Het Zwarte Baardhoen Edw. Poppe-Feesten Gezinsopvoeding in West-Vlaanderen VLAGINHULDIGING BOEKBESPREKING BURGERSTAND VAN MARKTPRIJZEN GRONDKREDIET VAN VLAANDEREN DE ROODE PILLEN VINS EN GROS VAN DEN B00GAER0E E. Grande Distillerie Oijonnaise OUSTRSC C° Succ. E. Van den Boogaerde Bouwstoffen en Kolen Ferümand maierMey-itiem ZITDAGEN lepersch werk Deugdelijk werk dat bewijzen steeds Vandevoorde's Pelsen en Pelsmantels Alom gekeild als de BESTE keurig en fijn afgev/erkt. Het belangwekkendste soort van dwerghoenders is het zwarte baard- hoen. Dit is een zeer levendig kippe tje, en staat bekend als een goede leg- ster; zij levert jaarlijks een veertig tal eieren van 35 a 37 grammen op. Tevens is zij een uitstekende broed- ster en verlaat zelden 1 aar kuiken tjes. Men heeft geen last met het op- kweeken van dit soort kuikentjes, die zelden zwak ter wereld komen. Men brengt ze op dezelfde manier groot als de andere hoendersoorten en men hoeft geen gebruik te maken van vleeschmeel. Om te beletten dat zij zich al te vlug zouden ontwikkelen is het aan te raden een kleine hoeveel heid gecristalliseerde suiker in hun eten te mengelen, 't zij een koffiele pel per kilo meelstof, of een koffiele pel per liter water. Wanneer men bij deze voedings wijze ook nog een voldoende Hoeveel heid groen voegt, dan zal men, wat deze teelt betreft, slechts een gering aantal sterfgevallen te boeken heb ben. BIJ DE OP 28 AUGl'STI'S TE MOERZEKE Het aktiekomiteit voor gezinsopvoeding in W. VI. werkt onverdroten door. Na leper, Veurne en Brugge kwam Kortrijk aan de beurt, alwaar op Donderdag 18 Oogst een welgelukte studievergadering werd belegd. Een 80 toehoorders verdron gen zich in de benedenzaal van het stad huis. De heer H. Knudde, voorzitter, opent de vergadering met een hartelijk woordje van welkom en dank. Onmiddellijk vat hij zijn onderwerp aan: namelijk de dringende noodzakelijkheid het huiselijk geluk te vermeerderen door een doelmatige opvoe ding van het gezin. Om nu die vermeer dering van huiselijk geluk, die verheffing van het gezin te kunnen verwezenlijken werd een actie bond: G. O. W.-Vl.tot stand geroepen, die dat doel beoogt. Daarop werd het woord verleend aan heer C. Bourgois die sprak over samen werking' tusschen school en huis. In een eerste deel wees hij op het belang der fa miliale opvoeding; vervolgens op de mid delen die konden aangewend worden om een nauwere band tusschen huis en school te doen ontstaan. Hierna sprak de heer H. Flamez, die wees op de dringende noodzakelijkheid om onze jongens en meisjes, vooral uit de nij verheidscentra, onmiddellijk bij het ver laten der school, in te lijven in de be staande jeugdafdeelingen, opdat de school- sche opvoeding niet in een ommezien te loor ga; dit alles lokte een kleine bespre king uit, waarna de heer voorzitter enkele praktische besluiten trok. Zoo heeft het aktie-komiteit gansch W.