ICréditAiiversois Breuken FSBRIQUE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES JULL5 OlLLh., 16. Rue de Menin, 16, YPRES. VP3P. - BeroEosorfleruiijs Retraitenwerk Christen üüdleRSlhiies&end os roBlifieaie mis m zondag DE ROODE P1LLEM VAN DEN 800GAERDE E. Ferdinand lyaierinev-Riem HOTEL CONTINENTAL MISSIENIEUWS. Dïxmudestraat, 18, YPER Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Mateias - Papier peints - Linoiéum Toiies Cirées - Laines Cruis - Plumes - Stores-Flous Denielles de Bruges et Cluny au mètre. BANK BEURS Nationale Militie Ter gelegenheid der HEROPENING DER KATHEDRALE Gothieke Kerkstoelen in eik. Harmonie Ypriana. C. Battheii v. d. "Balion,, Poperinghe, Eeuwfeesten. Ons Onderwijs. Prachtige Uitslagen. ROUWBERICHT Mijnheer ANDRÉ VERGRACHT GEVRAAGD GEVRAAGD VINS EN GROS Grande Distillerie Dijonnaise OUSTRIC C° Succ. E. Van den Boogaerde Bouwstoffen en Kolen Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet Buffet froid prachtige triomfpoort oprichte ter eer van God die de zege gaf, en ter herdenking der dappere gedoode Helden. Yper was: een schild voor Engeland.dat Duitschland zocht te straffen omdat het Belgie en i Frankrijk hielp, een schut en schild dat de Britsche Eilanden beschermde tegen in- j braak en vernieling. Vermits gij zoogoed zijt eer en lof en dank te geven aan Groot Brittanje's Helden, die hun leden gaven voor 't behoud van Vorst en Vaderland, vereert en bemini ook, bid ik U, de Ge- schiedenisstad die vier jaar lang verbrij zeld wierd en duist jaar bestaan ten beste gafkomt naar Yper, roemvolle overle vende oudstrijders en dierbare vaders en moeders, weduwen en weezen Uwe ge sneuvelde zonen, echtgenooten en vaders verwachten ieder jaar uw genegen te- zoek, te samen met het dankbaar Yper Om den Dienst te eindigen wierd nog een psalm gezongen, de zegen gegeven, en 't Engelsch nationaal lied gezongen. De bedevaarders waren voldaan. «1BSS2ESK2 F|. V. HKSZSESaHBSj! <;*>9 t— n I Tapissier-Garnisseur COMP.ECH: ES POSTAL*X 129.989 ba, te Leopoldstad zijn wettelijke dipt.ma behaald. De Zusters van Liefde van Gent (50, t .Wolenaarstraat) die o. a. in het hospitaal te Luluaburg werkzaam zijn, hebben als i missietijdschrift Caritas. sonen 500. 400. 300, 250, 200, 150, 100 Afzonderlijken en kleine groepen 200, 150, 100, 75, 50. Bijzondere premiërr aan de muziekmaat schappijen. P.S. Het Comiteit behoudt zich het recht gebeurlijk de prijzen te veranderen. WISSEL STAD YPER Lichting van 1931. Wervingsbureel. Vergaderingen. BERICHT. Het College van Burgemeester en Schepenen van YPER brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het wervings- bureei van KORTRIJK zitting zal houden ■den 2-3-4 September 1930 te 8.30 uur 's morgens, te KORTRIJK, Stadhuis. De met uitgestelde miliciens der lich ting van 1931, die geen openingsbrief mochten ontvangen hebben, moeten zich onverwijld tot het Gemeentebestuur wen den. Te Yper, den 18 Oogst 1930. Op bevel De Gemeentesecretaris, G. VERSAILLES. De Burgemeester, H. SOBRY. van Yper -kan men verkrijgen in de Mekanieke Schrijn- en Meubelmakerij, bij Camiel O'Haene - Bonduwe Beluikstraat, 5, YPER alle slag van Met het sluiten van het schooljaar, op 14 dezer, bekwamen in de Vrije Beroeps- school ter stede, de volgende leergasten hun uitgangsdiploma I. - Afdeeling Pas- en mecaniekwerk. Met voldoening: Degrendel Pierre van Po- peringhe; Vercaigne Albéric van Yper; Van- maeckelberghe Jozef Van Loo; Spinnewyn Albert van