In de Pappen KEELPIJN Bené SCfttllDT-ACKE DE ROODE PILLEK Alle slag van MOULUREN 1, Veemarkt, 1, YPER Rechterlijke Kroniek Van Hier en Elders ..w wicks MARKTPRIJZEN Football BURGERSTAND VAN HANDEL OVER TE NEMEN Bouwmater aJ en HUIS AIMË GRUWEZ Moden-artikelen in 't Groot NG0RDSCH-& AjVIEBlKAflNSCH HOUT! BIJZONDERHEID VAN fHultiple^, Ltcmelé, 01oenz Telefoon 154 fammer, en ook nog al aardig, dat de afgevaardigde van Leuven zoo haastig was om de stembriefjes te verbranden. Vindt gij dat ook niet? Op die manier kon men onmogelijk nagaan indien men zich soms niet vergist had. Compris?... Wat er nog aardiger is't is dat 'er maar 77 bulletins waren, en er 80 -temmen werden uitgebracht. Er zijn enkel 71 leden in den Boerenbond jaar... 1931). Zeven leden waren af wezig en cr waren 77 stemmers. Aan die heele historie is er nog een aardig staartje. Wie weet werd er niet al te vroeg triomf geroepen Afwachten is de boodschap. AAN «BOERKE NAAS» EN ZIJN DICIPELS Voor 'nen keer hebt ge gelijk, manneges, wanneer ge schrijft in uw gazette, dat het belachelijk en zelf niet heel fatsoenlijk is personen aan te vallen in hun privaat leven omdat ze niet en dansen zooals gij fluit. Ge hoeft enkel uw artikeltjes van de vorige weken eens te overlezen, als ge dan nog een klein beetje schaamtegevoel bezit zult ge rood worden tot achter uw ooren. G'en hebt maar weinig eerbied voor uw lezers, manneges,... aanziet ge ze voor zulke groote snullen Hebt ge reeds iets anders gedaan in uw ga- zette, dan aanvallen op personen die in uw weg loopen Enne... nu schreeuwt ge tranen met tuiten om dat ge wat onder uwen broek krijgt. Denk maar eens aan uw politiek proces; aan uw schotelvodde vol vuil nis, aan 't model dreigbriefje dat een onzer vrienden dezer dagen ontving... daar komt nog wel een staartje aan... misschien een nieuw politiek proces We kennen immers én den schrijver én den thuisbesteller. Herlees maar eens uw artikel over de soepekommehistorie en uw prach tige karamelleverzen ter gelegenheid van uw politiek proces. En schaamte loos schrijft ge dan het oorspronkelijk proza uwer katholieke vriendjes nog heel wat erger was. \maai zunne, manneges, ge zijt gij niet vies, zunneNu 't vat kan maar uitgeven wet het in heeft, ennee? Gij doet geen aanvallen op perso nen, nietwaar. Boerke Naas»?... en 't is uit pure kristelijke verdraag zaamheid, een gevolg der Heilige Mis sie, dat gij insinueert ofte verdacht maakt: «Wij zullen u meten niet de zelfde maat Dreigen kunt ge, liegen ook. Maar wij dagen u uit. Voor den dag ermee! Wij staan paraat!... Doet dat nu ook nog 'nen keer uit liefde tot uw vlaamsche volk-, gij, -de Katholieke Vlaamsche Nationalisten, de zuivere, onverbasterde Vlamingen. Hitler, Van Severen en solidarist Claeys, uw maatjes, zijn er de spre kende bewijzen van. Ons vlaamsche volk voert gij regel recht naar den dieperik. Ge zaait haat en tweedracht. Ge zweept het volk op tegen alle wettelijk gezag, ge pre dikt revolutie... op die manier wordt ge wellicht de baasZaktivisten zijl ge! Volksbedriegers echte demago gen. Zijt ge dan zoo verwonderd als zekere personen, die nochtans hun vlaamschgezinde overtuiging niet op zak