- Vl. afgereisd, in de vier gewesten werd een studievergadering belegd, alwaar het goe de zaad werd gestrooid; laat ons hopen dat het vruchten drage, Gode ter eere, en kind en volk van Vlaanderen ten bate. II ROESBRUGGE-HARINGE Heden Zondag viert de N. S. B., afdee- ling van Roesbrugge de plechtige inhul diging van haar vaandel. Programma Om 9 ure .Wijding van het Vaandel in de Kerk. Om 10 ure: Hoogmis tot nagedachtenis der Gesneuvelde Oudstrijders en Burger- ljke Slachtoffers van den oorlog, met ge legenheidssermoen door een oud-Legeraal moezenier. Om 2 ure: Vorming van de Stoet aan de Herberg' van H. Hector Soenen in de Haringestraat. Om 2 V2 ure: Optocht van de Stoet met begeleiding van Muziekmaatschappijen, langs de Kruisanker, Molenwal, Statie straat, Markt, Bergenstraat en Beveren Kalseide tot aan de molen Boudry te rugkeer naar de Markt. Om 3 ureWelkomgroet met Plech tige Overhandiging van het Vaandel dooi de Provinciale Beheerder H. Vanden Bul- cke. Groote strijdrede door H. De Prae- tere, ondervoorzitter, en slotrede door H. Vande Wiele, Federale Voorzitter. Om 4 '4 ure: Uitreiken der Premiën in 't Lokaal der Afdeeling en overhandiging van het gebruikelijke pak tabak aan de Vaandeldragers in de herberg van Jules Maerten aan de IJzerbrug. Om 4 1 i ureConcerten op de Markt en in de Straten' door de deelnemende Mu ziekmaatschappijen. TRAGISCHE VERDRINKING TE MIDDELKERKE Vrijdag namiddag, 19 Oogst, omstreeks 2.15 u. was de meid van Dr Lievens uit Ninove met de twee kinderen, Lena 11 jaar en het jongentje Maurits 4 jaar, met een bal aan 't spelen op een golfbre ker. Door de wind uit 't binnenland en met het achterna loopen van een bal kwamen de drie in 't water terecht. Een werklooze Ryckewaert, die op een bank zat, en het ongeval had zien ge beuren sprong toe en gelukte erin de meid zekere Lowaet. te redden. De reddingsdienst van Middelkerke die daar dicht met een bootje lag kon het 11-jarig meisje redden.. Toen de meid terug bij haar zeiven kwam vroeg zij waar het jongentje was. Niemand had het echter opgemerkt. Peilingen werden gedaan om het terug te vinden en 't is slechts 2 uren nader hand dat het lijkje werd aangespoeld. De droefheid der ouders, die in vile- giatuur waren is niet te bescnrijven. Te Middelkerke heeft dit vooral veel ontroering verwekt. Te Berlijn zijn drie motorfietsers en twee autos in botsing gekomen. Twee Personen werden gedood en acht gewond. Tijdens het blusschen van een hotel te Goerïitz, in Duitschland. zijn twee pompiers omgekomen en vijf gewond. Heden Z .mag zal he; Katholieke Vlaan deren te Moerzeke samenstroomen rond- cm het graf van priester Edward Poppe. Want het geloovige Vlaanderen wil een grootsche hulde brengen en een heerlijk gedenkteeken een Calvarieberg op richten aan de nagedachtenis van zijn zoon, zijn heiligen priester, zijn nieuwen Berchmans. zooals velen hem reeds noe men. Sedert verscheidene maanden wordt het Vlaamsche land overstroomd met prent jes om den nederigen apostel overal te doen kennen, ook bij onze oudjes en moe dertjes, die rustig hun stille dagen slijten buiten 't geroezemoes der groote tijds- stroomingen, en wellicht Poppe's naam nog nergens hoorden of lazen. Dank zij de ijver van priesters, kloosterlingen, on derwijzers, onderwijzeressen en vele an dere vereerders, is Poppe's naam doorge drongen tot in de verste uithoeken van het land, en wordt vanaf de Maas tot aan de Noordzee gebeden: dat God zich zou gewaardigen, zijn dienaar te verheerlijken op aarde en zijn naam te laten schitteren onder het getal der uitverkorenen in den hemel Edward Poppe werd geboren te Tem- sche den 18 recember 1890. Hij behoorde tot een kleine burgersfamilie