Vandevoorde 83a li es Riders. Breuken JULES BILLE Immer» aan de spits Bedankingen. FABRIQUE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoléum Toiies Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. Tapissier-Garnisseur 16, Rue de Menin, 16, YPRES. Mededeeling aan de Landbouwers. Bij de Kristen Werklieden. Traboispel - Matchen voor den Beker Goedkoope Woningen Het Feest der "Ypersche Centrale Brouwerij,,. Uitslagen. Rechterlijke Kroniek Trekkiog der Verwoeste Gewesten. Leening 5 P. C. 1923. Twintig frankstukken. y Moerstraat, 19, Brugge. üceningsn op eerste hypotheken. Plaatsingen op de Spaarkas. Het toevertrouwd geld wordt uitsluitelijk gebruikt voor hypothekaire leeningen bij voorkeur in West-Vlaanderen. De Maatschappij ontzegt zich alle andere werkzaamheden. M. JEROME DAVID, Gemeente-Sekretaris, te Brielen. Huldebetooging. verüemongsiiik le Tiierüonje DE PELSFIRMA Boterstraat, 31, YPER zoo voor HOEDANIGHEID zoo voor KEURIGHEID harer modellen zoo voor RIJKHEID IN KEUS en kunsiige bewerking. Eereteekens 2 GOUDEN, 5 ZILVEREN en 1 BRONZEN op den NationalenWedstrijd voor Arbeid VANDEVOORDE'S PELSEN zijn de SCHOONSTE de STERKSTE Wervick. Werkmanshuizen. De bouwmaatschappij De Leie te Wervick vraagt aanbod voor het bouwen van 42 huizen te Gheluwe, waarvan 21 volgens bestek 580.000 fr. zullen kosten 't zij 28.000 fr. voor elk, en 21 volgens be stek 490.000 fr., 't zij 23333 fr. voor elk. Bedankingen. Yper. Ongelukkige val. Zon dagavond viel de genaamde A. Maes in 'de Boomgaardstraat zoo ongelukkig over ialdaar liggende materialen, dat hij bewus- FOOTBALL die alhoewel een sporte gedeeld, toch nen prachtigen match speelde. Hoeveel hebt ge er niet moeten af... draaien. Weet je 't wel Een afgeholde. Zaterdag 25 Oktober, bijzondere speling voor de leden der Boldersafdee- ling. Begin om 6 u. Dus allen op post. Heer Gustaaf Gillis, diep gevoelig aan de menigvuldige blijken van genegenheid der Ypersche Bevolking, ter gelegenheid van zijne bekroning in den wedstrijd van Brussel, bedankt uit ganscher harte al de stadsgenooten, die door de bevlagging hunner huizen of vriendelijke medewer king aan de huldebetooging van Maan dag 13 October 1.1. deelnamen. STAD YPER COMPTE CHÈQUES POSTAUX 1 29.989 Op Zondag 26 October zal een Voor dracht gegeven worden over het kalken en 't zuurgraadonder zoek van den grond, in de Bascule om 4 ure namiddag. Alle landbouwers welkom Namens de Boerengilde van Yper, Het Bestuur. 23 November zal 'n pradhtige dag zijn voor onze Christene Werkliedenorgani satie. Zijn Excellentie Hendrik Heyman, Minister van Nijverheid, Arbeid en Maat schappelijke Voorzorg, alsook Z. E. H Kanunnik Gardyn, de groote leider der landelijke K. A. J.- en V. K. A. J.-organi saties komen er het woord voeren. 's Avonds van dien 23 November, ge ven de Kajotters een ouderenavond. De toegang is kosteloos. Kaarten kunnen worden voorbehouden aan 2 fr. Maandag 23 November, in den namid dag, wordt aan de leden van den vrou wenbond een kostelooze cinemavertoo- ning en feestvergadering aangeboden. De tweede match van het seizoen ging door in «Het Postje» dat speelde tegen «De Statie». Onder de leiding van den Heer Noyez brachten de bezochten de volgende man nen in 't gelid De HH. Noyez, Soete J. Vandenbosch, Verplancke, Vancoillie, Baeckelandt, Deknudt G. en Vanmarck. Voor de Statie speelden de HH. Vier- straetej, Ceiez D. Rubbens L. Benoot, Compernolle, Demuynck, Pattyn en De- clerck. De eerstgenoemde nam de leiding. De HH. Salomé en Ververken waren scheidsrechters. Het Postje won het punt voor den b - ker met de score 25-17. Gedurende gansch den match hield «Het Postje» den voorsprong, niettegen staande «De Statie» op zeker