steken, u den rug toekeeren? Er komt nen dag Boerke Naas en die ligt niet ver meer af, dat ons vlaamsche volk inzien zal dat ge het bedrogen hebt en nog bedriegtdan zult ge uw matten moeten oprollen en gaan (Van)-Seeveren met Hitier naar 't land der pinhelmen. Bij voorbaat wenschen wij u goeie reis en de wind van achter. ZAAK FLANDRIN A tout Seigneur tout honneur zegt het fransch spreekwoord, dit dient hier ook toegepast te worden in het verslag over de zitting van de boetstraffelijke rechtbank van Yper op Donderdag 4 Februari gehouden. Gezien de opschudding welke het op roepen dier zaak in stad verwekt had, stellen wij deze dus aan het hoofd der kroniek. De omheining aan het publiek, in de gehoorzaal voorbehouden, was stampvol, de toehoorders stonden er geperst als haringen in een ton. Toen de eerste zaak opgeroepen werd, ging eene beweging van nieuwsgierigheid in die massa, elkeen verlangde de schurk, die alhier onder de geteister- den zooveel slachtoffers gemaakt had. met de handboeien aan voor het ge recht te zien verschijnen. Er viel hun echter eene gedeeltelijke teleurstel ling te wachten. Immers de verde diger van Flandrin, had op hetzelfde uur, aan de rechtbank stukken over handigd waarop hij zich steunde om uitstel over die zaak.te vragen. Na dat de Heer Voorzitter zijne verwon dering had doen kennen over het laattijdig neerleggen dier stukken, - eg hij aan de betichte Flandrin waarom hij zulks niet vroeger had gedaan. Vooraleer Flandrin antwoor den kon, verhaastte de verdediger van Flandrin zich tot tweemaal daar uitleg over te geven, doch ook tot tweemaal toe zegde de Heer Voor zitter tot den verdediger dat het niet tot hem maar tot de betichte zelf was dat die vraag gericht was. Flandrin zegde dan flat hij tijdens het onder zoek. zulks aan den Heer Herman, Kommissaris bij de Rechterlijke Bri gade. gezegd had. De Heer Voorzitter meende nochtans aan de verdediger van Flandrin te moeten doen opmer- ;en, dat deze uitstel, wel onvoorziene -evolgen, zoo voor Flandrin als voor derde persoon zoude kunnen hebben. Gezien het aandringen der verdedi ging besloot de rechtbank deze zaak voor onbepaalden tijd uit te stellen. Daarop werd door den Heer Voor zitter Hans. de zaak Verleure Leon, insgelijks ten laste van Flandrin, op geroepen. Dit slachtoffer van Flandrin werd als eerste getuige gehoord. Op vraag van den Heer Voorzitter, hoe hij. Verleure, met Flandrin in betrekking gekomen was, verklaarde getuige dat zijne vrouw op zekere dagen in de Café Theo gmg werken, dat zij aan den haas eens verhaalde dat haar man als oorlogsinvalied maar geen pensioen kon bekomen. De haas had haar daarop gezegd dat Flandrin de man was om hen te helpen, zoodat op zekere dag Verleure door Flan drin zelf daarover aangesproken wierd. Wat later had er met Flandrin een nieuw onderhoud over de zaak plaats, dat voor gevolg had, dat Verleure aan le betichte 500 fr. moest betalen en deze hem de verzekering gaf dat zijne zaak, gezien hij zelf met invloed rijke personen in betrekking was, hee- lemaal geregeld zou zijn. Verleure die eene flauwe gezondheid geniet en over geene geldmiddelen beschikt, zag zich genoodzaakt de door