lian hier en elders. VAflEEDE FABR1QUE DE FAUTEUILS EN TOÜS GENRES JULLb dILLL, 16, Rue de Menin, 16, YPRES. VAN DEN BOOGAERDE E. DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Ferdinand ulaierbieiiRiem MOORSLEDE Sint Pieters Kerk. Museum Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Maielas - Papier peints - Linoléum Toiies Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. li li r— r> nil i r— Tapissier-Garnisseur Oorlogsriekende rede van Mussolini en 't Pauslijk blad. Rechterlijke Kroniek tllatou Kleine aankondigingen aan I fr. de lijn. Wervick. Pontifikale Mis van Mgr Leys. Zondag werd in de Sint- Medarduskerk de eerste Pontifikale Mis opgedragen van Mgr Leys. Vanaf 9 ure 30 zat de kerk bomvol geloovigen. In het koor hadden plaats genomen, de va der van Mgr Leys, alsook zijne broeders en zusters en zijne tante, van moeders kant. Kwart voor 10 ure ging een stoet van geestelijken den bisschop-missiona ris afhalen aan het huis van zijn broeder, Nieuwstraat, en terwijl de klokken feeste lijk luidden toog de stoet de kerk binnen, terwijl Monseigneur de menigte zegende. Aan het altaar werd Mgr Leys bijgestaan door zijn broeder, E. H. Leys, onderpas toor als diaken, en door den E. H. pas toor Goethals, als subdiaken. Na het Evangelie hield Mgr Leys een ontroeren de aanspraak tot de geloovigen. Twee Witte Paters deden eene omhaling in de kerk, ten voordeele van de Missie van Kivu. Voormezeele. Moto-ongeluk. Maandagavond, rond 8 1/2 ure, heeft men op het grondgebied van St-Eloy, na bij de vaart, den genaamde Cyriel Van- meer, schaapherder, 48 jaar, woonachtig te Voormezeele, bewusteloos gevonden nevens zijn moto. De auto van het Rood- Kruis van Yper heeft hem ten 10 ure naar het gasthuis van die stad gevoerd. Uit het geneeskundig onderzoek is gebleken dat de ongelukkige eene schedelbreuk heeft opgeloopen. Het slachtoffer verkeert in doodsgevaar. Men weet niet hoe het ongeluk gebeurd is, daar Vanmeer nog niet het bewustzijn herkregen heeft. Lendelede. Verkeersongeluk. Een voerman onder zijn wagen verplet terd. Vrijdag avond kwamen de twee voermans van den ondernemer Sabbe, van Heule, met twee wagens langs den steenweg van Lendelede naar Heule ge reden. Gekomen aan de steenovens, tus schen Lendelede en Ste Catherine, ver loor de voerman, die van voren op den eersten wagen zat, het evenwicht en viel ten gronde, met het ongelukkig gevolg dat hij onder zijnen wagen rolde en de wielen hem over het lichaam bolden. De ongelukkige werd de borstkas ingedrukt en de dood moet oogenblikkelij k geweest zijn. Het lijk werd naar het doodenhuis van Lendelede overgebracht. De ongeluk kige voerman is de genaamde Georges Wallaert, wonende Moorseelstraat, te Kortrijk. GOEDE WERKLIEDEN Ype^. In het water gevallen. Vrijdagmorgen, omstreeks 10 ure, was Hilaire Notebaert, gehuwd,-oud 64 jaar en wonende in het Rijke Klaren Weduwen Hof, gaan zitten op een der vestingmuren aan de Rijsselpoort, toen hij, lijdende aan een zenuwkwaal, slecht kwam en van bo ven neder in het water viel. De muur is daar minstens twaalf meters hoog. Een visscher die aan den overkant van het water stond, hoorde roepen om hulp doch kon niet te weten komen waar het van daan kwam. Een veloman die daar voor bijreed zag den drenkelingen verwittigde dadelijk de geburen en de policie. Zij kwamen aangedraafd met eene lange koord en Godderis, glaswerker bij den heer Tavernier liet hem nederzinken en gelukte erin den