oogenblik zeven bollen in eens aanteekende. De liefhebbers van het bolspel waren nogmaals in groot getal opgekomen, wat aangenaam is te bestatigen. Woensdag aanstaande moet «Het Postje» op bezoek naar de Bascule, en hun leider droomt van niets meer dan van de kampioenen te kloppen op eigen veld. Zal 't waar zijn? Best zullen we den tijd afwachten, want 'k en ben maar slechte pronostieker. In alle geval aan toeschouwers zal het niet ontbreken. Een die er was. Aanzienlijk is het getal afzonderlijke huizen en gezamentlijke woningen, opge richt met 's Lands hulp sedert den oorlog in Belgie, zoo rezen er 13.400 barakken op, gebouwd door het Koning Albert Fonds 62.000 huizen, gemaakt met de ver goedingen voor oorlogschade 35.000 woningen, opgericht door den heropbouwdienst van 't platge schoten front 42.132 goedkoope woonsten, gebouwd door de Nationale maatschappij der goedkoope woningen 48.000 huizen gesticht dank aan staats bouwpremien 200.532 te samen. De Staat leende tot heden 1 milliard 285 millioen aan de Nationale maatscüap pij van goedkoope woningen, verwekt door de wet van 11 October 1919 om plaatselijke bouwmaatschappijen, gelijk ons onderdak te Yper, te helpen goed koope huizen en woonplaatsen bouwen, en om zelf huizen te bouwen of te koo- pen en tg. verkoopen zoo verkocht zij, van de 42.132 voormelde gebouwde huizen, er tot heden 11.264. De algemeene spaar-en lijfrentkas, die tot heden een milliard leende aan erkende bouwmaatschappijen, gelijk eigen heerd In Yper, en Belgie's Woonfonds der Kroostrijke gezinnen, dat aan plaatselijke bonden, gelijk den Bond van Yper, geld verschiet, hielpen 271.011 min bemiddel de personen een huis koopen of bouwen. Wij wenschen dat de min bemiddelde hand- en geestarbeiders, de daglooners, de bedienden van bijzondere of openbare besturen, de onderwijzers, en alle perso nen, die het Kon. Besluit van 30 October 1928 mogen inroepen de vrijgevigheid van staat, provincie en stad, van de alge meene spaarkas van 't woonfonds der kroostrijke gezinnen en van de nationale maatschappij van goedkoope woningen zouden benuttigen om eigenaars te wor den van een huis of ten minste van een of meer kamers eigen heerd is immers goud weerd, en elk houdt aan wat hij heeft. Opdat iedereen aan eene gezonde woonst kunne geraken, zouden wij Ons onderdak benevens, afzonderlijke hui zen, gezamentlijke woningen willen zien bouwen, er bestaan elders gebouwen vol afzonderlijke luchtige kamers, die goed- kooper kunnen verhuurd of verkocht zijn dan een geheel huis. Kost ieder nieuwge bouwd huis der verlengde Tegelstraat 32.000 fr. aan ons onderdak, dit moet om 6 o/'o intrest te trekken, ieder huis 1920 fr. 'sjaare.of 160 fr. te maande verpach ten, en dat is veel voor het meerendeel der Ypersche werklieden of mindere be dienden. De half bestendige huizen der Ligywijk, afgelegen van de markt, zijn 75 fr. te maande verpacht, er kan voor dien prijs iets beters bezorgd worden in [stad aan die minst kunnen betalen. Wij bevelen de lezing en de inwerkstelling aan van het Kon. Besluit van 4 Maart 1930. dat staatspremien schenkt aan de weinig bemiddelde personen, die eene of meer kamers, geschikt voor een huisge zin aankoopen uit een gebouw vol woon kamers, gemaakt door bouwmaatschap pijen gelijk ons onderdak. C. Bewaringspremiën of Jaargedeelten van Bewaringspremeën lr van 1000 fr. aan Remmery Emiel te Staden voor Cresus de Ceurne, vos, 8 j. 2° van 1000 fr. aan Remmery Emiel te Staden, voor Dragon de Stalhille, vos 12 jaar. Dinsdag 1.1. van in den vroegen mor gen wapperde het vaandel boven op de Brouwerij, 't Was er feest ter gelegenheid der onderscheidingen toegekend aan vier harer werklieden en der Gulden Eere