Fl. Yandevoorde Yansteenkiste Breuken nog altijd de Kriels FABRIQUE DE FAUTEUILS EfJ TOUS GENRES 1 JU Crédit An versois iian nier en elders. Immer aan spits 1 PELSFIRMA I LLL-, Rue de Menin, YPRES. FOOTBALL GIETERIJ WERKHUIZEN N.V. te YPER D Bi a p— Tapissier-Garriisseur Dixmiidestraat, 18, YPER 's Konings Naamdag Sterfgeval. Mijnheer ALBERT BOONE De Zondagmissen tijdens de Wereldtentoonstelling van Antwerp, n. Verandering van Woonst Het Huis (Xled. Ch. Dekeeple Meenenstraat, n 16. Boterstraat, 31, YPER VANDEVOORDE'S PELSEN zijn de SCHOONSTE de STERKSTE Moerstraat, 19, Brugge. üeeningen op eerste hypotheken. Plaatsingen op de Spaarkas. Het toevertrouwd geld wordt uitsluitelijk gebruikt voor hypothekaire leeningen bij voorkeur in West-Vlaanderen. De Maatschappij ontzegt zich alle andere werkzaamheden. Telefoon 78 OOK AL LEPRA A i W E R K mem Laat ÜU3 geld in CDest-Qlaandepen. M. JEROME DAVID, Gemeente-Sekretaris, te Brielen. je aanvallen der Araoieren wel uitslui tend gemunt waren op de Joden, maar toch hun oorsprong vonden in het feit dat de regeering verantwoordelijk gehou den wierd voor het niet-toegeven aan de politieke eischen der inheemsche bevol king tegen de ingewekenen. Als besluit stelt de kommissie vast dat je uitoefening van het mandaat, noch aan de Arabieren, noch aan. de Joden voldoening geschonken heeft. Zij wil over de verwijten van beide partijen slechts een algemeen oordeel vellen. Zij -lerki op dat de Britsche regeering niets gedaan heeft om de veiligheid der perso nen en goederen, die de eerste vereisehte j voor de opvoeding van het Joodsch tehuis, te verzekeren, maar de Joodsche bevolking die goed geschoold was en over aanzienlijke kapitalen beschikte, vrij haren gang laten gaan zonder zelf de noodige maatregelen te treffen om het heele gebied te laten deelachtig worden aan die ekonomische en sociale ontwik keling. De Arabieren, die ver verachterd zijn en hoofdzakelijk eene landbouwont wikkeling van doen hebben, zijn afgun stig geworden op de meer voor handel en nijverheid geschikte Joden. Daaruit is er vrij ving ontstaan. Engeland heeft getracht op die opwer pingen te antwoorden en zijn bereid te rechtvaardigen. In de komende zitting van den Uitvoerenden Raad zal er nader over beraadslaagd en desgevallend be slist worden. Voorloopig mogen wij besluiten dat Pa lestina zeker wel het moeilijkst te regee- ren mandaatland is, omdat het vol herin neringen is en heilig voor de drie godsdiensten waar de Ware God aanbe den wordt. Stores Rideaux - Étotfes pour Ameublements - Tapis Tciies a Matelas - Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Denteiies de Bruges et Ciuny au metre. v- vjk-yOB&X COMPTE CHEQUES POSTAUX 129.989 i i BEKtü 14, V. OBSËËHaaSSaKSlJ BANK Donderdag 1.1. om 11 1/2 uur, werd in St Maartenskatedraal, door Z. E. H. De ken Vermaut, omringd van omtrent gansch de geestelijkheid van stad, een plechtig «Te Deum» gezongen ter gele genheid van 's Konings Naamdag. Waren onder meer aanwezigal de leden van den Rechtbank van Eersten aanleg geleid door den Heer Voorzitter Haus en M. de Prokureur des Konings Var. Thoo- renburg, M. Sobry burgemeester van Yper, vergezeld van de Heeren Schepe nen Lemahieu en D'Huvettere en de Hee ren Vermeulen en Vergracht raadsleden. Verders nog de Heeren leden van de Kommissie van Openbaren Onderstand, alsook de Heeren leden van verscheidene Staats- en Provintiediensten. Eene af vaardiging van militaire en burgerlijke invalieden van den oorlog evenals leden van den Nationalen Oud-Strijdersbond woonden eveneens de plechtigheid bij. Onze stedelijke pompierskorps onder de bevelen van Commandant Vergracht rniek deeerewacht uit. Zooals