ongelukkige de touw rond het lijf te binden en met behulp van de boven op den muur staande mannen werd hij opgetrokken, en naar het hos pitaal gevoerd. Godderis zwom dan de vesting uit. Zulke daad verdient eene be looning. VINS EN GROS GEVRAAGD TE KOOP Breimachien in goeden staat, kunnende bloemen breien. OVER TE NEMEN goud in 18 karaat Het Is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Garage Devos <S Dataanekel Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet Buffet frold Grande Distillerie Dijonnaise. OUSTRIC C° Succ. E. Van den Boogaerde Bouwstoffen en Kolen ZONDAG 15 JUNI 3,1 de indrukwekkende ceremonie der rechtige communie plaats hebben onder :enus van 7 uur. In St PIETERS: ZONDAG 8 JUNI Ten 8 1 2 zielmis voor Claeys Arthur en zijne huisvrouw Coffyn Valentine. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag e. k. Quatertemperdagen Geboden vasten en eeschderving. In St Pieters Kerk is het eerste tafereel geplaatst van deze, die men aanbrengen yl voor het versieren der overgroote eindgevels, 't Is een doek van een stuk -etende 5 op 4 meters en de Mater Do- rosa voorstellende aan den voet van 't kruis. Dit doek is geweven op een getouw waarvan de boom meer dan 4 meters ang is. Het beslaat dus eene oppervlakte van 20 vierkante meters en is geplakt op looden bladen, die den muur bedekken, om alle wakte te kunnen vermijden. In net verschiet ontwaart men den Tempel p de Moriah-berg en het firmament geeft een avond-lucht weer. 't Is het oud Ver bond dat eindigt. In den tegenhanger, voorstellende de marteldood van St Pieter, zal men St pieters Kerk van Rome ontwaren met de opgaande zon. Dit zal het nieuw testa ment verbeelden, dat begint. Het Museum van Yper heeft van Mijn- jieer René Schmidt-Acke, te Yper, eene prachtige verzameling van zilveren en Koperen Muntstukken in gifte ontvangen bestaande hoofdzakelijk uit 1. Eene schoone collectie van zes zil veren stukken en 4 koperen stukken van paus Pius IX. 2. Twee zilveren stukken van Louis XV- 1748- 1764. 3. Een zilveren stuk van Louis XVI- 1784. 4. Een zilveren stuk van Indo-China. 5. Een zilver stuk van het voorloopig Gouvernement van Lombardiën 1848. 6. Een zilveren stuk van het Prinsen- dom van Luca en Piombina (Italië) 1805. 7. Een zilveren stuk van Victor Emma nuel Koning van Sardaigne 1818. i. Dertig kleine zilveren muntstukken van verscheidene landen. 9. Achtien gedenkstukken of jetons in verguld Jkoper van Louis XIV, Louis^XV en Louis XVI. 10. Een dertigtal wel bewaarde stuk ken van het Romeinsch en het Gallo-Ro- meinsch tijdvak. Het Bestuur van het Museum brengt eene openbare hulde voor deze milde gift en betuigt hare grootste dankbaarheid aan dezen waren vriend en weldoener van het Museum. Het Bestuur. STAD YPER ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD 'P Maandag 2 Juni, om 6 uur 's avonds. VERSLAG Enkel Heer Schepen Declercq, ziek zijnde, was niet tegenwoordig. Een akkoord was getroffen tusschen de 'achter van Zillebeekvijver en het Sche- pencollegie om van nu af 2.500 fr. 