ICréditAnversois liao hier m elders. Breuken FABR1QUE DE FAUTEUILS Efi TOUS GENRES JU BILLE CU1S (lPb) i es honderies bruxelloises Ferdinand UJaierbiey Riem HOTEL CONTINENTAL VAN DEN BOOGAERDE E. Stores - Rideaux Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Siores-Fious □entelies de Bruges et Cluny au mètre. Tapissier-Garnisseur 16, Rue de Menin, 16, YPRES. «.■rifiggigs» v. Dixmudestraat, 18, YPER TUINDAG 1930 GEMEENTEFEESTEN Kerkelijk Nieuws Ter gelegenheid der HEROPENING DER KATHEDRALE Gothieke Kerkstoelen in eik. C. Batthen v. d. "Ballon,, Popsrijighe, EXAMENS Beroepsonderwijs in "de H, Familie,, ROUWBERICHT Heer en Vrouw Frangois DE GRYZE ttlATOU DE GOEDKOOPSTE EN DE BESTE r .rif Yper. Gevecht. Zondag avond tijdens het volksbal ontstond er twist op de Groote Markt, rechtover het hotel Regina GEVRAAGD VINS EN GROS Grande Distillerie Dijonnaise OUSTRIC C° Succ. E. Van den Boogaerde Bouwstoffen en Kolen Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet Buffet froid ,-appere en onvergankelijk in uwe •,3nen blijve geprent. Aan hare zijde klimt de Zwarte eeuw van Vlaanderen fier de hoogte bewust van zijn roemrijk verleden, van zijn glorievolle toekomst. Trouw Ijoudt hij de wacht over onze natio- -jle driekleur en wee hem, die deze patste wou schenden. Xeen, nooit zal jjjj dulden, onze Ylaamsche Leeuw, misdadige handen ons Vaderland bezoedelen want brullend zal hij op schieten en hen in de poelen van hun eijen laagheid versmachten. Wij, Vlamingen, nemen met vreug de deel aan al de uitingen van ons Belgisch nationaal leven, omdat wij jn geweten gevoelen dat zulks onze licht is. en als Vlamingen en als trou- ive Belgen. Ginds aan de boorden van den roem- -liken Yzer rijzen 40.000 kruiskens op hun graven. Daar rusten de heilige gebeenten van hen die trouw aan Vorst (p. Land hun leven voor de vrijheid jer volkeren hebben geofferd. Mijn laatste woord, achtbare Heer Burgemeester, weze een huldeblijk aan de dierbare gesneuvelden van Vla- niertinghe en aan hunne Familie. Wanneer, nu 100 jaren geleden, den rechtmatigen opstand der Belgen een einde stelde aan de knoeierijen en verdrukkingen ons volk aangedaan dan luidde voor Belgie een tijdperk in van bloei onder de levenswekkende ,tralen der vrijheidszon. Tot in 1914 de lage aanval van hoogmoed ons Va derland aan den boord van den af grond bracht. Grijsgekroonde Vaders en Moeders der gesneuvelden op dat oogenblik was het dat uw kind aan uwe voeten is komen neerknielen. Met van aan doening bevende hand hebt gij uw zoon met het zegend kruisgeteekend en dan is hij opgetrokken naar zijn plicht en, helaas, naar den dood. Gij ook, Weduwen en Weesjes, hebt hebt uwe Echtgenoot en Vader van uwe zijde zien wegrukken. Niets kon hem doen afwijken, noch terugdein zen want zijn mannenziel bloeide de liefde voor zoo sterk dat hij zonder aarzelen, omwille van uw leven den dood is ingegaan. Eere zij Familieleden der ge sneuvelden van Vlamertinghe, doch wanhoop nietvan uit de hooge He melen slaan zij U gade, en waken over U in de komende dagen. Ja, ginds liggen hun lijken als zaden in 't zand Hoop op den oogst, o, Vlaanderland. Hun bloed met de martelkroon be kroond is het heerlijk zaad dat dui zendvoudige vruchten zal dragen. Het is de onuitputbare bron van Hemel- sche Zegeningen die over Vlaanderen en Belgie zullen neerstorten tot meer der geluk en bloei van ons aller Va derland. Tot het oogenblik zal slaan dat zoo- als bij de weduwe van Nairn het God delijk bevel zal weerklinken: Staat op en komt ten oordeel. Dan zullen wij' samen met onze dier bare strijdbroeders, dan zult gij samen inet uw gesneuvelde helden, de over- i winning jubelen aan de voeten van (Hem die weleer op Golgotha als de eerste en de grootste strijder der we reld den marteldood sneuvelde. Leve ons Vorstenhuis Leve ons onvergankelijk Belgie. COMPTE CHÈOLES POSTAUX 129.989 Te 9 u. Hoogmis. 