gewoonlijk nam de Harmonie «Ypriana» deel aan den stoet. Na afloop der plechtigheid werd de «Brabanfonne» gespeeld. Op 22 dezer is te Halewijn (Frankrijk) in den ouderdom van 83 jaren, godvruch tig overleden M. Leonard Delombaerde. Weduwnaar van Vrouw Nathalie Wolle- camp. De overledene was de schoonvader van M. Coussement - Delombaerde, onzen stadsgenoot, aan wien wij onze recht zinnige deelneming betuigen. rouwbe!richt Vrienden en kennissen worden vrien delijk verzocht de solemneele mis te wil len bijwonen welke op Zondag 30 No vember, om 9 uren, in de Kerk der Pa ters Carmelieten, Mondstraat, zal gezon gen worden tot zielelafenis van Zondag, 9 November, sloot dit Werk met een prachtige dankmis in St Michiels kerk, opgedragen door Mgr Van Cau- wenbergh, Huisprelaat van-Z. H. den Paus en Groot Vicaris van Zijne Em. Kardinaal Van Roey, ter intentie der leveraars welke aan dit prapagandawerk deelnamen alsmede de milde ondersteu ners van het werk. Eerw. Pater Meeuws vertolkte op den kansel de dankbare ge voelens die allen bezielden jegens het H. Hart om de zegening welke blijkbaar ten deele viel aan dit'noodzakelijk doelmatig en vruchtdragend apostolaat voor de Zondagmis. Het past thans in een bondig overzicht na te gaan wat dit propaganda werk van de katholieke daad zooal meebracht. Sinds Juni 1930 tot en met 2 November hielden telken Zondag 20 ieveraars van Groot Antwerpen eene doelmatige wacht aan alle spoorhallen, stopplaatsen van buurtspoorwegen en autobussen, overzet- diensten alsook aan den monumentalen ingang der Tentoonstelling, om iedere te manen zijn Zondagplicbt te vervullen. Daartoe trokken zij de aandacht op zich met hunnen keurigen armband gewapend met het verheven schild der Bonden van het Heilig Hart en door de heldere plaka- ten die in beide landstalen dat kerkelijk gebod der Zondagmis herinnerde en te vens de uurroosters der verschillende misgelegenheden opgaven. Kwamen er bezoekers, dan weiden er passende inlichtingen verschaften desge vallend een begeleiding van gedienstige boyscouten verzekerd. Vermits er in de Zomermaanden 1250 treinen in Antwerpen binnenliepen en on telbare speciale trams en nog meer auto bussen, werd die propaganda opgemerkt en nagegaan door minstens een millioen kristenen. Hoeveel nutteloos geloop en moeizaam gezoek werden dus vermeden en tevens hoeveel kwarr.en dien spoorslag ten goede om de H. Mis bij te wonen die anders wellicht verzuimd zou geworden zijn. Om het werk te doen kennen werden voorts 400plakkaten in de knooppunten der spoorstatien uitgehangen, 600gezon den naar kristene lokalen, 1000 naar de Eerw. heeren pastoors van 't Vlaamsche en 't Walenland en 100 naar het buiten land. Regelmatig stuurde het komiteit daar bij nog artikelen die in 160 Vlaamsche en 45 Franschschrijvende bladen verschenen ja vertaald en opgenomen werden in Duitsche, Nederlandsche en Amerikaan- sche bladen. Voorts dreef het Komiteit zijne propa ganda doelmatig door bij de Maatschap pijen die naar Antwerpen schikten te ko men, volgens de officieele opgaven der Tentoonstelling. Een duizendtal brieven werden daarbij nog verzonden naar schrijvers om inlich tingen, 't zij voor misgelegenheid, feest- programinas en ook slaapgelegenheid.. Uit het Walenland kwamen vooral vele navragen terwijl Duitschers tot zelfs Oos- tenrijksche maar bijzonder Luxemburgers en Nederlanders de diensten van het Ko miteit hoog op prijs stelden. Kortom een 7000-tal druksels of ge schriften gingen van het secretariaat weg om het apostolaat doelmatig uit te wer ken. Troostend was dan ook het bekomen resultaat,- moge de KATHOLIEKE DAAD dan ook in het vervolg gesteld worden in onze badsteden