's jaars ie betalen. Heer Vandamme wees erop dat nu al vroegere beslissingen werden vernie- igd. Het akkoord werd toch goedge keurd met 13 stemmen tegen 1. Heer Vermeulen vroeg ook, om op de beslissing vroeger genomen terug te kee- ren, en toe te laten aan de Oud-Strijders van het 13e en 7e Artillerie Regiment eene gedenkplaat ter eere hunner gesneuvel den te plaatsen, bij het Ypersch Gedenk teken. M. Missiaen en M. Leuridan mieken van deze vraag een politiek ma- aoeuver, en niettegenstaande het schoon neerleggen van de Heer Burgemeester, *erd de vraag verworpen met 7 stemmen ïgen 7. De overeenkomst voor oorlogschade voor het Materiaal van stad werd goed gekeurd zoo vernamen wij dat de Yper- sche Reus zal terugkeeren geene mede- leelingenEn de 4 toehoorders mochten de zaal verlaten, 't was zeven uur. Zondag 1 Juni overhandigde Moorsle de aan de Fraternelle van 't 6C jagers, het dorp binnenstormden, den 29 September 1918, een eere-vaanüel. Den dacht er voor strooide men een briefje 'mdwaarin onder meer te lezen stond Medeburgers Moorslede gaat dus vereerd worden iet een echt Belgische militaire parade... Hetzelfde militarisme moet hier nu nog •tor zijn blagaai en parade de bevolking "unen uittarten, als het ware de Vlaam- d-he oudstrijders komen in 't gezicht !'aan. Dat gaat te ver En wat het schandige verhoogt, 't is jat de inwoners en gezagdragers onzer vameente, die eertijds zich ook Vlaming elden, doch om het smeer hun bladje (terden,daar nu aan meedoen... Op dien dag mag er geen enkel vaan- *-vi uitsteken. Op dien dag moeten alle inwoners van Moorslede zich in volle eendracht van leesten onthouden... Ook de herbergiers zullen niet bevlag- h-n. Want het geld dat door het milita te te vleien verdiend wordt, is Judas- en de prijs van et verraad tegen- Vlaanderens-noer. 'ge bevolking. Eenige Vlaams:tic Oud-Strijders. COMPTE CHÈQUES POSTAUX 1 29.989 Mussolini, op rondreis in Italië, groette overal de geestelijke overheden, bad in getogen in de kerken, en spoog vuur en vlam in zijne redevoeringen, ophemelen de kanonnen en oorlogsgeweld. Van dat alles, het eerste zoo als het laatste, repte de Osservatore Romano geen woord. Wanneer nu Mussolini zijn gewel digste redevoering voordroeg... in Bulga- rie, te Sofia, generaal Jecoff, gaf een voordracht, onbewimpeld en klaar, over de noodzakelijkheid der oorlogen om volkeren in stand te houden en enkelin gen te verzedelijken. Dat was klaar en duidelijk den oorlog voorstellen als een deugdzaam iets en als noodzakelijk. Daarop antwoordde de Osservatore ook klaar en duidelijk en Mussolini mag er het zijne in vinden en uit rapen. Die spreker lijd aan geheugens-ver zwakking gelijk veel anderen Hij vergeet dat men op alle toonen gezongen en gefluit heeft, tijdens den laatsten oor log, dat deze noodig was om de vrede te bemachtigen... en dat hij de laatste wezen zou onder de volkeren. Staatsmannen en krijgslieden waren het eens, om dit gedacht vóór te dragen... en't was wat gemeend... en het werd herhaald en nog herhaald, om tot vechten aan te sporen Waren dat nu allen nederlaag-bewer- kenden, of vreedzamen-ten-uitersten-toe of leugenaars Waarom, als er zake was millioenen menschen op het slagveld te sturen, als er zake was den moed vol te houden, als er zake was familiën te troosten... Waarom heeft men niet gezegd in de loopgraven, in de huizen der rijken en in de hutten der armen, dat de oorlog nood zakelijk is om volkeren in stand te hou den en enkelingen te verzedelijken Waarom verzweeg men dat de groote strijd maar een feit was van die lange reeks oorlogen, die zich regelmatig moe ten voordoen voor het geluk der vol keren Waren het al vreedzame lieden, die niet dorsten zeggen wat men nu uitba zuint of waren het leugenaars DE VROUWELIJKE KATHOLIEKE ARBEIDENDE JEUGD GAAT NAAR ROME TOE. Ander half jaar is het geleden. Voor het eerst werd