Dm nier en elders. I Fl. Vandevoorde Vansteenkiste Breuken FABR'QUE. DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES De Klucht der Vergissingen Immer aan de spits JULLb dSLLLs 16, Rue de Menin, 16, YPRES. Rechterlijke Kroniek FOOTBALL DE PELSFIRMA METÉR'J k W RKHÜIZEN N.V. te YPER Telefoon 73 Ltoat Uü: geld in (Dest'Olaondepen. Het Vlaamsche Volkstooneel te Yper. Stores - Rid23ux - É-offas pour Ameubiements - Tapis Tciles a Matglas - Papier paints - Linoiéum Toiies Ciréss - Laines fi Grins - P.'umes - Slores-Flous Denteiies de Bruges et Cluny au mèire. II li r—o ni i i r- Tapissier-Garnisseur Toon Verheyen naar Carthago. Sterfgeval. Mevrouw Ferdinand Merghelynck te YPER in het Christen Volkshuis opgevoerd DINSDAG 25 NOVEMBER ROUWBERICHT Mevrouw ARTHUR WECKESSER. Moerstraat, 19, Brugge. Boterstraat, 31, YPER zoo voor HOEDANIGHEID zoo voor KEURIGHEID harer modellen zoo voor RIJKHEID IN KEUS en kunstige bewerking. Eereteekens VANDEVOORDE'S PELSEN zijn de SCHOONSTE de STERKSTE Lteeningen op eerste hypotheken. Plaatsingen op de Spaarkas. Het toevertrouwd geld wordt uitsluitelijk gebruikt voor hypothekaire leeningen bij voorkeur in West-Vlaanderen. De Maatschappij ontzegt zich alle andere werkzaamheden. Eerste qualsteit Gietijzer (fonte mécanique) - Ver staald Gietijzer (fonte acierée) - Brons. OOK ALLE PRAAIWEFIK M. JEROME DAVID, Gemeente-Sekretaris, te Brielen. Heeren van het Bestuur, zulke vergade ring doet deugd.?, een wensch. van iede reen die er bij was, laai Heer Gcdderis nog komen naar Yper om een voordracht te geven. Een die er ook was. William Shakespeare, de groote Will is zoowat de auteur die over gansch de wereld gespeeld wordt en er is reden voor. Hij wordt dikwijls, zeer dikwijls ge speeld en steeds met een wonder enthou siasme begroet. Het Vlaamsche Volkstooneel doet thans een omreis door Vlaanderen met een der p.'eherigste blijspelen van Shakespeare, ui. De Klucht der Vergissingen, onder spelleiding van Anton Van de Velde. De gekende Nederlandsche Shakespea- re-kenner en -vertaler Dr Burgersdijk le verde van deze kommedie een pittige overzetting die heel en al de oorspronke lijke waarde van het geestige spel be houdt. 't Is deze uitmuntende vertaling die bij de opvoering van het Vlaamsche Volkstooneel wordt gebruikt. Dr Burgers- dijk noemt verder «De Klucht der Vergis singen een boeiend, een belangwek kendj gen voortreffelijk spel. Waar in dergelijke kluchten het toeval alleenheer schappij voert en de toestanden de lach lust moeten opwekken blijft karaktertee- kening en gezindheid der personen ons onverschillig. Shakespeare's spel staat veel hoogerJbij behoudt naast de dolle klucht een achtergrond van ernst in het tragische verhaal van den vader. De ver schillende karakterteekening der twee lingbroeders en ook hun tweelingslaven, de eenvoudige, natuurlijke wijze waarop de verwikkelingen ontstaaan, verhoogen hjer merkelijk de waarde en verheffen het spel verre boven het middelmatige. De eerste voorstellingen van De Klucht der Vergissingen te Dendgrmonde, Oostende, Brussel, Antwerpen waren voor het Vlaamsche Volkstooneel over weldigende successen. De opvoering heeft plaats op 25 Nov. te 8 1/4 u. in de feestzaal van 't Christen Volkshuis, St Jacobsstraat, 30. Kaarten van 10, 8 en 5 frank zijn van nu af te be komen in het Christen Volkshuis en in den Katholieken Kring. Men kan voorbe houden plaatsen bekomen voor kaarten van 10 fr. mits 2 frank opleg en voor kaar ten van 8 fr. mits 1 fr. opleg. COMPTE CHEQUES POSTAUX 123.989 We hebben het genoegen te melden dat deze belangwekkende film zal afgerold worden in de feestzaal van 't Christen Volkshuis te Yper, op het feest van O. L. V. Onbevlekt, Maandag 8 December aan staande, te 7 1/2 u. 