje Dinsdag morgen be zweken. Bisseghem. Dieven ontdekt. Nogmaals heeft men eenige kleine dief stallen gepleegd bij een vlashandelaar alhier. Een langdurig en streng onderzoek werd door de plaatselijke policieingesteld die de daders ervan heeft kunnen ontdek ken. 1 VermiaderiBgen op den ingangsprijs in de Tentoonstellingen N. D'HUVETTERE te Yper N. S. B. F. N. C. Nationale Strijders bond v. Belgie Om-eizen it fet Binnenland VINS EN GROS Grande Dsstilierie Dijonnaise OUSTRiC C° Succ. E. Van den 8oogaerde TE KOOP Breimachien in goeden staat,, kunnende bloemen breien. GEVRAAGD Boterstraat, 6, - - YPER - - goud in 18 karaat Het is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Koud Buffet Buffet froid Bouwstoffen en Kolen 2 Telefoon 125 GEWEST YPER. BOND DER KROOSTRIJKE GEZINNEN Zondag 4 Mei 11. heeft den Provincialen Bond der Kroostrijke Gezinnen zijn 4* klopjacht ingericht voor de 9 gemeenten uit dit gewest en heeft een bond gesticht te: VVestnieuwkerke-Wulverghem, door H. lemayeur. Wytschaete, door de HH. Deloose en Her pels. Höliebeke, door de HH. Kerckhof en Van Eecke. Meessen, door de HH. Algoet en Seynaeve. Gheinvelt, door de HH. Degryse en Ver- beke. Honthem, door de HH. Decock en Rouseré. Dickebosch, door de HH. Depraetere en Vermeersch. Zantvoorde, door de HH. Lecluyse en Ro eiers. Evenals de voorgaande heeft dezen pro- pagandatocht den grootsten bijval bekomen. Meer dan 225 nieuwe leden werden inge schreven. Door de onverpoosde werking van liet Bestuur samen met zijne ieverige pro pagandisten, komt West vla anderen aan 't hoofd met zijn 25.000 aangesloten leden. Zaterdag laatst was het de maandelijk- sche prijsspeling voor de leden der Bol dersafdeeling. Het zijn de H.H. Delahaye G., Benoot, Denys en Flamey P. die de prijzen wonnen. Proficiat. Een afgeholde. BERICHT Hooger Onderwijs - Middenjury Inschrijvingen voor den eersten zittijd 1930. De afgeveerdigde van de Regeering zal van 22 tot en met 31 Mei 1930, 25 en 29 Mei uitgezonderd, van 9 tot 12 uur, in bureel 12 van het Provinciaal Bestuur te Brugge, de kandidaten inschrijven die, voor en door de Regeering ingestelde Middenjury, gedurende den eersten zittijd 1930 examen wenschen af te leggen tot het bekomen van een wettelijken acade- mischen graad Na 31 Mei 1930 zijn de lijsten bepaald gesloten. Schriftelijke aanvragen om in schrijving, zelfs van het verschuldigd recht vergezeld, worden afgewezen. inlichtingen omtrent de voorwaarden, de inschrijvingsrechten, enz. worden door den afgeveerdigde verstrekt aan de kan didaten die bij hun verzoek een postzegel voor het antwoord hebben gevoegd. Belanghebbenden kunnen ook daarom trent het Staatsblad van 3 Mei 1930 raadplegen. De heer Obyn Emiel, bode bij derecht- bank van eersten aanleg alhier, heeft op den openbaren weg een handzakje gevon den. Daar er in dit handzakje, benevens eene som van ruim 200 franken, papieren waren die aan den eerlijken vinder den naam van den eigenaar van het verlorene lieten kennen, verhaastte de heer Cbyn rich dezen terug in het bezit van he tadzakje te stellen. Proficiat Emiel. Zaterdag 31 Mei Om 6 ure in de Turnzaal, Rijke Klarenstraat, begroeting van 't Hoofdbestuur van 't Gouwverbond van West-Vlaanderen en der Juryleden uit de Ganda van Gent. Opvoering van opgelegde oefeningen door eene afdeeling van Yper. individueele prijskampen op ringen, enkele