üan Hiep en elders. VANliEOE FflBRIQÜE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES VAN DEN BOOGAERDE E. Ferdinand uiaierniey-Riem Garage Devos <S Dstaanekel DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Rechterlijke Kroniek Ter gelegenheid der HEROPENING DER KATHEDRALE Gothieke Kerkstoelen in eik. Sint Jozefs Kerk der P. P. Ongeschoeide Karmelieten. Plechtige Octaaf ter eere van O. L. Vrouw v. d. Berg Carme! of van het H. Scapulier. STEDELIJKE MUZIEKSCHOOL. Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. ii ii r-r*» nil i r Tapissier-Garnisseur JULLo OlLLL, 16, Rue de Menin, 16, YPRES. Noterl eer (Knechten en Jongelingen). Leeraar de heer Georges Van Egroo. Noten leer (Meisjes en JufJrouwen). Blaasinstrumenten. Zang. Trabolspel TUlMDAG 1930 GEMEENTEFEESTEN Handelaars "HET YPERSCH E VOLK,, HOOGLEDE Yper. Opstand tegen de policie Het is niet Dek. J. die tijdens de ker mis op St Pieters in opstand kwam tegen de policie. maar wei Deh. Henri. Eerst genoemde is een heel deftige, vreedzame jongeling op wiens gedrag niets te zeggen valt. Wat Deh. Henri aangaat die zooals wij zegden ook in de 3 Zottenstraat woont doch nu laatst gedurende zekeren tijd in Brussel verbleef, van dezen kan ongeluk kiglijk het zelfde niet gezegd, want hij en zijne makkers hadden gemeend, zij heb ben het zelf bekend, den brigadier Samyn, een pak slagen toe te dienen. Westouter. Eeuwfeesten. De eeuwfeesten van Lielgie's onafhankelijk heid worden op Zondag 20 Juli gevierd. Hooglede. Verkeersongeval. Wegens eene vermeende aanranding van het 11-jarig meisje van den landbouwer R. P., door een 19 jarigen boerenknecht waren de heer burgemeester en Dr De- meulenare opgebeld geworden en zij kwa men uit tegenovergestelde richting per moto en auto langs de kleine Noordstraat gereden, toen gekomen ter hoogte der hoeve van C. Verhelst waar de grintweg een korte bocht maakt en het zicht door huizen en hagen belemmerd is, botste de heer burgemeester zijlings op den auto waardoor hij alovèr zijn "stuur in de gracht geslingerd werd. Gelukkiglijk kwam hij er met enkele zware kneuzingen van af vooral aan de dijbeenen, zoo zal het onge val geen erge gevolgen hebben. GEVRAAGD Boterstraat, 6, - - YPER - - goud in 18 karaat VINS EN GROS Grande Distillerie Dijonnaise OUSTRIC C° Succ. E. Van den Boogaerde 1 Bouwstoffen en Kolen Het is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Ev. BAETE-TONNQN M. Jules Vanaerde van Yper, heeft met onderscheiding zijn exaam afgelegd in -e: 2e doctoraat in de rechten (le proef), jsn de Hoogeschool van Leuven. M. Antoine Breyne van Yper, heeft met onderscheiding zijn exaam afgelegd in wijsbegeerte en letteren, voorbereidend tot de rechten, 2C proef, aan de Hooge school van Leuven. M. Marcel Derynck van Yper, heeft •net onderscheiding zijn exaam, 2" proef, afgelegd, voorbereidend tot de genees kunde, aan de Hoogeschool van Leuven. M. Etienne Mattelaer van Yper, heeft niet onderscheiding zijn uitgangsexaam afgelegd, aan de koloniale Hoogeschool van Antwerpen. M. Jean Desimpel van Waasten, heeft met groote