's Avonds, te 6 u. plechtig Lof en Ser moen door E. P. Willibald, Capucien. i BANK BEURS WISSEL! Ypersche Kroniek. Zomla^rust. De apotheek van M. Van Ro- baeys, Boterstraat, zal alleen open zijn op Zondag 17 Oogst 1930. Zondag 17 Oogst, om 12 uur, Concert op de Groote Markt, door de Maat schappij Ste Cecilia Zonnebeke. Om 11.30 uur, Plaatsen van den eer sten steen der Kaaimuren. Om 15 uur, opvoering van Gudrun door het Vlaamsch Volkstooneel op Stads-Vestingen. Om 18 uur, Turnfeest, op de Groote Markt, door de Liberale Turners van Yper De Onvermoeibaren Zondag 24 Oogst, Groot Vliegfeest, op het Ypersch Vliegveld te St Jan. 0n heden, 15 Augusti, O. L. Vrouw- Processie, uitgaande uit St Jacobskerk. De parochianen worden verzocht hunne huizen te bevlaggen en licht te ontsteken en de leden der H. Herten-bonden uitge- noodigd om in den stoet een flambeeuw te dragen. In St MAARTENS OP ZONDAG 17 AUGUSTUS 1930. Te 10 u. plechtige pontificale Hoogmis opgedragen door Z. H. Mgr. Leys, Apos- tolis Vicaris van Kivu in Congoland. Een aanspraak zal gehouden worden door den Bisschop-Zendeling en een omhaling ten voordeele van zijn Missiën. Iedereen zal die grootsche plechtigheid *illen bijwonen. OP DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1930 Gedurige Aanbidding heel den dag wordt het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld. In St PIETERS: OP VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1930. Ten 8'j u. gezongene mis voor Bayen Marie, huisvrouw Henri Simoen. OP ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1930. Feestdag van den H. Rochus. Plechtige gezongene mis ten 6x Lof ten 7 V» en vereering der Relikwie. OP ZONDAG 17 AUGUSTUS 1930. Ten 8'/s u. zielmis voor Sackenpré Stephanie. van Yper kan men verkrijgen in de Mekanieke Schrijn- en Meubelmakerij, bij Camiel D'Haene - Bonduwe Beluikstraat, 5, YPER alle slag van ENGELSCHE BEDEVAART Maandag 4 Oogst 11. kwamen 650 Engelsche mannen en vrouwen uit het Zuiden en het Zuid-Westen van En geland Yper en 't omliggend slagveld bezoeken. Zij wierden rond 12 u. ontvangen vóór het stadhuis door den Heer Burg meester Sobry die hun als volgt toe sprak DAMEN en HEEREN, Burgemeester van Yper en Com mandeur van het Britsch Keizerrijk, ik ben gelukkig en fier Britsche Oud- Strijders van den Grooten Oorlog, en Britsche Vaders en Moeders, Wedu wen en Weezen, Broeders en Zusters van gesneuvelde Britsche Helden die hun leven gaven om Yper te behou den, vóór het stadhuis te ontvangen. Tk wensch U hertelijk welkom, en bied U de hulde van mijnen eerbied en van mijne erkentelijkheid. Waarom kwamen in 1927 elf dui zend, vandaag 650 leden van het Britsch Legioen naar Yper? Was bet niet omdat, van 1914 tot 1918, Duitschland hier óorlogde tegen England, Belgie en Frankrijk, en, al over Yper, Kales en de zeekust wilde bereiken, om dan England te straf fen dat Belgie en Frankrijk hielp voor de vrede in Europa? Was het niet omdat hier al de weer bare mannen van geheel het Britsch Keizerrijk gedurende vier jaar op- kwamen tegen al de weerbare man nen yan Duitschland? Was het niet, omdat de moed en de j onversaagdheid der Britsche leger- macht hier een ontzaglijken vijand j tegenhielden. Yper vier jaar lang be- hielden, en alzoo de redding