René SCHMIDT-ACRE Baby'sYerkeudheid VICKS DE ROODE PILLEN In de Püppen NE KLEPPER Uit BECELARE Rechterlijke Kroniek Van Hier en Elders Bouwmaterialen HUIS MME GRUWEZ SPORTKRONIEK BURGERSTAND VAN w VapoRub MARKTPRIJZEN Moden-artikeien in 't Groot BIJZONDERHEID VAN Tpiple^, (Tiultiple^, Ixomelé, 01o(?, enz. Football Alle slag van MOULUREN Telefoon 154 Op 15 Februari ontvingen wij uit EZELGEM-AAX-SPEIE, het rol- cende schrijven; Ons anders zoo stil dorp werd Zaterdag 1.1. ten gevolge van een bui tengewoon voorval, heel in rep en 'roer gesteld. Ziehier om welke reden. Op gezegden dag moest een jeugdig paar in het huwelijk treden. Zooals het overal het gebruik is, ward alles gereed gemaakt om op feestelijke wijze den heuglijken dag te vieren. Dit tan minste meende men in beide familiën. Doch men had zonder den waard gerekend. Deze bood zich aan onder de gedaante van de gemeente- bediende in wiens bevoegdheid hu welijken en anderen diergelijke za ken vallen. Gezegde bediende kwam dan den avond voor den grooten dag, met het invallen van den duister, in volle geweld, ten huize van den brui degom aangehold. Deze hoorde dan, stom van verbazing, uit den mond van dan ongewenschten bezoeker vol gende omsamenhangende zinnen, waaruit hij in den eerste niet wijs kon wordenZeg ne keer dinge er Is niets aan te doen werk tot over den kop hoe mag dat gebeurd zijn enfin 't is embêtant morgen kun je niet trouwen 't zal er nog eens gaan onder 't volk min bevol king dan vóór den oorlog meer be dienden enfin min goed werk ge leverd moesten ze in onze plaats zijn embêtant de eene stom miteit na de andere enfin, burger stand niet in regel ingeschreven als kind van uwe grootmoeder. Wel, kunt gij niet missen misschien? BURGERSTAND Geboorten. a Den 22 Jai 1932 Donderdag heeft de boetstraf felijke rechtbank uitspraak gedaan - D *n de zaak van de Rosario De se en Sioen Martha. b) Den 2-1 Jan Esther-Marie-Jozef Masschelein. d. v. René en Godelieve-Maria Defrancq. c) Den 7 Febr.. Xuytten Dina-Ma- ria, d. v. Julius-Renatus en Irma-Zul- ma Samain. d) Den 10 Febr.. Si- monne-Diana Fin. d. v. Cyriel en Pittillion Martha. feiten zich mengelen en er slechts eene straf dient uitgesproken, ver oordeelt Lzeel Camiel tot zes maan den gevang; Verstraete Rachel, de bazin, tot twee jaar gevang en de meid, De vos Martha tot een jaar ge- angverders worden de drie betich- Overlijdens. a) Ivo Vandevijvere. -oor een termijn van tien r geboren den 27 Sept. 1865, zoon van j cohunne burgerlijke rechten ver- Frederik en van Barbara Warnez „allen verklaard. Na de uitspraak echtgenoot van Sylvie Lameire. bj' - r Carolus Ludovicus Debuf, oud 75 jaar, weduwnaar van Denudt Romanie. vroeg den Heer Prokureur des Ko- nings de onmiddellijke aanhouding I der betichten, die door de rechtbank bevolen wierd In zijn artikel van Zondag 1 Oogst 1931 geeft Boerke Naas de defini- uyl... Prosper, die zonder toe- tie ofte verklaring van het woord lating een rijwiel te verloten had ge- Solidarisme geven, wordt, met aanneming van Het schrijft: b. v. een stoet vor- verzachtende omstandigheden gezien men van Vereenigde Katholieken met zijn goede trouw tot 35() f f lg onaihankehjke en roode en blauwe propagandisten, dit alles onder de e veroordeeld, voorwaar-nun'ies meer te tellen katholieke vlag, is solidarisme van de.ijk gedurende twee jaar. Het in 'beslag genomen rijwiel wordt ver- io_ lijke match, maar gezien de omstan digheden valt die tegenstrever even min te versmaden dan meenigeen der kopploegen. Immers Wacken zal strij den met den moed der wanhoop hij heeft trouwens nog eenige pun tjes