's avonds. Woensdag namiddag had alhier op het stedelijk kerkhof, de plechtige teraarde bestelling plaats van die te St-Gilles-bij-Brussel, in den ou derdom van 78 jaar, overleden was. De overledene, geboren Hynderyckx de Theulegoet, was de Weduwe van den Heer Ferdinand Merghelynck, tijdens den oorlog gestorven en in leven Arron- dissements-Kommissaris te Yper. Gad. die voor een ander misdrijf vervolgd was, wordt vrijgesproken zon der kosten. De burgerlijke partij ziet ha ren jeisch afgewezen en wordt tot de kosten harer aanstelling veroordeeld. Lav. Honoré van Oostvleteren die op den openbaren weg slagen toegebracht aan een buurvrouw en haar daarbij be- leedigd had, wordt voor het eerste feil tot 50 fr boete of 15 dagen gevang, voor oeleedigingen tot 10 of 2 dagen veroor deeld. De burgerlijke partij bekomt 1000 fr. schadevergoeding voor pijn en sniert en ö5fr. voor geneeskundige zorgen. Lav. moet insgelijks de kosten van aanstelling betalen. Versch. Joseph van Wevelghem, die onder den invloed van den drank zijnde te Yper van zijn rijwiel gevallen was en door de politie opgeleid wierd, was op het politiebureel in bezit gevonden van een revolver en had zijne eenzelvigheids- kaart niet Dij zich. Voor dragen van ver boden wapen 30 fr. of 10 dagen voor waardelijk gedurende 3 jaar, voor niet in bezit zijner kaart 5 fr. en voor dron kenschap 15 fr. of 3 dagen, voorwaarde lijk gedurende 1 jaar voorde straffen. Wyb. Adolf had wegens misbruik van betrouwen, bij verstek tot 3 maanden gevang en 25 fr. of 8 dagen veroordeeld geweest. Hij ging tegen dit vonnis in be roep. De rechtbank opnieuw oordeelende verwijst hem tot 2 maanden gevang en 26 fr. boete of 8 dagen. S. AL Het Vlaamsche Volkstooneel Vroolijk spel van William Shakespeare Nederland, vertaling Dr L. Burgersdijk op om 8 1/4 uur 's avonds. Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de solemneele Mis te wil len bijwonen, welke op Zondag 16 No vember, ont 8 1/2 uren, in St Maartens kerk zai gezongen worden tot zielelafenis van wijlen Van B. Sylvain, jachtwachter te Merckem, Gad. en Grym., beiden van Langemarck, worden vervolgd voor jacht- misdrijf. Deze zaak werd uitgebracht omdat de eerste betichte proces-verbaal tegen tweede opgemaakt had. Deze loo chende dit feit doch bekende samen met eerste en derde gepensjaagd te hebben. Daarbij werden nog een negental perso nen, mannen en vrouwen, vervolgd om wild van de eerste betichten afgekocht of vervoerd te hebben. Na verleden week een aantal getuigen in die zaak gehoord te hebben heefd de rechtbank volgende vonnis uitgebracht: Van B., de jacht wachter, voor tien feiten ten zijnen laste weerhouden wordt tot eene gezamentlijke boete van 1600 fr. of 4 maanden gevang veroordeeld, voorwaardelijk gedurene 5 jaar, daarbij moet hij de som van 500 fr. betalen, voor