I m ilaa hier en elders. Fl. Vandevoorde Breuken Huldebetooging FABRIQUE DE FAUTEUILS EJi TOUS GENRES DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL JU Lbo olLLb, 16, Rue de Menin, 16, YPRES. FOOTBALL DE PELSFIRMA Immee aan de spits VAN DEN 800GAERDE E. Ferdinand uiatemieNism Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. li li r—r- n i i i r- Tapissier-Garnisseur Eeuwfeestbelooninnen. Belangrijk Bericht. Marcke. Bloedig gevecht. Zondag avond, rond 11 ure, kwamen eenige wielrijders langs het gehucht Ste- Anne huiswaarts gereden. Op den aarden weê ging voor hen een persoon al zwij melend, die zich niet wilde op zijde ze.ten. De wielrijders stapten af en verzochten den dronken kerel plaats te maken. Voor alle antwoord trok de kerel zijn mes en bracht L. Malfait, 35 jaar, meubelmaker van de gemeente drie steken toe tn nam dan de vii c it. De gekwetste werd in eene nabun'ge woning verzorgd en naar zijn huis overgebracht. Zijn toestand was Maandag nog bedenkelijk. Bericht Aan de Heeren Werkgevers De Duitsche Geestelijkheid t gen de Hitlerianen Eene veroordeelde politiek Crombeke. KlokwijJing. Eene buitengewone liturgische plechtig heid heeft hier op de parochie plaats ge had ter gelegenheid van het wijden van de groote herstelde klok waartoe Z. E. H. Deken Vervaecke overging in bijzijn van den heer burgemeester, de kerkraad en eene groote menigte parochianen. Reninghelst. Nog dieven.— De dieven hebben opnieuw op ronde ge weest en thans ten nadeele van den tim merman Cyriel Carton, eene hoeveelheid boonen gestolen op den akker uit eene mijt voor eene waarde van 100 frank. Houthem. Inbraak. 's Nachts zijn op het gehucht Vier winden die ven binnengedrongen bij den smid-meca nicien Leonard Vanderstichelen. Langs den achterkant kropen zij door een ven ster en bereikteii zoo de machienkamer, doch gelukten er niet in het huis te berei ken. Zij hebben wat schade aangericht en moesten zonder buit afdruipen. Boterstraat, 31, YPEIR zoo voor HOEDANIGHEID zoo voor KEURIGHEID harer madeilen zoo voor RIJKHEID IN KEUS en kunstige bewerking. Eereteekens VANDEVOORDE'S PELSEN zijn de SCHOONSTE I de STERKSTE TE KOOP VINS EN GROS Grande Disfilierie Dijonnaise OUSTRIC C° Succ. E. Van den Boogaarde Bouwstoffen en Kolen Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet - Buffet froid ye, Storme, Denis Fr., Versavel. Heer Verkinderen nam de leiding. Vele liefhebbers waren opgekomen en volgden met veel belangstelling het ver- viop van den match. Voor een eerste -atch 't was een succes. Woensdag toekomende speelt de Statie ,y het Postje. Beide ploegen rekenen op •eoverwinning, 't zou er kunnen span en. EEN DIE ER WAS. Deleden van het Syndicaat der Been houwers van Yper waren Maandag 1.1. erg in de weer. Immers het bestuur van het Syndicaat - ad besloten, hunnen verdienstelijken schatbewaarder Heer Gust. Gillis, die als aureaat kwam bekroond te worden, bij zijne terugkomst van Brussel feestelijk af te halen. Ook waren allen omstreeks 12 uur ten huize van den Heer Henri Duthoo, hun voorzitter, aanwezig om vandaar, door Harmonie Ypriana opge- eid, statiewaarts op te trekken. Iedereen keurde ten volle het besluit goed door jet bestuur van Ypriana genomen, deel ;e nemen aan eene betooging ter eere van een stadsgenoot ingericht, die niet alleen a!?een bekwaam stielman bediend is en bekroond kwam te worden, maar ook een verdienstelijk burger was, die gedurende de droevige dagen van den oorlog altijd