ICrédltAnversois andevoorde ftn Mr en elfcs. Yansteenkisle Breuken FSBRIQUE DE FAUTEUILS Efl TOUS GENRES Priesterlijke benoemingen Immer» aan de spits HET YPERSCHE VOLK Ah ME VRIJHEIBSBCCM Rechterlijke Kroniek N.V. te YPER Telefoon 76 «ssr'is&sssf't Dixraadestraal, 18, YPER Stores - Rideaux - Étoffes peur Ameubiements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Lairtes Crins - Plumes - Siores-Flous Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. II li nil i r— Tapissier-Garnisseur JU LIlO r5\ LLL, rU9 Rue de Menin, S», YPRES. COMPTE CHhOUES POSTAUX 129.989 Trabölspel - Matchen veer den Beker «Een eenvoudig Vraagske. Het Doxaal van St Maartenskerk. Herberg gesloten. Sterfgeval. DE PELS F! R MA Botsrstrrsat, 31, YPER zoo voor HOEDANIGHEID zoo voor KEURIGHEID harar modellen zoo voor RIJKHEID IN KEUS en kunstige bewerking. Eereteekens 2 GOUDEN, 5 ZILVEREN en 1 BRONZEN op den Nationalen Wedstrijd voor Arbeid VANDEVOORDE'S PELSEN zijn de SCHOONSTE de STERKSTE Vrouw Victoria Vermeersch Echtgenoote van Heer CHARLES VANDEPUTTE. V par. Krankzinnige aangehouden Ferdinand Frommergeau, oud 36 jaar geboortig te Den Haver, was Zondag na middag voor de derde maal het krankzin nigengesticht van St-André, bij Rijssel ontvlucht. De arme sukkel had heel den weg naar Yper te voet afgelegd, toen de gendarmen hem Maandag morgen aan den Continental bij de statie vonden en vandaar naar het policiebureel brachten alwaar hij verzorgd werd, want zijne voeten waren heel met wonden overdekt Denzelfden dag werd hij over de grens gezet. GIETERIJ 4 WERKHUIZEN Ver- Verandering van Woonst Het Huês CUed, Ch. Dekeerle Meenenstraat, n 16. Onderscheiding Komen. Voerman door Algeriaan dood geschoten. De gemeente Komen is in opschudding gebracht door een re volverdrama, gepleegd in de volgende omstandigheden. De voerman Henri Zou- tard bevond zich in de herberg van zijne zuster, waar hij de klanten bestelde- Een Algeriaan, met name Hannid Saïd Bey, kwam daar ook binnen. Daar hij geen geld had, weigerde Zoutard hem drank te bestellen. De Algeriaan in gramschap ont stoken, trok zijn revolver en loste rake lings een schot op Zoutard, die den kogel in het rechter oog kreeg. De man stortte ten gronde. Men droeg hem seffens naar het gasthuis waar hij den geest gaf. De Algeriaan werd aangehouden en opgeslo- Eersïe quaiiteit Gietijzer (fonte mécanique) siaaid Gietijzer* (fonte acierée) - Brons. OOK ALLE DRAAIWERK. FOOTBALL Moerstraat, 19, Brugge. üeeningen op eerste hypotheken. Plaatsingen op de Spaarkas. Het toevertrouwd geld wordt uitsluitelijk gebruikt voor hypothekaire leeningen bij voorkeur in West-Vlaanderen. De Maatschappij ontzegt zich alie andere werkzaamheden. Laat Uu: geld in CJÜest'Olaandepen. M. JEROME DAVID, Gemeente-Sekretaris, te Brieien. marktprij7. en i ir.ing voor 10 jaar, die werd ook gestemd mei 10 stemmen, Katholieken en Natio nalisten, tegen Socialisten en Liberalen. Dan volgden de mededeelingen de Heeren Raadsleden vroegen verbeterin gen alhier en aldaar, welke de Schepenen beloofden. Dan volgde de bespreking der begrooting voor 1931 van stad. Bij ieder artikel van de ontvangsten be knibbelde Heer Missiaen de gevraagde som, zoodat wij tientallen artikels hoor den voorbehouden. Deze niet interessan te bespreking voor het publiek eindigde rond acht uur. BESEXXS N. V. BANK BEURS W I S S E Li Woensdag liet de Bascule zich op ei gen veld kfoppen door de mannen van den Katholieken Kring, die den match wonnen met 25 .punten t^jen 19. Van weerskanten gewone spelers speelleiders- Als«cheidsneehters de H.H. Devos R. V.ierstraete J. Het was slechts na