CréditAnversois Het Familiehoekje Gothieke Kerkstoelen in eik. "Te Huis van de Belgische Invaliede Soldaten Over den Fakkeltocht van Zondag laatst 9 November 1930. Eervolle onderscheiding. Harmonie YPRIANA. Bij de Kristene Werklieden. Na de uitspraak. Dixmadestraat, 18, YPER Trabolspe! - Matchen voor tien Beker Katholieke Kring. - Boldersafdeeling. Variétés uit het blad der Nationalisten Katholieken Kring Christen Middenstand Yper het bestuur van de Harmonie Ypriana gedaan, die eraan gehouden heeft jaar lijks den verjaardag van de vrijmaking van ons geliefd België te herdenken, kwa men talrijke maatschappijen met vlag aan 't hoofd omstreeks zes uren 's avonds op de markt bijeen. Klokslag zes u. vertrok de stoet, door de Harmonie Ypriana begeleid en vooraf gegaan door een piket gendarmen, naar het gedenkteeken van de Ypersche ge sneuvelden. Op dit oogenblik zag de Groote Markt zwart van het volk dat zich bij den stoet aansloot of zich op de zes doortocht schaarde, blijken van groo te voldoening gevende over het wel ge lukken van de hulde aan onze dierbare afgestorvenen te brengen. Bij het gedenkteeken aangekomen, schaarden de vlaggen zich op twee rijen terwijl de Heer Voorzitter Gruwez onder het spelen van ons Nationaal lied, namens Ypriana een prachtige kroon, natuur lijke bloemen, aan den voet van het ge denkteeken neerlegde. Na de Brabaponne voerde Ypriana nog uit Judex van den grooren Gounod. Vandaar trok de stoet naar het engelsch Memoriaal aan de Meenenpoort. Daar werden insgelijks door den Heer Gruwez bloemen neergelegd terwijl de Ypriana het God Save the King speelde na aldaar ook Judex uitgevoerd te hebben, miek de overgroote stoet rechts omkeer om langs de Meenenstraat, Diks- rr.uidestraat, Slachthuisstraat, Veemarkt, Boesinghestraat, Elverdinghestraat, Ma- loulaan, Statie- Tempel- en 8oterstraten naar de Markt terug te keeren. Langs gansch den doortocht bevond zich eene symphatieke menigte en wanneer de stoet op de Markt toekwam kon men zich reke ning geven van het overgroot getal perso nen die dezen uitmaken en gansch den doortocht medegemaakt hadden. Recht over het stadhuis gekomen speelde Y- priana opvolgentlijk het God Save the King, de Marseillaise en de Braban- gonne op algemeene aanvraag moest ons Vaderlandsch lied een tweede maal uitgevoerd worden, kortom het zij ter eere der Ypersche bevolking gezegd dat de verjaardag op prachtige wijze gevierd werd, want de Belgische driekleur, van dewelke onze soldaten hun offer gebracht hadden, wapperde den heelen dag, blij moedig aan het meerendeel der huizen. Ter gelegenhe'.d der HEROPENING DER KATHEDRALE van Yper kan men verkrijgen in de Mekanieke Schrijn- en Meubelmakerij, bij Camiel D'Haene - Bonduwe Beluikstraat, 5, YPER alle slag van Vereeniging zonder winstgevend doeL onder de Hooge Bescherming van Hare Majesteit de Koningin. Oo DINSDAG 18 NOVEMBER 1930, buitengewone vertooning met de mede hulp van het gezelschap Maurits Gillain van den Koninklijken Schouwburg van het Park, van «KAATJE» van P. Spaak, 4 bedrijven, in verzen, en Tic A Tac blijspel in 1 bedrijf van Feran- dy en Douché. Prijzen der plaatsen 12 - 8 en 6 fr. Kaarten te bekomen bij Mej. Delva, de Steursstraat, 10; Mej. Esquelin, Mond- straat, 19, en bij den Heer Dumortier, Uitgever, Boterstraat. Evangelie 23 Zondag na Sinksen. Terwijl Jesus tot de menigte sprak, kwam een overste bij, en aanbad Hem, zeggende Heer, zoo even