Crédit Anversois I de Kaniers in De Hopkwestie Ypersche Kroniek. Dr Brutsaert verded gc de belangen der Landbouwers Antwoord van den Minister ZITDAGEN OntwapeningJaarlijks betaalt Belgie 832 millioen voor bewapening Polen 2~ milliarden; Spanje 3; Duitschland 4Indie 5; Italië 6; Roumenie 7; Frankrijk en England 11 en Soviet» Rusland 14,5! Na e-ene vergadering voor de Kroostrijke Gezinnen, iemand voor gesteld als een phenomeen, bekende dat hij twee maal dertien kinders gehad had. Van meer dan één hu welijk?» werd er ham gevraagd. «Neen» antwoordde hij, «van een huwelijk... Ik had dertien kinders. Het laatste brief. Een jaar later werd er mij nog een kind geboren en ik had vóór dè tweede maal dertien kinderen: Bewijs dat twee maal dertien niet altijd; 26 is. «i N. V. Dixmudestraat, 18. YPER ,8 A N K BEURS I t WISSEL Verleden week Donderdag werd in de Kamer, tijdens ae tfespreking over de crisis, ook de hopkwestie te berde ge bracht. N Onze katholieke volksvertegenwoordiger Dr Brutsaert, verdedigde er de belangen der hopplanters en toonde de middelen ,,&an om verbetering te brengen in den toestand. Wa-laten hier zijne rede volgen: M. de Minister, De boeren beleven slechte dagen. Ik weet dat men U dat niet meet leeren; daarom wil ik de bittere klachten van de vorige sprekers niet herhalen. Maar aan den klaagmuur wil ik enkel het tafe reel "Ophangen van den hopkweek zonder daarvoor, lijk sommige zoogezegde hoppe- kweekers vap de streek, U te beschimpen en hatelijk te maken. In den loop der jaren waren de opeenvolgende, landbouw ministers menschen die een open hert en geest hadden voor de nooden van den landbouw. Gij zult geen afbreuk maken bij uwe voorgangers met den smeekenden boer met een pak slaag van de karwarts van U af te weren. Zulke schandige plakbrieven brengen geen eerde aan den dijk. Ik laat ze over aan ideze die uit de ellende van de boeren onkel politieke munt willen slaan in plaats van ze te trachten uit de groeve op te helpen. De heer Van Dievoet, Minister van Landbouw. Er staat ondergeschreven dat het een affiche was in voorbereiding van de kiezing: van 1933 om geen zegels te moeten betalen,. De heer Brutsaert. Als het zoo is, M. de Minister, het is een pijnlijke inzet. De -toestand van den hoppekweek is oprecht deernisweerdig. de oppervlakte der hoppevelden krimpt in van jaar tot jaar. In 1914 bedroeg ze in ons land 2.600 Ha. In 1919, dus na den oorlog die veel hom melhoven vernielde, 775 Ha. In 1925 1.278 Ha. In 1929 1.235 Ha. In 1930 1.030 Ha. In 1931 650 Ha. In evenredige mate verminderde de uitvoer naar vreemde landen. In 1925 was de uitvoer 17.978 metr. kwin. In 1926 was de uitvoer 14.509 In 1927 was de uitvoer .8.405 In 1928 was de uitvoer 6.501 In 1929 was de uitvoer 2.038 In 1930 was de uitvoer 1.680 Dit jaar .zal de uitvoer nog lager zijn. We voerden uit bijzonderlijk naar Duitschland en Frankrijk. Tegenover dien stseds zakkenden uit voer komt er om reden van het onbedui dend recht'-wan 60 fr. per 100 kil. altijd van langs om meer vreemde hoppe binnen. Invoer in Belgie: In 1925 24.406 metrieke kwintalen. In 1928 29.387 In 1930 32.530 In 1931 zal dien invoer nog hooger zijn. Als wé vaststellen dat er in Belgie on geveer 37.500 metrieke kwintalen hop ver bruikt zijn, waarvan 32.500 vreemde hop, daif komen we tot dien pijnlijken uitslag dat' in ons land- slechts 5.000 m. kw. in- landsche hop meer in de brouwerij ver bruikt zijn. We moeten, wij zijn allemaal daarmee t'akkoord. eerst en vooral beter hoppe kweeken, die,.de brouwer kan gebruiken evenwel als de vreemde en daarnaar stre ven onze boeren. Maar het is onvermijde lijk beschermende maatregelen te nemen ■tegen dien steeds groeienaen invoer. Is het aanneembaar dat de rechten in