VflJHiEDE LandeiiiK Eucharistisch congres uan mechsisn HET YPERSCHE VOLK 1 Ferdinand maiemiüü Rien Garage DevosS Damanekel DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL FABR1QÖE DE FAUTEUILS EN TGUS GENRES En dat... Wat zegt ge daarvan VAN DEN BOOGAERDE E. OUSTRIC C° Stores Rideaux - Etoffes pour Ameubiemants - Tapis Toiles wlateias - Papiar paints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Pi urn es - Stores-Flous □enteüas da Bruges et Cluny au rnètra. r Tapissier-Garnisseur JULLb DILLLj 16, Rue de fflenin, 16, YPRES. EXAMENS De Rotary-beweging. Voop onze Jeugd Muntstukken \an iO frank. GEVRAAGD Boterstraat, 6, - - YPER - - VINS EN GROS Bouwstoffen en Kolen Het is reeds bewezen dat de nieuwe Autos de mildadigheid der bevolking opdat de jutters, gelast met het verkoopen van het bloempje, overal en bij iedereen bijzonder wel zouden onthaald worden. Het dotatie fonds, onder toezicht van het comiteit van het Nationaal Werk der Oorlogsinvalieden, dient im mers in 't ki|f7nder om hulp te ver- leenen aan de in nood verkeerende in- vaiieden, ook aan de zieken en verder voor net uitbetalen der vergoedingen toegestaan bij geboorten, huwelijken en overlijdens. Xam. den Invaliedenbond van Yper: De Secretaris, De Voorzitter, O. Mclein. I. Gruwez. Namens het Comiteit van het Nat. Werk der Oorlogsinvalieden De Secret.-Schatb. De Voorzitter, J. Van der Mersch. R. Clinckemaille. STAD YPER COMP'l E CHÈ ES POSTAUX 123.989 Zondag 27 Juli 1930 GROOT CONCERT te 5 uur door de Koninkl. Stadsfanfare van Kortrijk onder de leiding van Prof. Karei Heylbroeck. gen te sturen aan het Algemeen Sekretariaat j Geneeskunde: 2 proef, met voldoe ning, Antoon Beek, Poperinghe Gastor. Ollevier, Elverdinghe; Juliaan Cossey, Poperinghe. Geneesheer 2" jaar, Ernest Merlevede, Poperinghe; Michiel Hardeman, Rous- brugge. Licenciaat in hoogere Landbouwweten schappen Jean Veys, Vlamertinghe, met vrucht. St Ignatius gesticht te Antwerpen Handelswetenschappen, D jaar, M. Her man Boedts, Watou, met onderscheiding. van het Congres, 16, Korte Schipstraat, Mechelen, Postcheck Nr 2836.28. Deze kaarten zijn geldig voor de heenreis op den ZATER DAG; de terugreis mag geschieden ofwel den Zaterdagavond (voor degenen die thuis gaan slapen ofwel den Zondag. NACHTVERBLIJF. De deelnemers die den Zaterdagavond in Mechelen blijven vernachten, zullen onver wijld hun aanvraag sturen aan den Z. E. H. Kan. Dessain, Secretaris van Z. Eminentie, die de leiding van de afdeeling nachtverblijf waarneemt. EERSTE DEEL. 1. Jubelmarsch, 2. Belgie, openingstuk 3. Onvoltooide symphonie, le d. 4. Tanhaüser, fantasia Paul Lebrun Steenbrugge Schubert Wagner Gesticht door F. de Coninck. TWEEDE DEEL. E. Bach 1. Hamlet, openingstuk Gesticht door Godard. 2. Le Cid, fantasia Gesticht door Degut. 3. Suite Oriëntale a. - Les Bagardins b. - Au bord du Gange, rêverie c. - Les Almées, danse d. - Patrouille 4. Doorheen de werken van P. Benoit met thebaansche trompetten. Massenet F. Popy EEUWFEESTEN TE WATOU. De gemeente Watou zal op Zondag 3 Oogst aanstaande feest vieren ter gelegenheid van den hondersten ver jaardag van de onafhankelijkheid van Belgie. In den namiddag een prachtige stoet bestaande uit groepen te voet. groepen te paard en praalwagens zullen her inneren aan de roemrijkste personen en feiten van ons onafhankelijk Vader land. Drie muziekmaatschappijen zullen den stoet opluisteren en daarna con cert geven. 