is mijne doch ter gestorven maar kom, leg op haar uw hand en zij zal leven. En Jesus opgestaan zijnde volgde hem met zijne discipelen. En zie een vrouw, die reeds sedert twaalf jaren aan een bloedvloeiing leed, trad van achter toe en raakte den zoom van zijn kleed aan want zei zij bij haar zeiven als ik maar zijn kleed zal aange raakt hebben zal ik genezen zijn... Maar jesus hem omgekeerd hebbende en haar ziende zei Zijt welgemoed, dochter, uw geloof heeft u gezond gemaakt. En van dier. stond af was de vrouw gezond. En toen Jesus in het huis van den .overste gekomen was en de treur-speel- ders en het misbaarmakend volk gezien had zei hij Gaat weg want het meisje is niet dood, maar het slaapt. En zij beloechen Hem. En toen het volk uitgezet was, ging Hij binnen en nam haar hand vast en het meisje stond op. En de mare hiervan ging geheel het land door. Men kan de nummers van de voorbe houden plaatsen nemen in Oud Yper op Zondag 16en Maandag 17 November, telkens van 11 tot 13 uren, mits 1 fr. per plaats te betalen. Doel van het werk Kosteloos Te Huis» aan de Groote Oorlogsinvalieden te verschaffen. Dit voordeel wordt levenslang aan den invalied toegestaan en mag voor zijne weduwe voortgezet worden. Tot heden werd een «Te Huis aan 1125 invalieden toegekend doch er bleven er nog 65 die van hetzelfde voordeel zouden moeten genieten. Deze grootsche plechtigheid welk te Watou begonnen is, werd ingezet cm 6 uur door een Solemneele H. Mis voor de gesneuvelde Belgische soldaten en verongelukte burgers. Na het Evangelie hield den Eerwaarden Heer Devisscher, onderpastoor, een passende kanselrede over de zinnebeeldige beteekenis van de zen fakkeltocht. De kerk was bomvol, ook duurde de offerande nogal een tijdje. Na de H. Mis werd de fakkel gewijd, en daarna trok de menigte, met de geeste lijkheid aan 't hoofd, stoetsgewijze naar het gedenkteeken der gesneuvelden waar de heer voorzitter Igodt, oorlogsinvalied, de volgende rede uitsprak Deze fakkel welke ik in enkele oogen- blikken zal aansteken, weze het zinne beeld der vurige vlamme van genegen heid en dankbaarheid die in ons herte gloeit voor het offer onzer gesneuvelde broeders. Zij weze ook nog het symbool der on sterfelijkheid welke onze helden genieten in deze wereld en die ze als martelaars van plicht omglanst in den Hemel. Dit zinnebeeld wordt op eene bijzon dere wijze door Kerk en Troon vereerd. Straks door de handen van den Pries ter, onzen Proost, gewijd, wordt deze fakkel van dorp tot dorp, van afdeeling tot afdeeling, met diepen eerbied en in bijzondere plechtigheid overgezet, om te eindigen in de handen van onzen roem- vollen Koning, den Koning-soldaat, die ermede de eeuwige vlam die brandt op het graf van den onbekenden soldaat te Brussel, zai aanwakkeren. In naam van den Oudstrijders en Oud soldaten bond van Watou, in name van de groepeeringen Westland, Schelde en Leie, waarvan Watou deel maakt, in name van den Nationalen Strijdersbond van België, heb ik de eer dezen fakkel te aansteken. Daarna werden Vaderlandsche liederen gespeeld door de muziekmaatschappij van Watou, en om 7 uur zette de stoet zich in beweging. De fakkel werd gedragen door den voorzitter van den N. S. B. van Watou, die hem moest overhandigen aan den Voorzitter van Abeele. In Abeele, voor het monument gebeur den de gebruikelijke plechtigheden, een kort gebed werd gebeden voor de ziele- rust onzer gesneuvelden, en de stoet