Flandrin ge vraagde som bij familieleden te gaan cntleenen. De eerste maal gaf Ver leure aan Flandrin 300 fr., eene vol gende maal 200 fr. Doch na maanden was er daar nog geen vooruitgang mede gemaakt. Eens had Flandrin over dit geval gesproken aan den Heer Declercq. Sekretaris van N. S. B. Nadat Verleure dan eens hij dezen Heer geweest was had deze zich uit eigene beweging die zaak aangetrok ken en het noodige beginnen te doen om voor den ongelukkige» Verleure iets te kunnen hekomen. Deze zaak is tot heden niet vereffend. Dan was het de beurt van den Heer Declercq voornoemd, die op de vragen door den Heer Voorzitter gesteld, klaar en duidelijk doch op de stel ligste wijze bewees dat hij voor Ver leure alles gedaan had, evenals voor duizend anderen, om voor hem een pensioen te hekomen, dit zonder de minste tusschenkomst van Flandrin Getuige gaf aan den Heer Voorzitter uitleg over de briefwisseling, in han den van den Heer Voorzitter, door hem met de bevoegde diensten dies- at. ngaïfnde ""gewerd'. Op het laatste oogenblik had een lid der balie zich met de verdediging der belangen van Verleure willen be lasten en verklaarde zich in dezes naam als burgerlijke partij tegenover de betichte Flandrin aan te stellen. Gezien de stellige verklaringen door beide getuigen afgelegd viel het de burgerlijke partij niet moeilijk, de aftruggeïarij hier door Flandrin ge pleegd te doen uitkomen. Deze had zich niet geschaamd van een arme werkman, oorlogsinvalied, eene voor hem zoo belangrijke som, af te trug gelen. Diensvolgens vroeg hij dat de recht bank, ten titel van schadevergoeding aan Verleure, Flandrin zou veroordee- len tot de teruggaaf van de 500 fr. De burgerlijke partij vroeg verder aan de rechtbank, gezien de kwade trouw van een kerel als hij, die tij dens een vorig geding geschreven had nooit iets te zullen betalen, voor de gevraagde som lijfsdwang tegen de betichte uit te spreken. Daarop gaf de Heer Voorzitter het woord aan den Heer Prokureur des Konings. Aanstonds trok het achtbaar orgaan der wet. de aandacht van de rechtbank op het hatelijke en afschu welijke van de daad door Flandrin begaan. Terloops haalde de achtbare spreker, de verocjrdeeling aan op 11 December 1.1. bij verstek, wegens af truggeïarij eener som van 3000 fr., tegen Flandrin uitgesproken. De Heer Prokureur des Konings zegt. gezien de hoedanigheid van het slachtoffer, werkman en oorlogsinvalied, die de gevraagde som moest ontleenen, er hier eene nog strengere straf diende toegepast. Dan kwant de verdediger van Flan drin aan het woord. Deze die eene heel moeilijke taak op zich genomen had trachtte te bewijzen dat Flandrin iets ten voordeele van Verleure zou gedaan hebben. Hij voegde erbij dat in deze zaak Flandrin eerder moest boeten voor het twintigtal veroordee lingen wegens aftruggeïarij vroeger door hem ondergaan. Dit werd door het talrijk publiek nogal opgemerkt. Na eene korte beraadslaging, ver oordeelde de rechtbank Flandrin we gens aftruggeïarij tot 8 maanden ge vang en 700 fr. boete of 1 maand, ver oordeelde hem verder aan Verleure. ten titel van schadevergoeding, de som van 500 fr. te betalen, den lijfs dwang op 1 maand