llm hier en elders. De Vreemdeling Lesiigen op KypomseH Een Automobiel 'voor niet BANQUE DE COURTRAI Ie Yper Zielmis GARAGE DEVOS DEWANCKEL GRONDKBEDIET VRH BEÜGIE grond, enz., en voor bet bouwen van huizen. VOORDEELIGE VOORWAARDEN. Grondschuldbrieven op 5 en 10 jaar termijn. Voordeellge intrest. Moerstraat, 19, Brugge. üecningen op eerste hypotheken. Plaatsingen op de Spaarkas. Het toevertrouwd geld wordt uitsluitelijk gebruikt voor hypothekaire leeningen bij voorkeur in West-Viaanderen. De Maatschappij ontzegt zich alle andere werkzaamheden. Ltoat ÜU3 geld in CDest=Qlaandepen. M. JEROME DAVID, Gemeente-Sekretaris, te Brielen. Een ontwerp van verbetering van de Bellewaertbeek wordt algemeen goedgekeurd. De Heer Minister Vauthier liet bij brieve aan de stad weten dat de som voor de aangenomene bewaarscholen voor schoolbehoeften te gering voor zien was er is 4,00 fr. voorzien. De Heer Burgemeester stalde voor de som te brengen op 6,00 fr. per hoofd. Na eene kleine bekamping van Heer Missiaen werd het voorstel van den Heer Burgemeester aange nomen. In de Mededeelingen las men een brief van den Heer Gouverneur om het budget van stad te vragen. Ook eene mededeeling van Heer Lommez dat de bestendige afvaardiging 1 12 had toegestaan. Heer Vandamme vroeg eenige ka- bienen meer in de zwemplaats. Heer Bonnet vroeg een toezicht over de Beroepsschool. De openbare zitting eindigde om 7 uur. Vrienden en Kennissen worden vriendelijk verzocht verzocht de zie- lemis te willen bijwonen welke op Zonday 7 Juni, om 0 uur, in Sint Ni- klaaskerk zal opgedragen worden, tot zielelafenis van de overledene fami- lien LEON CRAYE en BONQUET. NATIONALE STRIJDERSBOND VAN BELGIE AFDEELING KEMMEL OP ZONDAG 14 JUNI AANSTAANDE, viert de afdeeling Kemmel de plechtige inhuldiging' van haar Vaandel. Het moet de grootste dag zijn der be storming van den Kemmelberg door de N.S.B.-ëers. Aan U allen, beste makkers, Welkom! FEESTWIJZER: Om 10 uur: Hoogmis tot nagedachtenis der gesneuvelden en verongelukte burgers, met gelegenheidssermoen door een Eerw. Heer Oud-Legeraalmoezenier. Om 2 uur: Vorming van den Stoet aan de Polkahoek. Om 2.30 uur: Optocht naar de dorpplaats. Om 3 uur: Aan de kiosk Welkomsgroet. Feestreden door de Makkers De Praetere, Seeldrayers en Vierstraete. Onmiddellijk daarna uitreiking' der pre- miën in de herberg -De Vlasbloem», Nieuw- straat. Om 4 uur: Koncei-ten door de deelne mende muziekmaatschappijen. Om 4.30 uur: Bestorming van den Kem melberg. Om 5.30 uur: Turnoefening' op de dorp plaats. Bijzondere trams uit Yper en Waasten om 1.30. Voor de terugreis aansluiting op den spoorweg. Toetredingskaart sturen aan den Schrij ver vóór den 10 Juni. Het Bestuur. YPER. Stier in het politiebureel gevangen. Woensdag morgen moest de landbouwer Taverne van Sint Jan bij Yper een stier leveren naar het slachthuis te Yper. Daaromtrent aangekomen ontsnapte het dier aan zijnen geleider, trok eenige straten door, bracht zelf een Mengelwerk van Het Ypersche Volk 10. door CAMILLE VERVARCKE Dit aanbod hangt geenszins van den uitslag van een wedstrijd af, waar de kansen uiterst gering en bijna begoochelend zijn. Schrijft ons om alle aanvullende inlichtingen te bekomen, want Gij kunt de gelukkige bezitter worden van «*-•.' nieuwe FORD, die volgens uwe noodwendigheden zal zijn. Het sierlijk, moderne en gemakke'.i -Lrijtttig, dat U ZELF zult geko zen hebben, of de kamion die aan UWEN1.