en dubbele baar. Zondag 1 Juni om 7 ure tot 10op de Van den Peereboomplaats wedstrijden der opgelegde, der vrije en der toestel- oefeningen. Om 9 ure tot 10v2 ure op de Colaert- plaats, wedstrijden der Trompetters af- deelingen. Om 10'/, ure aan den Katholieken Kring, Welkomgroet aan de Heeren Afge vaardigden, van Zijne Hoogweerdigheid Monseigneur den Bisschop en van Zijne Excellentie den Heer Gouverneur van West-Vlaanderen. Om 11 ure Plechtige ontvangst op het Stadhuis der bovengemelde afgevaardig den van het Bestuur en Technisch Ko miteit van West-Vlaanderens Gouwver bond van Jury Voorzitters der aan geslotene Kringen en 't inrichtend Komiteit van Yper. Welkomgroet door den Heer Buigemeester Eerewijn. Om 11 'i ure H. Mis in de Kathedraal. Om 12vi ureiti den Katholieken Kring: Banket. Om 1'. ure Vorming van den stoet aan de Statieianen. Om 2 ure Feeststoet, dien aan den Ka- kolieken Kring in oogenschouw zal ge nomen worden. Om 3 ure Groot Gouw-Turnfeest op de Groote Markt met o. m. groet aan de daggen; opgelegde oefeningen door al ie Turners reeksen pyramiden. Om 5 ure Feestzitting en Prijsuitdee- Jng in de feestzaal van 't Christen Wer- kersverbond Behaeghe Julia de bazin van De 'Jne Snoeken wier herberg door de politie gesioten wierd, wordt door de boetstraffelijke rechtbank tot 7 dagen ge- ang veroordeeld, voor het houden van ;en huis van ontucht. Die zaak werd op •anvraag van het openbaar ministerie •-'t gesloten deuren behandeld. Straf oorwaardelijk. Behaeghe Julia die met een harer ■anten Dek. Achiel van Langemarck den haak gelegen had en van dezen 'agen jntvangen had, maar er ook gege- wordt tot 20 fr. boete of 3 dagen Wroordeeld. Dek. wordt tot 2 maal 20 fr. 3 dagen veroordeeld daar hij ook de -J;'er van zijne medebetichte geslagen al Voorwaardelijk gedurende 1 jaar j: Dek. 4 Strub. Jules van Vlamertinghe die veldwachter van Poelcapelle ge- I p- m m Tapissier«GarnissGur COMPTE CHEQUES POSTAUX 1 29.989 smaad heeft en een ander persoon enkele slagen toebracht, wordt voor het le feit tot 30 fr. boete of 10 dagen en voor het 2e tot 26 fr. of 8 dagen veroordeeld. Voorwaardelijk gedurende 3 jaar. Cae. Emiel van Yper die in twee plaatsen hout en in eene andere porei ge robberd had, wordt voor de twee eerste feiten tot tweemaal 30 fr. boete of twee maal 10 dagen gevang veroordeeld, voor de porei 26 fr. of 8 dagen. Voorwaarde lijk gedurende 5 jaar. Bar. Celine en Carp. Louise, twee gebuurvrouwen die niet al te wel overeen komen, worden vervolgd voor wederzijd sche slagen en beleedigingen, Voor het feit slagen elk 20 fr. of 3 dagen en voor de beleedigingen elk 10 fr. of 2 dagen. Voorwaardelijk gedurende 1 jaar voor de eerste. De tweede heeft het voorgevallene ver haald en bevestigd op eene manier en met uitdrukkingen weerdig van een der oude knorpotten die over ruim honderd jaar de wacht van Napoleon uitmieken. Verin. Joseph van Wytschaete en Pol. Julien en Martha ook van Wytschae te hadden dronken zijnde ruzie gehad en slagen uitgedeeld, daarbij had Pol. Mar tha' eene vrouw beleedigd. De drij be tichten worden wegens dronkenschap elk tot 15 fr. boete of 2 dagen gevang ver oordeeld. Het feit van slagen ten laste van Pol. Julien niet bewezen zijnde, be komt deze vrijspraak. Voor de slagen wordt Verm. tot 100 fr. boete of 1 maand gevang veroordeeld. Voorwaardelijk ge durende 5 jaar voor