metalen gewonnen op de Wereldtentoon stellingen van Antwerpen en Luik, met haar alom geprezen Blond Speciaal en met haar fijne Moutgranen Rond twaalf uren zag men hare talrijke werklieden, netjes aangekleed, markt- waarts trekken naar de bijeenkomst in de Café Central Een eerste glas werd er geledigd als inzet van het feest. Een tweeden Speciaal wierd gedronken in de herberg De Maan en het is in groep dat men rond een uur zich statiewaarts naar het Hotel des Brasseurs begaf. Een heerlijke tafel van 57 couverts was er opgesteld. Om 1 uren nam iedereen plaats. Het feestmaal was voorgezeten door M.M. L. Alleynnes, Voorzitter van den Beheer raad, A. Donck-Verineulen, Afgevaardig de-Beheerder, Delobel René en Massche- lein Alfons, Beheerders. Volgende Brou wers hadden mede aan den eeretafel plaats genomen Bouquet Jules, Lange- marek De Puydt Omer, KemmelGille- bert Jules, YperDewitte Joseph, St Ju- lien Dejonghe Hyppolite, Kemmel Proot Maurice en Bonte Charles, Yper. De gedekoreerden hadden plaats geno men vooi den Beheerraad. Een goedge vulde spijskaart met fijne gerechten stond te wachten. Of er eer gedaan werd aan ieder plat hoeft niet gezegd. Binst drie uren hoorde men het geknetter der vorken en messen, het klinken der glazen, ondertusschen onderbroken door een mooi lied gezon gen door een der werklieden of door een opwekkende vals afgedraaid op de Pick- Up van Remy. Niets dan geestdrift heerschte aan tafel en de vreugde stond op ieder gezicht te lezen. Bij het nagerecht bedankt M. L. Van Alleynnes de gedekoreerden en al zijne medewerkers, voor de gelegenheid die zij gegeven hebben tot deze vriendelijke bij eenkomst. Het is dank aan hen allen, zegde hij, dat de Brouwerij met de gouden eeremetalen werd bekroond. Hij nam de gelegenheid te baat Mijnheeren A. Donck- Vermeulen en IsaGruwez te gelukwen- schen voor hunne onlangs toegekende onderscheidingen. Menigmaal wierd hij door een daverend applaus onderbroken, en het was een geklak zonder einde wan neer hij de zes gedekoreerden eene door de Brouwerij geschonken verkleining op de borst vestte. 't Was met eene blijkende aandoening dat Evarist Despieghel bedankte in naam der werklieden. Isaï Gruwez, rekenplichtige der Brou werij sprak in naam van gansch het per soneel. In korte woorden gaf hij de ge schiedenis vafi de bijzonderste feiten die zich voorgedaan hebben sedert het ont staan der Brouwerij, en hoe de Centrale ertoe gekomen was die prachtige onder scheidingen te veroveren. Mijnheer Armand Donck-Vermeulen sloot met eenige welgepaste woorden en wierp menig van zijne bekomene bloem pjes op de medewerkers terug. Een onophoudende toejuiching be groette deze reden. 't Was rond zes uur wanneer het feest maal ten volle van stapel geloopen was. Per groepjes verliet eenieder blijgezind de zaal, om verder nog eoort wat eer te doen aan het gevierde Speciaal. 't Is voorwaar een der schoonste dagen dat een nijverheid kunne beleven. Wel eere aan de inrichters en met de hoop tot toekomende jaar. Een die er was. KEURIXGEN&OMSCHRIJVINGSPRIJS KAMPEN VOOR HENGSTEN VAN HET BELGISCH TREKRAS, gehou den te YPER, den 16 October 1930. Te Moorslede was er eene vecht partij ontstaan, daarin waren betrokken, Vanderbr. Hector, Herm. Achiel, Sen. Maurice en Je. Gerard. Eene eerste maal reeds had de derde van den eerste betich te een paar vuistslagen ontvangen en aan de deur gegooid geweest. De vierde be tichte ontmoet hebbende keerde hij*met deze naar «Het Katje» terug. Nauwelijks waren zij er binnen of zij lagen weer aan den haak. De bazin wa's naar binnen ge vlucht en had het licht uiigedraaid. De messen moeten getrokken geweest zijn want drie vier der betichten waren ge kwetst. De