ver volgde zijn weg naar Poperinghe. In Poperinghe werd de fakkeltocht op gewacht vóór het standbeeld door de burgerlij' e overheden. De toorts werd in ontvangst genomen door den heer voor zitter van den N. S. B. en een woord van dank en van trouwe gehechtheid aan ons Vaderland werd uitgesproken door den heer Burgemeester. Daarna zette de be devaart zijn weg voort naar Vlamertin- ghe, gevolgd door een uitgeleide auto's van Watou, Abeele en Poperinghe. Te Vlamertinghe werd de tocht afge wacht door de geestelijke en burgerlijke overheden en door de leden van den Oud- Wat in dit H. Evangelie-verhaal bij zonderlijk treffend is 't is het geloof, dat vast en onwrikbaar Geloof in Jesus' macht. Geen de minste aarzeling Geen het minste twijfel 1 Heer,zoo even is mijne dochter gestor ven maar kom, leg op haar uw hand en zij zal leven. Zoo sprak Jaïrus, de Voor zitter van de Synagogeeti weer over tuigd en vast sprak de vrouw die leed aan bloedvloeiing als ik maar zijn kleed zal aangeraakt hebben, zal ik genezen zijn Heeft ooit één mensch zulk betrouwen kunnen ingeven 't Is dat het volk overtuigd was dat Jesus_algoed en almachtig was niets zou Hij weigererff niets zou Hij ongedaan laten En inderdaad Jesus toonde hier, zijn AlmachtDe vrouw die slechts den zoom van zijn kieed aanraakte wierd op staan de voet genezen Dochter, zei Jesus wees welgemoed, uw geloof heeft u ge zond gemaakt. En van dien stond af was de vrouw gezond. Met den overste gaat Jesus mee. Hij treedt de plaats binnen waar het kind (de eenige dochter van den overste) dood lag. Hij neemt ze bij de hand... en het me sje stond op en het wierd genezen Dat is 't werk der Almacht die aizoo gemakkelijk de dood verdrijft en 't leven wederbrengt als dat zij de bloedvloeiing doet stillen. strijdersbond, en stoetsgewijze stapt men heen naar het gedenkten, waar de heer Voorzitter van Poperinghe, in een pas sende rede de toorts overhandigde aan den plaatselijken voorzitter. De Eer waarde heer Pastoor schetste in een kernachtige bewoording het groote offer dat onze gesneuvelden geschonken heb ben, en maakt ons indachtig dat wij, le venden, niet mogen nalaten die helden in onze gebeden indachtig te zijn. Dan bad de Eerwaarde Heer Pastoor het De Profundisen gezamenlijk werd een Onze Vader en een Wees Gegroet tot zielelafenis van onze gesneuvelde solda ten gebeden. Dan trok de stoet naar Yper. Op het Statieplein werd een stoet gevormd door de Belgische, Fransche en Engelsche Oud-Strijdersvereenigingen. Met de vlag gen der vermelde maatschappijen aan het hoofd, de toorts gedragen door den voorzitter van den N. S. B. en vergezeld door een eerewacht van vier gendarmen, en gevolgd door talrijke Oud-Strijders, trok de stoet langs de Statie-, Tempel-en Boterstraat noar het gedenkteeken der Ypersche Gesneuvelden en burgerlijke Slachtoffers, waar hij opgewacht werd door de burgerlijke overheden. De voor zitter van den N. S. B. in een gloedvolle' vaderlandsche rede wees op de symboli sche beteekenis van deze toorts, en schetste den heldenmoed onzer soldaten en vooral deze van onzen Vorstden ridder-Koning- Daarna bliezen de klaroenen der pom- pompiers Den groet aan de dooden en de Muziekmaatschappij Ypriana speelde op gedempten toon het Vaderlandsch lied. Wederom zette de stoet zich in bewe ging in de richting van Kemmel en West- Nieuwkerke, waar de gebruikelijke rede werd uitgesproken en beantwoord. Daar na toog de