deze straf en 1 jaar voor de dronkenschap. Pol. Martha voor slagen 20 fr.of 8 dag. en voor beleedigin gen 10 fr. of 2 dagen, zonder voorwaarde. Gesq. Jerome was door de politie rechtbank van Hooglede, voorwaardelijk tot 5 fr. boete veroordeeld, om zekere schuld gehad te hebben in een auto-onge val op den openbaren weg van Roese- laere naar Hooglede voorgevallen. Daar had de auto-voerder Der. Theofiel met zijn rijtuig op een der koeien gereden die den weg overgingen om van het hof in de weide te gaan aan den overkant der baan gelegen. De koe viel doch kon opstaan en de weide binnengaan. Den autovoerder die volgens het schijnt nogal snei reed kwam na de botsing in de gracht terecht, geen der inzittenden werd gekwetst doch de auto erg beschadigd, de kosten van herstel beliepen tot 2220 fr. 20. De auto voerder werd door de politierechtbank tot 25 fr. boete zonder voorwaarde veroor deeld en de 2/3 van de kosten ten zijnen laste gelegd, een derde bleef ten laste van Gesq. Beroep werd door Der. tegen dit vonnis aangeteeken. De zaak kwam op heden vcor de boetstraffelijke recht bank. Na lezing der getuigenissen, plei dooi van de burgerlijke partij en van den verweerder, werd het woord aan het openbaar ministerie gegeven die van oordeel was dat de eerste rechter voor wat de straf aangaat juist geoordeeld had, doch het openbaar ministerie kon niet aanveerden dat de twee derden der schade ten laste bleven van den auto voerder en slechts een derde ten laste van den landbouwer, het achtbaar orgaan was overtuigd dat de verantwoordelijk heid van het voorgevallene voor een ge lijk deel door beide betichten moet ge dragen worden. De rechtbank besloot daarop aanstaande week uitspraak in deze zaak te doen. ROUWBERICHTEN Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de zielmis te willen bijwo nen welke op Zondag 18 Mei, om 8 lj2 ure, in St Jacobskerk zal gelezen worden, tot zielelafenis van Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de zielmis te willen bij wonen welke op Zondag 25 Mei, om 7 1/2 uur in St Jacobskerk zal gezongen worden tot zielelafenis van echtgenoote van Heer CYRIEL LEMAHIEU. Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de zielmis te willen bij wonen welke op Zondag 18 Mei om 9 u. in de kerk der Paters Carmelieten zal ge zongen worden tot zielelafenis van Van wegens de Broederschap van O. L. Vrouw van 't Heilig Scapulier. Programma der feestelijkheden die zullen plaats hebben op 25 Mei aan staande ter gelegenheid van de Tiende verjaring en honderste verjaring van Belgies onafhankelijkheid. Feestprogramma 9 12 ure algemeene vergadering N. V. I. in 't lokaal. 10 1 4 ure Statie, ontvangst der Federale en Provinciale Hoofdmannen. 1/4 voor 11 ure officieele ontvangst op 't Stadhuis. 11 1/2 ure in St Maartens hoofdkerk solemneele dienst ter nagedachtenis der Ypersche gesneuvelden en der afgestorvene invalieden. Gelegenheidstoespraak door Zeer Eerw. Heer Deken. Muzikale uitvoering door solisten van het Zangkoor der Brugsche Bei aardconcerten (de Heeren L. Cal- meyn, C. De Paepe en F. Messens), met begeleiding van Symphonie. De volgende Motetten zullen uitge voerd worden Pater Noster Ave Maria Panis Angelicus Memorare Libera van Niedermeyer van Gounod van Franck van Haecht van Perosi 12 ure ontvangst der invalieden, hoofd mannen en stadsoverheden in 't lo kaal. 13 ure groot banquet, kosteloos aan al de leden en uitgenoodigde overheden door de afdeeling aangeboden. 