llan hier en elders. VflflliEDE DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Ferdinand uiaterniey-mein Zwemkom. Museum. Gelukkige Redding. FABRIQUE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. ii £-» i"^ li i p1 Tapissier-Garnisseur JULE-O olLLt, 16, Rue de Menin, 16, YPRES. Merrienprijskamp IXe Gouwfeest der Katholieke Turners van West-Vlaanderen N. S. B. F. N. C. Nationale Strijder--bond v. Belgie Eereteekens. Eereteekens te Wervick Vrouw EMMA VERP00RT Heer FRANQOIS DE GRYZE Poperinghe, Autaarwijding I Maandag 11. had hier, met grootsche plechtigheid, de Wijding plaats van het Hoogaltaar in O. L. Vrouwkerk, door I Mgr Lamiroy, hulpbisschop van Brugge, bijgestaan door Mgr Callewaert en Z. E. Heer Kannunik Mahieu. Komen. Begrafenis. Dinsdag morgen, ten 9'i u. had onder een grooten toeloop van volk, de ter aarde bestelling plaats van M. P. Denijs, rustend school hoofd der gemeentescholen van Komen. Hij werd geboren te Staden den 29 Juli 1849. Sedert meer dan een halve eeuw was hij hoofdonderwijzer te Komen, waar hij zich gansch toewijde aan de opvoeding der jeugd. M. P. Denijs was ridder in de Kroonorde. Verscheidene lijkreden wer den uitgesproken. Boesinghe. Doodelijk ongeluk. Groote werken zijn tegenwoordig aan den gang met het uitdelven van de vaart. Zaterdag avond, werd Maurice Bruneel, alhier woonachtig, oud 18 jaren, gegre pen tusschen twee voorthollende wagens. De arme jongen werd de rechterheup en arm gebroken, ook zijn hoofd was ver pletterd. Dadelijk werd hij naar het gast huis van Yper overgevoerd, alwaar hij des avonds reeds om 7 1/2 overleden is. Ploegsteert. /ubilee. Op Zondag 25 Mei zal onze Eerw. Heer Pas toor J. Vynckier, geboortig van Wacken, zijn vijftig-jarigen jubilee van priester vieren. Sedert 22 jaren is hij hier onze ge achte en beminde Herder. Ook houden de parochianen er aan dien heugelijken dag. te vieren. Benevens de plechtigheden in de kerk zullen ook nog andere leesten gehouden worden en den jubi aris zal van wege zijne kudde een allerprachtigst baldakijn aangeboden worden, daar hij niets voor zich zeiven aanvaarden wilde. Op dien dag zal geheel de gemeente in feeste zijn. Z. E. H. Deken J. Huys van Meenen, bloedverwant van den gevierden zal het feest voorzitten. Poperinghe Brielen Goed nieuws voor de bezoekers van de Tentoonstelling v. Antwerpen. Vlamertinghe. Paard op den zolder. Hei avontuur van een veulen.— In het pachthof van den landbouwer Em. Boven, te Vlamertinghe, heeft men het volgende avontuur beleefd. Het Leven van Jezus-Christus VINS EN GROS VAN DEN BOOGAERDE E. Grande Distillerie Dijonnaise OUSTRIC C° Succ. E. Van den Boogaerde TE KOOP Breimachien in goeden staat, kunnende bloemen breien. GEVRAAGD goud in 18 karaat Het is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Garage DevosS Dstaanekel Ev. BAETE-TONNON diners a prix fixe Prix moderés Koud Buffet - Buffet frold Bouwstoffen en Kolen De liefhebbers bolders hebben gedu rende twee jaar verbroederd en 't is te hopen dat zij er ook zullen aan houden aan dit feest deel te nemen om de Bascu le weerdig te vieren. Daarom doe ik eenen warmen oproep opdat zij in overgroot getal om 3 uren stipt zouden willen tegenwoordig zijn bij de overhandiging van