i iian hier en eisers. Fl. Vandevoorde Vansteenkiste Breuken JULES BILLE, 16, Rue de Menin, 16, YPRES. FABRIQUE DE FAUTEUILS Efl TOUS GENRES lis DE PELSFIRMA Immer aan de spits I I s 1 I GIETERIJ WERKHUIZEN N.V. te YPER Telefoon: 76 OUDERDOMSPENSIOENEN Uit het Staatsblad van 1 Fov. 1930. Groote brand te Iseghem. Borsielfzbriek vernield. Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoleum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Fious Dentelles de Bruges et Ciuny au mètre. Tapissier-Garnisseur 6, Rue de Menin, De Belgische Werklieden in Frankrijk Een nieuw wetsontwerp L. MONKERHEY=VAN NESTE Kelen en Bouwstoffen Socialism en Godsdienst. Eene Bekentenis. Yper. Boompjes gebroken. In den nacht van Zondag tot Maandag, hebben gemeene schavuiten nogmaals twee boompjes gebroken op Zonnebcke steenweg. Spijtig is het dat die daders niet gekend zijn. Konden zij eens op hee- terdaad betrapt worden, 't geen weieens zou kunnen gebeuren, dan zou Moeder Justitia hen wel die kwade gewoonte''af- Ieeren, en dit ware wel besteed. Y per. Brand. Woensdag avond omstreeks 8 uren is een geweldige brand uitgebarsten in de schuur der hofstede bewoond door Emiel Lampaert, gelegen op den Koninkhoek, Rijsselsteenweg te Vper. De bewoners van het hof werden opmerkzaam gemaakt door het blaffen van hun waakhond dat er iets bijzonders op handen moest zijn. Buiten gekomen bemerkten zij den brand die reeds in volle hevigheid woedde. De pompiers van Yper die op het getoet der Sirene toegeloopen kwamen, hadden veel moeite om den brand te bestrijden en de overige gebou- wed van den brand te vrijwaren, dit om de moeite die zij hadden om aan water te geraken. Eindelijk gerocht men het vuur meester. Men denkt dat deze ramp aan het verhitten van vlas of hooi dat zich in de schuur bevindt toe te schrijven is. De schade voor landbouwer Lampaert wordt op c ngeveer 40.000 fr. geschat. Boasinghe. De brug weggerukt. Het onweder heeft in den Westhoek te Yper ook leelijk huis gehouden. Tal van huizen en landerijen liepen onder water en overal is de schade overgroot. De vaart van Yper naar den Yzer, waar verscheidene aannemers aan het werk zijn, is op een nacht ondergeloopen en heeft al de in gang zijnde ondernemingen onder water gezet. De spoorwegbrug van Boesinghe die nog een voorloopig naoor- logsch werk was, is ten gevolge van den grooten watervloed ondermijnd geworden en al het spoorwegverkeer is moeten ge schorst worden. De laatste trein die over de brug was gereden was deze van 10.30 u. uit Oostende. De overheden der spoor wegen waren van 's morgens vroeg ter plaats en hebben onmiddelijk besloten de bovenbrug weg te nemen en de sporen te verleggen op een aarden dam in de vaart. De schade hier in de onderneming toege bracht kan op dit oogenblik nog niet vast gesteld worden, gezien het water nog op We' vick. Vermissing. De fa briekwerker Tillie Heeten, werkzaam in eene borstelfabriek, is sedert Zaterdag niet aan huis teruggekeerd. Reninghelst. Botsing.