onderscheiding zijn exaam af gelegd van kandidaat in de rechten, aan de Hoogeschool van Leuven. M. Jules Brutsaert van Watou, heeft zijn exaam afgelegd in wijsbegeerte en letteren, voorbereidend tot de rechten (le proef), aan de Hoogeschool van Leuven. M.Joseph Quaeghebeur van Westvle- teren, heeft zijn exaam afgelegd in wijs begeerte en letteren, le proef, aan de Hoogeschool van Leuven. M. Zephir Vanhee, van Hooglede, heeft met de grootste onderscheiding het exaam afgelegd van kandidaat in de rech ten, aan de Hoogeschool van Leuven. M. Wilfrid Domicent van Waasten, heeft met de grootste onderscheiding zijn exaam afgelegd, 2e proef, kandidaat in natuurlijke wetenschappen, aan de Hoo geschool van Leuven. M. Pierre Beck van Poperinghe, heeft zijn exaam afgelegd, le proef, als kandi daat in de natuurlijke wetenschappen aan de Hoogeschool van Leuven. M. Leopold Breyne, heeft met groote onderscheiding zijn exaam afgelegd van kandidaat in wijsbegeerteen letteren, aan de Katholieke Hoogeschool van Leuven. van Yper kan men verkrijgen in de Mekanieke Schrijn- en Meubelmakerij, bij Camiel D'Haene - Bonduwe Beluikstraat, 5, YPER alle slag van 1930 1930 J. M. t J. T. Zondag 20 Juli. Feest van den H. Profeet Elias en Plechtigheid van O. L. Vrouw van het H. Scapulier. Te 6 1/2 uur, Mis met offerande voor de Zusters Derde-Ordelingen. Te 7 1/2 uur, Mis met zang voor de Broeders Derde-Orde lingen. Te 9 uur, Plechtige Hoogmis, waarna Pauselijke Zegen met vollen aflaat. Te 5 uur, Plechtig Lof, Proces sie en sluitingssermoen daarna Godde lijk Officie. Overledene leden der Broederschap Jufvr. Philomena Menten, Mr Alfons Desramault, Jufvr. Vlaminck, Mevr. Ni colas Vanwinsen, Mr Jules Deschodt, Mevr. Jules Deschodt, Mevr. Aimé Gru- wez, Mevr. Coutrez, Mr Francois De- gryse. Donderdag24Juli.Te 7 1/2 u. Lijk dienst voor de afgestorvene leden der Broederschap van het H. Scapulier. DAG DER INVALIEDEN Oproep tot de bevolking Oj) Zondag 27 Juli a. s. zal een bloempje verkocht worden ten voor- deele van het dotatie fonds der oor- logsinvalieden van het Arrondissement Yper. Wij doen een hijzonderen oproep tot de mildadigheid der bevolking opdat de juffers, gelast met het verkoopen van het bloempje, overal en bij iedereen bijzonder wel zouden onthaald worden. Het dotatie fonds, onder toezicht van het comiteit van het Nationaal Werk der Oorlogsinvalieden, dient im mers in 't bijzonder om hulp te ver- leenen aan de in nood verkegrende in- valieden, ook aan de zieken en verder voor het uitbetalen der vergoedingen toegestaan bij geboorten, huwelijken en overlijdens. Nam. den Invaliedenbond van Yper De Secretaris, De Voorzitter, O. Molein. I. Gruwez. Namens het Comiteit van het Nat. Werk der Oorlogsinvalieden De Secret.