HET YPERSCHE VOLK Het Familiehoekje Ypersche Kroniek. PALESTINA 1 Zondag van den Advent. Zonda^rust. Missiedag Ter gelegenheid der HEROPENING DER KATHEDRALE Gothieke Kerkstoelen in eik. Tweede Avondfeest. Hulde aan Minister Heyman en Kanonik Cardijn. Tamboer Janssens wordt op ZONDAG 30 NOVEMBER te 8 uur in de feestzaal van het Christen Volks- Oh die tanden. De Klucht der Vergissingen. Kerkelijk Nieuws Trabolspel - Matchen voor den Beker Vereerend Bezoek. Levenswijsheid. I OPENING VAN 'T ClNHjVIA COüISEÜjVI Bedevaart van Toon Verheyen naar Carthago De Nationalisten in 't Christen Volkshuis, Katholieken Kring. Caramel-C' ême. den Heer aanschouw: Aanschijn aan aan schijn en op 29 Juni. legde Hij eene dergelijke verklaring af voor den geleer den Kardinaal Bellarminus, die te Leuven leeraarde einde XV P eeuw en voor negen fransche Jezuïeten, die als marte laars gestorven zijn in Canada, tusschen de jaren 1642 en 1649. In 't Evangelie staat de Heiligheid aan gegeven als een der hoofdkenmerken van de ware Kerk Kristi En een feit staat nu vast.'t is dat de Roomsche Kerk ten allen tijde en nog heden ten dage heiligen voortbrengt aan de vruchten kent men den boom ln de Veresnigde Staten zijn er nu 20.112.709 Roomsch-Katholieken, wat een vooruitgang beteekent van 423.709 op het vorig jaar. Het protestantisme integendeel boert er ferm achteruit. De overheden klagen over hun tekort aan invloed op de massa en de massa over gemis aan leiding. Ook het zedelijk peil bij de protestanten is erg gezaktzoo telde men in 1928 ééne echt scheiding op zes huwelijken Nog een propheet Vóór 20 jaar scheurde Noorwegen zich af van Zwe den, hetgeen geschiedde zonder bloedige omwenteling en alleenlijk door eene stemming in de Noorweegsche Kamers. (Tot dan waren Zweden en Noorwe gen een bondstaat onder éénen Koning). Bij het aankomen van dit nieuws in Brussel, hield Vandérvelde eene rede voering in onze Kamers en eindigde plechtig met uit te roepen Ik groet van stonden af de Noorweegsche Repu bliek, bij haar instappen in het Euro- peaansch Concert Eenige dagen later vernam men dat een deensche prins aanveerd had koning te worden van den nieuwen staat en binnen korte dagen zal het 20 jaar zijn, dat hij den troon dier Republiek be klom. Te Berlijn in eene conferencië van policië-prefecten, zegde Minister Seve ring Verzet u met alle middelen tegen Sociaal-Nationalisten en Communisten. Moeste een van de twee aan 't bewind komen, 't is de ineenstorting van Duitsch- land op economisch gebied en verbeuring van alle vrijheid, Sedert den oorlog in het Koolbekken van den Rurh, Duitschland, veronge lukten 10.000 mijnwerkers en werden er 700.000 gekwetst. Dit beweren de ver- zekerings-maatschappijen, die hunne aan gegane verbintenissen niet meer uitvoe ren kunnen. y lp*» Op het kasteel van Steenocker- zeelwas er een familië-feest, met het meerderjarig worden van aartsthertog Otto, zoon van den iaatsten Hongaar- schen Koning. Alle politiek was opzette lijk uitgesloten. Een socialist heeft nu in onze Kamers den minister ge-interpe- leerdlHij had beter gedaan destijds te spreken over De Rosa, die prins Hum- beto poogde te vermoorden en de andere menigvuldige Rossen die men zoo gemakkelijk binnen Belgie laat komen. Bij een huwelijk van twee reeds oude menschen en. waar de vrouw voor den vijfden maal in 't huwelijksbootje trad, had men 's nachts met krijt op de deur van het huis der bruid geschreven Hier trouwt