noodig om zijn behoud in die reeds te verzekeren, en we weten tot welke heldendaden zulke ploegen somtijds bekwaam zijn. Zullen onze jongens daar integendeel, na hunne herhaalde overwinningen, niet ten strijde trekken met eene zekere do sis zelfbetrouwen, en daardoor alleen den uitslag van den match in gevaar brengen, 't Is juist tegen dit gevaar dat ik ze vandaag kom waarschuwen. Zooals ik verleden week zei moeten wij die reeks eindigen als ware kam pioenen en ons door niemand geen enkel puntje meer laten afnemen. Zondag beginnen we met Wacken ijdelhands naar huis te sturen, en als we van den beginne af goed door geven, dan zullen wij er hoogst waar- schiinlrk in gelukken 's avonds ni-t het zuiverste allooi, Mogen wij ook 'neti keer vragen I beurd verklaard, welken naam gij geeft aan volgend miskraam Onder den katholieken naam een Maurits wordt wegens ongeval tot 182 fr. boete veroordeeld, muziek vormen van Katholieken, On-1 Aan de burgerlijke partij most hij afhankelijken, Liberalen, Roomsch ten titel van schadevergoeding eene Kath. rlaamsche Nationalisten, som van 900 fr. betalen en de kosten Propagandisten. Députés en gemiste der aanstellino- Senatoren, roode leden van het so cialistisch syndikaat en godsdienstha- Vanst... Honoré wegens slagen ende vermomde Te-Deum »-man- tot 210 fr. boete veroordeeld, voor- ïen die nooit in de kerk te zien zijn. waardelijk gedurende 5 jaar. Aan de In dat muziek zijn er Katholieken, burgerlijke partij moet'hij als scha- tan wien gij, op de manier u eigen. lauwe bloempjes op de mouw hebt I deverg-cedm^ 150 fr. betalen en de Waart gij in mijne plaats. 't En zal toch maar een uitstel zijn toch trouwen kunt gij niet. en weg was die Klepper Wanneer de bruidegom van zijne verbazing bekomen was en klaar be gon te zien in al dat gebabbel, trok hij sleepvoetend naar het huis zijner toekomende waar hij het zooeven ontvangen nieuws mededeelde. U kunt gemakkeijk begrijpen hoe die mare er onthaald wierd. Zooals ze hier zeggen, werd het koekje van dien modelbediende langs beide zij- Jen geboterd. Het duurde niet lang of heel het dorp kefide de toedracht der zaak. Iedereon viel er boven arms op, want in gansch het dorp is die bediende niet gezien, daar hij zoo verivaand als dom de meerderen 1 eenigde kcs'.en der aanstelling. - In de zaak ten laste van Cocq... René is de rechtbank van oordeel dat het slachtoffer voor 1 5 dient Was het in uw muzieklokaal niet j verantwoordelijk gesteld. Diensvol- lat de vertegenwoordigers en pro- gens moet de betichte aan de burger- oagandisten der Vlaamsch Nationalis- lijke partij ten titel van schadever- espeld. Jammer genoeg! Het ware veel eerlijker geweest :ordaat voor den dag te komen als Vlaamsch Nationalisten, wat gij wer e1 ijk zijt. en hun meetingen en opruiende voor drachten kwamen geven? Butaye, Leuridan, Bonus, Wardje Hermans, tot zelfs de Hitlerianen Van Severen en Claeys, Weigert uw muziek niet het Te Deum op te luisteren ter gelegen heid van 's Konings Naamfeest en van den Nationalen Feestdag? Dus zijt gij anti-Belgisch- en anti-Ko ningsgezind Was het uw muziek niet dat de feestelijkheden der Nationalisten op luisterde te Wervik en te Zantvoor- de? goeding de som van 11.229 fr. 20 be- 'alen, alsook de kosten. Stey... Maurits is veroordeeld om aan de burgerlijke partij een som van 7.584 fr. 80 te betalen en de kosten. Dous,,. Henri, voor bedreigin gen aan' zijne moeder wordt tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang veroordeeld; voor met geweld binnengedrongen in het huis I zijner moede* (dat hem ontzegd was) En gij wilt het doen