den beker in het lokaal der Coöperatieve. En geen Yper- sche uur, want het Bestuur heeft wel be sloten, dat er zou orde zijn en dat men op vaste uren van elk lokaal zou vertrekken. Een die er immer bij was. In een vorig nummer werd eene mon- sterprijsbollingaangekondigd. Ziehier het reglement dat door het Bestuur aanveerd werd. Tusschen de vijf boldersmaatschappijen De Bascule Het Postje De Statie De Coöperatieve De Katholieke Kring wordt overeengekomen jaarlijks eene monsterbolling in te richten gedurende de maand Juni en dit in de volgende voor waarden. De inschrijving is persoonlijk en is uit- sluitelijk voorbehouden aan de leden der vijf hierbovengemelde maatschappijen. Het inschrijvingsrecht is vastgesteld op één frank. De trekking der peletons ge schiedt, valt dat valt, tusschen al de inge schreven bolders om 'teven aan welke tra zij toebehooren. Er wordt gebold per peleton van vier mannen per afvalling matchen, 6 punten uit voor aide partijen. In geval van on paar getal peletons, wordt het laatste peleton van de eerste ronde van rechts wege overgezet tot de tweede ronde. Van af de tweede ronde wordt er gemoortje- paaid. In geval van overblijvende mannen wordt het gewoon reglement van de prijs- bolling toegepast. De prijzen, inschrijving inbegrepen, zijn vastgesteld als volgt T prijs 200 frank 2C 140 3e 100 4e 60 zijnde 500 frank. Het Bestuur aangesteld voor den kamp voorde beker te leiden, en samengesteld uit de voorzitters der vijf maatschappijen, zal ook de prijsspelingen leiden. Het zal in eene voorafgaande vergadering, per loting de twee trSën aanduiden waar de prijsspeling zal plaatshebben, in de le tra speelt de eerste ronde in de tweede tra al de andere partijen. De loting zal zoodanig geschieden dat ieder tra hare beurt bekome. Het tweede jaar zullen twee traën aan- aangeduid worden tusschen de drie over blijvende. Het derde jaar speelt de eerste ronde van rechtswege in de vijfde (over blijvende tr§) en dan begint weer de loting. Ten einde alle mogelijke combinaties te vermijden, zal de inschrijving, die be gint óm 2 ure, stipt en onwederroepelijk sluiten om 3 ure. Dan alleen zal de trek king geschieden en zal niemand meer ingeschreven worden. Er zal er voor gezorgd worden dat de tweede ronde begint van zoohaast de eerste ronde halfwege is. De gewone reglementen in' het bolspel zijn toepasselijk gedurende de matchen. Bemerk Dees jaar is de bolling uit zonderlijk vastgesteld op Zondag 13 Juli, om reden van de feestelijkheden die op al de Zondagen van Juni ter stede plaats hebben. De loting heeft aangewezen dat voor het eerste jaar deinschrijvingzal plaats hebben en de eerste ronde gespeeld worden in Het Postje en de andere partijen in De Bascule De Zwemkom is toegankelijk voor iedereen van 1 Mei tot 30 September, van 6 tot 13 uur en van 15 uur tot Zonsonder gang, uitgenomen Den Dinsdag van 8 tot 10 uur en ook den Woensdag van 15 tot 16 uur, dat de Zwemkom enkel en alleen voor vrouwen toegankelijk is. De ingang is kosteloos a) voor de mannen Den Zaterdag van 12 tot 13 uur en van 15 uur tot het uur van sluiten. Den Zondag van 6 tot 11 1/2 uur. b) voor de vrouwen Den Woensdag van 15 tot 16 uur. Behalve voornoemde uitzonderingen is de ingangsprijs