— Langst den steenweg van Dickebusch, op den wijk Haliebast, kwamen twee wielrijders omstreeks 7 ure 's avonds afgereden en reden elkander aan. De botsing was vrij geweldig. Beide fietsers rolden ten gronde en liepen enkele kneuzingen op. De schoenmaker Gentil Hoewen was er het ergst aan toe, in zijn val liep hij eene schouderbreuk op en klaagt over inwen dige pijnen. Hij zal nog eenigen tijd werk onbekwaam blijven. Zandvoorde. Noodlottige Ver gissing. Vrouw in de ijselijkste pijn bezweken. VrouwLangelies, van Zand voorde was sedert enkelen tijd ziek en de geneesheer had haar een fleschje voorge schreven. Toen de vrouw Maandag weer een lepel medicijnen wilde nemen, vergis te zij zich van fleschje en nam een lepel vergift. De ongelukkige vrouw is in de ijselijkste pijnen overleden. Assebrouck. Schrikkelijke Tramongelukken. Twee werklieden onder den tram. Een hunner aan zijne wonden overleden. De gemeente Asse- brouck, bij Brugge, is in pijnlijke ontroe ring gebracht door twee vreeselijke tram ongelukken. Moerstraat, 19, Brugge. Lieeningen op eerste hypotheken. Plaatsingen op de Spaarkas. Het toevertrouwd geld wordt uitsluitelijk gebruikt voor hypothekaire leeningen bij voorkeur in West-Vlaanderen. De Maatschappij ontzegt zich alle andere werkzaamheden. haat (Ja: geld in CJÜest*Qlaandepen. M. JEROME DAVID, Gemeente-Sekretaris, te Brielen. Boterstreat, 31, YPER zoo voor HOEDANIGHEID zoo voor KEURIGHEID harer modellen zoo voor RIJKHEID IN KEUS en kunstige bewerking. Eeretcekens VANDEVOORDE'S PELSEN zijn de SCHOONSTE de STERKSTE Eerste qsjalïteit Gietijzer (fonte mécanique) - Ver staald Gietijzer (fonte acierée) - Brons. OOK ALLE DRAAIWERK. COMPENSATIEKAS DER KRISTEN PATROONS Afdeeling van den Landsbond van den Kr. Middenstand M. Z. W. GARENMARKT, 17, BRUGGE. GEZINSVERGOEDINGEN. Volgens het Kon. Besluit van 8 October 11. moeten in den loop van het jaar 1931, alle werkgevers aan sluiten bij eene wettelijk herkende Kas voor gezinsvergoedingen. De vastgestelde datums zijn, ter herinne ring. 1 Januari 1931 voor de werkgevers die op 1 November 1930 meer dan 250 personen in dienst hebben; 1 April 1931 voor diegene die meer dan 100 personen in dienst hebben; 1 Juli 1931 wanneer dit getal meer dan 10 bedraagt; 1 October 1931 indien dit getal meer dan 5 bedraagt: 1 Januari 1932 voor de overigen. De Werkgevers die op deze bepaalde da tums bij geen der reeds bestaande kassen zullen aangesloten zijn worden van rechts wege aangesloten bij eene ofïicieele hulpkas daartoe door den Staat ingesteld. Diensvolgens drukken wij er op, en geen enkel Patroon zal hier ongetwijfeld anders willen andelen, dat het voor allen een plicht is de rangen te komen versterken van de Compensatiekas speciaal opgericht voor de Kristene Patroons. Graag verwijzen naar onv 200 leden en jaar het bedrag der uitbetaalde veii;oedin- dat voor de 9 eerste maanden van het jaar een globaal cijfer van ongeveer 300.000 frank bereikte waardoor het bedrag der uitbetaal de vergoedingen op één jaar tijds verdub belde en nog telken maande belangrijk ver meerdert. Met genoegen halen wij deze cijfers aan omdat ze een bewijs zijn van de degelijkheid onzer vereeniging die dan ook een waarborg moet zijn voor alle Patroons om ons hunne bijtreding te sturen. De Compensatiekas der Kristen Patroons, Maatschappij zonder winstbejag, gevestigd te Brugge, Garenmarkt, 17, gesticht in 1926, staa* gansch voor U open en zal 11, op aan vraag, aanstonds alle noodige inlichtingen sturen. Wacht niet om ons uwe bijtreding te stu ren, dit brengt U geen verplichtingen mede, enkel de zekerheid dat Ge op tijd zult ver wittigd zijn van hetgeen U te doen staat om in regel te zijn met de Wet. Alle nuttige inlichtingen zijn ook te be komen bij de Heeren Sekretarissen van de