bepalend. Daarbij wordt Flandrin voor een termijn van 5 jaar vervallen verklaard van al zijne burgerrechten. Op aanvraag van den Heer Proku reur des Konings, beveelt de recht bank de onmiddellijke aanhouding van den betichte, die dan i k ge vankelijk weggeleid wordt. Qe-er- Urbain en Souvage i.ly. heiden van Yper. vervolgd om eene ge''i'trinu- stapelplaats van munitie ge maakt te hebben, worden, gezien het ere va ar dat uit d.t misdrijf kan om-taan. ieder tot 1 maand gevang en 700 i r Wte ot 1 maand gevang veroordeeld, zonder voorwaarde. I Stanham Ls en Hughes, twee Engelschen. wegens slagen ieder tot 182 fr boete of 8 dagen gevang ver oordeeld, voorwaardelijk gedurende 3 jaar. Daarbij worden zij veroor deeld om. solidairlijk. aan de burger lijke partij de gevraagde frank te be talen. plof. Hector wordt voor beleedi- oringen tot 140 ir. boete veroordeeld voorwaardelijk voor 1 jaar. Aan de burgerlijke partij moet hij de ge vraagde frank alsook de kosten der aanstelling betalen. Dem. Jul. vervolgt voor eerroof, wordt krachtens art. 444. voor 2 fei ten tot twee maal 182 fr. boete ver oordeeld. Stev. Maur. die op de Meenen steenweg met zijnen zwaren auto camion ongeval veroorzaakt had, wordt tot 350 fr. boete veroordeeld, voorwaardelijk gedurende 3 jaar. Voor wat aangaat het bedrag der schade vergoeding door de burgerlijke partij gevraagd, daarover zal de rechtbank op 18 Februari uitspraak doen. Verb. Caiuiel, de zaak ten laste van deze betichte wordt met gesloten deuren behandeld. De betichte wordt voor aanranding op de eerbaarheid, zonder gewelddaden, tot 2 maanden gevang veroordeeld, voorwaardelijk gedurende 5 jaar, daarbij wordt hij gedurende 5 jaren van zijne burger rechten vervallen verklaard. SEMMEL. Kroostrijke Gezinntn. Was dat een leutig gewemel van kinders in de vergadering van Zondag laatst! En de blijdschap stond te lezen op 't aange zicht van alle ouders! En 't ging er zoo ge zellig! De koeken werden gretig opge smuld en de prijzen, groo e en kleine, door vaders en moeders met dank aan- veerd. Een twaalftal nieuwe leden werden in geschreven. En allen verlangden om weer bijeen te komen. Een woordeken dank aan beschermen- j de leden en weldoeners. hoerengilde. Op Zondag 14 Fe bruari, om 11 u., zeer belangrijke vergade ring. De heer Lucien Deschodt van Pope- ringe zal spreken over de Compensatiekas waarin aile werkgevers moeten ingeschre ven zijn. Sedert weken en maanden wordt er ge ijverd om er toe te komen dat alle werkge vers zouden in regel zijn met de wet, Of meet het gaan met de Compensatiekas gelijk met de pensioenen?... Ja, wie niet hooren wil, moet... en zal vcslen! Boei innengilde. De eerste vergade ring van het jaar is vastgesteld op Zondag 14 Februari, om 3 uur. Het bijzonderste punt van de dagorde is eene voordracht: Verzorging van den zieke 't En gaat er niet cm doktor te spelen, maar wel om de zorgen die, vooral dcor moeder en doch ter, aan zieken moeten besteed worden. Daar mag geen enkel lid in d e verga dering ontbreken. MEENEN. St-Alovsiuscoiïe.ge. De Principaal van St-Aloysiuscol!ege ts Mee- en verzoekt vriendelijk de oud-studenten en de kennissen van 't Meenenscha col lege, die