's Avonds Cinema in open lucht en verlichting van het standbeeld. Het Algemeen Sekretariaat stuurt ons de volgende mededeelingen ZATERDAG 30 AUGUSTUS, DAG DER LEIDERS EN DER JEUGD. Het Eucharistisch Congres van Mechelen wil een hulde zijn van geheel het land aan Christus-Koning. Terwijl op Donderdag 28 Augustus de kin deren en vooral de Eucharistische kruistocht in dichte gelederen naar Mechelen zullen komen om de hulde van de kleinen te bieden aan den Koning van de H. Eucharistie; ter wijl de vrouwen op hun beurt naar Mechelen zullen togen op Vrijdag 29 Augustus, worden de twee laatste dagen van het Congres voor behouden aan de mannen. Het program van beide dagen is nochtans van verschillenden aard: Veel werd er reeds geschreven en gezegd over de massabetooging der mannen op den ZONDAG. Doch uiterlijk vertoon alleen zal geen blijvende vruchten dragen als het niet geschraagd is door studie en daarom zal den ZATERDAG een studie dag zijn voor de leiders en voor de jeugd. De groote mannenorganisatie roepen op dien dag hun leiders op om in gezamenlijke bespreking het algemeen onderwerp van.het Congres te behandelen, nl. meer uitstralende kracht in de katholieke actie door de inwer king van de H. Eucharistie. Dit algemeen onderwerp wordt daar be studeerd, in verband met de specifieke doel einden van de organisaties. Op dien dag dus worden uit geheel het land onze voormannen verwacht, vooral die van het Jeugdverbond van Katholieke Aktie. Het spreekt van zelf dat vooral de paro chies van het Aartsbisdom en op de eerste Plaats die van het arrondissement Mechelen zeer talrijk aanwezig zullen zijn. DAGORDE 's Morgens om 10 uur Mis in de St Pieters kerk. met aanspraak door Monseigneur La- Wiroy, Hulpbisschop van Brugge. Om 11 uur openingsvergadering op het Klein Seminarie, voorgezeten door. Z. D. H. Monseigneur Coppieters, Bisschop van Gent. Sprekers: Professor Van Goethem, Voorzit ter van J. V. K. A.; Professor Verbist uit Mechelen. Om 3 uur vergadering der verschillende afdeelingen: Bonden van het H. Hart, Boe- renjeugd, Eucharistische Kruistocht, (afdee ling studenten) Kajotters, Werkgevers, enz. Om 5,30 uur Algemeene Vergadering op het Klein Seminarie. Sprekers: Eerw. Heer Cruysberghs, alge meene Proost van J. V. K. A.; Advokaat Aug. De Schrijver; Z. D. H. Monseigneur Cop- Pieters. Om 8 uur H. Uur in St Pieterskerk; daarna beiaardconcert. DE STOETEN. Niettegenstaande de herhaalde berichten in de pers, zijn er nog menschen die zich af vragen of er stoeten zullen opmarcheeren op Zondag 31 Augustus. Hun groote vrees luidt: Mechelen is te klein! Dat is inderdaad een moeilijkheid en daarom werden sinds weken nauwkeurige plannen bestudeerd om een ge lukkige oplossing te geven aan dit lastig vraagstuk. Dit werk in nu klaar: De godsdienstige stoet, met het Allerhei ligste Sacrament, zal vertrekken uit de Me- tropolitane kerk en den volgenden weg af leggen: Groote Markt, Befferstraat, Vee markt. Keizerstraat, Zandpoortvest, Speecq- vest, Schuttersvest, Van Benedenlei, Wil- sonlaan, waar de hoofdplechtigheid zal ge schieden. Vandaar gaat de processie verder door