Middenstandsorganisaties aangesloten bij den Landsbond va nden Kr. Middenstand te Mechelen waarvan de Compensatiekas der Kr. Patroons eene afdeeling uitmaakt. De heer Ontvanger der Belastingen, heeft de eer ter kennis te brengen der belanghebbenden, dat de ouderdomspen sioenen ten stad huize zullen uitbetaald worden op Donderdag 13 en Vrijdag 14 November, telkens van 2 tot 41 uren. Er was eene missing begaan in hetgeen hier over eei drietal weken aangaande de ouderdomspensioenen geschreven wierd. In strijd met hetgeen dan werd aange haald mieïen de personen die 65 jaai oud geworden zijn* hunne aanvraag doen. Vcor deze die reeds aanvraag gedaan hebben zal alles voor wat de toegebrachte veranderingen aangaat rechtstreeks door het ministerie van finanticn gedaan wor den. De Nationalistische meerderheid van den gemeenteraad van Vlamertinghe had eene beslissing genomen aongaande het vieren van den 11 Juli en aangaande het wegnemen van affiches in het gemeente huis hangende, deze betrekkelijk nen mi litairen dienst. Op 8 Juli had de Heer Gouverneur van West Vlaanderen een be sluit tot schorsing van de tenuitvoerbren ging deze beslissing genomen, besluit dat •door de bestendige afvaardiging op 10 Juli bekrachtigd werd. De redenen dezer beslui Ie werden ter zitting van den ge meenteraad van 28 Oogst 1930 medege deeld. In gevolge de artikelen 86 en 87 der ge meentewet worden de beslissingen van den gemeenteraad van Vlamertinghe op 16 Juni en 3 Juli 1930, genomen, vernie tigd. Melding hiervan dient gemaakt in het notulenboek van den gemeenteraad op den rand der vernietigde akten. Maandag morgen rond 6 ure is brand uitgebroken in de borstelfabriek van M. Henri Seynaeve, Schoolstraat,te Iseghem. Op he: eerste noodsein kwamen de pom piers ter plaats gesneld doch aan blus- schen viel niet te denken daar de vlam men een gretig voedsel vonden in den aanwezigen voorraad borstelhouten en haar. Ook werd het vuur aangewakkerd door een hevigen wind reusachtige vlammen sloegen in de hoogte en in een oogwenk geleek gansch de fabriek een reusachtigen vuurpoel. De pompiers ston den machteloos tegenover het alvernie- lend element en moesten zich beperken tot het vrijwaren der naburige gebouwen. De borstelfabriek is gansch uitgebrand, alleen eenige zwartgerookte muren zijn blijven rechtstaan. Het is dank zij het moedig optreden der pompiers dat de aan palende fabriek gevrijwaard bleef. De machienen uit de fabriek Seynaeve zijn gelukkiglijkgespaard gebleven, daar de brand langs deze zijde van het gebouw zoo erg niet gewoed heeft. Al de borstels het haar en veel gereedschap is in de vlammen opgegaan. De schade is zeer aanzienlijk doch door verzekering gedekt. COMPTE CHEQUES POSTAUX 129.989 Bij de opening der Kamers zal door de regeering een wetsontwerp neergelegd worden strekkende tot bekrachtiging eener overeenkomst die tusschen Frank rijk en Belgie gesloten werd om den toe stand te regelen van de Belgische werk lieden die dagelijks op Fransch grondge biedgaan werken, doch die eiken avond of eiken Zaterdag naar Belgie terugkeeren Deze overeenkomst heeft voor doel, in zake sociale verzekering, den toestand te verzekeren der Belgische werklieden die in Fransch-Noorden werken. In de onderhandelingen die met dit doel hebben plaats gehad, heeft de Fransche regeering zich zeer breed getoond. Deze nieuwe overeenkomst is toepasselijk op ongeveer 