Belgie blijven op 60 fr. als ze in Frankrijk 4COiiransche fr. bedragen of 560 belg. fr.; in Duitschland 150 Reichsmark bedra gen of 1.275 belg. fr.; ia Tchekoslowakije 700 Kronen of 935 belgische fr.; in" Engeland 8 pond sterling of 1.400 belg. fr.; in Polen 475 zloty of 1.100 belg. fr. AJ de tolrechten in vreemde landen zijn omzeggens prohibitief en hier 't is omzeg gens vrijen ingang open door voor al de uitheemsche hop van geheel de weteld. Vindt gij niet. M. de Minister, dat onzen toestand bespottelijk is. Met wat minach ting moeten dë vreemde mogendheden neerzien op een regeering die zoo de le vensbelangen van een deel van haar boe renbevolking verwaarloosd? Gij zult me zesgen. M. de Minister, dat we door han delscontracten verbonden zijn*. *t Is onge lukkiglijk maar al te waar. maar ik vraag mij af of deze die de handelscontracten hebben opgemaakt wel op de hoogte wa ren en niet de landbouwbelangen hebben geslachtofferd ten bate van de nijveraars, die veel schreeuweriger en wreveliger op treden dan het stille, lijdzame kind van moeder de aarde, We zullen in de toekomst. M. de Minis ter, trachten erbij te zijn om niet eeuwig en ervig de zonden van anderen te moe ten boeten. Al de omringde landen, zei ik zooeven, hebben hooge inkomrechten gelegd, zoo danig dat de invoer van 't is gelijk welke hop, onmogelijk is. Alles komt dan on vermijdelijk naar de eenige matkt die openblijft: t.t_z. Belgie. Duitschland heeft daarenboven het verplichtend verbruik van Duitsche hop ingevoerd sedert 1 Sep tember 1931 en honderden, duizenden marken toelagen verleend om de hop- cultuur te steunen. Tcheco-Slowakije heeft in 1930-"31 20 millioen kronen gebruikt tot valorisatie der hopvoortbrengst. Kortom alle landen zijn om hunne hopcultuur bekommerd. Hier in ons lan, wordt d hop geslacht offerd ten bate van kolen of dergelijke. Thans is er ook spraak van dat Tche co-Slowakije den voorraad hop die verle den jaar werd opgekoci,. zoekt aan den man te brengen. Die massa zal voorzeker zwaar op de hopmarkt wegen. Tusschen Duitschland en Tcheco-Slo- wakije zijn onderhandelingen gaande be treffende eene vermindering van het duitsche toltarief ten bate van Tcheco- Slowakijsche hop die in Duitschland zou worden ingevoerd. Volgens de bladen zou Duitschland een gunstig toltarief van 70 mark in plaats van 150 mark pet 100 kilogr. voor den invoer van de in Duitschland toegelaten hoeveelheden Bo- heemsche hop hebben toegestaan. Tcheco- Slowakijsche hop wordt aan een gunst tarief ook in Frankrijk ingevoerd. En wat gewordt er dan in Belgie van de clausule van de meeste begunstigde natie. Of is ons voorrecht eenvoudig ge negeerd of doodgezwegen! M. de Minister, gij moet een oog in 't zeil houden, niets van onze rechten la ten verbeuren en de boeren helpen met rechten te leggen op vreemde hop. We vragen geen bescherming voor slechte hop, die verdient dat niet, maar sinds jaren ijveren onze hopboeren om betere producten voort te brengen die jammer genoeg niet naar hunne waarde betaald zijn. We vragen van de Regsering. na aan neming van het wetvoorstel dat ik de eer had neer te leggen op 18 Juni 1931 (Nr 218), wij vragen steun voor een op te richten klasseeringsorganisatie en mil de toelagen voor de eerste klas producten, voor prima hop. Boeren en brouwers wiens belangen solidair zijn, zullen er mede ge diend zijn. Men heeft in deze laatste tijden veel gesproken van revalorisatie van tarwe door den maalder te verplichten een deel inlandsche tarwe te gebruiken. Men heeft er van afgezien om de levensduurte in deze benauwelijke tijden niet te verscher pen maar de maatregel is in zijn eigen niet af te keuren en waarom zou men de brouwers niet verplichten volgens de methode voor de tarwe voorzien