Wytschaete; Noyelle Roger van Yper; Pil Jozef van Pollinchove; Meier Er- nest van Bixschoote; Hoste Michel van VlamertingheMoerkerke Maurits van Yper; Dezeure Maurits van Pollinchove; Deman Victor van Wervick. Met groote onder scheiding; Herman Maurits van Wytschaete. II. - Afdeeling Schrijn- en Meubelwerk. Met voldoening; Lemeigre Maurits van Yper. III. - Coupe en Confectie. Met voldoe ning: Angillis Robert van Yper Met on derscheiding: Louwagie Rafaël van Zuid- schoote; Bevernaeys Albert van Poperinghe. Met groote onderscheiding: Sioen Bruno van Gheluvelt; Verpoot Marcel van Meenen. Met de grootste onderscheiding: Brion Walter van Wytschaete. We geven hier een uittreksel van liet artikel in de «Nieuwe Tilburgsche Courant» overlaatst verschenen welke bewijst niet welken uitslag de Retrai tewerkzaamheden in Loyola te Vught bij 's Hertogenbosch op slecht 15 jaar bekroond werden: DE DUIZENDSTE RETRAITE OP LOYOLA Als in de tooneelwereld een succes stuk eenige honderden opvoeringen beleeft, dan wordt van zulk een feit door radio en pers niet ophef gewag gemaakt. Als 't geen zielebedervend werk be treft. behoeft men zulks niet af te keuren. Aan de stille zielenactie in een re traitehuis wordt uiteraard geen rucht baarheid gegeven. Er zou anders me nig ingewikkeld zieleproces kunnen vertoond worden, dat daar zich af speelt en tot oplossing komt. Maar wanneer in een huis als Lovolavoor de duizendste maal het wondere spel van Gods bijzondere Op Zondag 31 Oogst aanstaande doet genadewerking gespeeld g-aat worden de Harmonie Ypriana eene reis naar De Panne, om er deel te nemen aan de Eeuwfeesten. Wie begeert mede te reizen wende zich bij de Voorzitter, Aimé Gru- wez. De reis geschiedt per tram voor de in een 70-tal zielen, dan mogen min stens onze katholieke landgenooten daarvan kennis nemen. Stapten den 4 September van het jaar 1913 na opening van Lovola prijs van 10 fr 50 heen en terug^ Vertrek (k, eerste retraitanten (het wa- lilt V r\Ai- t~\ •-»-! inn1 1 oriirr int I lo Dnntio 1 uit Yper om 7 uur. Terug uit De Panne om 7 u. De Harmonie Ypriana geeft Con vert om 1212 uur. 's Namiddags, Kunstconcert door het vermaarde Muziek der Gidsen. Het oud bekend huis ren Tilburgers) het retraitenhuis bin nen, dezer dagen 15 Maart tusschen f> en 6 uur werd de 1000ste groep verwacht. Zoo is dan het 1000-tal retraites vol- gemaakt. Dat beteekent in die ruim 14 jaren elk jaar een 70 retraites; Re kenen wij voor iedere groep 'n 60 deelnemers, dan komen wij tot een leine 60.000 mannen en jongelingen, Iaat weten alsdat zijn zoon N. Battheu die óp Loyola eenige dagen in stilte hem komt te stellen in de Rijsselstraat doorbrachten en de genaden der gees- N' 1, dicht bij de Markt, aanhoudende telijke oefeningen deelachtig werden, aan het Hotel Regina Het huis draagt Merkwaardig en troostend onge- hetzelfde enseigne «In den Ballon» bij twijfeld. hoe de stroom van retrai- N. Battheu. tanten aangehouden heeft tot op den Men kan er bekomen Mercerie, Bon- huidigen dag! Merkwaardig ook en neterie, Parfumerie, Gebreid Goed, Cor- treffend de rijke verscheidenheid van set merk D. W., Manshemden, March categoriën, die elkander opvolgden! «Perfect», normale artikelen, sargien.j De meest ontwikkelden onzer ka- (Lingerie en Fourruren worden in het huis tholieke leiders, en ook de eenvou- gemaakt), handszakken, enz., enz., dit digste Brabantsche boer. Jongere en alles aan de beste voorwaarden en prij- oudere werkgevers en hun