100.000 Belgische werklieden, wiens loon, in Frankrijk getrokken, een miljard Fransche frank vertegenwoordigt. Deze som die jaarlijks in Belgie komt, staat niet vermeld op de Fransch-Belgi- sche handelsbalans. Frankajk heeft er in toegestemd dat de Belgische werklieden, die dagelijks op haar grondgebied komen werken, zullen genieten van de wet op de sociale verze keringen, namelijk voor ziekte, werkloos heid, pensioen, enz. Er zal een- akkoord tot stand komen tusschen de Fransche diensten en de Bel gische mutualiteiten. Om de werkzaam heden te vergemakkelijken, zal de Belgi sche regeering het noodige geld voor schieten. Men denkt dat ook een gelijk aardig akkoord zal ktinnen tot stand ko men, ten voordeele van de seizoenar beiders De Fransche regeering heeft reeds de ze maatregelen toegepast zonder te wach ten naar de bekrachtiging door het Bel gisch parlement. Dat is ten minste klaar en duidelijk. Jean Ligot rukt het masker af van de schijnheiligaards, die nog altijd het volk om den tuin willen leiden met hun gods- dienst-privaatzaak en met wij zijn te gen den godsdienst niet Daar zal zich wel niemand meer laten aan beet nemen. Ze zeggen Dan der weere zooveele pannen van t' dak van de kazerne of ewaaid zien. DaU'gaa: in ree nen, om dan ze geen' ander' up e leggen. Dan de menschen, die d'rin weunen, gaan moeten slapen, mi nulder 'n paraplu open. Dan ze te naaste jare, gaan ver- pachtienge hoeden, van t' ges die ga d'rup staan. Dan ze dat ezoo te Brussel, maar g'heel nateurlik evienden. Dat ze te Brussel zeggen, damme nooit kontent en zien. Dat Yperzuk e slichte naam' heet. Dat den handelsboend van Yper, t'oenmeugelike doet, om recht te bekom- inen. Dat den handelsboend e bitje meer zoe moeten ondersteund zien. Dan de nieuwe verhoogiengen van de post tarieven, maa alleenlik e gaan toe epast zien, voo de Brusselaars, Ant werpenaars en Lukenaars. Dat 't toen nog maa g'heel juste en ga zien. Dat 't zieder is, die van de jare uus geld verterd hen, en mi ol 't'vet weg e loopen zien. Damme dat olgliek, an uus herte nie e meugen laten kommen. Damme in attendang van e beteren tied en e beter situuwaache, best zoen doen, van kolen te kommandeeren bie Monkerhey-Van Neste van de koemart, want damme in ol utize mizeerie, te mien- sten die sa iesfakche gaan hen, van te meugen warmen, van de wienter, bie e warme stove, en olgliek ezoo nog ebitje deugd gaan hen van uus leven. 13, K'oeimarkt, YPER Tel. 120 In het bulletijn van de Fransche, Zwit- sersche en Belgische socialistische jeugd kan men een opstel lezen van zekeren Jean Ligot, handelende over socialism en godsdienst. Met dien rooden jeugdleider weet men ten minste waaraan zich te hou den, daar hij alle schijnheiligheid aflegt en brutaal-openhartig verklaart Tegelijk katholiek en socialist zijn, is niet alleen eene logische tegenstrijdig heid, maar ook eene praktische onmoge lijkheid Wij herinneren ons destijds ook derge lijke bekentenis te hebben gehoord uit den mond van Belgische socialistische leiders. Jean Ligot gaat verder, en trekt het be sluit uit zijne vaststelling Bijgevolg zou het een echte fopperij zijn tegenover de Katholieke Kerk eene onzijdige houding aan te nemen, onder voorwendsel dat godsdienst privaatzaak is. Wij moeten noodzakelijk met den strijd antwoorden Heden Zondag te 4 u. 30 m. is er Alge- meene Vergadering voor de leden van den Christen