bekend gemaakt dat de Kajotters een machtige beevaart naar Rome zouden inrichten. Men zag verwonderd op en zegde: Wat 's dat nu voor *n gedacht? Velen sta ken alleen de schouders op: 'n Dwaasheid die niet lukken zou! En nog ligt die tocht, door 1500 jeugdige arbeiders meegemaakt versch in ieders ge heugen. Het gansche land, de steden van Zwitserland, Italië, Frankrijk, waar de Ka jotters zijn doorgetrokken stonden verbaasd bij het zien van zoo'n opmarsch die t'allen kante geestdriftige genegenheid heeft teweeg gebracht. Die vermetele gedachte, die dwaas heid die niet lukken zouheeft in enkele maanden zóo'n bijval geoogst, dat de bee vaart der Kajotters naar Rome, tot een machtsbetooging is gegroeid die de meest hoopvolle verwachtingen heeft overtroffen. Zelden of nooit was men aan den Tiber van zoo iets getuige. Volmondig heeft Z. H. de Paus de Kajot- tersbeweging, toen ook goedgekeurd. Ten zeerste heeft Hij ze geprezen en aangemoe digd. omdat zij zoo trouw den stempel draagt der Katholieke Actie. Paus Pie XI noemde jde beevaart der Jeugdige Arbeiders uit Vlaan deren en uit Wallonië eene der heerlijkste en meest troostvolle gebeurtenissen die Hij het geluk had te beleven gedurende Zijn Jubeljaar. Van toen af aan reeds, hing iets In de lucht. In Zijn aanspraak tot de Kajotters, zegde de H. Vader: Wij weten dat aan uwe zijde jeugdige katholieke Arbeidsters staan. Ook zij koesteren het verlangen en de hoop naar Rome te komen. Zeg hun dat Wij ze ver wachten en wij ze van nu af aan van harte welkom heeten. Thans is het eene besliste zaak: sedert enkele weken loopt de blijde mare bij alle Kajotsters en in alle Kajottersbonden rond, dat zij naar Rome trekken. Tijd en stond is het thans ook allen konde te doen van wat in den loop van het aanstaande jaar zal ge beuren DE VROUWELIJKE KATHOLIEKE AR BEIDENDE JEUGD GAAT NAAR ROME TOE Soc. Jules, van Waasten, die dron ken zijnde eene viouw omvergereden en licht gekwetst had, wordt tot 100 fr. boete of 1 maand gevang veroordeeld, voorw. ged. 5 jaar. Verf. Valère van Boesinghe en de Gebroeders Doch. Arthur en Frans van Yper, hadden in eene herberg te Yper een ander verbruiker duchtig afgeranseld. Zij worden elk tot 15 dagen gevang en 50 fr. boete of 15 dagen gevang veroor deeld. Voorw. ged. 5 jaar voor Doch. Frans. Vandenb. Maurits, zijn vader René en zijn broeder Emile, allen van Lange- marck, waren beticht slagen toegebracht te hebben aan twee gebuurmeisjes. De vader werd bij gebrek aan genoeg zame bewijzen vrijgesproken. De twee gebroeders worden elk tot 30 fr. boete of 10 dagen gevang veroordeeld. Aan de slachtoffers die zich als burgerlijke partij aangesteld hadden, moeten zij den ge- vraagden frank alsook de kosten hunner aanstelling betalen. Sed. Marcel, vervolgd wegens mis handeling van zijn paard, bekomt vrij spraak, daar zijn geval niet onder de toepassing der wet valt. De Wach. Henri van Yper, voor slagen met onbekwaamheid, wordt tot 100 fr. boete of 1 maand gevang veroor deeld, voorw. ged. 5 jaar, Cof. Alice en Soet. Pierre van Yper voor enkele slagen elk 50 fr. boete of 15 dagen, zonder voorwaarde. Daar de feiten ten laste van Stri. Gustaaf niet genoegzaam bewezen zijn, wordt hij verzonden vrij van kosten. Buiz. Jerome van Komen, die door de politierechtbank van Wervik voorw. tot 25 fr. boete was veroordeeld geweest, was tegen dit vonnis in beroep gegaan. De rechtbank opnieuw oordeelende ver breekt het eerste vonnis en