-Schatb. De Voorzitter, J. Van der Mersch. R. Clinckemaille. COMPTE CHEQUES POSTAUX 129.989 UITSLAGEN DER PRIJSKAMPEN Schooljaar 1929-1930. LAGERE AFDEEL1NG (Sectie A). (Er waren 20 punten te winnen). Hebben bekomen Cardoen André, 18 1 2 punten De Mey Daniel, 17 p. Huwaer Georges, 14 1 2 p. Lhomas Frans, 14 p. Provoost Paul, 13 1 2 p. Berthier Roger, 13 p. Lhomas Georges, 12 p. De Geyter André, lip.; Wenes André, 10 p. LAGERE AFDEELING (Sectie B). Leeraar de heer Georges Van Eegroo. (Er waren 20 punten te winnen). Hebben bekomenRust Douglas, 17 1 2 punten De Nutte Lucien, Houtman Wil ly, 17 p. De Bau André, Le Roy Er- nest, 16 1/2 p.Delahaye Gerard, Hout man Roger, 15 1/2 p.Van Ommeslaeghe Robert, 14 1 2 p. Michiels Lucien, Meul Pierre, 12 p. Van Nieuwenhuyse Roger, Werrebrouck Freddy, 11 p.; Cochon- neau Norbert, De Vriese Frans, 10 1/2 p. MIDDELBARE AFDEELING. Leeraar de heer Elie Rijckelinck. le Eerevolle melding met groote onder scheiding Viaene Daniel. le Eerevolle melding Kerrinck Roger, Lacante Gil bert. 2C Eerevolle melding Chapelle Daniel, Coffyn Jean, Pien Emiel, Meul Roger, Soete Irenée, Deprez Albert, Alle- weireld Roger. 3e Eerevolle melding Camerlijnck Jozef. HOOGERE AFDEELING (Sectie A). Leeraar de heer Lionel Blomme. lc Eerevolle melding met onderschei ding Ossieur Maurice. le Eerevolle melding Desramault Lucien. 2e Eere volle melding Wullepit Marcel. HOOGERE AFDEELING (Sectie B). Leeraar de heer Lionel Blomme. le Prijs met groote onderscheiding Legley Victor. le Prijs met onderschei ding De Cadt Jean. LAGERE AFDEELING (Sectie A). Leerares Juffrouw Irène Verhack. (Er waren 20 punten te winnen). Hebben bekomen Dethoor Antoinette, Matthijs Aline, 19 1/2 punten Melles Margaret, 19 p. Callus Jeanne, 18 p. Baete Marie-Louise, 14 p. De Haeck Antoinette, 13 p. De Crock Agnes, 12 1/2 p. Bouve Lucie, Bouve Ivonne, 12 punten. LAGERE AFDEELING (Sectie B). Leerares Mevrouw Ad. Van Gheluwe. (Er waren 20 punten te winnen Hebben bekomen Bultynck Ivonne, 18 1/2 punten Vandermeulen Henriette, 18 p. Pickel Suzanne, Wenes Marthe, 16 p. Piatteéhw Louise, 15 p. Merle- vede Marie-Antoinette,Gaimant Yolande, 14 p. Rollander Christine, 13 p. Jac ques Agrifine, 12 p. Braem Louisette, 11 1/2 p.; Masquelier Paule, Mahieu Renée, 11 p. MIDDELBARE AFDEELING. Leeraar de heer Lionel Blomme. le Eerevolle melding met groote onder scheiding De Graeve Agr.es, Van Dam me Gabrielle. 2e Eerevolle melding Verhaeghe Marie-José, Storme Jeanne. 3C' Eerevolle melding Verbeke Denise, Giller Suzanne, Madou Anna, Matthys Anna. HOOGERE AFDEELING (Sectie A). Leeraar de heer Lionel Blomme. le Eerevolle melding met de grootste onderscheiding Souvage Béatrix. le 'Eerevolle melding met groote onder scheiding Boone Thérèse, Den Exter So- lange. le Eerevolle melding Panne- koucke Denise, Cherchye Elisabeth, Le- mahieu Irène, Vermeulen Léa. 2e i Eerevolle melding Braem Maria, Leuri- dan Monique, Vermeulen Solange. Heeft voldaan Moreau Irène. HOOGERE AFDEELING (Sectie B). Leeraar de heer Lionel Blomme. !e Prijs met de grootste onderschei ding Milleville Simone. le Prijs met 'groote onderscheiding: Duponselle Ger- i maine. le PrijsHemerijck Laura, i Kerjinckx Rachel. 2C Prijs De Jon- ghe Madeleine, Mahieu Janne. HOOGERE AFDEELING. OBO. Leeraar de heer Marcel Andries le Accessit met onderscheiding Os sieur Maurice. FLUIT. Leeraar de heer Marcel Andries. U Prijs Coffyn Fernand. HOOGERE AFDEELING. Leerares Mevrouw Ad. Van Gheluwe. 