in 't bezit zijn van Palmares (prijzenboekjes) van vóór 18G0, van 1885 tot 19C0 en van 1915, zoo goed te willen zijn hem die Palmarès te laten gewor den. Indien ze het begeeren, zal hij hun die na enkele weken terugsturen. Hij vraagt hun tevens, dat ze hem laten weten of ze in t bezit zijn van foto's of dokumenten betreffende het college. Bij vcorbaat biedt hij zijn besten dank. sprong op Xr 3! Wat zal dat teweeg brengen Ontmoediginghoor ik zeg gen... Misschien wel. maar in derge lijk geval bestaat er veel meer kans voor het tegenovergestelde, en 't en zou me niet verwonderen moesten we Zondag staan voor een elftal dat zich heeft herpakt en met verdubbelden moed ten strijde trekt, misschien wel niet voor het kampioenschap, maar toch ten minste om z'n overgang naar II A te verzekeren. Elftallen die in die mentaliteit verkeeren zijn van de ge vaarlijkste uit, en 't is daarom dat ik beroep doe op u. beste spelers, opdat ge uwen tegenstrever van Zondag niet zotidt onderschatten. Weest ervan overtuigd. Yeurne zal z'n vel duur verkoopen. Yalt dus van den beginne duchtig aan. en kunt ge rap een goal- tje binnen krijgen, zou dat een bui tengewonen invloed kunnen uitoefe nen op den verder verloop van den wedstrijd. Onthoudt ook dat Lauwe Bisseghem en Wevelghem het mis schien lastig zullen hebben maar toch in geen groot gevaar verkeeren pun ten te verliezen. Gij ook en moogt geen verliezen, gij moet die drie clubs op afstand houden en met Yeurne te kloppen er voor zorgen dat ge gansch alleen op kop staat met 4, 5 en 6 pun ten voorsprong. Zondag dus de beste schoenen aangetrokken, hand in hand ten strijde, en 's avonds arm aan arm kampioen-viering. Voor hun eerste match van de eind ronde gaan onze Juniors de punten halen naar Moeskroen. Prachtig, en om de waarheid te zeggen, een beetje tegen'm'n verwachting. Proficiat jon gens. doet zoo voort, en geeft me maar dikwijls ongelijk. Moge deze victorie een prikkel zijn om ti Zondag met hert en ziel in den strijd te wer pen tegen Roeselaere. 't Is een van die lastige matchen wa'arvan ik ver leden week sprak. Roeselaere immers kwam aan den kop van reeks A voor al de clubs van 't Noorden, Cercle en Club van Brugge inbegrepen. Geen klein hier dus, en kunt ge daartegen een puntje thuis houden, dan blijft de mogelijkheid niet uitgesloten eene eervolle plaats in die reeks te verove ren. Noch carnaval, noch niets en mag een beletsel wezen om voltallig op te treden. Specialers komen geheel tevreden terug van hun uitstapje naar Belle. Ze winnen immers het pleit niet 2-1, en brachten daarna nog een paar uur tjes plezieriger door bij onze Zuider buren. v N/apoPI'ï* Wrijf Vicks Vapc- Rab op keel en borst, bedek met warm flanel. Leg ook. een weinig van deze zalf op de tong en slik het lang zaam smeltend door. In alle apotheken, 14 frank per pot. leper, 3C Jan. Tarwe 72-76; kóolzaad 250: klaverzaad 1600-1700; regge 35-68; haver 75-80; brcuwersgerst 83-88: y order - gerst 78-82; erwten 10C-105; rnaijs 65-68; paardebccnen 95-100; aardappelen 45-55; beter 19-20; eieren 0.52-0.55; biggens 100- 160 en 5.50 den kilo; strooi 18-20; hooi 35- 4C; ruw vlas 30-50; chicoreiboonen 