een jeugdig paar, 150 jaar te gaar Mannen past op voorwaar, Want den vijfden heeft zij bij het haar 1 Abonneert u op Te dien tijde zei Jesus aan zijne disci pelen er zullen teekens zijn aan Zon en Maan en Sterren, en op aarde, onder de volkeren angst van ontsteltenis over het gebruik van zee en van golven, zoo dat de menschen van vrees en verwachting verdroogen om hetgeen aan de gansche wereld gaat overkomen want de krach ten der Hemelen zullen geschokt worden. En alzoo zullen zij den Zoon des Men schen zien komen in een wolk met groote Macht en Heerlijkheid. Als nu deze din* gen begonnen te geschieden, ziet dan opwaarts en heft uwe hoofden omhoog, omdat uwe verlossing nabij is. En Hij zei tot hen eene gelijkenis Aanschouwt den vijgenboom en alle boomen. Wan neer zij vrucht doen uitkomen dan weet ge dat de zomer nabij is. Zoo ook gij, als gij deze dingen zult zien geschieden, weet dan dat het rijk Gods nabij is. Voorwaar ik zeg u dit geslacht zal niet voorbijgaan tot dat alles geschiedt. Hemel en Aarde zullen voorbijgaan De apotheek van M. Van Ro- baeys, Boterstraat, zal alleen open zijn op Zondag 30 November 1930. 't Is dus op 30 November dat de Mis siedag der E. E. P. P. Discalsen door gaat. Voor morgenplechtigheden blijft alles zooals reeds gezegd werd, doch de voordracht welke zal gegeven worden doorZ. E. P. Thomas provinciaal, in de Feestzaal van St Vincentius College zal op den zelfden dag niet gehouden worden om reden van feesten in 't Volkshuis, doch zal gegeven zijn op 7 December, op het reeds gemelde uur. van Yper kan men verkrijgen in de Mekanieke Schrijn- en Meubelmakerij, bij Camiet D'Haene - Bonduwe Beluikstraat, 5, YPER alle slag van Nauwelijks heeft de Gezelle vereering, door het toedoen van het Davidsfonds plaats gehad, of reeds is er eene tweede avondfeest in 't vooruitzicht. Op 9 De cember 1930, te 19.45 ure, in de feestzaal van het St Vincentiuscollege.zal optreden de welbekende spreker, Heer Karei De- wolf. Als onderwerp heeft hij genomen «Toontje Tuimelaer en Maatje Mus» een prachtige brok uit het Brugsch volks leven. Geen een Davidsfonder zal die eenige gelegenheid laten voorbijgaan. Reeds vanaf 2 uur loopt de prachtig versierde en goed verwarmde feestzaal vol. Als zooveel zinnebeelden van macht en werkzaamheid staan al de vlaggen van 't Arrondissements Christen Werkersver- bond op het verhoog. Ondertusschen höóren we de lustige deuntjes van 't Wer- viksche muziek. Wanneer even na 2uur, Minister Heyman en Kanonik Cardijn gevolgd door Z. E. H. Deken, Kanonik Coucke, Z. E. H. Beele, E. H. Verrue, Principaal, de mandatarissen van de Christen Werk lieden binnentreden, worden ze door de toegestroomde menigte warm toegejuicht en onthaald op de Vlaamsche Leeuw De sprekers worden voorgesteld door Heer Advokaat Lommez, de ijverige Voorzitter van 't Christen Werkersver- bond van 't Arrondissement Yper. Minister Heyman begint zijne rede mét het Arrondissement Yper geluk te wenschen voor zijne taaie volhardende werking. Daarna zet hij het streven van de Christene Arbeidersbeweging uiteen, nam. de algeheele opbeuring van den werkman op stoffelijk gebied, zoodat hij een leven hebbe waardig van den mensch die een innig familieleven toelaatook de opbeuring op godsdienstig, verstandelijk en zedelijk gebied. Wat wil de Minister 1° Den Christen arbeider góed doen en hem het leven ver aangenamen 2n de openbare opinie be wijs geven dat de Christene democraten