üi hlsr go elders. Breuken FABRIQUE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES DE RQODE PILLEN Fepdinana uiaterbisy nsem HOTEL CONTINENTAL VAN DEN 800GAERDE E. iapaansche Prins en Prinses lersche Bedevaart. Stores - Ritieaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiies a Matelas - Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Denteiles de Bruges et Cluny au mètre. JULLo OlLLL, 16, Rue de Menin, 16, YPRES. Gemeente Watou STERFGEVAL ROUWBERSCHT P^ijsaitdeelingen 'n "de H. Familie (de Stuersstr.) Bij de Rousbrugge-Damen. I 4e Studiejaar: 1. Juffr. Louisa Van- denberghe, YperJuffr. Jeanne Vanhee, id. 2. Juffr. Jeanne Leterme, Waasten. 3. Juffr. Héiène Devos, Yper. Vliegplein - Yper Dl EHtllaiS133 II UBNiCD Westnieuwkerke. EXAMENS Gemeente Gheluwe Eeuwfeesten GEVRAAGD Yper. Omvergereden. Maandag 11. omstreeks 9 uren werd de agent Ras- poed Ch. in dienst aan den vasten post van den hoek der markt en Rijssel- straat, door den auto van den heer H. van Poperinghe omvergereden. De agent werd aan rug en beenen gekwetst. Een onderzoek over dat ongeval is ingesteld. Zonnebeke. Onderscheiding. Wij vernemen dat de medalje van het Na tionaal Herstel verleend is aan den heer Paul Durnez, schepen te Zonnebeke, voor de verkleefde medewerking die hij ge bracht heeft aan het werk voor herstel der oorlogsschade. Poperinghe. Diefstal op het stedelijk kerkhof. Maandag avond; rond 8 ure ging vrouw D. K. voorbij het kerkhof alhier. Almeteens hoorde zij een verdacht gerucht van slagen. Daar zij vermoedde dat er dieven op het kerkhof waren, zag zij door de ijzeren poort en ontwaarde er twee kerels, die bezig waren met de bronzen ringen der grafkelders af te slaan. Zij verwittigde aanstonds de policie, die een onderzoek instelde en de twee veelbelovende kereltjes M. C. en R. L., onderscheidelijk 16 en 15 jaar oud, ontdekte en naar het policiebureel leidde alwaar zij hunne misdaad bekenden en zegden waar zij hunnen buit geborgen hadden. Beiden hadden voor toekomende week eene reis rond Bel ,rie belegd. Kemmel. Aanranding. Terug- keerende per rijwiel van zijn werk moest de werkman Barbez Cyiiel op het ge hucht Spanbroekmolen langs den kie- zelweg afstappen wegens bandbreuk en toen hij terug vertrekken wilde, werd hij verraderlijk door 3 kerels overvallen die hem bonden en dan zijn loon 300 fr. Fransch geld afnamen en wegvluchtten VINS EN GROS Grande Distillerie Dijonnsise OUSTRIC C° Succ. E. Van den Boogaarde Handelaars "HET YPERSCHE VOLK,, Bouwstoffen en Kolen Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet - Buffet frold De Hoogedele Broeder en Schoonzus ier van den Keizer van Japan, hebben Woensdag 11. met een gevolg van 12 voorname Japoneezen en Belgen het Belgisch oorlogsfront doorreden van Oos tende naar Yper langs Dixmude. Zij kwamen 't Yper rond 12 uren toe, stap ten uit onder de Meenenpoort en aten in Skindies Hotel. Woesdag 1. 1. kwamen 450 lersche vrouwen en mannen uit Munster, de grootste en meest zuidgelegene der 4 Provinciën van Ierland. Zij bezochten Wytschaete, dat door een lersch regiment binst den oorlog veroverd wierd, en wiens dankbare geestelijke en wereldlijke overheid metal de schoolkinderen ze verwelkomden en toejuichten. Daarna reden zij in 7 autobussen naar Yper, waar zij, door den Heer Burge meester in plechtgewaad ontvangen en aangesproken wierden, en kronen vol eerbiedige ingetogenheid nederlegden onder de