vastgesteld op 1 fr. per persoon met recht op gebruik eener kabien. Persoonlijke abonnementen en familiekaarten worden afgeleverd de eerste mits 20 fr. per maand of 60 fr.voor het seizoen de tweede mits 60 fr. per maand of 120 fr. per badseizoen. De Familieleden moeten in Yper wonen en onder hetzelfde dak. Kunstschilder Gaston Vallays, Lid der Provinciale Commissie van Scnoone Kun sten van West-Vlaanderen, Bestuurder der Academie te Rousselaere, komt wel willend te schenken aan het Stedelijk Museum van Yper eene Charte onzer stede van 't jaar 1695. Madame Kinoo - Vermeulen schenkt twee schoone zilveren geldstukken van Louis XV en XVI. Aan deze twee weldoeners, stuurt de Commissie van het Museum hare oprech te dankbetuigingen. Het Bestuur. Donderdag 15 dezer gingen de leerlin gen van htl St Vincentius'college voor het eerst naar de zwemkom. Heel in het begin der zwempartij ging een misschien ietwat onvoorzichtige leerling in de diep ste plaats van de kleine kom (de diepte bedraagt daar 1 m. 80), de arme jongen COMPTE CHEQUES POSTAUX 129.989 die water tot ver boven het hoofd had, stak zijn handen omhoog, doch werd van in het begin niet gezien. Opeens,bemerk te Rodolf Ververken het drama, hij spoedde zich naar den drenkeling en haalde hém uit zijn kritischen toestand. Reeds lag hij buiten bezinning Een hartelijke proficiat aan den redder! Mochten de Overheden der Stad het besluit nemen de verscheidene diepten van de kleine zwemkom aanduiden, men zou nog vele ongevallen voorkomen. Een Ooggetuige. Dinsdag 10 Juni 1930, te 10 3/4 uur 's morgens zal er op de Groote Markt t'Yper, tot verbetering van het paarden ras, een prijskamp plaats hebben voor merrieveulens en kweekmerrien van het Belgisch trekras. Wedstrijdspremien van 50 tot 300 fr. en eeremetalen kunnen ge wonnen worden :1. onder merrieveulens op hun tweede jaar gaande 2. onder de merrieveulens op hun derde jaar gaande; 3. onder kweekmerrien. Er is ook een bewaringspremie van 1000 fr. te winnen. STAD YPER. GROOTE PRIJSKAMPEN VOOR VERKENS gegeven door 't Landbouwcomice Yper-Kemmel met de geldelijke medehulp der stad Yper OP ZATERDAG 17 MEI 1930 op de Koeimarkt, om 9,30 u. I. UITSLAG Prijskampen voor Beeren. A. - Van 7 tot 12 maanden. 1'Pr., G. E„ 100 fr.: Dumarez, Boesinghe 2" Pr., Z. E., 80 fr.: Kesteman, Poperinghe 3'Pr.,B. E„ 60 fr.: Merchier, Zonnebeke 4' Pr., 40 fr.: Depaege Westnieuwkerke 5* Pr.. 20 fr.: Haeghedooren, St Jan Y. B. - Van meer dan één jaar. 1" Pr., G. E. 140 fr.: Senesael, St Riquiers (V.) 2" Pr., Z. E. 120 fr. 3" Pr., B. E. 100 fr.: Merchier, Zonnebeke. 4" Pr., 80 fr.: Garrein, Zonnebeke. 5''Pr., 60 fr.: Descamps, Poelcapelle. 6" Pr., 40 fr.: (Niet toegekend). II. - Prijskampen voor Zeugen. A. - Van af 6 maanden of 1" maal drachtig. 1" Pr., G. E. 100 fr.: Plootacker, Alb.. Yper. 2' Pr., Z. E. 80 fr.: Parret Nestor, Yper. 3'' Pr., B. E. 60 fr.: Blootacker Alb., Yper. 4" Pr., 40 fr.: Vanneste Ern., Yper. 5' Pr., 30fr.: Burnez P., Zonnebeke. 6" Pr., 20 fr.: Vancrelanotte, Reningh. 7" Pr., 15 fr.: Blootacker Alb., Yper. B. - Oude Zeugen die minstens een maal, geviggende hebben. 1" Pr., G. E. 120 fr.Durnez Al., Zonnebeke. 2" Pr., Z. E. 100 fr.Bekaert Henri, Brielen. 