stoet naar Meessen waar de heer Burgemeester de verwelkomsgroet toestuurde en een Vaderlandsche rede uitsprak. De overhandiging greep plaats. Het muziek van Meessen stelde zich aan het hoofd, en de stoet doorkruiste de bij zonderste straten der stad. Dan toog de bedevaart langs Ploegsteert, Waasten, Neder-Waasten,Komen, Komen ten-Brie- len, Wervick om tegen ten 2 uur te Mee- nen aan te komen, alwaar de toorts over handigd werd aan de Afdeeling Kortrijk, die de voortzetting der reis aannam op dat de toorts op 11 November om 11 uur te Brussel aan de Kongreszuil zou aan komen. Waarlijk die heugelijke dag van 9 No vember zal diep in het geheugen geprent blijven van alle ware Belgen. Een woord van dank aan al de personen die aan deze feestelijkheden medegeholpen heb ben, maar in 't bijzonder aan den acht baren heer J. Bruneel de la Warande die zijn auto ten dienste gesteld heeft om de toorts van uit Watou naar Meenen te voeren. Wij vernemen met groot genoegen dat de Medalie van het Nationaal Herstel, aan den Heer HUBERT LANDTHEERE, komt toegekend te worden. De eervolle onderscheiding die hem te beurt valt is door den Heer Landtsheere ten volle verdiend om reden zijner ijverige medewerking aan den heropbouw zijn zoozeer geteisterde Moederstad en inzon derheid aan den heropbouw van onze prachtige St Maartens-Kathedraal, waar hij als toezichter dier belangrijke werken, zijne grondige kennissen bij den Heer Coomans opgedaan, ten nutte kon bren gen. Het Ypersche Volk is gelukkig zijne rechtzinnigste gelukwenschen den Heer HUBERT LANDTSHEERE te kunnen aanbieden. Het bestuur der Harmonie Ypriana be dankt de talrijke maatschappijen die zich hebben doen vertegenwoordigen in de Stoet er. de plechtigheden aan Engelsch en Belgie's Monumenten op Dinsdag 11 November. Het bestuur bedankt in het bijzonder deze die tegenwoordig waren met kartels en vaandels. Aan de Eereleden en hunne familien, aan de werkende leden en hunne familien, wordt er herinnerd dat het Bal van Ste Cecilia zal gegeven worden op Dins dag 25 November aanstaande, met koste- looze tombola voor de Damen. De Prij zen voor die tombola zullen met dank door den Voorzitter aanveerd worden. De personen die begeeren lid te worden der Harmonie Ypriana worden vriende lijk verzocht zich te doen inschrijven bij de Voorzitter Aimé Gruwez. Maar dat is ook de belooning van het overtuigd Geloof Van Gods kant ont breekt noch wil noch macht, voor ons welzijn en voor ons Heil Maar ont breekt van onzen kant niet die eenvoudi ge overtuiging die nooit geen oogenblik zou mogen missen wanneer het Gods goedheid en almacht geldt O Geloof en betrouwen op God had den wij daarin de eenvoudigheid dier vrouw en de overtuiging diens,Over ste hoe zouden zij ons rust geven en vrede... en hoe zouden zij ons Heil toe brengen en genade Neen God vermeerderons Geloof opdat wij in uwe goedheid en in uw Almacht al ons geluk en ons Heil vinden Amen. Ter gelegenheid der Ste Ceciliafeesfen, wordt er in Sinte Pieters Kerk, Zondag j 33 dezer om 10 u. Mis gelezen (met zang) voor de overleden muziekanten der Stad, gesneuveld voor 't Vaderland. De familien dier overledenen worden tot die plechtig heid vriendelijk uitgenoodigd. St Maartensfeest. Omdat de feest zaal voor 't oogenblik nog niet gereed is, zal het feest maar doorgaan op Zondag, 30 November. We berichten U toch in- tusschen dat de afroeping in twee series zal gebeuren lijk verleden