brachten aan England en Belgie? Was het niet, omdat Duitschland hier 410.000 Britsche strijders kwet ste, en dat Yper's gewijde grond het bloed dronk en de lijken begroef van 250.000 Britsche gesneuvelde LIelden? Was het niet, omdat het Britsch Keizerrijk hier aan de Meenenpoort een wonderschoon Gedenkteeken op richtte, God ter eere en ter herinne ring aan 't Britsch leger, en rond Yper 180 gewijde Kerkhoven miek, en zorg vol onderhoudt Was het niet, omdat Zijne Maje steit de Koning George, Zijne Ko ninklijke Hoogheid de Prins van Wa les', menige Krijgs- en Burgerlijke Overheden, menige Oud-Strijders van den Grooten Oorlog, en menige Va ders en Moeders, Weduwen Weezen, Broeders en Zusters van hier begra- vene Zoons, Echtgenooten, Vaders en Broeders vroeger naar Yper kwamen om moedige Britsche Helden te ver eeren Was het niet, omdat Yper een ge- schiedenisstad wierd. waar Duitsch land verslegen wierd, en England de zege behaalde en over 's werelds lot besliste Ja, 't was daarom dat Gij naar Yper kwaamt, en 't is daarom dat de me nigte naar Yper zal voortkomen. Nu, laat mij toe, bid ik U, te vragen, waarom Gij hier geen voldoende stad begeert? Enkel eene herbouwde en voldoende stad kan hare bezoekers behoorlijk ontvangen en steeds den Grooten Oorlog herinnereneene ver nielde stad, evenals een lijk, blijft stomalleen wie leeft kan zijne ver lossers en de vrome voorstaanders van Vorst en Vaderland bewonderen, lo ven en danken; was Jerusalem niet herbouwd geweest, de wereld zou ver geten hebben dat Jezus Christus daar leed en stierf voor hare zaligmaking: zij zou de beroemde Rechtzaal niet meer gevonden hebben waar Pilatus Christus veroordeelde, noch den Cal varieberg waarop de God-Mensch de kruisdood stierfdaar waar df groot ste dingen gebeurden, moet eene groo te die dingen herinneren tot eer en glorie van 't Britsch Keizerrijk. Daarbij de vernielde stad Yper vraagt herstel. Zij werd belegerd en aangevallen, beschoten en vergiftigd, verH-ijzeld en verbrand, vier jaar lang, omdat England hier Duitschland in toom hieldde bevolking offerde huis en have, werk en winning, man nen en vrouwenYper nam edelmoe dig de marteldood voor Belgie, Eng land en Frankrijk. Mag het nu zijn herstel niet vragen, dat England en Frankrijk beloofden binst den oorlog? In 't begin van den oorlog, als Eng land en Frankrijk niet strijdveerdig genoeg stonden om Duitschland tegen te houden, waren zij gelukkig dat Bel- gie's Koning met zijn leger, evenals eens Leonidas met zijne 300 Spartra- ten. binst twee weken bij Luik een ontzaglijken vijand bekampte en té gen hieldBelgie's leger wierd ver hakkeld en terug gestootenBelgie's forten wierden in stukken geschoten Belgie wierd ingenomen tot bij Yper en 't vooruitspringend Yper. dat weer stond. wierd verbrijzeld en verbrand; Fjngland en Frankrijk, op dat zicht, verbitterd en vol medelijden, zwoeren dat Duitschland zulk onrecht zou ver- goên en Belgie herstellen, vooraleér een einde zou gesteld worden aan den oorlog: zij waren alsdan voor Yper's heropbouw waarom niet nu Ik bid U mij te laten vragen dat Yper's vermaarde Lakenhalle met Englands hulp de hoogte inga, even als Englands prachtige Meenenpoort. Ik wensch Englands verheerlijking én voorspoed, maar ook Yper's. Na ge- zamentlijk leed en lijden, gezament- lijk herstel. "S per was Englands schild binst den oorlog: het worde Englands bedevaart binst de vrede. De Hoofdman der Bedevaart be dankte den Heer Burgmeester en deed de beste wenschen voor Ypef's volledig herstel en voorspoed. Daarna had er een Dienst, vol ernst