3'Pr., B. E. 80 fr.: Vanneste Ern., Yper. 4" Pr., 60 fr.: Delva Elie, Zonnebeke. 5" Pr., 50 fr.: 6''Pr., 40 fr.: Kestelyn, Westoutre. 7" Pr., 30 fr.: Senesael, St Riuiers (V.) 8" Pr., 20 fr.Vermeersch, Langemarck. HET BESTUUR. met onzen geest van trouw aan land en instellingen van eerbied voor de overheden van naastenliefde bezield zijt, komt op ln Juni naar Watou en weest de kern van nieuwe afdeelingen. FEESTWIJZER Om 10 uur Hoogmis voor de Gesneu velden, met Gelegenheidssermoen door E. H. De Visscher, gewezen Aalmoezenier, Proost der Afdeeling Watou. Om 11 uur Concert op de Gr. Markt. Om 1 1/2 uur Vorming van den Stoet aan de Tramstatie. Om 2 uur Optocht der deelnemende Maatschappijen door de bijzonderste straten der Gemeente. Om 2 1/2 uur Hulde aan het Gedenk- teeken en nederlegging der bloemen. Welkomgroet. Aanspraak door den grooten Volksvriend en Redenaar Makker De Praetere. Onmiddel lijk daarna trekking der premiën in het lokaal Het Gemeentehuis Om 3 uur Concerten op de Gr. Markt door de deelnemende muzieken. Voor den Nationalen Oud-Strijdersbond van Watou De Schrijver, Joseph Seys De Voorzit ter, Georges IgodtDe Onder-Voorzit ters, Richard Thoré, Omer Van Cayzeele, Henri Vermeulen. Voor de Groepeering Schelde Leie- Weslland Leiedal De Eere-Voorzitters Bruneel de Montalembert Adv. Van den Berg he. De Eere-Ondervoorzitter P. De Coninck. De Schrijvers G. Claeys, JSeys, J. Vandenbulcke, Provinciaal Beheerder De Voorzitters Dr Domicent G.Maen- hautDe Onder-Voorzitters E. Bouc- quey, A. Callens, A. Plouvier Kap Van Hecke; De Verslaggevers J. Mehuys J. Vierstraete. Zaterdag 31 Mei Om 6 ure in de Turnzaal, Rijke Klarenstraat, begroeting van 't Hoofdbestuur van 't Gouwverbond van West-Vlaanderen en der Juryleden uit de Ganda van Gent. Opvoering van opgelegde oefeningen door eene atdeeling van Yper. Individueele prijskampen op ringen, enkele en dubbele baar. Zondag 1 Juni om 7 ure tot 10',* op de Van den Peereboomplaats wedstrijden der opgelegde, der vrije en der toestel oefeningen. Om 9 ure tot 10ure op de Colaert- plaats, wedstrijden der Trompetters af deelingen. Om 10l/« ure aan den Katholieken Kring, Welkomgroet aan de Heeren Afge vaardigden, van Zijne Hoogweerdigheid Monseigneur den Bisschop en van Zijne Excellentie den Heer Gouverneur van West-Vlaanderen. Om 11 ure Plechtige ontvangst op het Stadhuis der bovengemelde afgevaardig den van het Bestuur en Technisch Ko- miteit van West-Vlaanderens Gouwver bond van Jury Voorzitters der aan geslotene Kringen en 't inrichtend Komiteit van Yper. Welkomgroet door den Heer Burgemeester Eerewijn. Om 11'- ure H. Mis in de Kathedraal. Om 12% ure in den Katholieken Kring: Banket. Om 1 ure Vorming van den stoet aan de Statielanen. Om 2 ure Feeststoet dien aan den Ka tholieken Kring in oogenschouw zal ge nomen worden. Om 3 ure Groot Gouw-Turnfeest op de Groote Markt met o. m. groet aan de Vlaggen opgelegde oefeningen door al de Turners reeksen pyramïden. Om 5 ure Feestzitting en Prijsuitdee- ling in de feestzaal van 't Christen Wer- kersverbond. Een bijzondere tram zal vertrekken uit Poperinghe om 12 u. 35 en terug zijn om 17 u. 15. GEMEENTE MOORSLEDE. Vereeniging zonder winstbejag. Wet v. 27-6-1921. Staatsblad v. 3-9-1921. Aangesloten bij het