verzendt den betichte vrij zonder kosten. De zaak ten laste van Lam.Theofiel, beticht vrouw en kinderen verlaten te hebben, wordt voor uitspraak tot 19 No vember verschoven. Uit het onderzoek is gebleken dat het om reden van^-het slecht gedrag der vrouw was, dat Lam. het echtelijk dak verlaten had. Niemand die nog beweren durft: 'n Ver metele gedachte of 'n Dwaasheid die niet lukken zalWat de Kajotters met zoo'n onverhoopten bijval deden, zullen de Kajot sters even goed weten door te voeren. Maar al te lang, is ieder getuige geweest van het meest bedroevende schouwspel uit onze naoorlogsche toestanden gesproten. Voor duizenden en duizenden jonge Arbeid sters, die telken morgen noodgedwongen, den weg naar de fabriek moeten inslaan, betee- kende arbeid bijna noodzakelijk, groffe ruw heid en diepe zedeloosheid. Vijf jaren is de V. K. A. J. geboren. Wie toen van Kajot stersspreken kwam, werd nieuwsgierig aan gekeken, alsof men hem vragen wou wat hem believen mocht? De gedachte was tot volle rijpheid geko men. De arbeidende jeugd zou men terug brengen tot Kristus. Het plan was goed door dacht, stak flink ineen. Onweerstaanbaar is de beweging overal doorgedrongen, en zij die men enkele jaren - geleden een handsvol geestdriftige droomsters noemde, vormen thans een machtig leger, dat niet rusten wil, en niet rusten zal, vooraleer de fiere leus zal bewaarheid zijn: «De arbeidende Jeugd aan Kristus! Kristus aan de arbeidende Jeugd! öe uitslag van 't strooibriefken was 'm feest, zonder de minste stoornis vlaggen en veel volk. PRIJSKAMPEN voor MERRIEVEULENS en KWEEKMERRIEN' VAN HET BELGISCH TREKRAS JAAR 1930 Deze prijskampen zullen plaats hebbeD als volgt: Voor de 1* omschrijving te Brugge, op Dinsdag 17 Juni 1930, te 10 U ure voor middag, ter Burgplaats. Voor de 2' omschrijving te Thourout. op Woensdag 25 Juni 1930. te 11 t4 ure voor middag. ter Groote Markt. Voor de 3* omschrijving te Ghistel, op Maandag 30 Juni 1930, te 10 ure voormiddag, iter Burgplaats. Voor de 4' omschrijving te Dixmude, op Woensdag 18 Juni 1930. te 10 ure voormid dag, op de Groote Markt. Voor de 5' omschrijving te Kortrijk. op Donderdag 26 Juni 1930. te 11 ure voormid dag, langs de Vandenpeereboomlaan. Voor de 6' omschrijving te Yper, op Dins dag 24 Juni 1930 te 10 3 4 voormiddag ter Groote Markt. Wie het geluk gehad heeft de Kajotsters- beweging van dichtbij te volgen en mee te maken, kan in volle waarheid getuigen over al het schoone dier Jeugdaktie onder de Arbeidsters. 'n Moderne kruistocht lijk het, door 'God ten gepaste tijde gewild, en door het hoogste kerkelijk gezag dringend aanbevolen. Een harde strijd is het om zielen en lichamen te beschutten of te redden. Edelmoedigheid, zelfverloochingen zelfvergeten zijn bij vele jeugdige Arbeidsters diep ingeworteld, omdat zij ten volle hebben begrepen de diepe be- teekenis van hun Kajotstersideaal, en niet hebben geaarzeld de zware verantwoordelijk heid op zich te nemen die er uit voortvloeit. Op heel het arbeidersfront moet de verove ringstocht beslist en voor goed doorgezet. Zoo'n ommekeer teweeg brengen, is geen ge woon menschenwerk. Hulp van Boven is eene allereerste vereischte, en aan vurige geestdriftige overtuiging mag het geen oogen- blik mangelen. Het besluit dat de katholieke Arbeidsters naar Rome zullen trekken, staat dan ook in de rechte lijn. In naam van twintig duizend werkzusters, zullen de Kajotsters-Beevaart- sters den H. Vader een grootsche