en was de derde van elf kinderen. Al vroeg droomde de kleine ervan priester te worden. Langs vele kruiswegstatiën echter zouden zijn betrachtingen hem naar den Calvariefop altaar en priesterschap voeren: de geldelijke cnbemiddeldheid zijner ouders, de dood van vader, roepingskrisis, leger- tijd en oorlog. Eindelijk ziet hij toch zijn droom in vervulling gaan: den 1 Mei 1916 is hij priester. Een werkliedenparochie (Ste Coleta, 1916-1918), een vergeten klooster met 15 zusters en een paar dozijn oudjes en wees jes (Moerzeke, 1918-1922) en tenslotte de CIBI met zijn seminaristen en klooster lingen in 't kamp van Beverloo (1922- 1923)dat was het arbeidsveld, dat aan de zorgen van den ziekelijken priester werd toevertrouwd. Met Nieuwjaar 1924, bij een bezoek aan zijn moeder te Moer zeke, valt hij —eer ziek. Nog zes maanden ligt hij plat te bed en den 10 Juni 1924, vroeg in den morgen, gaat zijn schoone ziel naar een beter leven over. Poppe had bij zijn dood slechts acht jaar priesterschap achter den rug. Een korte tijdspanne, vooral als men bedenkt dat hij gedurende heel dien tijd ziekelijk en zwak was, en van die acht jaar, er minstens vier te bed lag. En toch, een geweldige invloed is van dat kort, ziekelijk priesterleven uitgegaan. Tijdens zijn leven nog was die invloed reeds over de grenzen heengeslagen. Se dert zijn dood verwijdt die invloedsfeer met den dag, en alles wijst op een nog sterker uitstraling in de toekomst. 't Geheim van die vruchtbaarheid? Zoek het niet in zijn natuurlijk talenten. Wel was hij begaafd en had hij aanleg voor zoowat alle takken v an 't menschelijk weten. Maar anderen, met meer talenten dan hij, mislukten jammerlijk. Alleen zijn heiligheid geeft een bevredigende verkla ring voor de uitzonderlijke vruchtbaar heid van zijn leven. Niet de werkers als dusdanig, niet de sterken, niet de geleer den hoe nuttig en noodig de studie ook zij redden de wereld, maar de heiligen: Voorzeker, geleerdheid is een kostelijk hulpmiddel dus schrijft hij zelf in een brief, maar ten slotte komt alles toch op heiligheid aan, en vloeit alles daaruit voort. Een heilige weet meer dan een ge leerde, al is hij voorzichtiger en beschei dener als deze Juist omdat Poppe een heilige was, komt ons Vlaamsche volk en velen ook bui ten Vlaanderen onder de wijding van zijn stille voorbeeld en bezielende woord. En daarom ook zullen er heden vele, vele duizenden naar Moerzeke reizen, om er hun liefde en hun vereering uit te spreken voor hem, die wellicht in een nabije toe komst zal geroemd worden als een der grootste apostelen der Eucharistische en Mariale godvrucht aller tijden, en meer in 't bijzonder als een licht op den kandelaar voor deze duistere XX*' eeuw. Moge intus- schen de Calvarieberg, die voortaan naast het graf zal oprijzen, er reeds aan herin neren, dat onze pelgrimstocht naar het beter leven, evenals voor Edward Poppe, over Calvarië loopt, en dat Calvarië met zijn bloed en pijn geen vermaledijding noch verwerping beteekent, maar is en blijft het symbool der hoogste liefde: de liefde van een God, die zich wegschenkt voor een schepsel; de liefde van een Moe der die zichzelf met haar Zoon prijsgeeft voor de wereld; de liefde van een beproef de ziel die met St Jan komt staan bij den kruisvoet en haar offer