door het ontwerp Baels 25 inlandsche hop te gebruiken? De brouwerij heeft er alle belang bij dat hop voort in 't binnenland gekweekt worde. Daarom zal ze gaarne een handje toesteken. We vragen aan den Heer Minister van Financiën en gij zult wel zoo goed zijn hem dit over te maken, dat hij de klei ne brouwerijen die meestal inlandsche hop gebruiken, inlandsche gerst ge bruiken zou, bevoordeeligen met een verschillend accijnsrecht te leggen vol gens het belang van de stortingen van graan en suiker. In DuitsCi.land bestaat dat progressief accijnsrecht; waarom zou dat systeem ook in ons land niet toepasselijk zijn? In Noorwegen zijn al de brouwerijen die uitsluitend licht bier brouwen van min dan 2.50 graden van alle accijns rechten ontslagen. Met het gebruik van lichte bieren te bevoordeeligen zullen we niet alleen de hopteelt aanmoedigen maar ook het alcoolisme bestrijden; immers om lichte bieren van hooge gisting te brouwen gebruikt men vooral inlandsche hop terwijl om sterke bieren van lage gisting voort te brengen men bijna uit- sluitelijk tot nog toe want we hopen door betere hop in ons land voort te brengen dat te veranderen uitheem sche hop gebruikt. De heer Vandenbuicke. Dat is wat wij reeds meermaals gevraagd hebben. Ik ben volledig met u t'akkoord. De heer Brutsaert. 'k Dank u wel. Gij ziet het, Mijnheer de Minister, al wat wij vragen is redelijk en billijk, en daarom durven wij op uwen machtigen steun en uw milde hulp rekenen. In de Kamerzitting van Woensdag 2 December gaf de Minister van Landbouw, heer Van Dievoet, volgend antwoord: Wat meer bepaald de hop betreft, werd er in de laatste jaren door zekere landen groote uitbreiding gegeven aan de teelt. Dit had een geweldigen terugslag op de prijzen, zoowel in den vreemde als bij ons. Een vergelijking van de prijzen be wijst zulks Prijs per kilogram in belgische frank. Brussel, belgische hop, Nov. 1931: Aalst, 425: Poperinge, 260. Nurenberg iDuitschland)2 tot 6 Nov.: 213 tot 597. Yougoslaviè: 195 tot 227.5. Randnitz 'Tcheco-Slovakijë)267 tot 299 frank. En nochtans beschermen die landen hun productie door invoerrechten, die soms drie- of viermaal den prijs bedragen die den hopboer in die landen voor zijn waar betaald wordt. In Duitschland is het invoerrecht 1200 fr. In Frankrijk is het invoerrecht 400 fr. In Engeland is het invoerrecht 1,400 fr. In Polen is het invoerrecht 1,100 fr. In Tcheco-Slov. is het invoerrecht 735 fr. Dat het invoerrecht in sommige landen geen invloed heeft op de prijzen komt doordat die landen meer hop uitvoeren dan invoeren. Verschillende landen beperken dan nog hun invoer door een maximum hoeveelheid te bepalen, welke in den vreemde mag aangekocht worden, of nog door hun brouwers te verplichten in de te verwer ken hop een hoog percent inlandsch pro duct te gebruiken. Het gevolg kan niet uitblijven; veel hop die vroeger naar el ders ging. moet een uitweg vinden in Bel gie, wat verdere inzinking moet verwek ken. Onze eerste plicht bestaat hierin de teelt zelve te verbeteren. De heer Butaye. Dit werd reeds ge daan dees jaar, t. t. z. de mannelijke planten werden overal geweerd. De heer Van Dievoet, minister van Landbouw. Er wordt te veel slechte hop geleverd bij gebrek aan teel.zorg. voorna melijk met het oog op de bestrijding der ziekten en de voorbereiding van het pro duct. De hopasten zijn dikwijls niet goed ingericht. Toelagen werden verleend om verbete ring aan dien toesta. te brengen' zon der goede asten, geen goede hop. Onze hopvariëteitc-n gever, nie: alle voldoening. Sedert eenigen tijd, werden verbete- ringsproeven gedaan en de tot nu toe bekomen uitslagen zijn z -t aanmoedi gend. Anoerzijds, slaagt ds teelt er terecht over dat het voortbrengen van betere kwaliteit, wat