tijdens de Zomermaanden en bij dergelijke gelegenheden, zooals bij de Tentoonstell ng te Brussel in 1935, tot meerder Heil van de Katholieken van de omgeving maar ook van hunne Kris tene bezoekers. Nu in den winter, doen zich de gevol gen der krisis nog erger dan te voren ge voelen. Nu komt de dure tijd van winter hoeden, slobkousen, voetbal, kinema, St Niklaas, liefdadigheidsbals en 10 aan de kelners. U heeft alle reden om te sparen. Maar het zou jammer zijn, moest U het geld voor de grootere uitgaven, op het eten en de kleeding uwer kinderen uitspa ren, of op uw aalmoezen aan de armen. En het zou doodjammer zijn, indien de missies, die óók onder de krisis lijden, uw steun nu moesten ontberen. Het leven is duur, de vermaken zijn duur maar spaar niet op den arme, en niet op de be delende missies. Is 8 fr. te veel 8 frank kost de Missie kalender. Kom, bestel hem Pro Apostolis Minderbroedersstraat Nr 11Leuven zal hem U dankbaar opstu- j ren. Verzending kost 1,10 fr. per ex. I Ypsr. Onweder. Wederom wer den wij te Yper Zaterdag avond en volgen den nacht begiftigd met een weder zoo als wij in dezen tijd van 't jaar er zeld zaam krijgen. Het zette in met een hellen bliksem gevolgd dooreen zwaren donder slag, en de regen hield aan heel den nacht doch ging gepaard met een geweldigen wind. Deerlijk is het om aan te zien bij zonder op den buiten hoe onze hoeven beschadigd werden. Boomen liggen uit gerukt, schoorsteenen omgeblazen, da- kingen troef weggevaagd. Daarbij vele landerijen zijn overstroomd en leveren een droevig uitzicht. Aanhouding. Par. Cam. sedert drie maanden hier ter stede op logist, slenterde Dinsdagavond omstreeks 10 ure in de Statiestraat rond. Op een zeker oogenblik hield hij stil voor de herberg van Richard Anne, bezag aandachtig twee drie velos welke tegen den gevel aanleun- den en keek daarna naar de verbruikers, die in de herberg zaten. Hij ging voort tot aan de Ville de Coutrai en be schouwde insgelijks de rijwielen welke daarbuiten stonden. Eenigen tijd later keerde hij weder tot aan de eerste her berg, nam een velo, sprong er op en reed weg. Doch de vrouw Favorel van de Marschalk Frenchlaan, die alles afge spied had, sprong te midden der straat en hield den dief tegen. Door haar geroep kwamen de lieden die in de herberg wa ren buiten en hielden den 29 jarigen kerel aan. 't Moest nu ook lukken, de velo welke de Moorseelenaar gestolen had, was juist deze van haren man, die na het werk een glas bier in die herberg was gaan drinken. Onnoodig te zeggen dat Parm. door de bijkomende policie opge leid werd naar den amigo. De leeglooper had nog vijf frank op zak en werd als doolaard zonde; middelen van bestaan voor eenige jaren naar Merxplas gezon den. Botsing. Woensdag omstreeks 12 u. kwam een auto met gematigde snel heid de Veurnesteenweg afgehold. Ge komen aan de kruiskalsijde der Malou- laan, bemerkte de menner een dubbel jongen die per velo de Capronstraat uit gereden kwam en den slechten kant hield. Dooreen wonder van behendigheid kon hij den velorijder vermijden, doch op bet gaanpad voortrollende botste hij tegen een boompje dat afgebroken ten gronde viel. Ook de auto kreeg het leelijk te ver duren. Een werkman moest bijgehaald worden om den begonnen weg te kunnen voortzetten. thans Boterstraat, 22, Yper zal in 't kort overgebracht worden naar de Van heden af verkoop met 10 ver mindering op alle Behangersartikelen. Meenen. Stoutmoedige diefstal AanhoudingDe genaamde Victor Gamier, handelaar, 36 jaar oud, wonen de te Luik, had zijn auto geplaatst aan de deureener herberg en beging de onvoor zichtigheid zijn overjas met brieventasch inhoudende 3200 fr. in banknoten en wat