gereed was geweest om, waar het noodig was, een helpende hand toe te steken, en die na den oorlog een der eersten terug gekeerd was, om in de mate van het mo gelijke aan den heropbouw zijner geboor testad te helpen medewerken. Vertegen woordigers van de Handelskamer alsook van andere maatschappijen waaraan de Heer Gillis deelmaakt sloten zich bij den stoet aan. Bij de aankomst van den trein uit Brussel werd de Heer Gillis door verte genwoordigers van de verschillende maatschappijen van den trein afgehaald. Toen hij buiten de statie trad werd hij onthaald op de «Brabangonne» door Ypriana gespeeld. Een macht van volk verdrong zich rond de statie >en in de straten langswaar de stoet voorbij moest trekken, zelden mag men zeggen, zag men voor dergelijk feest zooveel volk, ook was de Heer Gillis bij liet zien ervan, zienlijk aangedaan. De stoet trok dan naar het huis van den Heer Gillis alwaar de Heer Duthoo, namens het Syndicaat der Beenhouwers, volgende redevoering las «Beste Vriend Gusta.af. In den naam der Beenhouwers en Var kenslachters van Yper heb ik het groot genoegen U, Heer Schatbewaarder, onze beste gelukwenschen aan te bieden. In den wedstrijd tusschen al de spekslach- ters van het land zijt gij op de 2L' plaats gekomen. Z. M. den Koning heeft zich geweerdigd uw kunstig werk te bekro nen. Dit is voor U en ook voor ons allen eene groote eer. Gij hebt immers getoond dat de Beenhouwers van Yper voor deze der grootste steden niet moeten onder doen Wij zijn fier over U want het is de eerste maal, dat, bij eenen algemeenen wedstrijd, zulke luisterlijke uitslag door een onzer stadgenoten bekomen werd Ik bedank den Heer Voorzitter Gruwez, den Heer Bestuurder en al de leden van Ypriana, voor de welverdiende hulde, die zijaan onzen makker bewijzen. Nog eens, beste Vriend, onze vurigste gelukwenschen. Gelief dezen bloemtuil te aanveerden als bewijs van onze genegen heid en bijzondere achting. Daarna was het de beurt van den Heer Gruwez, die in naam van Ypriana den Heer Gilles geluk wenschte over de on derscheiding door hem behaald. Wijzen de op deovergioote menigte,wtlke bij de inhaling tegenwoordig was, zegde deH. Gruwez dat het niet alleenlijk om de on derscheiding nu als stielman bekomen dat die menigte eraan gehouden had hare deelneming te betoonen, maar wel omdat zij wist hoe dat de Heer Gilles zich tijdens de droevige dagen van 1914-1915 ver dienstelijk had gemaakt en na den oorlog een der eersten teruggekeerd was om den moed der anderen voor den heropbouw der stad op te buren. Deze woorden van den H. Gruwez werden geestdriftig toe gejuicht. Verders werden den held van het feest nog bloemenen gelukwenschen aangebeden namens de Handelskamer en andere maatschappijen waarvan den H. Gilles lid is. Om te sluiten speelde ■Ypriana» het lied van O. L. Vrouw van Thuyne. Willende hulde brengen aan het perso neel der pelsfirma Vandevoorde, dat aan de tentoonstelling deel genomen had en «arrva.ial de leden als laureaten be kroond wierden, trok Ypriana altijd door de groote menigte vergezeld, naar het huis Vandevoorde, alwaar de be loonden op een gezellig samenzijn door 'un patroon uitgenoodigd, zich bevonden. Na het spelen der Brabamponne trokken afgevaardigden van den Handelskamer 'en huize binnen, om aan den Heer Van devoorde en de bekroonden en bloem- bilen en gelukwenschen aan te bieden. Zeker is het eene groote eer voor eene rma al de werklieden die aan een wed strijd deelnemen bekroond te