eerste alleen bekende gesto ken te hebben. De tweede echter even als de eerste was bedronken en had helpen slagen uitdeelen. De eerste, voor slager, met werkonbekwaamheid op 3e en 4C wordt tot 4 maanden gevang en 50 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld. Voor enkele slagen de eerste 8 dagen en 26 fr. of 8 dagen, voor dronkenschap lc en 2eelk 15 fr. of 3 dagen. Voor bescha diging van onroerende goederen de le 10 fr. of 2 dagen. De veroordeeling voor dronkenschap tegen tweede uitgesproken is voorwaardelijk gedurende 1 jaar. De eerste en tweede betichte hadden zich als burgerlijke partij tegenover de derde en vierde aangesteld, hun eisch wordt afge- Maandag morgen heeft in de Nationale Bank, te Brussel, de 89« trekking der leening 5 p. c. van de Verwoeste Gewes ten plaats gehad. De nummers werden getrokken door de ooilogsblinden MAT Hendrik Van Laer, van Heverlee, en Van Vlasselaar, van Leuven, in aanwezigheid van MM. Coryn. beheerder van het Delginsfonds der openbare schuld Mac-Leo Gerard, bestuurder van dit fonds De Rudder, afgevaardigde van het Rekenhof, en Gil bert, bestuurder der Schatkist. Ziehier de winnende nummers Reeks 163238 n. 5 en reeks 378458 n. 4 winnen elk 100.000 fr. Reeks 4292 n. 3, reeks 248195 n. 2 en reeks 385683 n. 4 winnen elk 50.000 fr. R. N. R. N. R. N. 2290 4 10739 2 22774 3 54682 3 174919 2 180034 3 1810C6 5 194443 4 285933 2 336920 4 337902 2 340863 4 353872 2 360717 1 368548 s.2 winnen elk 10.000 fr. De andere nummers van al deze reek sen zijn uitkeerbaar met 550 fr. Er wordt gemeld dat het onderzoek van het ontwerp van uitgifte van twintig frankstukken, binnen kort zal hernomen worden. Het muntstuk zal de beeltenis van Koning Albert dragen men weet nog niet of het in gemengd zilver of in nikkel zal zijn de grootte ervan is ook niet de- fenitief vastgesteld. LtQQt Üuj geld in CJUe5t=(?laandepen. Voor nadere inlichtingen, wend U tot den Gewesteiijken Agent wezen en zij worden tot de kosten hunner aanstelling veroordeeld. De vierde be tichte die zich als burgerlijke partij te genover de eerste had aangesteld en eene totale som van 853 fr. als schadevergoe ding gevraagd had, ziet zijn eisch ont vankelijk verklaard, de eerste wordt dus tot de betaling van 853 fr. als titel van schadevergoeding veroordeeld en daar bij tot de kosten van aanstelling der bur gerlijke partij. De derde en vierde worden vrijgesproken zonder kosten. Lem. Jerome van Zonnebeke en zij ne vrouw Verb. Marie die in overtreding genomen geweest waren van de wet op de alcoolische dranken, worden ieder tot 500 fr. boete of 15 dagen gevang veroor deeld. De aangeslagen drank wordt ver beurd verklaard en de sluiting der her berg bevolen. B. Willem die bij de echtgenooten Lem. betrapt geweest was op het oogen blik dat hij er «eentje» aan het pakken was, wordt tot 500 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld. AKeuring en Prijskamp voor Hengsten die op hun 3e jaar gaan. 2 Aanvaard. 2 Verwezen. le Premie van 1300 fr. met zilveren eeremetaal aan Coene Marcel te Dicke- busch, voor Jacob De Becker, rouaan. B. Keuring en Prijskamp voor Hengsten op hun 4e jaar gaande en voor Hengsten van 4 jaar en meer 9 Aanvaard. 