een uur spelens dat de Katholieke Kring ertoe kwam het evenwicht te doen veranderen. De Bas cule het dan reeds op 10-0 gebracht, nen fermen handicap, voorwaar, en nogtans zonder dat de Katholieke Kring slecht speelde. Van dan af wierden. de bezoekers de meerderen ea bleven het tot op 't ein de, tot de zegepraal. Het is op te merken dat het de eerste match is die door een bezoekend peleton gewonnen wordt in de Bascule. Woensdag naast gaat de Coöperatieve naar 't Postje. De Coornannen ..aange wakkerd door hun laatste zegepraal gaan er met moed naartoe. Veel volk wordt verwacht. KLASSEMENT Match. gesp. «Gewonnen iKalh. Kring 4 3 Bascule 3 .2 Statie 3 .1 Coöperatieve 3 ;1 Postje 3 ;1 Een die etr «was. Tijdens .de laatste zitting van de'Ge meenteraad .heeft Meester Leuridan <9ns het genoegen gedaan eens tegen het Ypersehe Volk in het harnas te vlie gen. Voor zijne .gtootsprekerij deinzen we niet terug en daarvan zijn we nog niet [vervaard. In ons relaas van de Gemeenteraad zitting van 17 November hadden wij het incident verteld van de bedienden van het Stadhuis die van uit de zaal van het Schepencollege met de,,. Gemeenteraad den aap aan het houden waren. Nationalist Leuridan heeft het goed gevonden zijne maatjes van het Stadhuis te verdedigen... en hen in hunne belache lijke en... onnoozele positie te verhelpen. En we zijn dus gerechtigd ons af te vragen indien de Nationalisten het Stad- huispersoneel ook reeds...«genoyauteerd» hebben. Eenieder mag z'n politiek ge dacht hebben maar onze meening is dat bedienden van eenen openbaren dienst, daar ze van alleman's centen vreten, de .kiesheid moeten hebben om aan hunne politieke driften in het openbaar eene sou reine te leggen. Twee prachtige beelden kunstwerk an Sinia, Gent werden deze week langebracht en bekleeden de nissen van ins Doxaal. Het eene, links, stelt koning David l'oor, den dichter van de meeste psalmen Pit het Oud-Testament. Het tweede beeld stelt de H. Cecilia •oor (derde eeuw), de geliefde patrones kan de muziek. Ons orgel is in de maak een over- mlijk instrument die binnen enkele "aanden zal gereed zijn. Ten gevolge van de ongehoorde schan dalen welke er voorvielen, heeft de poli- ieene herberg gesloten, gelegen langs bn steenweg naar Boesinghe. Deze maat hei, van zedelijke kuisch, zal de goed- 'êuring van alle weldenkende lieden ver erven. I Is benoemd tot pastor te Oostvleteren, Pvervanging van E. H. Baelde, die zijn tF'tsiag neemt, E. H. Schottey, tegen- Otordig pastor te Oostveld (Oedelem) 1 pastor te Oostveld, E. H. Lauwers, 'derpastor te Lichtervelde, tot pastor te ^hille, E. H. Dewulf, onderpastor te "*-gbem. Wij hebben reeds vroeger erop gewe zen dat er hoofdzakelijk twee soorten van Vlamingen zijn. Vooreerst Belgische Vlamingen, die zonder andere hoogere belangen uit het oog ie'verliezen, trach- ten Vlaanderen schoon en groot te doen I gedijen, broederlijk gerugsteund door Wallonië, in de omlijsting van een vrij en onafhankelijk België Vlamingen die overtuigd zijn dat zonder het groote Va derland, het kleine;aioet kwijnen, en die daarom eerbiedig buigen voor nationale vlagen lied, en voor 't koninklijk gezag. Daarbij zijn er ook Duitsche Vlamingen die wetens of onwetens, onder voorwend sel van «Vlaamsch», slechts de verdeeld- heidspolitiek van Von Bissing hier voort zetten die het Bolchevisme huldigen op taalgebied en hun argumenten willen in hameren met geweld van knuppels en stokken die niet weten of tenminste ver geten hebben wat ons Vlaamsche volk te lijden had vier jaar lang van de duitsche pinhelmen Vlamingen die Vlaanderen zouden willen losmaken van België