zien. Ook Herd er een goed glaasje, op de gezond heid van den Heer Vandevoorde, die als ten vader voor zijne bedienden is, en ook jpde gezondheid der bekroonden gele egd. Wij moeten erbij voegen dat bij uitzon- sering, die betooging door een over heer- ik weder begunstigd werd en dat ter -er gelegenheid, op enkele uitzonderin gen na, de huizen van de Boterstraat be- sagil waren. COMF1 E CHÈOUES POSTAüX 129.989 Bij Koninklijk besluit van 20 Juli Jatstleden (Staatsblad van 20-21 Juli ■130) werd een speciaal Eereteeken inge heid ter belooning van de burgers die op December aanstaande twintig jaar fode en trouwe diensten bij den Staat ■-iien tellen. Daar bij dit besluit wordt voorzien dat voor het berekenen van het vereischte ge tal dienstjaren zekere bijkomende tijdver- goedingen mogen in acht genomen wor den ten voordeeleder oudstrijders van den veldtocht van 1914-1918, worden de ge wezen ambtenaars, bedienden en werk lieden der departementen van Posterijen Telegrafen en Telefonen en van Verkeers wezen, oud-strijders 1914-1918, die we gens ziekte vroegtijdig op pensioen wer den gesteld, verzocht te doen kennen de vermeldingen op de leger dagorde waar van zij het voorwerp zijn geweesthet aantal hunner frontstrepen of zij drager zijn van het Oorlogskruis met een of meer palmen. De belanghebbenden gelieven de ge-! vraagde inlichtingen te zenden aan den Pensioendienst van het departement van Posterijen, Telegrafen en Telefonen, Lief dadigheidstraat, 25, te Brussel, met ver melding van het nummer van hun pen- sioenbrief en van het Beheer waartoe ze laatst behoorden. Gewestelijk Verbond der Geitenkweeksyndïkaten van het Arrondissement Yper UITSLAGEN van den GROOTEN PRIJSKAMP voor BOKKEN EN GEITEN te YPER gehouden den 9 October-1930. 1. - BOKKEN. a. - Volschoten dieren. 1' Pr., eeredipl.Synd. Rousbrugge 60 fr. 2" Pr., eeredipl.Synd. Elverdinghe 50 fr. 3''Pr., eeredipl.: Synd. Passchendaele 40 fr. 4" Pr. Synd. Dickebusch 30 fr. 5" Pr. Synd. Wervik 25 fr. b. - Dieren met 4 of 6 tanden. 1' Pr., eeredipl.Synd. Poperinghe aan Pieter Struye 50 fr 2'Pr., eeredipl.: Synd. Locre 40 fr. c. - Dieren zonder of met 2 tanden. 1" Pr., eeredipl.: Synd. Elverdinghe aan Mareco Jules 40 fr 2" Pr., eeredipl.Synd. Passchendaele 30 fr. 3'Pr., eeredipl.Synd. Rousbrugge 25 fr 4'' Pr. Synd. Poperinghe aan Pieter Struye 20 fr. d. - Lammeren 1930 1" Pr., eeredipl.: Synd. Locre 30 fr, 2- Pr., eeredipl.Synd. Rousbrugge 20 fr 3' Pr., eeredipl.Synd. Dickebusch 15 fr. 4" Pr. Synd. Langemarck 15 fr, 5Pr. Synd. Passchendaele 15 fr. 6" Pr. Synd. Locre 15 fr. 2. - GEITEN. a. - Volschoten dieren. 1' Pr., eeredipl.Maddelein Th., Boes. 2' Pr., eeredipl.Cappoen M., Dickeb. 3' Pr., eeredipl.Gryson Emiel, Locre 4* Pr. Thieuw J., Boesinghe 5'" Pr. Degryse Arthur, Yper 6" Pr. Cleunne Abdon, Locre 7" Pr. Beens Gerard, Yper 8" Pr. Mareco Jules, .Elverd. 9" Pr. Borry Cyr., Passchend. 10" Pr. Vernieuwe A., Rousbr. 11" Pr. Mostaerdt F., Rousbr. 12" Pr. Notredaeme H.. Yper 13" Pr. Ledoux A., Passchend. 14" Pr. Taccocn Ch., Yper 15" Pr. Wed. Duflou, Elverd. 16" Pr. Bulckaen V., Yper b. - Dieren met 4 of 6 tanden. l"Pr., eeredipl. 2" Pr., eeredipl. 3' Pr., eeredipl. 4" Pr. 5" Pr. 6" Pr. 7" Pr. 8" Pr. 9' Pr. 10" Pr. 11" Pr. 12" Pr. 13" Pr. 1 14' Pr. 15'Pr. 16" Pr. Thieuw J., Boesinghe Decroix Th., Yper Debergh K., Proven Delobel J., Elverdinghe Milleville C., Passch. Ryon R., Rousbr.-Har. Roelandt A., Rousbr. Ooghe J., Dickebusch Vierstraete A„ Lang. Flamey H., Rous.