langs de Wilsonlaan, Olivetenvest, Winket- brug, om langs den kortsten weg terug te keeren naar de Metropolitane kerk. Intusschen worden zes stoeten ogesteld op verschillende plaatsen van de stad die op 't zelfde uur zullen oprukken om post te vatten aan de Wilsonlaan tegen de aankomst van den godsdienstigen stoet. Hierbij volgen eenige aanwijzingen omtrent de regeling van de zes stoeten: Stoet 1. - Vorming rond het Statieplein. WEGWIJZER: Leopoldstraat, Van Beneden- lei en Wilsonlaan. Stoet 2. - Vorming rond de Kathelijne- straat en Stassartstraat. WEGWIJZER: Kathelijnestraat, Slachthuisvest, Nieuwe Winketbrug, Olivetenvest en Wilsonlaan. Stoet 3. - Vorming aan de Lierscbe Poort. WEGWIJZER: Keldermansvest. Kathelij- ne Poort, Slachthuisvest, Oude Winketbrug, Olivetenvest, Wilsonlaan. Stoet 4. - Dubbele vorming: a) Rond de IJzeren Leen, Veemarkt, enz. b) Het ander deel (dat eerst den godsdienstigen stoet in oogenschouw neemt) wordt opgesteld op Veemarkt, Keizerstraat, begin van de Zand poortvest. WEGWIJZER: Hoogbrug, Gil denstraat, Adeghemstraat en.Wilsonlaan. Vóór enkele dagen stond er in veel bladen 't volgende te lezen. Hier volgt hetin zijn eenvoud. W at zegt ge daarvan Op 10 September laatstleden ging schee]) NAAR CONGO MGR VAN GOETHEM der missionarissen van het H. Hart van Borgerhout. Mgr Van Goethem is Apostolisch Prefekt van Coquilhatstad in de missie van den Evenaar in Belgisch Congo. Hij telt reeds 27 jaar zwaren missiearbeid en na een kort verblijf in het Vaderland tot herstel zijner krachten, reisde hij opnieuw af naar zijn missieveld, vol hoop in de toekomst en met grootsche plannen voor de bekeering van het half millioen heidenen hem toever- trouwd. Met hem zijn ook vertrokken drie jonge priester-missionarissen, een broeder-missionaris en vier Zusters- missionarissen van het klooster van Beveren-Waes. Coquilhatstad, zijn bis schoppelijke stad, ligt op 10 dagen reizens per hoot van Matadi. Zijn mis sieveld is zes maa! grooter dan België. Langs de groote stroomen, in 't hartje der geheimzinnige evenaarswouden, schuilen ontelbare dorpen der armza ligste negers. De bevolking van de missie van den Evenaar bedraagt on geveer een half miljoen inboorlingen waarvan 33.000 katholieken 85 paters, broeders en zusters werken er aan de bekeering der heidenen. Mgr Van Goe them zal. bij zijn terugkomst in zijn bisschoppelijke stad, op drie kwart- uurs van zijn kathedraal, een nieuwe kerk bouwen voor een centrum van 15.000 negers; te Wafanva, post van 12.000 katholieken.zal hij een hospitaal en een kliniek inrichten; verder moet er in zijn 'bisdom een drukkerij komen voor een katholiek weekblad der zwar ten en voor schoolboeken; eindelijk begeert hij een gebouw te doen oprij zen bestemd voor bibliotheek, feest zaal en koloniale kringen. Daar staat het in al zijn eenvoud. Een bisschop-missionaris, vertrekt na Stoet 5. - Zal ook op twee plaatsen ge- 27 jaar zwaren missiearbeid opnieuw. En met hem vertrekken er nieuwe missionarissen. Priesters, Broeders en Zusters. En die oude Bisschop is ver trokken met jeugdige geestdrift, met altijd-jongen moed, met nieuwe plan nen in hart en hoofd. Bedenkt evenwelk verschil hij veel menschen die we kennen - laat ons maar eerlijk spreken en zeggen welk verschil