werkne zen buiten concurrentie. Overtuigt U aan de prijzen bij de uit stallingen. Doe dus uwe aankoopen in het huis Nestor Battheu-Ghesquiere Lingerie AP Rijsselstraat YPER Ter gelegenheid der Eeuwfeesten en der Plechtigheid der Inhuldiging van het Justitiepaleis wordt op Zondag 28 Septem ber aanstaande.om 14.30u., een BLOE- MENSTOüT i ngericht. Onder vorm van wedstrijd zullen er prijzen en premiën toegekend worden voor eene som van 14.000fr. Een herinneringsmedalie zal geschon ken worden aan ieder deelnemende maat schappij. De bijtredingen mogen afgegeten wor den aan Mr R. Bouquet, Groote Markt aan Mr F. Dethoor, Rijsselstraatof op het Stadssecretariaat, ten laatste den 1 September aanstaande. Ver deel ing der prijzen. Bebloemde wagens1000, 800, 600, 500, 400 300, 250, 200; Bebloemde autos 500, 400, 350, 300, 250, 200, 150, 100, 75 Bebloemde rijtuigen 400, 300, 2C0, 150, 100Bebloemde motos150, 125, 100, 75, 50, 25 Bebloemde velos 150, 125, 100, 75, 50 Groepen bebloem de motos en velos minstens vijf250, 200, 150, 100, 75 Klein gerij 250, 200. 150, 125. 100, 75 Groepen, minimum 20 per en I mers van fabrieken, en kantoren, i Hoofdbestuurders onzer Vak- en standsorganisatie en de leden dier ver- j eenigingen, Kleine- en meerbegoede .burgers; universiteits- en jong'-stu- denten. spoor- en politiemannen: burgemeesters en ambtenaren ofticie- ren en hun toekomstige ondergeschik ten de militieplichtige jongens, leer aren en onderwi jzers, leden van. gods dienstige vereenigingen. priesters ook en religieuzen. Zulk een staalkaart alleen reeds be wijst hoe het retraitewerk een echt sociaal werk. een werk is voor de gemeenschap, voor eiken staat en stand. Wat een rijke schatten aan zielevre- de en nieuwe levens- en arbeidsvreug de droegen die duizenden van Loyola mede Hoe deelden zij daarvan mee in den enge» kring van huisgenooteii en vrienden, in den breederen van het so ciale. politieke en industrieele leven! Voor hoe velen werd het re'traitehuis. vooral bij herhaald bezoek, een ware hoogeschool van een volmaakt chris telijk levenZoo immers prees onze heilige Vader Paus Pius XI de retrai tehuizen. waarvan bij dringend wenscht. dat zij steeds talrijker wor den en heerlijker bloeien. Dankbare voldoening mag stellig ook degenen vervullen die zulk een huis bestuurden en geholpen door een daadwerkelijkheid en van leekenpro- pagandisten. zooveel bijdroegen tot den bestendigen bloei. Over de Belastingen verminde ring WAT WIJ VRAGEN. De nieuwe wetgeving op de belastin gen en taksen, heeft in veie middens een zekere rechtmatige voldoening gebracht. De laatste jaren waren immers ook zoo zwaar een belastingen dat alle burgers het niet vóór tijd zullen geacht hebben, van ontlasting te hebben hooren gewa gen, en met bijzonder genoegen de be loofde ontlasting verwezenlijkt zien. De middenstanders deelen zeker in die voldoening, doch, op gevaar af, als eeuwige mopperaars door te gaan moeten wij toch zonder omwegen bekennen dat de belasting verminderingen niet gebracht hebben, wat de middenstanders in hoofdzaak verlangden vereenvoudiging van de met het zegel ge lijkgestelde belastingen, en het bekomen van een minimum dat als loon aan niet méér belastingen zou onderhevig zijn, dan het loon der werklieden. De nieuwe wetten schijnen, wat de prac- tische verwezenlijking betreft, wel rekening te houden met de desiderata van het be- lastingbeheer dat gezwicht heeft voor ern stige en grondige hervormingen, en verkoos, speciaal