voegt bij dat van den grooten Middelaar en van de Moeder lijke Middelares. O. Jacobs, pr. NIEUWSJES PER EXPRES Te Schelle was een man in een boom geklommen om vruchten te pluk ken. Opeens brak een der takken van den boom en de ongelukkige viel te plet ter op den .grond. Kort nadien is hij overleden. Te Mommignies leeft een man se dert meer dan een maand in de bos- schen. Ernstig verdacht van moord is hij gevlucht in de struiken der streek. Her haaldelijk werd hij gezien maar kon niet gevat worden. De gendarmerie deed reeds verscheidene ronden op zoek naar den man, maar daar bijna alle gendarmen der streek naar de Borinage zijn kon nog geen klopjacht ingericht- worden. Te Echternach is een gedeelte van eene oude abdij ingestort. Twee perso nen werden gedood en een gekwetst. Te Tilleur werden tijdens een tram botsing dertien personen gekwetst, doch gelukkiglijk niet levensgevaarlijk. Te Ogy werd een 6-jarig meisje door een auto omvergeworpen en dood gereden. Haar broertje werd insgelijks gekwetst. Op de Schelde voor Ruppelmonde werd een bootje aangevaren door een schip. Een der roeiers die in het water terecht kwam, kon niet zwemmen en ver dronk 'jammerlijk. Te Antwerpen werd een politieagent gekwetst door een revolverschot gelost door een kommunist. De dader werd aan gehouden. Te Moorsele is een autobus in een weide gekanteld. Een tiental personen werden licht gekwetst. Nabij Bordeaux :eft een jonge boer in eene vlaag van razernij zijn vader met een vork twee steken toegebracht en zijne moeder met twee revolverkogels in de bee- nen gekwetst. De toestand der slachtoffers is erg doch niet hopeloos. De moordenaar werd aangehouden. Tq Putten, in Nederland, is een jongetje van vijf jaar uit een trein ge vallen. Het jongentje werd gevonden langs de baan met eene schedelbreuk en ernstige verwondingen over heel het li chaam. en stierf korten tijd nadien. Priesterlijke Benoemingen Bestuurder der Zusters van St Joseph, te Oostende, E. H. Verrue, Principaal van 't College te leper. Aalmoezenier van de Damen van Maria te Moeskroen. E. H. Delrue, Econome aan "t College aldaar. Principaal van 't College te Moeskroen. E. H. Dochy, kand. in de Wijsbegeerte en Letteren, leeraar van Rhetorika aan Sint Lodewijfcs te Brugge. Principaal van 't College te leper, E. H. Verhaeghe. kand. in de Wijsbegeerte en Letteren, leeraar van Rhetorika en Poësis, te Poperinge. Principaal van 't College te Diksmuide, E. H. Ampe, prof. 5' hum., aan 't Col lege te Moeskroen. LEERAARS. Klein Seminarie te Roeselare: van Poësis, E. H. Rooryck, leeraar van de vierde hum. van de vierde hum., R. H. Devliegher, leeraar van de vijfde hum. aan de Landbouwschool. E. H. Van Caeyseele, Landbouw-ingenieur, student te Leuven. St I.odewijks College te Brugge: van Rhetorika. E. H. A. Carpentier, kand. in de Wijsbeg. en Lett., leeraar van Poësis te Tielt. van de 3' humaniora, E. H. Bommerez, priester in 't Groot Seminarie. St Leo's Gesticht te Brugge: van de 5' mod. hum., E. H. Remmerie, student te Leuven. Bewaker der externen, E. H. Hector Forrez, priester in 't Seminarie. College te Kortrijk: Hulpbewaker, E. H. Dewulf, priester in 't Seminarie. College te Moeskroen: van de 5' hum., E. H. Evrard, leeraar van de 6'. van de 6- hum., E. H. Hardeman, pries ter in 't Seminarie. College te Poperinge: van Rhetorika, E. H. Van Ryckeghem, Kand. in Wijsbeg. en Lett., leeraar van de 3" aldaar. 