bij ons eigen leven?? Na 27 jaar, opnieuw vertrekken met een karrevracht jonge geestdriftige plannen Daar kunnen wij geen lap aan leg gen. Bij ons't foetert niet meer zoo haast er iets aan hapert. Bij de missionarissenze gaan dóór alles, altijd voort, ver en wijd, in 't vreemde steeds met dezelfde geestdrift en met eeuwige levenslust. Die korte mededeeling toont ons ook voor degenen die 't niet ge- looven dat het werk van den mis sionaris, zeer groot en zeer lastig is. Herleest ze In die missie alleen nog 467.000 te bekeeren, en als dringendste werk een nieuwe kerk. hospitaal en kliniek, een drukkerij eu nog een ander ge bouw. Dit zoo eventjes een kijkje achter het gordijn. En nog zouden er zijn die zeggen: waartoe dienen al die gebeden en waartoe altijd geld vragen en nog geld Ziet, ziet met uw oogen...: zonder gebed en steun kunnen ze niet voort. En, dan ook nog. mogen we bij 't voor beeld ons door Mgr Van Goethem ge geven niet 'ns allen tot ons-zelf zeg gen sa. Beste, steek wat min uw ooren op en trek een beetje meer aan den wagen, waar 't er op aankomt ver standig te leven en hier of elders goed te doen En we zullen zelf gelukkiger zijn omdat we beter zullen zijn. vormd worden: a) Rond de Botermarkt, b) Het ander deel (dat insgelijks eerst den gods dienstigen stoet in oogenschouw neemt) op Zandpoortvest, vanaf Bleekstraat. WEG WIJZER: Bruul, Vijfhoek, O. L. Vrouwstraat, Hoogstraat, Brusselpoort, Wilsonlaan. Stoet 6. - Zal eerst opgesteld worden langs de Speecqvest, Cardinaal Mercierplaats, Schuttersvest (om den godsdienstigen stoet in oogenschouw te nemen) en achter deze aansluiten langs de Van Benedenlaan tot de Wilsonlaan. Op die wijze zal ieder betooger gelegenheid hebben om den godsdienstigen stoet in oogen schouw te nemen. DE GODSDIENSTIGE STOET. De godsdienstige stoet zal geheel afwijken van het folklorisch lawaairig karakter van een ommegang of een landjuweel. Men zal er ook de prachtig gecostumeerde groepen niet in treffen zooals in de gewone processies. Die 100.000 mannen, opgesteld op de Wilson laan, zijn niet naar Mechelen gekomen uit nieuwsgierigheid, maar enkel en alleen om den Koning der Eucharistisch te huldigen, getrouw aan het aloude geloof van onze voor vaderen. Niets mag de aandacht afwenden van dezen grootschen opzet. De stoet zal betrekkelijk kort zijn, maar indrukwekkend. De meest kostbare eucharistische relikwiën uit het verleden zullen daar samen gebracht worden en rondgedragen, zoo b.v. het Heilig Bloed uit Brugge, het H. Sacrament van Mi rakel uit Brussel, uit Leuven en uit Hasselt, het H. Bloed uit Hoogstraten en Bois Sei- gneur-Isaac. De Geestelijkheid, de Abten, Prelaten en Bisschoppen zullen den stoet uitmaken en het Allerheiligste voorafgaan. Een stoet dus eenvoudig voor de moderne wereld, maar die voor onze geloovige harten, in dit kader vooral, een ongeëvenaarde be- teekeni.