-Har. Vallaeys Ch., Passch. Vierstraete A., Lang. Goethals E., Locre Ghekiere P., Passch. Grillet J., Passchend. Delobel J., Elverd. 40 fr. 35 fr. 30 fr. 25 fr. 20 fr. 15 fr. 15 fr. 10 fr. 10 fr. 10 fr. 10 fr. 5 fr. 5 fr. 5 fr. 5 fr. 5 fr. 35 fr.. 30 fr. 25 fr. 20 fr. 15 fr. 15 fr. 15 fr. 15 fr. 10 fr. 10 fr, 10 fr. 5 fr. 5 fr. 5 fr. 5 fr. 5 fr. c, - Dieren met 2 of zonder tanden. 1" Pr., eeredipl.: Wullus Is., Rousbr. 2" Pr., eeredipl.Homey J., Passchend. 3" Pr., eeredipl.: Pieters U., Passchend. 4" Pr. Cleunne Abdon, Locre 5' Pr. Grillet J., Passchend. 6" Pr. Debrabander L., Pas. 7" Pr. Salomé A., Passchend. 8" Pr. Six H., Rousbrugge 9" Pr. Alexander T., Rousbr. 10" Pr. Joye C., Passchendaele 11" Pr. Boudry Leo, Dickeb. tl. - Lammeren 1939. 1" Pr., eeredipl. 2" Pr., eerecüpl. 3" Pr., eeredipl. 4" Pr. 5' Pr. 6' Pr. 7" Pr. 8" Pr. 9'Pr. 10" Pr. 11" Pr. 12" Pr. 13" Pr. 14' Pr. 15" Pr. 16" Pr. 17' Pr. 18» Pr. 19' Pr. 20' Pr. 21'Pr. Wybou A., Passchend. Leroy Th., Dickeb. Barbez B.. Dickebusch Schacht A., Langenï. Goethals Wed. Locre idem Reynaert A., Passch. Bonte Aug., Locre Depoorter L., Passch. Winne H., Langem. Mareco J., Elverd. Gryson Emiel, Locre idem Vernieuwe A., Rous. Van Eeckhoutte, Dran. V.d/Bussche F.. Rous. Bonduelle W.«, Dran. Perdieu René, Locre Perdieu René, Locre Mareco Jul., Elverd. Delobel Jul., Elverd. 30 fr. 20 fr. 20 fr. 15 fr. 15 fr. 10 fr. 10 fr. 10 fr. 10 fr. 5 fr. 5 fr. 30 fr. 20 fr. 15 fr. 15 fr. 15 fr. 10 fr. 10 fr. 10 fr. 10 fr. 10 fr. 10 fr. 10 fr. 10 fr. 10 fr. 10 fr. 5 fr. 5 fr. 5 fr. 5 fr. 5 fr. 5 fr. 3. - GROEPEN. a. - Groote dieren: één bok met 5 geiten. 1' Pr., eeredipl.Synd. Elverdinghe 50 fr. 2' Pr., eeredipl.Synd. Passchendaele 35 fr. 3" Pr., eeredipl.: Synd. Rousbrugge 25 fr. 4" Pr. Synd. Elverdinghe 20 fr. 5" Pr. Synd. Rousbrugge 15 fr. 6' Pr. Synd. Locre 15 fr. b. - Kleine dieren: bokken met 3 geitjes. 1'Pr., eeredipl.: Synd. Passchendaele 30 fr. 2» Pr., eeredipl.: Synd. Locre 25 fr. 3' Pr., eeredipl.Synd. Langemarck 20 fr. 4' Pr. Synd. Dickebusch 15 fr. c. - Talrijkste groep eenvormige verdienstelijke dieren. 1'Pr., eeredipl.Synd. Elverdinghe 75 fr. 2'Pr., eeredipl.: Synd. Rousbrugge 50 fr. 3" Pr., eeredipl.Synd. Passchendaele 40 fr. 4' Pr. Synd. Locre-Dranoutre 30 fr. 5" Pr. Synd. Dickebusch 25 fr. 6" Pr. Synd. Yper 20 fr. 4. - VERGELDINGEN VOOR VERPLAATSING EN VERVOERKOSTEN. Aan Syndikaat Rousbrugge 195 fr. Aan SyndikaatLocre-Dranoutre 195 fr. Aan Syndikaat Passchendaele 195 fr. Aan Syndikaat Elverdinghe 70 fr. Aan Syndikaat Dickebusch 35 fr. Aan Syndikaat Langemarck 30 fr. Aan Syndikaat Poperinghe 20 fr. Aan Syndikaat Boesinghe 15 fr. Aan Syndikaat Yper 40 fr. BEWARINGSPREMIEN. 1. - Uitbetaalde Jaardoodingen. 2" Annuniteit Syndikaat Wervick 100 fr. 2" Tant Cyr., Dickebusch 100 fr. 2' Mareco J., Elverdinghe 100 fr. 1' Syndikaat Rousbrugge 100 fr. 1* Decrock Cyr., Locre 100 fr. 1' Synd. Passchendaele 100 fr. 1* Synd. Passchendaele 100 fr. 1' '-1 Mareco J., Elverdinghe 50 fr. 1*Wullus Isid., Rousbr. 50 fr. 2. - Toegekende, betaalbaar ire 1931, mits 600 fr., waarvan 300 fr. toegekend door den Staat en 300 fr. verleend door de Provincie. 3" Annuniteit Syndikaat Wervick. 3' Tant Cyrille, Dickebusch. 3' Mareco Jules, Elverdinghe. 2' Syndikaat Rousbrugge. 2' Decrock Cyrille, Locre. 2' Syndikaat Passchendaele. 2* Syndikaat Passchendaele. 2» Mareco Jules, Elverdinghe. 2' Wullus Isidoor, Rousbrugge. 