doorgaan alsof 15 d gevang en 182 fr. boete of gij het katholiek muziek De er 1 Vrienden van voor den laag vleiend, de minderen op snak oorlog hebt heropgericht. Daar is niets vap Niet een enkel bestuurslid het en bete ontvangende zulk groot gedacht van zijn eigen persoontje fièeft, dat hij zeker meent het tottw™0,.)rloFs katholiek muziek maakt (deel uit van uw muziek. Geen enkel! Dat weten wij beter dan Naas Van de oud-leden der Kath. Mu ziekmaatschappij hybt gij er twee. water uitgevonden te hebben. Een lid der familie was van oordeel, dat de- j ze, door den klepper, de gedane kos ten voor het feest zou moeten doenl vergoeden. Dit warg wel be steed. Of er leute is op Ezelgem aan Speie? MIC—ROO. KEMMEL. Oproep, Nog eens wórden Landbouwers' en alle Werkgevers eraan herinnerd dat, op heden Zondag, om 11 ure, een bijzondere voordracht ge geven wordt over de Compensatiekas. Wien niet aan kostelijke moeilijkheden houdt, stelt zich in regel met de wet. Solo-slim. Bij den baas van 't huis, die gedeeld had, speelde de baas Van «Den Zoeten Inval» eenen solo-slim friet zeven pijkens door een vijfden van 't aas en zes koekens door een derden van 't aas. De medespelers waren de Heeren Remi Ut, Vandervelden en Fleu- rebaaien ze dronken van den klaar - sten Chateau la Pompe! Dwaas. Ruzie maken, twisten en krakkeelen, blekken en grollen... en dat onder gebuurs, voor eene nietigheid... En zeggen dat het leven zoo kort is! O, mensch-dom! De andere zijn oftewel nieuwelingen oftewel leden van het vóóroorlogs zoogenaamd liberaal muziek Dat is de waarheid Gij liegt en strooit verdeeldheid in de katholieke rangen; uit heersch- zucht. Dividere et Impera deelen om baas te spelen Wij willen niet doen aan geestige dorpspolitiek, die de men schen van hetzelfde goede gedacht 8 dagen gevang; wegens dronken schap 105 fr. boete of 8 dagen ge vang, voorwaardelijk gedurende 5 j. Te Gheluwe had eene botsing plaats tusschen een auto, en den Boerke |tram- Worden vervolgd: Braecke Frans, auto-voerder, dan door recht- streeksche dagvaardiging Hanssens Gust., machinist, en Alect Emile, treinwachter. Er zijn niet min dan zeven advokaten in 't gedrang. Ray- nant, die zich in den auto van Brae cke bevond stelt zich als burgerlijke partij aan tegenover al de betichten Ver-1 en vraagt ten titel van schadevergoe ding eene totale som van 441.618,56 klein-1 fr. Den autovoerder Braecke stelt zich aan als burgerlijke partij tegen over de twee agenten van den tram egen elkander opjaagt, om kleinzie-XT lige nietigheden. Wij wenschen, onder en ^e£en de Nationale Maatschappij de leiding der Geestelijke Overheid, der Buurtspoorwegen, als burgerlijk met alle Katholieken eendrachtig I verantwoordelijkals schadevergoe- men te werken, Maar gij. de Vlaamsche Nationalis ten, gij bedriegt ons volk. Zegt hetlvr eens openhartig wie gij zijt; en steekt a e -^aatf'chappij dei Buuit- IU niet weg achter een masker. Ech- spoorwegen zich ook als burgerlijk te Katholieken dragen geen masker, partij aan, met eene vraag van 300 iling vraagt Braecke eene totale som van 125.410 fr. Eindelijk stelt de I zelfs nigt in karnaval tijd. Is het geen schande wat we te le-1 I zen krijgen in uw gazette Het Westland fr. als schadevergoeding. Na plei dooien van burgerlijke partij en ver dediging, geeft de Heer Prokureur KANTOOR DER BELASTINGEN Cartonstraat, 31. De katholieke minister Heyman des Konings zijn advies volgens welk [heet gij de paljas-minister. Het Braecke als alleen verantwoor-delijk katholiek dagblad «De Standaardvoor het ongeval dient aanzien. De 's het grieventrommelorgaan dat na- rechtbank verklaart daarop dat de TAKS OP DE HONDEN tuurlijk maar goed is om de onvlaam sche houding van den paljas-minister goed te praten. Wat verder lezen we nog een arti [debatten open blijven, doch dat de zaak slechts voortgezet zal zijn na een onderzoek ter plaats van het onge- maar ook nog onze goal-average ta melijk te hebben verbeterd. Een woord aan de supporters. 