Geinterallieerd Verbond der Oud-Strijders. Groepeeringen van «Schelde Leie» «Westland Leiedal». Afdeeling Watou. Op 1" Juni aanstaande viert de afdee ling Watou haar Vlaggefeest. Wij doen een oproep aan alle afdeelin gen N. S. B. om zoo talrijk mogelijk ons feest te komen opluisteren. Aan u ook. Makkers, die op uwe ge meente nog geen N. S. B. bezit, maar ZONDAG 1 JUNI 1930 GROOTE PLECHTIGHEDEN ter gelegenheid der OVERHANDIGING VAN IIET VAANDEL namens de gemeente aan de Verbroedering der Oud-Strijders van het 6" Jagers te voet 's Voormiddags: Ten 10 Vt ureMis door de Oud-Aalmoeze- niers van het 6" Jagers te voet. Gedurende de mis zal het muziek van het 3" Jagers te voet uitvoeren La Mort d'un Hérosvan F. Desprez, prijs van Rome, Mevrouw Béatrice Andriana (Spprano) en Mijnheer Eugène Denis (Baryton) zullen zingen «Le Crucifi van Faure. Wijding van het vaandel door den E. Heer Almoezenier-Generaal van het leger, Mgr Dugardyn. Ten 11 ure! CONCERT op de markt door de Gemeenteharmonie. Ontvangst op het gemeentehuis van het Komiteit der Verbroedering Ten 12 u.: Gemeenschappelijk middagmaal in de zalen der Patronage. 's Namiddags: Ten 2 ure: Vorming van den stoet in de Dadizeelestraat-Zuid. Ten 2 ure: Optocht langs de Dadizeele- straat-Noord, de Rousselaarstraat, de Markt straat en de Markt. Overhandiging van het vaandel. Overgave van een herinneringsplaat aan de gemeente, door de Verbroedering van het 6" Jagers te voet». Ter nagedachtenis aan de gesneuvelden voor de bevrijding van Moorslede (29-9-1918—1-6-1930). Inhuldiging van de straat 6* Jagers te voet De stoet zal vervolgens langs de Pater- Lievenstraat en Nieuwesstraat, het gedenk- teeken opgericht aan de gesneuvelden van Moorslede, gaan begroeten en bebloemen. Afroeping der namen van de gesneuvelden van Moorslede en van deze van het 6' Ja gers te voet. Binst deze plechtigheid zal het militair muziek de Treurmarsch van Beet hoven uitvoeren. Terugtocht van den stoet langs de Rous selaarstraat naar de Markt. GROET AAN "HET VAANDEL. Ontbinding van den stoet in de Breul- straat. Ten 4 H ure: CONCERT op de markt door het militair muziek. Ontvangst van de afgevaardigden der maatschappijen, door het Komiteit der Ver broedering in de groote zaal der patronage. Ten 5 ureCantate Naar Wijd en Zijduitgevoerd door het gemengd koor van Moorslede. Ten 9 ure: CINEMA-VERTOONING op de markt, van een oorlogsfilm. Goedgekeurd in zitting van het Schepen college, den 8-4-1930. Namens het Schepencollege, Bij bevel De Gemeentesecretaris De Burgemeester get. A. Denecker. get. L. Ghekiere. De medalie van de Kroonorde wordt verleend aan M. Em. Demazière, Ge meente-Sekretaris te Wervick en aan M. J. Malisse, Qemeente-Sekretaris te Kemmel. De medalie van de kroonorde wordt verleend aan M. Monthaye, Gem. Sekre taris te Staden, De Burghraeve, Schepene té Staden. De gouden medalie van de Orde van Leopold II wordt verleend aandeHeeren: DambreC., Gem. Secretaris te Vlamer- tinghe, Dambre R., Gem. Ontvanger te Kemmel, Dochy F., Schepene te Kem mel, Lamerant B., Schepene te Dicke- busch, Zuster Elisabeth van het klooster van West-Nieuwkerke, Talpe R., Sche pene Hooglede, Van Eecke Th., Gem. Ontvanger te Boesinghe, Wollaert P., Grafmaker te Crombeke, Dochy