gesmokkeld recht, en het geweer dat aangeslagen wierd wordt ver beurd. Gad. voor 6 feiten ten zijnen laste, 800 fr. boefe of 2 maanden gevang voor gesmokkeld recht. Deze twee be tichten worden daarenboven veroordeeld om aan de burgerlijke partij de kosten harer aanstelling te betalen. Grym. voor 4 feiten ten zijnen laste, 400 fr. boete of 1 maand gevang. Nol. Ev. en Callew. Mad. wegens vervoer elk 50 fr. boete of 8 dagen gevang, voorwaardelijk gedurende 3 jaar. PERSONEN VAN HET SPEL Solinus, Hertog van Ephesus Jan Den Haen. JEgeon, een koopman van Cyracuse Jozef Contrijn. Antipholus van Ephesus Ast Fonteyne. Antipolus v. Syracuse E. Steenbrugge. tweelingbroeders, zonen van JEgeon en Emilia. Dromio van Ephesus Rik Haese. Dromio van Syracuse Leo Hens. tweelingbroeders, dienaars der gebroeders Antipholus. Een koopman Ward Hens. Angelo, een Goudsmid Germain Verholen. Knijp, een schoolmeester Jef Contrijn. Emilia, vrouw van JEgeon Julia Van Dyck. Adriana, vrouw van Ant. van Ephesus. Carly Ceurvels. Luciana, haar zuster Maria Melis-Vermaesen. Een courtisane Julia Van Dijck. Spelleiding, kleedij en dekor van Anton Van de Velde. IETS OVER HET SPEL Het Vlaamsche Volkstooneel nam deze klucht op zijn repertorium om zijn Vlaamsch publiek de gelegenheid te bieden, intiem kennis te maken met één der vroolijkste spelen van den on- sterfelijken Engelschen tooneeldich- ter. Van de Comedy of Errars is geen afzonderlijke druk bekend: men kan als zeker aannemen, dat het stuk voor het eerste verscheen in 1623, in de folio-uitgave van Shakespeare's ge zamenlijke werken. Volgens velen komt in De Klucht der Vergissingen een toespeling op de tijdsomstandigheden voor, nl. op de ziekelijke toestanden in Frankrijk, die men ook terug vindt hij Bredero de Francaysen, wat wel vermoeden J doet, dat het stuk in 1591 of 1592 ge schreven werd. Men meent verder dat deze klucht ook gespeeld werd in 1594 in Cray's Inn ter eere van een groot heer en later nog in 1604 voor Koning Jaco bus I. Tevens wordt schier algemeen aan vaard (oh, die romantiek der feiten!) dat Shakespeare hekend was met het blijspel Menoechmei van den ouden Romeinschen dichter Plautus, en daarbij aanleiding putte om dit stuk te schrijven. De vergelijking der beide stukken zou ons te ver leidenslechts enkele opmerkingen hieromtrent kunnen ons nog wel belang inboezemen. Shakes peare heeft aan het ééne tweelingpaar (reeds voorkomend in het vermeld spel van Plautus), een tweede toege voegd en daardoor een grootere en bizondere vermakelijke verscheiden heid in de vergissingen verkregen. Hij maakte daarbij gebruik van het on loochenbare recht van den kluchtspel schrijver om toestanden te onderstel len, die onwaarschijnlijk zijn; genoeg is het. als zij slechts mogelijk zijn en tevens hij machte om den toeschou wer onverpoosd te boeien en te ver maken. Aan die vereischte voldoet Shakes peare's stuk ten volle. Uit de onder stelling vloeit trouwens voort, dat de toeschouwer stiekem veel meer weet dan de optredende personen, en hij genot vindt in het gevoel, dat hij alles, wat voor deze een raadsel is, vertrou welijk en onmiddellijk kan oplossen. En toch. en tochkijkt en luistert aandachtig, want weinigen waren zoo innig vertrouwd met de humor, als den jeugdigen meester