14 1/2 ure vorming van den stoet, statie plein. 15 ure vertrek van de stoet langs de vol gende straten Statiestraat, Tempel straat, Boterstraat, Vandepeereboom plaats, Boesinghestraat, Surmont- straat, Cartonstraat, Lange Thour- outstraat, Britisch gedenkteeken, Meenenstraat, Groote Markt, Hond straat, Merghelynckstraat, Rijssel- straat, Groote Markt. 16 ure Groote Markt toespraken per luid sprekers door de Heeren Leclercq, Federale Voorzitter, Timmerman, Algemeene sekretaris, Moerman, Provinciale Voorzitter, Gruwez, Plaatselijke Voorzitter. 17 ure trekking der premien in't lokaal Au Saumon 7, Seminariestraat, Concerten op verschillige plaatsen van 't stad. 20 ure Zaal Lapierre groot privaat bal per uitnoodiging. 21 ure Tramstatie plein prachtig vuur werk. GEMEENTE MOORSLEDE. ZONDAG 18 JUNI 1930 GROOTE PLECHTIGHEDEN ter gelegenheid der OVERHANDIGING VAN HET VAANDEL namens de gemeente aan de Verbroedering der Oud-Strijders van het 6' Jagers te voet 's Voormiddags: Ten 10 Yz ureMis door de Oud-Aalmoeze niers van het 6" Jagers te voet. Gedurende de mis zal het muziek van het 3" Jagers te voet uitvoeren La Mort d'un Hérosvan F. Desprez, prijs van Rome, Mevrouw Béatrice Andriana (Soprano) en Mijnheer Eugène Denis (Baryton) zullen zingen Le Crueifi van Faure. Wijding: van het vaandel door den E. Heer Almoezenier-Generaal van het leger, Mgr Dugardyn. Ten li Yz ure: CONCERT op de markt door de Gemeenteharmonie. Ontvangst op het gemeentehuis van het Komiteit der Verbroedering Ten 12 u.: Gemeenschappelijk middagmaal in de zalen der Patronage. 's Namiddags: Ten 2 ure: Vorming van den stoet in de Dadizeelestraat-Zuid. Ten 2 Yz ure: Optocht langs de Dadizeele- straat-Noord, de Rousselaarstraat, de Markt straat en de Markt. Overhandiging van het vaandel. Overgave van een herinneringsplaat aan de gemeente, door de Verbroedering van het 6" Jagers te voetTer nagedachtenis aan de gesneuvelden voor de bevrijding van Moorslede (29-9-1918—1-6-1930). Inhuldiging van de straat 6" Jagers te voet De stoet zal vervolgens langs de Pater- Lievenstraat en Nieuwesstraat, het gedenk teeken opgericht aan de gesneuvelden van Moorslede, gaan begroeten en bebloemen. Afroeping der namen van de gesneuvelden van Moorslede en van deze van het 6" Ja gers te voet. Binst deze plechtigheid zal het militair muziek de Treurmarsch van Beet hoven uitvoeren. Terugtocht van den stoet langs de Rous selaarstraat naar de Markt. GROET AAN HET VAANDEL. Ontbinding van den stoet in de Breul- straat. Ten 4 ure: CONCERT op de markt door het militair muziek. Ontvangst van de afgevaardigden der maatschappijen, door het Komiteit der Ver broedering in de groote zaal der patronage. Ten 5 Yz ure: Cantate «Naar Wijd en Zijd uitgevoerd door het gemengd koor van Moorslede. Ten 9 Yz ure: CINEMA-VERTOONING op de markt, van een oorlogsfilm. Goedgekeurd in zitting van het Schepen college, den 8-4-1930. Namens het Schepencollege, Bij bevel De Gemeentesecretaris De Burgemeester get. A. Denecker. get. L. Ghekiere. men, reed hij met zooveel geweld tegen deze, die gesloten was, dat de barreel in stukken vloog, de ruiten van het voertuig verbrijzelend. Gelukkig werd geen der inzittenden gekwetst en bepaalde alles zich enkel bij stoffelijke schade. Buiten de reeds toegestane