Middenstand in het lokaal der Mo lenstraat. De hofstede Zuid Bellegoed ge naamd is eigendom van den Openbaren Onderstand van Yper, die zijn eigen ver zekeraar is. RENING HE. De handboogmaatoclia^pij i' Sint Sebastiaan alhier, die over enkele weken, ter gelegenheid van de Eeuwfeesten, haar 118 jarig bestaan en het 40 jaar lid maatschap van drie harer leden met zooveel luister vierde, is weer aan 't orde van den dag. Immers, Zijne Majesteit de Koning komt dezelfde onder Zijne Hooge bescherming te nemen en haar den titel van KONINKLIJKE handboogmaatschappij te verleenen. Hartelijkste gelukwenschen aan bestuur en leden dezer bloeiende gilde voor deze schoo- ne eervolle onderscheiding. Dat is een gebeurtenis die ongetwijfeld waardig zal gevierd worden! 3 m. 50 hoogte met geweld doorstroomt. 500 werklieden vallen daardoor zonder werk. 't Is eene ramp en voor de streek en voor de aannemers. Het eerste gebeurde Woensdag avond rond 6 1)2 uur, op den Oedelemschen steenweg, tusschen het kasteel van den heer Delafaille en het gemeentehuis. Twee werklieden de, genaamden Lefe- vere Charles en Daus August, beide wo nende te Lichtervelde, kwamen stads waarts op de kassei gestapt. Een automo biel kwam uit tegenovergestelde richting. Verblind door het licit der autolampen, sprongen de beide voetgangers op het spoor van den electrieken tram en merkten niet dat ook een tram kwam aangereden, Spijts een krachtig remmen van den watt man, werden Lefevere en Daus gevat, bei den hadden zeer ernstige verwondingen bekomen, en werden met ter haast naar het St Janshospitaal overgebracht. Lefevere Charles is Woensdag avond rond 21 uur aan de gevolgen zijner ver wondingen bezweken. Daus August, die aan hoofd en beenen gekwetst is, verkeert niet in levensgevaar. Eerw. Pater Philip verrast, op den slag gedood. Het tweede ongeluk is voorgevallen Woensdag avond. Rond 8 uur verliet Pater Philip, gebo ren Pieter Vermeersch, herkomstig van Aloerkerke, 60 jaar oud, zijn klooster ge legen langs de Steenbrugsche wandeling. Hij wilde dg tramlijn oversteken, maar merkte niet op dat de tram kwam aange rold. De pater werd verrast en een veertig tal meters medegesleept. Het ongelukkig slachtoffer werd vreeselijk verminkt en op den slag gedood. Pater Philip was in de streek alom gekend en bemind. BURGERSTAND VAN YPER, van 30 October tot 5 November 1930. Geboorten. Devogel Jeannine, Dicke- buschstw. Dehaeck Solange. Rijsselstr. Compernol Roger, Capucienenstr. Bou- chaert Maria, Neerstr. Caenepeel There- sia, Veurnestw. Desmit Cyriel, Zonnebeke- steenweg. Bril Albert, Hondstraat. Overlijdens. Kerrinckx Bertha, 3 m., Groenestr. Packet Georges, 51 j., schaar - slijper, echtg. Carnier Irma, Bukkersstraat. Voor nadere inlichtingen, wend U tot den Gewestelijken Agent 2 GOUDEN, 5 ZILVEREN en 1 BRONZEN op den Nationalen Wedstrijd voor Arbeid Wij vervaardigen alle bouwartikelen, artikelen voor aannemers, makanieke stukkan, roosters, or nement-artikelen, enz... enz... SwfcKfeut-.v v «T. r 1». i fr rfflrfravrfrinit iXirgfi "jrrarriin SPOEDIGE BEDIENING VERZORGDE UITVOERING ZEER MATIGE PRIJZEN. Alle Vlasmachienen - Schaafbanken - Auto,'natieeren van alle weefgetouwen: beste en gosdkoopte stelsel. POPERINGHE, van 30 Oct. tot 6 Nov. 1930. Geboorten. 367. Vancaeyzeele Suzanne, d. v. Sylvain en Desmytter Marguerite, Re ninghelst, 363. Smagghe Donat, z. v. Mau rice en Vanhelle Gabrielle, Loo. 369. Keyn- gnaert Jeanne, d. v. Medard en Bouw Maria. Reninghelst. 