hulde brengen. Getuigenis zullen zij afleggen, dat zij vast besloten zijn voet bij stek te houden en hardnekkiger dan te voren den heiligen kamp voort te zetten om kristen geloof en zeden bij de jeugdige Arbeidsters te vrijwaren of in hun leven terug te brengen. Vóór Kris tus Stedehouder zullen zij de plechtige be lofte, 'n heiligen eed doen, te blijven: de meest onderdanige Zijner kinderen, trouw aan God en aan Kerk. Hem zullen zij bidden, dien eed te willen aanvaarden, en door 's Pauzen zegen gesterkt, zoo vroeger de Kruis vaarders, zullen zij de vurige apostelen zijn die onze hedendaagsche samenleving, die aan *t kwijnen is en dreigt uit te sterven, nieuw leven te schenken. Nu reeds zijn alle Kajotsters en alle Ka- jotstersbonden, in de weer, om voor den grooten bedetocht paraat te staan. Op de spaarcenten wordt zuinig gespaard: bet pu bliek worden feestavonden aangeboden; er wordt gegeven en gedaan: alles wordt uitge dacht en alles ook aangedurfd: voor HET ROMEFONDS. 'n Hoopvolle toekomst mogen wij Katho lieken te gemoet zien, bij het overschouwen der massa werken en inrichtingen die ijve ren voor het goede. De Vrouwelijke Katho lieke Arbeidende Jeugdvereenigingen mogen met recht genoemd een der grondvesten en een spil der maatschappij die in Kristus en door Kristus moet hernieuwd worden. Jeugdige arbeidsters, wier eenigste verlan gen het is, als Arbeidster goed te zijn en goed te doen, zullen u verzoeken hulp te bieden en te storten voor... het Rome fonds Blij zullen wij ze ontvangen; mild zullen wij ze steunen, wij zullen deelen in hunne vreugde en in den zegen van den Paus, tot heil der zielen en tot glorie der Kerk. Postcheckrekenlng Kajotstersbedevaart naar Rome, Brussel Nr 2294.83. VLAGGEFEEST Op 1 Juni, Zondag laatst, vierden de Oud-Strijders (N. S. Bers) van \Ya- tou hun vlaggefeest. Het ongunstig weder belette niet dat er van in den vroegen morgen drie praalbogen wer den opgericht, om de vreemde bonden te verwelkomen. Om 10 u. trokken de Oud-Strijders en Oud-Soldaten na het muziek naar de kerk. waar er een Hei lige Mis gezongen werd tot zielerust der gesneuvelden. Gebruik makende van het weder, dat nu weer goed was geworden, gaf de muziekmaatschappij een mooi con cert op de markt. Zoo liep het eerste deel van het feest heel goed van stapel. Wat zou den na middag ons brengen? Niemand had er eenig vermoeden van. Vanaf 1 u. reeds begon het volk toe te komen. Hier en daar kwamen reeds een groep Oud- Strijders te voorschijn, de autobussen kwamen aan en tégen 2 u. wemelde het van 't volk welke met muziek en trompetten en vlaggen de straten doortrokken. Het statieplein was één menschenmassa. Deze mooie stoet, met zijne 58 vlaggen, zijn 62 Oud- Strijdersbonden met een gezamenlijk getal van 2.300 man. met zijn muziek- en trompetgeschal doortrok, in rangen van 4, de bijzonderste straten onzer gemeente. Na den optocht werd de eer gebracht aan de gesneuvelden één minuut stilzwijgen wérd gevraagd en het klaroen deed de machtige tonen van au champ over de dorpplaats klinken. Door M. Vierstraete en M. Deprae- tere werd een welkomsrede en eene toespraak gehouden die op een alge meen gejuich onthaald werden. Het Belgisch, Fransch en Engelsch volks lied werd door het muziek van Abeele uitgevoerd en alle vlaggen hogen neer over het standbeeld. Indrukwekkend was dit feest, machtig, grootsch, Wa- tou vierde hoogtij en met reden, want nog zelden was onze gemeente getuige van iets