- zal hebben. TOETREDINGEN. In herinnering wordt gebracht dat de plaatselijke Komiteiten het benaderend cij fer van hun deelnemers moeten opgeven tegen 1 Augustus. Iedereen wordt er dus toe aangezet zijn toetreding onverwijld te sturen, b TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN VERVOER. kunnen kaarten bekomen het winket van de statie -unnen bekomen met 35 af- Dc de *aan. e treinbiljetieii deze kaarten kosten 0,25 fr.). Aanvra- Kandidaat in de Rechten .Met groote onderscheiding, M. Roger Boedts, Wa tou met vrucht, Gery van Elslande van Wervik. Wijsbegeerte en Letteren 2' proef, met voldoening Robert Beck van Poperinghe. ZATERDAG 19 JULI 1930. Leening 3 t. h. 1923. Twee loten van 100.000 frank werden ge wonnen door reeks 147690 n. 2 en reeks 266942 n. 5. Drie loten van 50.000 frank voor: reeks 55367 n. 1; reeks 377118 n. 5 en reeks 184113 a. 4. Vijftien loten van 10.000 fr. vielen te beurt aan volgende titels: 30562 n. 2. 256768 n. 1. 250255 n. 5. 195S45 n. 3 325259 n. 1. 255446 n. 2. 331546 n. 5, 196442 n. 5 375488 n. 3. 015847 n. 3. 279808 n. 3, 152213 n. 2 240429 n. 3. 355532 n. 3, 255868 n. 3. ALLERHANDE. Ex-keizerin Zita van HONGARIE heeft uit Steenokkerzeel een schrijven ge zonden naar al de leden van het huis Habsburg, waarin deze worden uitgenoo- digd hun reeds vroeger afgelegden eed van trouw aan keizer en koning Otto te vernieuwen. De Hongaarsche konings kwestie blijft dus nog altijd hangende. GRAAF BETHLEN, de Hongaarsche hoofdminister is naar Engeland gegaan om er eene leening aan te gaan voor zijn land. Hij en is niet al te wel gekomen. De Engelsche regeering verlangt zeker heid te hebben over de gerustheid in Hor.garie, terwijl ze moeilijkheden voor ziet bij een gebeurlijk betrachten naar den troon, van aartshertog Otto. 't Moet 'n lastige voyage zijn voor de comte, zukke konten op z'n compte te moeten schrijven. Verklaring der Bisschoppen van Nederland. Toetreding ongeoorloofd voor katholiek. Het Nederlandsch Episcopaat heeft de volgende verklaring afgekondigd Met het oog op de propaganda die gevoerd wordt ook onder de katholieken van ons land om hen te brengen tot het lidmaatschap van de Rotary achten Wij ons verplicht met nadruk te herhalen wat wij onze onderhoorigen reeds vroe ger hebben voorgehouden, namelijk Het is onze uitdrukkelijke wcnsch, dat onze onderhoorige katholieken zich vereenigen in katholieke organisaties. Deze moesten zijn niet slechts vereenigin- gen van katholieken, maar inderdaad ka tholieke vereenigingen, waarin de katho lieke beginselen tot hun volle recht komen. Wat ook het naaste doel dier vereenigin gen zij, het voornaamste en hoogste doel, zoowel van de vereeniging als van den enkelen mensch, is de dienst van God. De Rotary is een neutrale ver eeniging met een ekonomisch en sociaal karakter, die de maatschappij wenscht te verbeteren en de leden wenscht op te voeden tot eerlijke, onbaatzuchtige man nen. Het nastreven van dit doel is zeker prijzenswaardig, maar zij wil het bereiken door de beoefening van ethische beginse len, welke losgemaakt zijn van iederen godsdienst. En om deze reden behoort de Rotary tot de vereenigingen, waarvan de katholieken zich moeten afzijdig hou den. Daarom achten wij het onzen plicht uitdrukkelijk te verklaren, dat de toetre ding tot de Rotary voor den katholiek niet geoorloofd is. eing nog is jong, ten endere de leiders én de leidsters zijn er meer dan wie ook van be- j '.rust. Maar dit moet ge toch weten: De K-A.J. 