Meenenpoort, aan 't Ypersch monument en vóór het Kruis van Ierland. Na hun maaltijd 't Yper, bezochten zij Zonnebeke en Passchendaeie, en vereer den zoo hunne dierbare gesneuvelden van den grooten oorlog met kronen en gebe den. ii li rr nil i r— Tapissier-Garnisseur COMPTE CHEQUES POSTAUX 129.989 M. Leon De.vult'. Poperinghe, met on derscheiding. ACADEMIE VAN PARIJS Baccalaureaat M. Leon Montaigne, Westouter, met voldoening. KOSTEKSSCHOOL VAN THOUROCT. Eindexamen M. Antoon Decanter, Reninghelst, met onderscheiding. 1830 1930 ZONDAG 3 OOGST 1930 VIERING VAN 'T EEUWFEEST van Belgie's Onafhankelijkheid. FEESTPROGRAMMA 's Morgens: Optocht der Schoolkinders en Maatschappijen met vlaggen Hoogmis voor de Gesneuvelde Soldaten Gelegen heidssermoen Te Deum Bloemenhulde bij het Standbeeld Aanspsraak en Concert. 's Namiddags: te 3 ure uitgang van den prachtigen Historischen Stoet Vaderland- sche liederen Duivenlossing. Ballon- prijskamp om 4 u. Muziekconcerten te 9 u. Verlichting en Cinema in open lucht. Is godvruchtig overleden te Avecap- pelle, Mevrouw DUMON AMELIE, we duwe van Heer Vanderghote Melchior. We bieden aan de familie van de afgestorvene en inzonderheid aan den Eerw. Heer Vanderghote, Leeraar aan het St Vincents College alhier, de uit drukking onzer gevoelens van kristene deelneming. Maandag 1.1. is overleden, ten heel kundige kliniek der Zwarte Zusters, te Yper, in het 90c jaar harer leeftijd Wet Edele Mevrouw Marie-Sophie DELVA Weduwe van wijlen Heer Louis Brusceü, in leven Katholiek Senator voor het Arrondissement Kortrijk-Yper. Zij was de Moeder van den Heer Sena tor Gustaaf Bruneel de la Warande en de Grootmoeder van den Heer Jacques Bruneel de la Warande, Burgemeester van Keinmel. Zij was hoogst verstandig en ontwik keld en bezat de edelste gevoelens. Diep godvruchtig, bracht zij haar leven door, rondom haar goed stichten de. Met liefde kwam zij de lijdende ter hulpe,schonk met mildheid haren goeden raad, opbeuringen en giften aan de noodlijdende. Aan allen laat zij het aandenken na vaneen hoogstverdienstelijk persoon, en ongetwijfeld zal den Heer haar reeds be loond hebben voor al het goede welke zij gedurende haar lange levensbaan uitge oefend heeft. De teraardbestelling heeft Donderdag met den grootsten eenvoud plaats gegre pen te Kortrijk alwaar het lijk in den iamiliekelder werd begraven. Een Solemneele Dienst zal opgedragen «orden in de Kerk van Kemmel, hare parochie, den Donderdag 7n Augustus, om tl uur. Een bijzondere tram zal uit Yper-Statie vertrekken om 10.40 uur en zal na den Plechtigen Lijkdienst onmid dellijk terug keeren. Het Ypersche Volk neemt zijn deel in de rouw van den Heer Senator en Mevrouw Gustave Bruneel de la Waran de, van den Heer Burgemeester en Mevrouw Jacques Bruneel de la Warande en der andere leden der familie en biedt hun zijn kristelijke en welgemeende rouwbetuigingen. Prachtige uitslagen werden bekomen in de Officieele examens voor de MIDDELBARE BEROEPSSCHOOL. Uitgangexaam 4e jaarJuffrouw Go- fslieve Breyne, met groote onderschei ding. Algemeene vakken 3e jaarJuffr. Ag- ";s van Herck, met groote onderschei- ng Juffr. Marie-Madeleine Buyse, met 'ndarscheiding Juffr. Marie-Louise Ver- ^utere, met voidoening. Exaam van Handelsbriefwisselaarster juffr. Marie-Madeleine Buyse, met on derscheiding. Daarbij werden in het 3e studiejaar der Middelbare beroepsschool de 810 der |Uaten bekomen door Juffr. Henriette "erijeke van YperJuffr. Elisabeth Cher- %e van Yper. In het 2- studiejaar bekwamen 8'. 