gewoonlijk gepaard gaat met lagere opbrengst, niet altijd loonend is. omdat de handel weinig verschil maakt tusschen de kwaliteiten. Ik beschik thans over een zeker krediet dat zal kunnen gebruikt worden om pre mies uit te reiken voor de beste balen hop of voor de beste oogsten. Aldus zal de goede kweeker een onmiddellijke ver gelding bekomen voor zijn werk ea zal ook de uande.cht der brouwers meer ge vestigd worden op de goede hop die dan een valorisatie kan genieten. Men zal echter vragen waarom niet gecaan zooals m andere lai.den? Onze hop wordt uit de naburige landen geweerd, terwijl wij de vreemde no. ongehinderd lattn binnenkomen. En inderdaad, ons invoerrecht bedraagt maar 60 frank per 100 kilogram. In dit opzicht, kunnen we. tot mijn spijt, niet dadelijke maatregelen treffen, omdat we gebonden zijn door handels- tractaten. De regeering heeft echter de eerste ge legenheid waargenomen om hierover te onderhandelen. Van Duitschland werd reeds bekomen dat Belgie niet meei ge bonden blijft door de consolidatie van het r.cht op 60 frank. Anderzijds, verwerft Belgie zijn vrijheid om den invoer van duitsche hop te beperken tot de helft van het vroeger cijfer namelijk 8.500 kwinta len. of 17.000 balen, in plaats van 17.000 kwintalen om 34.000 balen. Een algemeene maatregel zal eers kun nen doorgevoerd worden zoodra de onder handelingen met Tcneo-Siovakije en m^t Frankrijk afgelooper. zijn, w uit ook hier zijn we d or vroegere overeenkomsten ge bonden. Indien we dus op dit oogenblik onze volledige vrijheid niet hebben veroverd, toch meet worder. toegegeven dat we ccn eersten stap in die richting hebben gezet. Om echter alle misverstand te vermij den, zal ik hieraan toegeven dat het eenszins in onze bedoeling ligt de zaken zoo te regelen dat de belgische brouwers de hun onontbeerlijke vreemde lio'' niet neer zouden kurnen invoeren. Er is al leen spraak var. den overt ollige ei invoer te weren. De heer Butaye. De brouwers zouden wat meer van onze hop kunnen gebrui ken. De heer minister zou daar heel nut tig en doeltreffend kunnen ingrijpen. De heer Van Dievoet, minister van Landbouw. Ja, maar daarom is het noodig dat onze hop zoodanig goed wordt gemaakt dat ze in dezelfde voorwaaideri kan gebruikt worden als de vreemde hop. Eerst moeten wij dus onze teelt verbe teren en dan zullen wij meer van onze eigene producten kunnen gebruiken. De heer Baels. En de wetenschappe lijke opzoekingen omtrent dit punt zijn gedaan. De heer Brutsaert. Het kan nog lan ge jaren duren, mijnheer de minister,, vooraleer wij die soorten' kunnen verkrij gen die de beste vreemde hoppe kunnen vervangen. De beer Van Dievoet, minister van Landbouw. De wetenschappelijke op zoekingen hebben zekere uitslagen gege ven. Willen de kweekers hunne hop ver beteren en willen ook de heerèn Vlaam- sche Natioiialiste" dit aan hun kiezers gaan vertelllen, dan zullen wij op de mu ren zulke plakkaten niet meer zier. als overal werden verspreid. De heer Butaye. Aan die plakkatn hebben wij geen vinger uitgestoken. Die komen uitsluitelijk van de boeren. (1) De heer Baels. De heer Butaye be kommert —jh niet om de inlandsch: hop, maar wel om de hoppolitiek. (Glimla chen). De heer Butaye. Laat onze boeren maar gerust, m .er Baels. 