en werpen in de klauwen van den duitscben arend die den landverrader Borms op den troon zetten-en verkiezen boven de helden die België en Vlaanderen hebben vrijgevochten die de Vlaamsche feeste lijkheden onteeren en bezoedelen door onvaderlandsche betoogingen en durven zingenen roepen dat zij slechte Belgen willen wezen en blijven Vlamingen, die te weinig bekend met onze nationale ge schiedenis, zich niet schamen te zingen van Oranje boven en diensvolgens Jantje Kaas, den verdrukker van ons vlaamsche volk, verkiezen boven ons vorstenhuis en onzen koning Albrecht, die België en Vlaanderen diep in zijn her- te draagt. Welnu, 't is onder die Duitsche Vla mingen dat wij de vasdalen moeten zoe ken die, wandelend op het voetspoor der duitsche barbaren, hunaen;haattegen hun vaderland willen botvieren! «op een on schuldig boompje, omdat het «een zinne Beeld is van België's en Viaanderens vrij heid. Zoo.die nachthelden maemen eene edele zaak te verdedigen en doarhun ver- woestingwetk eene schoone daad te ple gen, waarom., lijk lage en laffe haadieten hun heldenmoed verbergen in het nachte lijk duister Ten anderen, wat willen zij looneis en bewijzen met hun heiligschendend ver- woestingswerk Dat zij protest aanteeke nen tegen de bevrijding van België en Vlaanderen en dat zij Vlaanderen liever hadden Duitsch gezien Aardige VJaamschgezindheid Zij roepen met hun keel meer dan met hun hert In Vlaan deren Vlaamsch en spannen zich aan om het program der Duitsche heersch- zucht te verwezenlijken In Vlaanderen Duitsch Men zal wel huichelend opwerpen Wij willen Vlaanderen niet aan Duitsch- land, maar vereenigd met Holland. Wel nu, blind en doof zijn zij die niet hooren en zien dat Holland niet enkel met hert en ziel verknecht en verknocht is aan Duitschland, maar ook gereed ligt om opgeslorpt te worden door het Over- Rhijnsche Pangermanisme dat is het veroveringsplan waarmede Duitschland zoekt al de volkeren die Germaan.sch (Duitsch, Nederlandsch, Vlaamsch) spre ken tot een rijk te vereenigen, natuurlijk onder den ijzeren hiel van het oorlogzuch tig Pruisen. Dat plan kan niet uitgevoerd worden eer dat Frankrijk verpletterd is en Engeland schadeloos gemaakt. Dan zou Vlaanderen alleszins losgemaakt worden van België en te zamen met Hol land verduitscht worden. Konden zij spreken, die zoo heldhaftig sneuvelcen voor hun vaderland, zij zou den een banvloek werpen op die landver raders, die wenschen en zoeken hun edel moedig bevrijdingswerk te verijdelen en willen Vlaanderen's en Belgie's vrijheid verpanden, onder het schijnheilig voor wendsel van.... Vlaanderen te redden. Want wel daarom onteeren zij de Bei- gische vlag daarom miskennen zij onzen e felmoedigen koning Albert daarom pogen zij ons nationaal lied te ver- dooven door den Vlaamschen Leeuw, die zij als oproerzang misbruiken daarom verlagen zij zich tot straatschenderij en dulden niet dat er Vlamingen zijn die an- ders denken dan zij en hun dankbaarheid jegens de heldhaftige verdedigers van België's en Viaanderens vrijheid zoeken aanschouwelijk en levendig voor te stel len door den vrijheidsboom, die spreken moet aan de nageslachten. Arme vrijheidsboom, verheven zinne beeld eener zoo edele zaak, en die niet ontsnappen kunt aan de onteering van honden met vier... en twee pooten in mi wii i 1111 ft 11 'ii i r i' i r r, 0, t Wij vernemen uit Luik het afsterven Nuyt... Brunoo, va® Gheluwe, die van Mevrouw Jeanne Lagrange. Zn was op weg znnde met twee kameraden, een J J de echtgenoote van Heer Dr ules Lagran- steen door de pare-buse van een aankc- J ge, vroeger in onze stad woonachtig en menden