verminde- I ringen op den abonnementsprijs, heeft de beheerraad van de Tentoonstelling van Antwerpen besloten aan de kinderen be neden de tien jaren, kosteloozen ingang toe te staan. Verders zuiien er aan den I Bond der Kroostrijke Gezinnen duizend familiekaarten kosteloos gegeven worden I ter gelegenheid van de vergadering der Kroostrijke Gezinnen, welke op 18 Oogst te Antwerpen zal gehouden worden. Geene bijzondere verminderingen wer den tot nu toe ten voordeele der Kroost rijke Gezinnen bekomen, doch de onder handelingen duren voort en men hoopt ook iangs dezen kant voldoening te bekomen. Studie van den Notaris Vereeniging zonder winstbejag. Wet v. 27-6-1921. Staatsblad v. 3-9-1921. Aangesloten bij het Geinterallieerd Verbond der Oud-Strijders. Groepeeringen van «Schelde Leie» «Westiand Leiedal». Afdeeling Watou. Op 1" Juni aanstaande viert de afdee ling Watou haar Vlaggefeest. Wij doen een oproep aan alle afdeelin- gen N. S. B. om zoo talrijk mogelijk ons feest te komen opluisteren. Aan u ook, Makkers, die op uwe ge meente nog geen N. S. B. bezit, maar met onzen geest van trouw aan land en instellingen van eerbied voor de overhedenvan naastenliefde bezield zijt, komt op 1" Juni naar Watou en weest de kern van nieuwe afdeelingen. FEESTWIJZER Om 10 uur Hoogmis voor de Gesneu velden, met Gelegenheidssermoen door E. H. De Visscher, gewezen Aalmoezenier, Proost der Afdeeling Watou. Om 11 uur Concert op de Gr. Markt. Om 1 1/2 uur Vorming van den Stoet aan de Tramstatie. Om 2 uur Optocht der deelnemende Maatschappijen door de bijzonderste straten der Gemeente. Om 2 1/2 uur Hulde aan het Gedenk teeken en nederlegging der bloemen. Welkomgroet. Aanspraak door den grooten Volksvriend en Redenaar Makker De Praetere. Onmiddel lijk daarna trekking der premiën in het lokaal Het Gemeentehuis Om 3 uur Concerten op de Gr. Markt door de deelnemende muzieken. Voor den Nationalen Oud-Strijdersbond van Watou De Schrijver, Joseph Seys De Voorzit ter, Georges IgodtDe Onder-Voorzit ters, Richard Thoré, Omer Van Cayzeele, Henri Vermeulen. Voor de Groepeering Schelde Leie- Westiand Leiedah De Eere-Voorzitters Bruneel de Montalembert Adv. Van den Berg he. De Eere-Ondervoorzitter P. De Coninck. De Schrijvers G. Claeys, J. Seys, J. Vandenbulcke, Provinciaal Beheerder De Voorzitters Dr Domicent G.Maen- hautDe Onder-Voorzitters E. Bouc- quey, A. Cal lens, A. Plouvier Kap Van Hecke; De Verslaggevers J. Mehuys J. Vierstraete. Een bijzondere tram zal vertrekken uit Poperinghe om 12 u. 35 en terug zijn om 17 u. 15. Het portret is voortaan niet meer noo- dig voor de abonnementen var. 5 dagen afgeleverd door de Nationale Maatschap pij van Belgische Spoorwegen. Voor de abonnementen van 15 dagen blijft deze formaliteit voorts bestaan. Het beheer van spoorwegen zal ook abonnementen afleveren met recht van in gang in de Wederlandsche Tentoonstel lingen van Antwerpen en Luik. De prijs dezer kaaren zal lichtelijk verhoogd zijn. De statiën zullen c 't mgangsticketten afgeven voor de tentoonstellingen. BURGERSTAND VAN YPER, van 3 tot 14 Mei 1930. Geboorten. Titeka Odette, Kaai-West. Cardinael Maria-Theresia, St Jacobs- nieuwweg. Vandamme Arthur. Ste Gode- lievestr. Beernaert Simonne, Kaai-West. Vandenbriele Lucien, Hondstr. Engels Marie-José, Hondstr. Descamps Raymon- da, Hondstr. Bories Willy, Veemarkt. Lalue Maria-Louisa, Kaaistr. Vandergho- te Maria, Korte Meerschstr. Bartier José, Meenenstw. Demoor Roland, Hondstr. Soetaer Denise, Zonnebekestw. Overlijdens. Degryse Franciscus, 79 j., wed. Duprez Virginie .Eigenheerdstr? at. Huwelijken. Baillievier Georgius, fa briekwerker en Baillievier Yvonna, z. b. Deschilder Marcel, handelsvertegenwoordiger en Aline Cailliez, z. b. te Yper. POPERINGHE, van 8 tot 15 Mei 1930. Geboorten. 