Shakespeare het was BEKNOPTE INHOUD Dit is de onthutsende, vroolijke dra matische geschiedenis van den dub belen Antipholus, Antipholus van* Sy racuse en Antipholus van Ephesus, en van den dubbelen Dromio, dienaars t van den dubbelen Antipholus. Het kluchtspel heeft een pakkende dra matische voorgeschiedenis. Men hoort bij het opgaan van het doek de veroordeeling uitspreken in het paleis van den hertog Ephesus, van /Egeon uit Syracuse. Zoo een. uit Ephesus geboortig, zich durft op Sy racuse's markten, of ook als een, uit Syracuse afkomstig, 't gebied van Ephesus betreedt, dan sterft hij en al zijn goederen zijn verbeurd verklaard. Tenzij hij duizend mark betalen kan als boete voor zijn schuld en als zijn losgeld. Hoe komt het dan dat 2Ege- on, koopman van Syracuse, tegen deze doodsbedreiging in, toch dolen kwam in de straten van Ephesus? De ramp zalige man zoekt seddjrt jaren zijn vrouw en een dubbelen tweeling. Hij stamt uit Syracuse en was gehuwd, leefde gelukkig, in toenemenden rijk dom. Voor zakenreis te Epidamnum vertoevend, schonk zijne vrouw daar de blijde moeder van twee flinke zoons, de een den anderen zoo gelijk dat naamverschil alleen verschil kon ge ven. Terzelfder uur en in hetzelfde huis was ook een vrouw van lager stand verlost van tweelingknaapjes, evenzoo gelijk. Die kocht hij opdat zij dienaars werden van zijn zoons. Op de huisreis geraakt het schip in nood, man en vrouw worden in de schipbreuk van elkander geslagen, een der zoons aan een noodspriet vastge bonden met een der gekochte kinde ren werd weggespoeld in d'eene rich ting, een andere zoon met 't ander ge kochte kind heilloos naar anderen kant. De eene zoon met zijn dienaar zoekt jarenlang den anderen broeder, de vader doorkruist Griekenland en heel Azië, en landt tenslotte zonder hoop te Ephesus aan. De hertog schenkt den rampzaligen vader van den dubbelen tweeling een ganschen dag opdat hij hulpe vinde om zijn leven te reddenmet losgeld. Dan spelen zich in straat, plein en huis van Ephesus drollige bedrijven afer loopen daar twee Antipholussen rond met elk een Dromio als dienaar. Zij kennen elkanders bestaan niet. en zoo gebeurt het dat op vreemde wijze aan de eettafel van de vrouw van An tipholus van Ephesus den anderen An tipholus komt aanzitten en dat de vrouw van Antipholus de deur geslo ten houdt voor haar eigen gemaal. Het gebeurt dat de Antipholussen een ver keerden Dromio voor hebben, en dat de eene Antipholus goud krijgt dat voor den andere bestemd was. En het toppunt is wel ditiedereen in heel Ephesus kent Antiphlus van Syracuse en zijn Dromio maar zij zelve kennen niemand. Tenslotte zullen zij midden zooveel onbegrijpelijke gekheid op de vlucht slaan, worden aanschouwd als VJ Yper. Landlooper aangehouden. jIn den loop van den namiddag van Zaterdag 8 November, heeft de politie j in de statie, een landlooper,van Holland- 6che afkomst, aangehouden. Daar die kerel zonder middelen van bestaan was, werd hij voor drie jaren naar Hoogstrae- ten gezonden. Offerblokken opengebroken. Zon dag morgen bestat'gJe een persoon in dienst van de Engelsche kerk in de Elver- dinghestraat, dat stoutmoedige dievende zich aldaar bevindende offerblokken opengebroken hadden en met den inhoud ervan vertrokken waren. Volgens het schijnt zou het