3' hum., E. H. de Müelenaere, kand. in Wijsbeg. en Lette., student te Leuven. 6" hum., E. H. Wyseur, hulpbewaker aldaar. 3' klas in de Middelbare afdeeling, E. H. Martens, priester in "T Seminarie. hulpbewaker, E. H. De Mey, priester in 't Seminarie. College te Tielt: van Poësis, E. H. Breyne, kand. in de Wijsbeg. en Lett., leeraar in de 3" hum., aldaar. 3° hum., E. H. Cordy, leeraar van de 5" aldaar. 5" hum., E. H. Vandaele, bewaker aan 't college te Veurne. Bewaker der internen, E. H. Verkin deren, priester in 't Seminarie. Bestuurder der voorbereidende afdee ling, E. H. Lammertyn, leeraar te Blan- kenberge. College te Veurne: van de 3' hum., E. H. Demeyere, S.T.L., leeraar aan St Leo's Gesticht te Brugge. Hulpbewaker, E. H. Laga, priester in 't Seminarie. College te leper: van de 4" mod. hum., E. H. Declercq, leeraar aan de Vakschool te Brugge. van de 7" klas, E. H. Lemahieu, pries ter in 't Seminarie. College te Izegem: van de 4*' en 5" hum., E. H. Dupont, S.T.B.. student te Leuven. van de 6' hum., E. H. Willy Coucke, priester in 't Groot Seminarie. St Pieters Gesticht te Blankenberge: Bewaker en leeraar van godsdienst, E. H. Vanden Abeele, priester in het Se minarie. Normaalschool te Torhout: van het eerste normaaljaar, E. H. Pou- leyn, leeraar aan de Middelbare school aldaar, die vervangen wordt door E. II. Nyst, priester in 't Seminarie. hulpbewaker, E. H. Brys, priester in 't Seminarie. Vakschool te Brugge: E. H. Ostyn, leeraar aan de Vakschool te Oostende. PIUS XI, TIEN JAAR PAUS. Eerste nummer der Boekenreeks van de Hernieuwen-uitgaven. Prijs: 7 fr. Al wie katholieke Vlaamsche Student is en ook al wie met de Kath. VI. Studen ten omgaat, kent ongetwijfeld Hernieu wen het flink en degelijk orgaan voor Katholieke Studentenactie in West- Vlaanderen. Thans is Hernieuwen van zin eene reeks boeken te verspreiden welke de kwesties bespreken die meest actueel zijn in betrek met de Katholieke Actie. Het eerste nummer, dat komt te ver schijnen, handelt over het tienjarig be stuur van Z. H. Paus Pius XI. Is dit boek sierlijk van vorm en van druk, de inhoud ervan maakt het tot een waar pereltje. Het behandelt gansch de werking van Z. H. Paus Pius XI, gedurende de laatste tien jaar: i n leven iOt aan de Pauskeu ze, blijde en droeve dagen, de onvermoei bare leeraar. Verder komen: de Paus der Katholieke Actie, de groote Missieheraut de Vredespaus en de Paus der Weten schap. Wanneer de edele figuur van onzen H. Vader den Paus zoo belicht is langs alle kanten, dan komt zij nog beter uit en eene grootere liefde te Hem wordt daar door opgewekt. Al spruit dit boek uit de studenten-uit gaven Hernieuwen en kunnen de stu denten er zeer nuttige documentatiestof in vinden, het verspreiden ervan moet zich zekerlijk niet tct de studentenwereld bepalen. Al wie een klaar overzicht wil hebben 1 van de groote gebeurtenissen dezer laat ste tien jaar en een blik wil werpen op het tegenwoordig leven der H. Kerk. ook al wie in de Katholieke Actiebeweging staat, zou wel doen het boek: Pius XI. tien jaar Paus te lezen. Wij kunnen dit boek niet genoeg aan bevelen en wenschen dat het op ruime schaal, in alle katholieke middens mocht verspreid worden. LEPER van 18 tot 21 Oogst 1932. Geboorten. Pertry Elisabeth, Bascu lestraat, 28. Derous Florida, Linden- dreef, 87. Houvier Daniel. Lange Tor- houtstraat. 