2C Prijs Juff. Matthijs Anna. 2C Prijs met onderscheiding: Juff. Kerrinckx Rachel. le Prijs Juff. Irène Verhack. Piano. LAGERE AFDEELING (le Graa->). {Er waren 20 punten te winnen). Leerares Mevrouw Georgina De Backer. 1 Eerevolle melding: Juff. Den Exter Solange, 16 p. lc Eerevolle melding Juff. Braem Maria, 17 p. le Eerevolle melding Juff. Cherchye Elisabeth, 18 p., met onderscheiding. LAGERE AFDEELING (2C Graad>. 2c Eerevolle melding Juff. Hemerijck Laura, 15 p. le Eerevolle melding Juff. Lemahieu Irène. 16 p. 1 Eere volle melding: Juff. Mahieu Jeanne, 17 p. le Eerevolle melding Juff. Sou- vage Beatrix, 18 1 2 p., met onderschei ding. MIDDELBARE AFDEEL1NG(UGraad). 2e Eerevolle melding Juff. Boone Thé rèse, 13 p. MIDDELBARE AFDEELING(2C Graad). le Eervoile melding met groote onder scheiding Heer De Cadt Jean, 19 p. HOOGERE AFDEELING. le Prijs: Juff. Milleville Simone. le Prijs met onderscheiding: Juff. Du ponselle Germaine. 't Was Zondag laatst de groote prijs- speling tusschen al de leden van vijf ver- eenigde boldersmaatschappijen van Stad. Het aantal deelnemers was beneden eenieders verwachting enkel 68 mannen lieten zich inschrijven, wat bitter weinig is. De oorzaken hiervan zijn veelvuldig en deze zullen zich in de toekomst zoo niet meer voordoen, ten minsten niet meer in dezelfde mate. Het spel is rap en met de gewenschte orde van stapel geloopen. Om 9 uur was reeds alles kant en klaar. De prijzen werden door de volgende peletons gewonnen 1L prijs, 200 fr. HH. Versavel Fr. Ba- ckelandt P., Devos R., Desmet C. 2C prijs, 140 fr. HH. Ververken H., Swa.nepoel J., Salomé R., Prum G. 3C prijs, 100 fr. HH. Debrabandere H., Vasseur E., Vancoillie H., Rosseel C. 4C prijs, 60 fr. HH. Heughebaert D. CompernolleG., Rubben L.,Vandepitte A. Aan de gelukkige winners nen herte lijken proficiat. Aan alle deelnemers een woord van dank. Een die er was. Zaterdag 2 Oogst, om 18 uur, Klokken- geluid. Om 20 uur, Concert op de Gr. Markt, door de Harmonie Ypriana Zondag 3 Oogst, om 9.30 uur, Processie ter eere van O.L. Vrouw v. Thuyne, Om 15 u., Groote Peer denwedstrijden. Om 17.30, Kunstconcert op de René Colaertplaats, door de Harmonie Municipale de Leers Maandag 4 Oogst, om 14 uur, Groote Schieting aan de pers, door de Maatschappij Yper-Hoekje Om 21 uur, Prachtig openluchtfeest, op de Vandenpeereboomplaats. Dinsdag 5 Oogst, om 9 uur, Rouwdienst voor de Ypersehe Gesneuvelden, in Sint Maartens Kathedraal, van we gens den V. O. S. Om 15 uur, Prijsuitdeeling voor de leerlingen der Stadsjongensschool. Om 20.30 uur, Concert, op de René Colaertplaats, door de Harmonie «Ypriana». Woensdag 6 Oogst, om 9 uur, Gewestelij ke Geitenprijskamp op de Veemarkt. Om 15 uur, Prijsuitdeeling voor de leerlingen der Stadsmeisjesschool der Rijsselstraat. Donderdag 7 Oogst, om 15 uur, Concert in de Feestzaal der Muziekschool. Om 20.30 uur, Concert op de Groote Markt, d. de Vlaamsche Harmonie. Zondag 10 Oogst, om 11 uur, Concert op de Groote Markt, door de Socia listische Harmonie. Om 16 