1' Struye Pieter, Poperinghe. Betaalbaar in 1931 met 300 fr. '- Annuniteit Syndikaat Locre. Syndikaat Rousbrugge. Syndikaat Dickebusch. Mi i Syndikaat Langemarck. Syndikaat Passchendaele. Namens de Kommissie: De Secretaris, De Voorzitter, Od. Sirooens. Edm. Caenepeel. GEITENSYNDIKAAT VAN YPER. Prijskamp te YPER van 9-10-1930. .UITSLAGEN: 1" Pr., eeredipl.Beens G., Yper 40 fr. 2'Pr., eeredipl.Degryze A., Yper-Pot. 35 fr. 3" Pr., eeredipl.Wed. A. Stas, Yper 80 fr. 4" Pr. Notredame H., Yper 25 fr. 5" Pr. Taccoen Ch., Brielen-H. 20 fr. 6" Pr. Bulckaen Valere, Yper 15 fr. 7' Pr. Decroix Th., Yper 10 fr. 8" Pr. Goemaere C., Yper 10 fr. 9"Fr. Mad. Stas A., Yper 5 fr. Bijzondere vergeldingen aan den groep 40 fr. Namens de Kommissie: JDe Secretaris, Od. Simoens. De Voorzitter, Edm. Caenepeel. Wij hebben de eer de Heeren Werkge vers hierbij te berichten dat wij onze diensten ter hunner beschikking stellen om hun toe te laten in regel te komen met" de wet van 4 Augustus 11. op de veralge meening der gezinsvergoedingen. Wij raden hun tevens aan niet te lang te wachten om zich in regel te stellen aan gezien dit van nu af reeds kan gedaan worden. De Heeren werkgevers die nu reeds aansluiten zullen slechts met hunnë stortingen moeten beginnen vanaf het' oogenblik dat zij daartoe door de wet verplicht worden. Intusschen brengt de aansluiting voor hen de verzekering me de op tijd in orde te zijn daar zij op tijd zullen verwittigd worden van hetgeen hun te doen staat. Desdewenscht kunnen zij een bewijs van deze voorloopige aan sluiting ontvangen. Alle verdere inlichtingen zullen graag verstrekt worden door de Compensatie kas der Kristen Patroons, (e Brugge, Garenmarkt, 17, of door den Heer Sekre- tarisder Kristene Middenstandsorganisa tie ter plaats. Het katholiek orgaan Rhein-Mai- nische Volkszeitung kondigt de briefwis seling af, tusschen den gewestelijken lei der der Nationaal-socialistische partij en het bisdom van Mainz, over de houding van de Katholieke Kerk tan opzichte van de Hitlerpartij. In zijnen brief vroeg de gewestelijke leider der partij of het nauwkeurig was dat, tijdens een sermoon, de pastoor eener naburige gemeente verklaard had dat het aan de katholieken verboden is zich bij de nationaal-socialistische partij aan te sluiten en dat de HH. Sakramenten zullen geweigerd worden aan degenen die dit verbod overtreden. In zijn antwoord heeft de Bisschop de verklaringen van den pastoor bevestigd, en erbij gevoegd dat deze gedaan werden tengevolge eener onderrichting door den bisschop zelf gegeven. Deze laatste oor deelt dat de nationaal-socialistische par tij een streven bevat dat niet kan overeen gebracht worden met de grondbeginselen van de Roomsch-Katholieke Kerk. Uitslagen van Zondag 12 October: 41' Afd.Hevst-C. S. Y. 3-1 IIP Sp.C. S. Y.-Thielt 4-4 Juniors: A. A. Moeskroen-C. S. Y. 3-8 De verplaatsing naar Heyst was ons weer noodlottig, 't En heeft noch tans aan onze jongens niet gelogen ■dat ze de puntjes niet binnen deden. Na een eerste half time met lichte meerderheid voor Heyst, zagen, we in den tweeden time en bijzonderlijk in de laatste uur, Yper de Noord mannen letterlijk voor hun goal in drukken, maar dezes keeper wilde van geen liefde wetende moeilijkste ballen wist hij, soms op geheel kans rijke manier te bemeesteren, en 't is wel hij, samen met scheidsrechter Vandewalle die de match won. Im mers als we de bilan maken, zien wij 1) een goal van Yper afgekeurd voor betwistbare offside van een man die aan