reeds de derde maal zijn dat dieven daar in die kerk aan het werk geweest zijn. Klacht werd bij de politie ingediend. Erge val. Zaterdag hoorden voorbijgangers gekerm opgaan uit een huisje der Bellewaerdstraat. Zij gingen binnen en vonden de bewoon ster Josephine Durnez, weduwe Hoo- relbeke, 76 jaar oud, in de keuken ten gronde liggen. Zij raapten het oud mensch op en bestatigdep dat haar arm gebroken was. Naar alle waar schijnlijkheid had de vrouw reeds daags te voren de breuk opgeloopen. Dadelijk werd ze ter verzorging naar het gasthuis overgevoerd. TREKKING VERWOESTE GEWESTEN. 1922, 5 102' Trekking-. 10 November 1930. Reeks 173781 nr 1 wint 250.000 frank. Reeks 186.864 nr 13 en 102.448 nr 7, winnen elk 100.000 frank. De andere nummers dezer reeksen zijn uit- betaalbaar aan 300 fr. waanzinnigen, en moeten redding en toevlucht zoeken in een klooster. Op ongelooflijke wijze brengt het geestige lot hier in korten tijd alles terecht: het drama der tweelingen der zee, en van de schipbreuk, zal na een dag vol dwalingen eindigen met een feest. De twee Antipholussen en de twee Dromio's moeten inderdaad nog gedoopt worden. IIe Afd.C. S. Y.-Iseghem 3-2 IIPSp.: Lauwe-C. S. Y. 4-2 Juniors.: C. S. Y.-St. Moeskroen 7-2 Na eenen lastigen match waarin ze toch meer als Iseghem de overhand hadden, wisten onze jongens de twee punten te bemeesteren, en spelers en supporters van Iseghem, en dit buiten dezes verwachting, ijdelhands huis waarts te zenden. En zeggen dat ze gekomen waren met de overtuiging dat ze onklophaar waren, zulks be wijst genoeg het schrijven van hunne kronijk in Throw-in. waar we in te lezen vinden van punten gestolen, heeste spelen, enz... Dit zijn allegaar uitingen die, alhoewel ze aan eene vinnige spijt toe te schrijven zijn, toch in sport niet moesten toegelaten wor den, en die niet kunnen ter eere strek ken, noch van deze die ze schrijven, noch van deze die opnemen. We weten geheel goed dat de kamp hard was, (lat de heide ploegen hardnekkig door gaven van de le minuut tot de laatste dat er meer dan eens vuil gespeeld werd, maar we weten ook dat, ten eerste de scheidsrechter, en ten twee de Iseghem daar de grootste schuld in hebben. Dat de onzen zich niet altijd lieten doen is een feit. maar dat ze in sommige mate te verrechtveerdi- gen zijn door het optreden van Tse- ghem is een ander feit dat niemand die den match zag kan tegenspreken. Nu we zullen daarover niet langer uitbreiden, een feit staat vast, onze jongens hebben verdiend gewonnen, en ze verdienen lof en eere van ons allen. En nu Zondag naar Moeskroen, de club der Gentenaren. Wat zullen we !<laar doen? Moeskroen en heeft tot nu toe maar eenen schoonen uitslag gemaakt en 't was te Roeselare, en i wij werden maar een keer waarlijk - geklopt te Meenen van den koplooper, ook hen ik stout genoeg een nipte overwinning van Yper te pronostie- keeren. 