148. Saesen Veronica, d. v. Cyrille en Elisa Derynck, West-Vleteren. 149. Room Roland, z. v. Valère en Beun Maria, Babbelaarstr. 150. Porte Martha, d. v. Henri en Veniere Maria, Vlamertinghe. 151. Devos Pierre, z. v. André en Dumon Godelieve, sectie L. 152. Laconte Guido, z. v. André en Hauspie Marie, sectie A. 153. Joye Monique, d. v. Antoine en Coor- naert Marguerite, Boeschepe. 154. Huyghe Paula, d. v. Georges en Ryckebosch Martha, Watou. 155. Platteeuw Madeleine, d. v. Oscar en Cappoen Maria, Abeelesteenweg. 156. Techel Nora, d. v. Maurice en Boirre France, Komstraat. Overlijdens. 74. D'haene Jeanne, 1 Yz j., d. v. Julien en Oreel Julia, sectie D. 75. Bossaert André, 17 d., z. v. Jerome en Phlypo Lucie, sectie H. 76. Sweertvagher Désiré, 78 j., gepensioneerde, echtg. v. Rubben Pha- raïlde, Hondstr. 77. Gouwy Henri, 66 j., makelaar, echtg. v. Rubben Irma, Gr. Markt. Huwelijken. 28. Depuydt Marcel, 24 j., meubelmaker en Deroo Maria, 25 j., winkel dochter, b. v. Pop. 29. Billiau Prosper, 31 j., schilder v. Dranoutre en Devos Bertha, 30 j., z. b. v. Pop. Roothaer André, 24 j., ijzer- wegbediende v. Proven en Crabeels Beatrice, 23 j., z. b. v. Pop. 31. Leys Michel, 22 j., bediende en Maerten Maria, 22 j., z. b., v. Poperinghe. Beloften. 47. Devos Marcel, werkman v. Proven en Papegaey Alice, fabriekw. v. Pop. MARKTPRIJZEN Yper, 10 Mei. Tarwe 143, koolzaad 413; klaverzaad 1600-1800; rogge 89; boekweit 23; haver 95; brouwersgerst 144; voedergerst 113; erwten 212; bloem 208; maïs 132; paarde- boonen 217; gruis 88; zemelen 109; lijnzaad- meel, 173; lijnzaadkoeken 159; aardappelen 28; boter 22; eieren 0.68; biggen 450-500; den kilo 16.50-17.50; strooi 30-35; hooi 60-80; ruw vlas 50-70; chicoreiboonen (1928) 120, (1929) 130; voederbeeten 100 de 1000 kilos. Veurne, 14 Mei. Boter 22; eieren 0.70; aardappelen 28; tarwe 140; rogge 98: haver 92; strooi 33; hooi 90; voederbeeten 8.00; gerst 115; erwten 155; paardeboonen 140; klaverzaad 650. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LIBOURNE(Gironde) Fondée en 1836 BRUXELLES DIJÖN Apéritifs - Liqueurs - Sirops de fruit Dépot des produits de ces deux firmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick. OP DONDERDAG 5 JUNI 1930 ter Gehoorzaal van het Vredeger. te Wervick I. - om 2 ure namiddag, OPENBARE VERKOOPING van EEN SCHOON WOONHUIS met afhankelijkheden, gebouw bestemd voor hoenderkweek en 5 a. 55 ca. erve en land, gelegen te Wervick, Becelaerestraat. Onmiddellijke ingenottreding. Kohier van lasten en plan ter studie van voornoemden notaris. n. - om 3 ure namiddag, OPENBARE VERKOOPING van EEN WOONHUIS met stallingen, schuur en afhankelijkheden en 1 ha. 9 ca. land, weide en bouwgrond, verdeeld in loten, gelegen te Wervick, Basse Flandre. Gebruikt tot 1 October door de Wed. Emile Bruggeman -Ryckebosch. Zie plakbrieven met plan. Uit oorzaak van Failliet. OPENBARE VERKOOPING van TWEE SCHOONE EN WELGELEGENE WOONHUIZEN met