370. Desegher Lucienne, d. v. Hector en Delboo Irma, Pottestr. 371. De Baene Marie, d. v. Joseph en Boone Anna, sektie H. 372. Maenhout Eliane, d. v. Georges en Markey Godelieve, Sint Requis. 373. Vandevoorde Jacques, z. v. Lucien en Dave Ivonne, Watoustraat. Overlijdens. 157. Cornette Marie, 71 j., z. b., wed. Vandecasteele Eduard, Doornstr. 158. Lecluyse Cyrille, 6b j., z. b., wed. v. Gillebert Romanie, sektie D. 159. Tem- perville ïvenne, 9 j„ d. v. Prosper en De Bruyne Victorine, sektie C. Huwelijken. 86. Bafcop Amand, landb. en Moerman Madeleine, landb., b. v. Pop. 87. Vandewynckel Maurice, landb. en Struye Augusta, landb., b. v. Pop. 88. Paessche- soone René, landb. en Cappelere Zoé, z. b., b. v. Pop. 89. Deipierre Firmin, werkm. v. Reninghelst en Blanckaert Victorine, dienst meici v. Poperinshe. we chicoreiboonen 93; voedergerst 70; lente- en wintergerst 85; tabak 7.75; lijnzaadolie 510; nitraten 150; lijnzaad 170; cyanamide 117.50; viggens 8.00 den kilo; halfgesuikerde voederbeeten 40. Veurne, 5 Nov. Tarwe 90; rogge 75; ha ver 70; lentegerst 80; wintergerst 100; voe dergerst 75; erwten 185; paardeboonen 165; aardappelen 50; tarwestrooi 22; haverstrooi 18; roggestrooi 20; weidehooi 30; klaverhooi 35; luzernehooi 40; voederbeeten 6.00; in- landsch ruw vlas 25; klaverzaad 5.00; boter 26; eieren 1.55; eieren van eenden 1.65. Dixmude, 3 Nov. Boter 22-25.50; eieren 1.50; aardappelen 40-50; tarwe 85-90; rogge 70-75 haver 75-80 strooi 220-250 hooi 300-350. Anderlecht, 5 Nov. VEEMARKT. Te i koop gesteld534 ossen, gemiddelde prijs per kilo op voet 6.75-8.75; 55 stieren 5.75-7.75; 1.188 koeien 5.75.7.75. Te zamen 1.777 stuks, j Anderlecht, 4 Nov. VARKENSMARKT. Te koop gesteld: 3.302 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet: 6.80-7.80. Studiën der Notarissen Ji HUVElTERfc te Yp%> en SERRUYS te Oostende. OVERSLAG WOENSDAG 5 NOVEMBER 1930 om 2 u. namiddag, ter herberg ir Hotel des Trois Rois bij Heer Hoflack, Groote Markt te Yper, van: TWEE SCHOONE EN WELGELEGEN RENTENIERSHUIZEN met IIOF in de Capronstraat EN VIER SCHOONE EN WELGELEGEN WOONHUIZEN in de Waterkasteelstraat te Yper Verdeeld in 6 koopen, als volgt; Koop 1. WOONHUIS met afhankelijk heden en 1 a. 60 ca. onder bebouwden grond, koer en hof, Capronstraat, Nr 14. Gebruikt door Heer Joseph Demeyere met recht van pacht tot 1 Juli 1931. Slechts ingesteld 40.000 fr. Koop 2. WOONHUIS met afhankelijk heden, met 1 a. 13 ca. onder bebouwden grond en koer, Capronstraat, Nr 12. Gebruikt door Heer Benoni Vandenbus- sche zonder schriftelijke pacht. Slechts ingesteld 30.000 fr. Koop 3. WOONHUIS met afhankelijk heden en 50 ca, bebouwden grond en koer, Waterkasteelstraat, Nr 11. Gebruikt door Maurice Deconinck zonder schriftelijke pacht. Slechts ingesteld 12.000 fr. Koop 4. WOONHUIS met afhankelijk heden en 50 ca. bebouwden grond en koer. Waterkasteelstraat, Nr 13. Georuikt door Maurice Coffyn zonder schr: telijke pacht. Slechts ingesteld 13.000 fr. Koop 5. WOONHUIS met afhankelijk heden en 50 ca. bebouwden grond en koer, Water kasteelstraat, Nr 15. C-eb «kt door Theophile Beernaert zonder schril 'ijke pacht. Slechts ingesteld 12.000 fr. Koop 6. WOONHUIS met afhankelijk heden en 50 ca. onder bebouwden grond en koer. Waterkasteelstraat. Nr 17. Gebruikt door André Desodt