't Kan als ge speelt gelijk Zon dag, met een zierke min nervositeit. De backs moeten voortdoen zooals Zondag, meer opgaan van zoohaast de voorlijn der tegenstrevers door de alfs is gebroken, zoo laten zij niet toe 2 GOUDEN, 5 ZILVEREN en 1 BRONZEN op den NationalenWedstrijd voor Arbeid t i ui mmmtttmmmmaammmmmmmmm Wij vervaardigen alle bouwartikelen, artikelen voor aannemers, m?kanieks stukken, roosters, or nement-artikel en, enz... enz... fM SPOEDIGE BEDIENING VERZORGDE UITVOERING ZEER MATIGE PRIJZEN. Alle Vlasmachienen - Schaafbanken - Automatieeren van alle weefgetouwen: beste en goadkoojite stelsel. Voor nadere inlichtingen, wend U tot den Gewestelijken Agent aan de linie van zich te organiseeren tusschen halven en backs, en laten ze toe aan de halven van achteruit te ko men. De voorlijn schieten gelijk Zon dag van zoohaast ze de goal in hun bereik hebben. IIIe Speciaal kent weer de neder laag en dit grootelijks door eigen schuld. Waar zijn uwe gedachten toch als ge 20 staat aan den time, van geheel het elftal te versmijten en al- zoo de punten weg te geven. Aloo, U Zondag eens goed en voor goed her pakt. 't Is tegen Kortrijk Sport, ge kunt dat winnen, maar zorgt er voor dat ieder speler op zijne plaats spele, I en daar al geve wat hij kan, aan die prijs is de zege de uwe. Juniors zijn er weer hii en winnen met afgeteekend scoor op Stade Moes kroen. 't Duurde juist 20 minuten om 40 te staan. Hoe is 't mogelijk dat er dan in den eersten time maar een goaltje hij kwam en dat de 2* time 2—2 gaf met voordeel van wind. Ja, als ge het te gemakkelijk hebt en het samenspel laat varen om meer aan persoonlijk spel te doen, en dat ge dan staat voor een elftal dat niet een oogenblik zen moed laat vallen, is zulks nog al gemakkelijk om uit te leggen. Zondag trekt ge naar Bisse- ghem. Tracht daar van den beginne uw samenspel uit te halen, en als het er. zooals het waarschijnlijk is van wege Bisseghem, hard op los gaat, wel tracht dan liever den man te ver mijden en 't zal een schoone victorie zijn. Zondag moeten we 6 punten heb ben en we kunnen. Spelers en Supporters van C. S. Y. worden vriendelijk verzocht te willen vergaderen in het lokaal op Zondag toekomende om 10 y2 ure, om van daar den stoet te gaan vervoegen die de maatschappi j Lustige Vrienden naar het stadhuis zal leiden alwaar de plechtige overhandiging van hun vaandeDzal plaats grijpen. ALGEMEENE BESCHOUWINGEN. Zondag waren er niet veel prono- stiekers die lachend naar de uitsla gen zagendrawns. een uitgestelde en een geschorste ontmoeting, en een heel nipte zege van Daring. Cercle speelde een goede partij te gen Iseghem de rood-witten komen erin. en op eigen veld zulen ze niet veel punten afstaan. Nu zitten wij met Thonrout op de 9e plaats, met een puntje achtterstel op Moeskroen. Kan Zondag dit puntenverschil niet omge keerd zijn? De groote schok te Mee nen was een bewijs te meer dat Mee nen het heel ernstig opneemt dit sei zoen. De zwart-geelen prijken op de eerste plaats, en Daring. Sport en Stade zullen zich heftig moeten in spannen om hen er af te krijgen. Thielt-Stade liep uit op een algemee- ne vechtpartij. Stade die alsdan met 52 won zal de punten houden. Tor hout deelde de punten met Moeskroen, dit is normaal en ik verwacht dat die clubs zich hooger op zullen werken. Daring kon slechts heel nipt winnen in Roeselaere. Zouden de wit-zwarten in form komen? 't Ware tijd. \Yae- reghem moest zich te huis met een drawn tevreden stellen tegen Sweve- ghem. Schoone uitslag voor de man nen van Blancke. Voor Zondag neem ik als t'avori's Daring. Sweveghem, Stade, Heyst en Meenen. Een ountenverdeeling te Roe selaere en te Moeskroen? Speciaal deed nipt onder te Lairwe. 