5 Verwezen. lc Premie van 2000 fr. met zilveren eeremetaal aan Coene Marcel te Dicke- busch, voor Colosse de Leerbeek, baai, 5 jaar. 2e Premie van 1500 fr. met bronzen eeremetaal, aan Remmery Emiel te Sta den, voor Palmier de Deynze, vos, 6 jaar. Zondag 19 October werd in het'lokaal der Chr. Werkersvereeniging, Piettinck- straat te Brussel, eene prachtige hulde betooging aan den Heer Heyman, Mi nister van Nijverheid, Arbeid, en Sosiaie Voorzorg, plaats. Van alle kanten van Belgie, zoo van Wallonië als van Vlaan deren, waren talrijke afgevaardigden op gekomen om eene welverdiende hulde te brengen aan den ijverigen Volksvertegen woordiger van Sint Niklaas, thans Mi nister, die uit al zijne krachten gewrocht om het Sociaal programma der Christene Werkersvereeniging uit tevoeren. M. Jas- par kabinetsoverste had zich namens de regeering bij de huldebetooging aan zijn kollega gebracht aangesloten. Na eene prachtige feestvergadering van den held van het feest en Mevrouw Heyman een banket aangeboden, waar benevens den Heer Jaspar en de vertegenwoordigers der Werkersvereeniging van gansch het land ook menige Katholieke voormannen tegenwoordig waren. Drie en twintig Belgische Werklieden gekwetst. Twaalf naar het gasthuis gebracht. Maandag morgen heeft te Tourkonje een vreeselijk verkeersongeluk plaats ge had in de volgende omstandigheden Een Belgische autobus, waarin zich een 30 tal arbeiders en arbeidsters bevonden uit Merckem en uit Yper, die in Noord- Frankrijk werken, liep rond 6 1/2 ure te Toerkonje met volle geweld tegen den muur ecner fabriek. De schok was zoo hevig dat het voertuig stuk geslagen werd. Slechts tien der inzittenden kwa men er zoo goed als ongedeerd vanaf en haastten zich hulp te verleenen aan hun min gelukkige makkers, ten getalle van 23, die allen min of meer erge kwetsuren opliepen. Voor twaalf slachtoffers oor deelde men het noodig hun naar het bur gerlijk gasthuis van Toerkonje over te brengen. Zes hunner verkeerden in on- rustwekkenden toestand. Men vreesde een noodlottigen afloop voor den auto voerder, Lucien Baeke, en voor den eige naar van het voertuig, M. Plateau. Uit het onderzoek naar de oorzaken van dit ontzettend ongeluk is gebleken dat de verantwoordelijkheid ervan terug valt op den voerder. Deze beging de on voorzichtigheid in eene zwenking met eene snelheid van 45 kilometers per uur een anderen Belgischen autobus te wil len voorbijsteken. teloos bleef liggen. De politie van het voorval verwittigd bracht hem naar het politiebureel, vanwaar Maes gezien zijn toestand, naar het hospitaal overgebracht werd. Daar bestatigde de dokter dat de ongelukkige Maes eene schedelbreuk be komen had. Wat zal de bouwmaatschappij Ons onderdak van .Yper doen Mevrouw Albert Boone-Van Kan Mijnheer Albert Boone Mejuffer Marie-Jeanne Boone Mijnheer Joseph Boone Mejuffer Therèse Boone Mevrouw Cyrille Boone-Vuylsteke Mevrouw Henri Van Kan-Brossois De familién Vuylsteke, Van Kan, Bros- sois, Peel en Houke, gelieven de perso nen, die hen zooveel genegenheid betuigd hebben bii het overlijden van den Heer Albert Boone, hier de uitdrukking van hun vurigen dank te willen aanvaarden. HOOG LOON aangeboden aan reiziger met clienteel groothandel, voor verkoop Gebrande Koffie. Schrijven De Roode Pelikaan, Antwerpen. Uitslagen van Zondag 19 October. C. S. Y.-Sweveghem Ile Afd. 3—2 Meenen-C. S. Y. IIIe Sp. 36 C. S. Y.-Kortrijk Sport Juniors 1—2 In tweede afdeeling teekenen we dus onze eerste punten aan. En of ze ruim schoots verdiend zijn, weet iedereen die de match heeft gevolgd. De eerste time zag onze roode duivels den eenen aanval leveren na den anderen, en allen zoo schoon aangebracht en zoo goed afge- wrocht, dat het een mirakel mag heeten dat wij aan de time enkel een goal voor sprong hadden. De tweede time werd ook goed ingezet, en 't duurde niet lang of we stonden 31, en alles liet eene goed afgeteekende victorie omzien, toen die stomme en onverwachte penalty de zaken letterlijk kwam omkeeren. 3—2 dat gaf moed aan Sweveghem, en wrocht zenuwachtig op onze jongens. Van dan af was het spel verdeeld, en ten loog aan niet of we moesten onverdiend een pun tje afstaan aan Sweveghem. Jongens her- telijk proficiat, en weze deze zege de voorbode van veel navolgende. Zondag toekomende staat ge voor eene'lastige taak. 