eensgezind staan om een uitgebreid en grootsch programma nuttig voor den ar beider uit te werken 3° bewijzen dat hel niet waar is dat de Socialisten alleen be kwaam zijn om aan den werkman een beter lot te verzekeren bewijzen dat men zijn katholieke overtuiging kan be waren en toch al zijn rechten veroveren. Wij, Katholieken, hebben haat tegen niemand, wij strijden tegen beginselen maar mijne woorden zullen niet vergaan. Luc. XXI, 25-33. Het einde en het begin van 't kerkelijk jaar sluiten op het gedacht van de we reldverwoesting en van het algemeen oordeel Daar is het dat Jesus' glorie en 's menschens lot zal geopenbaard zijn! en 't is dat wat wij het jaar door moeten voorooger. houden. De H. Kerk begint haar nieuw jaar met den Advent niet als de wereld luid ruchtig en somtijds zondarig maar in gebed en boete en hoogernstige gedach ten... Evenals de vierduizend jaren die de verscfiijning van Gods zoon op aarde voorafgingen, evenals de veertig dagen die Paaschen voorafgaan en dienen tot bereiding zoo komen vier weken voren tot bereiding van dat wonderbaar liefde geheim der Menschwording van Gods Zoon. En die tijd is eene vermaning voor ons allen opdat wij zouden bidden ten einde de genade van dat Goddelijk werk overvloediglijk in ons te bekomen en ook te sterven zonde die de vruchten er van belet. De Zon der Gerechtigheid zal uit den maar doen vooral opbouwend werk denkt aan de nieuwe pensioenwet, aan het bijzonder pensioen voor mijnwerkers, aan den familietoeslag, aan de wet voor het crisisfonds, en zooveel andere wetten die nog in plan liggen om het bestaan van den werkman te verbeteren. De Minister eindigt met te beloven dat hij al de belangen van onze arbeiders, ook deze van Vlaamschen aard zal steu nen en zoo zijn deel doen voor de alge heele opbeuring van het Vlaamsche Volk. De menigte die weet dat Minister Hey man zijn volk niet met beloften paait, maar ze tot werkelijkheid omzet, brengt hem dan ook eene machtige ovatie, nadat zijn indrukwekkende rede af en toe door toejuichingen werd onderbroken. Kanonik Cardijn, de Algemeene Proost van de Katholieke Arbeidersjeugd, brengt als priester hulde aan den Minister Hey man evenals hij zelf uit den arbeiders stand geboren en stelt hem aan de jonge arbeiders als voorbeeld van werkzaam heid, van Christelijk leven, van opoffe ring, van voorbeeldig familieleven. Na bewezen te hebben dat de Socialis ten ten onrechte roepen dat ze door de Christene Werklieden worden nageaapt, komt hij met een heiligen gloed tot zijn geliefd onderwerp de roeping van de Kajotters en Kajotstersbeweging. Met hertzeer klaagt hij de schrijnende jammerlijke toestanden op godsdienstig en zedelijk gebied voor onze jonge loon- trekkenden aan, en geeft het middel aan om daarin te voorzien namelijk de orga nisatie der Christene Arbeidersjeugd. Deze organisatie wil zijn, zegt hij1° Een school om de arbeidende jeugd op te leiden in vergaderingen, studiekringen, recollecties en retraiten, tot flink onder legde, fiere, reine oprechte Christenen. Een diepe ontroering gaat door de me nigte wanneer hij toeroeptde ziel van een arbeidersmeisje is zooveel waard als de ziel van het meisje van den milliar- dairWij willen onze jeugd vormen op dat ze later als vaders en moeders de dragers worden van het geslacht waaruit de Verlossers voor onzen Arbeidersstand worden geboren. Deze organisatie wil 2° een maatschap pelijke dienst voor voorbereiding tot den arbeid, voor de beroepskeuze, voor de veiligheid, gezondheid en zedelijkheid op het werk, voor den arbeidsduur, voor eetmalen en verplaatsingen ze wil de jeugd leeren sparen voor later. 