uur, Prijskamp in 't bollen, Dixmudesteenweg, door De Dap pere Bolders Om 17 uur, Concert, op de Groote Markt, door de Stadsharmonie van Rousselaere. Om 21 uur, Volksbal, in de Halle. Vrijdag' 15 Oogst, om 13 uur, Groote Velokoers, 10e jaar, Groote Prijs van Yper. Om 20 uur, Concert, op de Groote Markt, d. de Vlaamsche Harmonie. Om 22 uur, Prachtig Vuurwerk. Zondag 17 Oogst, om 12 uur, Concert op de Groote Markr, door de Maat schappij Ste Cecilia Zonnebeke. Om 11.30 uur. Plaatsen van den eer sten steen der Kaaimuren. Om 15 uur, opvoering van Gudrun door het Vlaamsch Volkstooneel op Stads-Vestingen. Om 18 uur, Turnfeest, op de Groote Markt, door de Liberale Turners van Poperinghe De Onvermoeibaren Zondag 24 Oogst, Groot Vlieg/eest, op het Ypersch Vliegveld te St Jan. EEUWFEESTEN TE WATOU. De gemeente Watou zal op Zondag 3 Oogst aanstaande feest vieren ter gelegenheid van den hondersten ver jaardag van de onafhankelijkheid van Beigie. In den namiddag een prachtige stoet bestaande uit groepen te voet, groepen te paard en praalwagens zullen her inneren aan de roemrijkste personen en feiten van ons onafhankelijk Vader land. Drie muziekmaatschappijen zullen den stoet opluisteren en daarna con cert geven. 's Avonds Cinema in open lucht en verlichting van het standbeeld. vraagt eene aankondiging in Op Zaterdag 12 Juli, om 11 ure in Sint Amandskerkte Hooglede, heeft het huwe lijk ingezegend geweest van Mejuffer Su zanne Van Issacker dochter van den heer notaris en Mevrouw Van Issacker, met M. Fernand De Vlieger, advokaat op het Beroepshof van Gent, zoon van den heer vrederechter en Mevrouw De Vlieger. Onze beste gelukwenschen aan het jonge paar en hartelijk proficiat aan de gelukkige ouders. Aangaande de zaak Verm.van Yper, moeten wij melding maken van eene opmerking door den Heer Voorzftter ge maakt,namentlijk dat het heel zonderling voorkwam dat de betichte slechts met deze kaart voor den dag kwam maanden nadat de eerste zaak te zijnen laste in onderzoek doch daags of rond den dag waarop de vermaning om voor de recht bank te verschijnen door den betichte ontvangen was. Daarop wist de betichte niets anders dan wat als onzin mocht aanzien worden te antwoorden. Later werd ons daaromtrent uitleg gegeven wanneer er met nadruk gezegd wierd dat de betichte alle recht heeft, zelf het be staan der zon te betwisten, wanneer zulks voor hem voordeelig zijn kan. Het openbaar ministerie verklaarde dat de feiten onder A. en B. aangegeven genoegzaam bewezen waren doch dat die feiten zich versmolten en slechts eene overtreding uitmieken, vroeg de toepas sing der wet. De rechtbank daarmede instemmende en oordeelende dat er geen den minsten twijfel bestond aangaande de schuld van den betichte, die de schriftvervalsching begaan had en er gebruik van gemaakt had om zich te onttrekken aan eene ver diende straf. Dat de uitschrabbing van den datum niet aan toeval of ongeval kon toegeschreven worden. Dat iedereen weet dat de betichte eene groote behendigheid verworven had. Ook was de rechtbank van gedacht geen verder onderzoek door deskundigen te