het spel hoegenaamd geen deel nam; 2) een penalty voor vrijwillige hands -van Heyst's back niet toege staan. uit voorwendsel dat het voor deel bleef aan Yper. Nu, 't bijzonder ste is dat we weten dat ons elftal zelf op de moeilijkste verplaatsingen de besten weerd is; dat het niet te kort schiet aan kunde en moed en dat we met betrouwen de toekomst mogen te gemoet zien. Zondag spelen we te Yper tegen S. K. Sweveghem. Tegen Roeselaere op dezes veld won Sweveghem met 4-1, maar kreeg klop van Stade Kort rijk met 5-1. Kunnen wij niet omtrent zooveel als Stade,en weze de scoor niet zoo hoog kunnen wij het niet bren gen oj) 2-1 of 3-1. Ja, niet waar, jon geus, dat kunnen wij en dat zullen wij, immers willen is kunnen en aan goe den wil en moed en zal het u niet ont breken. Aan de supporters vraag ik, hunne sjielers meer effectief te steu nen en aan te moedigen, en bijzonder zich te houden van onaangename be knibbelingenals een speler een flater begaat, 't geen altijd mogelijk is, dan moet gij er nog meer bij zijn om zijn wankelende moed hoog te houden. Dat is de echte houding van den suj)- jïorter en 't is zoo dat hij best zen elftal steunt en meewerkt om de zege af te dwingen. In IIP Speciaal was het weer de laatste halve uur die de deurslag gaf, en onze voorsprong van 3-1 ojj 4-4 bracht. Naar alle waarschijnlijkheid gemis aan training zooals wij verle den week moesten bestatigen voor de match tegen Wevelghem. Zondag speelt ge tegen Meenen. Meenen en staat zoo sterk niet als verleden jaar, en kreeg Zondag laatst duchtig klop van A. A. Moeskroen, alhoewel alle sportgazetten hun gewonnen geven met 2-1. Zal het onze eerste volkomen victorie zijn? laat ons hojjen van ja, m£ar daarvoor zult ge allen van 't be gin tot 't einde al moeten geven wat ge kunt. Juniors winnen weer met klinkende scoor, maar die drie goals tegen is wat overdreven. Zondag is de groote slag, Kortrijk Sport te Yper. Ge kent Kort rijk van vroeger, en ge weet dat doorgaans dit elftal gemakkelijk zen moed laat vallen. Dus. van in den be ginnen af duchtig aangevallenkunt ge rap de voorsprong nemen, dan zijn de puntjes de onze. Ons elftal is lich tjes gewijzigd; zullen die veranderin gen de gewenschte uitslag geven? dat zal de match van Zondag best laten uitschijnen. In alle geval de selectie heeft gedaan om wel te doen', en ieder een' moet zich hij hare beslissingen leggen. Allo, mannen van C. S. Y., Zondag kunnen wij de 6 punten binnen pal men. Zorgt elk in uw elftal dat zulks moge geschieden, dat we eens een glorievolle dag mogen beleven. De tweede dag der kampioenschap pen zag nog eens een nederlaag van Cercle. die nochtans een heel mooie tweede helft leverde en wiens shoots de puntenverdeeling verdiende. Daar om niet ontmoedigd zijn, hé. Cercle- mannen en Zondag de twee punten De uitslag der nieuwe clubs dient in acht genomen. - St Kruis lukte de drawn tegen Moeskroen die dit jaar weer een jonge kracht heeft op gedaan in de persoon van Derycke, welke over jaar in de eerste poeg der Gantoise optrad; en Iseghem klopte Thorhout met 2-1, nipt maar toch een prachtuislagKortri jk Sport zou nog al kansrijk gewonnen hebben in \Yae- reghemer zullen er nog vele aardig opzien bij de Ga verbeekzonenMee nen won de groote "schok tegen Da ring, en blijft op de hoogte van Sport evenals Heyst. Sweveghem bracht weer eens de verrassing, doch ditmaal door een nederlaag op eigen plein op- geloopen tegen Thielt. Stade verslaat Roeselaere met gróote cijfers; de 2 GOUDEN, 5 ZILVEREN en 1 BRONZEN op den NationalenWedstrijd voor Arbeid mannen van de Mandelboordtn hou den 't staantje vast met Thorhout en Yper. Cerclemannen 't is een gevaar lijk gezelschap! Opgepast! Derde Speciaal deed 4-4 tegen Thielt. 