't Is uwe schuld dat al die vreemde engelsche af gekeurde hop hier werd ingevoerd. De heer Baels. Dit is uit de lucht ge grepen. De heer Butaye. Aan die plakbrieven, niets, absoluut niets. De heer Van Dievoet, minister van Landbouw. Wat er wel op dien plakbrief te lezen staat is: -Verkiezingen 1933 De heer Butaye. En is dat het be wijs dat zij van ons uitgaat? Gij zijt mis, wij hebben er niets in De heer Van Dievoet, minister van Landbouw. Ik zeg niet dat het gedaan is geweest met het oog op de verkiezin gen van 1933,... De heer Doms. Uw redevoering, heer minister, is niets anders dan kiespiopa- ganda. De heer Van Dievoet, minister van Landbouw. ..maar, volgens mijn over tuiging, werd die melding op die affiche gezet om geen zegel daarop te moeten betalen. De heer Butaye. Dat is heel verstan dig. De Staat verkwist immers al geld genoeg. De heer Declercq. Al wat gij doet is aan de boeren zeggen: Kweekt betere hop, en 't zal wel gaan. De hoer Van Dievoet, minister van landbouw. Asn den achtbaren heer Brutsaert, die sedert lange jaren reeds heeft ingezien waar de redding te vinden is en aan deze die het ernstig meenen met de belangen van ce hopkultuur, vraag ik, zonder bijbedoeling te blijven meewerken met mijn departement om tot een gezonde oplossing te "komen (1) In de hoppestreken hangen sedert eenige weken ongepaste plakbrieven uit met betrek op den toestand van den hop pekweek. De Kamerleden Leuridan. Bu taye en Vanden Bulcke zijn er met lof in vermeld. Niemand echter had den moed zijn naam op deze berichten te zetten en hier ziet men hoe onze nationalistische Ka merleden het uitgeven dezer plakbrieven verloochenen en de verantwoordelijkheid op de hoppekweekers schuiven! Zijn ze er zelf beschaamd om! KERKELIJK NIEUWS Woensdag, Vrijdag en Zaterdag aanslaande Quatertemperdagen... en Woensdag met den vroegen wordt in al de kerken de Gulden His of Mes sias' mis gecelebreerd. St Pieters: Op Zondag 13 dezer, ten 8 uur, gezongene mis voor Emma Santy, huisvrouw Slosse en dochter Jeanne. Dr BRUTSAERT. Kamerlid, is sprekelijk voor iedereen: Te Poperinge, in zijn huis, 's mor gens, den Maandag en Vrijdag. Te Wervik, den 2e Zaterdag der maand, van 9 tot 12 uur, in «Het Te leper, den ln en 3n Zaterdag der Xonda$;ru8t. De Apotheek van M. WECKES- SER, Diksmuidestraat, zal alleen open zijn op Zondag 13 December 1931. KATHOLIEKE KRING BOLDERSAFDEELING Zondag 20 December aanstaande zullen onze leden een tegenbezoek af leggen aan de vrienden van den Ka tholieken Kring St Charles te Tour- coing. Zij zullen aangevoerd zijn door het meerendeel der Leden van het be stuur van onzen Katholieken Kring. Eenieder die wil meereizen is vriendelijk verzocht, en ten laatste voor Maandag avond, zijnen naam aan te geven aan den Heer Voorzit ter van de Boldersafdeeling. Vertrek uit den Katholieken Kring cm 1 uur. Terug in Yper ongeveer 8 A uur. Te Tourcoing wordt eene bloemen garve aan 't Standbeeld der Gesneu velden neergelegd. Wij durven verhopen dat een aan zienlijk getal leden aan die reis deel zal nemen. Het Bestuur. STADSBIBLIOTHEEK Aanwinsten 3" Kwartaal 1931. 1. - Zoo verhalen de Vlamingen (Dietsche Warande en Belfort). 2. - Les Poëmes inspirés du Début de la Genesse a l'époque de la Re naissance, par Maury Thibaut de Maisières. (Université de Louvain). 3. - Het orgel in de Nederlanden, door Floris Van der Mueren. 4. - Modern Woordenboek, Taal kundig, Encyclopedisch, Geillus- treerd, uitgegeven door J. Verschue- ren. - L. Goemans en L. Braunts. 5 - Muzikale Kring Ypriana Tienjarig bestaan 1920-1930. (Gift dór Maatschappij). 6. - Mont Cassel, historique, ar- chéologique et pittoresque, par Da niel Tack. (Don de l'auteur). 7. - Inventaire des archives des Chambres des Comptes (Serie des Re- gistres-Comptes) par Hubert Mélis, Conservateur aux Archives Généra les du Royaume. (Gift van het Rijks archief) 8. - The History of the 47th (Lon don) Division 191U-1919by some who served wit it in the Great War, with a Foreword by the Viscount Esher. (Gift der Old Comrades As sociation, 6th Battery, London Rgt.) 9. - Le Statuaire Jan Mone-Jehan Money, maïtre-artiste de Charles Quint. Sa vie et ses oeuvres, avec illustrations, par Paul Saintenoy. 