doen te moeten toestaan, alsook niet tot een geneeskundig onder zoek te moeten overgaan. Verders dat de voorgebrachte kaart op 1 Juli 1928 niet kon bestaan hebben enz. verklaarde de betichte plichtig voor de feiten onder A. en B. aangegeven doch zegde dat deze slechts eene overtreding uitmieken, ver oordeelde bijgevolg Verm. tot eene ge vangzitting van een maand en tot de kosten en gezien deze 300 fr. beloopen bepaalt den duur van den lijfsdwang op 15 dagen. Deze zaak brengt ons een voorval te binnen dat bewijst wat culot Verm kon hebben zekeren dag bood hij zich ten huize van iemand aan en beweerde van de magistratuur deel te maken en zeker om meer kracht aan zijne woor den te geven, had hij zich doen vergezel len door een kerel die reeds meermalen met Moeder Justitia in aanraking had moeten komen. Bij het ter pers gaan vernemen wij dat de Deurwaarder Verm. van Yper, in beroep gaat tegen het vonnis door de rechtbank van Yper uitgesproken en hierboven aangehaald. Goem. van Yper, die lasterlijke aan tijgingen had uitgestrooid over eene vrouw die tijdelijk door krankzinnigheid was aangedaan geweest, wordt tot 50 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld. De burgerlijke partij bekomt de gevraag de frank en de betichte moet daarbij de kosten der aanstelling betalen. Gys. Pierre van Yper, voor opstand en smaad aan de politie en om niet op den hem voorgeschreven weg gereden te hebben, wordt tot volgende straffen ver oordeeld 50 fr. of 15 dagen 30 fr. of 10 dagen en 15 fr. of 3 dagen, zonder voorwaarde. In de zaak ten laste van Bous... en Decon... van Voormezeele, heeft de rechtbank volgende uitspraak gedaan Bous... werd veroordeeld tot 8 maand gevang en 50 fr. boete of 15 dagen ge vang. Decon... tot 7 maand gevang en 50 fr. boete of 15 dagen, daarbij worden zij veroordeeld om solidairlijk aan het slachtoffer eene som van 5825 fr. ten titel van schadevergoeding te betalen alsook tot de kosten zijner aanstelling als bur gerlijke partij. Verders moeten zij elk de helft der kos ten betalen en de lijfsdwang wordt be paald op 1 maand. De kosten van het onderzoek der bebloede vest van den lep betichte blijven te zijnen laste, deze beloopen tot 1400 fr. Op aanvraag van het openbaar mini sterie, bevool de rechtbank, niettegen staande eene kerte tusschenkomst der verdedigers de onmiddeüjke aanhouding der betichten, die door de ge:.darn- n weggeleid wierden. Haastige dood. Zaterdag na de markt, kwam Jan Schoren, leurder van stiel, 80 jaar, wonende in de Tegelstraat naar huis gesukkeld. Gekomen aan de deur zijner woning moest hij stilstaan en kon moeilijk binr.engeraken. Toegeloo- pen familieleden dienden hem de eerste zorgen toe en liepen priester en genees heer halen, doch niets meer kon baten. Hij stierf eenige oogenbükken later na het H. Oliesel ontvangen te hebben. Gevecht. Zondag avond, om streeks 7 ure, verlieten eenige vrienden Collin Maur. Coppyn en Vandec, eene herberg uit de Lombaardstraat. Langs den weg geraakten zij in twist en 't en duurde niet lang eer zij aab den slag la gen. Alle drie kregen hun deel mede. Ge- lukkiglijk was onze wakkere policie er dadelijk bij en kon de vechters naar den amigo opleiden alwaar zij den nacht overbrachten en 's morgens met proces verbaal vertrokken. 