jaar, met dit verschil dat de laatste serie van verleden dit jaar nu de eerste zal zijn. De Ouderenavond, gegeven door de Ka- jotters op Zondag 23 November begint 's avonds te 6 uur. De toegang is kosteloos voor al onze leden. Plaatsen kunnen worden voorbehouden mits eene speciale kaart van 2 fr., in 't volkshuis te beko men. Vrouwenbond en Lentemeisjes. Kos- telooze en leutige cinemavertooning en aanspraak van Pastor Buysschaert op Maandag 24 November in den namiddag te 2 uur. Cinema in het Chr. Volkshuis. Van af den eersten Zondag van December komt de cinema in werking. De schoonste en nieuwste films zijn reeds besteld. Minister Heyman. Vergeet niet dat het op Zondag 23 No vember is dat Minister Heyman naar Yper komt. Alle de katholieken zijn uitgenoodigd aan de hoogmis, den Zondag 23 Novem ber, ten 10 uur, in St Maartenskerk, bij te wonen, waar Z. E. H. Kanunnik Car- dyn preekt. In ons vorig nummer gaven wij kennis van het vonnis, door de boetstraffelijke rechtbank van Yper, in de zaak Geuten uitgesproken. Dat deze loon naar werken ontvangen heeft, is heel goed, doch daar er zooveel over die zaak gesproken werd, is het te betreuren, dat men er niet in gelukt is, indien anderen daarin betrok ken waren, die anderen, wie zij ook zijn mochten, te ontdekken, om hen dan ook naar verdiensten te kunnen straffen Zulks niet om het schandaal nog te ver grooten, maar om te laten zien, dat men zelfs tegen hooger geplaatsten durft in grijpen wanneer men erin gelukt is stel lige bewijzen ten hunnen laste te beko men. Vraagsken In 't school. Een koet sier rijdt 10 kilom. per uurwaar zal hij een andere ontmoeten die er maar 8 per rijdt maar 10 minuten vroeger vertrokken was In de eerste herberg Meester. Op kost. Jufvrouw hebt ge van deze nuchtend boter op mijn brood gedaan Natuurlijk... Mijnheer. Zoudt gij niet kunnen zeggen wie ze afgenomen heeft Winterhanden. 't Is beter vóórkomen dan genezen Wat voor winterhanden zeer gevaarlijk is, 't is koude smoor, koude noord- of oostwind of koude regen. In zulke gevallen ga niet uit zonder handschoenen en houdt ze aan zoolang gij niet in een droge of warme plaats zijt. Wel v-p te letten voor dezen die moeten veel in 't water zitten of-zelfs die maar hunne handen wasschen Wascht ze nooit in warm- of lauw water... maar altijd in koud water en wrijft ze daarna zeer droog af aan een drogen handdoek. Hebben uwe handen zeer koud, ver warmt ze niet bij eene warme stoof of bij een gloeiende kachel, maar wrijft ze goed over malkander of slaat uwe armen wel overeen... Het geeft u soldatenbloed... en dan als het bloed reeds goed in omloop is dan steekt ze wat bij. Zijn uwe handen min of meer gespron gen of is er gevaar voor, overstrijkt ze met glycerine en wrijft de glycerine eerst wel in door het overwrijven van uw handen ondereen en als ze schier droog zijn, dan verwarmt ze bij een matig vuur. I Terpentijn voor een vijfde met olijfolie j voor 4 5 is daarvoor ook zeer goed. Dat was het algemeen gebruik vóór dat de glycerine gekend was. Levenswijsheid. Opvoeding. Aan wien het geloof ontbreekt Wat Nu dat de zaak Geuten geklonken is, waren wij hier voor het genoegen onzer lezers een historietje aanhalen, waarvan die model-ambtenaar de held was. Voor de echtheid ervan staan wij in. Na bij geburen om inlichtingen te zijn geweest, was Messieu Jean een paar keeren ten huize geweest van een geteisterde, wonende te Yper (extra- muros). Hij