'de Kristene Arbeidersjeugd) wil uwe jonge I hinderen op alle mogelijke manieren ter hulp kernen. Se helpen om getrouw te blijven aan j hun kristelijke plichten, en dat is toch reeds j veel; want ge weet het genoeg, laten ze de mis, de biecht, de H. Communie, varen, dan I is 't al rap gedaan met zuiverheid, gehoor - i zaamheiri en rechtvaardigheid. Ze wil uwe kinderen helpen aan deftig en gezond ver- maak. aan goed kameraadschap, in uwe kin deren den geest van spaarzaamheid ontwik kelen, hen in de gelegenheid stellen om iets bij te leeren, hun raad en steun verleer.en in alle moeilijkheden, bij werkloosheid, bij werkongevallen, enz., hen leeren hoe ze on gelukken, ongevallen moeten voorkomen, met een woord, de Kristene Arbeidersjeugd is be reid om alles in het werk te stellen opdat uwe kinderen bij 't verlaten der school, in de moeilijkste jaren van hun leven, niet zou den verloren loopen, maar zouden opgroeien spijts al de gevaren die ze omringenen, die ze bedreigen, tot fiere, deftige, ontwikkelde, kristene werkmenschen. Christene ouders, die het nog goed meent met uwe kinderen, wij vragen het u: Wilt ge met ons meewerken om dat groot werk te helpen verwezentlijken? 't Geluk en de toe komst van uwe kinderen hangt er van af. Ja! uw eigen en dat van gansch uw huishou den. Zoo ja! Wel! laat uwe kinderen dan onmiddellijk nog vóór ze naar 't werk gaan, lid worden van de Kristene Arbeidersjeugd. Ouders, die kinderen hebt, die straks de de school verlaten en voor 't eerst naar 't werk gaan. Leest dit en denkt eens goed na. Velen onder u zijn blij omdat ze eindelijk een kind meer hebben dat kan gaan werken en gaan geld verdienen. Nu vooral dat de werken slecht gaan en 't leven duur is, is dat best te begrijpen, vooral van wege ouders die veel kinderen hebben. Maar wat gaat er van uwe kinderen ge worden? Zij zijn nog zoo jong, nog zoo oner varen. Zij hebben nog zoo weinig ondervin ding. Zal het met uwe jongens en met uwe meisjes gebeuren, zooals het spijtig genoeg maar a! te dikwijls gebeurde tot nog toe, dat ze juist in de moeilijkste jaren van hun leven, zonder den minsten steun blootgesteld werden aan de grootste gevaren, en dit met de droevige gevolgen die ge kent? Want wat moogt ge van uwen jongen, van uw meisje nog wel verwachten, indien ze na enkele we ken, dikwijls na enkele dagen bedorven zijn en opgeleerd. Jongens en meisjes toch, die de danszalen en cinemas afketsen, die allerhan de slechte liefderomans en slechte revuekes en boekjes verslinden, meisjes die gekleed en gepoederd en gekamd willen loopen naar de laatste mode, die hebben veel geld noodig, en gewoonlijk vinden ze dat him pree wat al te klein is, en dan! ja dan blijft er maar' een middel over: hun ouders bedriegen en bestelen. En dan spreek ik hier nog niet van veel erger dingen. Want hoeveel zijn er tegenwoordig niet die nog geen twintig zijn, en alle eergevoel, alle schaamtegevoel ver loren hebben, die hun eer en gezondheid ver speeld hebben, geknakt zijn naar ziel en lichaam, voor gansch hun leven. Welnu, dat is het toch niet. meen ik. dat ge wilt voor uwe kinderen? Misschien zeggen er veel als ze dat zullen lezen: Ja. wat wilt ge er aan doen? Dat is de gang van de wereld! Wie zal 't veran deren? Wie zal 't veranderen? De Kristene Arbeidersjeugd (de K. A. J.) met Gods hulpe en genade, en met de mede werking van al de ouders die het nog eenigs- zins goed meenen met de kinderen. Zeker *>lles is nog niet volmaakt, bij