's Voormiddags in de kerk Te Deum, daarna stoet van al de maatschappijen schoolkinderen en overheden der ge meente naar het standbeeld der gesneu velden, alwaar een vaderlandsche be tooging zal plaats hebben, Cantate door de schoolkinderen cn bloemenhulde. Daarna overhandigingvan hetbekomen eereieeken aan den oud soldaat van Leo pold de lste de 85 jarige Vandevoorde Stefaan. 's Namiddags concert om 5 ure door de muziekmaatschappij. Om 5 ure inschrijving voor eene buiten gewone bolling 1000 fr. prijzen verdeeld als volgt le pr. 300 fr. 2e pr. 250 fr. 3' pr. 200 fr. 4e pr. 150 fr. 5e pr. 100 fr. De inleg is lOfr. per peleton. 's Avonds prachtige verlichting van spruitfontein en standbeeld. Roeselare, 15 Juli. Tarwe 150; rogge 77; boekweit 155; haver 88; gerst 90; erwten 120; bccnen 130; lijnzaden 205; koolzaden 260; lijnmeel 145; vlas 85; aardappelen 35; strooi 35: hooi 30; chicoreiboonen 95; nieuwe tabak 105; koolzaadolie 600; lijnzaadolie 550; nitra ten 125; ammoniak 125; eyanamide 115: vig- gens 12-13 den kilo; boter 25-26; eieren 0.70-0.72. Veurne. 16 Juli Boter 26; eieren 0.80; eieren van eenden 0.88; tarwe 154: rogge 75; haver 75; gerst 110; erwten 160; paaraeboo- nen, 150; aardappelen 50; tarwestrooi 30; ha verstrooi 20; roggestrooi 20; weidehooi 20; voederbeeten 7; klaverzaad 5.00. voor Stad in West-Vlaanderen, Ernstige MEID om den boven te doen en te helpen zorgen voor jonge kinders. Adres ten bureele van 't blad. TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN 5 t. h. 1922 Trekking van 10 Juli. Serie 150.060 Nr 19 is uitbetaalbaar met 250.000 fr. Serie 74.331 Nr 15 en serie 139.304 Nr 17 zijn elk uitbetaalbaar met 100.000 fr. De andere nummers dezer series zijn uit betaalbaar met 300 fr. 4 t. h. 1921. Trekking van 15 Juli. Het lot van 1 miljoen frank is gewonnen door serie 120.532 Nr 5. De andere nummers van deze serie zijn uitbetaalbaar met 250 fr. BURGERSTAND VAN YPER, van 10 tot 16 Juli 1930. Geboorten. Ameel Willy, Zonnebekestw. Verleure Lucien, Zonnebekestw. James Hazel, Boterstraat. Overlijdens. Cailliau Omer, 22 j„ me- caniekwerker, ongeh.. Lange Thouroutstr. Verschoore Pierre-Jean, 80 j„ echtg. Bonne Alphonsine. Tegelstr. Heilyn Alice, 61 j., echtg. De Pamelaere Prosper, Poperinghestw. Sackenpré Stephanie, 79 j., wed. Knockaert St Jans Hospitaalstraat. Huwelijken. Van Labeke Gaston, pas werker en Verkouter Gerardine, fabriekwerk ster. Doolaeghe Gustaaf, z. b. en Staessen Marie-Louise. z.b. Herremans Henri, haar- kapper te St Joos ten Noode en Boutens Margareta. POPERINGHE, van 10 tot 16 Juli 1930. Geboorten. 225. Decreus Paul, z. v. Geor ges en Bcussemaere Maria, sectie D. 226 en 227. Denys Marie en Georgette, dochters v. Julien en Devos Zoé, sectie I. 228. Chaerle Lucien, z. v. Joseph en Dehaene Marguerite, Herseaux. 229. Pyfferoeri Norbert, z. v. Joris en Butaye Alice. Ghyverinchove. 