'k Weet wel, Meenen en heeft nog geen potten gebroken 2—1 tegen Thou- rout 1—0 met duizend gelukken tegen Blankenberghe, en 1 1 u-gen Thiclt, en konden we volledig optreden, dan zou ik niet aarzelen eene zege ''an Yper ie voor spellen, maar ja, we spelen zonder Mar- conneau en Molein, en die handicap zal verduiveld zwaar wegen. En toch... als we maar spelen gelijk Zondag laatst, en dat we er zelfs nog allen een klein beetje bij doen om dien handicap in te winnen, dan, wel ja, dan ben ik overtuigd dat het toch kan gaan, en 'k verwed een rondje tegen gelijk wie ten voordeele van de spelers, dat we Zondag avond mogen zin gen twee en twee zijn vier, enz... Wat had ik gezegd van onze Specialers. Eerst een daveringske om ze wakker te schudden, dan een halve victorie, en nu eene volledige en goed afgeteekende ze gepraal. De poppen gaan aan 't dansen, en toekomende Zondag zal Moeskroen het ondervinden, niet waar Georges en Cr', en op 't einde van 't seizoen de eind ronde van West-Vlaanderen. De Juniors na eene verdienstelijke match, hebben de duim moeten leggen voor Kortrijk Sport, 't Had verkeerd kun nen uitvallen, en een drawn had geheel zeker beide ploegen tevreden gesteld. Daarom den moed niet verloren, de reeks is ver van uitgespeeld w' hebben nog keur genoeg om dien achterstel in te ha len. Keeper en backs van Kortrijk hebben den match gewonnen als ge nog tegen eene achterhoede van die sterkte te doen hebt, onthoud goed dat centervoor en vleugels best doen wel vooruit te spelen, ten einde als ze in 't bezit komen van den bal, zoo goed als met de backs alleen te doen te hebben met den bal door halfs en een sterk koppel backs breken is ge heel lastig en lukt maar zeldzaam. Zon dag hebt ge het tegen Stade Kortrijk, 2Je van 't klassement. Deze plaats moet ge innemen, ten einde gereed te staan om bij de eerste verftauwing van Kortrijk Sport den kop te pakken, en voor goed. ALGEMEENE BESCHOUWINGEN. Cercle behaalt dus zijn eerste overwin ning naar 't geleverde spel kon men we nagaan dat het de laatste niet zal zijn. Voorspelers nog wat meer geschoten en 't zal gaan onthoud dat de plaats van Cercle tusschen de 5 eersten is en dat Gij daarvoor moet zorgen. Heyst F. C.. die over een week een gevleide over winning behield tegen Yper, diende Kor trijk Sport opeigen plein de nederlaag toe zjo komen de kustmannen gansch alleen op de eerste plaats en daalt Sport tot op de 5C. Bij Daring was de voorhoe de bij schoten Moeskroen kreeg 6 ballen in zijn net Meenen had het lastig in Thielt om het tot een drawn te brengen, en Zondag kan Cercle tijdens de regiona le derby aan Devos's mannen ook wel een puntje ontfutselen. Waereghem kon slechts nipt winnen van Ste Kruis en' Roesebere schijnt heel ziek te zijn want eghem ging er met 04 winnen. Wan- Sperremannen. Zondag worden de pro- nostiekers hard op de proef gesteld. Stade-Daring, Sweveghem-Kortrijk Sport, Ste Kruis-Thourout. 'k Geloof in de zege van Daring, van Sport, van Heyst en Moeskroen een drawn ware best moge lijk te Iseghem en te St Kruis. Wat zal Cercle doen te Meenen. Bravo Specialers Ge zijt traag maar zeker in aktie gekomen 't is goed, maar voortdoen hé, en ge moet tot boven de ladder beklimmen, dat weet ge. Zondag tegen Moeskroen moet ge beginnen met een paar maal min te laten doelen. De leaders hebben in Poperinghe verloren met 43, ze zijn dus niet ongenaakbaar, niet waar specialers Spijtig van de Juniors, anders hadden wij 6 punten. Zij waren veel te zenuw achtig, anders hadden ze verdiend met een doelke voorsprong gewonnen. Nu, de titel is nog niet buiten uw