zonder schrif telijke pacht. Slechts ingesteld 11.000 fr. De huizen zijn zichtbaar den Dinsdag en Donderdag van elke week van 2 tot 4 uur namiddag. MARKTPRIJZEN Kortrijk, 3 Nov. Witte tarwe 85-95; rog ge, 70-75; haver 70-75; paardeboonen 150; gerst 85-90; tarwebloem 165; inlandsche ze- meier: 70: gorte zemelen 92; hooi 30-45; strooi 18-20; aardappelen 40-52; voederbee ten 4.50; Turksche tarwe Plata 78; id. Cin- qumtino 110; inlandsch lijnzaad 175; vreemd lijnzaad 215; inlandsch koolzaad 240; inland sche lijnzaadkoeken 245: Amerikaansch lijn zaadkoeken 245; koolzaadkoeken 190; lijn zaadolie 425; koolzaadolie 525; vlas der Leie 40-110; wit vlas 950-2100; vlas op den grond geroot 700-925; ruw werk 55-110; oude sui- kerijboonen 92; nieuwe id. 97. VEEMARKT. e koop gestelde dieren 291; 129 koeien den kilo op voet 7.75; 124 vaarzen 8.75; 18 stieren 8.25; 20 ossen 8.75. Boter 24-27; eieren 1.30-1.40. Roeseiare, 4 Nov. Oude tarwe 150; nieu we id. 85: oude rogge 70; nieuwe id. 68; oude haver 95: nieuwe id. 78: weidehooi 35; kla verhooi 45; luzernehooi 50; erwten 125; paar deboonen 135; ammoniak 143.50; lijnrneel 14-". cud \las in strooi 95; geakkerd vlas in strooi 112.50; eieren 1.35-1.40; boter 25-26; aardappelen: Geldersche muizen 52; Indu strie 42; klaverzaad 1700; haverstrooi 15; roggestrooi 16: tarwestrooi 18: oude en nieu- GEVRAAGD vcor groote Handelsfirma der streek, ernstige heer, goede geleerdheid en getuigschriften vereischt, als opziener (contre-maïtre), zich wenden tot het bureel van het blad. HOOG LSOn aangeboden aan reiziger met clienteel groothandel, voor verkoop Gebrande Koffie. Schrijven De Roode Pelikaan, Antwerpen. «si MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKING genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor-Specialist A.DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885. DIPLOMAS GOUDEN MEDAL1ES Tentoonstelling Luik en Antwerpen 1930 Ziehier bewijzen M. Ilenri Mestdagh, 327, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. M. J.-B. Vandenhouten, landbouwer te Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk. Mad. Wed. Vermoesen, 66, Ransfortstraat, St-Jans-Molenbeek, was na twee operaties van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar door ons corselet genezen. Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar genezen van zware navelbreuk. M. Welvaart, gehucht Gravinne-te-Mid- delburg (Vlaanderen), genezen van zak breuk. M. Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- gen. zijn jongen genezen op 4 maanden van dubbel breuk. M. G. Desmet, 19. Sergeant Debruynestr., te Curegnem. genezen van dubbel breuk. MAAGZAKKING: G. Fastre, machiniste op den spoorweg, 52. Avendöorenstraat, Thienen. Na 10 jaar lijden der maag vol ledig gezakt vindt verlossing door ons toe stel; eet, drinkt zender stoornis, doet zijn werk zonder ongemak. WILT GIJ gelijk duizenden die onze me thode hebben aangenomen hulp, verlossing bekomen, eerlijk en rechtzinnig behandeld worden zonder kwakzalverijen of valsche beloften, en mits matige prijs en aile WAARBORG! Brengt ons een bezoek dat kosteloos is en U tot niets verplicht, van 9 tot 2 ure te: YPER, 1 en 3 Zaterdag der maand, Hotel du Nord 63, Statiestr. KORTRIJK, Z" en 4 Maandag, Hotel des Flandres Statie. Uitlegboekjes op \Taag: Rue de la Meuse, Brussel.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3