dergelijks. Ja, de namiddag had ons iets onver wachts voorbehouden, iedereen, zelfs de inrichters waren bedrogen, de stoutste verwachtingen waren over troffen. Over de 2.000 fr. premiën wer den gegeven en iederen vaandrig ont ving zijn pak (500 gr.) tabak. Watou leefde op 1 Juni en 't is te hopen dat zoo'n feesten nog zouden mogen hernieuwd worden. Dank aan de inrichters! Dank aan de inwoners die in zoo groot getal, vanaf den vroegen, hunne huizen bevlagd of versierd hebben Volksvriend gedrild aan de Anti-Natio nale School, biedt zich aan vooralle vuil en laag werk. Specialiteit: nachtelijk straatschilderen. Goede waar, duurzaam, verzorgde letters, symmetrie gewaar borgd. Schildert behendig in den duiste ren. Werkt ook 's Zondags. Bovendien rijke keus van bewoordingen om de land verraders en de leeuw'en op te hemelen en wat deftig is te bekladden. Uiterst voordeelige voorwaarden. Geheimhou ding verzekerd. Te bevragen bij voornoemde School. in het aangezicht. Hij móest bij den dok ter zich gaan laten verzorgen. Proces- verbaai werd tegen den dader opgemaakt. Bezoek. Zaterdag om 1 ure j kwam alhier een sterke afvaardiging van 1150 oud-strijders toebehoorende aan de R. A. S. C. van Londen. Aan de Zege boog van de Meenepoort legden ze twee prachtige kronen neder. Zondag avond om 9 ure woonde eene andere Engelsche afdeeling de plechtigheid van den taptoe bij. Onweder. Vrijdag namiddag om streeks 5 ure, verduisterde het zoo snel en geweldig dat de menschen in hunne hui zen niet meer zagen om hun werk te ver richten. Een onweder brak los zooals wij er hier zelden te zien kregen. Het regende dat het stoof en de bliksem sloeg onafge broken. Verscheidene malen viel hij, ge- lukkiglijk zonder echter brand te veroor zaken, doch de regen had veel schade berokkend, daar tal van kelders onder water gezet werden en plafonds neerplof- 4en. Rtudie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick. worden gevraagd in de Pannenbakkerijen van Haelewijn (Grens), goede loonen. TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN 31 Mei 1930. 4 t. h. 1921. Reeks 70.717 Nr 5 wint 250.000 fr. Reeks 17.024 Nr 7 wint 100.000 fr. Reeks 17.511 Nr 18; Reeks 17.024 Nr 4 en Reeks 184.024 Nr 14 winnen elk 50.000 fr. De andere nummers dezer reeksen en deze der reeks 128.245 zijn uitbetaalb. aan 250 fr. Gevecht. Zondag nacht om 11 ure, was er in eene danszaal der Groote Markt een gevecht ontstaan tusschen ver bruikers. Een jongen van Bekeghem werd door zekeren B... uit de Waterkasteel straat, v or wien het vechten een liefheb berij is duchtig afgetakeld en kreeg ver- schillige slagen met een stomp voorwerp INSTEL: DONDERDAG 26 JUNI 1930 OVERSLAG: DONDERDAG 3 JULI 1930 telkens om 2 u. stipt namiddag, ter herberg Hotel des Pompiers gehouden door Leon Decroix, Nieuwstraat te Wervick van EEN WELGELEGEN WOONHUIS thans dienstig voor handelshuis met 50 ca. erve en grond gelegen te Wervick. Nieuw- straat, Nr 42. Onmiddellijke ingenottreding. Instelpremie. n. OPENBARE VERKOOPING van twee schoone BURGERSHUIZEN en een CONCTERGEHUIS TE WERVICK, GROENESTRAAT. De Notaris Ramault te Wervick, zal open baar te koop aanbieden. Stad WERVICK. Lot een. Een BURGERSHUIS met af hankelijkheden en hof, gelegen Groenestraat, gecadastreerd sectie C, Nr 473 g, inhoudende 7 a. 69 ca. In pacht gehouden door M. Fernand Dalle tot 1 Januari 1931. Lot twee. Een BURGERSHUIS met in rijpoort, garage en hof, gelegen Groenestraat, gecadastreerd