bereik jon gens, maar't is nu van opgelet Wacken hield Meenen in bedwang, wat schoon is (11). Stade miek4—0 tegen Bisseghem. (Sweveghem, die van Yper zulke klopping kreeg, begint ingespeeld te geraken en ging met 4—2 winnen te Moeskroen. A. A. Moeskroen klopte Waereghem met 3—1. j Zou het Zondag kunnen gaan voor 6 punten. Lastig hé Cerclemannen, moed ik verwacht uwe uitslagen met 'ongeduld. YPR1ANA. BURGERSTAND VAN YPER, van 18 tot 22 October 1930. Geboorten. Arits Renée, Hondstr. Demeere Rosette, Dehaernestr.. Pauwels Jacques, Meenenstr. Dewulf Willy, Augus- tinenstr. Descamps Jeanne, Basculesirl |Devos Marie-Louise, Statiestr. Var.develde Roland, Bruggestraat. Overlijdens. Van Slembrouck Julia, j 32 j., herbergierster, echtg. Logie Remi, Lan- I ge Thouroutstr. Vandenberghe Petrus, 83 j., echtg. Dethoor Victoria, Lange Thou routstr. Van Eeckhoutte Madeleine, 38 j., echtg. Cattoor Victor, Lange Thouroutstr. Geldhof Emma, 50 j., echtg. Callens Alois, Zonnebekestw. Duyck Maria, 32 j., ongeh., Poperinghestw. Coutelle Celine, 77 j„ wed. Six Edward, St Janshospitaalstr. Denys Celine, 71 j., wed. Victoor Henri, Wenninck- straat. Lefevre Bertilla, 36 echtg. Christi- aens René, Poperinghestw. Arnout Euge nie, 68 j., wed. Devrieze Louis, Poperinghestw. Huwelijken. Debusschere Valère, werk tuigkundige te Rousselare en Cornette Ger- maine, z. b. Molein Georges, fabrikant en Vandamme Alida, z. b. te Yper. marktprijzen Yper, 18 Oct. Tarwe 83-05; koolzaad 270-273; klaverzaad 1500-1800; rogge 73-75; boekweit 186-188; haver 72-74; brouwersgerst 132-135; voedergerst 82-84; erwten 212-215; bloem 173-176; maïs 87-89; paardeboonen 117-119; gruis 67-69; zemelen 110-112; lijrx- zaadmeel 151-153; lijnzaadkoeken 140-142; aardappelen 40-50; boter 26-27.50; eieren 1.27-1.30; biggen 150-220, 8.00 den kilo; strooi 25-30; hooi 25-35; ruw vlas 40-80. neer komen de wit-zwarten eens wakker? Te Thourout speelde Stade een 22 drawn, 't Is dus 't eerste puntje van de MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKING genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor-Specialist A.DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885. DIPLOMAS GOUDEN MEDALÏES Tentoonstelling Luilc en Antwerpen 1930 Ziehier bewijzen M. Henri Mestdagh, 327, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. M. J.-B. Vandenhouten, landbouwer tc Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk. Mad. Wed. Vermorsen, 66, Ransfortstraat. St-Jans-Molenbeek, was na twee operaties van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar door ons corselet genezen. Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar genezen van zware navelbreuk. M. Welvaart, gehucht Gravinne-te-Mid- del'ourg (Vlaanderen), genezen van zak breuk. 31. Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- gen, zijn jongen genezen op 4 maanden van dubbel breuk. 31. G. Desmet, 19, Sergeant Dabruynestr., te Cureghem, genezen van dubbel breuk. MAAGZAKKING: G. Fastre, machiniste op den spoorweg, 52, A vendoorenstraat, Thienen. Na 10 jaar lijden der maag vol ledig gezakt vindt verlossing door ons toe- tel; eet, drinkt zonder stoornis, doet zijn werk zonder ongemak. WILT GIJ gelijk duizenden die onze me thode hebben aangenomen hn'.p, verlossing bekomen, eerlijk en rechtzinnig behandeld worden zonder kwakzalverijen of valsche beloften, en mits matige prijs en alle WAARBORG! Brengt ons een bezoek dat kosteloos is en U tot niets verplicht, van 9 tor 2 ure te: YPER, 1 en 3 Zaterdag der maand, Hotel du Ncrd €3, Statiestr. KORTRIJK, 2 en 4 Maandag, Hotel des Flandres Statie. Gitlegboekjes op vraag: Rue de la Meuse, Brussel.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 7