10: «Kr. Paula Febure van Kemmel Juffr. Mildreda Bras van YperJuffr. Nelly Grooten van Yper. 8/10Juffr. Godelieve Dekeizer van St Denys Juffr. Maria van Bleu van Yperjuffr. Godelieve Berten van Yper Juffr. Marie Callewier van Harelbeke Juffr. Jeanne Mahieu van Yper; Juffr. Adrienne Loraine van Komen. In het le studiejaar bekwamen 9/10 Juffr. Lisette Van de Gaer van Alverin- ghem. 81 10 Juffr. Irène Boulet van Nieuw- kerke Juffr. Maria Devolder van Yper. 8/10 Juffr. Anna Pauwelyn van Oost- Vleteren Juffr. Jeannette Vanhecke van Brielen Juffr. Flora Christiaens van Harelbekejuffr. Germaine Deweerdt van Rousbrugge Juffr. Agnès Deforche van st Jan; Juffr. Rachel Vanderheeren van BavichoveJuffr. Jeanne Herregat van De Panne. VRIJE MIDDELBARE SCHOOL der H. Familie. 3e Studiejaar9/10 bekomen door Juffr. Gilberte Seys van Yper. 2cStudiejaar: Hebben bekomen81/2: Juffr. Georgette Casier van Gheluvelt. 8/10 Juffr. Simone Lamaire van Thou- rout: Juffr. Marguerite Mattein van Yper. lu StudiejaarHebben bekomen 8/10 Juffr. Agnès Albers van Desselghem Juffr. Denise Vercoutere van De Panne. LAGERE KLASSEN der H. Familie. 6e Studiejaar: 8/10: Juffr. Odile Breyne van Yper. 5e Studiejaar: 8/10: Juffr. Godelieve Pil van YperJuffr. Anna Devolder van Yper. 4e Studiejaar8/18: Juffr. Rachel Al- brecht van YperJuffr. Paula Wyckaert van Yper; Juffr. Anna Ghekiere van GheluweJuffr. Yvonne Vanacker van St Jan Juffr. Clara Neuchel van Yper. 3e Studiejaar: 9/10: Juffr. Julienne Parez van Yper; Juffr. Anna Wyckaert van Yper. 8/10 Juffr. Rosa Vanneste van Yper Juffr. Denise Luyten van Yper; juffr. Jeanne Peene van YperJuffr. Yvonne Bossaert Van YperJuffr. Elisabeth Ver- faille van Yper. Volgaarne brengen wij hulde aan al die viijtige leerlingen en ook aan hnn meesteressen zeres in kantwerk, wenschen. Onze beste geluk- Wij vernemen dat Juffrouw Marie-José Vercruysse, leerlinge der Rousbrugge- Damen, haar diploma van snelschrift met de GROOTSTE ONDERSCHEIDING bekomen heeft, in den Nationalen Wed strijd voor Dactylo en Stenographic. Onze hartelijkste gelukwenschen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Brugge heeft benoemd tot Onderpastor: Op S. Hilonius te Iseghem, E. H. Gruwier, leeraar aan het college aldaar. Te Westende. E. H. De Wulf, leeraar aan het college te Kortrijk. I Te Sint Denijs, E. H. Permeke, onderpas- I tor te Wytschaete, die aldaar vervangen I wordt door E. H. Valcke, leeraar aan het college te Moescroen. Te Bisseghem, E. H. Verstraete, onderpas tor te Moerkerke. Te Moerkerke, E. H. Magherman, leeraar aan S. Leo's Gesticht te Brugge. Te Wevelghem .E. H. Louis Vande Putte, leeraar aan het college te Moescroen. Te Sinte Kruis bij Brugge, E. H. Valère De Coninck, leeraar aan het Pensionaat te Avelghem. Te Clercken, E. H. Maurice Pieters, leeraar aan S. Leo's Gesticht te Brugge. Te Beveren aan den Yzer, E. H. Pollet, leeraar aan 't college te Thielt. Te Sweveghem (derde onderpastorij her kend door den Staat), E. H. Knudde, leeraar aan het college te Kortrijk. Te Waereghem, E. H. De Houck, leeraar aan het college te Thielt, in vervanging van E. H. Deweer, bestuurder benoemd der vak school aldaar. Te Wenduyne, E. H. Putman, priester van het Groot Seminarie te Brugge. Tentoonstelling van Handwerken. De Middelbare Beroepsschool der H. Familie (de Stuersstraat) richt een