10. - Philologische Studiën, onder redactie van Prof. Dr J. Cochez. 11. - L'Epreuve du Pouvoir, par André Tardieu. (Don de Mr Glis- soux) 12. - Pandectes Beiges, tome 134 (Vente Lésion), Vente maritime, Vente (muelité, résiliation, résolu- tion) 13. - Deux Années a Berlin (1912- 1914), par le Baron Beyens, ancien ministre de Belgique a Berlin, tome lr. 14. - Les Anomalies de Croissance du tissu de granulation cotryomyco- me, tissu osseux, épulis, tumeurs a meyloplaxas, kstes des os, ostéite fibreuse, leur pathogénie, par le Dr L. Ronse, chirugien a Ypres. 15. - Pater Damiaan, Apostel der melaatschen te Molokaï, door R. Bu taye. 16. - Nieuwe reeks Vormende- en Ontspanningslectuur van verschil- i lende vlaamsche schrijvers, voor de Volksboekerij. 17. - Ieperen en de Kapucijnen, door P. Hildebrand O. M. C. (Gift van den schrijver). 18. - Handboek voor de opleiding in de decoratieve Teekenkunst (Tee kenen, versieren, samenstellen) met figuren in dan tekst en losse platen, door Edrnond Rubbens, Bestuurder en Maurits Van Haver, Leeraar aan de Kantnormaalschool te Zele. HUWELIJK Zaterdag 28 November werd in de Kathedraal van St Maartens alhier, om 11 uren, het huwelijk ingezegend van M. Joseph Coussement, nijve- raar te Roeselare, zoon van den Heer Schapen Coussement, met Mejuffer Maria Declercq van Yper. Onze beste wenschen van welvaren voor de jonggehuwden. VLAAMSCHE VOLKSTOONEEL Dinsdag werd in de feestzaal van het Christen Warkersverbond voor eene bomvolle zaal het zoowel geken de stuk De Barbier van Sevilla opgevoerd. Het overtalrijke publiek heeft zijne toejuichingen niet gespaard aan de spelers die op zulke meesterlijke wijze het stuk vertolkten. Wanneer zien wij deze spelers nog eens terug. Stad Yper MUZIEKSCHOOL Plaats van leeraar in vlaamsche voordracht te begeven. 2 uren les per week; wedde 1200 fr. 's jaars. Aanvragen te zenden naar den Heer Voorzitter van den Beheerraad vóór 25 December aanstaande. Yper, den 9-12-1931. De Burgemeester-Voorzitter H. SOBRY. AFBRAAK VAN DE VESTINGEN BIJ DE STATIE Er werd Maandag laatst in de Ge meenteraad eene meerderheid gevon den voor het afbreken van de vestin gen bij de Statie, en aldus om een der merkweerdige zichten onzer alou de Ypersche stede te doen verdwij nen. Onnoodig te zeggen dat deze jam merlijke beslissing den pijnlijksten indruk maakt. Voor onze werkloozen kan men iets beters vinden, waaronder op de eer ste rang het herstel van onze, sedert den oorlog, wereldberoemde vesting muren en niet hunne afbraak. 't En is niet zonder reden dat zij te rechte onder de merkwaardighe den van het land geklasseerd zijn. Het woord is thans aan de be voegde Commissie van Monumenten en Zichten. TRABOLSPEL KAMPIOENSCHAP 1931-1932 't Is met 25 p. tegen 15 dat de Sta tiebolders Woensdag laatst de Coö peratieve vloerden op eigen veld. Om 6 uur riepen de scheidsrech ters H.H. Ververken en Noyez de ploegen ten strijde. Van weerszijden speelde men on der gewone leiding en met gewone mannen. Van den beginne af nam de Statie nen voorsprong om niet meer inge- loopen te worden. De mannen der Coöperatieve konnen maar niet op dreef komen. Wat verschil met het spel dat zij drie weken vroeger le verden in 't Postje. Woensdag naast trekt het Postje naar de Bascule. Zullen de Postjes- mannen eindelijk hun le punt ver overen RANGSCHIKKING: Katholieken Kring Statie Bascule Coöperatieve Postje Gesp. gewon. 3 3 4 3 3 3 3 1 1 0 EEN DIE ER WAS. STE-BARBARA Zondag vierden de pompiers als naar gewoonte, hunne patrones de H. Barbara. Met het muziek Ypriana voorop, trokken ze naar St-Maartens- kerk, onder het bevel van den kom- mandant Vergracht, waar de H. Mis voor hunne overleden makkers

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1931 | | pagina 2