de kajotters 3n kajotstersbeweging, daarvoor is die bewe- Muntstukken van 10 frank, zijn uitge geven geworden door de Nationale Bank van België als herinnering aan de hon derdsteverjaring onzer onafhankelijkheid. Deze geldstukken verbeelden onze vor sten Leopold I, Leopold II, en Albert. Zij dragen Op de beeldzijde de woorden Leopold I, Leopold II, Albert» en de data 1830-1930 op de keerzijde de woorden Royaume de Belgique 10 francs ou deux Belgas of Koninkrijk België 10 frank of twee Belga en in het veld, twee verticale lauwertakken met linten versierd op den muntrand, inge drukt, de woorden Belgique, België Yper. Huiselijk drama. Maan dagavond, rond tien ure, was heel de Ligytuinwijk in rep en roer gesteld door Het geschreeuw dat opging uit het huis van H. I., die sedert vier dagen aan 't drinken is. Het was de echtgenoot die zijn wederhelft zoo deerlijk aan het afrossen was. Toen hetmenscheindelijk losgeraak te kwam zij naar het policiebureel om de hulp der agenten af te smeeken. Een pro ces-verbaal werd tegen hem opgemaakt. De vrouw is bedlegerig. Verkeersongeval. Vrijdagavond omstreeks 7 ure, kwam Vereecke Cyr.. oud 30 jaar, wonende te St. Jan per velo de Sint-Jacobsstraat uitgereden. Zwich tende al den rechterkant voor twee auto bussen die uit de Meenenstraat aanhol den en de Groote Markt opwilden, be merkte hij den auto niet die links de straat inrijden wilde, met het ongelukkig gevolg dat hij in de linkerheup gevat werd en ten gronde geworpen. Becquart wonen de langs de Poperinghe steenweg, die den auto voerde, bracht den gekwetsten dade lijk bij den dokter. Onnoodig te zeggen dat de velo heelemaal kapot is. Proven. Autobus in de gracht. De autobus van Rousbrugghe is hier in de gracht geloopen, tengevolge van eene fout aan het stuur. Gelukkig zijn geene persoonlijke ongevallen te betreuren, ook de stoffelijke schade is niet te groot. Abonneert u op BURGERSTAND VAN YPER, van 17 tot 23 Juli 1930. Geboorten. Martha Bartier, Blindelie- denstr. Albert Dedeurwaerder, Beluikstr. Overlijdens. Everaert Madeleine, 20 j„ ongeh., Poperinghestw. Strubbe Madelei ne, 31 j., echtg. Pollet Gaston, Lange Thou- routstr. Mailliard August, 70 j., gepensioe- neerde, wed. Room Ludovica, Lange Thou- routstr. Vanhaecke Emile, 63 j., metser, echtg. Knockaert Emma, Bruggestw. Ti- rion Irma, 68 j., z. b., wed. Glorie René, Mondstraat. Huwelijken. Henri Delobel, advokaat en Gruwez Valentine, z. b. Paul Vincart, schilder te Poperinghe en Lucienne Bergh- man, fabriekwerkster. WATOU, maand Juni 1930. Geboorten. D'Alleine Adrien, z. v. Mauri ce en Maria Deprez. Derhille Georgette, d. v. Emiel en Felicie Odent. Overlijdens. Vintevogel Noël, 7 m., z. v. Gaston en Maria Ruyssen. Synaeve Lucie, 65 j., echtg. v. Alphonse Vermeersch. Van- renterghem Mathilde, 75 j., wed. v. Engelbert Ruckebusch. Blanckaert Diana, 14 d., d. v. Firmin en Emma Lebou, van Komen. Huwelijken. Vandenbroucke Leon v. Proven en Cotteau Maria v. Watou. Van- hee Julien v. Lqffinghe en Vancaeyzeelej Martha v. Watou. Vandenbruwaene Mau- rice v. Poperinghe en Camerlynck Alice v. Watou. Bultheel Marcel v. Rousbrugge en 5 Irma Vandenbruwaene v. Watou. Kortrijk, 22 Juli. Witte tarwe 160rogge 80-85; haver 100; paardeboonen 150; gerst 80-85; tarwebloem 