ten toonstelling in der handwerken, gemaakt door de leerlingen van het gesticht. De tentoonstelling wordt geopend op Zaterdag 2 Oogst tot den Woensdag 6 Oogst, telkens van 8 tot 11 uur in den voormiddag, en van 2 tot 5 uur in den namiddag. De toegang is vrij. De prijsuitdeeling heeft den vlijt der leerlingen bekroond. I In de lijst der uitslagen treffen wij de volgende prijzen aan 1. - LAGERE AFDEELING. le Studiejaar: 1. Juffr. Colette De Cock, Yper; Juffr. Marie-José Vanhee, id. 2. Juffr. Denise Duyck, Yper; Juffr. Lily Vandevoorde, id. 21" Studiejaar: 1. Juffr. Marie-Jeanne Delahaye, Yper; Juffr. Irène Timper man, id. 2. M. Jacques Seys, Yper; M. Paul De Meyer, id. 3e Studiejaar1. Juffr. Suzanne Ver- beke, Yper. 2. J uffr. Andrée de Meyer, id. 3. Juffr. Marguerite-Marie Cou- syn, id. 5C Stndiejaar1. Juffr. Suzy Esquelin, Yper. 2. Juffr. Marie-Louise Lobelle, id. 3. Juffr. Monique de Coninck de Merckem. 1 6'Studiejaar 1. Juffr. Irma Vanden- jberghe, Vlisseghem. 2. Juffr. Simone Bailleul, Yper. 3. Juffr. Ghislaine de Coninck de Merckem. 2. - MIDDELBARE AFDEELING. Voorbereidende klas: 1. Juffr. Cecile Haghedoorn, Elverdinghe. 2. Juffr. Marie Vandamme, Adinkerke. 3. Juffr. Marie-José Victoor, Yper. le Studiejaar: 1. Juffr. Marguerite Vandenberghe Vlisseghem. 2. Juffr. Marie-José Coevoet, Brugge. 3. Juffr. Frangoise Verbeke, Yper. 2e Studiejaar: 1. Juffr. Alice Lema- hieu, Oostvleteren. 2. Juffr. Marie- Louise Matton, Yper. 3. Juffr. Chris- tiaene Haus, id. 3e Studiejaar: 1. Juffr. Marie-José Seys, Yper. 2. Juffr. Madeleine De- jonghe, id.; Juffr. Anne-Marie ce Co ninck de Merckem Juffr. Ghislaine Ver beke, Yper. Hoogere Leergang: Juffr. iMarie-José Vercruysse, Kortrijk. Dr Brutsaert, Volksvertegenwoor diger, ontving hierover volgenden brief Waarde Collega, In antwoord op uwe vraag van IJ Juli 11. heb ik het genoegen u op de hoogte te stellen van den huidigen stand der kwestie betreffende het vliegveld te Yper. Het terrein van ZONNEBEKE is thans het eenige waaraan ik mijne aandacht schenk. Uw zeer verkleelde, Broqueville. Verleden Zondag vierde onze goede stad de eeuwfeesten van Belgie met bij zonderen luister. Van daags te voren reeds keek eikendeen immer naar de lucht of het toch eindelijk wat schoon weer zou maken en de klokken beierden vreugdig en uitgelaten over de feesten in aantocht. En, inderdaad, de zon blikte dien dag met vriendelijk welbehagen neer op 't roerige stadje dat klapperde van vlaggen en wimpels en dat dan ook naar de zon bevallig tegenloech met zijn sierlijk bebloemde gevels. Des morgens trokken de plaatselijke overheden tusschen een dubbele haag van wuivende vlaggetjes, van trippelen de schoolkinderen, van feestelijk uitge- doschte maatschappijen en van triom- feerende muzieken, naar het plechtige Te Deum. Daarna schaarde de gansche menigte zich rond het standbeeld aan de gesneuvelde soldaten, alwaar de bevol king in lied en gezang lucht gaf aan zijne vaderlandslievende gevoelens, op welke gevoelens van loyale trouw aan land en vorst, de geachte heer Burgemeester dan ook nadruk legde iri flinke passende woorden. Doch het zwaarte punt van het feest programma lag in den historischen stoet en bloemencorso welke 's namiddag door de met volk geborduurde straten toog. Alle groepen kregen evenveel bekijks en oogstten algemeenen bijval. De wagens bijzonderlijk, allen goed uitgedacht, ver wekten veel belangstelling. Ook de losla ting