'k Had heter verwacht. Zondag een weervraak op eigen veld hé Cercle- mannen De 2 Moeskroensche ploegen stellen zich op als ernstige kandida ten en winnen heide afgeteekend. evenals Kortrijk Sport. Cercle zit nu in 8f positie op 10 ingeschreven clubs. Vooruit CercleVooruit De Juniors speelden een goede match tegen Stade Moeskroen en wonnen afgeteekendzonder het ruw spel der bezoekers ware de scoor nog voordeeliger geweest voor rood-wit. Wacken brengt de verrassing en slaat Waereghem met 50; R. S. Waere- ghem verliest te Moeskroen met 71, wijl Stade Kortrijk 31 speelt tegen Meenen, en zoo alleen op kop komt, daar Sport Bye was. Bisseghem ging winnen te Sweveghem. Met het spel van tegen Moeskroen, en zonder ongelukken moet rood-wit zegevieren te Bisseghem. Aan alle Cerclemannen goeie kans voor Zondag, en een rijke punten- oogst. Ypriana. BURGERSTAND VAN YPER, van 6 tot 12 November 1930 Geboorten. Pisher Marcia, O. L. Vrouw straat. Segers Valère, Rijke Clarenstr. Verbrugge Jeannine, Dickebuschstw. ke vie Prancine, De Haernestr. Ward Floren ce, Hondstraat. MARKTPRIJZEN Yper, 8 Nov. Tarwe 80-82; koolzaad 245- 248; klaverzaad 1600-1800; rogge 75-77; boek weit 185-188 haver 70-72; brouwersgerst 100- 105; voedergerst 82-84; erwten 212-215; bloem 168-170; maïs 86-88; paardeboonen 116-118; gruis 65-67; zemelen 105-108; lijn- zaadmeel 145-148; lijnzaadkoeken 130-132; aardappelen 45-55; boer 26-27.50; eieren 1.45- 1.50; biggen 160-225, 8.00 den kilo; strooi 25- 30; hooi 25-35; ruw vlas 40-80; voederbee- ten 75. MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKING genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor-Specialist A. DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885. DIPLOMAS GOEDEN MEDALIES Tentoonstelling Luik en Antwerpen 1930 Ziehier bewijzen M. Henri Mestdagh, 327, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. BI. J.-B. Vandenhouten, landbouwer té Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk. Mad. Wed. Vermoesen, 66, Ransfortstraat, St-Jans-Molenbeek, was na twee operaties van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar door ons corselet genezen. Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar genezen van zware navelbreuk. BI. Welvaart, gehucht Gravinne-te-Mid- delburg» (Vlaanderen), genezen van zak breuk. BI. Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- gen, zijn jongen genezen op 4 maanden van dubbel breuk. BI. G. Desmet, 19, Sergeant Debruynestr., te Cureghem, genezen van dubbel breuk. MAAGZAKKING: G. Fastre, machiniste op den spoorweg, 52, Avendoorenstraat, Thienen. Na 10 jaar lijden der maag vol ledig gezakt vindt verlossing door ons toe stel; eet, drinkt zonder stoornis, doet zijn werk zonder ongemak. WILT GIJ gelijk duizenden die onze me thode hebben aangenomen hulp, verlossing bekomen, eerlijk en rechtzinnig behandeld worden zonder kwakzalverijen of valsche beloften, en mits matige prijs en alle WAARBORG! Brengt ons een bezoek dat kosteloos is en L" tot niets verplicht, van 9 tot 2 ure te: YPER, 1 en 3° Zaterdag der maand, Hotel du Nord 63, Statiestr. KORTRIJK, 2e en 4' Maandag, Hotel des Flandres Statie. Uitlegboekjes op vraag; Rue de ia Meuse, Brussel.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3