3" Ze wil een maatschappelijke dienst zijn die ze tegenover patroons, tegenover verleider, enz. zal beschermen en verdedigen. Bij het weerleggen van opwerpingen van Socialisten en anderen die beweren dat hij die beweging wil om het geld of andere lage doeleinden, zegt hij Ik ben arm geboren en zal arm sterven. Wan neer hij het verhaal doet, hoe hij op het lijk van zijnen armen vader gezworen heeft zijn leven te offeren voor het wel zijn van den arbeider, vaart een rilling door gansch de zaal. Hij smeekt zijn dierbare jeugd zich niet te laten verleiden door verdeelers of scheurmakers. Hij jubelt het uit wanneer hij zegt, dat de Socialisten nijdig en jaloersch maar onmachtig naar onze beweging opzien. Ze wordt zegt hij de spil van een Inter nationale Katholieke Arbeidersbeweging, voor de jeugd, hij herinnert aan Kerstdag .en zegt dat dank zij de K. A. J. en de V. K. A. J. een nieuwe Kerstdag aan breekt: de geestelijke hergeboorte van Christus in Vlaanderen. Onvergetelijk is de indruk die deze vurige apostelrede gemaakt heeft. Ook uit menig oog werd een traan wegge vaagd Nog een dankwoord van L. Denoyelle, Voorzitter der Kajotters en een dreunen den «Vlaamschen Leeuw» en, na het gebed, gaat de vergadering nog gansch ontroerd uiteen. Hoogen nederdalen om allen die in de schaduw der dood zitten te verlichten. Wij van onzen kant verwijderen wij alles wat het licht der waarheid zou ver- verhinderen, opdat dit licht in onze geest doordringe en de gloed van zijne warmte in onze herten uitstralen... Advent is het beeld der dood en der verrijzenis... Laat ze vallen die bladeren die in den wind rond warrelen... in hun' oksels zit de knoop van't nieuw leven, j Wij ook wij sterven maar in den sten gel van 't oude leven ligt de knoop van het nieuwe... en niet gelijk voorde bla deren voor een getijde maar voor altijd Wanneer de dood niet meer zal zijn noch rouw, noch geschrei, noch last... want de eerste dingen zijn voorbij en die op den troon zit spreekt Zie, ik maak alle dingen nieuw. Zijn uwe tanden slecht... daar is maar ééne radikale middel en 't is doen uit trekken. Dat is niet meer te ontzien want de tandenmeesters hebben verdoovende middels die niet alleenlijk het trekken huis te YPER door de mannen van Zon- nebeke opgevoerd. Kaarten aan 4 en 2 frank. STAD YPER. OPENBARE ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD van 24 November. VERSLAG M. Cappoen was afwezig. Heer Leuridan vroeg dadelijk het woord betreffende de kwestie van de toelage aan de vrije scholen, en eischte dat er eerst gestemd wierd over zijne ver andering aan artikel 4 van het schoolcon- tract. Terloops zocht hij uit Het Yper sche Volk eene afleiding. Ziehier zijn voorstel Het schoolcomiteit gaat de verbintenis aan drie jaar volle wedde uit te betalen aan den onderwijzer bij afstel-' ling voor redens van vlaamschgezinden aard De Heer Burgemeester liet het ant woord kennen van het schoolcomiteit dat dit voorstel niet aanneemt. Heer Leuridan vroeg de voorrang om dit voorstel eerst te stemmen vooraleer den grond der zaak, 't is te zeggen de gevraagde verhooging van toelagen, te stemmen. De gemeenteraad deelde die zienswijze en zijn voorstel werd eerst ter stemming gelegd. Het werd verworpen met 8 stem men tegen 6. De 3 