'k Heb al hooren ronken over den scheidsrechter, 't Is waar, die heeft hier over enkele weken eene flauwe match geleid, maar hij en heeft toch geen kemels afgeschoten die den uit slag van de match konden in gevaar brengen. Andere matchen hier en el ders hebben wij hem tot ieders vol doening zien leiden, en 't is te hopen dat hij Zondag in een van die goeds dagen zal zijn. Moest het blijken an ders te zijn, dan ook is het te hopen dat we van wege het publiek die be lachelijke uitlatingen niet meer zul len hooren zooals eenige weken gele den. En moeslen sommige belhamels zich weer onsportief en onbetamelijk gedragen, er zou zeker niemand zijn om eene doeltreffende tusschenkomst van het bestuur af te keuren. Specialers moesten hunne makkers van Bells in returnmatch ontvangen 's namiddags om 2 i uur. Het onver wacht uitstellen van de 2" divisie match had het komiteit van C. S. Y. de noodwendigheid doen inzien deze match op een ander datum te d'osn spelen, maar Belle houdt er aan Zon dag te komen, en zoo komt het dat die match Zondag doorgaat te 12 uur, in twee times van 30 minuten, n einde de installaties vrij te heb ben te 1 A uur tegen de match van 2" afdeeling. Juniors gaan hunne vierde match der eindronde spelen te .Kortrijk. Deze ploeg staat volgsns de uitsla gen in reeks B iets hooger dan Wae- reghem. Daar we ieigentlijk te Wae- reghem moesten onderdoen voor het hard optreden van onzen tegenstre ver, blijft de mogelijkheid niet uit gesloten gelijk spel te spelen, en mis schien wel een puntje mee te bren gen. Allo, jongens, naar Kortrijk met den besten moed en de vaste wil niet ijdelhands terug te keeren, en 't zal gaan. IEPER, van 11 tot 17 Februari 1932. Geboorten. Crock Charles, Pilkemstr. Vincart Serge, Minneplein. Daparcq Marie, Lindendreef. Allossery Jeanne, id. Rouly Pierre, Elverdingestraat. Overli.idcns. Kempe Honoré. 44 j., z. b., echtg. Coene Urbanie, Capucien:n- straat. Beda Seraphin, 76 j., wed. Sa- myn Rosalie, Rijsselstr. De Wyse Vir ginia, 79 j„ wed. Ryckaert Remigius, Ma- loulaan. Vanstesnkiste Febronie, 67 j., echtg. Lottin Cyriel, Poperingesteenw. Vandermarliere Eugenie, 80 j., ongeh., St Janshospitaalstr. Verschoore Alida, 40 j., echtg. Moyasrt Emiel, Lange Tor houtstraat. Huwelijken. Meulewacter Maurice, fabriekw. en Pattyn Suzanna, fabriekw. Vennin Maurice, korporaal bij het 4" liniereg. te Brugge en Eresy Maria, fabriekwerkster. Teere neaj'es kunnen niet veel inwendige medici-nen verdragen. B andel daarom baby'l verkoudheid „uitw er.c. net Vicks VapoRub. Als li - ?n keel met deze verdampende zalf inwrijft, zal de kleine dreumes spoedig oeteren. !n alle apotheken, 14 frank per pot. leper, 13 Febr. Tarwe 72-75; klaver zaad 13CO-17GO; rogge 64-66; haver 74-77; brouwersgerst 82-85: voedergerst 78-80; erwten 1C0-102; maïs 65-68; paardeboonen 93-98; aardappelen 48-55; boter 21-23; eieren 0.45; biggen 100-170 en 5.00 den kilo; strooi 18-20; hooi 35-40; ruw vlas 30-50; chicoreiboonen 85-88. Poperinge, 19 Febr. Tarwe 78; rogge 82; haver 80; aardappelen 50; boter 19-22; eieren, kleine 0.27, gewone 0.37; hoppe (193D 260. Kortrijk, 15 Febr. VEEMARKT. Te koop gestelde dieren, 265: 103 koeien, den kilo op voet 3.75; 96 vaaren, id. 5.00; 37 