der talrijke duiven viel in den smaak van eikendeen en 't was onder de juichende toonen eener daverende Brd- bangonne dat de lieve beestjesin vlugge vaart de lucht inschoten. Na het avondconcert, waar alle muziek liefhebbers eenige uurtjes van heerlijk genot smaakten, sloeg dan eindelijk het uur tot het lang verbeide volksbal. De lustige deuntjes hingen gedurig maar in de lucht en de nog veel lustiger paartjes huppelden of w/egden kwiek en hupsch in het schetterend electrische licht en onder den vriendelijk belangstellenden blik der talloze toeschouwers. Een prachtig vuurwerk sloot heel de rei feestelijkheden, de twee jaartallen 1830 en 1930 schitterden verblindend aan den hemel en tot laat in den nacht dein de straten van 't volk dat blij en opgeto gen over dien heerlijken dag nog in 't geheugen zal bewaren het genoegelijke aandenken aan Belgie's roemrijke eeuw feesten. Diplomas. Juffrouw Suzanna Wolters, oud leer linge der Maria school, heeft bekomen in de Vrije Kantnormaalschool te Brugge met de GROOTSTE ONDERSCHEI DING het diploma van onderwijzeres in Borduurwerk en hef snijden van alle soorten linnenwerk en met ONDER SCHEIDING het di ploma van onderwij- Hierbij geven wij de flinke redevoe ring door den geachten Heer Burgemees ter des 's morgens uitgesproken aan het standbeeld. Geachte medeburgers. Wij allen, wij staan hier in blijde feeste lijke stemming, geschaard aan den voet van dit bronzen standbeeld aan onze duurbare dooden uit den grooten oorlog. En juist hier bij dit zinnebeeldig gedenkteeken zijn wij samen gekomen om benevens van onze vreugd-, ook tevens uiting te geven van een piëtfi'stol gedacht aan onze gesneuvelde heie - a-.n hen wier bloedig offer het mo gelijk gemaakt dat hun. dat ons duur baar vaderland thans zijn honderdjarige onafhankelijkheid viert. Honderd jaren is het geleden dat het ka tholiek Belgie zich losrukte uit het juk van 't protestantsche Holland, dat de wakkere Belgen weer vrij ademen konden, los van alle vreemdelingen dwang en dat zij dan ook konden beginnen opbouwen het heerlij ke voorspoedige Belgie van heden, waar alle natiën naar opzien, 't welk alle onze gebuur- staten roemen en benijden als het meest gelukkige land der wereld. Ja, want God nam steeds Belgie onder zijne zorgzame hoede, aan Hem hebben wij voorwaar die zeldzame gunst te danken, dat ons land zich immer mocht verheugen over de uitstekende hoedanigheden zijner vorsten. Leopold de eerste, onze eerste koning, wist het ontredderde Belgie met ongemeene kracht en tevens met buitengewoon wijs beleid te bestieren. Met schandere gepastheid wist hij de groote hindernissen neer te ha len die den weg versperden tot de algemeene welvaart. Holland die alsdan nog de Schelde gesloten hield, werd ertoe gebracht ons vrijen doortocht te verleenen. Aldus kon Antwerpen zich opwerken tot de eerste haven van 't Europeesch vasteland en meteen, door gansch het land, nam handel en nering een ware reuzenvlucht. Leopold de tweede hoevele onder ons hebben die sterke figuur niet gekend, dien wijzen vorst naar wien alle vreemde konin gen en keizers met ontzag opkeken. Hij was het machtige genie dat het onmetelijke Congogebied ter beschaving inleidde, om ten slotte die heerlijke kolonie als een schitte rende parel van onnoemelijke waarde aan Belgie ten geschenke te geven. Toen kwam de verschrikkelijke gruwel; de onrechtveerdigste oorlog die ons ooit werd opgedrongen, doch