nationalisten verlieten daarop de zaal. Heer Missiaen deed dan een uitval in regel, volgens hem moet de stad zelf scholen bouwen in plaats van de nu be staande vrije scholen. De Katholieken verdedigden de wettig heid van den gevraagden opslag en de aanneming van de St Jozefsschool, Heer Vermeulen las een manifest namens de Liberalen dat zij geene nieuwe lasten meer zullen gedogen en daarom tegen zouden stemmen. De Socialisten en Liberalen wilden de zaak verzetten voor acht dagen om de Nationalisten toe te laten tegenwoordig te zijn. De Heer Burgemeester wilde de stemming doen doorgaan. Nu werd er gauw een verkoop van grond goedge keurd en als de stemming moest plaats grijpen stonden de gemeenteraadsleden recht... de lichten gingen uit en de zitting was gedaan. Zitting van Maandag 1 December 1930 om 17 uur. DAGORDE 1. Proceessen-verbaal der zittingen van 17 en 24 November 1930. 2. Openbare verpachting van a) 't Maai- gras van 2 eilanden; b) 3 kazematten processen-verbaal goedkeuring. 3. Muziekschool a) bijgevoegde begroo ting voor 1930; b) begrooting voor 1931. 4. Openbare Onderstand: openbare ver pachting van een huis proces-verbaal. 5. idemafstand van grond in der minne aan den Dienst der Militaire kerkhoven. 6. Stadsbibliotheek, a) rekening over het dienstjaar 1929; b) begrooting voor 1931. 7. Vleeschhuis: verpachting van een kraam ontslaging bemachtiging aan het Schepencollege het kraam gebeurlijk uit der hand te verpachten. 8. Overstroomingen: geldelijke hulpver leening aan de geteisterden voorstel. 9. Openbare onderstand: begrooting voor 1931 nederlegging. 10. Electrieke verdeeling: Bijvoegsel Voorstel van antwoord aan de maatschappij. 11. Schoolcontraktenwijzigingen aan art. 6 gevraagd door 't Schoolcomiteit we gens toelage en aan art. 10. 12. Aanneming voor tien jaar, te reke nen van 1-1-1931 van St Jozefs school met toelagen op den voet der Mariaschool. 13. Mededeelingen. 14. Stadsbegrooting voor 1931. Dinsdag laatst werd, in de feestzaal van 't Volkshuis, op het initiatief van de Katholieke Standen van Yper, de Klucht der Vergissingen van Shakespaere op gevoerd Uitgelezen publiek. Bomvolle zaal. Een buitengewoon sukses. Die middeleeuwsche farcedie in zonder pijn en gevoelloos maakt... Maar zelfs het instekken van de middel zelf. Vroeger was het instekken haast zoo lastig om te verdragen als het trekken. Maar nu zou men eens gansche mond tandenloos maken dat men het nooit en voelt. Nu, niettegenstaande dat, daar zijn er die ze niet geern doen trekken Zij zou den wel willen als 't zeer scherp is en de doctor weg... maar niet als hij er bij is en 'tzeer verdwenen... Voor dezen Volgen de remediën kunnen zeer dikwijls met goéd gevolgd beproefd worden. Neem een stukje watte, ten grootte van eene erwtje, en doop goed in phe- nischzuur, duw het uit steekt het in den hollen tand en doe er wat zuiver watte boven. Herhaal dat 3 maal den eersten dag één maal den tweeden dag en dan eens te week. De tand zal eindigen met geheel hinderloos te worden en de pijn is voor goed weg. Opletten om lippen of tong zoo weinig mogelijk aan te raken want Phenisch- zuur is vergiftigend. Men kan ook een hollen tand stoppen met gestampten aluin. Men doet er wat in telkenmale men pijn gevoelt^ Niet een zeer snel tempo werd uitgevoerd én verliep in een sprookjesatmosieer, zal wel iedereen die met modern tooneel is inge nomen, zeer bevredigd hebben. Het spel, vooral van de tweelingsbroeders