wat het zegelrecht betreft, de prac- tische moeilijkheden aan de -goe gemeente-, over te laten, die maar te zorgen had, even als in de verloopen jaren, klaar te spelen met het wespennet van wetten en konink lijke besluiten over die stof. Intusschen is er wel vermindering geko men, maar vereenvoudiging die bijna hoofdzaak geworden was, is uitgebleven, zoodat de patroons hier slechts een relatieve voldoening bekenten, en het tusschenin met de controleurs maar moeten effen praten om aan de boeten te ontsnappen. Op dit gebied blijft den eisch der mid denstanders volledig: Vereenvoudiging! En wat ook een volledige ontgoocheling bij de middenstanders gebracht heeft, is dat het ministerie zich zóo stug heeft gehouden te genover dien anderen eisch, om gelijkstelling met de werklieden, waar het gaat om het afdragen van opcentiemen op de bedriefsbe- lastingen. Van dien eisch is eveneens niets terecht gekomen. Een tewerkgestelde, ambtenaar, bediende of werkman, zal nooit, hoe groot zijn wedde of loon ook zij, maar dan 14 der staatsbe lasting, onder vorm van opcentiemen aan de gemeente te betalen hebben; doch geen middenstander die, in vergelijkingmet vele tewerkgestelden, geen grooter, en heel dikwijls min bedrijfsinkomsten heeft, zal, naar gelang het door de gemeenten gestem de getal opcentiemen, vele meer, ja soms het dubbel van de staatsbelasting moeten betalen. Het is een toestand die werkelijk niet goed te praten valt. Tot nog toe heeft het Ministerie geen enkele gegronde reden kunnen opgeven om deze verschillende behandelingen te wetti gen, en wanneer bij de bespreking van de wet op de rechtstreeksche belastingen, de Minister voorstelde, die kwestie te bespreken bij de behandeling van het wetsontwerp op het gemeentelijk financiewezen, kan het ons niet ontgaan, dat we hier voor een poging staan,, om de oplossing wellicht onbepaald te verdagen, omdat men dan wel genoeg met de gemeentelijke zelfstandigheid zal weten te schermen, om een rechtstreeksche wet telijke oplossing als ongewenscht voor te stellen. Welnu, daartegen willen wij ons verzetten. Geen verzendingen naar de calendes grec- ques Geen ongepast schermen met slag woorden die ten slotte maar moeten dienen om een debat te ontgaan. Spijts de belastingenvermindering die men invoerde, blijft er heel wat bitterheid in het gemoed der middenstanders. Dat men het te Brussel niet onderschatte, en dat men het ten slotte toch eens begrijpe dat de midden standers graag hun deel in de belastingen betalen, maar dat zij enkel wat meer recht vaardigheid en wat vereenvouding vragen. Aan die eischen houden zij bepaald, en voor hunne verwezenlijking staan ze hand in hand, steeds strijdvaardig. De W.-Vl. Kamer v, Amb. Ner. i Voor de eerste maal sedert den oorlog, werd, Zondag laatst, in onze heropge bouwde Sint Maartens Kathedraal, eene Pontificale Hoogmis gezongen ter gele genheid van het bezoek van Mgr Edward Leys, Missiebisschop, oud-leerling van geachten Heer Deken, Z.E.H. Vermaut, vroeger Leeraar in Rethorika aan Sint Lodewijks-College te Brugge. De grootsche Ypersche tempel had te dier gelegenheid iets van zijne aloude Kathedraal glorie terug gevonden, en was voor de heerlijke ontplooiing van den Pontificalen Dienst een prachtig kader. Na het Evangelie sprak Zijne Hoog waardigheid eene zielroerende rede. - Jammer nochtans dat velen onder de zeer talrijke geloovigen niets konden verstaan, daar de predikstoel daartoe niet werd gebruikt. Eene milde omhaling werd gedaan voor de missiewerken van den Belgischen zendeling. De Vrouwenkoor van St Maartens voerde eene prachtige mis uit in muziek, en het nieuw groenkleurig Misgewaad in rijk en kunstig borduursel werd voor de eerste maal gebruikt. God zegene het lastig apostolisch werk van de jonge kerkvoogd, in de rijke en schilderachtige streek van zijn bisdom Kivu, in Congoland, drie maal grooter dan geheel Belgie. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Mgr ae Bisschop van Brugge heeft be noemd: De E. H. Muilier. onderpastoor van de Magdalena. tot bestuurder van de Vak school te Brugge, in vervanging van wijlen E. H. Van Halst. Tot onderpastoor te Oost- nieuwkerke. de E. H Behaeghel. leeraar in St Pietersgesticht te Blankenberghe; te Swe- veghem. de E. H. Sintcbin. leeraar in de Normaalschool te Thourout. Z. E H. De Coene. bestuurder der Nor maalschool te Thourout. is benoemd tot diocesaan hoofdopziener, in vervanging van E. H. Lescouhier. die zijn ontslag neemt. Onze Katholieke scholen hebben zich wederom flink onderscheiden in het offici eel examen van volledige lagere studiën. De uitslagen zijn schitterend. Aan al de gediplomeerde jongens en meisjes, alsook hun ijverige Meesters en Meesteressen, wenschen wij van harte geluk St Michielsschool. (Elverdinghestraat) 1. Roger Dewilde, Beluikstraat. 2. Jules Claerebout, Sint Jan-bij-Yper. - 3. Maurice Ossieur, Sint Jacobstraat. 4. Jozef Deschuytter, Kruisstraat. 5. Al- bert Burggraeve, De Haernestraat. 6. Albert Landtsheere, Korte Thourout- straat. 7. Pierre Hardy, Slachthuis straat. 8. Gerard Delahaye, Capron- straat. 9.Antoon Flepts. Poperinghe steenweg. Voor de Fransche taal bekomt Roger Dewilde, uit de Beluikstraat het grootste getal punten 68 op 80 St Aloysiusschool. (Hondstraat.) 1. André Muiier, Dickebuschsteenweg. 2. Frans Carlier, Cité Ligy en Clement Duprez, Bukkerstraat. 4. Jan Ceclercq, Paddepoelstraat. 5. René Seghers, Hondstraat. 6, Julien Merlevede, Vla- mertinghesteenweg. St /ozefsschool. (Zusters van liefde, Meenensteenweg.) 1. Soete Irène, Kalfvaartstraat. 2. Devos Jeannette, Zonnebekesteenweg. 3. Masure Maria, Zonnebeke. 4. Pau wels Clementine, Kalfvaart. 5. Lesage Elisabeth, Meenensteenweg. 6. Maria Nuytten, Meenensteenweg. Allen slaagden ook in het speciaal ex amen voor de Fransche taal Jeannette Devos met 70 punten op 80. Daarenboven heeft Maria Masure het examen afgelegd voor het fonds der meest begaafden zij zal haar studiën voortzet ten te Thielt. Maria School. (Zusters Lamotte, Rijsselstraat.) 1. Flamey Elisabeth, Wennickstraat. 2. Ronse Marie-Louise, Blindelieden- straat. 3. Logie Elisabeth, Paddepoel straat. 4. Lampaert Maria, Kemmel steenweg en Vercruysse Jeanne, Brugge steenweg. 6. Desramault Agnès, de Steursstraat. 7. Doolhaeghe Germaine, Hondstraat. 8. Kerrinck Alice, Hoorn werk. 9. Leuridon Jeanne, Lange Thouroutstraat. 10. Rubben Estella, Dickebuschsteenweg. 11. Geeraets Denyse, Rijsselstraat. Al die meisjes krijgen ook een bijzon dere vermelding voor de Fransche taal. Het grootste getal punten 73 op 80 onder al de meisjes van het schoolkanton die voor den eersten keer deelnamenaan den wedstrijd, wordt bekomen door Agnès Desramault uit de Steursstraat. Vrienden en kennissen worden uitge- noodigd het plechtig Jaargetijde bij te wonen dat zal gecelebreerd worden in de parochiale Kerk van St Maartens, op Donderdag 28 Augustus, om 1 1 uur, tot zielelatenis van overleden te Yper den 31 