stieren, id. 4.00; 29 ossen, id. 5.00. Boter 18-20; eieren 0.40-0.45. D.ksmuide, 15 Febr. Boter 17-20; eieren 0.43-0.45; aardappelen 40; farwe 76-80; rogge 68-70; haver 80-85; strooi 180-2C0; hooi 350-400; voederbeeten 75- 80; gerst 85-90. (■EaHMisHHHiSBaeaBsaaBBH Studie van den Notaris RAMAULT te Wervik INSTEL: Woensdag 2 Maart 1932 OVERSLAG: Woensdag 9 Maart 1932 van GEMEENTE GHELUWE Becelaerestraat. EEN WOONHUIS dienstig voor herberg In het Nieuw Jerusalemmet 1 a. 71 ca. grond en erve. Gebruikt door Odiel Van Gheluwe aan 125 frank te maande. Telkens om 2 u. namiddag, ter gezegde herberg In het Nieuw Jeru salem». Instelpremie. IBBHBBBBBBBEBEMBWEBBIBBHBBSBB. Studie van den Notaris DECOCK te Yper TOESLAG DINSDAG 1 MAART 1932 om 3 uur zeer stipt namiddag, te IEPER, Groote Markt, in het Gast hof »Het Zwaard», bij Mevr. Wed. Dolf en, ten verzoeke der Kerkfabriek van Sint Maartenskerk te leper, van EEN ALLERBESTGELEGEN BOUWGROND uitmakende den hoek der Jansenius- en Z. E. H. Deken De Laerestraat (bij de Hoofdkerk), samen groot volgens maat: 697 ,m2, volgens plakbrief verdeeld in 5 loten. Koop 1: ingesteld 9.700 fr. Koop 2: ingesteld 10.000 fr. Koop 3; ingesteld 8.200 fr. Koop 4: ingesteld 6.900 fr. Koop 5: ingesteld 6.400 fr. Vrij van gebruik. Ingenottreding met de geldtelling. Wordt gevraagd: VERTEGENWOORDIGER Vlaamsch en Fransch kennend, «liefst teekenaar». Schrijven T. B. H. W., Bureel van 't blad. genezen de verstoptheid, zij maken het bloid zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, d-aainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, desla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6.00 fr. Kleerstoffen, Witgoed, Merceriën Sa jetten, enz Specialiteit van Gordijnen en gemaakte Stoors. FOURRUREN - HERSTELLINGEN Telefoon 60 Yper 2-4, Boterstraat dicht bij de Halle Postcheck 37.177 Er wordt herinnerd aan de hou- kei dat op zijn plaats is in een gazet j val. Diensvolgens beslist de recht- 1NOORDSCH-& AMERIKAANSCH HOÜT ders van honden dat de taks over 1932 moet betaald zijn vóór 15 Maart aanstaande, zonder voorafgaande af zonderlijke uitnoodiging. Na dien da tum zullen de overtredingen door middel van proces-verbaal vastge- stel worden. De Ontvanger VANLANDSCHOOT van Socialisten en Kommunlsten en j andere godsdiensthaterseen artikel, waarin gij de woorden van Z. D, H.l Mgr Van Roey misbruikt en verdraait ven en oordeelt dat de aanwezigheid om onze Priesters te bezwadderen en van twee advokaten voldoende zijn bank zich op Dinsdag 23 Februari, om 2 uur ter plaats te zullen bege- BEDRIJVIGHEID VAN HET VLIEGVELD BRUSSEL GEDURENDE DE MAAND JANUARI 1932 Reizigers. 105 aan 't vertrek, aan de aankomst 202 Gewicht der goederen, aan 't vertrek 20.515, aan de aankomst 30.919. Gewicht van .den postkoerire, aan 't vertrek 2.154, aan de aankomst 3.271. verdacht te maken. 't Is schande Wij hebben overigens ook andere [bewijzen van uw KATHOLIEK zijn in handen. Gij raadt de werklieden zich aan te sluiten bij het socialistisch syndikaat liever dan bij de Christene Werklieden. Is het soms niet zoo? Wij herhalen hetWij kunnen maar niet verstaan, hoe Katholieken die het goed meegen, zich zoo lichtzinnig heb ben laten om den tuin leiden. Wij hebben het recht te eischen dat :er klaren wijn geschonke worde! Cui- que SuumAan ieder het zijne S zal. ZONDAG 21 FEBRUARI Te 12 1 u.C. S. Y. SpeciaalBelle. Te 2 11 u.: C. S. Y. IP—Wacken. Zondag kernen we dus uit tegen Wacken die al achter nestelt in de rangschikking. Op papier gemakke- 1, Veemarkt, 1, YPER

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1932 | | pagina 3