Dromio, den Hertog van Ephesus heeft ons prach tige momenten doen beleven. Het dekor, gansch modern en de kieedij waren uitstekend en heerlijk van lijn en harmonie. A. Van de Velde mag oprecht geluk ge- wenscht worden voor de oorspronkelijke' wijze waarop hij het spel heeft opgezet. In St MAARTENS: Plechtige Octaaf. Vandaag begint in St Maartenskerk de vermaarde octaaf ter eere van de H. Barbara, patrones van de goede dood. Zondag 30 November, na Vespers en Lof, openingssermoen (kwart vóór 4 u.). Op alle weekdagen uitgenomen 's Za terdags plechtig Lof te 6 u. en groot sermoen te 6 '2 u. Het christen volk van Yper wordt drin gend uitgenoodigd de genade niet te laten voorbijgaan van die oefeningen en sermoe nen. We zullen dagen van zaligheid beleven dank zij de meêslepende welsprekendheid van den gevierden Volkspredikant. Eerw. Pater Willibald, Capucien. In St PIETERS: Op Zondag 30 November 1930. Om 8 1/2 uur, zielmis voor Alphonse Desramault. Op Maandag 1 December 1930. Om 9 uur, Solemneele mis ter eere van St Eloi. :|c Woensdag laatst ging de match door Cooperatieve-Statie, gespeeld in de tra van eerstgenoemde maatschappij. Beide ploegen speelden met hun gewo ne mannen en hadden hun gewone lei ders. Als scheidsrechters de HH. Noyez en Ververken. De bezochten wonnen het punt voor den beker met 25 punten tegen 14. Deze afgeteekende score is zeker niet de trouwe weergave van de sterkte der beide ploegen. De mannen van de Statie waren in hun goeden dag niet, ze konnen beter. Woensdag naast speelt de Cercle in de Bascule. Nen harden match in 't vooruit zicht. KLASSEMENT Match. gesp. Gewonnen Bascule 2 2 Kath. Kring 3 2 Statie 3 1 Postje 3 1 Coöperatieve 3 1 Een die er was. Donderdag 11. te 9 u., hadden Burge meester en Schepenen der Stad Yper de $er op het Stadhuis het bezoek te ontvan gen van den Eersten Minister van Cana da, Sir Benett, zijne dochter Jufvrouw Benett, Generaal Sir Fabianware en andere hoogweerdigheidsbekleeders. De Heer Burgemeester zei dat de Stad gelukkig en preusch was ze te ontvangen en hun de hulde aanbood van haren die pen eerbied dat zij hunne getrouwe ge negenheid bewonderde voor de 250.000 gesneuvelde helden, die Yper 4 jaar verdedigd, Belgie krachtdadig geholpen 's Lands onafhankelijkheid behouden en de Vrede in Europa hersteld hadden dat de Stad Groot Brittanje, en Canada in 't bijzonder, bedankte voor het oprichten der wonderschoone Meenenpoort, van Canada's monument te St Juliaan, en van de zoo wel onderhoudene Engelsche kerkhoven. Om te eindigen drukte hij de hoop uit dat de Vaders en Moeders, de Weduwen en Weezen, de Broeders en alleenlijk verdwijnt de pijn maar de aluin bewaart den tand. Isaïas was een groote geest... en een ziende profeet. Hij had een vizioen... en God vroeg hem daarna Wachter wat is er van de nacht En zoet en troostend antwoordde de stem van den profeet. Ik zie het zachtlicht van den opko menden morgenstond Roerend beeld voor eene groote ziel, die na de vertwijfelingen, het bedrog en de duisternissen van 's werelds verkeer... De dageraad ziet opgaan van 's levens deugd. Ons geest snakt naar zekerheid, ons hert naar vrede en gansch onze ziel na ruste. In de woelingen van onze onstuimige natuur ligt er voorzeker eene betooveren- de aantrekkelijkheid 1 Maar zelfs dat verflauwt en verkwijnt, dat verslijt en verliest zijne betoovering en laat ons onverzadigd Met den tijd baart het beuheid en afkeer. Zusters, en al de