Augustus 1927. Vrouw JULIA - MARIA DECROCK, echtgenoote van Heer Hector Noorenber- ghe, geboren te Brielen den 18 Juni 1863 is haastig overleden te Yper den 19 Oogst 1930. Haar plechtige lijkdienst in de paro chiale kerk van Sint Pieters op Vrijdag 22 Oogst, was bijgewoond door een groot getal geloovigen. Om te bewonderen enna te volgen. Onschatbaar is de hulp welke een ka tholiek geneesheer aan de Missionarissen kan bewijzen. Ook wordt er meer en meer gewenscht en aangedrongen en htt is de wensch van den H. Vader dat ka tholieke dokters zich ten dienste der Mis sie zouden stellen. !n Februari 1928 kwam Dr. Molnar, heelkundige met zijn vrouw te Luluaburg aan. Hij kwam uit Hongarije, zijn geboor teland, waar hij lid was van het Verbond der Geneesheeren, die de Medische mis siehulp willen bevorderen. Alras had hij alhier het vertrouwen van zwarten en ko lonisten. Dagelijks wordt de missie door zwarten overrompeld en in hun oogen verricht de dokter echte wonderen. Of het gezag van blanken en missionarissen daardoor stijgtVan Juli 1928 tot Juli 1929 verzorgde Dr Molnar 16270 zieken, waaronder 294 slaapzieken. Ter beschik king van den dokter kon de missie een modern-ingericht hospitaal bouwen. De Zusters van Liefde van Gent verzorgen er de kinderen. Wanneer het werk op het dispensarium af is, trekt Dr Molnar naar het hospitaal om er de zieken te verzorgen welke de Paters van Scheut) op hun missietochten in de brousse vonden en naar de Missie lieten overbrengen. Reeds heeft een onder dokters' leiding gevormden ziekenverpleger. Jozef Ntum- BURGERS7AND VAN YPER. van 7 tot 29 Oogst 1930. Geboorten. Packet Madeleine. Zaalhof. Dehaerne Norbert. Tegelstraat. Jacques Jacqueline. Zonnebekesiw. Dewulf Marie, Zonnebekestw. Verleure Denise, Poperin ghestw. Bruneel Richard Pennestraat. Dehaene Jules, G. de Stuersstraat. Hof Lucien, Mar. Frenchlaan. Rappeiet Jac queline. Dickebuschstv. Peene Paula, Minneplein. Rouserez Raymonde, Zaal hof. Dehaene Charles, Dehaernestr. Verschoore Jeanno. Zonnebekestw, Alle man Achiel. Zonnebekestw. Vervaele Su- zanna, Zonnebekestw. Vandepapeliere Georges. Rijsselstraat. Oveiiijdens. Dumortier Palmyra. 38 j., ongeh., Poperinghestw. Polfliet Maria, 43 j., echtg. Spanove Edmond. Poperinghe- steenweg. Vandenameele Godelieve, 68 j., wed. Kockuyt Richard, Poperinghestw. Cardinael Alfons, 67 j.. werkman, echtg. Ges- quiere Monica, Zonnebekestw. Denys Mar cel, 53 j„ landbouwer, echtg. Kesteloot Ma rie-Louise. Wenninckstr. Vandenbroucke Irma, 48 j.. huishoudster, wed. Knockaert Jules, Lange Thouroutstr. Segers André, 6 maanden, Majcorgracht. Vandewoesty- ne Leonie 65 j„ kloosterzust., G. de Stuersstr. Hollevoet Elodie, 69 j., hotelhoudster, wed. Hoflack Henri, Groote Markt. Verlez Ade_ lia, gepensioeneerde, 71 j., wed. Deruyter Amand, Rijsselstw. Desaever Leonie. 76 j., z. b., echtg. Louis Vanderwoude, Dickebusch steenweg. Decroix Juliana, 67 j„ winke lierster, echtg. Noorenberghe Hector, Rijs selstraat. Huwelijken. Hollevoet Maurice, kleer maker en Van Imschoot Clara, winkeljuffer. Voet Eugeen, fabrikant te Kortrijk en Lia Carbon, z. b. Willekens Raphaël, eerste wachtmeester der Gendarmerie en Deprey- tere Madeleine. Sedeyn André, meubel maker en Martha D'Almagne. dienstmeid. Verleure Albertus, steenkapper en De- groote Maria. Valentin Firmin, timmer man en Philips Alma, onderwijzeres. Sturbe van den Notaris ERNEST DE COCK, Korte Thouroutstraat, Nr 4, Telei. Nr 153. ZATERDAG 30 AUGÜSTI 1930, te 4 ure zeer stipt namiddag, te YPER, in het Hotel Skindies Statie plaats. INSTEL MET PREMIE van 1. - Een nieuwgebouwd WOONHUIS te Yper, Merghelynckstraat (gewezen Oude Kleermarkt) Nr 8. groot 87 centiaren. Bewoond door den heer Hector Neyrinck, mits 100 frank te maande, zonder pacht. 