* DIENST voor het vervoer van 500 kgr., 1.500 kgr., 2.000 kgr. of 3.000 k-zal beantwoorden. Vele personen hebben zeer dikwijls eepe werkelijke noodwendigheid aan een automobiel; zij stellen er slechts den aankoop van uit voor tijdelijke private redenen. Hoe meer spoed gij er zult bij zetign om ons uw Naam en Woonst te laten kennen, met aanduiding van het g?wenschte model, hoe meer Gij uwq persoonlijke kansen zult vergrooten. Tel. 55 YPER Tel. 55 OFFICIEELE VEI9JEELFRS bezoek aan de werken van het bel fort, om eindelijk in den koer van het politiebureel te recht te komen, alwaar hij doodgeschoten wierd. Ge lukkig had het dier noch groote schade noch ongelukken teweegge bracht. Bezoek. Zaterdag kregen wij het bezoek van de liberale Asso ciation van Oldham bij Manchester (Engeland). Nadat zij de merkwaar digheden onzer stad hadden bezich tigd, kwamen zij om 12 .V uur aan het Engelsch gedenkteeken. Daar had een dienst plaats waar benevens vele landgenooten ook onze heer bur gemeester, adv. Butaye en M. Van- denbraambussche tegenwoordig wa ren. Na het noenmaal bezochten ze het voormalige front en verlieten 's avonds laat de stad om met de boot uit Duinkerke te vertrekken. Doodelijk auto-ongeval. Dingdag avond omstreeks 7 uur be vond de genaamde Vereecke van St Jan bij Yper zich per rijwiel op de Meenensteenweg. Vereecke kwam uit de richting van Yper. Aan de kruis- kalsijde gekomen zwenkte hij naar links, doch zonder eerst de noodige voorzorgen genomen te hebben, die elke verandering van richting op legt. Dit werd noodlottig voor Ver eecke, want een autogeleider die den wielrijder op korten afstand Volgde reed dezen aan met het ongelukkig gevolg dat Vereecke op den slag ge dood wierd. De ongelukkige Vereecke werd met den auto van het Rood- Kruis naar het hospitaal van Yper overgebracht. Het parket is ter plaats geweest om onderzoek aan gaande dit doodelijk ongeval te doen. Botsing. Eenige minuten voor 12 uur kwam de heer Simoens, suikerbakker, de Markt afgereden te weeg naar huis, toen dokter Vand. de Rijsselstraat kwam uitgehold. Sluiten hielp hier niet. De twee auto's waren deerlijk beschadigd en zelfs een derde die daar voor een gasthof stond mocht ook nog van de schade mededeelen. Een onderzoek werd ingesteld. Kuisch. Wederom heeft de policie een kuisch gedaan. De inwo ners van een koffiehuis werden vroe ger reeds veroordeeld tot het sluiten van hun huis doch gingen in beroep en zagen daar hunne straf bekrach tigd. Het huis werd voor goed geslo ten. Ook de herberg 1'Academie in de O. L. Vrouwstraat werd om de zelfde reden door het schepencollege gesloten. Landlooper. Maandag avond werd Edmond Pleyl,- geboren te Weenen, Oostenrijk, oud 22 jaar, alhier aangehouden, daar hij geen middels van bestaan had. Hij werd ter beschikking van de regeering ge steld. Gouden Bruiloft. Dinsdag vierden Louis Logier en Clemence Windels hun gou den bruiloft. Om 9 ure had de plechtige mis van dankzegging' plaats in de kerk van Sint- Pieters, door vele vrienden en kennissen van de jubilarissen bijgewoond. Na het Te Deum en de gelukwenschingen van E. H. Bonte, pastoor der parochie, ontvingen zij aan de kerkdeur menige schoone bloemtuilen. Per rijtuig en autobus ging het nu naar het stad huis. Nadat de ouderlingen door den heer burgemeester geluk gewenscht werden, moch ten ze de gebruikelijke geschenken in ont vangst nemen, 's Noens vergaderde heel de familie aan den feestdisch en tot laat in den avond ging het er leutig en vreugdig. Onder de afstammelingen telde men zes eere-kommuniekanten. 