85-88; voederbeeten 6.00-7.00. >h Pcperinge, 5 Febr. Tarwe 78; rogge SPORTKRONIEK 3-2, 1-2 IIe Afd.C.S.Y.Middelkerke IP Speciaal: BelleC.S.Y. i-z. Juniors: St. MoeskroenC.S.Y. 0-1 j Nipte, moeilijke, maar toch welver- diende overwinning van ons eerste elftal op Middelkerke. Zooals voor- zien was Middelkerke afgekomen met' het volle gedacht ons ten minste een puntje af te dwingen. En ingezien zij opvolgentlijk Wevelghem en Yeurne propertjes hadden afgedroogd, was het nogal natuurlijk dat de strand- mannen de hoop koesterden gelijk spel te spelen tegen Yper. Maar z'had- den gerekend zonder onze jongens, en moesten ijdelhands naar huis trek ken, niettegenstaande eene schoone en sportieve prestatie. De onverwach te klopping door Yeurne opgeloopen te Xieuwpoort, en de drawn Bisse- gh e m - Wevelghem zijn weeral troef in onze kaart, we verdikken stilaan de afstand tusschen ons en de vier elftallen die ons tot nu toe op de hie len zatennog een duwtje, en 't is gebeldEn dat duwtje moeten we Zondag geven te \eurne... daar win nen. en 't kampioenschap is het onze. Luistert jongens, 'k heb altijd ge zegd, en 'k was er van overtuigd, dat Wevelghem de lastigste brokke was van de weêrmatehen. Eh wel, 'k hen van gedacht veranderd, en 'k geloof dat we Zondag staan voor tie moei lijkste karreweie van 't seizoen. Zet u eens in de plaats der Yeurnaars... G'heht geheel het seizoen door eerst gestaan of tweede met een puntje achterstel, en ge krijgt daar al mét eens. en slag op -lag. twee kloppings- kens die u op 3 punten stellen van den kop met een klein puntje voor IEPER, van 16 tot 27 Januari 1932. Geboorten. Dumalin Eugenie, Zon- nebekestw. Beele Antoinette. Oude Veurnestr. Claeys Gilbert, Dikkebusch- steenw. Croes Martha, St Jacobstr. Billiau Nicole, Maloulaan. Samoy Ge rard, Kemmelstw. Mervillie Eliane, Bcomgaardstr. Claeys José, Mondstr. Huwelijken. Ververken Joseph, be diende en Vansevenant Maria, z. b., b. v. leper. Rydey Albertus. handelaar en Coffyn Yvonna, z. b.. b. v. leper. Wolff 'Emilius, haarkapper en Populier Joanna, telefoniste. Overlijdens. Duflou Gerard, 39 j„ be hanger, echtg. Dehamers Irma, Zonnebe- kestw. Deleersnijder Marie, 75 j.. z. b., engeh., Poperingestw. Devos Aloisius, 65 j., z. b., echtg. Carpentier Leonie, Veur- nestw. Goeminne Julius, 54 j., smid, echtg. Ollevier Emma. Lange Torhoutstr. Knockaert Constantinus, 72 j., z. b., wed. Vandenkerkhove Marie, Zonnebeke- steenw. Taricré Eugenia, 54 j., huis houdster, echtg. Labit Ludovicus, Noord laan. Van Eeckhoutte Melanie, 74 j., z. b. ongeh., Poperingestw. Decramer Silvia, 43 j., z. b., echtg. Serryn Hugo. Mondstr. Segers Rosalie, 85 j., wed. Desmadryl Carolus, Veurnestw. Devos Justin, 21 j., smid, ongeh.. Lange Tor houtstraat. IEPER, v. 28 Jan. tot 3 Febuari 1932. Gebccrten. Degroote Marie, Hondstr. Bracken Ida, Lombaa: dstr. Everaet Ghislaine, Noordlaan. Vanspranghe Michel, Frezenbergstr. Verborghe Go- delieve. Meenenstw. Messiaen Jacque line. Hondstr. Seys Godelieve Hondstr. Moerman Raymonde. Oude Veranestr. Overlijdens. Bekaert Martin, 68 j., werkman, wed. Mahieu Louise, Lange Tor houtstr. Vandewynckel Jules, 68 j., z b„ echtg. Vermeersch Marie, Lange Tor houtstr. Hauspie Angela, 38 j., huis houdster, echtg. Constandt Alfred, Lange Torhoutstr. Heughebaert Maria. 