toen ook op dit tragische oogenblik onzer geschiedenis zag Belgie op naar zijn vorst, naar Albert de eerste, die gelijk weleer de heldhaftige ridder uit de middeleeuwen, niet aarzelde den ongelijken strijd tegen de overmacht te verkiezen bo ven oneer. Belgie werd door een woesten barbaren vloed onder den voet geloopen, vertrappeld en uitgezogen, doch de Belgen temmen, dat kon men niet. Terwijl het be zette, gefolterde gebied onversaagd den bru talen overweldiger bleef trotseeren, midde lerwijl moest de duitsche grijpgier voor den leeuwenmoed onzer IJzerhelden van ontzet ting ijzen. De ridderlijke moed overwon 't barbarengeweld en zegevierend heroverde onze dappere vorst het gemartelde vader land. Toen vaarde door gansch het land een rilling van liefde en genegenheid tot onze vorsten die ons, na vier jaren eindeloos lij den, als verlossers terugkwamen aan 't hoofd van onze overwinnende jongens. Toen voelde ieder van ons hoe gehecht hij was aan dat volksgeliefde vorstenpaar, aan dien plicht- bewusten koning die als een vader steeds bekommerd was met het wel en het wee van zijne moedige strijdmakkers, aan deze beminnelijke koningin aan wie wij niet den ken kunnen zonder het beeld te zien oprijzen als van een liefdevolle moeder met angstige bezorgdheid gebogen over het lijden van een jammerlijk gekwetsten soldaat. Nu is het twaalf jaren geleden dat ons land opnieuw zijne duurgekochte vrijheid herwon. Uit de rookende puinen zijn prach tiger gebouwen opgerezen als voorheen, de onvergelijkelijke werkkracht onzer bevolking herschiep onze stukgewoelde landouwen tot een lustoord welk eenieders bewondering af dwingt. Heerlijker dan ooit gloort Belgie thans weer tusschen alle andere landen als een schitterende diamant; overal bloeit alge meene welvaart, de noeste vlijt der Belgen baart weelde en overvloed in 't land. Nu vieren wij, om die vruchten van honderd jaren naarstigheid en eerlijkheid. Nu sma ken wij dubbel 't genot der vrijheid, wij die vier jaren lang hebben moeten zwichten voor vreemde tyranie. Die vrijheid hebben wij toen naar waarde leeren schatten. Ziet, daar werd een boom geplant ter herinnering aan die duurbaar herwonnen vrijheid. In dien vrijheidsboom groeten wij het zinnebeeld van onzen vrij making. van onze onafhankelijkheid. Er zijn er die het katholieke Vlaanderen van het katholieke Wallonië willen afscheu ren, om het eene aan het calvinistische Holland dat ons vroeger verdrukte, weer aan te hechten, en om het andere in de armen te gooien van het vrijzinnige Frankrijk. Wat dwazen onzin! Gerust mogen wij rond kijken naar gelijk welk ander volk ter we reld, geen land mag erop roemen dat het zich zoo gelukkig mag heeten als het onze. Laat afgunst en nijd als razende honden huilen, laat tweedracht en verraad in den Judaspoel <i:r algemeene verachting ver zinken. Fier zijn wij, Vlaamsche Burgers uit 't vlaamsche Wervick. van Belgen te zijn. Onwankelbaar staan wij rond de Belgische vlag geschaard in onwrikbare houw en trou we aan ons dierbaar land, aan onze geliefde vorsten. Belgie gaat kalm en vastberaden een glorierijke en gelukkige toekomst te ge- moet, waar Vlaanderen en Wallonië gelijk berechtigde, elkaar als broeder en zuster be grijpen en liefhebben. Daartoe helpe ons het Goddelijke Harte van Jezus, de Koning van ons huisgezin, de Koning van onze duurbare stad, de Koning van ons roemrijk vaderland. Leve Belgie! Leve onze Vorsten! En