sectie C, ex Nr 476 s. inhou dende 11 a. 83 ca. Lot drie. Een CONCIERGEHU1S met afhankelijkheden en hof, gelegen Groene straat, gecadastreerd sectie C, ex Nr 476/s, groot 1 a. 78 ca. Deze beide loten in pacht gehouden door Heer Dokter O. Vandekerckhove tot 1 Oc tober 1930. Rechte van samenvoeging. EENIGE ZITDAG DONDERDAG 10 JULI 1930 te 2 14 u. namiddag, ter gehoorzaal van het Vredegerecht, Sint Maartensplaats te Wervick. Bezoekdagen: Dinsdag, Donderdag en Vrij dag van 10 tot 12 uur. Kohier van lasten en plan ter studie van gezegden notaris Ramault. BURGERSTAND VAN YPER, van 29 Mei tot 4 Juni 1930. Geboorten. Meulewaeter Eugène, Pan- nenhuisstr. Ronse Edouard, Kalf vaart. Walgraeve Marie-Therèse, Yperleestr. Vandenberghe Albertine, Zonnebekestw. Desmui Marcel, Rijsselstr» Sinnaeve Ca- miel, Neerstr. Overlijdens. De busschere Elisa, 59 j., z. b., ongeh., Poperinghestw. Hoornaert Marie-Louise, 64 j., echtg. Bouten Isidoor, Oude Kortrijkstr. Verstraete Marie-Louise, 64 j., echtg. Degryse Henri, Lange Thou- routstr. Debruyne Julia, 63 j., wed. Bo- gaerts Isidoor, Schuttelaerestr. Dehollan- der Julien, 74 j., echtg. De Breyer Philomena, Rijike Klarenstr. Demeester Maria, 73 j„ ongeh., Poperinghesteenweg. Huwelijken. Merveillie Henricus, polie der en Castelein Augusta, fabriekwerkster. De Ketelaere Arthur, bouwkundige te Nevele en Carbon Maria. Pinte Josephus, haarkapper en Dedulle Febronia, z. b. Depuydt Maurits, beenhouwer en Hollebeke Simonne, z. b. MARKTPRIJZEN Yper, 31 Mei. 1 Tarwe 147-149; koolzaad 410-415; klaverzaad 1600-1800; rogge 76-79; boekweit 212-214; haver 86-88; brouwersgerst 132-134; voedergerst 106-108; erwten 210- 214; bloem 213-215; maïs 111-113; paarde- boonen 116-118; gruis 68-70; zemelen 91-93; lijnzaadmeel 166-168; lijnzaadkoeken 142- 144; aardappelen 28-32; boter 22.50-24; eieren 0.67-0.70; biggen 400, 15 den kilo; strooi 30- 33; hooi 60-80; ruw vlas 50-70. Studie van den Notaris ERNEST DE COCK, fCorte Thouroutstraat, Nr 4, Telef. Nr 185 INSTEL met PREMIE OP MAANDAG 23 JUNI 1930 te 3 u. zeer stipt namiddag, te Yper ter herberg Den Nieuwen Telefoon», Marschalk French laan, bij den Heer Ronde- lez-Knockaert, van: Stad YPER. EEN SCHOON W O O N HU I S met H O V E N I E R HO F te Yper, Zonnebekesteenweg, nr 183. Groot 6 a. 48 ca. Vrij van gebruik. Laatst gebruikt door M. Albert Denorme. Ingenottreding met de geld telling. OVERSLAG: op MAANDAG 7 JULI 1930. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av. MaréchalFoch, LlBOURNE(Gironde) voor Stad in West-VIaanderen, Ernstige MEID om den boven te doen en te helpen zorgen voor jonge kinders. Loon 400 fr. Adres ten bureele van 't blad. Uit oorzaak van Vertrek. Te bevragen Capronstraat, 26, Yper Goede winstgevende HANDELSZAAK met Frankrijk, met alle noodig materiaal. Goede klienteel. Adres ten bureele van het blad. Boterstraat, 6, - - YPER - - Verkoopt alleenlijk en Diamanten van EERSTE KEUS. o Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6.00 fr. Statieplaats YPER Pi. de la Station LokaalLocal C. S, Y. K H. M. Y. E C Y. - C P.Y. NOENMALEN aan vaste en motie e prijxen DINERS d prix fixe - Prix moderés aan alle uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommée. Fondée en 1836 BRUXELLES Dl JON Apériti/s - Liqueurs - Sirops de fruit Dépot des produits de ces deux firmes chez M. CEULEUAEF E a Ypres rue Courte de Thourout, 22. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3