69 j., z. b., wed. De Bever Achille, Meenenstr. Diuhieuw Suzanne, 8 j., schoolierster, Lange Torhoutstraat. Huwelijken. Duwel Carolus, leurder en Coffyn Blanca. werkvrouw, b. te leper. Leruste Lucien, meestergast te Tour- coing en Verslype Alphonsine, z. b. te leper. Tavenier Walter, kunstglaswer ker en Beddeleem Joanna, z. b., b. te leper. Mortier Cyrille, timmerman te Oostvleteren en Menu Marie, huishoudst. te leper. Phlypo René, juwelier en Dobbels Louisa, z. b.. b. te leper. De- waele Michel, bakker en Beele Zoë. z. b b. te leper. 82; haver 82; aardappelen 45; boter 17- 20; eieren kleine C.30, géwone C.42; hoppe (1931» 260 tot 270 frank. Korlrijk 1 Febr. Witte tarwe 65y75; regge 70-75; haver 85-86; paardebconen 100-11C; gerst 80-85; tarwebloem 96;' in- landsche zemelen 78; gorte zemelen; 82; hooi 35-40; strooi 18-19; aardappeleh 50- 75; voederbeeten 7.50-8.00; Turksghfr tar we Plata 53: id. Cinquantino SC, treemd lijnzaad 108; mlandsch lijnzaad 1P8. .ni traat van Chili 128; ammoniak sulfajt|82; lijnzaadclie 152; koolzaadolie 370; vlas .der Leis 25-100; wit vlas 600-2200; vlas tJp Hen grend geroot 500-60C; ruw werk 25-J00; oude suikerijboonen 90; nieuwe id. 85 1 M'. Korlrijk, 1 Febr. VE.EMARKT. -F*Te koop gestelde dieren 346:- 441 koeien.^en kilo 3.50; 140 vaarzen, id. 5.0C; 35 stiiT id. 4.00; 30 ossen, id 5.00. Boter eieren 0.5C--0.55. 1 Diksniuidc. 1 Febr. Boter 17-19; 'eie ren 0.50-0.52; aardappelen 50; tarwe^75- 78; rogge 62-65; haver 80-82; strooi 200- 220; hooi 380-400; voederbeeten ^lO^brpu- wersgerst 82-85. Studie van den Notaris DECOCK te Yper INSTEL met PREMIE ;i DINSDAG 16 FEBRUARI 1932 om 3 uur zesr stipt namiddag, te IEPER, Groote Markt, in hét'-'Gast hof Het Zwaard bij Mevr. Wed. Dolfen, ten verzoeke der Kerkfabriek van Sint Maartenskerk te leper, van EEN ALLERBESTGELEGEN BOUWGROND uitmakende den hoek der Jansenius- c-n Z. E. H. Deken De Laerestraat (bij de Hoofdkerk), samen groot volgens maat: 697 m2, volgens plakbrief verdeeld in 5 loten. Vrij van gebruik. Ingenottreding met de geldtelling. Overslag op Dinsdag 1 Maart 1932. GENT Fortuin gewaarborgdv Groote Likeurstokerij, met mede- gaande woonhuis, magazijnen en ma teriaal. De schoonste en grootste kliënteel van Gent. ANATOLE DE WILDE. Katttdidaat- Notaris, Dierentuinlaan, 46,- Gent. -i- van 2 tot 4 uur -d--h ,u;Y..i genezen de verstoptheid, zij maken het bloid zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden cn genezen; hoofdpijn, d-aainis'sen, trage spijsver tering. hei overgeven, hét zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. i .1 Te verkrijgen in alle Apotheker). De doos (>.00 fr. Wordt gevraagd: VERTEGENWOORDIGER Vlaamsch en Fransch kenijend, liefst teekenaar Schrijven T. B. H. W., Bureel van 't blad. Sii Kleerstoffen, Witgoed, Merceriën Saiettcn, enz. Specialiteit van Gordijnen en gemaakte Stoors. FOURRURF.N - HERSTELLINGEN Telefoon 60 Yp3r 2-4, Boterstraat E 1LY5 dicht bij de Ha'!e 3;'-ï.-v3 Pcstcheck 37.177 ill.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1932 | | pagina 3