2. - Een nieuwgebouwd WOONHUIS te Yper. Sint Janstraat. Nr 16, uitmakende den hoek der Sinte Godelievestraat en Sint Jan straat, groot 72 centiaren. Bewoond door de kinders Ferrant mits 103 frank te maande, zonder pacht. KEUKENMEID voor buiten stad; goede getuigschriften. Adres ten bureele. voor Stad in West-Vlaanderen, Ernstige MEID om den boven te doen en te helpen zorgen voor jonge kinders. Adres ten bureele van 't blad. MARKTPRIJZEN Yper, 16 Aug. Tarwe 158-160; koolzaad 412-416: klaverzaad 1500-1300; rogge 92-95; boekweit 208-212; haver 97-100; brouwers gerst 136-138; voedergerst 102-104; erwten 204-208; bloem 219.222; mais 127-131; paar- de^oonen 181-184; gruis 96-98; zemelen 121- 124 lijnzaad.neel 182-185 lijnzaadkoeken 166-169; aardappelen 30-40; boter 26-27; eieren 0.86-0.88; biggen 300, 10 den kilo; strooi 30-40; hooi 30-40; ruw vlas 40-60. Dixmude, 18 Aug. Boter 24-27; eieren 0.83: aardappelen 35-40; tarwe' 165; rogge 90-95; haver 100-105; strooi 280-320; hooi 350-400. Studie van den Notaris CASSIERS te Poperinghe. VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1930 om 3 u. zeer stipt namiddag, te Poperinghe, in de Yperstraat, ter herberg In Britannia gehouden door Vrouw Wed. Arthur Vannieuwenhuyse-Kestier. OPENBARE VERKOOPING van Koop 1. WOONHUIS met 2 a. 10 ca. bebouwden grond en hof te Poperinghe, in de Veurnestraat. Laatst bewoond door M. René Costenoble- Coene, thans ledig. Handslag met de geldtelling. Te bezichtigen den Dinsdag en Woensdag' van 2 tot 4 uren. Koop 2. 52 a. 74 ca. ZAAILAND, gele gen te Dickebusch, in den Willebekehoek, dicht biij d'herberg 't Hallebast palende noord en west aan eenen Weg, genaamd de Waterstraat. Koop 3. Eene WEIDE met waterput, groot 2 Hectaren 50 aren en 46 centiaren, gelegen te Dickebusch, in den Willebeke hoek, dicht bij d'herberg 't Hallebast palende aan koop twee hiervoren en aan den gravier naar Wytschaete. Koopen 2 en 3 gebruikt door M. Hector Coene te Dickebusch met recht van pacht tot 1 October 1937, mits 2000 fr. 's jaars boven de lasten. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick. I. OVERSLAG: WOENSDAG 27 OOGST 1930 om 1 u, namiddag, ter Café du grand Tir bij R. Deconinck, Processiestraat te Wervik, van: EEN SCHOON WOONHUIS met afhankelijkheden en 4 a. 70 ca. erve en land, gelegen te Wervick, steenweg naar Gheluwe, gehucht Het Lammeke Gebruikt zonder pacht door Henri. Dourny. Inlichtingen en plan ter studie van voor noemden notaris Ramault. II. WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1930 ter Hotel de la Boucherie bij René Heze te Wervick, INSTEL; WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1930 ter n Café de la Gare bij M. Cyrille De kens te Wervick, OVERSLAG van: EEN SCHOON WOONHUIS met afhan kelijkheden, garage en hof, hebbende eene totale inhoudsgrootte van 11 a. 20 ca., gele gen te Wervick, steenweg naar Meenen en palende aan M. M. Delva, M. Michel De- groote en aan de Leie, op eene breedte van 27 meter. Onmiddellijke ingenottreding. Kohier van lasten en plan ter studie van genoemden Notaris Ramault. Studiën van de Notarissen ERNEST DE COCK te Yper en NICOLAS PARENT te Doornijk. MAANDAG 