230. Coupillie Willy, z. v. Germain en Vandenbus- sche Ivone, Leysele. 231. Boudry Roland, z. v. Oscar en Verhelst Alice, Westoutre. 232. Vanoost Judith, d. v. Georges en Adriaen Maria, Watou. 233. Suffys Paula, d. v. Georges en Casier Marie. Prootstr. 234. Bryon Martha, d. v. Camille en Vanlerberghe Virginie, Hollebeke. Overlijdens. 105. Suffys Theresia. 92 j., z. b.. wed. v. Vanden Bruwaene Petrus, Sint Michielstraat. 106. Cneut Marie, 73 j., z. b., echtg. v. Feys Seraphin. Veurnestraat. Huwelijk. 50. Vanbecelaere Maurice, 24 j., landbouwer van Beveren-Yzer en Vanden- berghe Alice, 19 j., landbouwster v. Pop. MARKTPRIJZEN Dixmude, 14 Juli. Boter 22-22.50; eieren 0.70-0.71; aardappelen 30-32; tarwe 155; rog ge 80; haver 95; strooi 300-320; hooi 500-600. Kortrijk, 14 Juli. Witte tarwe 155-160; regge 75-80; haver 85-90; paardeboonen 159- 160: gerst 100; tarwebloem 200; inlandsclv zemelen 65; gorte zemelen 84: hooi 25-30; strooi 30: aardappelen 30-35; boter 25-27; eieren 0.75-0.80; Turksche tarwe Plata 120; id. Cinquantino 160; vreemd lijnzaad 318; inlar.dsch lijnzaad 280; inlandsche lijnzaad- kceken 165; Amerikaansche lijnzaadkoeken 182; nitraat van Chili 155; ammoniak sulfaat 152: lijnzaadolie 695; koolzaadolie 730; vlas jder Leie 30-90: wit vlas 850-1900; vlas op den grond gerc 600-875; ruw werk. 30-70; oude j suikerijboo en nieuwe 105. VEEMARKT. Te koop gesteld: 118 koei- >eu. der. k-io op voet 8.00 99 vaarzen 8.75; 16 essen 8.75; 18 stieren 8.50. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick. OP DONDERDAG 24 JULI 1930 te 2 u. namiddag, ter gehoorzaal van het Vredegerecht, Sint Maartensplaats te Wervick. OVERSLAG VAN twee schoone BURGERSHUIZEN" en een CONCIERGEHUIS TE WERVICK. GROENESTRAAT. De Notaris Ramault te Wervick. zal open baar te koop aanbieden. Stad WERVICK. Lot een. Een BURGERSHUIS met af hankelijkheden en hof, gelegen Groenestraat, gecadastreerd sectie C, Nr 473/g, inhoudende 7 a. 69 ca. In pacht gehouden door M. Fernand Dalle tot 1 Januari 1931. Ingesteld: 91.000 Fr. Lot twee. Een BURGERSHUIS met in rijpoort, garage en hof, gelegen Groenestraat, gecadastreerd sectie C, ex Nr 476 s, inhou dende 11 a. 83 ca. Ingesteld: 100.000 Fr. Lot drie. Een CONCIERGEHUIS met afhankelijkheden en hof, gelegen Groene straat, gecadastreerd sectie C, ex Nr 476/s, groot 1 a. 78 ca. Ingesteld: 31.000 Fr. Deze beide loten in pacht gehouden door Heer Dokter O. Vandekerckhove tot 1 Oc tober 1930. Verkoopt alleenlijk en Diamanten van EERSTE KEUS. o Alles met waarborg. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LlBOURNE(Gi ronde) Fondée en 1836 BRUXELLES Dl JON Apéritifs - Liqueurs - Sirops de fruit Dépot des produits de ces deux firmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige eri kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, diaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos fi.CO fr. Statieplaats YPTT PI. dela Station Lokaa! K H M. Y. - S. Y. - C P-Y. NOEN MA Lr mMicc pr.;, r-i. 7 fi.rt Prix Kodiris Koud 3u«.3uffet froid a in aile uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3