en ingetogenheid plaats van gezangen gebeden onder de Meenenpoort ter herinnering aan de Britsche gesneu velden. Na dien Dienst trokken de 650 be devaarders naar St Maartens kerk, waar Kapitein G. W. M. C. Fadyean een stuk van eene altaardwaal, door hem aan den brand der kerk onttrok ken, plechtig aanbood en teruggaf aan den Z. E. H. Pastor-Deken Vermout, die bedankte en Yper's vrome verde digers verheerlijkte. De bijzonderste Bedevaarders teekenden den gulden boek der kerk. en de Bedevaarders gingen na eten 's namiddags Tynecot, Sanituary wood. Hill 60 en andere slagplaatsen gaan zien. Engelsche bezoeken zijn goud weerd voor Yper. Het oud bekend huis laat weten alsdat zijn zoon N. Battheu hem komt te stellen in de Rijsselstraat N' 1, dicht bij de Markt, aanhoudende aan het Hotel Regina Het huis draagt hetzelfde enseigne In den Ballon bij N. Battheu. Men kan er hekomen Mercerie, Bon- neterie, Parfumerie, Gebreid Goed, Cor set merk D. W., Manshemden, March «Perfect», normale artikelen, sargien, (Lingerie en Fourruren worden in het huis gemaakt), handszakken, enz., enz., dit alles aan de beste voorwaarden en prij zen buiten concurrentie. Overtuigt U aan de prijzen bij de uit stallingen. Doe dus uwe aankoopen in het huis Nestor Battheu-Ghesquiere Lingerie Nr 1, Rijsselstraat YPER. ln de Mariaschool (Lamotte) zijn er elf leerlingen die hun diploma bekomen heb ben Flamey Elisabeth, Ronse Marie- Louise, Logie Elisabeth, Lampaert Ma ria, Vercruysse Jeanne, Desrainault Ag nes, Doolhaeghe Germaine, Kerrinck Alice, Geeraerts Denise, Leuridon Jeanne en Rubben Estella. Beste geluk wenschen aan allen. De tentoonstelling der handwerken is nog te bewonderen tot Zondag avond, 17 Augustus. Iedereen is er vriendelijk toe uitgenoodigd. Met reuzenschreden gaat het onderwijs vooruit in die reeds zoowel bekende school waaraan vóór vier jaar een mid delbare beroepsafdeeling voor meisjes werd toegevoegd. «Hoe schoon Hoe schoon Telken jare van langs om schoonerZoo hoort men van alwie de tentoonstelling van handwerken hier bezoekt. En waarlijk de voortbrengst der handige leerlingen over treft alle verwachtingen de deftige toi letjes zoo smaakvol van snede, zoo lijn en netjes afgewerkt dwongen ieders be wondering af. Niet zonder belangstelling bleven de modeteekeningen en het fijn linnen dat bij de vleet werd uitgestald. Van de eenvoudige gebreide sjerp uit het eerste lager- tot de keurige «TAILLEUR» uit het vierde middelbaar beroepsjaar ontwaart men een streven naar kunstvolle volmaaktheid in dit zoo nuttig, ja, on misbaar vrouwelijk vak. Dat de verstandelijke ontwikkeling ge lijken tred houdt met die wondere bedrij vigheid der vingeren bewijzen de schitte rende uitslagen die de leerlingen dit jaar in de officieele examen te Brugge en te Gent hebben behaald. 't Is ons een genoegen openbaar hulde te brengen aan den ijver der leerlingen en aan de wakkere leerkrachten van die zoo bloeiende onderwijsinrichting. Mocht de stad Yper meer en meer de SCHOOL DER HEILIGE FAMILIE waardeeren en de Ypersche ouders die voor hun dochters verkiezen. Vrienden en Kennissen worden vriende lijk verzocht de zielemis te willen bijwo nen welke op Zondag 17 dezer, om 9 uur zal gezongen worden in de kerk der Pa ters Carmelieten, tot zielelafenis van ei hunne Dochter Marie-Louise. Zondag 3 Oogst heeft de gemeente Watou op luisterlijke wijze de eeuwfees ten van België's onafhankelijkheid ge vierd. Spijts den tegenstand der frontis- ten in den gemeenteraad, waar onder een volksvertegenwoordiger, die België be vecht, maar algelijk 42.000 