J., Schepene -e St-jan. Het Ypersche Volk biedt die Heeren zijne hertelijkste gelukwenschen aan. Wij vernemen met genoegen dat den Heer Dokter D'hondt, van Wervick komt veieerd te worden met de gouden meda lie van het ItaHaansche Roode Kruis. Mevr. Damont-Van Elslande en Mej. Maria Franchomme. met de medalie van het Roode Kruis van Belgie. Z. M. de Koning verleend ook aan Mevr. Damont- Van Elslande. Voorzitster van den Melk- druppel en van het Werk der Oorlogs weezen sedert 1919, de gouden medalie van 't Order van Leopold II aar. Mej. Maria Franchomme, Schrijfster van het zelfde Werk, de zilveren medalie van bet Orde van Leopold II, en aan Mevr. Van- derheyde-D'hondi en Mevr. Deny-De- groote, werkende leden der zelfde inrich tingen,den bronzen medalie van het Orde van Leopold II. Aan alle dezer verdienstelijke Stadsge- nooten onze hertelijkste gelukwenschen. ROUW B ERICHTEN Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de zielmis te willen bij wonen welke op Zondag 25 Mei, om 7 1/2 uur in St Jacobskerk zal gezongen worden tot zielelafenis van echtgenoote van Heer CYRIEL LEMAHIEU. Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de Zielmis te willen bijwonen, welke op Zondag 25 Mei, om 9 uur, in de Kerk der Paters Carmelieten, zal gezongen worden tot zielelafenis van van wege de Broederschap der H. Kleine Theresia. werden de schoven uit de mijt getrokken. Het paard zakte langzaam mede naar be neden en aldus werd het terug in den stal gebracht. Het Autaar werd aan de Kerk geschon- ken door wijlen Juffrouw Leontine van Merris. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick. Donderdag in O. L. Vrouwkerk, onder een grooten toeloop van volk, heeft de begrafenis plaats gehad van Mvr. Felix van Merris, geboren Marguerite Beckers. Zij was de weduwe van den gewezen katholieken volksvertegenwoordiger van Yper en Burgemeester van Poperinghe. Het was een weldoenster in de vollen zin van 't woord, vol goedheid jegens de armen, en die haargansch toegewijd heeft voor haar talrijke kinders, waarvan meer dan een het apostelschap en den: zielen- oogst in den vreemde uitoefenen. Wij bieden aan hare familie onze rechtzinnige en christelijke rouwbetuigin gen. CO>- Op 16 Mei in het «Drie Toren Kasteel» te Brielen werd aan de liefde zijner ouders ontrukt, in den ouderdom van vier maa,nden Pierre-Corneille Iweins d'Eeck- lioutte geliefd zoontje van Wel Edelen Heer Ernest Iweins d'Eeckhoutte en Me vrouw geboren Barones van Caloen. Een engelmis werd opgedragen in de parochiale Kerk van Brielen, op Dinsdag 20 Mei. Het Ypersche Volk biedt aan Mr. en Mvr.Iweins d'Eeckhoutte-van Caloen, zijne rechtzinnige en christelijke rouwbe tuigingen. Dank aan de bemoeiingen van onzen Senator. M. Bruneel de la Warande, zal den bloktrein die van Kortrijk vertrekt naar Antwerpen om 7.39 uur,, toeganke lijk zijn vooral de reizigers voor Antwer pen, komende van boven Kortrijk. Tegenstrijdig met den uurtabel van den ijzerweg, zullen de personen, die de ten toonstelling van Antwerpen willen be zoeken en die Yper en omstreken bewo nen, slechts uit Yper om 6.35 uur moeten vertrekken om te Antwerpen om 9.19 uur toe te komen. Wanneer 's morgens de stalgast wakker werd, wilde hij de