bewonderaars der ge sneuvelden dezer heerlijke grafplaatsen zouden blijven bezoeken, te sairen met de Martelaarsstad die 4 jaar Enge md tot schut en schild diende. Sir Benett bedankte voor het vriende lijk onthaal, zei zijne genegenheid voor de gesneuvelden en de Stad Yper, en wenschte de bijna herbouwde Stad geluk en voorspoed. Hij doorbladerde met be langstelling Stadsguldenboek, waar zoo vele hooge bezoekers hunnen naam wilden schrijven, en waar hij en zijn hoog gevolg ook hunnen naam eigenhan dig schreven. Daarna beliefde het Sir Benett en zijn gevolg, te samen met Burgemeester en Schepenen, kronen en gebeder. te gaan vol eerbied nederleggen voor 't Gedenk- teeken der Ypersche Gesneuvelden en onder de Britsche Meenenpoort, en hij verliet vol vriendelijkheid de Stad om zijne lot en andere gedenkplaatsen van den oorlog te gaan bezoeken. St JACOBSTRAAT, 30, YPER. Zaterdag December te 8 uur Zondag 7 December te 4 er. 8 u. Prijzen der plaatsen 5, 3,50, 2 fr. Kinders 2 en 1 fr. Voor de leden 4,50 3,00, 150 fr. Maandag 8 December te 7 u. DE PRACHTFILM of ONZE HEILIG HERTEBONDERS OP HET EUCHARISTISCH CONGRES VAN CARTHAGO. Prijzen der plaatsen 3 en 2 fr. De Nationalisten zijn zich aan 't be- keeren want ze maken propaganda voor feesten in 't Christen Volkshuis. Ze schrijven immers in hun gazet dat de voordracht van den Missiedag bij de Eerw. Paters Discalsen, op 30 November niet doorgaat omdat er dan juist feest is in 't Volkshuis. Zal die bekeering duur zaam zijn Geacht Medelid, Het Bestuur heeft de eer Ued. uit Ie noodigen tot de Statutaire Algemeene Vergadering die zal gehouden worden op Zaterdag 13 December, om 20 uur, in het lokaal. DAGORDE Verslag over de laatste Algemeene Vergadering. Toestand der kas. Jaarlijksch verslag. Mededeelingen. Het Bestuur. Het verslag dat dezer dagen door de mandaten-kommissie van den Volken bond over den toestand in dit land in het licht gezonden werd luidt niet gunstig voor de Engelsche regeering. De kommissie is immers van oordeel dat de onlusten van verleden jaar niet onverwacht zijn uitgebroken, doch zich reeds in de laatste maanden van 1928 en de eerste maanden van 1929 hadden la ten aankondigen door allerlei gebeurte nissen. Eene snelle regeling van de Klaagmuur-kwestie had vele moeilijkhe den kunnen voorkomen. De kommissie is het verder niet eens met de Engelsche kommissie van onder zoek, die beweerd heeft dat de onlusten niet gericht waren tegen de Britsche re geering en de Britsche overheden, daar Neen ons Hert en geert den storm niet! Onze ziel en ons gemoed vragen rust en heimüjke vrede Dat is hun genoegen en dat alleen is hun waar geluk Gelukkig de mensch die luistert naar de stem, die inwendihe stem van zijn wezen... Gelukkig de mensch die gelooft aan den zucht van zijn Hert en beider ingevingen volgt 1 Voor hem liggen nog schoone dagen, dagen van licht en klaarheid, van deugd en zaligheld, zijn Herte zal zoete stonden smaken vol gemoedelijkheid en levens lust, vol edele grootheid en verdienste lijke toewijding 1 Heer bezoek uw Kind 1 Benoodigheden Een pinte melk, li» gr. suiker, drie volle eiers en rwee dooiers. Bewerking De melk laten koken me; j suikeren wat vanille of iets anders (vol- j gens goeste of smaak) en gieten op de eiers die welgeslegen zijn. Wat suiker laten bruinen in de vorme* dan de crème er laten in dikken in Bam- Marie die heet is maar zonder koken.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 2