frank uit België's hand opstrijktspijts de kracht inspanningen den nationalisten tot ont houding aanzettend, was de mede werking der bevolking bijna algemeen. Een vlugschrift, opgesteld, zou men zeg gen, door een oude schoolmeester, die zijne geschiedenis vergeten heeft, en waarin grove dwaling en welbewuste leugentaal om ter meest aan het woord waren, overal rondgestrooid, oogstte niets op dan misprijzen het was ook niets anders weerd. Bijna al de huizen van het dorp ston den in feesttooi. Sommige waren al vlag en groen. Op vele woningen prijkten va- derlandverheffende opschriften. Het ge zond verstand en de oude trouw der Vlamingen hebben, eens te meer, de hate lijke opstokingen beschaamd van eenige rampzalige arrivisten die de verdeeldheid zaaien tusschen ons, niet ten goede van het volk, maar omdat zij ervan leven. Men begint het meer en meer in te zien. 's Morgens, om 10 ure, schaarden zich al de Vereenigingen van de gemeente in de dorpskerk, met hun vaandels en ban nieren, om deel te nemen aan de plechti ge dankmis gezongen door den E. H. on derpastoor De Visscher, gewezen aalmoe zenier de E. Heer, na het Evangelie, hield een roerende vaderlandslievende aanspraak. Na het Te Deum verga dering rond 't gedenkteeken aan de ge sneuvelde soldaten, waar de eerzame burgemeester, M. de Jonghe, eene rede hield ter verheerlijking van de jongens die voor België's vrijheid hun bloed heb ben vergoten. 's Namiddags toog een heerlijke ge schiedkundige stoet van meer dan 500 figuranten, door de straten van het dorp. Een aantal ruiters, met het Belgisch vaan del, openden den stoet, gevolgd door het muziekkorps «Volksvreugd uit Proven. Prachtig kwam de wagen van den Land bouw aangereden De Landbouw bron van welvaart voor de Maatschappij Een welbewonderde groep verbeeldde een huwelijk in de jaren '30 mannen en vrouwen waren natuurlijk uitgedoscht in de kleederdracht van over honderd jaar. Bijzonder schoon was de wagen der Bel gische Onafhankelijkheid, waarop onze roemrijke Koningin verbeeld werd in hare kleedij van ziekenverzorgsterEli sabeth, troost en moeder der soldaten Daarop volgde de groep ter verheerlijking van België's werk in Congo. Eindelijk stapten negen groepen jeugdige meisjes, de negen provincies verbeeldend en een feestlied zingend, voor de Maagd van België, gezeten te paard, met de Konings kroon op het hoofd en een Koninklijken mantel om de schouders. De praalwagen Hulde aan ons Vorstenhuis besloot de stoet. Na den stoet stapten in treffende ver broedering de wereldlijke en geestelijke overheden, met aan hun hoofd, volks vertegenwoordiger Brutsaert en E. H. Godderis, de eerbiedwaardige pastoor der parochie. Het volk was buitengewoon geestdrif tig gestemd.De betooging, te Watou, was een volksbetooging, een betooging van gezonde en opbeurende vaderlandsliefde. Zij verheugde alle weldenkende nien- schen. 100 Verschillende modellen £714 HAEREN-BRUSSEL De messen kwamen aldra te voorschijn en een der vechters bekwam een steek in het hoofd en werd daarbij erg aan de vin gers gekwetst. Toegeloopen voorbijgan gers gelukten erin den woestaard te ont wapenen, die de vlucht nam. Hij liep echter niet ver, want de agent Depuydt. die kennis van het voorgevallene had ge kregen, ging op zoek en gelukte erin den dader, een zekere Deleye, in den Bien Venu aan te houden en naar het politie tureel te geleiden alwaar hij opgesloten wierd. Die kerel beweerde nog met zeke ren eerbied behandeld te worden. Het mes dat bij den Heer Gustaaf Gillis in bewaring gegeven was, wierd in beslag genomen. Het BESTE en ZEKERSTE middel om regelmatig het blad te ontvangen, is een abonnement vragen in de post op Het ypep5(»he Ooll< BURGERSTAND VAN POPERINGHE, van 8 tot 13 Oogst 1930. Geboorten. 