klein geld, er in te laten. Toen hij wat la ter terug in den auto stapte stelde hij vast dat de brieventesch verdwenen was en hij ging aanstonds de gendarmerie ver wittigen die aanstonds een onderzoek in stelde. Door het spoedig optreden der gendarmen gelukten zij er in het spoor te ontdekken van een kerel die niet aan zijn proefstuk is en zij vernamen dat hij, kort na den diefstal, in twee herbergen was geweest en in elk een briefje van 100 fr. had gewisseld. Hun onderzoek voortzettende, verna men de gendarmen nog dat dezelfde ke rel, genaamd Leopold Breyne, timmer man, geboren te Meenen in 1885 en wo nende Ed. Vanbeverenstraat, in eene her berg der Markt geweest was en er eene brieventesch had laten vallen, waar geld uit rolde, dat hij zonder spreken opraapte en wegstak. De gendarmen hielden den kerel aan, maar hij loochende alles af, bewerende Vrijdag avond niet in de straat geweest te zijn waar de diefstal gepleegd werd. Het parket van Kortrijk werd ver- witt gd en met dezes toelating werd Brey ne naar zijne woning geleid en aldaar eene huiszoeking gedaan. Op den zolder, van het duivenhok werd in een bak met j lijnzaad gevuld een doosje gevonden met 3 bankbrieven van duizend franken. Zien de dat loochenen niet meer kon baten, zegde hij alsdan Vrijdag, dronken zijnde, den diefstal moet gepleegd hebben, maar niet meer wist wat hij gedaan had. Na deze bekentenis werd hij terug in vrijheid gesteldWat later bracht hij in de gendar merie de andere 200 fr. terug, zeggende alles te willen vergoeden, dat hij niet meer wist waar hij de brieventasch gedaan had, en deze ook zou betalen. Wfcveighem. Doodelijk auto-on geluk. Zondag avond, rond 8 ure, is te Wevelghem, op den steenweg van Meenen, een auto-ongeluk gebeurd, dat een doodelijken afloop gehad heeft. De genaamde Jules Vannieuwenhuyse, vlaswerker, geboren te Wevelghem den 5 September 1885, gehuwd en wonende gehucht Wezelhoek, ging den steenweg over. Op hetzelfde oogenblik kwam een auto in volle snelheid uit de richting van Meenen afgehold. De man, ziende dat hij den tijd niet meer had over te gaan, keer de op zijne stappen terug, maar op het zelfde oogenblik werd hij door een ande ren auto gevat, opgeheven en omtrent 35 meters medegesleurd. De ongelukkige die op de straatsteenen beweegloos bleef liggen, werd door ooggetuigen opgeno men en in eene naburige woning gedra gen, alwaar een geneesheer hem eenige zorgen toediende. Hij was het rechter been op vier plaatsen gebroken en had eene schedelbreuk bekomen. Gezien zijn ergen toestand voerde de geneesheer hem met zijn auto naar zijne woning, waar hij in den nacht overleed. Van de auto, toebehoorende aan den genaamde L. V..., schoenfabrikant, 26 jaar, wonende Dweerstraat, te Iseghem, waren de lantaarns gebroken en gansch het vorenste gedeelte was ingebeukt. Daaruit kan men opmaken hoe hevig de slag moet geweest zijn. De politie kwani ter plaats om een onderzoek in te stellen. Het parket van Kortrijk werd verwittigd. zoo voor HOEDANIGHEID zoo voor KEURIGHEID harer modellen zoo voor RIJKrtEID IN KEUS en kunstige bewerking. Eereteekens 2 GOUDEN, 5 ZILVEREN en 1 BRONZEN op den NationalenWedstrijd voor Arbeid Uitslagen van Zondag 23 November 1930 IP afd. C. S. Y.