inrijpoort, magazijn en werkwinkel, 4 en 6 Lombaardstraat te YPER en van een PERCEEL HOVEMERLAND te YPER, wijk De Ster», eigendom genaamd Het Port nabij den steenweg naar Vla mertinghe. Uit oorzaak van Vertrek. Te bevragen Capronstraat, 26, Yper. De Notaris N. D'Huvettere te Yper daartoe in rechte benoemd zal ten overstaan van den Heer Vrederechter van het tweede kanton Yper openbaarlijk verkoopen de hiernabe- schreven goederen afhangende der failliet van Heer Henri Vanbecelaere, gewezen aan nemer van timmerwerken te Yper. Koop een. Een WOONHUIS met af hankelijkheden, werkhuis en inrijpoort, ge legen te Yper, Lombaardstraat, Nr 4. bekend ten kadaster sectie I, Nrs 202b, 202d en deel van Nr 202c, groot 255 vkm. Thans ongebruikt. Koop twee. Een WOONHUIS met af hankelijkheden, gelegen te Yper, Lombaard straat, Nr 6, bekend ten kadaster sectie I, deel van nummer 202c, groot 73 vkm. Thans ongebruikt. Koop drie. Een perceel HOVENIER- LAND, gelegen te Yper, wijk De Ster bekend ten kadaster sectie E, Nr 153 2ql0, groot 689 vkm. Thans ongebruikt. TOEWIJZING; VRIJDAG 23 MEI 1930 om 2 Yz ure stipt namiddag, ter gehoorzaal van den Heer Vrederechter, Justitiepaleis, Groote Markt te Yper. Inlichtingen ter studie van voornoemde notaris. De huizen zijn zichtbaar den Dinsdag en Donderdag van 2 tot 4 ure namiddag. Gedurende 15 dagen na de toewijzing be zit eenieder het recht van opbod van ten minste een tiende van den voornamen koop prijs. Het opbod zal bij deurwaarders exploot kenbaar gemaakt worden aan den Heer Ger main Berghman, advokaat-pleitbezorger te Yper, Curator der failliet, aan den voorloo- pigen kooper en aan den werkenden notaris. De openbare veiling der machienen en werktuigen bestaande uit: gazmoteur, merk Grymonprez met réservoir en transmissie, lintzaag van 80 merk Danckaertschaaf- machien van 40 merk Danckaertverdik- machien (tafel 40) merk Danckaertslijp steen merk Grymonprez boormachien met renvoi en riem merk Danckaert topie met renvoi en guide (boom 4.50) merk Dan ckaert», serre-joints, zal plaats hebben in den werkwinkel, Lombaardstraat, Nr 4, op Vrijdag 23 Mei 1930, om 4 ure namiddag, mits komptahte betaling. voor Stad in West-Vlaanderen, Ernstige MEID om den boven te doen en te helpen zorgen voor jonge kinders. Loon 400 fr. Adres ten bureele van 't blad. Verkoopt alleenlijk en Diamanten van EERSTE KEUS. o Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunneH eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sia- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de ieverstcornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos (i.OO fr. Ev. BAETE-TOMNON Statieplaats YPER Pi. de la Station LokaalLocal C. S. Y. K.H.M.Y.-ECY.-C P.Y. Studie van den Notaris VAN DER MEERSCH te Yper. I OP WOENSDAG 21 Ml1930 om 3 uur stipt namiddag, ter herberg De Zon bij Cyrille Schorreel, te Zuidschote, wijk Luzerne, INSTEL met PREMIE van Gemeente ZUIDSCHOTE, wijk Luzerne. Een schoon WOONHUIS met afhankelijk heden, grond, koer en hoving, bekend bij kadaster sectie A. Nr 356b, voor eene grootte van 2 aren 42 centiaren. Thans onbewoond. Boomprijs 200 fr. Sleutei te bekomen bij M. Wed. Ivo Lou- wagie. NOENMALEN aan vaste en matige prijxen. DINERS d prix fixe Prit modcris aan alle uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen 7 ten huize.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3