was heel korrekt, wist enkel eenige opmerkingen te maken, doch sprak van geen kommissieloon. Toen hij er echter een derde maal naar toe trok was het een ander paar mouwen. Hij begon met dreigementen, zooals men te lande zegt, het ging er van zoovele duizenden aan den staat te zullen moeten weergeven In den beginne zegde de! vrouw niets, doch toen hij een tweede maal met zijne dreigementen voor den dag kwam, ontstak de vrouw in zulke woede, dat zij het gloeiend heete deksel van de stoof opnam, enonze «Messieu Jean geen verderen uitleg - vragende, had zijne «Chevrolet» niet' noodig om zich uit de voeten te maken.' Is het noodig er bij te voegen dat, sedert dien, de vrouw van niets meer gehoord heeft Ware die kerel overal op zulke manier ontvangen geweest, dan zou hij mis schien, niet op het schoeliebankje, zooals ze te Yper zeggen, te recht zijn gekomen. Om nu daarvan te eindigen een klein vraagske Is het waar, dat zekere perso nen, die heel goed wisten, welke feiten men ten laste van Geuten legde, alsook dat sedert langen tijd reeds, een onder zoek in gang was dat de plichtigheid van dezen bewezen had, de schaamteloosheid zoover gedreven hadden, om voor dezen kerel, nog een of ander eereteeken, in dit geval, de «Medalie van Nationaal Her stel te bekomen Indien zulks waar is, zouden wij ons niet moeten afvragen of die mannen aan bedoelden persoon dank verschuldigd waren, ofwel meenden zij misschien dat zulks belet zou hebben dat de zaak doorgedreven werd Moesten wij daarop antwoord beko men wij zouden ons verhaasten dit te laten kennen. jfwmseemmssssss IB ANK BEURS WISSEL De ontmoeting tusschen de Coöpera tieve en de Bascule is in 't voordeel der laatstgenoemde afgeloopen. De partij werd gewonnen met 25 tegen 17. Gewone peletons en leiders, behalve dat bij de bezochten de speler H. Ros- seel vervangen was door M. Debouck. Als scheidsrechters de HH. Ververken en Vierstraete. Kregen we verleden week een schoo- nen match te zien, integendeel het spel van Woensdag laatst was van zeer mager gehalte en dit van 't begin tot einde. Beide ploegen gaven niet wat ze konden. KLASSEMENT Match. gesp. Gewonnen Bascule 2 2 Kath. Kring 2 1 Statie 2 1 Postje 2 r Coöperatieve 2 0 Een die er was. blijft hem 't Genot en daar 't leven kort is Haastig en listig genot... En staat er iets tegen Uit den weg! Odette was de dochter van een onge- loovige wijsgeer. Zij had een misdaad bedreven... die haar openbaarlijk schand vlekte. De vader vernam het «Odette! Ode'te... Gij dat schelmstuk! Gij die ik zoo hoog hield Odette was juist te weeg uit te gaan... zij snakt haar in eenen trek om. Wat hebt ge mij te verwijten, Vader, riep ze met een schrale stem Hoe hebt ge mij opgevoed Wat hebt ge in mijn verstand, in mijn Hert, in mijne Ziel ge- leid Andeien hebben in den strijd en den drift van 't leven een kracht waarop jzij steunen Zij hebben de Godsdienst... zij hebben de Hoop van hiernamaals zij hebben de Sterkte der genademidde len Ik, 'k en heb zelf geen takje gevon den waaraan ik mij kon vasthouden In mijn driftig geweed, heb ik om hulp geroepen... en niemand is gekomen... ik heb naar den Hemel gekeken... maar gij hadt mij geleerd dat hij ijdel is Ach 'k weet wel wat gij mij nu zult zeggen uw naam isonteerd... gij zijt uit de wereld gebannen Men heeft voor u maar smaad meer en afkeer i Vader die laagheid waarin ik gezonken ben dat is uw werk en ge moogt er fier over zijn