25. Svx Maria. Lange Tor- hcutstraat, 25. Despegel Irène. Dikke- buschsteenweg, 38. Vansevenant Da niel, Capucienestraat, 94. Lessens Ma- riette. Hoornwerk, 42. Lamoral Ingrid. Diksmuidesteenweg, 5. Overlijdens. Donck Emilius, 73 j„ z. b., echtg. Samyn Emerencia. Lange Tor- hcutstraat, 25. Codron Marie, 85 j„ kloosteroverste. Rijsselstraat, 38. De- leye Maria-Ludovica, 64 j„ huishoudster, echtg. Vermeulen Emilius, Lange Torhout straat, 25. Huwelijk. Ryckelynck Elias, plafon- neerder en Degraeve Agnès, z. b., beiden te leper. FOPERINGE, van 19 tot 25 Oogst 1932. Geboorten. 315. Desender Roland, z. v. Roger en Beauprez Alida. Casselstr. 316. Gauquie Roland, z. v. Georges en Goussey Bertha, Casselstr. 317. Boone Marie-Louise, d. v. Henri en Cordenier Agnes, Ieperstw., 68. 318. Clabau Mau rice, z. v. Valeer en Wanzeele Gabrielle, Komstr. 319. ïngelaere Hendrik, z. v. Hector en Verfaillie Bertha, Watou. 320. Butaye Rafaël, z. v. Michel en Hoste Irma, Houtem-Veurne. Overlijdens. 163. Heuser Maurice, 50 j., echtg. Ackaert Louise, Krombekestr. 164. Couwet Lucie, 56 j., ongeh., Gou- denhoofdstr. 165. Buseyne Marie-Loui- se, 28 j., echtg. Metsu Camille, Woesten- steenweg. 166. Luyssen Sylvie, 78 j„ wed. Saelen Jozef, St Michielsgesticht. Beloften. 92. Haeghedooren Georges, handelaar, Watou, en Huyghe Maria, z. b., Poperinge - Abeele. leper, 20 Aug. Tarwe 75; klaverzaad 1600-1700; rogge 62-65; haver 90-95; brou wersgerst 87-89; voedergerst 74-77; erw ten 95-100; paardeboonen 92-97; aardap pelen 20-25; boter 22-23; eieren 0.47-0.50; viggens 140-160 en 5.00 den kilo; strooi 20- 30; hooi 35-40; ruw vlas 60-80. Poperinge, 26 Oogst. Tarwe 78.00; roge 80.00; haver 78.00; aardappelen 25.00; boter 17.00-22.00; eieren 0. 52; hoppe de 50 kilogrammen (opbrengst 1931) 260; (ld. 1932) 360. Kortrijk, 22 Aug. Tarwe 65-68; rogge 55-56; haver 70-75; paardeboonen 90-100; gerst 70-72; tarwebloem 110; inlandsche zemelen 64; gorte zemelen 80; hooi 25-40; strooi-1516; aardappelen 16-17; Turksche tarwe Plata 59; id. Cinquantino 75; vreemd lijnzaad 101; inlandsch lijnzaad 90; in- ladsche lijnzaadkoeken 97; Amcrikaansche lijnzaadkoeken 98; cocoskoeken 112; ara- chidekceken 110; maïskcefcen 60; nitraat van Chili 106; ammoniak sulfaat 71; lijn zaadolie 150; vlas der Leie 30-130; wit vlas 550-2100; vlas op den grond geroot 475- 525; ruw werk 170-250; fijn werk 275-350; oude suikerijboonen 82; nieuwe id., 74. Kortrijk 22 Aug. VEEMARKT. Te koop gestelde dieren 336: 132 koeien, den kilo op voet 4.00; 120 vaarzen, id. 5.00; 45 essen, id. 5.00; 39 stieren, id. 4.00. Boter 19-20; eieren 0.45-0.50. Diksmuide, 22 Aug. Boter 18-20; eie ren 0.45-0.48; aardappelen 20-25; tarwe 75-80; rogge 60-62; haver 85-90; strooi 220-250: hooi 350-400; voederbeeten 70- 75; brouwersgerst 90-92. Rceseln-e, 23 Aug. Tarwe 70; rogge 67; haver 90; maïs Plata 68; id. Cinquan tino 71; boekweit 120; voeder-, zomer- en wintergerst 78; erwten 85; paardeboonen 110; lijnzaad 95; iijnmeel 102; ruw vlas 80-100; ge-.kkerd vlas in strooi 85; aardap pelen: Idealen en Krugers 20; klaverzaad 1200; tarwestrooi 