-St Kortrijk 2-3 IIP afd. Sp. A.A. Moeskroen-C.S.Y. 3-4 Wij zijn waarlijk voor 't ongeluk ge boren Moeten onderdoen met een goal- tje verschil als we den eersten time wind op, meer als verdiend met 10 winnen, en iedereen overtuigd was (en de spelers misschien een beetje te veel) dat we den match in handen en afgeteekend moesten winnen. Zonder den minsten twijfel is scheidsrechter Verbrugge daar grooten- deels de schuld van, maar sommige spe lers mogen ook op hunnen borst kloppen. Als de scheidsrechter een flater begaat vinden zij het best wat met scheidsrech ter of met andere spelers-te redekavelen, en gaat het spel ondertusschen door, dan zien we van die aardige dingen gelijk Zondag laatst. Ongetwijfeld was die tree- kick die den eersten goal en den match kostte, loutere ingebeelde foul of off side, maar hadden onze spelers onmiddellijk post gepakt, dan hadde die tree-kick geen Eerste quaUteii Gietijzer (fonte mécanique) - Ver staald Gietijzer (fonte acierée) - Brons. Wij vervaardigen alle bouwartikelen, artikelen voor aannemers, mskanieke stukken, roosters, or nement-artikelen, enz... enz... SPOEDIGE BEDIENING VERZORGDE UITVOERING ZEER MATIGE PRIJZEN. Alle Vlasmachienen - Schaafbanken - Automatieeren van alle weefgetouwen beste en goedkoopte stelsel. goal, en die goal den match niet gekost. Buiten de eenige minuten die dit eerste goal van Kortrijk volgden, hebben onze spelers een prachtmatch gespeeld, en Stade Kortrijk mag zich gelukkig achten niet één maar zelfs geen twee puntjesin Yper te hebben gelaten, 't Is waarlijk spijtig dat al dat zwoegen en ^c'at wroeten zoo domweg door eenige stomme beslis singen van een scheidsrechter verknoeid worden. Onze jongens verdienden veel meer, en het weze hen een troost te we ten dat ze van iedereen lof en dank ver dienen voor hun moedig en dapper optre den. Van het publiek en mogen we, spij tig genoeg, hetzelfde niet zeggen, en 't zal best zijn daarover niet uit te breiden. Tant va la cruche a l'eau. Zondag speelt ons IR in Thourout, als ze spelen gelijk Zondag, en als scheids rechter en moeder Furturia daaromtrent onzijdig optreden, moeten onze jongens het pleit winnen. 11Ie Speciaal ontvangt Poperinghe. Laatstgenoemde wonnen verleden Zondag op St&de Moeskroen, hetgeen schijnt te bewijzen dat er daar iets veranderd is. Opgelet dus jongens, wilt ge voortdoen zooals de twee laatste Zondagen. Juniors ontvangen R. S. Waereghem, en zullen best doen het zelfbetrouwen thuis te laten, om geene teleurstelling te gemoet te gaan. gerst 65; tarwebloem 156; inlandsche zeme len 85; gorte zemelen 92; hooi 30-35; strooi 18-20; aardappelen 45-60; voederbeeten 4.25; Turksche tarwe Plata 75; id. Cinquantino 110; vreemd lijnzaad 195; inlandseh 195; in- landsch lijnzaad 175; inlandsche lijnzaad- koeken 131; Amerikaansche lijnzaadkoeken 132; lijnzaadolie 402; koolzaadolie 510; vlas der Leie 40-115; wit vlas 950-2200; vlas op den grond geroot 700-950, ruw werk 50-115;. suikerrijwortels 80; oude suikerijboonen 92. VEEMARKT. Te koop gesteldie dierëh 306; 135 koeien den kilo op voet 7 3 4; 121 vaarzen 8 3/4; 14 ossen 3 1/; 30 stieren 8 3/4. Eieren 0.90-1.20; boter 21-26. BEHEER DER DOMEINEN BURGERSTAND VAN YPER, van 20 tot 26 November 1930. Geboorten. Desmit Raymond, Hondstr. Denys Marie-José, Hondstr. Verleure Marguerite, Dixmudesteenw. Vermeersch Odette. Zonnebekesteenw. Tancré Daniël, Frezenbergstr. Ligneel Michel, Zonnebeke steenw. Popelier Irène, Zonnebekesteenw. Peene Irma, Dixmudesteenw. Verlinde Marie-Jeanne, Hondstraat. Overlijdens. Temperman Carolus, 79 j., echtg. Tancré Marie-Louise, Frezenbergstr. Schoonheere Stephanie, 70 j., echtg. Meeuws Emiel, Rijsselstr. Francis Louis, 7 j., Esplanade. Swaenepoel Elza, 30 j., ongeh., Poperinghesteenweg. WATOU, maand Oktober 1930. Geboorten. Horthemel Marie, d. v. Mar cel en Julienne Lechène. Uleyn Zoé, d. v. Cyrille en Marie Huyghe. Ballieu Geor gette, d. v. René en Marie Declerck. Overlijdens. Cordenier Julien. 