200; inlandsche u 76; gorte zemelen 90; hooi 30; strooi 2 "28, aardappelen 40-45; boter 25-28; eieren 0.75- 0.80: Turksche taiwe Plata 121; roode Bes sara bie 114; vreemd lijnzaad 288; inlandsen lijnzaad 230; inlandsche lijnzaadkoeken 152; Ameifiraansche lijnzaadkoeken 151: in coco 135; id. trachide 125; id. maïs 12G: nitraat van Chili 148; ammoniak sulfaat 141; Ljn- zaadclie 565; koolzaadolie 600; vlas der Leie 30-100; wit vlas 850-2000; vlas op d?n grond geroot 625-875; ruw werk 30-100; cude suike- rijboonen 98-100; nieuwe id. 108-110. VEEMARKT. Tee koop gestelde dieren 280; 138 koeien, den kilo op voet 8.25; 105 vaarzen, id. 9.00; 20 stieren, id. 8.75; 17 os sen, id. 9.00. Dixmude, 21 Juli. Boter 23-26.50; eieren 0.76-0.77; aardappelen 40; tarwe 160; rogge 90; haver 85; strooi 300-320; hooi 400-500. Anderiecht, 22 Juli. VARKENSMARKT. Te koop gesteld 2.434 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 8.25-9.25. Anderiecht, 23 Juli. VEEMARKT. Te koop gesteld: 373 ossen, den kilo op voet 7.50-9.50; 120 stieren, id. 6.25-8.50; 1237 koei en, id. 6.25-8.50. Te zamen 1730 stuks. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick, INSTEL: WOENSDAG 20 OOGST 1930 OVERSLAG: WOENSDAG 27 OOGST 1930 om 1 *4 u. namiddag, ter Café du grand Tir bij R. Deconinck, Processiestraat te Wervik, van: EEN SCHOON WOONHUIS met afhankelijkheden en 4 a. 70 ca. erve en land, gelegen te Wervick, steenweg naar Gheluwe, gehucht - Het Lammeke Gebruikt zonder pacht door Henri. Dourny. Instelpremie. Inlichtingen en plan ter studie van voor noemden notaris Ramault. voor Stad in West-Vlaanderen, Ernstige MEID om den boven te doen en te helpen zorgen voor jonge kinders. Adres ten bureele van 't blad. Verkoopt alleenlijk goud in 13 karaat en Diamanten van EERSTE KEUS. o Alles met waarborg. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LI BOURNE (Gi ronde) Grande Distillerie Dajonnaise Fondée en 1836 B RUXELLES Dl JON Succ. E. /an den Ëoogaerde Aperitifs - Liqueurs - Strops de fruit Dépöt des produits de ces deux firmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. MARKTPRIJZEN Yeurne, 23 Juli. Tarwe 155; rogge 80; gerst 105: aardappelen: eerstelingen 40; in dustrie 30; red star 45; haver 90; paardeboo nen 150: erwten 160; voederbeeten 6.00; kla verzaad 5.00; klaverhooi 40: weidehooi 30; luzernehooi 50; boter 26; eieren 0.85; eenden eieren 0.90; tarwestrcoi 25: roggestrooi 45. Roeselare. 22 Juli. Tarwe 165; rogge 95; boekweit 160; haver 100; gerst 92; erwten 120; bconen 140; lijnzaden 225; koolzaden 2V lijnmeel 155; vlas 85aardappelen 4 135; hooi 30; chicoreiboonen. oude rOu. j we. id. 110; tabak 8.00; koolzaa olie AC; lijnzaadolie 555: nitraten 146; ammoniak 144: cvanamide l!i: vit ens 14 de kilo; boter 25-26; eieren 0.76. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, diaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de koliekeir, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6.00 fr. Ev. BAETE-TONNON Statieplaats YPER PI. dela Station LokaalLocal C. S, Y. KH.M.Y.-ECY. - C P-Y- O EN MALEN aantaste en notice firijxen. DINERS a prix fixe - Prix yderés Koud Buffet Buffet frold aan alle uren. a tout heure. Gekende "Wijnkelder - Cave renommee.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3