auto geworpen had, wordt voor u 'sinds den ooplog te Luik gevestigd. Wil dit feit tot 1 maand gevang en 26 fr. boe- te of 8 dagen veroordeeld, voorwaarde lijk gedurende 5 jaar. Daarbij wordt hij veroordeeld om 641.50 fr. ten titel van ■•schadevergoeding te betalen aan den autovoerder, die zich ate burgerlijke par tij had aangesteld, en 600 fr. eveneens ten titel van schadevergoeding aan eene inzittende vrouw te betalen, voor zedelij ke schade onderstaan. De kosten van aanstelling der twee burgerlijke partijen vallen ook ten laste van den betichte. Vankem... Maurits van Vlanier- tinghe, dronken zijnde had zich in de Statiestraat te Yper op het gaanpad te slapen gelegd. De j^itie vond hem daar liggen en leidde hem op. Langs de weg kwant hij tegen de agenten in opstand en beleedigde ze. Voor smaad werd hij tot 50 fr. boete of 15 dagen gevang veroor deeld, voorwaardelijk gedurende 5 jaar voor dronkenschap tot 15 fr. of 3 dagen en om niet in bezit te zijn zijner eenzel- «vigheidskaart tot 5 fx. of 1 dag. Deze twee laatste straffen voorwaardelijk ge durende 1 jaar. Tite... Roger van Gheluwe, ver volgd voor dronkenschap en sm^ad aan den veldwachter, wordt voor het le feit lot 15 fr. of 3 dagen, voor het 2U feit tot 26 fr. of 8 dagen veroordeeld, voorwaar delijk gedurende 1 jaar voor de politie- straf en 3 jaar voor de «korrektionneele straf. Vande... Floris en Vanh... .Richard van Becelaere, kwamen in ruzie ,en ge-, rockten.handgemeen zij worden elk tot 8 dagen .en 26 fr. of 8 dagen veroordeeld voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Terwijl' zij aan .den slag waren, stonden hunne, kameraden daaromtrent. Op een gegeven oogenblik .wilde een dezer de vechtenden scheiden, doch zekere Lag... Achiel, ook van Becelaere, wilde daarvan niet hooren^ en verklaarde Jxem de zaak te zullen aan trekken zoo ,e.r iemand tusschenkwam Ter zei ver tijde bracht hij aan een der bijzijnden eene gevaarlijke steek toe. Volgens de verklaring van de burgerlijke partij zegde deze zeker niet mis te zijn met de lengte van die steek aan te geven als zijnde 7 ctm. en de diepte ervan 7 centimeters en..... 30 milli meters (begrijpe wie kan). Het slachtoffer zal zich heel zeker nooit meer van den linkerarm kunnen bedienen. Om deze reden vroeg de burgerlijke partij vooralsnu, ten titel van schadevergoeding betaling eener som van 2437 fr, 88 en vroeg tevens aan de rechtbank het voor behoud te willen akteeren, voor wat de toekomst aangaat. Het openbaar mini sterie vroeg en bad zelfs de rechtbank eene zware straf op den laffen aanrander toe te passen. De rechtbank veroordeelde Lag... tot 5 maanden gevangen 26 fr. of 8 dagen, zonder voor waarde, tot het betalen der som door de burgerlijke partij der som door haar ten titel van de schadevergoeding ge vraagd, en gaf aan deze akte van het voorbehoud door haar, voor wat de toe. komst aangaat, gemaakt bieden hem en zijn familie onze oprechte rouwbetuigingen. Op 1 Dec. is aan de liefde van haar ouders ontnomen geweest Mejuff. Anne- Marie Struye, 3 maandig dochtertje van Heer en Mevr. Paul Struye. De lijkdienst en begrafenis hebben plaats gehad te Ma- riakerke-bij-Gent den 4 Dec. De diep getroffen ouders, alsook Heer en Mevr. Felix Struye verzekeren wij van onze innige deelneming. Dinsdag 2 December, om 10 ure, werd in St Maartenskerk, te midden eenen overgrooten toeloop van volk, plechtig geuitveerd Het Ypersche Volk biedt de farni- lien Vandeputte en Vermeersch, de verze kering aan zijner rechtzinnigste deelne ming. thans Beterstraat, 22Yper zal in 't korf «overgebracht worden naar de Van heden af y«erkoop met 10 