33 j., ongeh. Six Henri, 65 j., echtg. Adèle Le- plas. Uleyn Zoé, 8 d., d. v. Cyrille en Marie Huyghe. Boussekey Sidonie, 73 j., Huwelijken. Pattyn August en Devynck Bertha. Vandevyver Cyrille en Decnoop Madeleine. BEHEER DER DOMEINEN. De Ontvanger der Domeinen te Yper, zal overgaan op DONDERDAG 4 DECEMBER 1930 om 3 ure namiddag, in het Gasthof Aux Trois Suisses Groote Markt te Yper, tot de OPENBARE VERKOOPING van 35 OLMEN wassende langs de banen Elzendamme-Yper, Yper-Rousbrugge en Yper-Poperinghe op grondgebied Oostvleteren, Woesten, Elver- dinghe en Vlamertinghe. Bijzondere voorwaarden: De verkooping geschiedt per koop en niet per massa, als ook bij middel van schriftelijke aanbiedin gen per in de post aanbevolen brief, ten laatste op 3 December 1930 ten kantore der Domeinen te bestellen. Onkosten 15 Voor alle inlichtingen wende men zich ten voornoemde kantore, Rijsselstr., 75, te Yper. Zakenlijst (kataloog) op aanvraag te be komen. De Ontvanger der Registratie en Domei nen te Yper zal overgaan op WOENSDAG 3 DECEMBER 1930 om 2 '2 u. namiddag, i in de herberg Brug van Boesinghe bij M. André Verhack, velomaker te Boesinghe, bij de vaart, tot de OPENBARE VERKOOPING van j HOEK-, BALK- en GEULIJZERS voortkomende van de afbraak van de voor- loopige ijzeren brug over de vaart van Yper naar den Yzer, te Boesinghe, gestapeld nabij de werven van den heropbouw van de brug. Onkosten 15 Voor alle inlichtingen wende men zich ten kantore der Domeinen, Rijsselstraat, 75, te Yper. Voor nadere inlichtingen, wend U tot den Gewestelijken Agent MARKTPRIJZEN l'per, 22 Nov. Tarwe 80-83; koolzaad 320-330: klaverzaad 1600-1900; rogge 74-77; boekweit; 213-217; haver 74-76; brouwers- gerst 90-100; voedergerst 78-80; erwten 215- 218; bloem 160-164; maïs 76-78; paardeboo- nen 135-138; gruis 62-65; zemelen 98-100; lijnzaadmeel 14.9-152; lijnzaadkoeken 135- 138: aardappelen 40-50: boter 25-26; eieren 1.25; biczen 150-210, 7.00 den kiio; strooi 25-30; hooi 25-35; ruw vlas 40-80; voeder- 40-50 Kortrijk, 24 Nov. Witte tarwe 80-95; rogge 70175; haver 70-75; paardeboonen 150; MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKING genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor-Specialist A. DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885. :-: DIPLOMAS GOUDEN MEDALIES Tentoonstelling Luik en Antwerpen 1930 Ziehier bewijzen M. Henri Mestdagh, 327, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. M. J.-B. Vandenhouten, landbouwer te Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk. Mad. Wed. Vermoesen, 66, Ransfortstraat, St-Jans-Molenbeek, was na twee operaties van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar door ons corselet genezen. Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar genezen van zware navelbreuk. M. Welvaart, gehucht Gravinne-te-Mid- delburg (Vlaanderen), genezen van zak breuk. M. Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- gén, zijn jongen genezen op 4 maanden van dubbel breuk. M. G. Desmet, 19, Sergeant Debruynestr., te Cureghem, genezen van dubbel breuk. MAAGZAKKING: G. Fastre, machiniste op den spoorweg, 52. Avendoorenstraat, Thienen. Na 10 jaar lijden der maag vol ledig gezakt vindt verlossing door ons toe stel; eet, drinkt zonder stoornis, doet zijn werk zonder ongemak. WILT GIJ gelijk duizenden die onze me thode hebben aangenomen hulp. verlossing bekomen, eerlijk en rechtzinnig behandeld worden zonder kwakzalverijen of valsche beloften, en mits matige prijs en alle WAARBORG! Brengt ons een bezoek dat kosteloos is en U tot niets verplicht, van 9 tot 2 ure te: YPER, I en 3" Zaterdag der maand, Hotel du Nord 63, Statiestr. KORTRIJK, 2' en 4' Maandag, Hotel des Flandres Statie. Uitlegboekjes op vraagRue de la Meuse, Brussel.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3