't Is beter dan Zondag laatst maar toekomende week zal het nog heter zijn, t' akkoord? Bisseghem haalt een prachtoverwinning. Meenen en Sport winnnen eveneens. Zouden dit de kopploegen zijn? Afwachten! Bij de Juniors was het als naar gewoonte kermis. A. A Aloeskroen moest er aan geloven met 8-3. 23 doe len in 2 matchen dat telt nog. Zondag moet ge de eerste plaats veroveren om ze niet meer af te staan, hé. Kort rijk Sport zag zijn taak vergemak kelijkt door dat Meenen met 4 plaats vervangers optrad en won met 5-1. Zij staan op kop tot Zondag, niet waar, Cerclemannen Stade had drie penal- tys noodig 9m S. V. Sweveghem te kloppen met 6-4. Wacken verloor met 1-3 van Moeskroen, wijl de derby in Waereghem 2-2 gaf. Zondag, Cerclemannen, allen op en af in form op het plein komen en... 6 punten bemachtigen dit is de innig ste wensch van YPRIANA. VLASLEEIV1EN voor plafonneurs. R. Delbeke, Wervick. Tel. Komen 111. TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN 10 October iq3o 5 t.h. iq22 Reeks 80043 nr 6 wint het lot van 250 000 fr. Reeks 80043 nr 18 en reeks 87768 nr 17 winnen de loten van 100.000 fr. i5 October iq3o 4 t.h. 1921 Het lot van een millioen werd gewon nen door nr 2 van reeks62134. De andere nummers dezer reeks zijn b.t albaar met 250 frank. BURGERSTAND VAN YPER, van 9 tot 15 October 1930. Geboorten. Goethals Lea, March. Frenchlaan. Leterme Arthur, Meenenstw. Jcnckheere Yvonne, Hondstr. Desmedt Elisabeth. Slachthuisstr. Louwagie Su- zanna, Blindeliedenstr. Garreyn Jacque line, hoornwerk. Overfijdens. Cornells Anna. 42 j., ongeh., Poperinghestw. Moeren Nathalie, 81 j. wed. Vandooren Edward, Waterkasteelstr. Frangois Hendrik, 65 j., echtg. Pieters Elisa beth, Dehaernestr. Lamps Alice, 22 j., 22 j., ongeh., Rijsselstr. Huwelijken. Robaeys Gerard, vlaswer- ker te Becelaere en Lecluyse Magdalena naaister. Deconinck Leon, handelaar en Depuydt Yvonne, z. b. POPERINGHE, van 9 tot 16 October 1930. Geboorten. 339. Menu Paul, z. v. Robert en Dondeyne Marie, van Bellem. 340. Ver slype Louis, z. v. Alphonse en De Morlie Clara van, Vlamertinghe. 341. Verdonck Simcnne, d. v. Joseph en Delannoy Julma, van Reninghelst. 342. Quaghebeur Henri, z. v. Nestor en Meersseman Madeline, sektie G. 343. Deryeke Frans, z. v. Omer en Ruyssen Anna, sektie G. 344. Dujardin Frangoise, d. v. Arthur en Lenoir Julia, van Houthem. 345. Deroo Jacqueline, d. v. Ca- mille en Meulenaere Elvire, van Crombeke. 346 en 347. Delforge Jean en Jeanine, z. en d. v. Ernest en Berghe Marie, Van Neer- Waasten. Overlijdens. 148. Dupont René, 71 j., rentenier, wed. v. Pauline Lacour, Casselstr. 149. Delforge Jean, 3 d., z. v. Ernest en Berghe Marie, Bruggestr. Huwelijken. 78. Duponselle Joseph, ho telier en Declercq Antoinette, z. b., b. v. Pop. 79. Maes Maurice, landbouwer en Vanden- bruwané Marie, z. b., b. v. Pop. Beloften. 