paarden besteilen, en tot zijne groote verbazing bemerkte hij dat een achttienmaanderveulen verdwe nen was. ln het eerste oogenblik meende hij dat het dier gestolen was. Onmiddel- Tijk ging hij zijmbaas wekken. Beiden keerden terug in den stal. Alles werd af gezocht. Het paard was nergens te vin den. Aldan werd vastgesteld dat al de deuren en poorten gesloten gebleven wa ren. Nergens was spoor van inbraak te bemerken. Bovendien had de knecht, die in den stal slaapt, geenerlei gerucht ge hoord. Opeens, terwijl beide mannen in den stal aan 't peizen stonden, hoorden zij zonderling gerucht op den hooizolder, boven den stal. Zij klauterden naar bo ven, en daar zagen zij het veulen behaag lijk in het hooi uitgestrekt. Om in den zolder te geraken was het paard een trap van zes en twintig treden opgeklauterd. Doch, hoe het veulen nu naar beneden gekregen Geen middel om het langs den trap terug naar den stal te brengen. De boer en zijne knechten begonnen dan in den stal eene strooimijt op te bouwen, zoodat de schoven tot tegen den zolder vloer reikten. De zoldervloer werd dan opengebroken en het veulen werd op de mijt gebracht. Langzaam en één voor één STAD YPER. ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD van Maandag" 26 Mei 1930, om 17 u. DAGORDE 1. - Proces-verbaal der zitting van 28 April 1930. 2. - Wegenis afstand van grond. 3. - Stedelijk. Kerkhof grondvergunnin- gen. 4. - Stadsfinanciën leening van 500.000 fr. bij het Gemeentekrediet van Belgie wijziging. 5. - Overeenkomst voor oorlogschad fil- treerstatie te Zillebeke. 6. - Openbaren Onderstand afstand in de minne aan de stad Yper van een perceel grond. 7. - Waterdienst aankoop van grond. 8. - Openbaren Onderstand begrooting voor 1930 verhooging van kredieten. 9. - Verordeningen, op het standnemen en verkeer der huurrijtuigen en autos voorstel tot wijziging. 10. - Stedelijk leerwerkhuis schorsing. 11. - Stedelijk leerwerkhuis huishoudklas begrooting voor 1930. 12. - Stadseigendommen verpachting van het Vijverhuis te Zilebeke het recht op visschen in gemelden vijver en het maaigras groeiende op den binnenkant der oevers van den vijver en lasten- kohier. 13. - Stadsgrachten vischverlof voorstel tot wijziging. 14. - St Pieters Kerk plaatsing van een geschilderd kerkraam. 15. - Eeuwfeesten werkmanswoningen nieuw voorstel. 16. - Vleeschhale Kraam-verpachting. 17. - Mededeeling.. TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN Leening '5 t. h. 1923 Trekking 20 Mei 1930. Reeks 85.726 Nr 3 betaalbaar met 100.000 fr. Reeks 251.162 Nr 4 betaalbaar met 100.000 fr. Reeks 105.585 Nr 3 betaalbaar met 50.000 fr. Reeks 164.112 Nr 3 betaalbaar met 50.000 fr. Reeks 369.863 Nr 1 betaalbaar met 50.000 fr. De volgende loten zijn betaalbaar met 10.000 frank. 