's Avonds werd een luchtbal opgestoken. Heel de buurt feestte mee. Werkloozen. Het getal werkloozen dat twee weken geleden merkelijk geslonken was (180) is wederom, ten gevolge der sta king in 't Noorden van Frankrijk, geklommen tot 310. Aanhouding. Zondag avond, rond 11 uur, doolde Camiel Grosse van Poperinghe, oud 26 jaar, een weinig beschonken op de Statieplaats rond. Aan den Continental een velo ziende staan, welke hij meende niet bewaakt te zijn, nam hij de gelegen heid te baat om deze weg te nemen en was er reeds opgesprongen om te vertrekken. Ongelukkiglijk voor hem rel aan. De policie werd opgebeld en de verbruikers hadden het gezien, sprongen buiten en hielden den ke- De brief moest voor hem hoogst be langrijk zijn, want terwijl hij hem snelli.ik las, ontsnapte hem nu en dan een halfluide kreet van verrassing. Van zoohaast hij gedaan had met lezen trok hij zoo snel mogelijk een overjas aan, en kleedde zich verder om uit te gaan. Beneden zegde hij aan de weerdin, dat hij misschien maar laat ging naar huis komen. Dan trok hij door het stadje, en kwam welhaast in den woudweg, die naar de villa Van Leeren leidde, en dien hij sedert eenige dagen niet meer bewandeld had. Maar nu wandelde hij niet, hij scheen als gejaagd en ging met groo te rasche schreden vooruit. Het was duidelijk te bemerken, dat hij niet te vroeg aan het doel van zij n uitstap je kon komen. Als hij eindelijk tusschen het loo- ver, de muren der villa zag oprijzen, vertraagde hij zijnen stap. Hij nam zijnen hoed in de hand en vaagde zich met zijnen zakdoek het zwee- tende voorhoofd af, als om zich wat te verkoelen, zoo wandelde hij zeer langzaam tot aan de villa. Hij vroeg aan den dienaar, die de poort kwam openen, indien mijnheer Van Leeren sprekelijk was, en kreeg voor antwoord, dat die heer uitgere den was. En wanneer zal hij terugkee- ren? vroeg Brown, als geheel onte vreden over die vertraging. De dienaar antwoordde, dat hij daarover niets kon zeggen, aangezien mijnheer zelf er niets van te kennen gegeven had. Wilt gij op de terugkomst van mijnheer wachten? ging de knecht voort. Zoo bid ik u binnen te komen. Het is bijna vijf ure, en over den zessen blijft mijnheer zelden uit. Ten andere in huis zult gij gezelschap vin den, mijnheer Richter bevindt zich bij de juffer. De jonge heer Richter bevindt zich alleen bij mejuffer Leonie? be merkte Brown, terwijl hij de bewij zen zijner ontevredenheid niet kon verduiken. De knecht zegde, dat er kwestie was van den ouden heer Richter. Dan bezon Brown zich een oogenblik en sprak eindelijk: Het is goed, ik zal hier blijven. Toon mij den weg. Hij werd in de kleine plaats geleid, waar hij vroeger den verongelukt; n Richter gebracht had. Gelief hier een oogenblik te wachten, mijnheer, sprak