268. Boeyaert Pierre, z. v. Henri en Debaene Marie, sectie I. 269. Deere us Guido, z. v. Jerome en Vuylsteker Zoé, sectie I. 270. De Corte Jeannine, d. v. Julien en Goudenhooft Maria, Korte Re- ninghelststr. 271. Maerten Willy, z. v. Nestor en Dumon Mauritia, sectie L. 272. Nyst André, z. v. Remi en Derycke Gabrielle, Yper. 273. Morel Suzanne, d. v. Paul en Despeghel Felicie. Orgateuil. 274. Louwa- gie Anna, d. v. Cyrille en Catteeu Bertha, Alveringhem. 275. Desender Guido, z. v. Auguste en Marey Irma, Casselstraat. Overlijdens. 115. Uzeel Joseph, 19 j., timmerman, ongeh.. Gasthuisstraat. Beloften. 79. Morisse Daniël, bediende en Peel Henriette, bediende, b. v. Pop. 80. Bortier Daniël, werktuigkundige en Vanden- bunder Alice, z. b„ b. v. Pop. 81. Verdonck Ernest, landb. en Bollengier Irma, landb., b. v. Pop. 82. Goudeseune Hector, werk man v. Pop. en Gackiere Julienne, werkster v. Watou. 83. Huyghe Maurice, werkman v. Westvleteren en Donche Madeleine, naais ter v. Poperinghe. TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN Leening van 1922, 5 t. h. 99" TREKKING. - ZATERDAG 9 OOGST. Reeks 031310 n. 3 wint 250.000 fr. Reeks 086889 n. 18 en Reeks 059254 n. 20 wnnen elk 100.000 fr. De andere nummers dezer reeksen zijn uitkeerbaar aan 300 fr. Studie van den Notaris CASSIERS te Poperinghe. VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1930 om 3 u. zeer stipt namiddag, te Poperinghe, in de Yperstraat, ter herberg In Britannia gehouden door Vrouw Wed. Arthur Vannieuwenhuyse-Kestier. OPENBARE VERKOOPING van Koop 1. WOONHUIS met 2 a. 10 ca. bebouwden grond en hof te Poperinghe, in de Veurnestraat. Laatst bewoond door M. René Costenoble- Coene, thans ledig. Handslag met de geldtelling. Te bezichtigen den Dinsdag en Woensdag van 2 tot 4 uren. Koop 2. 52 a. 74 ca. ZAAILAND, gele gen te Dickebusch, in den Willebekehoek, dicht biij d'herberg 't Hallebast palende noord en west aan eenen weg, genaamd de Waterstraat. Koop 3. Eene WEIDE met waterput, gelegen te Dickebusch, in den Willebeke hoek. dicht bij d'herberg 't Hallebast palende aan koop twee hiervoren en aan den gravier naar Wytschaete. Koopen 2 en 3 gebruikt door M. Hector Ooene te Dickebusch met recht van pacht tot 1 October 1937, mits 2000 fr. 's jaars, boven de lasten. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick. voor Stad in West-Vlaanderen, Ernstige MEID om den boven te doen en te helpen zorgen voor jonge kinders. Adres ten bureele van 't blad. MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKÏNG genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor-Specialist A. DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885. Ziehier bewijzen M. Henri Mestdagh, 827, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. M. J.-B. Vandenhouten, landbouwer te Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk. Mad. Wed. Vermoesen, 67, Ransfortstraat, St-Jans-Molenbeek, was na twee operaties van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar door ons corselet genezen. Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar genezen van zware navelbreuk. Mad. Welvaart, gehucht «Gravinne-te-Mid- delburg(Vlaanderen), genezen van zak breuk. M. Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- gen, zijn jongen genezen op 4 maanden van dubbel breuk. M. G. Desmet, 19, Sergeant Debruynestr., te Cureghem, genezen van dubbel breuk. MAAGZAKKING: G. Fiistre, machiniste op den spoorweg, 52, A vendoorenstraat, Thienen. Na 10 jaar lijden der maag vol ledig gezakt vindt verlossing door ons toe stel; eet, drinkt zonder stoornis, doet zijn werk zonder ongemak. WILT GIJ gelijk duizenden die onze me thode hebben aangenomen hulp, verlossing bekomen, eerlijk en rechtzinnig behandeld worden zonder kwakzalverijen of valsche beloften, en mits matige prijs en alle WAARBORG! Brengt ons een bezoek dat kosteloos is en U tot niets verplicht, van 9 tot 2 ure te: YPER, Zaterdag 6 September, Hotel du Nord S3, Statiestr. KORTRIJK, 2r' en 4 Maandag, Hotel des Flandres Statie. Uitlegboekjes op vraag: Rue de la Meuse, Brussel. INSTEL: WOENSDAG 20 OOGST 1930 OVERSLAG: WOENSDAG 27 OOGST 1930 om 1 u. namiddag, ter o Café du grand Tir bij R. Deconinck, Processiestraat te Wervik, van: EEN SCHOON WOONHUIS met afhankelijkheden en 4 a. 70 ca. erve en land, gelegen te Wervick, steenweg naar Gheluwe, gehucht Het Lammeke Gebruikt zonder pacht door Henri. Dourny. Instelpremie. Inlichtingen en plan ter studie van voor noemden notaris Ramault. II. WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1930 ter Hotel de la Boucherie bij René Heze te Wervick, INSTEL; WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1930 ter u Café de la Gare bij M. Cyrille De kens te Wervick, OVERSLAG van: EEN SCHOON WOONHUIS met afhan kelijkheden, garage en hof, hebbende eene totale inhoudsgrootte van 11 a. 20 ca,, gele gen te Wervick, steenweg naar Meenen en palende aan M. M. Delva, M. Michel De- groote en aan de Leie, op eene breedte van 27 meter. Onmiddellijke ingenottreding. Ié Instelpremie. Kohier van lasten en plan ter studie van genoemden Notaris Ramault. '♦udien van de Notarissen ERNEST DE COCK te Yper en NICOLAS PARENT te Doornijk. MAANDAG 8 SEPTEMBER 1930 om 3 u. zeer stipt namiddag, in de gehoorzaal van het Vredegerecht, Pa leis van Justitie, Groote Markt te Yper. OVERSLAG in één zitdag van: A. - Een nieuwgebouwd HANDELSHUIS te Yper, Dixmudestraat, Nr 24, uitmakende den hoek der Dixmude- en Oude Houtmarkt straat, groot 1 a. 4 ca. Bewoond door M. Prosper Wuylens, mits 150 franks per maand. B. - Een nieuwgebouwd BURGERSHUIS, nevens voorgaande, Oude Houtmarktstraat, Nr 1, groot 45 ca. Bewoond door M. Maurice Debeer mits 80 franks per maand. Ten overstaan van den Heer Vrederechter van het eerste kanton Yper. Studir van den Notaris ERNEST DE COCK, Korte Thouroutstraat, Nr 4, Telef. Nr 185. ZATERDAG 30 AUGUSTI 1930, te 4 ure zeer stipt namiddag, te YPER, in het Hotel Skindies Statie plaats. INSTEL MET PREMIE van 1. - Een nieuwgebouwd WOONHUIS te Yper. Merghelynckstraat (gewezen Oude Kleermarkt) Nr 8, groot 87 centiaren. Bewoond door den heer Hector Neyrinck, mits 100 frank te maande, zonder pacht. 2. - Een nieuwgebouwd WOONHUIS te Yper. Sint Janstraat. Nr 16, uitmakende den hoek der Sinte Godelievestraat en Sint Jan straat. groot 72 centiaren. Bewcond door de kinders Ferrant mits 100 frank te maande, zonder pacht. DE RÜODE PILLEN genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, desla- peraehtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6.00 fr. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LlBOURNE(Gironde) Fondée en 1836 BRUXELLES DIJON Apéritifs - Liqueurs - Sirops de fruit Dépot des produits de ces deux firmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. Statieplaats YPER PI. de la Station Lokaal- Local C. S. Y. K. H. M. Y. - E C Y. - C P.Y. tEKS DINEkS a jrix f.xe Prix moderis aan alle uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3