118. Plets Emile, wever v. Thourout en Riem Maria, dienstmeid v. Pop. 119. Passchesoone René, landbouwer en Cappelaere Zoé, landbouwster, b. v. Pop. 120. De Brabandere Godfried, handelaar v. Wyngene en Ver Eecke Irma, z. b. v. Pop. MARKTPRIJZEN Yper, 11 Oct. Tarwe 87-90; koolzaad 282-286; klaverzaad 1600-1800; rogge 76-78; boekweit 185-188; haver 74-76; brouwers gerst 89-92; erwten 217-220; bloem 186-188; maïs 96-98; paarcieboonen 118-120; gruis 72-74; zemelen 112-114; lijnzaadmeel 145- 150 lijnzaadkoeken 134-136 aardappelen 40-50; boter 25-27.50; eieren 1.13-1.17; biggen 150-200, 8.00 den kilo; strooi 25-30; hooi 25- 35; ruw vlas 40-80. Dixmude, 13 Oct. Boter 22-24; eieren 1.10; aardappelen 45; tarwe 95-115; rogge 80-85; haver 90-100; strooi 280-300; hooi 300-400. BEHEER DER DOMEINEN. De Ontvanger der Domeinen te Yper, zal overgaan op DINSDAG 28 OCTOBER 1930 om 2 uur namiddag te zijnen kantore tot de OPENBARE VERPACHTING van Lot 1. 20 a. 83 ea. LAND te Yper, Kalf- vaart, langs de Petroolstraat. Lot 2. 52 a. 49 ca. LAND te Yper, Kalf- vaart, achter de Diamantfabriek. Lot 3. 10 a. 40 ea. GROND te Yper, niet ver van de Meersche kalsijde, C, 86c. VOORWAARDEN. De verpachting ge schiedt bij middel van inschrijving op ge zegeld papier en onder gezegelden omslag ter post aangeteekend. voor 3. 6 of 9 jaar, ingaande met 1 December 1930. Onkosten 20 fr. - Betaling met gereed geld. Voor alle inlichtingen wende men zich ten kantore der Domeinen, Rijsselstraat, 75. te Yper. MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKING genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor-Specialist A. DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885. DIPLOMAS GOUDEN MEDALIES Tentoonstelling Luik en Antwerpen 1930 Ziehier bewijzen M. Henri Mestdagh, 327, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. M. J.-B. Vandenhouten, landbouwer te Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk. Mad. Wed. Vermoesen, 66, Ransfortstraat, St-Jans-Molenbeek, was na twee operaties van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar door ons corselet genezen. Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar genezen van zware navelbreuk. M. Welvaart, gehucht Gravinne-te-Mid- delburg» (Vlaanderen), genezen van zak breuk. M. Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- gen, zijn jongen genezen op 4 maanden van dubbel breuk. M. G. Desmet, 19, Sergeant Debruynestr., te Cureghem, genezen van dubbel breuk. MAAGZAKKING: G. Fastre, machiniste op den spoorweg, 52, Avendoorenstraat, Thienen. Na 10 jaar lijden der maag vol ledig gezakt vindt verlossing door ons toe stel; eet, drinkt zonder stoornis, doet zijn werk zonder ongemak. WILT GIJ gelijk duizenden die onze me thode hebben aangenomen hulp, verlossing bekomen, eerlijk en rechtzinnig behandeld worden zonder kwakzalverijen of valsche beloften, en mits matige prijs en aiie WAARBORG! Brengt ons een bezoek dat kosteloos is en U tot niets verplicht, van 9 tot 2 ure te: YPER, le en 3" Zaterdag der maand, Hotel du Nord 63, Statiestr. KORTRIJK, 2'' en 4" Maandag, Hotel des Flandres Statie. Uitlegboekjes op vraag: Rue de la Meuse, Brussel. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen hoofdpijn, diaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos (5.CO fr. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LIBOURNE(Gironde) Fondée en 1836 BRUXELLES DIJON Apéritifs - Liqueurs - Sirops de fruit Dépöt des produits de ces deux firmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. Statieplaats YPER PI. dela Station LokaalLocal C. S, Y. K. H. M. Y. - ECY. - CP.Y. NOENMALEN aan vaste en matige prijzen. DINERS d prix üxe- Prix moderés aan alle uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Gave renommée.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3