God, Ziel, Eeuwigheid, Kruisbeeld O. L. Vrouw. Dat al noem- I Zaterdag laast was het prijsspeling voor de leden bolders, 't Was de nieuwe koning die zijn jonste toonde en... iets fijns, een ware verrassing had weten te bezorgen. De leden waren voltallig aan wezig. De HH. Ververken, Cuvelie, Pee kei en Nevejans Edm. trokken welgezind huiswaarts geladen, gjet elk nen prijs. Of ze t'huis welgekomen waren Leve onze Koning le Bladzijde Zware medidatie over Allerzielen waarin we o. a. lezen Het leven is van korten duurmen sterft maar eenmaal... Dan komt de Opperste Mees ter 2C Bladzijde Een zoogezeide kluchtige historie van een man die zich gansch naakt moest zetten om persoonlijk met... God te spreken 3e Bladzijde Aankondiging van een Plechtigen Missiedag in de kerk der E. Paters Carmelieten Laatste bladzijde Een groote annonce vooreen... danszaal met... nieuwste dan sen Wat een stichtend mengelmoes Welk een prachtige opleiding voor ons Vlaam- sche Volk Winterseizoen 1930-31. Het winterseizoen werd met de voor stelling Lourdes die het grootste bij val genoot, ingezet. Dinsdag 25 November, om 20,15 uur in het lokaal van het kristen Volkshuis opvoering door het Vlaamsche Volkstoo- neel van De klucht der vergissingen vroolijk spel van Willtam Schaekspaere. Kaarten van 10 fr. (2 fr. meer voorde voorbehouden plaatsen) 8 en 5 fr. zijn ook te verkrijgen in de Katholieke Kring. Dat de leden die willen plaatsen beko men, zich haasten. Zaterdag 29 November om 8 uur jaar- lijksche algemeene vergadering. In het begin van December, zeer waar schijnlijk den 3, voordracht door den Heer Iweins d'Eeckhout over Yper in 1830. Insgelijks in den loop van December, opvoering van Cometia door de Tooneelmaatschappij van de Katholieken Kring van Kortrijk. De Tooneelmaatschappij van den Ka tholieken Kring van Yper leert aan, het zoo gunstig gekende stuk De Gebroe ders Kalkoen dat in den loop van ja nuari zal opgevoerd worden. De andere voordrachten en vertoonin gen zullen later aangekondigd worden. Zondag laatst was het eene prachtige vergadering. Het lokaal was geheel vol zet. Heer Godderis vad Kortrijk gaf eene prachtige en leerzame voordracht oVerde compensatiekas en hare in voege treding Meer dan een uur boeide hij ai de toe hoorders door zijne klare uiteenzetting Dankbaar juichte het publiek hem tot- Dan vernamen wij het stichten binnen kort van de Jeugdafdeeling van den Christen Middenstand en de werken of touw gezet van dezen winter. Proficiat det gij dwaasheid. En haddet gij mij toch die onstent lijke waarheden gelaten En wild en schuw stapte ze voort. 4 deur uitOdette Odette waar gaat ge Gij die ik zoo beminne. Waar ik ga daar waar dezen gaan waarvan de natf geschandvlekt en onteerd is... en c* meer gelooven noch aan deugd, noch a goed, noch aan gerechtigheid... da* waar de slechte dochters gaan... b< ven zoo als ik en opgevoed van menscM zoo als gij naar't slijk Pairi d'Epice of Zoetekoek of Lekkerkoek. Benoodigheden 600 gr. bloem gr. suiker (bruine suiker ofcassonade-J hoe bruiner hoe beter mits zij zui* is) 200 gr. sirope. 40 gr. gist, 3 4 melk, een koffie-epel bicarbonate, 2# pelepels zeem, 4 druppeltjes essence anys, 4 snuifjes kaneel en een sr-1 zout. Dit al wel dooreen werken regeling en niet te rap. Alles dan i en een uur laten rusten in plaats dan in den overt van uur. Leest en verspreidt HET YPERSCHE VOLK

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 2