God bescherme ons Vaderland! De Gouden palmen van de Kroonorde worden toegekend aan den Heer Cam. Vervarcke, letterkundige teKnocke a zee. Aan allen onze beste gelukwenschen. Woensdag laatst, in de Parochiale kerk van West-Nieuwkerke werd het hu welijk ingezegend van Mej. Maria Van- haecke met Mijnheer Joseph Bonte van Comen. Hartelijk proficiat aan de geluk kige ouders en onze beste gelukwenschen aan het jonge echtpaar. vuel Maria. Wenninckstr. Delva Maria, 90 j., wed. Bruneel Louis. Wenninckstr. Devick Camiel. 43 j., beenhouwer, echtg. Roussery Madeleine, Statiestr. Kesteiyn Henri, 74 j., wed. Decrock Octavie, Zonne- bekes teen weg. Huwelijken. Hoorelbeke Henricus, fa briekwerker en Deturck Suzanna. fabriek werkster. Hoflack Oscar, handelaar en Vandamme Maria, z. b. Roose Leon, on derwijzer en Butaye Lea, z. b. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick. INSTEL: WOENSDAG 20 OOGST 1930 OVERSLAG: WOENSDAG 27 OOGST 1930 om 1 >4 u. namiddag, ter «Café du grand Tir», bij R. Deconinck, Processiestraat te Wervik, van: EEN SCHOON WOONHUIS met afhankelijkheden en 4 a. 70 ca. erve en land, gelegen te Wervick, steenweg naar Gheluwe, gehucht Het Lammeke Gebruikt zonder pacht door Henri. Dourny. 12 Instelpremie. Inlichtingen en plan ter studie van voor noemden notaris Ramault. BENOEMING Het Staatsblad van 25 Juli kondigt de benoeming af van M. Léon Jonckheere tot burgemeester der gemeente Beveren- bij-Roeselaere. M. Vandevijvere van Yper heeft met onderscheiding zijn examen afgelegd in het le jaar, aan de Nijverheidsschool van Kortrijk. Eerw. H. Adrien Devos, Poperin ghe. heeft te Rome met groote onder scheiding, den titel van Bacalaureus in de Godgeleerdheid verworven. DOOFSTOMMEN GESTICHT van BRUGGE Examen voor de Hoogere jury van Brussel. - Klavier. - Middelbare Graad, 2ejaar. - Eervolle melding met onder scheiding Anne-Marie Mattdlaer van Yper. Zondag 27 Juli hebbendefeesten alhier plaats gehad van Belgie's honderdjarige onafhankelijkheid. Reeds vroeg in den morgen midden een heerlijk weder wap perde aan menig huis onze driekleurige vlag. Om 9 u. op het gemeentehuis greep de plechtige uitreiking plaats van de eere- teekens.Om 10 u. werd de plechtige Hoog mis gezongen waaronder sermoen door den welbekenden kanselredenaar E. H. De Vlaeminck van Meenen met het ta lent hem eigen, wist hij de beteekenis van den dag in het daglicht te brengen. Na de Hoogmis hief E. H. pastoor het plechtig Te Deum aan, bijgewoond door de gemeente overheid en dichte schare volk. In den namiddag kwamen inwoners van de omliggende gemeenten om te ko men zien naar den gedenkstoet die om 4 u. uitging. De stoet samengesteld uit de verschiili- ge maatschappijen der gemeente. Daarna werd er nog een kunstconcert gegeven door de harmonie St Cecilia. Dien dag werd besloten met een prachtig vuurwerk. voor Stad in West-Vlaanderen, Ernstige MEID om den boven te doen en te helpen zorgen voor jonge kinders. Adres ten bureele van 't blad. Onderscheiding. Bij koninklijk besluit van 25 Juli 11. wordt het kruis van de mutualiteit van 2C k as verleend aan de heeren De Grou Emiel en Verkouter Charles, bestuursleden van Katholieken Zieken Troost, nu met familieziekenbond Vooruitzicht versmolten. Het Ypersche Volk biedt de heeren De Grou en Verkouter zijne hèrteüjkste gelukwenschen aan. Landlooper. Vrijdagavond, om 6 v, ure, is zekere Vandamme, oud 49 jaar, geboren te Voormezeele, en