30; rogge- en haverstrooi 25; weidehooi 30; klaverhooi 37; luzern- hooi 4C; oude suikerijboonen 85; nieuwe, id. 75; koolzaadolie 350; lijnzaadolie 152.50; nitraten 104; ammoniak 70.50; cyanamide 68; kalksalpeter92; Thomasslakken (sco- ris) op wagon Charleroi 1.55; nitrouchoux 80; phosfaat 1.75; viggens 6.00 den kilo; boter 18-20; eieren 45-48. Andci-ccht, 23 Aug. VARKENS- MARKT. Te koop gesteld: 3374 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet; 4.75- 5.50. Geslacht: 860 stuks. Veurne, 24 Aug. Tarwe 65-67; rogge 62-65; haver 68-70; gerst 65-70; erwten 125-130; paardeboonen 95-100; voederbee ten 6.00; strooi 100-110; hooi 275-325; kla verzaad 12-14; boter 19-21; eieren 52-54; eieren van eenden 0.58; kiekens 20-25 het koppel; eenden 18-20 id.; duiven 8-10 ld.; konijnen 4.00-5.00 den kilo. Anderlecht, 24 Aug. VEEMARKT. Te koop gesteld: 546 .ssen, den kilo op voet 4.00-5.50; 242 stieren, id. 3.00-4.00; 1199 koeien, id. 3.G0-4.25. Te zamen; 1987 stuks. Anderlecht, 25 Oogst. KALVER MARKT. Te koop gesteld: 1.846 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet: 3.70- 7.00. Tijdens de week toegekomen2 265 stuks. ONTAARDE MOEDER TE DOTTEN IJS Marie Houdekijn. wonende te Do'.tenijs, is verslaafd aan de drapk- Zij is moeder van drie kinderen waarvan reeds twee op dienst zijn. Het derde, een jongetje van 12 jaar. was nog thuis doch in plaats van een bedorveling te zijn werd het door zijne moeder soms deerlijk mishandeld. Zaterdag 20 Oogst werd het jongetje nogmaals door zijne móéder deerlijk gesla gen en wou zij op zeker oogenhlik haar kind in een kuip water versmoren.. Het kind kon eindelijk ontsnappén doch werd achterna gezet dcor de helleveeg die het sloeg tot dat het bleef liggen. Toen de politie de helleveeg wilde in rekenen ging zij zoo erg te keer d^t men haar in een zeildoek moest inpakken om mede te kunnen nemen. VERZEKERINGEN" G.AREXMARKT, 31, BRUGGE Telefoon 31434. H. R. Brugge 2983. Hypotheken - Leeningen - Beleggingen - Spaarkas - Neerleggingsbffwijzen - Grondobligatiën - Alle verzekeringen Mtn vraagt een Vertegenwoordiger yoor Yper. CAFÉ OVER TE NEMEN gelegen dicht hij de' Statie van Sint Pieters te Gent. Goede kliënteel verzekerd. Voordeelige voorwaarden. Schrijven of zich wenden tot; M. A. VAN LOO,'-1 Ch. de Kerkhovelaan, 6-1, GENT. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en dq inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen hoofdpijn, cbaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zunr, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos G.OO fr. Vins authentiques qt garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av. Maréchal Foch, LIBÖURNE (Gironde) Fondée en 1836 BRUXELLES Dl JON Apéritifs - Liqueurs - Sir ops de fruit Dépot des produits de ces deux firmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. GEVRAAGD Priester uit het omliggende: vraagt DEFTIGE MEID. Voor alle inlichtingen wende men zich: Statieplein, 10, te Yper. Dr BRUTSAERT. Kamerlid, is sprekelijk voor iedereen: Te Poperinge, in zijn huis, 's mor gens, den Maandag en Vrijdag. Te leper, den ln en 3° Zaterdag der maand van 9 tot 12 uur ih den Ka tholieken Kring. IS paageschoolde handen staan er te uwen dienste

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1932 | | pagina 3