de dienaar, tot dat ik mejuffer van uwe komst verwittigd heb. Het duurde tamelijk lang eer deze terugkeerde met het bericht, dat me juffer Leonie hare kamer verlaten had, en met den heer Richter in het park wandelde. Zij had gezegd dat het haar veel vermaak zou doen, in dien de heer Brown zich bij het ge zelschap wilde begeven. In het park, waar de dienaar hem leidde, zag Brown welhaast tusschen de boomen de prachtige gestalte van Leonie, die met den heer Richter hem langzaam te gemoet kwam. Beide personen keken op: eene vrcolijke uitdrukking verhelderde Leonie's gelaat, en Richter riep le vendig en met eene schijnbare her- telijkheid hem tegen: Zie, daar is mijnheer Brown! Wij scheiden nog maar van elkander, wie zou gedacht hebben dat wij ons hier, in deze afgelegene plaats, zoo gauw weder zouden ontmoeten. Zulks verwachtte ik in 't geheel niet, hadt gij gezegd, dat gij van zin waart u naar de villa te begeven zoo zou ik u met vreugde eene plaats in mijn rijtuig aangeboden hebben. Brown antwoordde niets op deze woorden. Intusschen was hij bij de-personen gekomen, hij sloeg voor juffer Leonie zeer diep zijnen hoed af, en maakte eene beleefde buiging voor den heer Richter. Dat deze laat ste hein de hand toereikte, scheen Browri niet te bemerken, zich tot Leo nie wendend, sprak hij op vroolijken toon Gij zult het mij vergeven, hoop ik, dat ik zoo onbescheiden ben u hier tot in dit park te volgen. Gij moet we ten. dat ik iets zeer gewichtigs met nam den vreemdeling in ontvangst. Proces-verbaal werd opgemaakt. POPERINGHE. Eeremis. Maandag ten 10 1 uur heeft E. H. Jozef Laconte in Sint-Bertinuskerk zijne plechtige eeremis opgedragen. Jubelfeest. De congregatie der jonge dochters hebben het gou den jubileum van 50 jaar congrega- niste gevierd va li 17 leden waar onder de achtbare prefekte die 25 mar deel maakt van het bestuur. 0.4910.51; biggen 110-150, den kilo 5.00; strooi 24-28; hooi 35-39: ruw vlas 35-45; voeder- beeten 25-35. Studie van den Deurwaarder FLAMEY te Yper DOOR STERFGEVAL BURGERSTAND VAN YPER, van 28 Mei tot 4 Mei 1931. Gbeoorten. Yde Maria, Rijsselsteen- v eg, 14. Brutsaert Roland, Hondstr.. 21. Vandermeersch Jacqueline, idem. Lou- wagie Maria, Zillebekestraat. Overlijdens. Glorie Engel, .71 j., z. b., echtg. Titeca Maria, Rijke Klarenstraat. Knockaert Antoinette, 8 j., Bruggesteenweg. Huwelijken. Maselis Arthur, fabriek werker te Bcesinghe en Ghesquiere Felicie, fabriekwerkstfcr, te Yper. De Plancke Edouard. meester-steenhouwer en Vereecke Maria, borduurster, te Yper. MARKTPRIJZEN Yper, 30 Mei. Tarwe 96-98; koolzaad 222-224; klaverzaad 1500; rogge 81-85; boek weit 210-212; haver 97-99; brouwersgerst 128-130; voedergerst 99-102; erwten 208-212; bloem 122-124; maïs 73-75; paardeboonen 117-120; gruis 72-74; zemelen 101-104; lijn- zaadmeel 125-128; lijnzaadkosken 112-115; aardappelen 60-75; boter 18-19.50; eieren Openbare Vrijwillige Verknoping van MEUBELS EN MOBILAIRE VOORWERPEN TE YPER OP MAANDAG 15 JUNI 1931 om 1 u. zeer stipt namiddag, zal den deurwaarder Paul Flamey, Lom baardstraat, 3, te Yper, overgaan ten huize Nr 15 der Neerstraat (Dixmudepoort) tot de openbare verkooping der volgende meubels en mobilaire voorwerpen, te weten: Buffet, kas, tafel, slaapkamer, regulateur, koffer, wollert matrassen, kleeren, linnen, beddegoed en sarjen, alsook nog kaders, beelden, vazen, keukengerief, enz... Gewone voorwaarden en gereed geld. Studie van den Notaris ERNEST DE COCK te Yper OP MAANDAG 15 JUNI 1931 om 2 v u. zeer stipt namiddag, in 't Hotel Skindles Statieplaats, Yper INSTEL met- PREMIE van een schoon RENTENIERSHUIS te Yper, Maloulaan, Nr 10, groot 2 a. 25 ca. met aan- hoorigheden en hof. Stadswater, citernewater en electriciteit. Vrij van gebruik. Ingenottreding met de geldtelling. Naamlooze Vennootschap gesticht in 1835. op huizen, pachthoven, Voor alle inlichtingen wend U tot de -«O»- Voor nadere inlichtingen, wend U tot den Gewestelijken Agent mijnheer uw vader te bespreken heb, en op de aanrading van eenen uwer dienaars heb ik besloten zijne terug komst hier af te wachten. In deze om standigheden zou ik het van mij nentwege voor onbeleefd gerekend hebben, mij niet aanstonds bij de te genwoordige meesteres der vila te doen aanmelden. Leonie antwoordde heel vriende lijk: Van onbescheidenheid kan hier geen kwestie zijn, aangezien ik u Ver zocht heb ons gezelschap te houden. Ten andere op vader zult gij heden te vergeefs wachten. Hij is naar Ant werpen, naar zijnen bankier en keert eerst morgen avond terug. Dat is hoogst noodlottig voor mij, riep Brown uit met eene zoo gramstorige uitdrukking, dat Leonie en Richter hem gansch verwonderd aanstaarden. Oogenblikkelijk echter verdween alle spoor van kwaadheid van zijn wezen, en glimlachend ging hij voort: Vergeef mij mijne heftigheid, mejuffer. Ieder mensch heeft zijne zwakheden, en mijne grootste bestaat in mijn eenigszins oploopend karak ter het gebeurt soms, dat eene klei nigheid, mij in eene schrikkelijke gramschap opjaagt. Hetgeen ik met mijnheer uwen vader te verhandelen heb is voorzeker gewichtig, maar het kan toch wer een paar dagen uitge steld worden. Ik kan de menschen, die zich in gramschap kunnen stellen heel wel lijden, wierp Richter in. Over het al gemeen zijn deze eerlijk en openher- tig, en kunnen gewoonlijk, noch hui chelen, noch bedriegen. Daarin kan ik u niet ten 'volle gelijk geven, merkte Brown rustig aan. Ik" heb; reeds véle Ti eden gekend, die oploopend van karakter waren, maar daarom niet moesten onder doen voor de slimste bedriegers en schurken. Men kan ook zeer driftig van aard zijn, en nogtans zijn waar karakter onder eene schijnheilige en rustige houding verbergen, wel te verstaan voor zoo lang een niet al te prikkelbaar punt op het tapijt komt. Dat kan zeer wel gebeuren, sprak Leonie, maar ik zou toch dur ven wedden, dat gij daartoe niet in staat zijt, heer Brown. Mijnheer Richter heeft dat voorzeker ook ge meend, als hij die bemerking maak te. Een lichte blos vertoonde zich bij die woorden op het wezen van Brow n, en eenigszins gedwongen antwoordde hij De goede meening, welke gij van mij hebt, is ten uiterste vleie id voor mij. Maar ik moet bekennen, dat ik niet ijzersterk overtuigd ben dat ik altijd handel en spreek zooals ik denk. Indien men zulks letterlijk wil de doordrijven zou- men, mijns i ï- ziens, zich algauw aan .alle gezelscb-p onv;rdragelijk maken. ('t Vervolgt).

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1931 | | pagina 3