ver mindering op alle Behangersartikelen. De Medalie van het Eeuwfeest wordt ten. toegekend aan den Heer Deponthieu.j Senator en aan den Heer Brutsaert,Volks vertegenwoordiger. Onze hertelijkste gelukwenschen. Wij verv-aardigen alle bouwartikelen, artikelen voor aannemer-s, mskanieke stukken, roosters, or nement-artikelen, enz... enz... SPOEDIGE BEDIENING VERZORGDE UITVOERING ZEER MATIGE PRIJZEN. Alle Vtasmachienen - Schaafbanken - Automatieeren van alle weefgetouwen: beste en goedkoopte stelsel. verhooi 35; luzernehooi 40; voederbeeten 4.00; ruw vlas 25; klaverzaad 6.00; boter 22-23; eieren 1.20; eieren van eenden 1.25. Onze jongens hebben weerom het Kortrijk, 1 Dec. Witte tarwe 80-95; onderspit moeten delven te Torhoutrogge 75-76; haver 75-76; paardeboonen 150; 't is waar dat Bourdeau, Verleure en ffst 65; tarwebloem 156; inlandsche zemelen r 86; gorte zemelen 92; hooi 35-40; strooi 20- Maton afwezig waren, maar daarmee 22; aardappeien 40-62; voederbeeten 4.50; zijn de puntjes gaan vliegen. Zondag Turksche tarwe Plata 80; id. Cinquantino is er geen match, tracht U eens goed 110; vreemd lijnzaad 195; inladsch lijnzaad te trainen, want Roeselaere die op be- 175jnlandsch koolzaad, 320inlandsche lijn- i li-, zaadkoeken 140; Amerikaansche lijnzaad- zoek zal komen hij een week, begint koggen 142; koolzaadkoeken 90; lijnzaadolie op dreef te komen en die match moe- 402; koolzaadolie 510; vlas der Leie 35-110; ten wij absoluut winnen. De groote wit vlas 900-2200; vlas op den grond geroot schok had plaats te Meenen waar 650-900; ruw werk 40-110; oude suikerijboo- TT 1 r\ 9 nen 75; nieuwe ld. 90. Heyst een verassende 0-3 overwinning VEEMARKT Te koop gestelde dieren uit het verie vist te slepen, de kust 2«j^. koeien, den kilo op voet, 7.75; 108 mannen zitten er goed voor. De Ise- vaarzen 8.75; 14 ossen 8.75; 20 stieren 8.25. ghemsche schutters waren in een hes- Boter 24-27; eieren 1-1.20. ten dag en lapten eventjes 6 ballen in I Dixmude, 1 Dec. Boter 20-22; eieren Sweveghem's netten; Iseghem is waarlijk nog niet huiten kans voor promotie! Kortrijk Sport had het heel lastig tegen het heroplevend Roe selaere (1-2); komen de wit-zwarten er in. of is liet Kortrijk dat verflauwd? Misschien is er wel iets van langs heide kanten. W'aereghem ging te Moeskroen een puntje halen (1-1). wijl Daring en Stade, lijk voorzien, oj) Thielt en St Kruis wisten de bo venhand te nemen. Zondag zijn er geen matchen ter gelegenheid van de Frankrijk-Belgie wedstrijd die te Pa rijs doorgaat. Waarschijnlijk zullen er eenige uitgestelde ontmoetingen ge speeld worden. De Specialers bevochten met me dehulp van Rourdeau een 4-3 over winning op F. C. Pop. 't Is nu de 3" opeenvolgden overwinning; zouden zij onklopbaar worden Bewijs dit eens, Specialers, tegen Wevelghem die op bezoek komt. Voor de Juniors was de match te en Waereghem een goede schiet oefening (10-0) en of ze zich deugd edaan hebbenKortrijk Sport en Stade staan nu met 12 punten en Cer- cle volgt met 10 punten. Jongens alles is mogelijk; goed getraind dus! Of ge Zondag moet spelen weet ik nog niet, maar in alle geval, indien het zoo is, verwacht ik een schoone zege van 1.14-1.16; aardappelen 40-45; tarwe 85; rog ge 75; haver 75-80; strooi 225; hooi 300-400. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick, DONDERDAG 15 JANUARI 1931 te 2 u. namiddag, ter Gehoorzaal van het Vredegerecht te Wervick OPENBARE VERKOOPING van ZES SCHOONE WOONHUIZEN te Wervick, gelegen: Statieplein, Nrs 20 en 21; Toekomststraat, Nrs 2, 4 en 6 en Speye- straat, Nr 15. Ten deele vrij van gebruik. Zie plakbrieven. uwentwege te Waereghem. YPRIANA. Abonneert u op uiesi - uiaamsciis Voor nadere inlichtingen, wend U tot den Gewestelijken Agent MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKING genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor-Specialist A. DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885. DIPLOMAS GOUDEN MEDALIES Tentoonstelling Luik en Antwerpen 1930 Ziehier bewijzen M. Henri Mestdagh, 327, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. M. J.-B. Vandenhouten, landbouwer te Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk teekenaar en Mesure Bertha, z. b., te Yper. St-Jans-Molenbeek, was na twee opeiaties I van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar imrnmmw d0or ons corselet genezen. BURGERSTAND VAN YPER, van 27 November tot 3 December 1930. Geboorten. Hullaert Clara, Lindendreef. Jans Chistiana. Surmont de Volsberghe- straat Menu Gilberte. Wenninckstr. Morel Georges en Blanche, Kanonweg. Bultinck Thérèse, Eigenheerdstraat. Overlijdens. Vermeersch Victorina. 69 j., z.b., echtg. Vandeputte Charles, Bruggestw. Debeir Maurice, 1 m., Zonnebekestw. Huwelijken. Titeca Oscar, fabriekwerker te Zillebeke en Lescouwier Maria, id. Ge- j Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar genezen van zware navelbreuk. Yper. 29 Nov. Tarwe 82-84; koolzaad M. Welvaart, gehucht Gravinne-te-Mid- 320-330; klaverzaad 1600-1900; rogge 74-77delburg (Vlaanderen), genezen van zak- boekweit 214-218; haver 74-76; brouwers- breuk. gerst 95-100; voedergerst 79-80: erwten 215-j M Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- 218; bloem; 162-165; maïs 77-80; paardeboo- gen zjjn jongen genezen op 4 maanden van nen 136-139; gruis 63-66; zemelen 99-102; dubbei breuk lijnzaadmeel 150-152; lijnzaadkoeken 136- 139; aardappelen 45-55; boter 23.50-24.50; G Desmet, 19, Sergeant Debruynes.r., eieren 1.20-1.22; biggen 150-210;, 7.00 den te Cureghem, genezen van dubbel breuk, kilo; strooi 25-30; hooi 25-35; ruw vlas 40-80; MAAGZAKKING: G. Fastre. machiniste voederbeeten 40-50. op den spoorweg, 52. Avendoorenstraat, Roeselare, 2 Dec. Oude tarwe 130; nieu- JWenen- jja 10 jaar lijden der maag yo,- we id. 85; oude rogge 72; nieuwe id 70; oude gezakt vindt verlossing door ons toe- ha ver 95; nieuwe id. 75; weidehooi 32; kla- stel' eet drinkt zonder stoornis, doet zijn verhooi 45; luzernehooi 50; erwten 125; paar- we zonder ongemak. deboonen 135; ammoniak 150; lijnmeel 145; WILT GIJ gelijk duizenden die onze me- oud vlas in strooi 95; geakkerd vlas in strooi thode hebben aangenomen hulp, verlossing 110; eieren 1.10 en 0.90; boter 22; aardappe bekomen, eerlijk en rechtzinnig behandeld len: Geldersche muizen 60; industrie 45; worden zonder kwakzalverijen of valsche klaverzaad 1700; haverstrooi 15; roggestrooi beloften, en mits matige prijs en alle 17; tarwe strooi 20; oude chicoreiboonen, WAARBORG! beschikbaar 76; nieuwe id. 90; voedergerst Brengt ons een bezoek dat kosteloos is 83; wmtergerst 90; tabak (.00-8.00; lijnzaad- en v tot niets verplicht, van 9 tot 2 ure te: olie 405; koolzaadolie 500; nitraten 153; lijn- zaad 155; cvanamide 118.50; viggens 8.00 den YPER, V en 3" Zaterdag der maand, kilo: halfgesuikerde voederbeeten 40. Hotel du Nord 63, Statiestr. Yeurnc. 3 Dec. Tpj-we 90: rogge 80; rkoï3TD I IkT 9e Ae haver 72; lentegerst 82: wintergerst 105; ,en 4 Maandag, voedergerst 75; erwten 180; paardeboonen «Hotel des rlandres», statie. 140: aardappelen 50; tarwestrooi 20; rogge- Uitlegboekjes op vraagRue de la Meuse, strooi 18; haverstrooi 18; weidehooi 30; kla- Brussel.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3