310.704 Nr 4: 223.680 Nr 1; 385.780 Nr 3; 33.938 Nr 3; 110.554 Nr 3; 297.942 Nr 5; 362.947 Nr 3; 143.067 Nr 1; 160.676 Nr 2; 250.420 Nr 4; 17.137 Nr 4; 277.540 Nr 1; 303.940 Nr 2; 192.856 Nr 4; 276.854 Nr 5. De andere nummers dier reeksen zijn be taalbaar met 500 frank. BURGERSTAND VAN YPER, van 15 tot 21 Mei 1930. Geboorten. Myiie Robert, Zonnebekestw. Billiaert Paula, Hondstr. Everaet De- nise. Noordlaan. Neyrinck. Diana, Hondstr. Buysse Agnès, Dickebuschstw. Fiers Charles, Elverdinghestr. Deronne Emile, Hondstr. Dekaezemaeker Theresia, Min neplein. Deramoudt Gilberte, Frezen- bergstraat. Overlijdens. Cooren Sylvia, 68 j., echtg. Debusschere Henri. Rijsselstr. Verbrugghe Eugeen, 2 m.. Zonnebekestw. Bruyneel Maurits, 17 j.. werkman, ongeh.. Lange Thouroutstr. Severyn Emma, 46 j„ echt. Thiele Frederic, Dixmudestw. Goethals Anna, 5 m„ Veurnesteenweg. Huwelijken, Pattyn Achiel, fabriekw. en Baillievier Joanna, fabriekw. Vermeu len Jules, fabriekw. en Degryse Martha, fa briekwerkster. MARKTPRIJZEN Y'per, 17 Mei. Tarwe 142-145; koolzaad 433-436; klaverzaad 1500-1700; rogge 86-88; boekweit 210-214; haver 91-94: brouwersgerst 146-148; voedergerst 110-112; erwten 210-212; bloem 207-209: maïs 116-119; paardeboonen 220-222; gruis 89-91; zemelen 112-114; lijn- zaadmeel 171-174; lijnzaadkoeken 156-158; aardappelen. 28: boter 23-24: eieren 0.70; biggen 400. 15 den kilo; strooi 30-33; hooi 60-80: ruw vlas 50-70; chicoreiboonen 130 (1929i, 150 (1930i; voederbeeten 100 de 1000 kilos. Te verkrijgen bij: Sa nsen-Vanneste, Gasthuisstr., Poperinghe. door Thomas a Kempis. vertaald door E. H. Vincent Lefere. Pastor. Prijs 12 fr. 0.60 fr. voor verzenden. OP DONDERDAG 5 JUNI 1930 ter Gehoorzaal van het Vredeger. te Wervick L - om 2 ure namiddag. OPENBARE VERKOOPING van EEN SCHOON WOONHUIS met afhankelijkheden, gebouw bestemd voor hoenderkweek en 5 a. 55 ca. erve en land, gelegen te Wervick, Becelaerestraat. Onmiddellijke ingenottreding. Kohier van lasten en plan ter studie van voornoemden notaris. II. - om 3 ure namiddag, OPENBARE VERKOOPING van EEN WOONHUIS met stallingen, schuur en afhankelijkheden en 1 ha. 9 ca. land, weide en bouwgrond, verdeeld in loten, gelegen te Wervick, Basse Flandre. Gebruikt tot 1 October door de Wed. EmUe Bruggeman-Ryckebosch. Zie plakbrieven met plan. Studie van den Notaris VAN DER MEERSCH te Yper, WOENSDAG 4 JUNI 1930 OVERSLAG om 3 uur stipt namiddag, ter herberg De Zonbij Cyrille Schorreel, te Zuidschote, wijk Luzerne, INSTEL met PREMIE van Gemeente ZUIDSCHOTE, wijk Luzerne. Een schoon WOONHUIS met afhankelijk heden, grond, koer en hoving, bekend bij kadaster sectie A, Nr 356b, voor eene grootte van 2 aren 42 centiaren. Thans onbewoond. Boomprijs 200 fr. Ingesteld 7.300 fr. Sleutel te bekomen bij M. Wed. Ivo Lou- wagie. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LIBOURNE(Gironde) Fondée en 1836 BRUXELLES DIJON Apéritifs - Liqueurs - Sirops de fruit Dépot des produits de ces deux firmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. Uit oorzaak van Vertrek. Te bevragen Capronstraat, 26, Yper, voor Stad in West-Vlaanderen, Ernstige MEID om den boven te doen en te helpen zorgen voor jonge kinders. Loon 400 fr. Adres ten bureele van 't blad. Boterstraat, 6, - - YPER - - Verkoopt alleenlijk en Diamanten van EERSTE KEUS. o— Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. MeenenpoorU YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, diaainissen. trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6.00 fr. Statieplaats YPER Pl.dela Station LokaalLocal C. S, Y. K. H.M.Y.-ECY.- C P.Y. Poen malen aan vaste en matige prijxen. aan alle uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3