wonen de te Dottenijs, naar het policiebureel slaping gaan vragen. Daar hij zonder middels van bestaan bevonden werd, is de doolaard voor twee jaren naar de Ko lonie van Merxplas gezonden geweest. Het Ypersche Volk heeft de eer aan den achtbaren heer schepen van Zonne beke zijne beste gelukwenschen aan te bieden. Botsing. Vrijdag avond, om-| streeks 7 ure, was Georges Vanraes, oud 31 jaar, en vader van drie kinderen naar Poperinghe gereden met zijn motocyclet, toen hij recht over de poort van de brou werij Maschelein met zoo'n groot geweld op den jongen heer Maschelein botste dat beiden ten gronde geworpen werden. Voorbijgangers raapten ze op en besta- tigden dat de wonden aan het hoofd en beenen menigvuldig en gevaarlijk waren. Onnoodig te zeggen dat hunne machienen het leelijk te verduren hadden. MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKING genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor-Specialist A. DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885. Ziehier bewijzen M. Henri Mestdagh, 827, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. M. J.-B. Vandenhouten, landbouwer te Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk. Mad. Wed. Vermoesen, 67, Ransfortstraat, St-Jans-Molenbeek, was na twee operaties van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar dóór ons corselet genezen. Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar genezen van zware navelbreuk. Mad. Welvaart, gehucht «Gravinne-te-Mid- delburg» (Vlaanderen), genezen van zak breuk. M. Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- gen, zijn jongen genezen op 4 maanden van dubbel breuk. M. G. Desmet, 19, Sergeant Debruynestr., te Cureghem, genezen van dubbel breuk. MAAGZAKKING: G. Fastre, machiniste op den spoorweg, 52, Avendoorenstraat, Thienen. Na 10 jaar lijden der maag vol ledig gezakt vindt verlossing door ons toe stel; eet, drinkt zonder stoornis, doet zijn werk zonder ongemak. WILT GIJ gelijk duizenden die onze me thode hebben aangenomen hulp, verlossing bekomen, eerlijk en rechtzinnig behandeld worden zonder kwakzalverijen of valsche beloften, en mits matige prijs en alle WAARBORG! Brengt ons een bezoek dat kosteloos is en U tot niets verplicht, van 9 tot 2 ure te: YPER, Zaterdag 6 September, Hotel du Nord 63, Statiestr. KORTRIJK, t en 4' Maandag, Hotel des Flandres Statie. Uitlegboekjes op vraag: Rue de la Meuse, Brussel. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6.00 fr. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LIBOURNE (Gironde) Fondée en 1836 B RUXELLES Dl JON Aperitifs - Liqueurs - Sirops de fruit Dépot des produits de ces deux firmes chez M. GEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. vraagt eene aankondiging in BURGERSTAND VAN YPER, van 24 tot 30 Juü 1930. Geboorten. Durieux Jean. Hondstr. Cooren Camiel, Zaalhof. Kerrinckx Ber tha. Groenstr. Soetens Roger. Pannen- j huis-str. Catry Godelieve Zonnebekestw. Overiijdens. Hoomaert Leonie. 67 wed. Vermaete. Poperinghestw. De Cruy^- Dtr le doctoraat in de Geneeskunde. oaere Alfred, 52 j.. landbouwer, echtg. D !- HOOGESCHOOL VAN LEUVEN J GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. Statieplaats YPER PI dela Station LokaalLocal C. S. Y. K. II M Y. - E C Y. - C P-Y NOEN MA L EN ai» vaste en mi'> e pri'xen. DINERS aprix nxe- Prix mideris amaiieuren. atoutheure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3