8 SEPTEMBER 1930 om 3 u. zeer stipt namiddag, in de gehoorzaal van het Vredegerecht, Pa leis van Justitie, Groote Markt te Yper. OVERSLAG in één zitdag van: A. - Een nieuwgebouwd HANDELSHUIS te Yper, Dixmudestraat, Nr 24, uitmakende den hoek der Dixmude- en Oude Houtmarkt straat. groot 1 a. 4 ca. Bewoond door M. Prosper Wuylens. mits 150 franks per maand. B. - Een nieuwgebouwd BURGERSHUIS, nevens voorgaande, Oude Houtmarktstraat, Nr 1, groot 45 ca. Bewoond door M. Maurice Debeer mits 80 franks per maand. Ten overstaan van den Heer Vrederechter van het eerste kanton Yper. Studie van den Notaris VAN DER MEERSCH te Yper DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1930 cm 3 uur namiddag, te Yper. in het koffiehuis Het Zilveren Hoofd Rijsselstraat INSTEL met PREMIE van een SCHOON WOONHUIS met afhankelijkheden en 1 a. 35 ca. erve en hof, staande en gelegen te Yper. steenweg naar Zonnebeke, Nr 9. Ingenottreding zes maanden na den over slag. Te bezichtigen den Dinsdag en Don derdag van 14 tot 16 uur. OVERSLAG: Donderdag 18 Septemb. 1930. MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKING genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor-Specialist A. DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885. Ziehier bewijzen M. Henri Mestdagh, 827, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. M. J.-B. Vandenhouten, landbouwer te Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk. Mad. Wed. Vermoesen, 67, Ransfortstraat, St-Jans-Molenbeek, was na twee operaties van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar door ons corselet genezen. Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar genezen van zware navelbreuk. Mad. Welvaart, gehucht »Gravinne-te-Mid- delburg" (Vlaanderen), genezen van zak breuk. M. Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- gen. zijn jongen genezen op 4 maanden vau dubbel breuk. M. G. Desmet, 19, Sergeant Debruynestr., te Cureghem, genezen van dubbel breuk. MAAGZAKKING: G. Fastre, machiniste op den spoorweg, 52, A vendoorenstraat, Thienen. Na 10 jaar lijden der maag vol ledig gezakt vindt verlossing door ons toe stel; eet, drinkt zonder stoornis, doet zijn werk zonder ongemak. WILT GIJ gelijk duizenden die onze me thode hebben aangenomen hulp, verlossing bekomen, eerlijk en rechtzinnig behandeld worden zonder kwakzalverijen of valsche beloften, en mits matige prijs en alle WAARBORG! Brengt ons een bezoek dat kosteloos is en U tot niets verplicht, van 9 tot 2 ure te: YPER, Zaterdag 6 September, Hotel du Nord 63, Statiestr. KORTRIJK, 2 en 4' Maandag, Hotel des Flandres Statie, Uitlegboekjes op vraag: Rue de la Meuse, Brussel. genezen de verstoptheid, raal.en het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden e genezen: hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het v ar, de sla- perachtigheid na het eten, ue winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6.00 fr. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LIBOURNE(Gi ronde) Fondée en 1836 BRUXELLES DIJON Aperitifs - Liqueurs - Sirops de fruit Dépot des produits de ces deux firmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. l GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. Statieplaats YPER PI. dela Station LokaalLocal C. S. Y. K H. M. Y. - E C Y. - C.P.Y. SOEK MALEN aan vaste en matige prijxen. DINERS a trix nxe - Prix moderis aan alle uren. atoutheure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3